MovieFive

Twitter: MovieFive

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 27.2.2013  18:02
    Mary a Max (2009)

Mary a Max je už na první pohled jiný. Snad více než "plastelínová grafika" mě film zaujal svým obsahem. Řekla bych, že je překvapivě krutě upřímný, ve své podstatě velice smutný. Příběhy dvou osamělých lidí, akorát že jiné věkové kategorie, se nesnaží viditelně hrát na city. Naopak-neútočí na nás roztomilé, neodolatelné figurky, ba spíš naopak-doslova outsideři se kterými ani není moc důvodů soucítit. Možná ještě ze začátku, ale během ubíhání filmu a současně života našich hrdinů zjišťujeme, že se potýkají se svým životem ne zcela ukázkově. Je to animák, který snad ani není určen pro děti. Z mého pohledu je to tragický film, který rozhodně nenudí a jednoznačně vás dostane svojí upřímností. A byla by chyba nevyzdvihnout i skvělý soundtrack.

• 8.2.2013  11:14

Překvapivý a zasloužený úspěch jedničky nedal pochyb o dalším dílu. A druhý díl je jako učební příklad současných pokračování v Hollywoodu. Děj je stále velice prostý, ale založen na akci-té tu bylo opravdu dost a některé scény byly dost povedené. Otázkou zůstává, jestli je dobře, že je víc než zřejmé, jak to celé dopadne. Tvůrci se ani nesnažili o žádné překvapení. Koukat na film, který víte jak dopadne, se může jevit jako ztráta času. Koukat na podobný film, který by skončil mimo všeobecné očekávání by mohlo vyvolat rozporuplné pocity. Šokující konce přenechávám jiným tvůrcům a jiným filmům. 96 hodin je na jednu stranu průměrný akční film, na druhou stranu velice povedený a poutavý.

• 16.12.2012  13:39
    Kokain (2001)

Námět ani zpracování není originání. Jediné, co zahraje na city a zanechá tak větší dojem, je, že je to příběh podle skutečné události (ale i takových filmů je spousta). Zvlášť se nevyžívám v krimi filmech o drogách, jsou totiž většinou dost podobné- mladý hrdina, který se po nějaké události z dětství rozhodne, že bude jiný a jde na to ne zrovna legálně, zpočátku je vše jako z pohádky, ale zákonitě musí následovat krutý pád. Koikain je příběh ze života a oblíbenosti bezesporu pomohl Johnny Depp v hlavní roli a později i Penelope Cruz. Depp je výborný herec a má dostatečně velké charizma, aby utáhl celý film a přitom si vás ještě získal, i když je to zločinec. Filmu jako takovému není co vytknout. Nepřekvapil ani nezklamal.

• 9.12.2012  18:36
    Jan Žižka (1955)

Jan Žižka byl pro mě z celé triologie nejslabší díl. Dějově mě, kromě dnes kultovní bitvy u Sudoměře, nezaujal a nebavil mě. Vávrovi se opět ale nemůže odepřít výborné zpracování, které do dnešních doby nenašlo konkurenci.

• 9.12.2012  18:31
    Jan Hus (1954)

Jan Hus mě z celé takzvané Husitské triologie oslovil asi nejvíce. Pravděpodobně proto, že se nevyžívám v bojových scénách (viz Jan Žižka, Proti všem). Nejsem zrovna fanynka ani vleklých, povídacích scén,tady mi to nevadilo. A na to že děj v podstatě něčím nepřekvapí, film mě docela bavil. Obecně historické filmy ráda nemám a nebudu se pouštět ani do hodin dějepisu, z čistě filmového hlediska je to slušně odvedená práce.

• 8.12.2012  13:22
    Předtucha (1947)

Začátek slibuje silné psychologické drama mezi mladou Natašou Tanskou a charismatickým Rudolfem Hrušínským. Bohužel film zhruba ve třetí třetině přijde s jiným záměrem a kýčovým a naivním koncem. Nechápu, co se stalo, ale začátek a konec mi přijde jako každý z jiného filmu a vůbec se mi toto provázání nelíbilo. Jak začal dramaticky, tak skončil doslova dětinsky. Jinak ale film musím pochválit, velice slušně pracoval s atmosférou.

• 1.12.2012  17:57

Šťastnou cestu je kromě silného příběhu plejádou našich nejlepších českých hereček té doby. Je radost vidět Mandlovou, Vítovou, Gollovou či Štěpničkovou vedle sebe. Myslím, že všechny odvedly vynikající herecký výkon. Osobně bych vyzdvihla Adinu Mandlovou. Děj dokázal zaujmout a konec vyzněl spíše depresivně. Drama je to velice povedené.

• 1.12.2012  17:51
    Přijdu hned (1942)

Děj má slušně našlápnuto pro výbornou komedii. Bohužel zhruba v půlce z mého pohledu film začne ztrácet. Některé situace mohli být vtipnější a nebála bych se více rozvinout i romantickou zápletku. Ta je sice naznačená, ale ve finále vlastně vyzní pro hlavního protagonistu spíše smutně. Obecně konec, samozřejmě dopadl dobře, ale v tomto případě bych si přála jiný. Podobný už jsme viděli ve Fričově Tetičce. Přijdu hned není špatný film, moje pocity z něho ale uvízly někde mezi komedií a melancholií (hlavní protagonista končí opět bez ničeho).

• 1.12.2012  17:36

Maskovaná milenka je především milenka záhadná. Pro mě osobně bylo velice náročné se s ní ztotožnit. Časem jsem snad její motivy chování pochopila, ale nutno dodat, že onomu šlechtici zamotala hlavu pořádně, až trochu nezaslouženě. Děj se rozhodně vyvíjí zajímavě, nicméně konec mi připadal až moc kýčový. 3.5*

• 1.12.2012  17:28

Nataša Gollová je ve své roli velmi příjemná, na lepší hodnocení mi ale chybí větší děj. V celém filmu se v podstatě nic zásadního nebo dramatického nepřihodí. Je to obyčejný a velice čitelný příběh, jak k sobě dva cestu našli, který nepřináší nic nového ani extra zábavného.

• 1.12.2012  17:20

Vávrova specialita nebyl komediální žánr, o to více potěší opravdu zdařilá Dívka v modrém. Film mě pobavil, Lída Baarová a Oldřich Nový vytvořili skvostný pár. Dějový potenciál byl poměrně velký a Vávra ho s vkusem a lehkostí s přehledem zvládl. Zkrátka milá romantická komedie.

• 19.11.2012  16:51

Je to pěkné drama, s některými scénami v první polovině jsem měla problém-přišly mi samoúčelné a přehrané, ale jinak musím uznat, že je to dobře natočené, poutavé a ani konec mě nezklamal.

• 14.11.2012  16:20
    Looper (2012)

Podobný snímek již bylo na plátnech kin třeba. Akční film, který se nebál využít budoucnosti a nadpřirozených jevů. Takové filmy mám většinou ráda. Stěžejní je vždy zpracování času-musí být jasně vysvětlená pravidla a přehledné skoky mezi přítomností a budoucností. Looper tento základ zvládl velice dobře. Na to už jen navázal velice originální a zajímavý děj a využil výborných herců. Pokud bych měla něco vytknout, tak by to snad příliš dlouhá stopáž nebo zkrátka zhruba v polovině mě film začal mírně nudit. To ale stihnul rychle napravit, obzvlášť samotným koncem, který byl velice efektně udělaný, nečekaný a jak byl celý film čistě akční, tak z konce jsem si odnesla zvláštně melancholický pocit.

• 11.11.2012  07:44
    Rebelka (2012)

Na Rebelku jsem slyšela různé názory, já osobně říkám, že mě se líbila. Především miluju Skotsko-skotské prostředí, hudbu, angličtinu a Pixarovky. Je pravda, že bych volila trochu jiný děj nebo spíš jiný sled událostí. Nicméně takle jsem byla některými zvraty překvapena a i když samozřejmě bylo víc než jasné, jak to dopadne, děj mi přišel originální. Ani s ústřední myšlenkou-změnit svůj osud-jsem neměla problém. Hodnotit animaci u Pixaru se jeví jako zbytečné, jenom dodám, že mohli více využít skotského prostředí a více tím diváka oslnit. Snad nejvíce se mi líbila hudba, ale i tu bych tam zúročila více, přesto byla nejsilnějším článkem celého filmu. Když to tak shrnu, Rebelka je dost rozporuplný animovaný film. Není špatný, ale zkušený divák vidí, že by se dal udělat jinak a líp. Největší problém nastává s hlavní hrdinkou-nesympatická a nenašla jsem jediný důvod, proč se s ní ztotožnit a fandit jí a navíc jsem se nedokázala přenést přes její dabing v originálním znění. Jak už jsem říkala, mam slabost pro skotskou angličtinu, ale tady v tom případě jsem se modlila ať hlavně moc nemluví. Zjevně jsem se rozhodla si z Rebelky odnést to nejlepší a nebo svoje udělalo skotské prostředí, hodnocení je takové jaké je a já jsem byla každopádně příjemně překvapena (nicméně nejlepší "skotský" animák pro mě nadále zůstává Jak vycvičit draka).

• 10.11.2012  10:46

Je velice obtížné najít způsob, jak hodnotit filmy o délce minuty. Nebo spíš co na nich hodnotit-nápad, děj, provedení. V roce 1896 děj nebyl stěžejní, Lumiérové zkrátka točili běžné výjevy ze života. Mohu maximálně obdivovat pokrok ve světě pohyblivých obrázků a dejme tomu, že v Bourání zdi nějaký náznak "děje" je. Nejzajímavější na Bourání zdi je asi další inovace a to, že film následně pustili pozpátku-experimenty a snaha se cení.

• 10.11.2012  10:39

Výborné herecké obsazení, děj postavený na zmatku a lžích, ze kterých vzniká plno vtipných situací. Sama si nedokážu vysvětlit, proč mě zatím Lamačovy filmy (které jsou vlastně ve všem obdobné jako Fričovy) nedokázaly více oslovit. Něco mi tam prostě chybí...

• 10.11.2012  10:35

Jedna z převlekových rolí Vlasty Buriana, ve kterých bych bezpochyby mistrem, přesto Nezlobte dědečka mě nepřesdvědčilo o víc než o průměru.

• 31.10.2012  16:37

Frič se na sklonku své kariéry rozhodl zabrousit do neotřelého světa cirkusu a vylíčit úděly tamních umělců. Z filmu si odnáším asi tolik, že každý řeší své problémy a že cirkus baví diváky ale co se děje za plentou rozhodně nemusí bý tak úsměvné. Je to pěkně odvedený film, ale děj se mě víc nedotknul.

• 31.10.2012  16:25

Filmu nejvíce přidává, že je podle skutečné události. Podobných střípků z obou světových válek bylo zfilmováno nespočetně. Příběh českých povstalců rozhodně není profláklý a proto dějem upoutá. Netajím se tím, že válečná drama nepatří k mým oblíbeným a ani Hvězda zvaná Pelyněk mě nepřesvědčil o opaku. Je to dobrý a povedený film a tady pro mě končí.

• 31.10.2012  16:02

Pohádka to není špatná, přesto použité kulisy a celková výtvarná stránka není můj styl. Děj je docela dobrý, ale zas ne zvlášť převratný, líbí se mi zhruba do první poloviny, konec bych třeba volila jiný. Herecké výkony jsou přiměřené. Dařbuján a Pandrhola se v mém pomyslném žebříčku rozhodně víc jak na průměr nedostal.

• 28.10.2012  11:07

Drama na úrovni, skvělé zachycení závislosti na alkoholu, které je umocněno nešťastným vývojem událostí. Celý film vlastně spěje k nevyhnutelnému konci a i v tom je jeho obrovská síla. Vynikající herecké výkony, především Štěpánka. Pro mě jedno z nejpovedenějších Fričových dramat.

• 27.10.2012  11:12

Tajemství krve je určitě dobře zvládnuté. Zachytit něčí život není tak jednoduché, v úvahu se musí vzít historické zasazení a lidská stránka příběhu. Na film se mi pěkně koukalo, ale na druhou stranu mě něčím zvlášť nezaujal. Hodnotím ho průměrně, z hlediska námětu a přiblížení doktora Jánského-tedy jako učební materiál si ovšem stojí nadprůměrně.

• 27.10.2012  11:04

Ze začátku jsem byla dost rozpačitá, nakonec to ale nebylo tak špatné. Přesto podobné experimentování s kamerou a střihem prostě nemusim a ani děj mě více neoslovil. Zvláštní pokus, já ho nehodnotím za zcela vydařený.

• 26.10.2012  08:53

Nechápu sama sebe, chtěla jsem být unešená a bez rozmyšlení dát 5 hvězdiček (ostatně podobný zážitek jsem od filmu očekávala), ale bezprostředně po shlédnutí jsem si jistá nebyla. Ještě ten večer jsem se ale očividně přiklonila k nejvyššímu hodnocení. Proč? Necelé dvě a půl hodiny si film udržel mojí pozornost, bylo neuvěřitelné s jakou lehkostí děj plynul. Začal jako nevinný romantický film a o to víc šokuje jeho pokračování. S hlavními hrdiny jsem dokázala soucítit, bylo to snad proto, že zažívali běžné radosti i strasti. Byl to film ze života, který si na nic nehrál. Právě ta přirozenost mě uchvátila nejvíc, plus nádherná hudba. Dvě hodiny jsem se držela, konec jsem probrečela celý. Od začátku mě film vtáhnul a vyvíjel se až najednou skončil. A právě že ani na konci nevybočil a osobně mi tam chyběla konečná tečka, která by mě vážně dostala, protože film ani nemohl skončit jinak a pro mě se tím připravil o "dech-beroucí" závěr. Když jsem nad tím pak přemýšlela, film je přesto vyjímečný, zřejmě tím, že je tak obyčejný a něco takového vytvořit je zkrátka umění.

• 26.10.2012  08:28
    Past (1950)

Nejsem velká fanynka dramat s námětem okupace. Past jako film mi ale docela vyhovoval. Byl krátký, ale snad stihnul vystihnout podstatu a ještě nebyl tak drsný, takže jo, docela mě i bavil. Musím přiznat, že hlavně na konci jsem byla vážně napnutá. Úplný konec bych označila za poetický až patetický, ale jak jinak by měl končit podobný film než vyslovenou nadějí.

• 26.10.2012  08:21

Po dlouhé době Fričova komedie, která mě velmi pobavila. Jak dobře známo, je to parodie, takže přehnané scény a podezřele šťastné náhody k tomu zkrátka patří, jak jinak by to totiž mohli tvůrci upozornit na naivitu romantických kýčů. Je to úsměvná komedie s velice originálním závěrem.

• 25.10.2012  10:44

Dnes zaujímá Císařův pekař a pekařův císař přední místo v českých filmech a zcela zaslouženě. Pro mě vždy zůstane vtipnou pohádkou, Werich je naprosto dokonalý a nezapomenutelný, skoro bych řekla, že spíše za roli pravého císaře, kde se předved ve své nejlepší formě. Postava pekaře Matěje oproti tomu byla více umírněnější až mdlá. Příběh každý zná, takže ne třeba se více vyjadřovat. Za své mluví i to, že je to jeden z mála Fričových filmů, který se dostal do podvědomí i mladší generaci. 4.5*

• 21.10.2012  08:59

Jsem ochuzena o srovnání s knižní předlohou, ale samotný film jsem vnímala vcelku poztivně. Určitě není jednoduché přenést Čapkovy povídky na plátno a přitom neubrat nic a vystihnout nejen děj, ale i pointu a správnou atmosféru. Líbilo se mi nenásilné propojení jednotlivých povídek. Úsměvné se střídaly s těmi tragickými a všech pět bylo určitě povedených. Jistě přispěl i výborný výkon všech protagonistů, tak například Marvana nebo Pištěka.

• 20.10.2012  19:33

Nového Spider-mana považuju za naprosto zbytečného a je to jasným důkazem toho, že v Americe už neví po čem šáhnout a komiksové adaptace jsou v kurzu pořád. Triologie Sama Raimiho je velice dobrá a remake rozhodně nebyl žádoucí. Když toto pominu a přejdu k samotnému hodnocení, tak The Amazing Spider-man je typický příklad konzumních filmů, ale jako zábava sloužil velice dobře. Byla jsem moc spokojená s hereckým obsazením, především A.Garfield a E.Stone, minimálně na ně se kouká pěkně. Efekty byly očekávaně úžasné a kamera přišla s některými zajímavými a originálními záběry. Jediné, čím si nejsem úplně jistá, je samotný děj. Působil na mě trochu neuceleně, snad mu chyběla větší gradující linka, zkrátka byl zvláštně rozvržen a samotný konec mě malinko zklamal. Amazing spider-man je skvělá volba na sobotu večer, jako samostatný film nezklame, pokud ho začnete srovnávat s předchozím mohly by se jisté výhrady objevit.

• 18.10.2012  07:54
    13. revír (1946)

13.revír na mě působil tím dojmem, že se snaží vyrovnat úrovni světových filmů (a z části se mu to určitě povedlo) , ale chyběla mi tam větší lehkost, děj je vcelku složitý a není podaný tou potřebnou mistrovskou formou. Je na místě, že si Frič zkusil i jiné žánry, ale pro mě stále zůstává mistrem komedie.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6