Radek273

Radek273

Radek Vančura

okres Hradec Králové

0 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3
  • 14.6.2020
  To je vražda, napsala - Dívka, která přežila (S09E21) (epizoda) (1993)

  Jessica se zapojuje do vnitřního vyšetřování policejního sboru poté, co jeden z policistů zemře a vedle něj nalezenou jeho přítelkyni v bezvědomí. 
  V New Yorku je zabit mladý policista John Bondy. Jessica ho lehce poznala teprve nedávno, neboť chodil s její známou, počítačovou poradkyní Paulou Raynorovou, avšak na následujícím rande ho Paula nachází mrtvého na předním sedadle svého auta, když se sama pomalu probouzí z bezvědomí. Jeho nadřízený, seržant Vince Lofton, se cítí za Bondyho smrt zodpovědný. Před nějakým časem ho totiž sám přibral do týmu s tím, že jeho hlavní úkol bude odhalit mu křivého policajta, který narušuje výsledky tajných operací. A jelikož má Lofton pověst neortodoxního vyšetřovatele, a navíc je to horká hlava, musí být Jessica obzvláště ve střehu, aby snad nezabil třeba dokonce nesprávného muže.

  • 14.6.2020
  To je vražda, napsala - Loď zlodějů (S09E20) (epizoda) (1993)

  Během plavby na výletní lodi pomáhá Jessica starému příteli, nyní šéfovi bezpečnosti, vyšetřit vraždu jedné z pasažérek.
  Jessica si užívá plavbu Karibikem, kterou od své editorky dostala jako odměnu za brzké dokončení posledního románu. Nicméně ani zde se jí smrt nevyhýbá, a tak se nedlouho po vyplutí ocitá uprostřed vyšetřování vraždy. Obětí je tentokrát Janet Fisková a vražedným nástrojem její vlastní střelná zbraň. Na palubě se zároveň opět setkává se svým starým známým, Dennisem Stantonem, nyní šéfem bezpečnosti, a tudíž současným hlavním vyšetřovatelem na této výletní lodi. Mezi dalšími pasažéry jsou například Molly Altripová a její budoucí manžel, který se však ukazuje jako obrovský proutník a stává se též hlavním podezřelým zločinu. A nakonec je tu ještě Jessičina bývalá spolubydlící z univerzitních kolejí, Leslie Hunterová, toužebně vyhlížející zasnoubení s kapitánem lodi, s nímž již přes rok chodí. Avšak až kleptomanka, paní Sobelová, navede Jessicu na tu pravou cestu k pachateli.

  • 13.6.2020
  To je vražda, napsala - Jediný svědek (S09E19) (epizoda) (1993)

  Jessica pomáhá vyřešit vraždu, jejímž jediným svědkem a zároveň hlavním podezřelým je místní doručovatel, se kterým se nedávno spřátelila.
  Jessicu zaujme Tommy Remsen, ctižádostivý kluk se spisovatelskými vlohy, který jí domů pravidelně donáší potraviny a kterému pomáhá s jeho autorskou prvotinou. A když jednoho dne tvrdí, že viděl muže stojícího nad bezvládným tělem Moniky Eversové, zákaznice, do niž je po uši zamilovaný, věří mu. Nicméně policie na „údajném“ místě činu nic nenajde, a tak ho obviňují, že si to všechno jen vymyslel. Tommy bohužel nemá žádný důkaz, a tak rozladěný dokonce uteče z domu. Nakonec se však Moničino tělo přeci jen najde a na něm jasně patrné známky uškrcení. Navíc je objevena i další mrtvola, tentokrát jde o onoho muže, který se tehdy nad jejím tělem skláněl. Tímto se však situace zcela mění a z Tommyho se rázem stává hlavní podezřelý dvojnásobné vraždy. A když je záhy objevena i Tommyho skrýš, kam se uchýlil, a poručík Warren nalezne též vražednou zbraň, vypadá to s mladým spisovatelem velmi špatně. Naštěstí má v Jessice silného spojence.

  • 13.6.2020
  To je vražda, napsala - Pomstěná smrt (S09E18) (epizoda) (1993)

  Jessica se nechává přemluvit, aby očistila svou bývalou asistentku z obvinění z vraždy jejího nového zaměstnavatele, přestože se jedná o čistokrevnou patologickou lhářku.
  Dana Ballardová, chorobná lhářka, řekne zřejmě cokoli, jen aby získala to, co chce. Proto když se uchází o práci u makléře Ethana Stevense, neváhá zmínit v referencích i Jessicu a zmanipulovat záznamník, když si Stevens právě její doporučení chce ověřit. A když pak Jessica vše zjistí, ani nehne brvou a pokračuje ve svých výmyslech dál. Ovšem na každého jednou dojde, a tak Danu chvíli na to zatknou za vraždu právě makléře Stevense. Nicméně ta trvá na svém – probrala se z bezvědomí a zjistila, že leží vedle těla s pistolí v ruce. Kdo jí však může věřit? Nakonec ani Jessica, poté co je požádána o pomoc Daniným právníkem Vincentem Polaskim, si není jistá, zda se nejedná pouze o další z dlouhé řady výmyslů. S nadějí, že ji instinkt ani tentokrát neklame, se však s Polaskim pouští do vlastního vyšetřování.

  • 13.6.2020
  To je vražda, napsala - Vražda podle receptu (S10E12) (epizoda) (1994)

  Při otevření nové restaurace dojde k vraždě spolumajitele a známého televizního šéfkuchaře.
  Jessica se chystá zúčastnit kuchařského televizního pořadu „Bonelli's Kitchen“, s osobitým a velmi přísným šéfkuchařem Bernardo Bonellim. Ten se krom pořadu snaží zároveň otevřít si svou vlastní restauraci, nicméně finančně se mu nedaří, a tak si částečně i vylívá vztek na šikovném pomocném kuchaři Manuelu Ramirezovi. Právě skrz onu finanční situaci na něj pak doléhá známý gangster Paul Avoncini, který se neustále snaží stát se jeho hlavním spoluinvestorem. Ovšem Bonelli trvá na svém a o žádnou „pochybnou“ pomoc nestojí. Stejně tak odolává i svádění Diane Weaverové, potravinářské kritičky a manželky ředitele televizní stanice. Proto když je pak Bonelli nalezen mrtvý, nemá policie o podezřelé vůbec nouzi. Avšak ve chvíli, kdy z vraždy obviní na první pohled nevinnou Lornu Thompsonovou, pouští se Jessica vstříc dalšímu vyšetřování.

  • 4.6.2020
  To je vražda, napsala - Velké zabíjení (S09E17) (epizoda) (1993)

  V Cabot Cove se stanou dvě vraždy a vše ukazuje na známou společnost zabývající se vývojem obranných technologií, jejíž generální ředitel se topí v dluzích.
  Šerif Metzger řeší další úmrtí, tentokrát jde o místního rybáře Henryho Riddetta. Nejprve se zdá, že jde pouze o nešťastnou náhodu, avšak když pak za prakticky stejných okolností zemře i investiční bankéř Carl Ward, vše nasvědčuje přesnému opaku. Oba zesnulé spojuje známá společnost zaměřená na vývoj high-tech obrany, která patří Martinu Fraserovi. Zatímco Riddett v ní na částečný úvazek pracoval, Ward uvažoval o tom, že by do společnosti naopak investoval. Věděl totiž, že má velké finanční problémy a že jediné, co dosud drží firmu v chodu, je nelegální prodej starších technologií. Fraser se alespoň tímto způsobem snažil vydržet do doby, než jeho hlavní vývojář, Brian Bentall, konečně dokončí svůj nejnovější produkt, systém na průzkum moří. Avšak kdo je oním vrahem, když to vypadá, že všichni možní podezřelí mají neprůstřelné alibi? Naštěstí však s šerifem od začátku spolupracuje i Jessica, a tak se není třeba obávat o šťastný konec.

  • 4.6.2020
  To je vražda, napsala - Práh strachu (S09E16) (epizoda) (1993)

  Žena, které se pravidelně zdá o nepolapeném vrahovi, jenž před pěti lety zavraždil její matku, trpí následkem této události agorafobií a nedokáže opustit vlastní byt v New Yorku.
  Jessicu zaujme mladá žena, Alice Morganová, trpící agorafobií, která žije ve stejném newyorkském domě a která již po 5 let nevyšla ze svého bytu. Alici zároveň tíží pravidelné noční můry, v nichž se vrací do doby před vznikem fobie, kdy byla zabita její matka Lillian. Případ je dosud otevřen, avšak v těchto snech Alice zcela jasně vidí i pachatele, renomovaného architekta Jordana Barnetta. Jessica si tak domluví schůzku s vyšetřujícím poručíkem Artie Gelberem, ovšem ani tyto nové informace k vyřešení případu nestačí. Barnett totiž tehdy opustil Manhattan během několika hodin po vraždě a teprve nedávno se vrátil zpět. Navíc Alicina lékařka, psychiatrička Ellen Holdenová, má za to, že to vše je jen výplod její představivosti. Ovšem nevlastní bratr, Peter Morgan, si zase myslí, že ji Holdenová pouze využívá, přičemž i on si na Barnetta vzpomíná. Otec ho prý tehdy najal, aby zrekonstruoval jejich dům, který nyní společně s Alice vlastní. Když pak Barnetta naleznou zavražděného, nezbývá, než se znovu pustit i do vyšetřování starého případu, avšak mezi podezřelými jsou například i vrátný Ritchie, soused Henry Phelps či Barnettův obchodní partner.

  • 26.5.2020
  To je vražda, napsala - Mrtvý květinář (S09E15) (epizoda) (1993)

  Hledá se motiv vraždy, pro který by mohl někdo zabit populárního majitele květinářství.
  Jessica v Hollywoodu navštíví přítelkyni Frances Huntovou, editorku, která pracuje pro Junie Cobbovou v časopise o hollywoodských drbech. Při slavnostní večeři pro vybrané hosty se pak seznamuje i s mnoha dalšími z jejich blízkého okruhu včetně floristy Billa Kyleho. Nicméně je z letu do Kalifornie a okolního ruchu natolik unavená, že se jí chce čím dál více spát. A náhle je tu nový den a ona zjišťuje, že Kyleho někdo zavraždil. Vyšetřování se ujímá známý poručík Gabriel Caceras, se kterým Jessica před 3 lety vyřešila vraždu, a tak neváhá a snaží se mu vypomoci svými postřehy. Vše vypadá zprvu jako loupež, avšak alarm nespustil, ač byl zapnutý, a tak se zdá, že mrtvý nejspíš útočníka znal. Navíc se ukazuje, že Kyle možná tajně prodával drby, a proto se úkladná vražda stává nejpravděpodobnějším scénářem. A když pak Frances ve své výpovědi zalže, ihned se stává hlavní podezřelou. Jessica se nicméně zaměří opět na trochu jiné vodítko, a tak s tímto obviněním nesouhlasí. Nemá ovšem tentokrát přeci jen příliš bujnou fantazii?

  • 26.5.2020
  To je vražda, napsala - Smrt na vlnách rozhlasu (S09E14) (epizoda) (1993)

  Místní rozhlasová stanice ztratí během slavnosti jednoho ze svých majitelů a syn Jessičina známého je označen za vlastníka vražedné zbraně.
  Jessica v rámci knižního turné zavítá do malého městečka Easton, kde zároveň využije příležitost setkat se synem svého přítele, Jonathanem Bakerem. V rámci propagace nové knihy pak přijme pozvání i do pořadu „Trash-Talk Radio“, kde podstoupí dosti svérázný rozhovor s nepříjemným moderátorem Marcusem Rulem. Ten je krom přehnaného agresivního blábolení známý i tím, že si informace, které rozšiřuje do éteru skrz rádio KGAB, v podstatě vymýšlí. Jednou z nich dokonce zaútočí na kandidáta do senátu, Davida Ostermana. Má však požehnání brzy jediného majitele, Colina Crowea, který se právě rozvádí s manželkou a spolumajitelkou, Louise Anderson-Croweovou, čímž nad stanicí brzy získá plnou finanční kontrolu. Když pak hosté na slavnostním „otevření“ nového vysílače objeví jeho tělo a laboratoř prokáže, že byl zastřelen Jonathanovou zbraní, Jessice nezbývá, než začít další pátrání.

  • 25.5.2020
  To je vražda, napsala - Mrtvé očko (S09E13) (epizoda) (1993)

  Vražda, pohřešované soukromé očko a atentát na Kennedyho, to vše se zdá být nějak propletené a je na Jessice, aby zjistila, jak se věci mají.
  Po 30 letech je nalezeno tělo soukromého detektiva Bernieho Callana, a když dojde k přezkoumání ostatků, ukazuje se, že byl zavražděn. Náhodou se v Miami nachází i Jessica, která se zrovna účastní místního knižního veletrhu, a poznává se tu s Laury Callanovou, dcerou nalezeného detektiva, která ji požádá o pomoc v objasnění otcovy záhadné smrti. Ovšem o Callanovu smrt se zajímají i další: soukromý vyšetřovatel z Chicaga, Charlie Garrett a místní gangster Santo Angelini. Možná proto Jessica záhy zjišťuje, že ji někdo sleduje. Někdo, jehož mrtvé tělo zanedlouho identifikují jako Franka Hemeta. A co víc, na světlo vyplouvají fotografie ukazující Angeliniho setkání s Lee Harvey Oswaldem, údajným pachatelem atentátu na prezidenta Kennedyho. Existuje snad spojení vražd právě s touto událostí, která i po letech nabízí spoustu nevyřešených otázek?

  • 24.5.2020
  To je vražda, napsala - Klasická vražda (S09E08) (epizoda) (1992)

  Otec editorky beze stopy zmizí a s ním i 150 milionů dolarů.
  Jessica se v New Yorku schází se svou editorkou, Sally Wilsonovou, a zjišťuje, že její otec, Buck Wilson, možná bude chtít koupit i vydavatelskou firmu jejich románů. Když se s ním pak potká v restauraci, kterou Wilson právě koupil, ráda by si o tom promluvila, avšak od jisté chvíle již není nikde k nalezení. A když následujícího dne zmizí i 150 milionů dolarů z podnikových fondů, jen málokdo si obě tyto ztráty nespojuje. Pár hodin na to se pak u Wilsonových objeví věštkyně Marika, uspořádá seanci a oznámí, že byl Buck Wilson zabit. Jaké je však překvapení, když ji chvíli nato naleznou mrtvou na místě, které původně předpověděla právě Wilsonovi. Hlavním podezřelým se stává výstřední šofér Carl, ovšem Jessice nesedí motiv, a tak v pátrání pokračuje.

  • 21.5.2020
  To je vražda, napsala - Tajný archiv (S09E05) (epizoda) (1992)

  Jessica se objevuje ve zvířecím komiksu, který se snaží satirickým způsobem vykreslit různé lidi a jejich možné (i neprokázané) přestupky. Když však přijde žaloba, veškerá legrace končí!
  Čím dál populárnější detektivní komiks, ve kterém vystupují pouze zvířata, stojí na hlavní postavě lišky jménem Jessika Foxová. Ta je rysy velmi podobná Jessice, která se tomu, když se po návratu z ciziny náhodou dozví, že je karikována v komiksu, nestačí divit. Ovšem v zásadě proti tomu nic nemá. Obrat nastává, když vyjde další díl, ve kterém je poručík DiMartini obviněn z krádeže drog a místní bohatý průmyslník z nezákonných obchodních transakcí. Právě tento průmyslník ji a tvůrce komiksu nyní hodlá žalovat za křivé obviňování. Jessica tedy vyhledá onoho umělce, Stana Hattera, avšak ten tvrdí, že díl na svědomí nemá, a trvá na tom, že musí mít napodobovatele. Nedlouho poté pak umírá jeden z Hatterových asistentů, Ben Watanabe, a tak je zřejmé, že se kdosi snaží komiksového umělce zničit.

  • 21.5.2020
  To je vražda, napsala - Vítr ve věži (S09E04) (epizoda) (1992)

  Při návštěvě irské usedlosti umírá za podivných okolnosti Jessičin hostitel a vše nasvědčuje tomu, že smrt nastala z nadpřirozených příčin.
  Spolu se svým přítelem, bývalým policistou Seanem Culhaneem, se Jessica vydává do Irska, kde má v úmyslu sbírat inspiraci pro další knihu. Přístřeší jim zajišťuje Culhanův přítel, Neal Gillen, který je ubytoval přímo u sebe, v jeho 150 let starém domě. Brzy po příjezdu uslyší podivné zvuky, které připomínají plačící ženu. Dostává se jim vysvětlení, že existuje legenda o ženě, která se před mnoha lety vrhla z věže poté, co viděla ztroskotat loď s manželem na palubě. Ozývá se však výjimečně, neboť legenda praví, že když je slyšet její pláč, vždycky někdo zemře. Neil Gillen to nese těžce a je vidět, že se v domě necítí úplně dobře. Jak se ukáže, tentokrát si legenda „vybrala“ právě jeho, neboť následujícího dne naleznou Gillenovo bezvládné tělo za psacím stolem bez jakýchkoliv viditelných ran. Jessica však takové vysvětlení odmítá a pouští se do pátrání sama. Bude tedy pachatelem Anne Gillenová – manželka oběti, Jason MacNamara – soused toužící nemovitost koupit, Liam Gillen – obchodní partner, či někdo další z místních usedlíků? Anebo se Jessica plete a může za smrt tajemná Plačící žena...

  • 21.5.2020
  To je vražda, napsala - Informátor (S09E03) (epizoda) (1992)

  Policie odmítá uvěřit Jessice, že byla právě unesena nejuznávanějším občanem New Yorku.
  Jessicu na letišti v New Yorku unesou neznámí lidé, kteří pracují, jak se posléze ukáže, pro místního zbohatlíka Maxe Hagena. Ovšem jedná se o omyl, neboť zamýšlenou obětí únosu měla být jakási žena jménem Liz Fosterová. Hagen si hned uvědomí chybu a s omluvou a nanejvýš průhlednou historkou Jessicu propouští. Ta si to ovšem nechce nechat líbit a neprodleně se obrací na okrskového poručíka, Artie Gelbera. Bohužel se však nedočká odpovídající reakce, neboť ten se brzy chystá do důchodu a není příliš nadšený, že by se měl zrovna nyní pouštět do křížku právě s Hagenem, mocným podnikatelem a respektovaným filantropem. Když je však skutečná Liz Fosterová nalezena mrtvá, musí se do řešení podivných událostí pustit nakonec i policie s „nešťastným“ poručíkem v čele.

  • 21.5.2020
  To je vražda, napsala - Rodinné tajemství (S09E02) (epizoda) (1992)

  Jessičin bývalý student je zavražděn poté, co se vrátí do Cabot Cove, aby napsal knihu o místním 30 let starém skandálu.
  Jessica je překvapená, když zjistí, že se jeden z jejích oblíbených studentů, Randy Sloan, vrátil do Cabot Cove. Stal se z něj kvalitní investigativní novinář a nyní přijel do města, aby sbíral informace pro svou knihu o třicetiletém případu Margarety „Šílené Maggie“ Babbingtonové, o kterém nedávno zjistil převratné novinky. Dosud bylo známo pouze tolik, že Maggie a její sestřenice Emily Weymouthová šli do lesa spolu se svými snoubenci, Owenem Cooperem a Georgem Latimerem, na lov a po výstřelu z brokovnice Cooper zemřel. Žádná vina tehdy prokázána nebyla, ovšem Margaret se poté uchýlila do psychiatrické léčebny a zanedlouho sama v ústraní zemřela. Sloan se s cílem své návštěvy nikterak netají, a proto se brzy zpráva roznese po celém Cabot Cove. Když ho pak naleznou v knihovně mrtvého, je zřejmé, že přišel na něco opravdu důležitého.

  • 21.5.2020
  To je vražda, napsala - Vražda v Miláně (S09E01) (epizoda) (1992)

  Během účasti na premiéře filmu v Miláně hledá Jessica vraha, který zavraždil úspěšnou producentku právě uváděného snímku.
  Jessica je v Miláně, aby se zúčastnila premiéry nového filmu „All The Murderers“, který vychází z jedné z jejích knih. Režisér filmu, Jim Randall, odvedl moc dobrou práci, nicméně nemůže být spokojen, protože ho producentka filmu, Catherine Waynová, nechce zbavit smluvního závazku a uvolnit ho pro film další u Stevea Morrisona. I Waynová má však své vlastní problémy, když po přezkoumání předpokládaného rozpočtu zjišťuje, že jsou v mínusu celých milion dolarů. Nechává tedy stav přezkoumat ještě svým finančníkem, Tomem Hillerem, avšak posílá rovnou i pro Jima, aby ji tento nenadálý problém objasnil. Mezitím je však v zamčeném pokoji zavražděna a Jim se tak stává hlavním podezřelým. Kdo by se nadál, že hlavním vodítkem při řešení případu bude pro Jessicu nakonec typ hotelového pokoje ?

  • 15.5.2020
  To je vražda, napsala - Stará historie (S03E21) (epizoda) (1987)

  Jessica se rozhodne přezkoumat dávný zločin, za který byl odsouzen muž, jež ho nespáchal.
  Během služební cesty oslovuje Jessicu Georgia Wilsonová, pracující v hotelové restauraci. Před třiceti lety byl její manžel Sam neprávem odsouzen za vraždu, a když ho nedávno propustili, trvá i nadále na své nevině. Trápí se tím a je očividné, že nebude šťastný, dokud se vše nevyřeší. Georgie tedy prosí Jessicu, aby se na starý případ podívala. Sam tvrdí, že oběť, jeho šéf Richard Jarvis, se rozhodl spáchat sebevraždu, ale požádal Sama, aby to vypadalo jako vražda s tím, že se má poté zbavit vražedné zbraně. Ovšem nakonec vše skončilo tak, že Sama zadrželi a odsoudili za čin, který vlastně nespáchal. Dokáže mu Jessica pomoci?

  • 15.5.2020
  To je vražda, napsala - To je vražda, řekla (S03E22) (epizoda) (1987)

  Dočasný výpadek proudu v nahrávacím studiu pomáhá ukrýt útočníka, který během něj smrtelně zasáhne místního ředitele v jeho kanceláři.
  Jessica se nachází v profesionálním nahrávacím studiu a právě nahrává jednu ze svých knih. Producent, Greg Dalton, který po nehodě před nedávnem oslepl, ji totiž požádal, zda by ona sama nemohla pro rozhlasové vysílání namluvit jednu z detektivek. Projekt jako takový je ztrátový, ale to Daltona neodrazuje. Hlavní ředitel studia, Randy Whitworth, by sice námitky měl, nicméně z nějakého důvodu prozatím nechává program běžet. Studio trápí krom jiného i řada výpadků proudu, a tak nikoho nepřekvapí, když se i tentokrát z ničeho nic ve studiích setmí. Po chvilce se dodávky obnoví, ovšem ukazuje se, že právě během výpadku byl Whitworth bodnut do zad. Policie okamžitě podezřívá Grega, o kterém se ví, že i přes svou slepotu dokáže putovat v prostorách studia bez vážnějších problémů. Jessice se to však nezdá, a tak se snaží policii v pátrání pomoci.

  • 14.5.2020
  To je vražda, napsala - Volební boj (S03E20) (epizoda) (1987)

  V malém městečku zemře při „nehodě“ starosta a jeho otec, který požaduje přezkoumání případu, je záhy zavražděn.
  Jessica odcestuje do Comstocku v Idaho, když se dozví, že její dobrý přítel Jim Stevens zemřel při dopravní nehodě. Jimova manželka Linda připouští, že to byla jen nehoda, ale jeho otec Harry si myslí, že byl zabit. Místní šerif, Orville Yates, průměrný, samolibý a ctižádostivý člověk, o čemž se Jessica záhy přesvědčí, když jí vyhrožuje bezdůvodným zatčením, však trvá na svém. V městečku se zároveň chystají volby, kde má být zvolen nový starosta za zesnulého Jima a právě šerif Orville je jedním z kandidátů. Dále se o pozici uchází i dřívější zástupce Wayne Beeler, který také bývá označován za jeho hlavního soupeře. Avšak k jednomu z šerifových trumfů patří, že stále přehlíží místní provoz nelegalního kasina pod vedením Kate Gunnersonové. Jessica, rozhořčena nad stavem městečka, se tedy rozhodne na dálku spolupracovat s kapitánem státní policie Ernestem Lenkem a pouští se do vyšetřování na vlastní pěst.

  • 14.5.2020
  To je vražda, napsala - Nevyúčtovaná vražda (S03E19) (epizoda) (1987)

  Grady Fletcher má opět velké potíže, když je jeho šéf nalezen mrtvý a on se stává hlavním podezřelým.
  Jessica přijela za svým synovcem Gradym, který aktuálně pracuje jako účetní v investiční firmě. Daří se mu dobře, práci má rád, ale je velmi zaneprázdněný a musí pracovat dlouhé hodiny. A to dokonce navzdory tomu, že prý v budově straší. I tentokrát se Grady, po večeři s Jessicou, vrací do kanceláře, avšak nachází svého šéfa, Ralpha Whitmana, mrtvého. Začíná tedy vyšetřování a mezi podezřelé patří samozřejmě i Jessičin synovec. Aby toho nebylo málo, kolem firmy se začíná ochomýtat zástupce berňáku, prošetřující firemní investiční fondy „Neptune Ventures“, a veškeré nesrovnalosti i zde padají na Gradyho. Když se pak Jessica vyskytne na místě činu, vyšetřujícího poručíka, Timothy Hanrattyho, ihned zaujme, a tak ji požádá o spolupráci. Dokáže si i tentokrát s těžkým případem poradit? A co ten duch?

  • 13.5.2020
  To je vražda, napsala - Nic pro zasmání (S03E18) (epizoda) (1987)

  Bývalý agent dvou znepřátelených komiků je po nepovedené společné zásnubní večeři jejich dětí nalezen oběšený ve spíži s dopisem na rozloučenou.
  Kdysi slavné komediální duo, Mack Howard a Murray Gruen, se musí znovu sejít, když jim jejich děti oznámily své zasnoubení. Znesvářené bývalé kolegy a kamarády rozdělily před mnoha lety vážné neshody a dosud se obviňují ze spousty křivd, jako například podvádění s licenčními poplatky z prodeje videokazet jejich starých televizních pořadů. Přesto všechno lidé z nejbližšího okolí doufají, že sňatek jejich dětí vše urovná. Avšak zásnubní večeře u Gruena ještě více obnoví dávné sváry a končí hádkou. A co víc, chvíli na to se ozve křik a Murray přiběhne s bodným zraněním v zádech. Nakonec, když všichni očekávají příjezd policie, aby vyšetřila záhadné napadení, nachází Jessica bývalého agenta komiků, Phila Rinkera, oběšeného ve spíži s připnutým dopisem na rozloučenou.

  • 13.5.2020
  To je vražda, napsala - Namaluj mi smrt (S03E17) (epizoda) (1987)

  Jessica vyšetřuje vraždu umělce, během které zmizel jeho poslední cenný obraz.
  Renomovaný umělec Simon Thane a jeho manželka Eleanor pozvou svou starou známou, Jessicu, na návštěvu. Spolu s ní se plánované večeře účastní i několik dalších hostů, včetně obchodníka s uměním Felixe Casslawa a právníka George Selbyho s jeho manželkou Carol. Thaneovy poté slavnostně oznámí důvod tohoto setkání, a to, že se chystají do Evropy na druhé líbánky. Ovšem vše se mění, když Simona další den nalezenou mrtvého s bodnou ránou v hrudi. Za viníka vraždy je označena Irene Rutledge, tvrdě pracující svobodná matka, která u něj byla zaměstnána. Jessice se to nicméně vůbec nezdá, a tak zatímco se šerif Tupper stará o Irenina syna Tommyho, vydává se hledat skutečného vraha. Vše nakonec pomáhá osvětlit záhadný obraz, který ihned po vraždě beze stopy zmizel.

  • 12.5.2020
  To je vražda, napsala - Smrt podle dohody (S03E16) (epizoda) (1987)

  Jessica v Bostonu navštíví svého starého přítele Harryho McGrawa, jež se ujímá tréninku mladého zápasníka boxu.
  Jessica pomáhá svému starému příteli, soukromému detektivovi Harry McGrawovi, který se rozhodl ujmout trénování zápasníka, Blastera Boyla. Vypůjčí si od Jessicy 5 000 amerických dolarů a dohodne s Wadem Talmafeem zápas s jeho svěřencem, Seanem Shaleenem. Zanedlouho je ovšem Talmadge nalezen mrtvý. A co hůř, obviněn z vraždy je Harry, který se s ním chvíli před smrtí pohádal, když mu nechtěl přijmout jeho úplatek. Zatímco tedy Harry zůstává ve vězení, ujímá se koučování Jessica a pokouší se dodat Blasterovi potřebné vítězné sebevědomí. Avšak nezahálí ani konkurence a různými pokřivenými způsoby se zápas stále snaží koupit. A právě za této situace chce Jessica vyřešit vraždu.

  • 9.5.2020
  To je vražda, napsala - Vražda v mollové tónině (S03E14) (epizoda) (1987)

  Jessica vypráví příběh svého nového románu o mladém skladateli obviněném ze zabití profesora, který bez povolení využil jeho hudbu.
  Jessica Fletcherová představuje svůj nový případ vraždy na půdě univerzitního kampusu. Během hlučné studentské demonstrace je zabit profesor hudby, Tyler Stoneham, probodnutý ladičkou. Bohužel krátce poté se do kanceláře vloupe student Mike Prentice, aby našel důkaz, že profesor ukradl jeho skladby a vydává je nyní za své vlastní. V temné místnosti si ovšem nevšimne mrtvého těla, a když ho pak přistihne univerzitní policista, vina padá samozřejmě na něj. Přestože je Mike ve vězení, existuje mnoho dalších podezřelých: profesorský kolega, Stonehamova žena, či divadelní producent. Stanehamův kolega má vztek, že ho profesor neuvádí jako spoluautora své nově vydávané knihy. Profesorova žena má zase tušení, že ji manžel podvadí. A nakonec divadelní producent, který stále čeká na poslední slíbené skladby do jeho muzikálu. Nezbývá tedy než aby Mikeův přítel, Chad Singer, prověřil každého, kdo by s vraždou mohl mít co do činění.

  • 9.5.2020
  To je vražda, napsala - Vražda bez scénáře (S03E15) (epizoda) (1987)

  Moderátor televizního pořadu na ochranu spotřebitelů je zavražděn a podezření padá na jednoho z jeho „klientů“, jehož produkty před časem pomlouval.
  Jessica se v Denveru účastní natáčení místního televizního recenzního programu. Moderátor, Kenneth Chambers, uvádí oblíbený pořad americké televizní stanice, který se soustředí na spotřebitelskou advokacii a s potěšením odhaluje nefunkční či vadné produkty. Chambers se ovšem chová jako arogantní primadona a tím si kolem sebe vytváří mnoho nepřátel. Není proto velkým překvapením, když ho v kanceláři naleznou zavražděného. Prvním podezřelým se naneštěstí stává Steve Honig, manžel Jessičiny dobré kamarádky, Jane Honigové. A když pak policie nalezne vražednou zbraň ve Steveově autě, nezbývá než ho také zavřít. Avšak Jessica o jeho vině zdaleka přesvědčena není.

  • 6.5.2020
  To je vražda, napsala - Mrtvý letěl první třídou (S03E12) (epizoda) (1987)

  Během letu do Londýna umírá člen ochranky zámožné dědičky a zároveň je odcizen její rodinný šperk nesmírné hodnoty.
  Jessica se nachází v první třídě Boeingu 747 na cestě z Bostonu do Londýna, kde se právě stala vražedná loupež. Na palubě je vysoce postavená, zámožná dáma, Sonny Greerová, která sebou podle bulvárních plátků vzala i svůj vzácný diamantový náhrdelník. Ten byl uložen v kapse jejího doprovodu, přítele alias bodyguarda, Leona Bigarda. Ovšem poté, co byl právě on nalezen mrtvý a náhrdelník beze stopy zmizel, začíná přímo za letu vyšetřování, kterého se ujímá inspektor Scotland Yardu, Errol Pogson, jako náhodou letící zrovna tímto spojem. S jeho svolením se pátrání účastní i Jessica, která nakonec opravdu náhrdelník objeví. Ovšem kdo je oním vrahem?

  • 6.5.2020
  To je vražda, napsala - Noc bezhlavého jezdce (S03E11) (epizoda) (1987)

  Jessica se ocitá ve správný čas na správném místě, aby pomohla svému příteli, Dorianu Beecherovi, který je křivě obviněn z vraždy.
  Jessica skrz naléhavý dopis navštěvuje mladého básníka, Doriana Beechera, který vyučuje na soukromé škole ve Vermontu. Dorian se šíleně zamiloval do Sarah Dupontové, dcery zakladatele školy, Edwina Duponta. Ovšem ve skutečnosti nebyl vůči Jessice zcela upřímný, protože namluvil Sarah, že právě Jessica je jeho matka, a ta ji teď musí hrát. Doriana zároveň šikanuje školní jezdecký instruktor, Nate Findley, který si ho s oblibou dobírá kvůli tomu, že v areálu viděl bezhlavého jezdce. Když pak Findleyho, bezprostředně po hádce s Dorianem v místní restauraci, naleznou mrtvého, je zmatený básník jasným podezřelým.

  • 6.5.2020
  To je vražda, napsala - Krvavý sendvič (S03E05) (epizoda) (1986)

  Jessica se snaží očistit svou neteř Victorii, která je obviněna z vraždy svého šéfa.
  Jessica navštěvuje svou neteř Victorii Griffinovou a jejího manžela Howarda. Zatímco Howard se snaží prosadit jako herec, Victoria pracuje v reklamní agentuře, kterou provozuje Larry Kincaid. Ta se nyní zoufale snaží obnovit jeden ze svých hlavních kontraktů s restaurací Corned Beef Castle. Nejsou však jediní, soupeřem jim je LeLand Biddle a jeho ambiciózní manažerka, Christine Cliffordová, kteří taktéž stojí o lukrativní kontrakt. Nicméně když je Kincaid ve své kanceláři nalezen mrtvý, obvinění padne na Victorii. Hlavním vodítkem se však nakonec stává masový sendvič z hovězího masa, který Jessicu dovede k opravdovému vrahovi.

  • 6.5.2020
  To je vražda, napsala - Vražda před uzávěrkou (S03E07) (epizoda) (1986)

  Respektovaný novinář, který se po nečekaném infarktu ocitne v nemocnici, tvrdí, že lékem by bylo odstranit hlavního vydavatele novin. Koho by napadlo, že k tomu vážně dojde?
  Po hádce s Lamarem Bennettem, vydavatelem a novým majitelem novin „Boston Daily Sentinel“, se zestárlý novinář, Haskell Drake, zhroutí a dostává do péče lékařů. Jessica proto neváhá a míří svého starého přítele do nemocnice navštívit. Haskell ji ihned obeznámí o důvodu hádky (je jí fiktivní fotografie „opilé“ Jessiky s nevhodným titulkem) a konstatuje, že Lamar Bennett již od počátku mění deník Sentinel na prostý a ubohý bulvár. Tímto si kolem sebe vytváří velké množství nepřátel, mezi něž se řadí i bývalý majitel novin, Walter Revere, a jeho syn Perry, kteří v deníku dosud pracují. Proto, když se Bennett na oslavě prvního výročí převzetí Sentinelu zhroutí a zemře, domnívají se mnozí, že byl zabit. Toho se chytá Haskell, a protože je dosud upoutaný na lůžko, přesvědčí Jessiku, aby se ujala role reportérky a zjistila mu co nejvíce informací. Ovšem to by nebyla Jessica Fletcherová, aby mezi tím případ rovnou nevyřešila.

  • 6.5.2020
  To je vražda, napsala - Detektiv Magnum na tenkém ledě (S03E08) (epizoda) (1986)

  Během dovolené na Havaji musí Jessica řešit dvě vraždy, ze kterých byl neprávem obviněn soukromý detektiv Magnum.
  Pokračování příběhu, který začal v seriálu Magnum (od r. 1980) v epizodě Románový vztah (1986). Jessica se pouští do vyšetřování poté, co byl Thomas Magnum (Tom Selleck) obviněn z vraždy a uvězněn, prozatím bez možnosti propuštění na kauci. Nicméně Magnum stále pochybuje o jejích detektivních schopnostech a policii, především tedy kapitána Browna, Jessičina přítomnost vůbec nezajímá. Přesto se Jessica pouští do vyšetřování a postupně sbírá důkazy, které podle všeho podporují Magnumovu verzi. Ten je nakonec přeci jen propuštěn na kauci, ale záhy dochází k další vraždě a on se tak znovu ocitá na útěku před zákonem. Nezbývá tedy, než aby Magnum a Jessica spojili své síly a vypátrali, kdo je skutečným vrahem.

<< předchozí 1 2 3