Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentárny
  • Akčný
  • Dobrodružný

Vampire Virus (2020)

Lacné a filmovo veľmi slabé. Akoby z lepšieho péčka vystrihli všetky tie časti, ktoré z nich robia filmy pre dospelých. Mojich subjektívnych 5 hviezd dostáva Street Cleaner a jeho Better the Devil You Know prekvapivo použitý v soundtracku.

plakát

Český žurnál - Český Alláh (2016) (epizoda)

Piussi je podcenovana dokumentaristka. Paci sa mi jej nesudiaci pohlad. Videne pocas Iron Sky Film Festival v Holandsku.

plakát

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Jedným slovom - zmätočné. Rozvinutými vetami - chodťe s týmto do prdele, Mrs. Rowlingová a Mr. Yates. Otrasný strih, priveľa postáv, nekonzistentnosť ich reakcií. Eddie bol super a aj efekty, fakt to písala Rowlingová? Naginy a jej miesto v príbehu ide mimo mňa a prečo Dumbledor neučí transfiguráciu?! A mal byť predsa open gay. Tie malé Eddieho zvieratká boli strašne krásne. A prečo sa všetci stretli v tej knižnici? Myslím predtým, než šli na ten cintorín v Paríži. Neviem, ale prišlo aj na Titanic. A tá knižnica nebola v Londýne? Názov sľubuje aspoň dva Grindenwaldove zločiny, ale dostávame len iskričky a CGI draka z mávania prútikmi. Zločinom sú tie invazívne výpady do pôvodného sveta HP od samotnej autorky! A tým druhým, že za toto pýtajú peniaze. Nasrať.

plakát

Český žurnál - Matrix AB (2015) (epizoda)

Morálna integrita úrovne Bureš aneb prisahať na zdravie svojich detí je tak ľahké.

Selský rozum (2017)

Viete, čo je na tom všetkom najúsmevnejšie, drahí bratia a sestry?? Že stále ste na tom lepšie ako my...

plakát

Co dokáže lež (2016) (TV film)

Ako platený Sorošov agent mám dať 5*.

Nemoc třetí moci (2011)

Prosím, nepýtajte sa ma, prečo som odišla zo Slovenska, tu máte odpoveď. Forma dokumentu mi je (tentokrát) u prdele, výpovedná hodnota 5/5. A teraz ma ospravedlňte, idem sa vygrciať. Následne pogooglim mačiatka a pandy, nech toto svinstvo dostanem z hlavy.

Mečiar (2017)

Malo by existovať niečo ako "ochrana mladistvých demokracií pred zneužitím".

Od Fica do Fica (2012)

Ide o môj prvý dokument od autorky, pardoxne sa jej a jej podobným filmom vyhýbam, hoci politickú situáciu na Slovensku pozorne sledujem. Možno len nemám potrebu pozerať sa na niečo, o čom mám dosť vlastných informácii. Alebo ma len neláka pohľad na neúhľadnú kameru, nepríjemný strih a - nemajte mi to zlé - nie práve atraktívnych ľudí, ktorí nás sprevádzajú filmom. A tým teraz nemyslím politické hieny, na ktoré obzvlášť teraz po Kuciakovej vražde, nemôžem ani pomyslieť bez toho, aby som im nepriala peklo na zemi a hnitie zaživa, nie, nie... Myslím na zjavne nehercov čítajúcich úryvky z Gorily, či samotný nepríjemný hlas režisérky. Asi ten perfekcionista díp insajd mí nepochopí, prečo sa autorka nesnaží vypustiť do sveta dielo, ktoré formálne síce nie je dokonalé, ale aspoň najlepšie možné. Zvoliť na prerozprávanie popisných častí filmu niekoho so zrozumiteľmým hlasovým prejavom mi pripadá ako naprosté minimum. Ale k obsahu. Vysoko oceňujem odstup autorky a to, že do matriálu nevstupuje, iba ho zaznamenáva (aj tak to nie je sorry pre trasľavú kameru a tie veci popísané vyššie). Zábery zo zasadnutí organizačného výboru protestov sú naprosto unikátne (tu mi je jedno, aká je kamera). Viem si predstaviť čistý dokument iba a iba o nich. Chýbalo mi bližšie rozpracovanie ich motívov či dynamika vývoja konfliktu a následného roztrieštenia skupiny. Možno je odo mňa len naivné čakať hĺbku od niečoho, kde žiadna nebola, všakže. Väčšina organizátorov boli totiž naivní hlupáci/hlupane, svojím spôsobom nebezpeční. Nemali mentálnu, inteligenčnú a možno ani charakterovú kapacitu na zvládnutie organizácie masových protestov. Ak tam bolo aj rozumné krídlo, nedostalo priestor vrámci skupiny, ani priestor mediálny (nespomínam si na nich) a ani u Zuzany. Škoda. Celý čas sa tak nemôžem zbaviť dojmu, že z celého materiálu, sa dalo vyťažiť viac. Alebo nie?