Okrsek 49 (2004)

Čakal som totálnu tutovku, myslel som si že ma nič nemôže prekvapiť, ale asi po 10 minutach sledovania som bol presvedčený že toto je výnimočný film. Veľa z toho bol výkon Joaquina Phoenixa, ten to zahral výborne, celý retrospektívny pohľad tam proste sadol. Koniec ma ale dostal, hasič v nebezpečnej situácii kedy sa retrospektívne vraciame k jeho začiatkom a veľkým životným udalostiam to proste muselo skončiť dobre!! Ale neskončilo to až tak celkom dobre.

Kmotr III (1990)

Vynikajúce ukončenie gangsterskej triológie. Skvele zvládnuté a natočené. Bolo zaujímave sledovať to až do konca.

Skyfall (2012)

Takéhoto Bonda som nečakal, hlavne ten koniec ma prekvapil ale pri sledovaní tohto filmu som pochopil že Bond je klasika a nejde ho nahradiť :)

Psycho (1960)

Tento film môžem opísať iba jedným slovom a to že je GENIÁLNY. Tento žáner nepatrí medzi moje obľúbené ale toto ma presvedčilo že horor sa dá celkom zaujate sledovať. Herecké výkony boli proste ako z čienobieleho filmu, no proste to čo som si myslel že ma neprekvapí ma prekvapilo. To malé Hitchcockove kameo bolo celkom úsmevné a kúltovú scénku v sprche som si takisto vychutnal. Toto je fakt jeden z najlepších filmov aké som kedy videl.

Kmotr II (1974)

Trošičku slabšie než jednotka ale stále zaujímavé a jedinečné. Pohľad patriarchálny spôsob života mafie ma strhol a s veľkým záujmom som to sledoval. Vynikajúci film s vynikajúcim Al Pacinom.

Mnichov (2005)

Atentáty, tajná služba, špina a súboj mocností. Toto sa nedočítame v novinách aj neverím úplne tomuto filmu po historickej presnosti. Ale ako film to bol rozhodne vynikajúci a napínavý, aj keď menšie deja vú som cítil vždy keď prišlo to očakávane napätie. Trocha mi tam chýbali príbehy niektorých postáv a veľa postáv tam nemalo významnejšiu úlohu čo mi prišlo dosť zbytočná. Ale inak výborný špionážny thriller.

Kmotr (1972)

Môj obľúbený žáner v tom najdokonalejšom a najfascinovanejšom podaní. Toto je podľa mňa Zeus medzi krimi drámami. Úžasná pohlcujúca atmosféra a ten kľud aký je v celom filme cítiť striedajú dych- vyražajúce a výborne prevedené scény.

Apocalypto (2006)

Čítam ako sa tu nikto nesklamal atď. Ale ja som sa sklamal, keď som to videl po prvý krát tak mi to prišlo ako veľmi reálne spracovaná indiánka, akcia bola skvelá aj to napätie. Len akosi ten pokus ponechať autentickosť jazyka bol pre mňa nie príliš šťastný. Ale zasa keby to nebolo tak mi to nepríde také autentické, no sú to zaslúžené 3*.

Život po lidech (2009) (seriál)

Tento seriál mi skôr pripadá takto že opisuje to čo by sa dialo keby všetci údržbári prestali chodiť do práce :D Vôbec mi to neprišlo objektívne a odborné čo u takéhoto typu programu očakávam.

Absolutní moc (1997)

Clinta Eastwooda uznávam pre jeho precítené a strhujúce filmy ktoré sa mi vždy oplatilo pozrieť. Ale američania majú toľko filmov o svojom prezidentovi že toto si mohol odpustiť. Mohlo to byť radšej poriadne akčné veď "namočený" zvrhlž prezident USA by bola vďačná téma pre krvák. Ale tento film ma absolútne nebavil, a pravdu povediac nedopozeral som ho.