• Krátkometrážní

Bez východiska (2022)

Thriller, ktorý dopláca až na moc veľa twistov, kde pri poslednom to začalo byť až moc iritujúce. Úvod rýchlo definuje hlavnú postavu, film nestráca čas zbytočnými zábermi a zápletka je načrtnutá celkom skoro. V porovnaní s podobnými žánrovými filmami som po dlhej dobe nemal problém s chovaním hlavnej postavy. Priemerný thriller, s dobrou atmosférou a nádychom hororu.

Student Body (2022)

Prijemný podpriemerný horor na jedno pozretie, ktorý splňa azda všetký klišé slasheru. Začína to až tak pomaly, že som si v tretine musel skontrolovať či namiesto hororu nesledujem tinedžerskú dramo/komediu, každopádne potom sa dej rozbehne, príde na niekoľko gore efektov, kladivo bije ,atmosféra je v pohode ALE už reálne od začiatku viete kto zomrie, v akom poradí, herci su veľmi nevyrazní a logika chovania postáv je veľmi otázna.. Na zabitie večera je to okay.

Synové Dánska (2019)

Trochu pritiahnuté za vlasy.. Chápem paralelu s minuloročnými voľbami v Dánsku, kde ultra etno-nationalistická strana Stram Kurs chcela deportovať každého kto nemá dánske pozadie a zakázať islam. V konečnom dôsledku táto strana dostala 1.8% a nedostala sa ani do parlamentu. Avšak keby že túto stranu namiesto neschopného stalkera a človeka, ktorý sa preslávil, že pálil Korán v najväčšom dánskom ghette stvárnil "sympatický" filmový Martin Nordahl, ktorý je prototyp moderného európskeho populistu veci sa mohli mať inač. Treba dodať, že film je rozdelený na "dve polovice". Hoci prvá bola realistická a celkom dôveryhodná z druhej sa stal už len rádoby severský krimi gýč s pozlatkom propagandy. Síce to nie je špičková sociálna dráma ako sme od Dánov zvyknutí,stále to je stráviteľné.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Jediná emócia, čo ma napadne po dopozeraní Tarantinovho filmu je sklamanie, že musím čakať 3-4 roky na ďalší jeho počin.

Čára (2017)

Film, ktorý Slovensko potrebuje ako soľ - kvalitne natočený, 100% autenticita, skvelý scenár, herci... navyše sa mi veľmi páči lokácia, tá špina a mafiánske praktiky pretrvajú dodnes, kto vyrastal a býva blízko ukrajinských hraníc (ako ja) to pociťuje doslova. Bebjak sa každým rokom zlepšuje, v socialno-reflexívnych vodách je ako doma.

Domovoj (2017)

Soukupovou tvorbou som sa už stretol, prajem mu veľa šťastia v ďalšej tvorbe, ale toto mi osobne, žánrovo ani obsahovo nesadlo. Na čas som sa pozrel dvakrát, čo na dĺžku kratkometrážného filmu hovorí za všetko. Avšak technicky to bolo fajn.

Lesní rituál (2017)

Veľmi veľké prekvapenie. Pôvodne som myslel, že to bude slasher, ale ono sa to pretransformovalo na mysteriózny survival. Atmosféra, žeby sa dala krájať, žiadne lacne ľakačky, ono to bolo úplne dobré, až na ten rozprávkový koniec. David Bruckner nie je eso, ale zatiaľ nesklamal.

Mečiar (2017)

Nie je to zlé, ale keď by som si zapol wikipédiu a trávil tam pol hodinu čitaním o tejto téme, tak by som sa dozvedel viacej. Ináč neviem či som jediný, ale tak strašne ma tá režisérka iritovala aj jej subjektívne názory. Zhrnutie minulosti, nič nové, 100% opakované, čistý priemer.

Take me out (2017) (pořad)

Konečne 120 dní Sodomy v TV!

Deadpool (2016)

Nevkus vládne svetu.