Radek273

Radek273

Radek Vančura

okres Hradec Králové

1 bod

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3
  • 4.3.2018
  Krok za krokem - Stěhování (S07E19) (epizoda) (1998)

  Frankovi se povede zakázka a dostane za to možnost nastěhovat se do nového domu. Všichni z rodiny jsou nadšení, všichni kromě Lilly. Ta je od počátku proti, dokonce začne mít problémy ve škole. Ke všemu o jejich starý dům začne mít zájem bohatý pár, který však chce celý dům kompletně předělat.

  • 13.6.2020
  To je vražda, napsala - Vražda podle receptu (S10E12) (epizoda) (1994)

  Při otevření nové restaurace dojde k vraždě spolumajitele a známého televizního šéfkuchaře.
  Jessica se chystá zúčastnit kuchařského televizního pořadu „Bonelli's Kitchen“, s osobitým a velmi přísným šéfkuchařem Bernardo Bonellim. Ten se krom pořadu snaží zároveň otevřít si svou vlastní restauraci, nicméně finančně se mu nedaří, a tak si částečně i vylívá vztek na šikovném pomocném kuchaři Manuelu Ramirezovi. Právě skrz onu finanční situaci na něj pak doléhá známý gangster Paul Avoncini, který se neustále snaží stát se jeho hlavním spoluinvestorem. Ovšem Bonelli trvá na svém a o žádnou „pochybnou“ pomoc nestojí. Stejně tak odolává i svádění Diane Weaverové, potravinářské kritičky a manželky ředitele televizní stanice. Proto když je pak Bonelli nalezen mrtvý, nemá policie o podezřelé vůbec nouzi. Avšak ve chvíli, kdy z vraždy obviní na první pohled nevinnou Lornu Thompsonovou, pouští se Jessica vstříc dalšímu vyšetřování.

  • 14.6.2020
  To je vražda, napsala - Dívka, která přežila (S09E21) (epizoda) (1993)

  Jessica se zapojuje do vnitřního vyšetřování policejního sboru poté, co jeden z policistů zemře a vedle něj nalezenou jeho přítelkyni v bezvědomí. 
  V New Yorku je zabit mladý policista John Bondy. Jessica ho lehce poznala teprve nedávno, neboť chodil s její známou, počítačovou poradkyní Paulou Raynorovou, avšak na následujícím rande ho Paula nachází mrtvého na předním sedadle svého auta, když se sama pomalu probouzí z bezvědomí. Jeho nadřízený, seržant Vince Lofton, se cítí za Bondyho smrt zodpovědný. Před nějakým časem ho totiž sám přibral do týmu s tím, že jeho hlavní úkol bude odhalit mu křivého policajta, který narušuje výsledky tajných operací. A jelikož má Lofton pověst neortodoxního vyšetřovatele, a navíc je to horká hlava, musí být Jessica obzvláště ve střehu, aby snad nezabil třeba dokonce nesprávného muže.

  • 13.6.2020
  To je vražda, napsala - Jediný svědek (S09E19) (epizoda) (1993)

  Jessica pomáhá vyřešit vraždu, jejímž jediným svědkem a zároveň hlavním podezřelým je místní doručovatel, se kterým se nedávno spřátelila.
  Jessicu zaujme Tommy Remsen, ctižádostivý kluk se spisovatelskými vlohy, který jí domů pravidelně donáší potraviny a kterému pomáhá s jeho autorskou prvotinou. A když jednoho dne tvrdí, že viděl muže stojícího nad bezvládným tělem Moniky Eversové, zákaznice, do niž je po uši zamilovaný, věří mu. Nicméně policie na „údajném“ místě činu nic nenajde, a tak ho obviňují, že si to všechno jen vymyslel. Tommy bohužel nemá žádný důkaz, a tak rozladěný dokonce uteče z domu. Nakonec se však Moničino tělo přeci jen najde a na něm jasně patrné známky uškrcení. Navíc je objevena i další mrtvola, tentokrát jde o onoho muže, který se tehdy nad jejím tělem skláněl. Tímto se však situace zcela mění a z Tommyho se rázem stává hlavní podezřelý dvojnásobné vraždy. A když je záhy objevena i Tommyho skrýš, kam se uchýlil, a poručík Warren nalezne též vražednou zbraň, vypadá to s mladým spisovatelem velmi špatně. Naštěstí má v Jessice silného spojence.

  • 14.6.2020
  To je vražda, napsala - Loď zlodějů (S09E20) (epizoda) (1993)

  Během plavby na výletní lodi pomáhá Jessica starému příteli, nyní šéfovi bezpečnosti, vyšetřit vraždu jedné z pasažérek.
  Jessica si užívá plavbu Karibikem, kterou od své editorky dostala jako odměnu za brzké dokončení posledního románu. Nicméně ani zde se jí smrt nevyhýbá, a tak se nedlouho po vyplutí ocitá uprostřed vyšetřování vraždy. Obětí je tentokrát Janet Fisková a vražedným nástrojem její vlastní střelná zbraň. Na palubě se zároveň opět setkává se svým starým známým, Dennisem Stantonem, nyní šéfem bezpečnosti, a tudíž současným hlavním vyšetřovatelem na této výletní lodi. Mezi dalšími pasažéry jsou například Molly Altripová a její budoucí manžel, který se však ukazuje jako obrovský proutník a stává se též hlavním podezřelým zločinu. A nakonec je tu ještě Jessičina bývalá spolubydlící z univerzitních kolejí, Leslie Hunterová, toužebně vyhlížející zasnoubení s kapitánem lodi, s nímž již přes rok chodí. Avšak až kleptomanka, paní Sobelová, navede Jessicu na tu pravou cestu k pachateli.

  • 25.5.2020
  To je vražda, napsala - Mrtvé očko (S09E13) (epizoda) (1993)

  Vražda, pohřešované soukromé očko a atentát na Kennedyho, to vše se zdá být nějak propletené a je na Jessice, aby zjistila, jak se věci mají.
  Po 30 letech je nalezeno tělo soukromého detektiva Bernieho Callana, a když dojde k přezkoumání ostatků, ukazuje se, že byl zavražděn. Náhodou se v Miami nachází i Jessica, která se zrovna účastní místního knižního veletrhu, a poznává se tu s Laury Callanovou, dcerou nalezeného detektiva, která ji požádá o pomoc v objasnění otcovy záhadné smrti. Ovšem o Callanovu smrt se zajímají i další: soukromý vyšetřovatel z Chicaga, Charlie Garrett a místní gangster Santo Angelini. Možná proto Jessica záhy zjišťuje, že ji někdo sleduje. Někdo, jehož mrtvé tělo zanedlouho identifikují jako Franka Hemeta. A co víc, na světlo vyplouvají fotografie ukazující Angeliniho setkání s Lee Harvey Oswaldem, údajným pachatelem atentátu na prezidenta Kennedyho. Existuje snad spojení vražd právě s touto událostí, která i po letech nabízí spoustu nevyřešených otázek?

  • 26.5.2020
  To je vražda, napsala - Mrtvý květinář (S09E15) (epizoda) (1993)

  Hledá se motiv vraždy, pro který by mohl někdo zabit populárního majitele květinářství.
  Jessica v Hollywoodu navštíví přítelkyni Frances Huntovou, editorku, která pracuje pro Junie Cobbovou v časopise o hollywoodských drbech. Při slavnostní večeři pro vybrané hosty se pak seznamuje i s mnoha dalšími z jejich blízkého okruhu včetně floristy Billa Kyleho. Nicméně je z letu do Kalifornie a okolního ruchu natolik unavená, že se jí chce čím dál více spát. A náhle je tu nový den a ona zjišťuje, že Kyleho někdo zavraždil. Vyšetřování se ujímá známý poručík Gabriel Caceras, se kterým Jessica před 3 lety vyřešila vraždu, a tak neváhá a snaží se mu vypomoci svými postřehy. Vše vypadá zprvu jako loupež, avšak alarm nespustil, ač byl zapnutý, a tak se zdá, že mrtvý nejspíš útočníka znal. Navíc se ukazuje, že Kyle možná tajně prodával drby, a proto se úkladná vražda stává nejpravděpodobnějším scénářem. A když pak Frances ve své výpovědi zalže, ihned se stává hlavní podezřelou. Jessica se nicméně zaměří opět na trochu jiné vodítko, a tak s tímto obviněním nesouhlasí. Nemá ovšem tentokrát přeci jen příliš bujnou fantazii?

  • 13.6.2020
  To je vražda, napsala - Pomstěná smrt (S09E18) (epizoda) (1993)

  Jessica se nechává přemluvit, aby očistila svou bývalou asistentku z obvinění z vraždy jejího nového zaměstnavatele, přestože se jedná o čistokrevnou patologickou lhářku.
  Dana Ballardová, chorobná lhářka, řekne zřejmě cokoli, jen aby získala to, co chce. Proto když se uchází o práci u makléře Ethana Stevense, neváhá zmínit v referencích i Jessicu a zmanipulovat záznamník, když si Stevens právě její doporučení chce ověřit. A když pak Jessica vše zjistí, ani nehne brvou a pokračuje ve svých výmyslech dál. Ovšem na každého jednou dojde, a tak Danu chvíli na to zatknou za vraždu právě makléře Stevense. Nicméně ta trvá na svém – probrala se z bezvědomí a zjistila, že leží vedle těla s pistolí v ruce. Kdo jí však může věřit? Nakonec ani Jessica, poté co je požádána o pomoc Daniným právníkem Vincentem Polaskim, si není jistá, zda se nejedná pouze o další z dlouhé řady výmyslů. S nadějí, že ji instinkt ani tentokrát neklame, se však s Polaskim pouští do vlastního vyšetřování.

  • 4.6.2020
  To je vražda, napsala - Práh strachu (S09E16) (epizoda) (1993)

  Žena, které se pravidelně zdá o nepolapeném vrahovi, jenž před pěti lety zavraždil její matku, trpí následkem této události agorafobií a nedokáže opustit vlastní byt v New Yorku.
  Jessicu zaujme mladá žena, Alice Morganová, trpící agorafobií, která žije ve stejném newyorkském domě a která již po 5 let nevyšla ze svého bytu. Alici zároveň tíží pravidelné noční můry, v nichž se vrací do doby před vznikem fobie, kdy byla zabita její matka Lillian. Případ je dosud otevřen, avšak v těchto snech Alice zcela jasně vidí i pachatele, renomovaného architekta Jordana Barnetta. Jessica si tak domluví schůzku s vyšetřujícím poručíkem Artie Gelberem, ovšem ani tyto nové informace k vyřešení případu nestačí. Barnett totiž tehdy opustil Manhattan během několika hodin po vraždě a teprve nedávno se vrátil zpět. Navíc Alicina lékařka, psychiatrička Ellen Holdenová, má za to, že to vše je jen výplod její představivosti. Ovšem nevlastní bratr, Peter Morgan, si zase myslí, že ji Holdenová pouze využívá, přičemž i on si na Barnetta vzpomíná. Otec ho prý tehdy najal, aby zrekonstruoval jejich dům, který nyní společně s Alice vlastní. Když pak Barnetta naleznou zavražděného, nezbývá, než se znovu pustit i do vyšetřování starého případu, avšak mezi podezřelými jsou například i vrátný Ritchie, soused Henry Phelps či Barnettův obchodní partner.

  • 26.5.2020
  To je vražda, napsala - Smrt na vlnách rozhlasu (S09E14) (epizoda) (1993)

  Místní rozhlasová stanice ztratí během slavnosti jednoho ze svých majitelů a syn Jessičina známého je označen za vlastníka vražedné zbraně.
  Jessica v rámci knižního turné zavítá do malého městečka Easton, kde zároveň využije příležitost setkat se synem svého přítele, Jonathanem Bakerem. V rámci propagace nové knihy pak přijme pozvání i do pořadu „Trash-Talk Radio“, kde podstoupí dosti svérázný rozhovor s nepříjemným moderátorem Marcusem Rulem. Ten je krom přehnaného agresivního blábolení známý i tím, že si informace, které rozšiřuje do éteru skrz rádio KGAB, v podstatě vymýšlí. Jednou z nich dokonce zaútočí na kandidáta do senátu, Davida Ostermana. Má však požehnání brzy jediného majitele, Colina Crowea, který se právě rozvádí s manželkou a spolumajitelkou, Louise Anderson-Croweovou, čímž nad stanicí brzy získá plnou finanční kontrolu. Když pak hosté na slavnostním „otevření“ nového vysílače objeví jeho tělo a laboratoř prokáže, že byl zastřelen Jonathanovou zbraní, Jessice nezbývá, než začít další pátrání.

  • 4.6.2020
  To je vražda, napsala - Velké zabíjení (S09E17) (epizoda) (1993)

  V Cabot Cove se stanou dvě vraždy a vše ukazuje na známou společnost zabývající se vývojem obranných technologií, jejíž generální ředitel se topí v dluzích.
  Šerif Metzger řeší další úmrtí, tentokrát jde o místního rybáře Henryho Riddetta. Nejprve se zdá, že jde pouze o nešťastnou náhodu, avšak když pak za prakticky stejných okolností zemře i investiční bankéř Carl Ward, vše nasvědčuje přesnému opaku. Oba zesnulé spojuje známá společnost zaměřená na vývoj high-tech obrany, která patří Martinu Fraserovi. Zatímco Riddett v ní na částečný úvazek pracoval, Ward uvažoval o tom, že by do společnosti naopak investoval. Věděl totiž, že má velké finanční problémy a že jediné, co dosud drží firmu v chodu, je nelegální prodej starších technologií. Fraser se alespoň tímto způsobem snažil vydržet do doby, než jeho hlavní vývojář, Brian Bentall, konečně dokončí svůj nejnovější produkt, systém na průzkum moří. Avšak kdo je oním vrahem, když to vypadá, že všichni možní podezřelí mají neprůstřelné alibi? Naštěstí však s šerifem od začátku spolupracuje i Jessica, a tak se není třeba obávat o šťastný konec.

  • 21.5.2020
  To je vražda, napsala - Informátor (S09E03) (epizoda) (1992)

  Policie odmítá uvěřit Jessice, že byla právě unesena nejuznávanějším občanem New Yorku.
  Jessicu na letišti v New Yorku unesou neznámí lidé, kteří pracují, jak se posléze ukáže, pro místního zbohatlíka Maxe Hagena. Ovšem jedná se o omyl, neboť zamýšlenou obětí únosu měla být jakási žena jménem Liz Fosterová. Hagen si hned uvědomí chybu a s omluvou a nanejvýš průhlednou historkou Jessicu propouští. Ta si to ovšem nechce nechat líbit a neprodleně se obrací na okrskového poručíka, Artie Gelbera. Bohužel se však nedočká odpovídající reakce, neboť ten se brzy chystá do důchodu a není příliš nadšený, že by se měl zrovna nyní pouštět do křížku právě s Hagenem, mocným podnikatelem a respektovaným filantropem. Když je však skutečná Liz Fosterová nalezena mrtvá, musí se do řešení podivných událostí pustit nakonec i policie s „nešťastným“ poručíkem v čele.

  • 24.5.2020
  To je vražda, napsala - Klasická vražda (S09E08) (epizoda) (1992)

  Otec editorky beze stopy zmizí a s ním i 150 milionů dolarů.
  Jessica se v New Yorku schází se svou editorkou, Sally Wilsonovou, a zjišťuje, že její otec, Buck Wilson, možná bude chtít koupit i vydavatelskou firmu jejich románů. Když se s ním pak potká v restauraci, kterou Wilson právě koupil, ráda by si o tom promluvila, avšak od jisté chvíle již není nikde k nalezení. A když následujícího dne zmizí i 150 milionů dolarů z podnikových fondů, jen málokdo si obě tyto ztráty nespojuje. Pár hodin na to se pak u Wilsonových objeví věštkyně Marika, uspořádá seanci a oznámí, že byl Buck Wilson zabit. Jaké je však překvapení, když ji chvíli nato naleznou mrtvou na místě, které původně předpověděla právě Wilsonovi. Hlavním podezřelým se stává výstřední šofér Carl, ovšem Jessice nesedí motiv, a tak v pátrání pokračuje.

  • 21.5.2020
  To je vražda, napsala - Rodinné tajemství (S09E02) (epizoda) (1992)

  Jessičin bývalý student je zavražděn poté, co se vrátí do Cabot Cove, aby napsal knihu o místním 30 let starém skandálu.
  Jessica je překvapená, když zjistí, že se jeden z jejích oblíbených studentů, Randy Sloan, vrátil do Cabot Cove. Stal se z něj kvalitní investigativní novinář a nyní přijel do města, aby sbíral informace pro svou knihu o třicetiletém případu Margarety „Šílené Maggie“ Babbingtonové, o kterém nedávno zjistil převratné novinky. Dosud bylo známo pouze tolik, že Maggie a její sestřenice Emily Weymouthová šli do lesa spolu se svými snoubenci, Owenem Cooperem a Georgem Latimerem, na lov a po výstřelu z brokovnice Cooper zemřel. Žádná vina tehdy prokázána nebyla, ovšem Margaret se poté uchýlila do psychiatrické léčebny a zanedlouho sama v ústraní zemřela. Sloan se s cílem své návštěvy nikterak netají, a proto se brzy zpráva roznese po celém Cabot Cove. Když ho pak naleznou v knihovně mrtvého, je zřejmé, že přišel na něco opravdu důležitého.

  • 21.5.2020
  To je vražda, napsala - Tajný archiv (S09E05) (epizoda) (1992)

  Jessica se objevuje ve zvířecím komiksu, který se snaží satirickým způsobem vykreslit různé lidi a jejich možné (i neprokázané) přestupky. Když však přijde žaloba, veškerá legrace končí!
  Čím dál populárnější detektivní komiks, ve kterém vystupují pouze zvířata, stojí na hlavní postavě lišky jménem Jessika Foxová. Ta je rysy velmi podobná Jessice, která se tomu, když se po návratu z ciziny náhodou dozví, že je karikována v komiksu, nestačí divit. Ovšem v zásadě proti tomu nic nemá. Obrat nastává, když vyjde další díl, ve kterém je poručík DiMartini obviněn z krádeže drog a místní bohatý průmyslník z nezákonných obchodních transakcí. Právě tento průmyslník ji a tvůrce komiksu nyní hodlá žalovat za křivé obviňování. Jessica tedy vyhledá onoho umělce, Stana Hattera, avšak ten tvrdí, že díl na svědomí nemá, a trvá na tom, že musí mít napodobovatele. Nedlouho poté pak umírá jeden z Hatterových asistentů, Ben Watanabe, a tak je zřejmé, že se kdosi snaží komiksového umělce zničit.

  • 21.5.2020
  To je vražda, napsala - Vražda v Miláně (S09E01) (epizoda) (1992)

  Během účasti na premiéře filmu v Miláně hledá Jessica vraha, který zavraždil úspěšnou producentku právě uváděného snímku.
  Jessica je v Miláně, aby se zúčastnila premiéry nového filmu „All The Murderers“, který vychází z jedné z jejích knih. Režisér filmu, Jim Randall, odvedl moc dobrou práci, nicméně nemůže být spokojen, protože ho producentka filmu, Catherine Waynová, nechce zbavit smluvního závazku a uvolnit ho pro film další u Stevea Morrisona. I Waynová má však své vlastní problémy, když po přezkoumání předpokládaného rozpočtu zjišťuje, že jsou v mínusu celých milion dolarů. Nechává tedy stav přezkoumat ještě svým finančníkem, Tomem Hillerem, avšak posílá rovnou i pro Jima, aby ji tento nenadálý problém objasnil. Mezitím je však v zamčeném pokoji zavražděna a Jim se tak stává hlavním podezřelým. Kdo by se nadál, že hlavním vodítkem při řešení případu bude pro Jessicu nakonec typ hotelového pokoje ?

  • 21.5.2020
  To je vražda, napsala - Vítr ve věži (S09E04) (epizoda) (1992)

  Při návštěvě irské usedlosti umírá za podivných okolnosti Jessičin hostitel a vše nasvědčuje tomu, že smrt nastala z nadpřirozených příčin.
  Spolu se svým přítelem, bývalým policistou Seanem Culhaneem, se Jessica vydává do Irska, kde má v úmyslu sbírat inspiraci pro další knihu. Přístřeší jim zajišťuje Culhanův přítel, Neal Gillen, který je ubytoval přímo u sebe, v jeho 150 let starém domě. Brzy po příjezdu uslyší podivné zvuky, které připomínají plačící ženu. Dostává se jim vysvětlení, že existuje legenda o ženě, která se před mnoha lety vrhla z věže poté, co viděla ztroskotat loď s manželem na palubě. Ozývá se však výjimečně, neboť legenda praví, že když je slyšet její pláč, vždycky někdo zemře. Neil Gillen to nese těžce a je vidět, že se v domě necítí úplně dobře. Jak se ukáže, tentokrát si legenda „vybrala“ právě jeho, neboť následujícího dne naleznou Gillenovo bezvládné tělo za psacím stolem bez jakýchkoliv viditelných ran. Jessica však takové vysvětlení odmítá a pouští se do pátrání sama. Bude tedy pachatelem Anne Gillenová – manželka oběti, Jason MacNamara – soused toužící nemovitost koupit, Liam Gillen – obchodní partner, či někdo další z místních usedlíků? Anebo se Jessica plete a může za smrt tajemná Plačící žena...

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Osudná spekulace (S06E14) (epizoda) (1990)

  Jessica přicestuje do New Yorku, kde se má setkat se svým burzovním agentem. Ten je však zavražděn a jeho tajemnice obviněna z vraždy.
  Jessica je v New Yorku, aby navštívila Philipa Royce, svého agenta s cennými papíry. Royce ale nevypadá, že tráví příliš mnoho času v kanceláři. Naopak jeho sekretářka Norma Pulaski udržuje věci neustále v chodu a dokonce poskytuje i poradenství klientům. Philip ve stejnou dobu ruší také zasnoubení s Candice Ashcroftovou, dcerou svého partnera Jerome Ashcrofta. Když pak ráno Jessica dorazí do jeho bytu za účelem pracovní snídaně, nachází zde plno policistů. Dozvídá se, že byl Philip zavražděn, a to vlastní golfovou holí. Firma dále zjistí, že se ve Philipově účetnictví nachází dvoumilionový schodek. Policie tak logicky podezřívá tajemnici Normu a s ní i jejího snoubence, pekaře Rudyho Bianca. Jessica však podezřívá spíše podnikového konkurenta Gordona Tullyho.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Riziko podnikání (S06E15) (epizoda) (1990)

  Jessica přijíždí do Kalifornie, kde je její neteř Victoria obviněna z vraždy bohaté dědičky v Beverly Hills.
  Jessičina neteř Victoria Griffinová pracuje jako prodejce nemovitostí a v současné době má exkluzivní práva na prodej několikamilionového panství Tarkington. Čas se jí však krátí a Vicky nutně potřebuje alespoň provizi, aby o tato práva nepřišla, jelikož právě vyhodili jejího manžela, televizního seriálového herce. Majitelka panství Deborah Tarkingtonová jí však zakázala, aby ho prodala Alexi Burtonovi, který má o toto místo evidentně zoufalý zájem. Když pak Vicky najde Deboru v jejím sídle zavražděnou a zároveň ji zde přistihne policie, je zatčena a obviněna z vraždy. Pak se však ukáže, že Burton skupuje veškeré nemovitosti kolem panství Tarkington. Jessica nicméně směřuje pátrání jiným směrem.

  • 31.8.2019
  To je vražda, napsala - Velká show roku 1965 (S06E16) (epizoda) (1990)

  Před comebackem hudební skupiny dochází k vraždě, a to přesně na stejném místě jako před 25 lety.
  Knižní vydavatel žádá Jessicu, aby prošetřila 25 let starý zločin, který nebyl nikdy vyřešen. Při přípravě na velmi populární „Barry Barnes Show“ byl tehdy v své šatně zavražděn Richie King. Nyní Barnes uspořádal „hvězdný“ návrat legendární kapely, která v onom divadle tehdy hrála, včetně sester Haleyových. Nedlouho po začátku prvních zkoušek se však Barnes na scéně zhroutí poté, co zahlédne v publiku záhadnou ženu v černém. Totéž se mu totiž přihodilo i noc po vraždě Kinga. Jessica začne pátrat a při tom spolupracuje s policejním důstojníkem Bulldogem Kowalskim, který tehdy zločin vyšetřoval. Než však událostem přijde na kloub, dojde k další vraždě. Až stará fotografie pak napoví, co se vlastně stalo.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Alma Mater (S05E15) (epizoda) (1989)

  Jessica se musí vrátit na svou Alma mater, když se jeden z jejich vysokoškolských profesorů přizná k vraždě, kterou podle ní doopravdy nespáchal.
  Jessica se vrací na svou bývalou univerzitu poté, co jí kamarádka oznámí, že byl jejich milovaný profesor Leon Walker zatčen za vraždu studenta. Walker se dokonce k vraždě přizná a starý spolužák a nyní okresní prokurátor Paul Robbins se domnívá, že nemá jinou možnost, než to nechat být. Jessica si však brzy uvědomí, že Walkerův příběh prostě nesedí a že zjevně někoho musí chránit. Když se pak k vraždě přizná i někdo jiný, uvědomuje si Jessica, proč byl vlastně Walker připravený vzít vinu na sebe. Nicméně ani to k vrahovi nakonec nevede.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Báječná stará dáma (S06E03) (epizoda) (1989)

  Jessica vypráví čtyřicet let starý příběh, ve kterém další bystrá spisovatelka „pomůže“ vyřešit tajemnou vraždu na palubě Queen Mary.
  Po smrti spisovatelky Lady Abigail Austenové ve věku 101 let vypráví Jessica příběh o skutečné záhadě, se kterou se Austenová setkala na cestě do USA v roce 1947 na palubě Queen Mary. Když loď vyrazí z New Yorku, jeden z cestujících, obchodník s vínem Peter Daniken, vpadne do salónku a s provoláním „Capitän“ okamžitě umře. Daniken cestoval jako Dán, ale ukáže se, že ve skutečnosti to byl Němec, bývalý důstojník gestapa. Spoluprací ctižádostivé novinářky s amatérským detektivem Christy McGinnem zjistí lady Austenová, jak to celé mohlo být. S vlastním řešením zločinu ale přichází také spolucestující Edwin Chancellor a McGinn. Pouze jedna verze je však ta správná.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Hledání Petera Kerryho (S05E11) (epizoda) (1989)

  Jessica pomáhá dalšímu starému příteli, tentokrát s hledáním jeho ztraceného vnuka.
  Jessica Fletcherová má dojem, že našla 20 let hledaného Petera Kerryho, vnuka Andrewa Kerryho. Peter tehdy beze stopy zmizel, přičemž ve stejné době měl tento její adept Rick Burton strašlivou autonehodu. Tři měsíce strávil v nemocnici a utrpěl celkovou ztrátu paměti. Andrew přislíbil za nalezení vnuka odměnu 250 000 dolarů, a proto obzvláště velkou radost z nalezení má také Peterův kamarád z kolejí Danny Schubert, jenž s Jessicou při objevu zrovna večeřel. Rick souhlasí, že stráví víkend v sídle Kerryů, ale když další den naleznou Dannyho v garáži zavražděného, stává se hned hlavním podezřelým. Jessica o tom přesvědčena není a nakonec s pomocí cigaret odhalí skrytého vraha.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Jack a Bill (S06E05) (epizoda) (1989)

  Jessica vypráví příběh bývalého fotbalového hráče, jenž se stal soukromým očkem a právě vyšetřuje vraždu svého starého spoluhráče.
  Doma v Cabot Cove vypráví Jessica příběh starého přítele a zdejšího rodáka Billa Boyla, který se přestěhoval do Los Angeles a proslavil jako soukromý vyšetřovatel. Poté, co mu jeho právník řekne, že je v konkurzu, vpadne do jeho kanceláře starý kamarád Johnny Wheeler a požádá ho, aby mu na chvíli pohlídal psa Jacka. Když se pak někdo psa snaží unést a Wheeler pobodán zemře v nemocnici, začíná Bill své pátrání, které ho dovádí až k mezinárodnímu atentátu.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Když spadne klec (S06E08) (epizoda) (1989)

  Jessica se v San Francisku setkává s vraždou, ze které je obviněn proslulý operní zpěvák.
  Jessice během konference v San Francisku zavolá její starý přítel, šarmantní zloděj Dennis Stanton, a pozve ji večer na operu. V přestávce pak navštíví zákulisí a operní hvězdu Rosanna Bertolucciho, kterého přistihnou při potyčce s Lou Farradayem. Obviňuje ho, že si cíleně začíná s atraktivní mladou sopranistkou Marií Deschierovou. Hádka pokračuje i po představení, přičemž Maria dokonce tvrdí, že ji Farraday v šatně napadl. Nakonec vše končí zavražděním Farradaye a Bertolucciho infarktem. Bertolucci později prohlašuje, že šlo pouze o sebeobranu, nicméně poručík Birnbaum je skeptický. Jessicu od počátku mate chybějící bunda Farradaye, ale nakonec se jí vše podaří objasnit.

  • 24.8.2019
  To je vražda, napsala - Noc tarantule (S06E07) (epizoda) (1989)

  Černá magie voodoo se zdá být zjevnou příčinou smrti Jessičina hostitele na Jamajce.
  Jessica navštíví starou přítelkyni na Jamajce Olivii Waverlyovou, majitelku plantáže, jež řídí její švagr Harry Waverly. Většinu pozemků v budoucnu převezme její syn Adam, avšak Harry není vůbec přesvědčen, že to zvládne. Veškeré pozemky kdysi Waverlyové vyhráli v kartách nad Dusantovými, a nyní Jean-Pierre Dusant předpokládá, že přislíbeným spojením obou rodin se majetek znovu do rodu vrátí. Jaké je však překvapení, když si Adam na narozeninovou oslavu přivede novomanželku Selinu Williamsovou. Ačkoliv se všichni navenek dále usmívají, uvnitř jsou v šoku! Waverlyové a Dusantové (obzvláště Michelle, která měla být onou plánovanou nevěstou) však nejsou jediní rozčarováni z nastalé situace. Z ničeho nic se totiž objevuje Selinin otec Calder Williams, kněží voodoo. Večer nato je pak v posteli nalezen mrtvý Harry a především Olivia tak předpokládá, že důvodem musí být kletba jejího otce. Nicméně Jessica tomu odmítá věřit a snaží se vše rozumně objasnit.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Něco zaplatíme, něco zapřem (S05E09) (epizoda) (1989)

  Přichází Gradyho svatební den a s ním nepříjemné chvilky pro ráznou hospodyňku jeho budoucího panství.
  Když se Jessica chystá na svatbu synovce Gradyho a Donny Mayberryové, zdaleka nepředpokládá, jak hektický víkend je všechny čeká. Nevěstiny rodiče Grady příliš nezaujal a nejsou sňatkem příliš přesvědčeni. Pan Mayberry, povoláním účetní jako Grady, je dominantní a rád vše kontroluje. Zároveň ho dráždí jeho bratr, který potřebuje další peníze. Donnina matka je zase neustále rozzlobená a žije svým společenským postavením a názory ostatních. Když pak naleznou hospodyni Harriet Lundgrenovou se zabodnutým teploměrem na maso v zádech, začne ten správný zmatek. Jessica tak mezi vystresovanými rodiči a ledabylým šéfem místní policie spouští své vyšetřování, při kterém mimo jiné musí také zachránit celou svatbu.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Ohni hoř a kotli vař (S05E13) (epizoda) (1989)

  V Cabot Cove se zjevuje strašidelný duch čarodějnice, jež byla před mnoha lety upálena na hranici.
  Poté, co doktor Seth Hazlett uvidí v noci mladou ženu provádějící jakýsi okultní rituál, rozběhne se v Cabot Cove příběh o zjevení Patience Terhunové, upálené čarodějnici ze 17. století. Její příbuzná, místní knihovnice Mildred Terhunová, je ihned zaplavena médii. Následně do města přijíždí také Gordon Fairchild, autor před časem publikované knihy o Patience, se svým publicistou Rickem Riversem. Jessice Fletcherové se to zdá jako poněkud zvláštní náhoda, ale nezbývá jí než dění zpovzdálí sledovat. Když pak ale dorazí i Mildretina ztracená sestra Irene, Seth v ní okamžitě rozpozná onoho "ducha", kterého před několika dny viděl. Cirkus nakonec dokoná exorcista doktor Overman, jenž se bryskně pustí do díla. Potom je Irene nalezena zavražděná a Jessica se pouští do řešení vraždy.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Osudná chyba (S06E04) (epizoda) (1989)

  V Palm Springs se Jessica spojuje s místním šéfem policie, aby zjistila, kdo zabil místního investora a co se stalo s velkým množstvím peněz.
  Poté, co byl v Kalifornii zavražděn developer Clark Randall, spolupracuje Jessica s místním policejním kapitánem J.T. Hannou, aby nalezli vraha. Když pak policie zatkne Clarkovu manželku Marian Randallovou, Jessica zcela souhlasí. Marian však přísahá, že svého manžela milovala a nemá s jeho vraždou nic společného, nicméně důkazy jsou docela přesvědčivé. Překvapivě po propuštění na kauci spáchá Marian sebevraždu a zdá se, že tím tedy případ končí. Marianina sestra Linda Dixonová však hodlá sestřino jméno očistit a nepřestává obtěžovat policii. Nakonec je ale všechno jinak, jelikož ze sebevraždy je vražda, a Jessica tak začíná znovu rozmýšlet své předchozí závěry.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Pečeť zpovědního tajemství (S06E02) (epizoda) (1989)

  Nový kněz v Cabot Cove se ocitne v ožehavé situaci, když mu vrah přizná svůj zločin. S ohledem na zpovědní tajemství se tedy obrací na Jessicu, aby mu pomohla.
  Otec Donald Barnes nedávno dorazil do Cabot Cove, aby nahradil otce Molloyho, jenž na čas odcestoval k rodině. Zde pak vyslechne přiznání Kelly Barrettové, která prý bodla a zabila muže. Když jí navrhne, aby šla na policii, uteče. Samozřejmě musí dodržet zpovědní tajemství, a protože je v koncích, požádá o radu Jessicu. Brzy poté je pak na pláži nalezen Evan West, místní podnikatel a zároveň (jak se ukáže později) nevlastní otec Kelly. Vše se komplikuje, když je vražedná zbraň nalezena v rukou místního kluka Eddie Frayna, který ji prý našel poblíž doku. Jelikož se ale jedná právě o místo činu, musí ho šerif Metzger zatknout. Nakonec pitva odhalí, že West neumřel následkem bodné rány, ale že se utopil. A tak se Jessica opět pouští do vyšetřování.

<< předchozí 1 2 3