Radek273

Radek273

Radek Vančura

okres Hradec Králové

1 bod

Moje obsahy

<< předchozí 1 2 3
  • 4.3.2018
  Krok za krokem - Stěhování (S07E19) (epizoda) (1998)

  Frankovi se povede zakázka a dostane za to možnost nastěhovat se do nového domu. Všichni z rodiny jsou nadšení, všichni kromě Lilly. Ta je od počátku proti, dokonce začne mít problémy ve škole. Ke všemu o jejich starý dům začne mít zájem bohatý pár, který však chce celý dům kompletně předělat.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Alma Mater (S05E15) (epizoda) (1989)

  Jessica se musí vrátit na svou Alma mater, když se jeden z jejich vysokoškolských profesorů přizná k vraždě, kterou podle ní doopravdy nespáchal.
  Jessica se vrací na svou bývalou univerzitu poté, co jí kamarádka oznámí, že byl jejich milovaný profesor Leon Walker zatčen za vraždu studenta. Walker se dokonce k vraždě přizná a starý spolužák a nyní okresní prokurátor Paul Robbins se domnívá, že nemá jinou možnost, než to nechat být. Jessica si však brzy uvědomí, že Walkerův příběh prostě nesedí a že zjevně někoho musí chránit. Když se pak k vraždě přizná i někdo jiný, uvědomuje si Jessica, proč byl vlastně Walker připravený vzít vinu na sebe. Nicméně ani to k vrahovi nakonec nevede.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Báječná stará dáma (S06E03) (epizoda) (1989)

  Jessica vypráví čtyřicet let starý příběh, ve kterém další bystrá spisovatelka „pomůže“ vyřešit tajemnou vraždu na palubě Queen Mary.
  Po smrti spisovatelky Lady Abigail Austenové ve věku 101 let vypráví Jessica příběh o skutečné záhadě, se kterou se Austenová setkala na cestě do USA v roce 1947 na palubě Queen Mary. Když loď vyrazí z New Yorku, jeden z cestujících, obchodník s vínem Peter Daniken, vpadne do salónku a s provoláním „Capitän“ okamžitě umře. Daniken cestoval jako Dán, ale ukáže se, že ve skutečnosti to byl Němec, bývalý důstojník gestapa. Spoluprací ctižádostivé novinářky s amatérským detektivem Christy McGinnem zjistí lady Austenová, jak to celé mohlo být. S vlastním řešením zločinu ale přichází také spolucestující Edwin Chancellor a McGinn. Pouze jedna verze je však ta správná.

  • 6.5.2020
  To je vražda, napsala - Detektiv Magnum na tenkém ledě (S03E08) (epizoda) (1986)

  Během dovolené na Havaji musí Jessica řešit dvě vraždy, ze kterých byl neprávem obviněn soukromý detektiv Magnum.
  Pokračování příběhu, který začal v seriálu Magnum (od r. 1980) v epizodě Románový vztah (1986). Jessica se pouští do vyšetřování poté, co byl Thomas Magnum (Tom Selleck) obviněn z vraždy a uvězněn, prozatím bez možnosti propuštění na kauci. Nicméně Magnum stále pochybuje o jejích detektivních schopnostech a policii, především tedy kapitána Browna, Jessičina přítomnost vůbec nezajímá. Přesto se Jessica pouští do vyšetřování a postupně sbírá důkazy, které podle všeho podporují Magnumovu verzi. Ten je nakonec přeci jen propuštěn na kauci, ale záhy dochází k další vraždě a on se tak znovu ocitá na útěku před zákonem. Nezbývá tedy, než aby Magnum a Jessica spojili své síly a vypátrali, kdo je skutečným vrahem.

  • 14.6.2020
  To je vražda, napsala - Dívka, která přežila (S09E21) (epizoda) (1993)

  Jessica se zapojuje do vnitřního vyšetřování policejního sboru poté, co jeden z policistů zemře a vedle něj nalezenou jeho přítelkyni v bezvědomí. 
  V New Yorku je zabit mladý policista John Bondy. Jessica ho lehce poznala teprve nedávno, neboť chodil s její známou, počítačovou poradkyní Paulou Raynorovou, avšak na následujícím rande ho Paula nachází mrtvého na předním sedadle svého auta, když se sama pomalu probouzí z bezvědomí. Jeho nadřízený, seržant Vince Lofton, se cítí za Bondyho smrt zodpovědný. Před nějakým časem ho totiž sám přibral do týmu s tím, že jeho hlavní úkol bude odhalit mu křivého policajta, který narušuje výsledky tajných operací. A jelikož má Lofton pověst neortodoxního vyšetřovatele, a navíc je to horká hlava, musí být Jessica obzvláště ve střehu, aby snad nezabil třeba dokonce nesprávného muže.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Hledání Petera Kerryho (S05E11) (epizoda) (1989)

  Jessica pomáhá dalšímu starému příteli, tentokrát s hledáním jeho ztraceného vnuka.
  Jessica Fletcherová má dojem, že našla 20 let hledaného Petera Kerryho, vnuka Andrewa Kerryho. Peter tehdy beze stopy zmizel, přičemž ve stejné době měl tento její adept Rick Burton strašlivou autonehodu. Tři měsíce strávil v nemocnici a utrpěl celkovou ztrátu paměti. Andrew přislíbil za nalezení vnuka odměnu 250 000 dolarů, a proto obzvláště velkou radost z nalezení má také Peterův kamarád z kolejí Danny Schubert, jenž s Jessicou při objevu zrovna večeřel. Rick souhlasí, že stráví víkend v sídle Kerryů, ale když další den naleznou Dannyho v garáži zavražděného, stává se hned hlavním podezřelým. Jessica o tom přesvědčena není a nakonec s pomocí cigaret odhalí skrytého vraha.

  • 28.7.2018
  To je vražda, napsala - Hornický masakr (S05E05) (epizoda) (1988)

  Když je Jessičina bývalá studentka zatčena za vraždu, odjíždí Jessica do Západní Virginie, aby ji dostala z vězení.
  Když se Molly Connorsová vrací do svého rodného města v Západní Virginii, aby zjistila pravdu o smrti svého otce při výbuchu nálože, místní podnikatel Tyler Morgan ji nechá zatknout. Kontaktuje proto svou kamarádku Jessicu Fletcherovou, aby ji požádala o pomoc s kaucí. Ta nejen že pomůže, ale přijíždí i osobně, aby jí pomohla. A když je pak Tyler Morgan nalezen mrtvý, může dokonce řešit vraždu. Morgan byl však nemilosrdný majitel dolů, čímž účinně ovládal závislé město, a tudíž měl mnoho nepřátel. Zároveň podváděl svou ženu a konečně ani jeho vlastní syn nebyl spokojen, jak firmu vede. Naštěstí skříňka na zbraně poskytne důležité svědectví.

  • 22.7.2018
  To je vražda, napsala - Hotel Rajská Zahrada (S04E09) (epizoda) (1987)

  Jessica se vydává za sestru zabité ženy, aby se dozvěděla více o vraždě na maloměstě.
  Jessica se rozhodne odcestovat do Edenu v Oregonu poté, co se někdo zdánlivě pokusil zabít její kamarádku Mary Rose Welchovou. Sestra Mary Rose Charlotte, která nedávno zemřela, zde totiž mnoho let žila a byla úspěšnou podnikatelkou provozující místní hotel. Jessica se po příjezdu vydává za sestru zemřelé, přičemž ji osobně doprovází "její" právník Lewis Framm. Ve městě se jí však dostává chladného přijetí. Charlotte totiž údajně zemřela na srdeční infarkt, a proto byla hned následující den zpopelněna. Šerif tedy nemá zájem vyšetřovat její smrt a městský doktor Lynch se zdá být poněkud skoupý, pokud jde o detaily úmrtí. Místní podnikatel C.J. Cobbs s majitelkou hotelu obchodně jednal, ale samotný hotel je překvapením. Dokonce se zdá, že byla Charlotta možná zapletena do vydírání. A právě objasnění tohoto vydírání je nepochybně dovede k vrahovi.

  • 16.7.2018
  To je vražda, napsala - Indián (S04E10) (epizoda) (1987)

  Potomek původních obyvatel (indiánů) si dělá nárok na půdu města Cabot Cove. Tím uvrhá město do chaosu. Když je zavražděn místní průmyslník, všechny důkazy poukazují na předpokládaného nového vlastníka půdy.
  V den založení Cabot Cove přijíždí do města potomek původních obyvatel a předkládá zde kopii pozemkového grantu, který z něj dělá majitele pozemku, na kterém je město postaveno. Mladý muž George Longbow následně navštíví městskou radu, na které mu vyhrožuje Addison Langley. Ten si před časem koupil část zdejší půdy, kterou plánoval později zpeněžit prodejem hotelovému projektantovi. Když je pak Langley nalezen zavražděný, Longbow se stává jasným podezřelým. Jessica je však přesvědčena o jeho nevinně a snaží se najít skutečného vraha.

  • 21.5.2020
  To je vražda, napsala - Informátor (S09E03) (epizoda) (1992)

  Policie odmítá uvěřit Jessice, že byla právě unesena nejuznávanějším občanem New Yorku.
  Jessicu na letišti v New Yorku unesou neznámí lidé, kteří pracují, jak se posléze ukáže, pro místního zbohatlíka Maxe Hagena. Ovšem jedná se o omyl, neboť zamýšlenou obětí únosu měla být jakási žena jménem Liz Fosterová. Hagen si hned uvědomí chybu a s omluvou a nanejvýš průhlednou historkou Jessicu propouští. Ta si to ovšem nechce nechat líbit a neprodleně se obrací na okrskového poručíka, Artie Gelbera. Bohužel se však nedočká odpovídající reakce, neboť ten se brzy chystá do důchodu a není příliš nadšený, že by se měl zrovna nyní pouštět do křížku právě s Hagenem, mocným podnikatelem a respektovaným filantropem. Když je však skutečná Liz Fosterová nalezena mrtvá, musí se do řešení podivných událostí pustit nakonec i policie s „nešťastným“ poručíkem v čele.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Jack a Bill (S06E05) (epizoda) (1989)

  Jessica vypráví příběh bývalého fotbalového hráče, jenž se stal soukromým očkem a právě vyšetřuje vraždu svého starého spoluhráče.
  Doma v Cabot Cove vypráví Jessica příběh starého přítele a zdejšího rodáka Billa Boyla, který se přestěhoval do Los Angeles a proslavil jako soukromý vyšetřovatel. Poté, co mu jeho právník řekne, že je v konkurzu, vpadne do jeho kanceláře starý kamarád Johnny Wheeler a požádá ho, aby mu na chvíli pohlídal psa Jacka. Když se pak někdo psa snaží unést a Wheeler pobodán zemře v nemocnici, začíná Bill své pátrání, které ho dovádí až k mezinárodnímu atentátu.

  • 28.7.2018
  To je vražda, napsala - Jako v kleci ptáček (S05E01) (epizoda) (1988)

  Jessica se náhodou setkává se svým starým přítelem Michalem Hagartym. O chvíli později stojí před mrtvým bulharským diplomatem a míří na ni policie.
  Jessica se ocitne ve vězení poté, co ztratí kabelku a všechny své doklady. Na letišti se setkala s kamarádem, špiónem Michaelem Haggertym, který se cestou na hotel potřeboval někde zastavit. Ozvala se střelba a Jessica najednou stojí před mrtvolou a je zatčena. Snaží se různě prokázat svou totožnost, přičemž si dokonce nechá předvést synovce Gradyho. Ten ji však nečekaně zapře. Muž, který byl zavražděn, pocházel z bulharského konzulátu a měl být zprostředkovatelem výplaty. Michael chce, aby Jessica raději zůstala pro vlastní bezpečí ve vězení, ale ani v cele si nemůže pomoci a snaží se zjistit, kdo onoho Bulhara zastřelil.

  • 13.6.2020
  To je vražda, napsala - Jediný svědek (S09E19) (epizoda) (1993)

  Jessica pomáhá vyřešit vraždu, jejímž jediným svědkem a zároveň hlavním podezřelým je místní doručovatel, se kterým se nedávno spřátelila.
  Jessicu zaujme Tommy Remsen, ctižádostivý kluk se spisovatelskými vlohy, který jí domů pravidelně donáší potraviny a kterému pomáhá s jeho autorskou prvotinou. A když jednoho dne tvrdí, že viděl muže stojícího nad bezvládným tělem Moniky Eversové, zákaznice, do niž je po uši zamilovaný, věří mu. Nicméně policie na „údajném“ místě činu nic nenajde, a tak ho obviňují, že si to všechno jen vymyslel. Tommy bohužel nemá žádný důkaz, a tak rozladěný dokonce uteče z domu. Nakonec se však Moničino tělo přeci jen najde a na něm jasně patrné známky uškrcení. Navíc je objevena i další mrtvola, tentokrát jde o onoho muže, který se tehdy nad jejím tělem skláněl. Tímto se však situace zcela mění a z Tommyho se rázem stává hlavní podezřelý dvojnásobné vraždy. A když je záhy objevena i Tommyho skrýš, kam se uchýlil, a poručík Warren nalezne též vražednou zbraň, vypadá to s mladým spisovatelem velmi špatně. Naštěstí má v Jessice silného spojence.

  • 2.5.2020
  To je vražda, napsala - Jedna bílá růže pro smrt (S03E04) (epizoda) (1986)

  Během účasti na koncertu ve Washingtonu, D.C. se Jessica zaplétá se dvěma východoněmeckými přeběhlíky.
  Jessica je nadšená, že ji slavní východoněmečtí klasici, Franz a Greta Muellerovi, pozvali na svůj koncert. Zároveň zde naráží na svého starého přítele, špiona Michaela Hagartyho, který podle všeho pracuje na svém dalším případu. Když se pak Franz rozhodne přeběhnout, všichni končí na britském velvyslanectví, kde se setkávají se tamním vyslancem Henry Claymorem a jeho novomanželkou Margo. Claymore není z této neplánované návštěvy zrovna nadšený a když je pak jeden z Hagartyových kolegů, Jack Kendall, nalezen mrtvý, nezbývá mu než celý objekt uzavřít. Ovšem do pátrání se pouští ještě Jessica.

  • 16.7.2018
  To je vražda, napsala - Jestliže je čtvrtek, musí být u Beverly (S04E07) (epizoda) (1987)

  Policista, který věnoval větší pozornost domům různých žen v Cabot Cove, potřebuje Jessičinu pomoc, když se stane hlavním podezřelým z vraždy.
  Jessica a šerif Amos Tupper vyšetřují vraždu, jejíž obětí se stala Audrey, manželka zástupce šerifa Jonathana Martina. Trio (obohacené o zdejšího doktora) vešlo do domu poté, co Tupper dostal vysílačkou zprávu, že se zástupce dispečinku neozývá. V domě však nenaleznou Martina, nýbrž pouze jeho mrtvou ženu. Na první pohled si zde někdo dal práci, aby to vypadalo jako sebevražda, ale jde určitě o vraždu. Jak postupuje vyšetřování, vyplouvají na povrch šokující zprávy o zástupci Martinovi, který patrně spí hned s několika ženami ve městě. Žárlivost se zdá být slibným motivem, ale skutečná příčina vraždy nakonec tkví v něčem jiném.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Když spadne klec (S06E08) (epizoda) (1989)

  Jessica se v San Francisku setkává s vraždou, ze které je obviněn proslulý operní zpěvák.
  Jessice během konference v San Francisku zavolá její starý přítel, šarmantní zloděj Dennis Stanton, a pozve ji večer na operu. V přestávce pak navštíví zákulisí a operní hvězdu Rosanna Bertolucciho, kterého přistihnou při potyčce s Lou Farradayem. Obviňuje ho, že si cíleně začíná s atraktivní mladou sopranistkou Marií Deschierovou. Hádka pokračuje i po představení, přičemž Maria dokonce tvrdí, že ji Farraday v šatně napadl. Nakonec vše končí zavražděním Farradaye a Bertolucciho infarktem. Bertolucci později prohlašuje, že šlo pouze o sebeobranu, nicméně poručík Birnbaum je skeptický. Jessicu od počátku mate chybějící bunda Farradaye, ale nakonec se jí vše podaří objasnit.

  • 24.5.2020
  To je vražda, napsala - Klasická vražda (S09E08) (epizoda) (1992)

  Otec editorky beze stopy zmizí a s ním i 150 milionů dolarů.
  Jessica se v New Yorku schází se svou editorkou, Sally Wilsonovou, a zjišťuje, že její otec, Buck Wilson, možná bude chtít koupit i vydavatelskou firmu jejich románů. Když se s ním pak potká v restauraci, kterou Wilson právě koupil, ráda by si o tom promluvila, avšak od jisté chvíle již není nikde k nalezení. A když následujícího dne zmizí i 150 milionů dolarů z podnikových fondů, jen málokdo si obě tyto ztráty nespojuje. Pár hodin na to se pak u Wilsonových objeví věštkyně Marika, uspořádá seanci a oznámí, že byl Buck Wilson zabit. Jaké je však překvapení, když ji chvíli nato naleznou mrtvou na místě, které původně předpověděla právě Wilsonovi. Hlavním podezřelým se stává výstřední šofér Carl, ovšem Jessice nesedí motiv, a tak v pátrání pokračuje.

  • 6.5.2020
  To je vražda, napsala - Krvavý sendvič (S03E05) (epizoda) (1986)

  Jessica se snaží očistit svou neteř Victorii, která je obviněna z vraždy svého šéfa.
  Jessica navštěvuje svou neteř Victorii Griffinovou a jejího manžela Howarda. Zatímco Howard se snaží prosadit jako herec, Victoria pracuje v reklamní agentuře, kterou provozuje Larry Kincaid. Ta se nyní zoufale snaží obnovit jeden ze svých hlavních kontraktů s restaurací Corned Beef Castle. Nejsou však jediní, soupeřem jim je LeLand Biddle a jeho ambiciózní manažerka, Christine Cliffordová, kteří taktéž stojí o lukrativní kontrakt. Nicméně když je Kincaid ve své kanceláři nalezen mrtvý, obvinění padne na Victorii. Hlavním vodítkem se však nakonec stává masový sendvič z hovězího masa, který Jessicu dovede k opravdovému vrahovi.

  • 14.6.2020
  To je vražda, napsala - Loď zlodějů (S09E20) (epizoda) (1993)

  Během plavby na výletní lodi pomáhá Jessica starému příteli, nyní šéfovi bezpečnosti, vyšetřit vraždu jedné z pasažérek.
  Jessica si užívá plavbu Karibikem, kterou od své editorky dostala jako odměnu za brzké dokončení posledního románu. Nicméně ani zde se jí smrt nevyhýbá, a tak se nedlouho po vyplutí ocitá uprostřed vyšetřování vraždy. Obětí je tentokrát Janet Fisková a vražedným nástrojem její vlastní střelná zbraň. Na palubě se zároveň opět setkává se svým starým známým, Dennisem Stantonem, nyní šéfem bezpečnosti, a tudíž současným hlavním vyšetřovatelem na této výletní lodi. Mezi dalšími pasažéry jsou například Molly Altripová a její budoucí manžel, který se však ukazuje jako obrovský proutník a stává se též hlavním podezřelým zločinu. A nakonec je tu ještě Jessičina bývalá spolubydlící z univerzitních kolejí, Leslie Hunterová, toužebně vyhlížející zasnoubení s kapitánem lodi, s nímž již přes rok chodí. Avšak až kleptomanka, paní Sobelová, navede Jessicu na tu pravou cestu k pachateli.

  • 28.7.2018
  To je vražda, napsala - Malá noční hra (S05E02) (epizoda) (1988)

  Poté, co Jessičin vydavatel oznámil, že odchází do penze, musí jet Jessica do New Yorku, kde ji potenciální noví vydavatelé padají k nohám.
  Jessica zavítá do New Yorku, kde ji neustále obtěžuje agent Theo Wexler, jenž se ji zoufale snaží zastupovat. Bývalý agent totiž odešel do penze a prodal mu své podnikání. Navštěvují spolu večírek, na kterém Jessica poznává známého vydavatele Axela Weinguarda či gentlemana Dennise Stantona. Oslovuje ji také číšník Andy Broom, který žádá o pročtení jeho zatím nepublikovaného románu. Poté je Weinguard zabit a Andy se ocitne ve vězení. Ještě během onoho večera však Jessica přistihne Dennise na balkoně svého hotelového pokoje, jak právě sešplhal z vyššího patra. Ihned vše vysvětlí, ale později se ukáže, že lhal. Nakonec se ale objevují zvěsti o tom, že společnost Weinguard se chystá stáhnout svou investici do nemovitostí, a tak je tu celá řada podezřelých.

  • 25.5.2020
  To je vražda, napsala - Mrtvé očko (S09E13) (epizoda) (1993)

  Vražda, pohřešované soukromé očko a atentát na Kennedyho, to vše se zdá být nějak propletené a je na Jessice, aby zjistila, jak se věci mají.
  Po 30 letech je nalezeno tělo soukromého detektiva Bernieho Callana, a když dojde k přezkoumání ostatků, ukazuje se, že byl zavražděn. Náhodou se v Miami nachází i Jessica, která se zrovna účastní místního knižního veletrhu, a poznává se tu s Laury Callanovou, dcerou nalezeného detektiva, která ji požádá o pomoc v objasnění otcovy záhadné smrti. Ovšem o Callanovu smrt se zajímají i další: soukromý vyšetřovatel z Chicaga, Charlie Garrett a místní gangster Santo Angelini. Možná proto Jessica záhy zjišťuje, že ji někdo sleduje. Někdo, jehož mrtvé tělo zanedlouho identifikují jako Franka Hemeta. A co víc, na světlo vyplouvají fotografie ukazující Angeliniho setkání s Lee Harvey Oswaldem, údajným pachatelem atentátu na prezidenta Kennedyho. Existuje snad spojení vražd právě s touto událostí, která i po letech nabízí spoustu nevyřešených otázek?

  • 26.5.2020
  To je vražda, napsala - Mrtvý květinář (S09E15) (epizoda) (1993)

  Hledá se motiv vraždy, pro který by mohl někdo zabit populárního majitele květinářství.
  Jessica v Hollywoodu navštíví přítelkyni Frances Huntovou, editorku, která pracuje pro Junie Cobbovou v časopise o hollywoodských drbech. Při slavnostní večeři pro vybrané hosty se pak seznamuje i s mnoha dalšími z jejich blízkého okruhu včetně floristy Billa Kyleho. Nicméně je z letu do Kalifornie a okolního ruchu natolik unavená, že se jí chce čím dál více spát. A náhle je tu nový den a ona zjišťuje, že Kyleho někdo zavraždil. Vyšetřování se ujímá známý poručík Gabriel Caceras, se kterým Jessica před 3 lety vyřešila vraždu, a tak neváhá a snaží se mu vypomoci svými postřehy. Vše vypadá zprvu jako loupež, avšak alarm nespustil, ač byl zapnutý, a tak se zdá, že mrtvý nejspíš útočníka znal. Navíc se ukazuje, že Kyle možná tajně prodával drby, a proto se úkladná vražda stává nejpravděpodobnějším scénářem. A když pak Frances ve své výpovědi zalže, ihned se stává hlavní podezřelou. Jessica se nicméně zaměří opět na trochu jiné vodítko, a tak s tímto obviněním nesouhlasí. Nemá ovšem tentokrát přeci jen příliš bujnou fantazii?

  • 6.5.2020
  To je vražda, napsala - Mrtvý letěl první třídou (S03E12) (epizoda) (1987)

  Během letu do Londýna umírá člen ochranky zámožné dědičky a zároveň je odcizen její rodinný šperk nesmírné hodnoty.
  Jessica se nachází v první třídě Boeingu 747 na cestě z Bostonu do Londýna, kde se právě stala vražedná loupež. Na palubě je vysoce postavená, zámožná dáma, Sonny Greerová, která sebou podle bulvárních plátků vzala i svůj vzácný diamantový náhrdelník. Ten byl uložen v kapse jejího doprovodu, přítele alias bodyguarda, Leona Bigarda. Ovšem poté, co byl právě on nalezen mrtvý a náhrdelník beze stopy zmizel, začíná přímo za letu vyšetřování, kterého se ujímá inspektor Scotland Yardu, Errol Pogson, jako náhodou letící zrovna tímto spojem. S jeho svolením se pátrání účastní i Jessica, která nakonec opravdu náhrdelník objeví. Ovšem kdo je oním vrahem?

  • 13.5.2020
  To je vražda, napsala - Namaluj mi smrt (S03E17) (epizoda) (1987)

  Jessica vyšetřuje vraždu umělce, během které zmizel jeho poslední cenný obraz.
  Renomovaný umělec Simon Thane a jeho manželka Eleanor pozvou svou starou známou, Jessicu, na návštěvu. Spolu s ní se plánované večeře účastní i několik dalších hostů, včetně obchodníka s uměním Felixe Casslawa a právníka George Selbyho s jeho manželkou Carol. Thaneovy poté slavnostně oznámí důvod tohoto setkání, a to, že se chystají do Evropy na druhé líbánky. Ovšem vše se mění, když Simona další den nalezenou mrtvého s bodnou ránou v hrudi. Za viníka vraždy je označena Irene Rutledge, tvrdě pracující svobodná matka, která u něj byla zaměstnána. Jessice se to nicméně vůbec nezdá, a tak zatímco se šerif Tupper stará o Irenina syna Tommyho, vydává se hledat skutečného vraha. Vše nakonec pomáhá osvětlit záhadný obraz, který ihned po vraždě beze stopy zmizel.

  • 6.5.2020
  To je vražda, napsala - Nekrolog pro televizní hvězdu (S03E09) (epizoda) (1986)

  V Cabot Cove zavraždí známého televizního moderátora a je na Jessice, aby nalezla vraha.
  Jessicu osloví reportérka televizního pořadu „Scrutiny“, která by ráda natočila velkou netradiční reportáž o ní a o jejím životě v Cabot Cove. K tomu zároveň potřebuje souhlas místní městské rady o natáčení na území města. Než však Jessica stačí povolení sehnat, je námět předán jejímu ostřílenému kolegovi, Kevinu Keatsovi. Kevin proslul svým tvrdým, nekompromisním jednáním a právě to zapříčinilo, že se ho hlavní šéf rozhodl stáhnout z jeho posledního případu. V něm se soustředil na Ronalda Rosse, „známého“ obchodníka s drogami, se kterým měl při posledním vstupu mírnou výměnu názorů. Jessica je tak přinejmenším překvapena, když se jí na pozemcích náhle objeví dotěrný televizní štáb v čele právě s oním známým moderátorem. Natáčení sice začne, ovšem záhy dochází k nehodě. Keats si vypůjčí od šerifa Tuppera loď a ta, než vůbec stačí vyjet z přístaviště, exploduje. Cabot Cove ihned zaplaví média a všichni chtějí získat exkluzivní informace o smrti jednoho ze svých kolegů. Po pitvě ovšem všechny čeká velké překvapení...

  • 14.5.2020
  To je vražda, napsala - Nevyúčtovaná vražda (S03E19) (epizoda) (1987)

  Grady Fletcher má opět velké potíže, když je jeho šéf nalezen mrtvý a on se stává hlavním podezřelým.
  Jessica přijela za svým synovcem Gradym, který aktuálně pracuje jako účetní v investiční firmě. Daří se mu dobře, práci má rád, ale je velmi zaneprázdněný a musí pracovat dlouhé hodiny. A to dokonce navzdory tomu, že prý v budově straší. I tentokrát se Grady, po večeři s Jessicou, vrací do kanceláře, avšak nachází svého šéfa, Ralpha Whitmana, mrtvého. Začíná tedy vyšetřování a mezi podezřelé patří samozřejmě i Jessičin synovec. Aby toho nebylo málo, kolem firmy se začíná ochomýtat zástupce berňáku, prošetřující firemní investiční fondy „Neptune Ventures“, a veškeré nesrovnalosti i zde padají na Gradyho. Když se pak Jessica vyskytne na místě činu, vyšetřujícího poručíka, Timothy Hanrattyho, ihned zaujme, a tak ji požádá o spolupráci. Dokáže si i tentokrát s těžkým případem poradit? A co ten duch?

  • 2.5.2020
  To je vražda, napsala - Nevyřízené účty (S03E03) (epizoda) (1986)

  Policista v penzi se rozhodne znovu prozkoumat starý případ a vrací se k chatám u jezera.
  Na rozlučkové tiskovce prohlásí odcházející detektiv Barney Kale, že se pokusí objasnit poslední ze svých nevyřešených případů. Tehdy byl u jezera Juniper zabit okresní prokurátor Dixon, avšak poručíkovi se ani během 10 let nepodařilo získat jakýkoliv důkaz vedoucí k vrahovi. Do případu byl (je) zapleten i doktor Seth Hazlitt, který v té době žil v Portlandu a spolu s dalšími společníky investoval právě do letoviska Juniper. Když pak Seth zmizí, má Jessica jasno a spolu s šerifem Tupperem se ho vydávají k jezeru hledat. Bohužel po příjezdu naleznou už pouze bezvládné tělo Garyho Robertse, mladého může, který se s manželkou předchozího dne zrovna ubytoval. Zvláštní ovšem je, že Robertse naleznou v Kaleho chatě, a tak to vypadá, že terčem útoku měl být právě vysloužilý detektiv. Vše se ještě víc komplikuje, když dorazí místní šerif a vede spoutaného doktora Hazlitta. Teď je na Jessice, aby vypátrala, jak se věci mají.

  • 13.5.2020
  To je vražda, napsala - Nic pro zasmání (S03E18) (epizoda) (1987)

  Bývalý agent dvou znepřátelených komiků je po nepovedené společné zásnubní večeři jejich dětí nalezen oběšený ve spíži s dopisem na rozloučenou.
  Kdysi slavné komediální duo, Mack Howard a Murray Gruen, se musí znovu sejít, když jim jejich děti oznámily své zasnoubení. Znesvářené bývalé kolegy a kamarády rozdělily před mnoha lety vážné neshody a dosud se obviňují ze spousty křivd, jako například podvádění s licenčními poplatky z prodeje videokazet jejich starých televizních pořadů. Přesto všechno lidé z nejbližšího okolí doufají, že sňatek jejich dětí vše urovná. Avšak zásnubní večeře u Gruena ještě více obnoví dávné sváry a končí hádkou. A co víc, chvíli na to se ozve křik a Murray přiběhne s bodným zraněním v zádech. Nakonec, když všichni očekávají příjezd policie, aby vyšetřila záhadné napadení, nachází Jessica bývalého agenta komiků, Phila Rinkera, oběšeného ve spíži s připnutým dopisem na rozloučenou.

  • 28.7.2018
  To je vražda, napsala - Ničivá zeleň (S05E06) (epizoda) (1988)

  Při návštěvě New Yorku náhle Jessicu zaujme tajemství zahrnující starobylý diadém, bývalou herečku a reportéra obviněného z vraždy.
  Jessica přijíždí do New Yorku, aby navštívila zdejší klenotnictví, které chce zakomponovat do své nové knihy. Jelikož potřebuje nabrat co nejvíce inspirace a konkrétních informací, doprovází ji majitel klenotnictví Hudson Blackthorn v pozdních hodinách do svých skladů a ukazuje bezpečnostní systém. Ve stejný okamžik se ozve alarm následovaný výbuchem, a když všichni tři (společně s hlídačem) vyběhnou do expozice, shledávají, že starý a velmi cenný princeznin diadém byl ukraden. Přijíždí policie a ohledávají místo činu, když v tom se zdejší hlídač sklátí k zemi po otravě barbituráty. První podezřelou je Jessica, ale policie prozatím nemá žádné důkazy. Do kontextu s historií diadému Jessicu uvádí novinář Ken Parrish a ta se pouští do vyšetřování. Problémy ji však neustále působí dvojice policistek v čele s detektivkou Kathleen Chadwickovou.

  • 6.5.2020
  To je vražda, napsala - Noc bezhlavého jezdce (S03E11) (epizoda) (1987)

  Jessica se ocitá ve správný čas na správném místě, aby pomohla svému příteli, Dorianu Beecherovi, který je křivě obviněn z vraždy.
  Jessica skrz naléhavý dopis navštěvuje mladého básníka, Doriana Beechera, který vyučuje na soukromé škole ve Vermontu. Dorian se šíleně zamiloval do Sarah Dupontové, dcery zakladatele školy, Edwina Duponta. Ovšem ve skutečnosti nebyl vůči Jessice zcela upřímný, protože namluvil Sarah, že právě Jessica je jeho matka, a ta ji teď musí hrát. Doriana zároveň šikanuje školní jezdecký instruktor, Nate Findley, který si ho s oblibou dobírá kvůli tomu, že v areálu viděl bezhlavého jezdce. Když pak Findleyho, bezprostředně po hádce s Dorianem v místní restauraci, naleznou mrtvého, je zmatený básník jasným podezřelým.

<< předchozí 1 2 3