• Krátkometrážní

Jackass: Děda Mizera (2013)

Jackass present je čistý ojeb. Nudné, nevyživné a v konečnom vysledku veľmi slabé na taký našlapaný trailer. Sklamanie roku. Guys, natočte nové Jackass a nie zbytočné vykradačky sami seba.

Hodina pravdy - Masakr na střední škole Columbine (2004) (epizoda)

Stop. Veľmi silné, skľučujúce. To, čo by ste nikdy nechceli zažiť, ale kvôli tomu dokumentu ste tam s nimi a každý výstrel vás bolí, každá sekunda, keď sa to stopne a vidite meno a jeho fotku človeka, ktorý zomrel. 50 minút a každá minuta trvá ako večnosť. Možno to nakoniec nie je chýba tých dvoch, ale systému a Americkej "demokracie". Neskutočný dokument, skvelá rekonštrukcia. Moore sa tejto teme veľmi nevenoval, zatial čo Morissey a Gilbert s tým pracujú veľmi opatrne a vedia skvelé vyžmykať emocie. Nie len formálne, ale obsahovo fakt silné...

Krtek (1970)

Najväčší bizár, ktorý kedy sa vyhrabal spod zeme a zničil moj mozog.

Rváčův deník (1995)

Až na dno. Smutný epitaf plný ľudskosti a veľmi tvrdá ukazka samotného ľudského úpadku. Neovplyvnené žiadným filmom, ale skutočnosťou. Nie je to žiadne morálne posolstvo, ktoré vám na začiatku povie "neberte fet", žiadne také sračky...len príbeh chlapcov, ktorý na to doplatili. DiCaprio v tejto roli legendárny. Vysaje vám to z vás dušu..

Rivalové (2013)

Poctivé remeslo. Hold, univerzálny film pre všetkých druhov divákov. Nedal som plný počet, ale myslím, že je to veľmi silný film. Nenudilo ma to vôbec, užíval som každú scénu s Danielom Brühl, ale nechytilo ma to emocionálne, tak jak malo. Ron Howard ma cit pre niečo čomu sa hovorí správne nahodené gesto. Vie jak robiť s hercami, kedy ma silno tlačiť na pilu a vie kedy ju ma stiahnuť aby to nevyznelo nevďačne. Zimmer teraz celkovo neboduje. Nevadí mi, že to je jedno len čiastočne pozmeňuje, ale tu to nevyniklo. Prajem tomu filmu aby dostalo uznanie od akademikov, ale film roku to ani zďaleka nie je.

Našrot (2013)

9 ročná spitá vietnamská defka. To nie je všetko. Fakt nehorazne milý film. 70% ste už všade videli, ale zvýšok je fakt nevtieravá sranda. Po polovici stopáže sa odtlačok teen film určite zmení. Záver je fakt kurva užasný. Ale keď ste suchár, ktorý pozerá komédie, len aby ich mohol spičiť, tak si nachystajte malé hodnotenie, pretože to nie je pre vás vôbec určené.:)

Gravitace (2013)

Audovizuálny fetiš, ale obsahovo plochý. Nie je však žiadna kritika. V tomto filme hľadať nejakú pointu alebo niečo podobné je fakt zbytočnosť. Prelomový film v technickom spracovaní. Tak trochu na začiatku mi pila krv Sandra B., ale časom sa na ňu sa musí zvyknuť, keď celý film nesie na pleciach. Roky idú a Cuarón sa nemení, ani keď začal byť komerčný. O menšom hodnotení som však nepremyšlal. Zaslužené remeslo, ktoré rozsekavá väčšinu tohtoročných blockbusterov, ale aj tak sa nemôžem zbaviť dojmu, že to šlo aj trochu lepšie.

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Môže "obyčajný" film pre niekoho neobyčajným? Za mňa je odpoveď jasna. Milý film, ktorý málo kto plno ocení, čo sa nedá vyčitať. Keď už je pomaly koniec roka, tak môžem za seba povedať, že je to môj najosobnejší film tohto roka. Milý, očarujúci a v dôsledku bolestivo realisticky..

Pátek třináctého 2 (1981)

Vraždiaci citovo zaostalý Jason "poprvé". Pytel na hlave a zbraň v ruke. Kvalitné to je po viacerých stránkach. Sympatickí herci sú v takom žánri fakt diamant. Zlo, ktoré sa dá citiť, atmosféra skvelá, záver zaujimavý.. Slabšie ako jednotka, ale prekonať ju bolo (v mojom rozsahu) fakt noazaj ťažké. Bavilo ma to. U mňa spokojnosť.