Circle: Uzavřený kruh (2017)

Film mohol toho ešte veľa povedať o živote online na sociálnych sieťach a centralizovaní dát. Prečo tomu tak nebolo? Prečo sa film skončil na začiatku poriadnej a najzaujímavejšej zápletky? Prečo kvality hviezdneho obsadenia Toma a Hermiony vyšli tak nazmar? Prečo dávam tieto rečnícke otázky? Kde ostatní začínajú, Circle končí...

Baby Driver (2017)

Hviezdne obsadenie. Dobrý nápad. Skvelá hudba. Veľký potenciál. Slabšia zápletka. Vizuál, ktorý zaujme. Vtípky mohli byť aj lepšie. Jemne premrhaná šanca. Škoda.

Americké psycho (2000)

Od tohto kúsku som dosť čakal, podľa názvu, obsahu a obsadenia to vyzeralo na klasiku veku '00. Christian Bale to hereckým výkonom síce drží nad vodou ako Elán, inak názov filmu ale plne zodpovedá deju a zmyslu. Od novodobého amerického trháku (rozumej mozgovýplachového šimpanzoizmu) to už delí len neprítomnosť prezidenta, útok na Biely dom a stretnutie s mimozemšťanom (z Alzy).

Drive (2011)

Dejová línia bez zbytočných kecov, práve naopak, tiché pasáže pridávajú na atmosfére. Svetlá, kamera a hudba len zdôrazňujú emóciu danej scény a to si zaslúži nemalý obdiv. Po Goslingovom vzore: načo veľa slov, proste si to pozri ;)

Všechno co mám rád (1992)

Typický slovenský film - nuda, žiadny dejový posun, príbeh o ničom, pointa si dala jointa. Nič pútavé, mrhanie peniazmi a časom. Jeden dobrý vtip a dva-tri podarené zábery, ostatok nezmyselná zbytočnosť ako dážďovka v mori. Do kina na domáce filmy opäť dlho nevkročím.

Noe (2014)

Zaujímavé myšlienky a poučné príbehy striedajúce sa s psychopasážami a súkromným pohľadom autora na vec. Neskutočný herecký výkon Hermiony, tej som veril úplne všetko vrátane pôrodu a roly matky. Russel v súbojoch pôsobil dosť neobratne, no zachraňoval to múdrosťami a odhodlanosťou. Človek sa sám seba pýta, čo by bolo, keby sa vtedy ten Noe rozhodol inak...

Padesát odstínů šedi (2015)

POLOSPOILER Príbeh typicky sprostej ženskej, ktorá miluje toho, čo ju túži iba fyzicky (zmlátiť) a odmieta toho, čo jej otvára dvere. Obraz doby? Herci mohli hrať ako chceli, aj tak som jej zaľúbenie a jeho žvásty neveril, pretože strácali na logike. Chaláňovi som dokonca neveril ani tie lóve. Ak v tom niekto vidí film, tak to je smutné...ak to dakoho dokáže nebodaj ešte aj vzrušiť, tak to je úbohé. I dont make love. I fuck (this shit)!

U Konce světa (2013)

Hangover na anglický spôsob, fajn rozjazd, aj potenciál by sa našiel...až kým som nevidel modré hlavy. Odvtedy to šlo dole črevom a hore krkom. Ďalšia pseudopsychokravina, kde od celosvetového úspechu tvorcov delila iba absencia záchrany amerického prezidenta z ohrozenia šikmookých teroristov

Lap Dance (2014)

Film som zapol asi len kvôli názvu (však teda jako chlap neee), čakal som nejaký prepadáčik, nulový príbeh a pár nahých ženských. Ale už dlho ma žiadny film tak citovo nedostal ako práve lovestory zapredanej Monicy & polochlapa Kevina. Mám rád príbehy zo života, no a toto bol jeden z nich. Film zobrazil iba obraz doby, dosť ľudí sa v ňom môže nájsť, dosť ľudí si takéto tance aj zadkom odkrútilo, často žiaľ s odlišným koncom. Čo k tomu dodať? Aj porno ťa baví len dovtedy, kým tam nezahliadneš svoju frajerku či dcéru...

Birdman (2014)

Nový film Birdman? No tak to sa ideme pozrieť, čo to je zač a kto tam vlastne hrá...Mišo s Edom? Wattsová a Stounouka? Prísľub zaujímavého príbehu? Hor sa do kina! Po 119 minútach obšívania sa v sedadle pred plátnom, kde som akoby jednozáberovo videl zamysleniahodnú realitu nadupaných aktérov v tajomnosti filozofických bicích, keď som bol rád, že to skončilo, zamyslím, ba s hnevom v hlase a zármutkom v duši sám sebe kladiem si otázku...vážne to bolo hodné Oscara?!