Wroclav

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 12.12.2012  22:47
    Atlas mraků (2012)

Film, ve kterém každý co ho viděl, nachází zjevně něco trochu jiného. Klíčovou myšlenkou ale podle mě je, že máme jednat podle svého svědomí, protože stejně nejsme schopni dohlédnout důsledků svých činů, což je věc se kterou nemám problém se ztotožnit. Navíc ta forma je fakt originální.

• 18.11.2010  17:23

Četl jsem i knihu, která je více dokumentární a realistická. Film je naopak hodně sugestivní, jak už to bývá. Těžko u takového díla hodnotit výkony herců, kameru etc. byť jsou perfektní. OT: Není podstatné, zda za genocidou stál Bagosora, Kagame, vůdci Interhamwe či někdo jiný. Není podstatné zda se genocida udála vinou médií, vlivem velmocí řešící přístup k nerostným surovinám vých. Konga, nebo jen úplným zblbnutím místního obyvatelstva (nebo pravděpodobně kombinací všech faktorů). Podstatné je, že se stala.. -> WANDRWALL - by mě fakt zajímalo, jaký má tvůj komentář smysl. Lidí s podobným uceleným světonázorem (pokud komentář chápu dobře) jsem už pár viděl. Měl bys možná někam vyrazit a zjistit, že svět není dvojrozměrný.

• 3.10.2010  03:17
    Návrat cínové hole (studentský film) (2006)

Pekna muzika

• 29.7.2010  08:08

Vcelku dobrý film, tak nízké hodnocení nechápu. Pěkná kamera, slušní herci, děj nenudí, naopak občas nutí člověka se zamyslet. Co mě vadilo: skřípající logika, idealizované stereotypy, topornost. Nicméně poselství ve stylu "Ať budeme dělat cokoliv, stejně špatně dopadneme" a proměna Jakuba v houmlesáka se mi líbila. Téma zločinu a trestu a romské vs. gádžovské justice jde mimo mě.

• 6.8.2009  22:37
    Soumrak dne (1993)

Asi jsem ignorant nerozumici umeni a tento "hvezdny" film me dost nudil. Dej: nejdriv 30 minut nuda, pak se neco trochu deje a zaver zas vyzni do ztracena - proste vic jak tri hvezdicky nelze dat.

• 1.8.2009  09:58
    Heroes Shed No Tears (1986)

Tenhle film jsem sice viděl ve španělštině ale myslím, že to vzhledem k obsahu bylo celkem jedno. Obliba Johna Woo se pro mě tímto stává ještě nepochopitelnější. Takový béčkový nudný Rambo. Hasta la vista Chino!.

• 14.7.2009  21:05

Strašná hovadina, ale kdybych napsal, že jsem se u toho nebavil, byl bych pokrytec. Základ všech "nekorektních" komedií.

• 10.5.2009  02:18
    Transformers (2007)

Jeden z nejhorsich filmu, ktere jsem musel v autobuse pretrpet a nemohl vypnout aneb vyrobci barbin toci filmy... - co tohle dela v cervenych absolutne nechapu.

• 30.4.2009  01:31
    Rallye smrti (2008)

Clovek obcas nechape, jake to pitomosti muzou byt na CSFD cervene, jedna hvezdicka za tuning aut..

• 29.4.2009  17:58

"Love" story riznuta komedii mezi starnoucim seladonem a mladou hippie kraskou. Banalni dej zachranuje vykon hlavnich protagonistu a slusne dialogy s typicky britskym suchym humorem. 3,5.

• 7.2.2009  00:32
    Klub vyděračů (2007)

Takovou otresnou na nervy lezouci blbost uz jsem dlouho nevidel, cim jeste me budou v autobusech mucit...

• 30.9.2008  02:14

Obrovské překvapení, téma které mě ani trochu nezajímá, nulové očekávání a nádherný film který rozhodně ani chvíli nenudil.

• 5.9.2008  10:17
    Hrdina (2002)

Nudná a hloupá politická agitka, kterou ani sebekrásnější (=sebekýčovitější) forma nemůže zachránit. Radši pěstovat maniok na poli v Africe než se stát číňanem.

• 19.8.2008  10:03

Houpý a zcela zbytečný film (schématická náborovka pro US Army). To vysoké hodnocení tady nechápu.

• 15.8.2008  21:30

51% (08/2008) hodnocení u tohoto, určitě jednoho z nejoriginálnějších a nejzábavnějších našich filmů v poslední době, nechápu. Sice jsou tam hluchá místa, některé herecké role jsou tragické a občas to trochu působí jakoby si studenti vzali kameru a jeli si natočit pro radost nějaký film. Ale nelze jinak, bavil jsem se sqěle a dát míň než 4 by bylo pseudointelektuální pokrytectví.

• 12.8.2008  23:27

Vyborne. Kdyby nebylo uprostred trochu hlucheho mista, dal bych i za pet. "Dokument" ukazuje, jak moc jsou obe kultury odlisne. Velmi zajimave jsou hlavne casti tocene v Cine - mista i rozhovory - svym zpusobem naprosto unikatni. Zrejme se navzajem muzeme tolerovat, muzeme se mit dokonce radi, ale rozumet si patrne nikdy nebudeme.

• 7.8.2008  16:25

Temný rytíř se podle mě řadí k tomu druhu filmů, které ovlivňují, jak bude vypadat podoba filmů v budoucnosti, tj. vyrojí se řada více-méně podobných plagiátů ať už formy, nebo obsahu (stejně jako u Pána Prstenů. nebo u Matrixu). Film jako takový mě přijde vcelku nevyrovnaný - byť je to pravděpodobně záměr. Standardní batmanovskou první půlí si režisér připraví půdu pro to, aby diváka ukolébal a nechal si ho myslet, že vidíme jen dalšího řadového Batmana, kde vše dobře dopadne a dobro zvítězí. O to větší je emoční syrová bouře druhé půle, kde věci začnou jít jiným směrem, než jsem čekal, takže jsem po zběsilém tempu, které film nasadil a až do konce udržel, odcházel z kina víceméně opařený - což se mě stalo naposled snad u "Sedm". Bohužel film není bez chyby: především - patetických hlášek naštěstí není moc, ale když přijdou, působí trapně - ale to už je asi takový signifikantní znak americké kinematografie. Komiksové filmy mě nikdy moc nebrali a tak mě ani tato forma mi nepřijde pro tak dobrý film ideální. Nicméně nebudu si hrát na pokrytce, tomu filmu prostě nelze dát za méně než za pět.

• 20.7.2008  00:49
    Leon (1994)

Málokdy jsem zažil u filmu s tak vysokým hodnocením takové zklamání. První polovina je nudná, pořád jsem čekal, že se něco stane, vztah mezi Leonem a Mathildou nijaký, závěr předvídatelný. Ani akční, ani gangsterka, ani psychologické - zkrátka nijaké. Je tam pár originálních nápadů - ale těch chvil kdy mě film zaujal bylo po čertech málo.

• 15.6.2008  00:42

Sice jsem vůbec nepochopil o co šlo, ale bavil jsem se báječně :)

• 25.5.2008  19:45

Film s nádhernou hudbou, přírodou a slušnými hereckými výkony sráží občasný přiblble tragický komentář sestry? hl. hrdiny, a taky to, že Alexovi přidává nepatřičnou svatozář. Kniha je v tomhle více plastická a lepší, ale zase tam nejsou krásné záběry Aljašky, Colorada ani Eddie Wedder.

• 21.5.2008  00:16

Film dokonalý svou formou (herecké výkony, střih, kamera, a hlavně skvělá hudba) ztrácí především díky předvídatelnému a nijak nápaditému obsahu. Děj se tak zcvrkává na "South Parkovské:" "drogy jsou špatné, áno.." a na spirálu jako z Johnova Mementa. Navíc jsem večer předtím viděl Město bohů - a je to sakra rozdíl. Tito "hrdinové" měli možnost volby...

• 19.3.2008  03:53

Hrozná blbost, ta jediná hvězdička je za to, že i po letech se mi film vybaví (sice jako odstrašující případ ale přece jen..)

• 9.2.2008  03:51
    Korkusuz (1986)

Genialni, malem jsem umrel smichy

• 1.2.2008  21:03
    Paskvil (TV pořad) (1997)

S nostalgii vzpominam

• 24.1.2008  00:54

Chjo, další ze skupiny filmů, které se do poloviny tváří, že by mohli být docela dobré a pak přijde naprosto pitomý závěr a člověk lituje těch dvou ztracených hodin.. Sice o něco lepší než dvojka, ale i tak to za moc nestojí.

• 17.1.2008  17:54

Jedna z nejlepších detektivek, co jsem viděl. Originální děj, občas vcelku drsný jak už korejské filmy bývají, ale rozhodně ne schematický, jak často detektivky bývají. Navíc na rozdíl od jiných korejských filmů se zde opravdu zobrazuje Korea. Venkov, pole, džbány na Kimči, schovávání detektivů za staré hroby (ty malé kopečky jakých je plný Namsan), čarodějnice které v Koreji na venkově opravdu občas potkáte, i víra lidí v ně atd. Tedy kromě skvělého filmu i velmi příjemná vzpomínka na tu chvíli, co jsem tam toulal.

• 17.12.2007  18:02

Moc hezký film. I když se tam občas nic moc neděje, záběry sluncem spálené krajiny severozápadu Austrálie, obzvlášť u nás v sychravé zimě, zahřejí a oko potěší. Navíc se režisérovi velmi dobře povedlo vystihnout povahové rysy všech tří národů se všemi klady i zápory. Stoičnost Kambodžanů i Indonéské přikyvování a styl "easy going" jsem zažil na na vlastní kůži. Temperament Iráčana, který hraničí s fanatizmem si taky dovedu představit podle Kurdů co jsem potkal na jihovýchodě Turecka (byť jde o zřejmě o Peršana). Zkrátka ten, kdo rád cestuje by si tento film neměl nechat ujít.

• 6.11.2007  22:37
    Matka a syn (1997)

Vydržel jsem 25 minut, zhmotnělá nuda...

• 21.10.2007  22:37

Moc pěkná pohádka pro dospělé i děti. Charlie Cox mi sice trochu lezl na nervy, ale skvělí De Niro, Pfeiffer i Parker s celým duchařským ansámblem sedmi bratrů to vynahrazují. Atmosféra i děj mi navíc hodně připoměli Nikdykde, které mám moc rád.

• 22.9.2007  21:23

Film jsem zatím neviděl, ale soundtrack od Johna Williamse patří k nejlepším co jsem kdy slyšel, navíc ho prodávají ve zlevněných knihách za pár korun.

<< předchozí 1 2 3