Radek273

Radek273

Radek Vančura

okres Hradec Králové

1 bod

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 6.5.2020
  To je vražda, napsala - Nekrolog pro televizní hvězdu (S03E09) (epizoda) (1986)

  V Cabot Cove zavraždí známého televizního moderátora a je na Jessice, aby nalezla vraha.
  Jessicu osloví reportérka televizního pořadu „Scrutiny“, která by ráda natočila velkou netradiční reportáž o ní a o jejím životě v Cabot Cove. K tomu zároveň potřebuje souhlas místní městské rady o natáčení na území města. Než však Jessica stačí povolení sehnat, je námět předán jejímu ostřílenému kolegovi, Kevinu Keatsovi. Kevin proslul svým tvrdým, nekompromisním jednáním a právě to zapříčinilo, že se ho hlavní šéf rozhodl stáhnout z jeho posledního případu. V něm se soustředil na Ronalda Rosse, „známého“ obchodníka s drogami, se kterým měl při posledním vstupu mírnou výměnu názorů. Jessica je tak přinejmenším překvapena, když se jí na pozemcích náhle objeví dotěrný televizní štáb v čele právě s oním známým moderátorem. Natáčení sice začne, ovšem záhy dochází k nehodě. Keats si vypůjčí od šerifa Tuppera loď a ta, než vůbec stačí vyjet z přístaviště, exploduje. Cabot Cove ihned zaplaví média a všichni chtějí získat exkluzivní informace o smrti jednoho ze svých kolegů. Po pitvě ovšem všechny čeká velké překvapení...

  • 6.5.2020
  To je vražda, napsala - Vražda na jevišti (S03E10) (epizoda) (1986)

  Vražda herečky naruší průběh divadelní hry, ve které slaví comeback známý herecký pár.
  Jessica se vrací do malého městského divadla, kde před mnoha lety potkala svého manžela Franka, a je mile překvapena, když zde naráží na své staré přátele. Především má radost, že opět vidí Juliana Lorda a Maggie Tarrowovou, hvězdný divadelní pár, který zde zrovna slaví svůj comeback. Nadšení však trvá pouze chvíli, neboť se při poslední zkoušce před zahájením hry Maggie náhle zhroutí. Aby mohlo představení vůbec proběhnout, přebírá hlavní roli Barbara Bennington, do té chvíle pouze zaskakující herečka. Ani to však netrvá dlouho, jelikož se během mezihry v šatně zhroutí také. Ovšem tentokrát jde o otravu. Jessica věří, že to všechno souvisí s incidentem, ke kterému došlo před mnoha lety. Maggie tehdy porodila dítě, kterého se však vzdala a přistoupila na adopci. Nyní se zdá, že někdo žádá pomstu.

  • 2.5.2020
  To je vražda, napsala - Nevyřízené účty (S03E03) (epizoda) (1986)

  Policista v penzi se rozhodne znovu prozkoumat starý případ a vrací se k chatám u jezera.
  Na rozlučkové tiskovce prohlásí odcházející detektiv Barney Kale, že se pokusí objasnit poslední ze svých nevyřešených případů. Tehdy byl u jezera Juniper zabit okresní prokurátor Dixon, avšak poručíkovi se ani během 10 let nepodařilo získat jakýkoliv důkaz vedoucí k vrahovi. Do případu byl (je) zapleten i doktor Seth Hazlitt, který v té době žil v Portlandu a spolu s dalšími společníky investoval právě do letoviska Juniper. Když pak Seth zmizí, má Jessica jasno a spolu s šerifem Tupperem se ho vydávají k jezeru hledat. Bohužel po příjezdu naleznou už pouze bezvládné tělo Garyho Robertse, mladého může, který se s manželkou předchozího dne zrovna ubytoval. Zvláštní ovšem je, že Robertse naleznou v Kaleho chatě, a tak to vypadá, že terčem útoku měl být právě vysloužilý detektiv. Vše se ještě víc komplikuje, když dorazí místní šerif a vede spoutaného doktora Hazlitta. Teď je na Jessice, aby vypátrala, jak se věci mají.

  • 2.5.2020
  To je vražda, napsala - Jedna bílá růže pro smrt (S03E04) (epizoda) (1986)

  Během účasti na koncertu ve Washingtonu, D.C. se Jessica zaplétá se dvěma východoněmeckými přeběhlíky.
  Jessica je nadšená, že ji slavní východoněmečtí klasici, Franz a Greta Muellerovi, pozvali na svůj koncert. Zároveň zde naráží na svého starého přítele, špiona Michaela Hagartyho, který podle všeho pracuje na svém dalším případu. Když se pak Franz rozhodne přeběhnout, všichni končí na britském velvyslanectví, kde se setkávají se tamním vyslancem Henry Claymorem a jeho novomanželkou Margo. Claymore není z této neplánované návštěvy zrovna nadšený a když je pak jeden z Hagartyových kolegů, Jack Kendall, nalezen mrtvý, nezbývá mu než celý objekt uzavřít. Ovšem do pátrání se pouští ještě Jessica.

  • 31.8.2019
  To je vražda, napsala - Velká show roku 1965 (S06E16) (epizoda) (1990)

  Před comebackem hudební skupiny dochází k vraždě, a to přesně na stejném místě jako před 25 lety.
  Knižní vydavatel žádá Jessicu, aby prošetřila 25 let starý zločin, který nebyl nikdy vyřešen. Při přípravě na velmi populární „Barry Barnes Show“ byl tehdy v své šatně zavražděn Richie King. Nyní Barnes uspořádal „hvězdný“ návrat legendární kapely, která v onom divadle tehdy hrála, včetně sester Haleyových. Nedlouho po začátku prvních zkoušek se však Barnes na scéně zhroutí poté, co zahlédne v publiku záhadnou ženu v černém. Totéž se mu totiž přihodilo i noc po vraždě Kinga. Jessica začne pátrat a při tom spolupracuje s policejním důstojníkem Bulldogem Kowalskim, který tehdy zločin vyšetřoval. Než však událostem přijde na kloub, dojde k další vraždě. Až stará fotografie pak napoví, co se vlastně stalo.

  • 24.8.2019
  To je vražda, napsala - Zasloužilý otec (S06E11) (epizoda) (1989)

  V Cabot Cove vyplouvá na napovrch skandál, když do města dorazí podle všeho utajovaná milenka jednoho z kandidátů na starostu.
  Vzrůstá zájem o nemovitosti v Cabot Cove a „lufťáci" jsou připraveni platit. Ne každý se však z takovéto popularity města těší, ba naopak. Nicméně blíží se volební obdobím, a tak se může stát, že dosud zdrženlivá pozice rady, kterou drží současný starosta Sam Booth, se může změnit. Ten je však připraven svou pozici obhájit, a proto se zdá, že by vše mělo zůstat při starém. V tom dorazí do města Annie Mae Chapmanová, která na jednom z Boothových shromáždění prohlásí, že je otcem jejich pěti dětí a že chce, aby se vrátil zpět domů do Wyomingu. Skandál otřásá městem, avšak situace se ještě zhorší, když je později nalezena Annie Mae zastřelená v jednom ze zdejších motelů. Podezření přirozeně padá na starostu a jeho šance na obhajobu pozice v blížících se volbách tak klesají docela. Jessica nicméně tuší, že se tím vším někdo snaží ovlivnit výsledky voleb, a tak se zlehka pouští do vyšetřování.

  • 24.8.2019
  To je vražda, napsala - Poručík za katedrou (S06E10) (epizoda) (1989)

  Jessica vypráví příběh policejního detektiva převeleného na univerzitu jako učitele kriminologie.
  Jessica líčí příběh policejního detektiva Amose "Jake" Ballingera, který se kvůli neshodám při vyšetřování posledního případu stává nechtěným, a tak dostává „speciální“ úkol, vedení kurzu kriminologie na Freemontské univerzitě. Poté, co dá své studenty nabité třídě jasně najevo, že nehodlá rozdávat kredity zadarmo, podaří se mu snížit jejich počet na dva. Právě s nimi se poté vydává do terénu, aby se pokusil vyřešit onen dosud poslední případ. Ten se odehrál před několika měsíci, kdy Leo Gunderson nalezl na pláži mrtvé tělo Janet Carrové. Přestože však tvrdil, že je nevinný, nechal se zastrašit, podepsal doznání a nyní je ve vězení. A tak se Jake se studenty jako svými asistenty pouští do hledání nových důkazů. Ty k velkému překvapení vedou přímo do kanceláře mocného státního senátora.

  • 24.8.2019
  To je vražda, napsala - Noc tarantule (S06E07) (epizoda) (1989)

  Černá magie voodoo se zdá být zjevnou příčinou smrti Jessičina hostitele na Jamajce.
  Jessica navštíví starou přítelkyni na Jamajce Olivii Waverlyovou, majitelku plantáže, jež řídí její švagr Harry Waverly. Většinu pozemků v budoucnu převezme její syn Adam, avšak Harry není vůbec přesvědčen, že to zvládne. Veškeré pozemky kdysi Waverlyové vyhráli v kartách nad Dusantovými, a nyní Jean-Pierre Dusant předpokládá, že přislíbeným spojením obou rodin se majetek znovu do rodu vrátí. Jaké je však překvapení, když si Adam na narozeninovou oslavu přivede novomanželku Selinu Williamsovou. Ačkoliv se všichni navenek dále usmívají, uvnitř jsou v šoku! Waverlyové a Dusantové (obzvláště Michelle, která měla být onou plánovanou nevěstou) však nejsou jediní rozčarováni z nastalé situace. Z ničeho nic se totiž objevuje Selinin otec Calder Williams, kněží voodoo. Večer nato je pak v posteli nalezen mrtvý Harry a především Olivia tak předpokládá, že důvodem musí být kletba jejího otce. Nicméně Jessica tomu odmítá věřit a snaží se vše rozumně objasnit.

  • 10.8.2019
  To je vražda, napsala - Pověz mi zrcadlo - 2. část (S05E22) (epizoda) (1989)

  Pokračuje vyšetřování vraždy newyorského soukromého detektiva, jehož tělo bylo nalezeno v Cabot Cove.
  Poté, co byl doktor Hazlitt hospitalizován a diagnostikovali mu otravu, zjistí Jessica, že jed pocházel z jablek, kterých dostala od Eudory celý koš. Přesto věří, že je kolegyně nevinná. Šerif Metzger mezitím odhalí, že zavražděným je soukromý detektiv, který měl sledovat jejího manžela Hanka Shiptona a manželku bohatého Viktora Caspera Lisu Casperovou. Pod vlnou nových důkazů Jessica postupně skládá celý příběh.

  • 10.8.2019
  To je vražda, napsala - Pověz mi zrcadlo - 1. část (S05E21) (epizoda) (1989)

  Eudora McVeighová, konkurenční spisovatelka detektivek, přijíždí do Cabot Cove se zdánlivě přátelskými úmysly, ale přinejmenším nález mrtvoly vrhá na její příjezd značné podezření.
  Detektivní spisovatelka Eudora McVeighová, která aktuálně propadá žebříčkem bestsellerů, se rozčílí, když jí vydavatel oznámí, že její místo hodlá nabídnout Jessice. Po nevydařeném posledním manželství, ve kterém její manžel Hank Shipton dostal definitivně na vybranou mezi ní a svým  nezodpovědným synem Bobbym, je to jen další životní rána. Pod vlivem těchto událostí odjíždí do Cabot Cove, „nechává se“ ubytovat u Jessicy, omámí ji a zkopíruje její poslední práci. Poté se však objevuje mrtvola neznámého muže, a když šerif Metzger nalezne v kapse oběti Eudořino jméno, adresu a telefonní číslo, získá jasné podezření ohledně pachatele.

  • 10.8.2019
  To je vražda, napsala - Riskantní hra (S05E20) (epizoda) (1989)

  Jessica navštěvuje svého synovce Johnnyho, kterého nedávno přijali do baseballového týmu Major League. Hned nato pak musí řešit vraždu sportovní zpravodajky.
  Jessica navštíví baseballový tým Comets ve Scottsdale, hrající arizonskou menší ligu, do kterého byli právě vytrejdováni její synovec Johnny Eaton a jeho kamarád Charley Holcomb. Krátce poté je v hotelovém pokoji nalezena mrtvola zdejší sportovní reportérky Loretty Leeové. Tomu však předcházela rvačka, při které šlo právě o sličnou reportérku, a také její nepříjemně zvídavý rozhovor s jedním z nových hráčů, jenž ji po roztržce doprovázel na pokoj. A tak je podezřelých vícero. Poručík Caceras nejprve vyšetřuje loupežné zabití, nicméně jakmile odhalí falešnou identitu Charleyho, obviní ho z vraždy. Avšak Jessica věří, že je nevinný, a pokračuje dál ve vyšetřování.

  • 5.8.2019
  To je vražda, napsala - Ve dvojí palbě (S05E19) (epizoda) (1989)

  Jessica potkává muže, ve kterém pozná svého bývalého souseda. Ten to však popře a kvapně se s ní rozloučí. A tak se obrací na soukromé očko Harryho McGrawa.
  Jessica v Bostonu naráží na svého známého Johna Winslowa, ten však předstírá, že ji vůbec nezná. Když pak tedy volá jeho manželce Maude do Chicaga, dozvídá se, že John nedávno zemřel na infarkt, což potvrzuje i její bratr Adam Adamson. Jessica je však o své pravdě přesvědčená, a tak si najímá soukromé očko Harry McGrawa. Ten zjistí, že onen muž vystupuje pod jménem John Wilson, a tak Jessica začne prověřovat možná „zfalšovanou“ kremaci. Ve chvíli, kdy ji pak začne sledovat jakýsi Sloan, tuší, že její instinkt je i tentokrát správný. Ve skrytu vyslechne jeho telefonát s místním právníkem Nathanem Swarthmorem, s nímž si tak záhy domluví schůzku. Ten jí ale vše popře. Komplikace nastávají, když je nalezeno Wilsonovo tělo a u něho přistižen McGraw.

  • 31.7.2019
  To je vražda, napsala - Předu, předu tenkou nit (S05E10) (epizoda) (1989)

  Vražda zženštilého hazardního hráče vede Jessicu k odhalení dvojího života ve zdánlivě malebném a staromódním Cabot Cove.
  Když je v levném motelu nalezeno tělo Erika Bowmana, překvapí to jedině šerifa Metzgera. Přivolaný doktor Hazlett oznamuje, že smrt způsobila tenká bodná rána přímo do srdce. Zároveň šerifa seznámí i s Bowmanovou pověstí velkého hráče, kterou tu v Cabot Cove měl. Navíc se prý zrovna rozváděl se svou ženou Margo. Policie však vedle oběti objeví klíče Vivian Proctorové, jež ho tak musela určitě osudný večer vidět, a podezření tím padá na ni. Jessica je velmi překvapena a nemůže tomu uvěřit. Pak jí ale v New Yorku na večírku pro dětský fond hostitel představí svou manželku, kterou není nikdo jiný než právě Vivian, a ona najednou neví, co si myslet. Když si však s Vivian promluví, zjistí, že o žádné vraždě nemá ani tušení. Vše se komplikuje ve chvíli, kdy šerif díky anonymovi nachází v Ralfově autě vražednou zbraň.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Alma Mater (S05E15) (epizoda) (1989)

  Jessica se musí vrátit na svou Alma mater, když se jeden z jejich vysokoškolských profesorů přizná k vraždě, kterou podle ní doopravdy nespáchal.
  Jessica se vrací na svou bývalou univerzitu poté, co jí kamarádka oznámí, že byl jejich milovaný profesor Leon Walker zatčen za vraždu studenta. Walker se dokonce k vraždě přizná a starý spolužák a nyní okresní prokurátor Paul Robbins se domnívá, že nemá jinou možnost, než to nechat být. Jessica si však brzy uvědomí, že Walkerův příběh prostě nesedí a že zjevně někoho musí chránit. Když se pak k vraždě přizná i někdo jiný, uvědomuje si Jessica, proč byl vlastně Walker připravený vzít vinu na sebe. Nicméně ani to k vrahovi nakonec nevede.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Riziko podnikání (S06E15) (epizoda) (1990)

  Jessica přijíždí do Kalifornie, kde je její neteř Victoria obviněna z vraždy bohaté dědičky v Beverly Hills.
  Jessičina neteř Victoria Griffinová pracuje jako prodejce nemovitostí a v současné době má exkluzivní práva na prodej několikamilionového panství Tarkington. Čas se jí však krátí a Vicky nutně potřebuje alespoň provizi, aby o tato práva nepřišla, jelikož právě vyhodili jejího manžela, televizního seriálového herce. Majitelka panství Deborah Tarkingtonová jí však zakázala, aby ho prodala Alexi Burtonovi, který má o toto místo evidentně zoufalý zájem. Když pak Vicky najde Deboru v jejím sídle zavražděnou a zároveň ji zde přistihne policie, je zatčena a obviněna z vraždy. Pak se však ukáže, že Burton skupuje veškeré nemovitosti kolem panství Tarkington. Jessica nicméně směřuje pátrání jiným směrem.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Osudná spekulace (S06E14) (epizoda) (1990)

  Jessica přicestuje do New Yorku, kde se má setkat se svým burzovním agentem. Ten je však zavražděn a jeho tajemnice obviněna z vraždy.
  Jessica je v New Yorku, aby navštívila Philipa Royce, svého agenta s cennými papíry. Royce ale nevypadá, že tráví příliš mnoho času v kanceláři. Naopak jeho sekretářka Norma Pulaski udržuje věci neustále v chodu a dokonce poskytuje i poradenství klientům. Philip ve stejnou dobu ruší také zasnoubení s Candice Ashcroftovou, dcerou svého partnera Jerome Ashcrofta. Když pak ráno Jessica dorazí do jeho bytu za účelem pracovní snídaně, nachází zde plno policistů. Dozvídá se, že byl Philip zavražděn, a to vlastní golfovou holí. Firma dále zjistí, že se ve Philipově účetnictví nachází dvoumilionový schodek. Policie tak logicky podezřívá tajemnici Normu a s ní i jejího snoubence, pekaře Rudyho Bianca. Jessica však podezřívá spíše podnikového konkurenta Gordona Tullyho.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Pozdrav z Ruska (S05E14) (epizoda) (1989)

  Jessica je zadržena v Moskvě, kde se špeh snaží propašovat film ze Sovětského svazu do Paříže.
  Jessica se v Moskvě účastní mezinárodní konference spisovatelů, když se jí číšník pokusí ukrást kabelku. Neví, že jí ruský kolega, spisovatel Sergej Chaloff, tajně vložil do kabelky pásek mikrofilmu. Zloděje zastřelí ochranka, a když pak mikrofilm naleznou, zabaví Jessičin pas, dokud se vše nevysvětlí. Jessicu brzy obvinění zbaví, avšak ihned poté je zatčen Chaloff. Jessica nicméně věří, že číšník pouze chránil něčí identitu, a tak se pouští do vlastního vyšetřování, které jí však komplikuje řada bezpečnostních složek včetně KGB.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Ohni hoř a kotli vař (S05E13) (epizoda) (1989)

  V Cabot Cove se zjevuje strašidelný duch čarodějnice, jež byla před mnoha lety upálena na hranici.
  Poté, co doktor Seth Hazlett uvidí v noci mladou ženu provádějící jakýsi okultní rituál, rozběhne se v Cabot Cove příběh o zjevení Patience Terhunové, upálené čarodějnici ze 17. století. Její příbuzná, místní knihovnice Mildred Terhunová, je ihned zaplavena médii. Následně do města přijíždí také Gordon Fairchild, autor před časem publikované knihy o Patience, se svým publicistou Rickem Riversem. Jessice Fletcherové se to zdá jako poněkud zvláštní náhoda, ale nezbývá jí než dění zpovzdálí sledovat. Když pak ale dorazí i Mildretina ztracená sestra Irene, Seth v ní okamžitě rozpozná onoho "ducha", kterého před několika dny viděl. Cirkus nakonec dokoná exorcista doktor Overman, jenž se bryskně pustí do díla. Potom je Irene nalezena zavražděná a Jessica se pouští do řešení vraždy.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Zavedená praxe (S05E12) (epizoda) (1989)

  Chybějící bota na mrtvém těle newyorského bezdomovce vede Jessicu k domněnce, že údajně náhodná smrt nebyla náhodou.
  Jessica Fletcherová v New Yorku na setkání vydavatelů narazí na svého starého přítele, newyorského policejního detektiva poručíka Timothy Hanrattyho. Ten má pořád pro Jessicu slabost, což se ale nedá říct o jeho novém šéfovi kapitánu Everettu Larsonovi. Tima zaujme smrt Elliota Winstona, který byl nalezen mrtvý v jedné z městských uliček ve smetí. Zvláštní ale je, že měl na sobě pouze jednu botu. Tim i Jessica jsou vůči závěrům policie skeptičtí, nicméně kapitán má za to, že jen ztrácejí čas. Lékař označil za příčinu smrti nadměrnou konzumaci alkoholu, avšak Elliotova sousedka Grace Fentonová tvrdí, že byl vyléčeným alkoholikem a neměl již roky ani kapku. Elliot pracoval jako účetní na prestižní lékařské klinice, kam také vede Jessičino pátrání. Rozhodne se tedy vydávat za bohatou hypochondrickou dámu, aby zjistila, co se tam děje.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Hledání Petera Kerryho (S05E11) (epizoda) (1989)

  Jessica pomáhá dalšímu starému příteli, tentokrát s hledáním jeho ztraceného vnuka.
  Jessica Fletcherová má dojem, že našla 20 let hledaného Petera Kerryho, vnuka Andrewa Kerryho. Peter tehdy beze stopy zmizel, přičemž ve stejné době měl tento její adept Rick Burton strašlivou autonehodu. Tři měsíce strávil v nemocnici a utrpěl celkovou ztrátu paměti. Andrew přislíbil za nalezení vnuka odměnu 250 000 dolarů, a proto obzvláště velkou radost z nalezení má také Peterův kamarád z kolejí Danny Schubert, jenž s Jessicou při objevu zrovna večeřel. Rick souhlasí, že stráví víkend v sídle Kerryů, ale když další den naleznou Dannyho v garáži zavražděného, stává se hned hlavním podezřelým. Jessica o tom přesvědčena není a nakonec s pomocí cigaret odhalí skrytého vraha.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Něco zaplatíme, něco zapřem (S05E09) (epizoda) (1989)

  Přichází Gradyho svatební den a s ním nepříjemné chvilky pro ráznou hospodyňku jeho budoucího panství.
  Když se Jessica chystá na svatbu synovce Gradyho a Donny Mayberryové, zdaleka nepředpokládá, jak hektický víkend je všechny čeká. Nevěstiny rodiče Grady příliš nezaujal a nejsou sňatkem příliš přesvědčeni. Pan Mayberry, povoláním účetní jako Grady, je dominantní a rád vše kontroluje. Zároveň ho dráždí jeho bratr, který potřebuje další peníze. Donnina matka je zase neustále rozzlobená a žije svým společenským postavením a názory ostatních. Když pak naleznou hospodyni Harriet Lundgrenovou se zabodnutým teploměrem na maso v zádech, začne ten správný zmatek. Jessica tak mezi vystresovanými rodiči a ledabylým šéfem místní policie spouští své vyšetřování, při kterém mimo jiné musí také zachránit celou svatbu.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Proroctví: vražda (S05E08) (epizoda) (1989)

  Po dramatických událostech předchozí epizody dorazí Lee Goddard s Jessicou na svůj ranč v Arizoně, ale s nimi následují také intriky a vraždy.
  Jessica přijíždí na ranč přítele Lee Goddarda. Leeův syn Del se nedávno oženil s Jill, která vyznává okultismus a spirituální síly. Jako dárek k narozeninám se tedy rozhodne uspořádat jí večírek, na kterém vystoupí umělec Francesco, známý jako senzibil. Francesco předvede řadu předpovědí, přičemž nakonec poskytne také jednu Jill. Naneštěstí však vůbec není příjemná, ba dokonce naopak. Po splnění prvních dvou částí je Jill vyděšená, že se vyplní také poslední část, kterou má být „smrt v plamenech“, a tak odjíždí za kamarádkou. Del pak ale obdrží telefonát, že byla Jill unesena a drží ji pod výkupným 1 milion dolarů. Lee souhlasí, že výkupné zaplatí, a když je po všem, Jill zavolá domů, že je osvobozena. Domů však již nedorazí, jelikož její auto sjede ze srázu a opravdu skončí v plamenech. Jessica zjistí, že manželství Jill a Dela bylo již před únosem v troskách, takže se stává jasným podezřelým. Pravda ale nakonec leží trochu jinde.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Poslední vůle (S06E09) (epizoda) (1989)

  V temné bouřlivé noci na vzdáleném ostrově se Jessica ocitá v bohaté rodině, která se hádá o dědictví milionáře.
  Jessicu pozve jistý boháč Henry Reynard, aby strávila víkend v jeho vzdáleném sídle. Sdělí Jessice, že jeden z členů rodiny se ho pokouší zabít a nabízí jí 1 milion dolarů na charitu, když zjistí, kdo to je. Jessice se nabídka moc nelíbí, ale vyhoví prosbě a bere si čas na rozmyšlenou. Reynard však po večeři rodině oznamuje, že změnil svou poslední vůli, a než stihne povědět víc, zhasnou světla a on je zavražděn. Následně rodina zjišťuje, že v poslední vůli odkázal veškerý majetek Jessice, která jej však nehodlá jen tak přijmout. Další smrt a zjištění, že ve skutečnosti je třeba vyřešit pouze jednu z vražd, však výčet podezřelých velmi zúží.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Když spadne klec (S06E08) (epizoda) (1989)

  Jessica se v San Francisku setkává s vraždou, ze které je obviněn proslulý operní zpěvák.
  Jessice během konference v San Francisku zavolá její starý přítel, šarmantní zloděj Dennis Stanton, a pozve ji večer na operu. V přestávce pak navštíví zákulisí a operní hvězdu Rosanna Bertolucciho, kterého přistihnou při potyčce s Lou Farradayem. Obviňuje ho, že si cíleně začíná s atraktivní mladou sopranistkou Marií Deschierovou. Hádka pokračuje i po představení, přičemž Maria dokonce tvrdí, že ji Farraday v šatně napadl. Nakonec vše končí zavražděním Farradaye a Bertolucciho infarktem. Bertolucci později prohlašuje, že šlo pouze o sebeobranu, nicméně poručík Birnbaum je skeptický. Jessicu od počátku mate chybějící bunda Farradaye, ale nakonec se jí vše podaří objasnit.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Prázdniny pana Penroye (S05E03) (epizoda) (1988)

  Jessicu zneklidní vražda staršího muže, protože podezření poukazuje na dvě sestry s jednoduchým myšlením, s nimiž žil.
  Morris Penroy žije v Cabot Cove asi rok, a to společně se sestrami Lillian a Helen Appletreeovými. Když ho pak jednoho dne naleznou mrtvého, pohřbí jej na zahradě. Nicméně poté, co sestry zfalšují jeho důchodový šek, stávají se zjevnými podezřelými. Pak se v Cabot Cove objevují další podivné osoby, přičemž nakonec dorazí i pojišťovací vyšetřovatel, který přijíždí hledat Penroye v souvislosti s loupeží 5 milionů dolarů. Když pak sestry nalezenou další tělo, zdá se to jako nějaký zvrácený návyk. Jessica si samozřejmě myslí, že jsou nevinné, a rozhodne se najít pachatele.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Schůzka v Athénách (S06E01) (epizoda) (1989)

  Jessica je po setkání s agentem MI6 Michaelem Haggertym odříznuta od plánované knižní přehlídky, aby mu v Řecku zahrála jeho manželku.
  Jessica přilétá se svým starým přítelem Michaelem Hagartym, agentem MI6, do Atén. Opět se tu ale Haggarty nenachází náhodou, ačkoliv tentokrát jde pouze o neoficiální akci, při které chce zachránit kolegyni Laddie Fairchildovou. Ta je zločinci držena pod výkupným milion dolarů. Nicméně místní šéf stanice nechce mít s touto soukromou operací nic společného. Když pak herečka Pamela Drakeová, kterou Michael najal, aby zahrála jeho manželku, dorazí pozdě, přesvědčí Jessicu, aby to vzala za ni. Očividně však někdo celý plán maří, a když je Pamela nalezena mrtvá, musí začít vyšetřování vraždy.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Pečeť zpovědního tajemství (S06E02) (epizoda) (1989)

  Nový kněz v Cabot Cove se ocitne v ožehavé situaci, když mu vrah přizná svůj zločin. S ohledem na zpovědní tajemství se tedy obrací na Jessicu, aby mu pomohla.
  Otec Donald Barnes nedávno dorazil do Cabot Cove, aby nahradil otce Molloyho, jenž na čas odcestoval k rodině. Zde pak vyslechne přiznání Kelly Barrettové, která prý bodla a zabila muže. Když jí navrhne, aby šla na policii, uteče. Samozřejmě musí dodržet zpovědní tajemství, a protože je v koncích, požádá o radu Jessicu. Brzy poté je pak na pláži nalezen Evan West, místní podnikatel a zároveň (jak se ukáže později) nevlastní otec Kelly. Vše se komplikuje, když je vražedná zbraň nalezena v rukou místního kluka Eddie Frayna, který ji prý našel poblíž doku. Jelikož se ale jedná právě o místo činu, musí ho šerif Metzger zatknout. Nakonec pitva odhalí, že West neumřel následkem bodné rány, ale že se utopil. A tak se Jessica opět pouští do vyšetřování.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Jack a Bill (S06E05) (epizoda) (1989)

  Jessica vypráví příběh bývalého fotbalového hráče, jenž se stal soukromým očkem a právě vyšetřuje vraždu svého starého spoluhráče.
  Doma v Cabot Cove vypráví Jessica příběh starého přítele a zdejšího rodáka Billa Boyla, který se přestěhoval do Los Angeles a proslavil jako soukromý vyšetřovatel. Poté, co mu jeho právník řekne, že je v konkurzu, vpadne do jeho kanceláře starý kamarád Johnny Wheeler a požádá ho, aby mu na chvíli pohlídal psa Jacka. Když se pak někdo psa snaží unést a Wheeler pobodán zemře v nemocnici, začíná Bill své pátrání, které ho dovádí až k mezinárodnímu atentátu.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Báječná stará dáma (S06E03) (epizoda) (1989)

  Jessica vypráví čtyřicet let starý příběh, ve kterém další bystrá spisovatelka „pomůže“ vyřešit tajemnou vraždu na palubě Queen Mary.
  Po smrti spisovatelky Lady Abigail Austenové ve věku 101 let vypráví Jessica příběh o skutečné záhadě, se kterou se Austenová setkala na cestě do USA v roce 1947 na palubě Queen Mary. Když loď vyrazí z New Yorku, jeden z cestujících, obchodník s vínem Peter Daniken, vpadne do salónku a s provoláním „Capitän“ okamžitě umře. Daniken cestoval jako Dán, ale ukáže se, že ve skutečnosti to byl Němec, bývalý důstojník gestapa. Spoluprací ctižádostivé novinářky s amatérským detektivem Christy McGinnem zjistí lady Austenová, jak to celé mohlo být. S vlastním řešením zločinu ale přichází také spolucestující Edwin Chancellor a McGinn. Pouze jedna verze je však ta správná.

  • 26.8.2018
  To je vražda, napsala - Osudná chyba (S06E04) (epizoda) (1989)

  V Palm Springs se Jessica spojuje s místním šéfem policie, aby zjistila, kdo zabil místního investora a co se stalo s velkým množstvím peněz.
  Poté, co byl v Kalifornii zavražděn developer Clark Randall, spolupracuje Jessica s místním policejním kapitánem J.T. Hannou, aby nalezli vraha. Když pak policie zatkne Clarkovu manželku Marian Randallovou, Jessica zcela souhlasí. Marian však přísahá, že svého manžela milovala a nemá s jeho vraždou nic společného, nicméně důkazy jsou docela přesvědčivé. Překvapivě po propuštění na kauci spáchá Marian sebevraždu a zdá se, že tím tedy případ končí. Marianina sestra Linda Dixonová však hodlá sestřino jméno očistit a nepřestává obtěžovat policii. Nakonec je ale všechno jinak, jelikož ze sebevraždy je vražda, a Jessica tak začíná znovu rozmýšlet své předchozí závěry.