Hugo01

Skype: dr_house40

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 10.8.2018  18:27
    Skryté zlo (2017)

Při pátrání po Bčkovém hororu, který by alespoň z části zacelil prázdno, které zeje po Wanových mistrovských dílech, jsem narazil na Bye Bye Mana. Po například vyloženě nedobrém posledním Insidious to bylo příjemné překvapení. Asi na 2 sekundy jsem se bál a to je poslední dobou výhra!

• 10.8.2018  18:24
    Silent Hill (2006)

Těžko říct, co si o tom myslet. Svoje kvality to asi má, ale abych je objevil, musel bych tomu dát ještě další šanci, což se v dohledné době asi nestane. Brutalitou se rozhodně nešetřilo a když si vytvoříte určitý nadhled, můžete si i některé části užít.

• 10.8.2018  18:21

Konečně ve mně po dlouhé době zahořela naděje, že by tu mohla přijít nějaká velká hororová pecka, po které se budu bát jít v noci na záchod. Bohužel, musím přiznat, v tomto ohledu jsem byl zklamaný, protože jsem měl sice plno pocitů, ale strach jaksi absentoval. Ale když si odmyslím, že se mělo jednat o horor, dostal jsem naprosto bezprecedentní, super podívanou, která se svojí vynalézavostí a kreativností řadí na samý vrchol žánru (thriller!)

• 10.8.2018  18:17

The Rock + komparz (kromě Joe Manganiella, ten byl super!) + přeřostlá fauna. Asi každý tak nějak musí tušit, co od filmu očekávat a s tím do toho jít. Johnson je jako vždy velmi zábavný a ač je o jeho hereckých schopnostech často pochybováno, pro mě je to jeden z nejlepších herců a největších jistot současného Hollywoodu a světa. Nevím, co by se muselo stát, aby mě on ve filmu zklamal. P.S. Kdo dal filmu 2*, protože ho zklamal scénář, očekávaje hluboké, na Oscary mířící drama, tak ať si dá facku.

• 10.8.2018  18:12

Po jedničce, kterou ztvárnil Denis Villeneuve a která byla velmi svěžím počinem, tu máme pokračování, na které už tentokrát magický Kanaďan nedohlížel. Scénář však dával opět dohromady Taylor Sheridan, což dodávalo jistotu precizní práce. A vida - zadařilo se. Sice jsme museli oželet v jedničce skvělou Emily Blunt, ale dostali jsme Joshe Brolina a hlavně Benicia del Tora v jejich nejsyrovější podobě, což byla parádní podívaná. Dvojka je narozdíl od jedničky více akčně laděná, což se některým lidem očekávajícím kopii prvního dílu nemuselo úplně líbit. Já byl ale maximálně spokojený.

• 10.8.2018  18:05

Po lehce, ale opravdu jen lehce vlažnější dvojce, jsou tu Steven Soderbergh a jeho povedená partička již potřetí. Opět se kvalita vyšvihla na úroveň jedničky, možná spíše o kousek výše.

• 10.8.2018  18:02
    Deadpool 2 (2018)

Pokračovní filmu, který udělal díRu (haha) do světa je konečně tady a jaké to tedy nakonec bylo? David Leitch se absolutně překonal a zplodil snímek, který to jen tak tak nezvládl do mé all time top 10 (třeba to ještě přehodnotím). Neuvěřitelně vtipná podívaná, která s počtem narážek a odkazů hravě konkuruje i Ready player 1 (což může některým ne tolik vzdělaným divákům trošku bránit v požitku), se veze na vlně poslední dobou skvělého Joshe Brolina a zbytku výborného castu. Už dlouho jsem se takhle nenasmál, což není zrovna kompliment dnešním komediím. V kině viděno 2x a nenudil bych se ani počtvrté.

• 6.6.2018  10:34
    V.I.P. vraždy (TV seriál) (2016)

Zpočátku se mi zdálo herectví Patrika Děrgela velmi nucené, ale po pár dílech tento pocit zmizel. Dohromady jim to skvěle šlape, je to vtipné a ostatní známé tváře k tomu taktéž dopomáhají.

• 6.6.2018  10:28

Původně jsem na tento (někteří by řekli - předem k záhubě určený) spin-off z našeho oblíbeného SW univerza jít neplánoval, ale nakonec jsem se v tom IMAXU přece jen nějak ocitnul. Můj přístup byl velmi rezervovaný, trailery nenabídly téměř zhola nic pro mě zajímavého a jinak jsem se neměl moc čeho chytit, kromě vyhazovu režisérů a ultranákladných přetáček. Vyklubal se z toho k mému překvapení velmi zábavný film. Alden Ehrenreich, který mi v ukázkách přišel naprosto hrozný, prkenný a nevtipný, byl úplně v pohodě. Snažil se, hláškoval velmi zábavně a jeho synergie s Chewiem je nezpochybnitelně základním kamenem celého filmu. Woody Harrelson je taky pan herec a na každou jeho roli se budu vždycky těšit, jeho charisma je zde také nepřehlédnutelné. Donald Glover s Paulem Bettanym byli ok, řekl bych adekvátně vůči jejich prostoru ve filmu. Co nebylo ok, byla další syntetická, rádoby vtipná postava (kde je berou, panebože?!) a hlavně Emilia Clarke! Dřív jsem jí měl docela v lásce, ale poslední dobou si uvědomuju, jak moc neumí hrát. Ještě, že tam její ofinka nedostala víc prostoru. No jsem velmi zvědavý, jak tohle celé univerzum ještě dopadne, doufám, že se odrazí k pořádnějším výtvorům.

• 6.6.2018  10:16

O stupínek horší než jednička, ale pořád super. Catherine Zeta-Jones je velmi příjemná akvizice.

• 6.6.2018  10:14

Po shlédnutí Loganových parťáků jsem začal brát jméno Steven Soderbergh trošku víc vážně a rozhodl se konečně vidět i ty parťáky Dannyho. Tak trošku jsem čekal, že to nebude tak skvělé, jako už zmínění Logan Lucky, ale téměř se to tomu vyrovnalo. Mám pro 'heist' filmy taky celkem slabost a tohle patří k těm top.

• 6.6.2018  10:09

Aaaa! Jak tohle může vydělat tolik peněz?!?! Modlím se, aby se James Wan z pozice producenta vrátil zase k režisérské sesli, jinak půjde bohužel série kvalitativně do kytek (což samozřejmě nikomu nevadí s množstvím utržených dolarů). Jisté kvality to sice má, ale nebál jsem se ani trošku a nelekl snad ani jednou, což je tedy chabá vizitka.

• 6.6.2018  10:05
    V utajení (2017)

Po dlouhém odkládání jsem si konečně našel čas i náladu na tento velmi solidní kousek s Noomi Rapace v hlavní roli, která si to svoje uhraje jako ostatně vždycky. Abych řekl pravdu, kdyby se mě někdo zeptal na akční herecké hvězdy ženského pohlaví, asi by mě napadla jako jedna z prvních právě ona. Že tam hraje i Orlando, jsem úplně zapomněl, takže jsem čuměl jak puk, ale překvapení bylo velmi příjemné.

• 6.6.2018  10:00
    Noční hra (2018)

Sympatické obsazení Noční hru v mých očích výrazně zachraňovalo spolu s pouze stominutovou stopáží. Jinak se bohužel nejedná o film, který by mě zase přiměl začít sledovat novodobé komedie, které už na to prostě asi nemají. Lepší je se kouknout na starou osvědčenou klasiku.

• 6.6.2018  09:57

Jennifer Lawrence už jsem s konečnou platností vzal na milost, a tak jsem si Red Sparrow mohl náležitě užít. Dostal jsem vcelku dobrý thriller, sice si myslím, že podobný film Salt s Angelinou Jolie, je o kousíček lepší, ale tady jsem se taky bavil. Joel Edgerton je taktéž v pohodě. Dohromady nic přelomového, ale určitě stojí za to vidět.

• 5.6.2018  11:10
    The Ritual (2017)

Pořádných atmosférických hororů je v poslední době už vážně po málu a koukat se na všechny ty Wanovy kousky pořád dokola už taky není ono. The Ritual je rozhodně špička ve svém žánru, i když takové ambice nejspíš neměl. Do té doby, než se dozvíme, čeho se ve skutečnosti vlastně máme bát, může film způsobit nezkušeným divákům nejedno mrazení v zádech. Po 'odhalení' hutnost atmosféry sice klesne, ale pořád to na celkovém zážitku tolik neubírá.

• 5.6.2018  10:06

Pro mě rozhodně nejočekávanější film roku se konečně dostal na naše plátna, ale moje prvotní nadšení kvůli tomu všemu hypu velmi rychle odeznělo, naopak se mi film i trošku zhnusil, a to jsem o něm ještě skoro nic nevěděl. Takže jsem si počkal až nějaký ten týden, dva po premiéře, po které jsem s téměř stoprocentní úspěšností filtroval on-line svět tak, abych se nic zásadního nedozvěděl. Infinity war je naprostá pecka a rozhodně to naplnilo, ba možná i předčilo moje očekávání. Rozhodně bych to ale neřadil nad Avengers 1 či 2, protože to ve své době byly úplně stejně trefy do černého. Bratři Russoovi perfektně zvládli ukočírovat jednotlivé sekvence tak, aby měl každý hrdina prostoru tak akorát a nikdy jsem si v duchu neřekl, že mě část s jedním hrdinou nudí a už bych nejradši přeskočil na další. Kdybych měl něco přece jenom vypíchnout, tak to jsou scény s Thorem, jehož humor se mi nikdy neomrzí. Kompletně humor je ve třetích Avengers výborně vybalancovaný a není to tolik nucené jako v některých předešlých marvelovkách. Samozřejmě nesmím opomenout Joshe Brolina, co by Thanose, s jehož levelem záporáctví se jen těžko někdo může měřit. No, co víc dodat, už aby tady byla ta čtyřka!

• 4.6.2018  10:10

Ano, opět dohánění 'starých' klasik a zamýšlení se nad tím, kolik skvělých filmů jsem ještě stihnul nevidět. Hvězdně obsazený Good Will Hunting je velmi poklidné a příjemné drama, ideální od osmi večer na sledování z gauče. Rozvahu Robina Williamse bych chtěl taky mít. Rozhodně doporučuju všem, je to přece jenom devadesátkový film a už jen to samotné je dostatečné doporučení.

• 4.6.2018  10:04

Patricka Wilsona a Veru Farmigu jsem si oblíbil už ve Wanových hororech a Liama Neesona má rád snad asi každý fanoušek akčního žánru. Zprvu banální a genericky vypadající thriller se promění ve velmi příjemnou a svižnou podívanou, která určitě neurazí.

• 29.4.2018  13:20
    12 hrdinů (2018)

Válečné drama s Thorem v čele zní jako příjemný koncept, který stojí za to vidět. Ano, mnohdy je to asi trochu přitažené za vlasy, kterých Williamu Fichtnerovi příliš nezbylo, ale myslím, že to bylo chyceno za správný konec a rozhodně se nudit nebudete. Já byl nadšený + písnička z titulků je naprosto báječná!

• 29.4.2018  13:08

Tradiční český humor, který já můžu. Sarkastické až na půdu.

• 29.4.2018  12:59

I když jsem už pěkných pár pátků žádnou single-playerovou hru nezapnul a ani Kingdome Come to pravděpodobně nezmění, snažím se si stále udržovat v herním světě jakýs takýs přehled. Dan Vávra je každopádně obrovská osobnost české herní scény a přeju mu a celému stuidu Warhorse úspěch světového kalibru!

• 29.4.2018  12:56

Hned na začátku zmíním, že předlohu jsem nečetl, ale rozhodně to plánuju!! U Ready player one se už dopředu vědělo, že to bude velká věc, mohla se z toho vyklubat opravdová pecka, vzhledem k (prý) peckoidní Clineově předloze, ale taky z toho mohla vylézt slátanina, vzniklá ze Spielbergova pokročilého věku a z něj plynoucího špatného uchopení celého námětu. Můžu s klidným svědomým říct, že B je správně, svět OASIS se musel líbit úplně všem, ať už políbeným nebo nepolíbeným knižní předlohou. Je prostě vidět, že Steven stále hraje v první lize. Moje geekovské já se celou stopáž tetelilo blahem a po skončení závěrečných titulků jsme ještě dlouho přemítali, kterých easter eggů jsme si všimli, a brouzdali internet, kterých naopak ne. Přes lehkou nesympatičnost hlavního hrdiny v podání Tye Sheridana jsem se také přenesl a už se nemůžu dočkat, až se mi děj trošku vytratí z paměti, abych si mohl zážitek zopakovat.

• 9.4.2018  08:33

A máme tu další boxerský film! A další pecka! Miles Teller hraje úplně tu samou roli, co ve skoro všech svých filmech, zdánlivě namyšleného týpka s podivným knírkem, který se ale během filmu musí poprat s krizí, aby se mohl vrátit zpátky k boxování. To je také v kostce asi zápletka každého filmu s touhle tématikou. Ale to takovým nadšencům, jako mně, vůbec nevadí. A Aaron Eckhart je velmi zábavným zpestřením. Klíčem k úspěchu u těchhle filmů je chemie mezi dvojicí zápasník - trenér a ta tady rozhodně nechybí.

• 9.4.2018  08:29

Taylor Sheridan je v mých očích vycházející superstar, ať už píše nebo točí, vždycky z toho vzejde velmi osobité, mistrovské dílo. Tentokrát si na pomoc vzal dvojici Foster, Pine, kterou bych klidně rád vídal na obrazovkách častěji. Jako třetí do party je tu také neméně osobitý Jeff Bridges, který se do role texaského rangera snad narodil. Pokud tento film zapadl, tak rozhodně neprávem! P.S. Jsem zvědavý, kolik Čechů by vytáhlo bouchačky a začalo po pachatelích střílet, kdyby viděli probíhající bankovní loupež. Myslím si, že odpověď znám.

• 9.4.2018  08:22
    Velká hra (2017)

Nevím proč, ale už po prvních dvou minutách jsem věděl, že budu nadšený. Takhle odvyprávěné filmy prostě můžu kdykoliv. Skoro 2,5 hodiny neskutečně odsýpajících dialogů utíkaly tak rychle, že jsem si mnohdy ještě ani nestihl pořádně srovnat v hlavě, co právě proběhlo, a už následovala další, neméně dramatická scéna. Idris Elba byl samozřejmě skvělý a pod vedením Aarona Sorkina excelovala i Jessica Chastain, která si roli vyloženě užívala.

• 9.4.2018  08:17

Oba dva filmy obsahující Cloverfield v názvu mám dost rád. Jejich originalita je velmi svěží a podle mého se to opět potvrdilo. Není potřeba super známých tváří, stačí jen pár (tady docela dost) poctivých wtf momentů a scénář jakbysmet a o zábavu je postaráno. P.S. počkejte si rozhodně na konec.

• 9.4.2018  08:10

Co myslíte, že jsem udělal hned po tom, co jsem dorazil domů z IMAXU, hm? Že hádat nechcete? No dobře, tak já vám to řeknu. Samozřejmě jsem si hned pustil znovu jedničku (ano, usnul jsem u ní a musel jsem dokoukávat druhý den) a i když jsem vyměnil 350m2 plátno za zhruba 1m2 obrazové plochy, kvalita dolů rozhodně nešla, ba naopak. Kéž bych si mohl del Torův vysněný projekt dát znovu v Imaxu! :( Rozhodně neříkám, že je Uprising špatný, Johnny Boyega se Scottem Eastwoodem a dalšími jsou v pohodě, ale bohužel se dostavil takový ten syndrom, který jsem měl například i u třetích Postradatelných, prostě přijde nová parta, která mě ale vůbec nezajímá a to, že jsou to vlastně puberťáci, kteří mají řídit kolosální roboty pomocí stabilního nervového spojení (když většina teenagerů ani neví, co to slovo 'stabilní' znamená), je jen třešnička na pomyslném dortu. Audiovizuálně je to pořád super, i když ten Ramin Djawadi znatelně chybí. Jednička je však asi ve všem lepší.

• 21.3.2018  09:24
    Tomb Raider (2018)

Jakožto fanda starších filmů s Angelinou Jolie jsem se trošku bál, jak bude nové ztvárnění Lary Croft pojmuto. Po první ukázce mi ale bylo jasné, že Alicia jako by herní Laře z oka vypadla a já budu happy až na půdu. To jsem také byl.

• 20.3.2018  20:49

Tak tohle je pro mě další Fight Club, prostě geniální rozuzlení se vším všudy. Takovýchhle filmů bychom si měli vážit, protože už jich mnoho nepřibývá. A Kevin Spacey si ukradl celý film absolutně pro sebe a náramně to šlapalo. V podstatě jediný herec, kromě Benicia del Tora, kterého jsem měl v nějakém svěm povědomí, ale to vůbec ve finále nevadilo. Bryan Singer odvedl skvělou práci.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8