• Thriller

Zvonilka (2008)

Všetky filmy okolo Cililing(Zvonilka) sú veľmi pekne spracované a príbehovo veľmi slušne,sám som videl 3 filmy celé a ostatné som nespočetne veľa krát zazrel-kedže neterka (8 ročná) to sleduje.HOD:75%.je za neterku ku ktorému sa aj ja prikláňam.Veľmi dobrá voľba pre baby do 10 rokov (ideálny vek 4-8r).

Zvonilka a ztracený poklad (2009)

Zvonilka a velká záchranná výprava (2010)

Zvonilka a Velké hry (2011) (TV film)

Zvonilka: Tajemství křídel (2012)

Kletba z temnot (2012)

Dánsky rež. Ole Bornedal ma s filmom Kliatba z temnôt veľmi milo prekvapil-vskutku veľmi slušný horor,priam po každej stránke. Čo sa týka tohoto žánru určite za daný rok najmilšie prekvapenie,pričom treba vyzdvihnúť aj fakt,že rozpočet $14miliónov nebol bohvieaký.POZOR je tu,,únoskyňa’’detí:ABIZÚ!:Poučenie:neotvárať truhlice z nápisom hebrejským-nemusí to dopadnúť dobre.HOD:75%.Posledných 15 minút som si dokonale vychutnával,ktorý som si pustil 4 krát! PS:dúfam,že sa dočkáme ďalšieho pokračovania na ktoré by sa dalo určite dobre nadviazať-pričom koniec potom priam volá!

Záhada Hory mrtvých (2013)

Tu musím zdôrazniť ak sa chcete dozvedieť vo filme Záhada hory mŕtvych nejaké detailné podrobnosti okolo skutočných udalostí z roku 1959 na Urale,tak tento film rozhodne vynechajte-lebo tu sa doslova, nič nedozviete!Amíci tento príbeh podali mysteriózne ba priam hororovo.Jedná sa o výnimočne nový štýl,vskutku veľmi zaujímavé podanie príbehu podľa skutočných udalostí-ktorý vám určite vyrazí dych!Rozhodne som toho názoru,že tento film treba vidieť-lebo nikdy v živote som nič podobné nevidel.HOD:30%Herecké výkony si rozhodne nevšímajte(sú vskutku veľmi amatérske,zlé a nesympatické) a iba si vychutnajte hororovú atmosféru!PS:bolo by fajn,keby tento nový štýl zaujal viac tvorcov,a vidieť napr.:Krstného otca sfilmovaného,ako HOROR!!!

Království lesních strážců (2013)

Musím sa priznať,že keby nebolo neterky(8 ročnej),tak by som sa k animáku Kráľovstvo lesných strážcov asi nikdy nedostal-ale bolo to veľmi pekné rodinné posedenie,páčila sa mi animácia ako aj vizuál.lPríbehovo veľmi slušné,po pol hodine sa to rozbehne a dokonca animáku to nenudí-slušná práca,deti si prídu na svoje.HOD:65%+20% za neterku.Videl 2 krát. PS:najviac som sa pobavil na trojnohom psovi menom OZI.

Šmoulové (2011)

Bolo dobre si zaspomínať na detské animáky,ale ja takéto kraviny fakt nemusím.Šmolkovia sú určené vyslovene pre deti a možno nejakých pubertiakov.MOJE:HOD:30%+35% za NETERKU(8 ročnú),ktorá to pozerala dookola a občas to pozerá aj teraz-videla cca.15 krát.Take rozprávky pre deti vrelo vítam-naozaj si od deti na čas oddychnete!Doporučujem deti v skorom rannom veku nakrmiť:verziou Šmolkovia (TV seriál), a potom si túto verziu vychutnajú doslova s otvorenými ústamiA garantujem vám,že budete mať na čas pokoj!

Šmoulové 2 (2013)

Priznám sa,že sám od seba by som do tejto kraviny nikdy nešiel,kedže už jednotka bola od veci.Ale,kedže pri 8 ročnéj NETERKE sa tomuto nudnému animáku nevyhnem-pričom ho ona sleduje dookola.Moje HOD:30%+30%za neterku!. Nepochopím,ako toto môžu sledovať dospelý a zdraví ľudia,kedže celá táto maškaráda okolo Gargamela je veľmi trápna(myslím si,že je to len pre deti,ktoré to rozhodne zaujme).PS:tvorcovia určite niečo berú,kedže uvádzajú v názve:Rodinný film!,,dal by som ich pozatvárať! .