Allegro.g.

okres Liberec
Zpochybňuji vás všechny

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 7.8.2014  08:27

Tento film je: 1) slátanina - tak blbej námět plný klišé a oslích můstků aby jeden pohledal; 2) naprosto nudně a nezajímavě natočený natočený; 3) příšerně obsazený, když tedy pominu jednu jednu okatou ženu s trčící prsy ...a to je dost málo.

• 16.6.2014  08:39
    Iron Man 2 (2010)

Jedničce jsem dal odpad, po shlédnutí dvojky ji ale hvězdu přidám. Dvojka nemá vůbec žádný děj nebo zápletku. Trčí někde na pomezí pokusu o trapnou konverzační komedii a telenovelou. Pořád tam někdo něco mele, obvykle více lidí přes sebe. Akční to je asi jako Babička od Boženy Němcové. Některé momenty jsou vyloženě dětinské. A obsadit vyšeptalého Rourka, který občas nesmyslně šlehá jakýmsi nesmyslným bičem a zbytek filmu si tam něco autisticky žvatlá, tak to je fakt výhra.

• 27.3.2014  10:59
    Broadchurch (TV seriál) (2013)

Tahle detektivka mne uchvátila tím, že toho má z detektivky celkem málo. Skandinávská syrovost, beznaděj a sociální tóny, tedy všechno to, proč vše skandinávské mám tak nerad, je tady překryto melancholickým hávem, který tomu celému dává úchvatnou audiovizuální podobu. A i ta vražda ke které dojde je tady vlastně jen zarámováním těch osmi dlouhých krásných dílů. Tennant je cool, to se dalo čekat. Jednoznačně nejúžasnější je ale na celé sérii Jodie Whittaker, která je jednak neskutečně krásná a zvláštní, zároveň ale úžasně talentovaná herečka. Její postava se i v okamžicích naprostého zoufalství chová neuvěřitelně živě a vitalisticky, touha žít z ní úplně čiší. Celkově série vyznívá nakonec vlastně tak nějak pozitivně a v lidech nakonec hledá a najde spíše to dobré. Což je v mých očích asi to největší plus a rozdíl proti severským vzorům, kterým jsem nikdy úplně nepřišel na chuť.

• 19.2.2014  09:50
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Hypnotická atmosféra, ničím nepřikrášlený obraz hnusu a zla a nad tím vším povznesený trhlý démonický okouzlující Matthew McConaughey. Tím jak na mně působí mi tento seriál připomíná Dextera. Je v něm ale víc tajemna a Matthew je trochu jiná váha ... ten herec je dokonalej a asi až teď začal nacházet ty role, pro které se narodil. Harrelsonovův vidlácký policajt mi pěkně leze na nervy ... což je asi smysl jeho postavy ... beztak ale jeho obsazení moc nechápu. Na tuhle mi prostě přijde moc starej a oteklej. Jinak ale 100%.

• 19.2.2014  09:34
    Já a robot (TV seriál) (2013)

Seriál, který na začátku možná vypadal celkem zajímavě, ale nakonec se z něj vyvinula jen další (pod)průměrná akční kriminálka, která se od ostatních liší jen tím, že tomu "praštěnýmu policajtovi" běhají po spánku modrá světýlka, takže je asi robot. Urban je docela fajn, ale zbytek obsazení je dost hrozný. Vzdávám po episodě osm.

• 19.2.2014  09:30
    Černá listina (TV seriál) (2013)

Ano, Spader možná je celkem charismatický, ale to je na celém seriálu jediná zajímavá věc. Když si ho odmyslíte, zbyde vám ploché až omalovánkové obsazení a velice, ale velice poprůměrná kriminálka. Hned první "případ" obsahuje tolik nelogičností, absurdit a nedomyšleností, že zbytek za sledování nestojí. Hlavní problém je v tom, že scénář se snaží být natolik šokantní, že se jaksi odporostil od pravidel kauzality a některé postavy se chovají, jakoby věděli něco, co vědět nemohou nebo něco, co se ještě nestalo.

• 2.2.2014  23:09

Důkaz, že i humor může být nesnesitelný a může ho být příliš, I z jednotlivých čtvrtin tohoto filmu by se dala udělat špičková komedie... tehdy.

• 2.2.2014  23:06

Velice zvláštní film. Sice recykluje už recyklované ... ale jinak. A to ať už jde o zombíky nebo herecké obsazení. Obojí je tak rozmáchlé, že nutnost vzniku dvojky byla jasná už od poloviny. Ano, má to své blbé momenty a celá ta věda okolo ... on už sám princip zombies je kravina a tady je ta kravina ještě znásobena. Ale co ... i můj květináč má pocity!

• 21.1.2014  20:40
    Super 8 (2011)

Tak trochu příběh o tom, jak někdo, kdo na jednu stranu umí dokonale vystihnout, co chce jeho doba (J.J.Abrams), to zároveň dokonale neumí (J.J.Abrams). Film si asi těžko bude hledat diváka. Je to vlastně moc pěkný dětský film, jaký by mohl být natočen i v Československu ... až na ty efekty. Ale na druhou stranu, proč by se děti měly dívat na něco takového? A kdo tedy?

• 21.1.2014  20:36
    Méďa (2012)

Tenhle film si užijete když jste geek, co fandí Tedovi víc než okaté ukrajince. Když vás víc než děj celovečerního filmu, co stojí beztak stojí za prd, těší to, že se to vůbec dostalo do kina. Jinak ne. Jo a když litujete, že nejte ženská ... pokud jde o Wahlberga.

• 21.1.2014  20:29

Každý film, ve kterém se usiluje o GEMMU stojí za to. A tohle byl .. dobrodružný, výpravný, neoriginální, napínavý ... film.

• 21.1.2014  20:26

Tak to jsem se zase jednou znemožnil. Líbil se mi dobrodružný film proto, že byl dobrodružný. Líbil se mi drahý výpravný film protože byl drahý a výpravný ... a bylo to znát. Jasně , archaicky působící ... z Marsu ... a to se mi líbilo nejvíc. Blbostí v sobě měl dost, asi tolik, co průměrný artový film, takže co?

• 10.1.2014  23:44
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

Někomu asi dělá dobře vidět, že je někdo ještě větší debil, no mně nikterak. Megažumpa která má dát žumpě zdání, že je ještě relativně na výši. A tou žumpou myslím diváctvo novy.

• 10.1.2014  23:34

Vyvrcholení které takhle nějak musel vypadat, když už mělo přijít. A bylo dokonalé, přestože kupí nesmyslnost a obálkovost. Ale ta je tak krásná jako Anne Hathaway plochá (= hodně:).

• 10.1.2014  23:31

Pozvolnější tempo filmu a to že se vlastně nic neděje vlastně filmu svědčí. Sžívání se s Martinem Freemanem jako Bilbem narozdíl od dvojky funguje a dělá tak film alespoň trochu koukatelným.

• 10.1.2014  23:28

Název filmu by měl správně asi znít "Šmakova dračí spoušť". A slovo spoušť celkem dobře popisuje, co spáchalo přerostlé dítě Jackson s látkou, kterou nebylo jak epicky natahovat. Jediné, co mi zabránilo dát odpad, byla architektura věžovitých staveb a věžovitý král elfů, který bylo narozdíl od čehokoli v tom filmu prostě ... cool.

• 10.1.2014  23:23

Jedinou výhodou filmu je, že se celou dobu tváří, že je lepší než doopravdy je. Ale Radcliffe je mnohem horší herec než si vůbec umíte představit a ta černá dáma je větší megera než je potřeba.

• 10.1.2014  23:21
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Barevné leporelo co moc nedrží pohromadě. Marvelovské omalovánky pro dospívající. Tak jak některé seriály trpí tím, že všechen prach vystřílí na začátku a pak upadnou do podprůměru, tak Agenti SHIELDu trpí naopak tím, že svoje trumfy odkládají na později, tedy na dobu, kdy už nikoho nemusí zajímat. Stejně jako Fringe se tak možná utopí v neustálém odkládání vyvrcholení. Coulson by si zasloužil lépe obsazený tým a tajemnější případy.

• 10.1.2014  23:20

Viděl jsem celkem náhodou, Na české filmy už drahně let nekoukám ze zásady, ale tohle byl ten případ, kdy omylem jdete kolem televize, kde dávají kdovíco, ale ono vás to připoutá a najednou zjistíte, že to musíte vidět až do konce. Na filmu oceňuji pomalé tempo, kadenci vyprávění příběhu, krásnou hudbu a práci s erotikou. Rozporuplnou postavu Jana Dítěte film dost věrohodně předává včetně celé její pudovosti a malosti.

• 8.8.2011  10:19

Docela svěží a neromantický příběh, evidentně inspirován životem, takový normální, lehce bolestivý. Skvělé obsazení.

• 20.12.2010  21:46

Ve svém hodnocení musím zohlednit výraznou hybnou sílu předlohy, která se sice nedočkala úplně vhodného filmového zpracování (Portmanová je špatná), ale je tak vehementní, že z jinak nic moc filmu dělá velký zážitek. Komixy a filmy podle nich obecně bývají o jednoduchých morálních konfilktech, ale tenhle je opravdu silný a nemůže se nedotknout.

• 28.11.2010  15:36

Jestliže bylo účelem tohoto filmu bavit, tak se to povedlo, alespoň u mně. I když jako film je to strašný. / "Vypadá jako Spartakus, kujebák jeden!"

• 13.11.2010  20:17
    Kmen Andromeda (TV film) (2008)

Nepovodená televizní selanka, ze které do všech stran čouhá ubohost. Ubohá výprava, ubohé až tragické herecké obsazení na úrovni školní besídky, chatrné ztvárnění u kterého jediné napětí, které jsem byl schopen pociťovat, bylo jestli se mi podaří nebo nepodaří usnout. On už sám námět asi není nic moc, tady je ale zazděný totálně.

• 2.9.2010  16:33
    Tin Man (TV seriál) (2007)

Tin Man ... aneb Čaroděj ze země OZ tak po šedesáti letech ... je překvapivě funfující fantasy s prvky sci-fi. Formát minisérie se moc nehodí, díly jsou moc dlouhé a místy nudí. Příběh je takový obyčejný, předvídatelný a konec vyloženě nesmyslný. Dílko má ale atmosféru a dobře se na něj kouká. Důležitou roli hrají jednotlivé charaktery a ti, kdož je hrají.//// Všechny o třídu převyšuje Azkedelia, konflikt ukrytý v jejím charakteru či rovnou těle dává této postavě úžasnou barvitost. Škoda, že její "dvojjedinost" nebyla víc konfrontována. Azkedelia je navíc překrásná, jako dítě i jako dospělá. // Postavy tří spolenčíků jsou poměrně ploché a objevují se neustále jen proto, aby byla navázána linie na původní příběh. Úplně by stačil Caine. // Úplně tragická je potom D.G., je naivní a Zooey jí k tomu naivně hraje. Takhle toporný herecký výkon jsem u herečky podobných kvalit dlouho neviděl. A navíc jí to nesluší, celou dobu v té samé bundě. A malá D.G. vypadá jako zplozenec pekla. /// Bylo by to za tři hvězdičky, ale díky stísněné atmosféře a brilantní Azkedelii přidávám jednu navíc.

• 25.7.2010  10:33
    Počátek (2010)

********** Nolan předvedl to, co ho nejlépe zdobí v kabátu, který mnohonásobně překonává jeho starší filmy. Dokonalé řemeslo, skvěle vystavěná premisa, atmosféra, napětí, božský herecký ansámbl, to vše do sebe zapadá jako kolečka nekonečně složitého hodinového mechanismu, který nakonec přesně ukazuje správný čas tak, že po zhruba 148 minutách film končí na desetinu vteřiny přesně a vám nezbude nic jiného, než dál třeštit oči na plátno, dál tajit dech, poslouchat poslední sekundy skvělé Zimmerovy hudby a pomalu se smiřovat s tím, že v bludišti filmu jménem INCEPTION (spíš bych řekl VNUKNUTÍ než počátek) bude vaše mysl bloudit ještě hodně dlouho. ********** Jestli současný boom filmařské technologie na úrovni triků dostavá někde smysl, pak to nejsou samoúčelné slátaniny tipu Transformers či nových hvězdných válek, ale filmy jako je tenhle, kterým pomáhá vykreslovat fantasticky vystavěný příběh dechberoucími scénami a obrazy.

• 23.7.2010  07:15

Neuvěřitelný film se silnou magií. Už když jsem ho viděl poprvé, jsem mu docela propadl pro jeho "ďábelskou mysterióznost", uhrančivě pomalé tempo a noirového Johnyho Deppa. Od té doby jsem snad ale měl štěstí na všechna opakování, co v televizi běžela, a nikdy jsem se od nich nedokázal odtrhnout.

• 23.7.2010  07:10

Takový rodinný film jak vystřižený z programu na sobotní dopoledne. Ale jako takový je velice dobrý. Jako fantasy ovšem ne, zároveň se jako fantasy ani netváří. Pro někoho, kdo šel s velkým očekáváním do kina, může být zklamáním, ve mne ale zanechal dojem a nucení se k tomuto filmu pořád vracet. AnnaSophia Rob je excelentní, Zooey Deschanel si pořádnou roli zase nezahrála, chuděra.

• 7.7.2010  12:01

Gigantické kameo. Defilé postav z původní Alenky v klasicky americké slátanině. Ale je to hezké. Mia je překrásná a Anne Hathaway je coby motající se bílá královna přímo k sežrání.

• 6.7.2010  00:57

Zbytečný film. Netuším, co je invečního sledovat místo filmu něco, co není film, je totálně nezajímavé, něco na co obratem zapomenete a krom všeho toho špatného je ještě natočena na dementně sestříhanou ruční kameru.

• 5.7.2010  11:33

Nakonec dávám čtyři hvězdičky, protože film je natočen zručně a sympaticky. To co mi vadilo, to pochází už ze samotné předlohy: neodmyslitelná skandinávská (těžko uvěřitelná) zvrácenost, nelogičnosti a berličky v zápletce. Ale atmosféra perfektní.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8