• Krátkometrážní
  • Fantasy

American Falls from Above, American Side (1896)

Kvalita na tento rok trochu slabá, avšak pamätám si, keď sme mali v škole na estetickej výchove natočiť nejaký krátky film, tiež som si za "tému" vybrala malé vodopády u nás v meste. Takže za zaujímavý výber tretia hviezdička.

A Morning Bath (1896)

Ďalší dôkaz charakteru Edisona ako rasistu so stereotypným uvažovaním, ktorý netýral len zvieratá, ale aj ľudí. Niekto by si pomyslel, že je primeraný svojej dobe, no aj tak je smutné to vidieť medzi prvými námetmi na sfilmovanie.

Amy Muller (1896)

Všetky tieto tancujúce ženy sú síce rovnaké a po čase otrepané, človek má ale možnosť vidieť, ako sa "moderne" tancovalo v tomto období, keďže sa pohyby zväčša opakujú.

Arrivée d'un bateau à vapeur (1896)

Vyslovene ma tento snímok pobavil. :D Dúfala som, že sa aspoň na konci niečo udeje.. oveľa lepší by bol tento "film", keby postavili kameru tam, kde vystupujú ľudia alebo ukotvujú loď. Takto sa nič nedeje, no napriek tomu som sa po tom, ako mi pred nosom v tom hrobovom tichu prešla loď rozosmiala. :D

Autruches (1896)

Z hľadiska zvierat a čo s nimi robia je to nemilé, ale keďže hodnotíme film, opäť len snaha zachytiť niečo, čo bolo v danom čase bežné, takže priemerné tri hviezdičky.

Awakening of Rip (1896)

Čím ďalej ide tento "seriál", tým je ťahavejší a horší na herecký výkon...

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Nebolo to zlé, Marvelovky ma však bavia viac. Stále mi pri tomto filme chodil po rozume Captain America: Civil War. Tam mi ale vzájomné nezhody a boje dávali zmysel. Pri Batmanovi som celých dva a pol hodiny premýšľala, aký problém medzi nimi je. Samotné ego oboch superhrdinov mi neprišlo dosť na to, aby robili také škody. Okrem toho to bolo na môj vkus príliš dlhé s mnohými hluchými miestami. Najviac ma na celom bavil Lex Luthor a hudba (hlaven téma Wonder Woman).

Bitva o Tyrnavos (1897)

Normálne ma tento filmík bavil! Malo to už aj hlavu, pätu, bol to film v tom pravom zmysle slova, pretože mal nejaký dej a nebola to len jedna scéna nejakého jedného nápadu. Začíná sa nám to vyvíjať k lepšiemu a lepšiemu.

Carmencita (1894)

Dala by som 2* ako aj pri ostatných prvých tanečniciach, tretia je za to, že je to vraj úplne prvá sfilmovaná žena, a to si uznanie zaslúži!