LV.Helter

Straňskej vyprcanej

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 24.4.2020  11:58

Trochu pritiahnuté za vlasy.. Chápem paralelu s minuloročnými voľbami v Dánsku, kde ultra etno-nationalistická strana Stram Kurs chcela deportovať každého kto nemá dánske pozadie a zakázať islam. V konečnom dôsledku táto strana dostala 1.8% a nedostala sa ani do parlamentu. Avšak keby že túto stranu namiesto neschopného stalkera a človeka, ktorý sa preslávil, že pálil Korán v najväčšom dánskom ghette stvárnil "sympatický" filmový Martin Nordahl, ktorý je prototyp moderného európskeho populistu veci sa mohli mať inač. Treba dodať, že film je rozdelený na "dve polovice". Hoci prvá bola realistická a celkom dôveryhodná z druhej sa stal už len rádoby severský krimi gýč s pozlatkom propagandy. Síce to nie je špičková sociálna dráma ako sme od Dánov zvyknutí,stále to je stráviteľné.

• 6.12.2019  23:56
    Ken Park (2002)

Najlepší "anti-film", ktorý bol kedy natočený.

• 19.8.2019  18:37

Jediná emócia, čo ma napadne po dopozeraní Tarantinovho filmu je sklamanie, že musím čakať 3-4 roky na ďalší jeho počin.

• 27.1.2019  21:44
    Nenávist (1995)

Bez slov ...

• 24.7.2018  01:27
    Rammstein: Mein Teil (hudební videoklip) (2004)

"Hledám dobře rostlého 18-30letého na porážku." -Mistr řezník

• 5.6.2018  13:13
    Čára (2017)

Film, ktorý Slovensko potrebuje ako soľ - kvalitne natočený, 100% autenticita, skvelý scenár, herci... navyše sa mi veľmi páči lokácia, tá špina a mafiánske praktiky pretrvajú dodnes, kto vyrastal a býva blízko ukrajinských hraníc (ako ja) to pociťuje doslova. Bebjak sa každým rokom zlepšuje, v socialno-reflexívnych vodách je ako doma.

• 27.5.2018  22:35
    Pyotr495 (2016)

Ten film toho chce toho tak veľa povedať až nakoniec aj vďaka spracovaniu vyzerá fakt smiešne. Asi som jeden z mala, ale omnoho viacej sa mi páčila tá prvá polovica mysteriózna. Na moje prekvapenie druhá polovica už je fakt sračkové scif-i, vďaka spracovaniu a scenáru sa to prepne na trápnu paródiu a pritom z toho mohol byť fakt zaujímavý revenge exploit.

• 27.5.2018  22:30
    Domovoj (2017)

Soukupovou tvorbou som sa už stretol, prajem mu veľa šťastia v ďalšej tvorbe, ale toto mi osobne, žánrovo ani obsahovo nesadlo. Na čas som sa pozrel dvakrát, čo na dĺžku kratkometrážného filmu hovorí za všetko. Avšak technicky to bolo fajn.

• 6.5.2018  02:59

Neverte nikomu a ničomu, nikdy neviete kedy na vás číha smrť. Seriál, ktorý nie len na Slovensku, ale ani v svete nemá obdobu ani konkurenciu. Najlepšie časti: Nočný vrah (Ondrej Rigo, najlepšia časť), Škrtič žien, Vražda bezdomovcov (neskutočné zverstvo), Horehronský rozparovač (prvá časť, ktorú som videl a urobil som dobre), Otec , Liečiteľ , Medea , Prípad Kaplná , Vinný, nevinný , Vrah stopárok

• 4.3.2018  13:47
    The Ritual (2017)

Veľmi veľké prekvapenie. Pôvodne som myslel, že to bude slasher, ale ono sa to pretransformovalo na mysteriózny survival. Atmosféra, žeby sa dala krájať, žiadne lacne ľakačky, ono to bolo úplne dobré, až na ten rozprávkový koniec. David Bruckner nie je eso, ale zatiaľ nesklamal.

• 16.10.2017  16:43
    Mečiar (2017)

Nie je to zlé, ale keď by som si zapol wikipédiu a trávil tam pol hodinu čitaním o tejto téme, tak by som sa dozvedel viacej. Ináč neviem či som jediný, ale tak strašne ma tá režisérka iritovala aj jej subjektívne názory. Zhrnutie minulosti, nič nové, 100% opakované, čistý priemer.

• 15.10.2017  12:50
    Take me out (TV pořad) (2017)

Konečne 120 dní Sodomy v TV!

• 19.6.2017  16:41

Ako pocta "snuff" žánru je to geniálne, ako thriller je to vynikajúce, ale ako film je to len obstojné. Vidím veľkú paralelu s filmom 8mm, oba filmy sú pre laikov niečo ako manuál pre spoznanie toho subžánru. Fake snuff vznikol z pojmu Snuff, čiže ide o to natočiť, čo najviac autentickú vraždu, poväčšine na home-made kameru. 80% takých filmom sa tvári ako skutočný snuff, čo je neskutočné, niektorým filmom sa to podarilo (Guinea Pig, August Underground) - jedná sa totiž o úplne undergroundovú kinematografiu, nevhodnú pre väčšinu divákov. V Tesis hlavná postava pracuje s VHS, ktorá zachytáva takúto vraždu. Takisto ako v 8MM je hlavná postava vystavená maximálnemu psychickému teroru. Bohužiaľ, aj keď stopáž mi neprišla prepálená, vadilo mi najmä dakedy úplne primitivné chovanie hl. protagonistov..

• 17.1.2017  23:25
    Brickleberry (TV seriál) (2012)

Rasistické, xenofóbne, sexistické.. ako zo starých čias. Láska na prvé pozretie.

• 2.10.2016  00:02

Height of Power.

• 24.9.2016  01:11
    Dům (2011)

Film jak život, život jak film. Slovenský film už roky stagnuje, avšak vždy sa nájdu skvelé výnimky, ktoré to celé pozdvihnú. Dom je civilná a skvelá výpoveď o slovenskej, dedinskej mentalite, precízne natočená... ALE niečo tomu chýba.. trochu zatlačiť na pílu a nebáť sa by nebolo na škodu.

• 22.9.2016  22:26
    Neonacisté v Rusku (TV film) (2013)

Ak chce niekto vidieť krutý a surový dokument na túto tematiku, tak určite From Russia With Hate. Toto je len taká poloomačka a bezduché blabla.

• 19.9.2016  14:34
    TABU (TV seriál) (2002)

Fakt návykové zverstvo. Rozklad našej planéty pod mikroskopom.** Beauty 5*, Prison Love 4*, Mating 3*, Strange Love 4*... **

• 13.9.2016  21:08
    Neon Demon (2016)

1996, Pusher. Refn dokázal, že film nerobí rozpočet - a po dvadsiatich rokov sa to len potvrdzuje. Nudné, infantilné a prekvapivo bez emócií. Vizuál - skvelý, ale stále je to len ako obyčajné porno natočené vo FullHD....a okrem toho to celé drží na nohách skvelý Martinez.. Malo to byť Noé, ale je to celovečerák Gucci Première . Napriek tomu považujem Refna za vrchol modernej filmografie. Enter the Void beta verzia.

• 3.7.2016  14:18

/AFF 2016/. El Topo novej generácia. Realizmus ohlodaný až na kosť. Nihilizmus dobodaný Nietzschem. O Baigazinovi budeme ešte veľa počuť!

• 19.4.2016  21:57

Minimalizmus - dokonalosť. Suché. Vyžmýkané.

• 15.3.2016  22:42
    Gummo (1997)

(z odpadu na 5*) - čas mení človeka... Life is beautiful. Really, it is. Full of beauty and illusions. Life is great. Without it, you'd be dead.

• 22.2.2016  19:24

Až moc intímny pohľad do duše ľudskej trosky. Handycam až moc civilná, absencia hudby geniálna... Dogma 95 je silno cítiť.. depresia a ľudská zbytočnosť dotiahnutá takmer ku dokonalosti.

• 13.2.2016  23:28
    Deadpool (2016)

Nevkus vládne svetu.

• 31.1.2016  18:25
    Cesta ven (2014)

Nádej.

• 21.1.2016  21:09
    Victoria (2015)

... keď sa film stal divadelnou hrou.

• 12.12.2015  15:58

Odpočítaval som sekundy, kedy ma chytí epileptický záchvat. Peklo.

• 8.8.2015  23:12

Ponorenie do chorej mysle Valentina, ktorá je za hranicou všetkého normálneho. Jednotlivé filmy som videl s veľkým časovým odstupom - čo sa podpísalo na mojom hodnotení. Subjektívne. Prvá časť mi sadla asi najviac. Experimentalného psycho s depresívnym-autentickým vizuálom, rýchlym strihom, zmenou filtra, deštrukciou hlasu... Valentine sa snažil potlačovať svoj fetiš a tlačil najmä na príbeh. Druhá časť zmenila tempo. Nastalo omnoho viacej zvracania, brutality, nekonečné brodenie sa peklom.. V konečnom dôsledku pôsobivý surrealný psycho experiment . Slow Torture Puke Chamber je prepálená svojou dĺžkou. Časom sa to stáva monotónne, kde každá trochu zvratenejšia scéna sa zdá ako vykúpenie... storyline tu už je iba ako zámienka na ďalší nekonečný vomit, piss ... scény. To sú v podstate negatíva, ktorým trpí posledný diel. Ale mne sa to aj napriek tomu páčilo. Lucifer Valentine je chorý, zvratený človek, ale svojimi filmami mi hrá do kariet. Každopádne pri jednej scéne sa mi fakt postavil žalúdok (novorodenec, blink) a to sa ešte ani jednému filmu nepodarilo. Za hranicou.

• 4.8.2015  01:48

100% Realistické, civilné bez zbytočných moralistických prológov. Lepší film o tejto sub-kultúre už neexistuje..

• 27.5.2015  11:01

Nádherný ost, zvýšok priemer, ktorý mohol vyschnuť na papieri.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12