Nebíčko v papuľke (2011) (pořad)

...páči sa mi autentická slovenská kuchyňa a Žideka uznávam ako jedného z najskvelejších šéfov v našich končinách - tento program si určite zaslúži vyššiu pozornosť, než sa mu dostáva...

Životy těch druhých (2006)

Nezabudnuteľná úvodná scéna - výsluchová psychológia Stasi, až z nej mrazí. Herci brilantní. Plynutím stopáže film stráca na autenticite a stáva sa "akademickým". Toť moja jediná výtka - postavy akoby nemali svoj život, ale len ten scénaristický. Napriek tomu, moja srcofka - film totiž vypovedá o dobe, ktorá je smutnou súčasťou aj našich dejín. Vďakabohu zaň a kúsky českej kinematografie (Občanský prukaz, Pupendo etc.), reflektujú obdobie, na ktoré sa slovenská kinematografia (kultúra vôbec?) skrátka nezmôže.

Leon (1994)

...emocionálne ma rozobral... Origo príbeh, namakaný scénar, kamera, hudba. A v prvom rade DOKONALE BOŽÍ trio Reno-Portman-Oldman. Vždy, keď sa zjavil niektorý z nich na scéne (jeden z nich v podstate vždy:D) - hltala som každé gesto. Nezabudnuteľná filmová lahôdka...

Avatar (2009)

Dokonalá filmová rozprávka pre 21. storočie. Veľkolepá digi výprava, srdcervúci príbeh, nádherná hudba, promo - a funguje to, doprdele!! Od plného počtu hviezdičiek ma odrádza len tá NEorginalita "posolstva". Inak Avatara žerem všetkými desiatimi!!!

Planeta opic (1968)

So zatajeným dychom hltám každý záber, ten film ma dostal a... ten film vo mne ostal. Toť môj silný ranotelevízny zážitok. V podstate prostý dej, efektné masky, čierno-biele charaktery, trochu toho filozofovania - klbko tvoriace fungujúcu smutnú víziu sveta budúcnosti. Posledných 20 minút sa vám zapíše do hlavy a ostane FOREVER. Čo viac treba, aby sa dielo stalo (zaslúžene) legendou?

Mrtvý muž (1995)

Pre mňa dokonalý film od milovaného umelca JJ. Poézia na plátne, ktorá navždy zmenila moje vnímanie filmu a z veľkej časti ho definovala. Jim ma naplno preniesol do svojho sveta a ostala som v ňom ešte dlho po skončení titulkov. Museli mnou potriasť, aby som vyšla z kina. Môj prvý extatický filmový zážitok. Dokonalá hudba, dokonalá kamera, dialógy... a überdokonalý casting (Depp, Thorton, Molina, Iggy).

Ďáblův advokát (1997)

Úžasná Charlize Theron, diabolský Al Pacino - ich spoločné scény elektrizujúce. Výborný Craig. T. Nelson. Ale s osobou, na ktorej má stáť celý film, som mala od začiatku problém - Keanovi R. som jeho vždyvíťaziaceho advokáta skrátka NEUVERILA. Ani jeho matke. Ani Cullenovej asistentke. Ani Christabelle jej nadnárodnú obchodnú riaditeľku. Príbeh je to výborný, ale filmový zážitok sľubovaný po prečítaní komentárov na čsfd sa skrátka nedostavil.