mimi930

mimi930

okres Nové Zámky

<< předchozí 1 2
    • 27.5.2018  22:38

Fascinujúci a jedinečný pohľad na korunu aj kráľovnú - veľmi sympatická babička :). Úplne ma dostalo, ako s tou korunou narábala. Moderátor sa k nej ledva priblížil, jediný človek, ktorý sa jej mohol dotknúť mal rukavičky a narábal s ňou s obrovským rešpektom a úctou a Alžbeta ho len tak vzala do ruky, otáčala a šúchala po stole. Neuveriteľný pohľad. :D

• 2.4.2018  17:31

Návšteva mesta bratrancom z vidieka. Nápadité, vtipné a veľmi milé spracovanie reality nie len medzi myškami.

• 13.8.2017  21:32
    Zelná víla (1896)

Na jednej strane by tie deti nemusela ukladať len tak na zem, na druhej strane je to však príjemne originálne oproti dovtedajším filmom. A tie deti tam boli len pár sekúnd, takže mi ako väčšie "týranie" prišlo "Morning Bath".

• 3.7.2017  22:08
    Notre-Dame de Paris (TV film) (1999)

Krásny prípad toho, o čom je muzikál a že v jednoduchosti je krása. V tomto muzikáli totiž nejde o kostými (prezliekajú sa len občas, aj to len tanečníci a ide skôr o vyzliekanie) ani o scénu (tá sa tiež mení len veľmi minimálne), ale o hudbu a o hranie. Keby som mala vymenovať všetky piesne, ktoré si po vypočutí hmkám, boli by to hádam všetky hlavné. Hudba je chytľavá a príjemná a spev všetkých hrdinov špičkový. Toto je muzikál, ktorý ani keď nevidíte a len ho počúvate dodá presne ten istý fíling a zimomriavky a neomrzí ani na niekoľké pozretie/počutie.

• 1.7.2017  22:29

Zatiaľ moja druhá najobľúbenejšia epizóda, hneď po Blakwater. Súboj Brienne a Ohařa - dokonalý, Tyrion - ako neznalkyňu kníh ma prekvapil, ale potešil, Dany s drakmi - úplne som sa vžila do jej pocitov ako "matky drakov". Najlepší bol ale aj tak Varys vedľa Tyriona - rozosmialo ma to, ale takým tým dobrým spôsobom, po všetkom tom zlom, čo sa v tomto diely dialo. Jediná škvrna na epizóde je Stannisova porážka divokých - bolo jasné, že ich je viac, ale tých divokých bolo nejako .. menej ako málo!

• 18.4.2019  23:59

Čo, pre Pána, vedie niekoho k tomu, dať k tak silnému príbehu a odvážnemu rozpovedaniu tak debilnú a nedôstojnú pieseň? Ešte prežijem tie vytreté odpoveď dospelých aj študentov, dobre.. hovoríme o nedostatočnom vzdelávaním v tejto oblasti. Ale ako môže film začínať aj končiť takouto skladbou? Vie pani Katarína, že to takto spracovali? Veľmi nedôstojné a neskutočne znižuje kvalitu dokumentu a hodnovernosť režisérovych schopností (ľudských aj profesionálnych). Škoda.

• 16.4.2018  19:56
    Naše zoo (TV seriál) (2014)

Môže taký fanatik do zoo ako ja byť objektívny? Že nie? No a čo. Mňa to proste bavilo.

• 26.2.2018  22:31

Veľmi príjemný rodinný filmík mapujúci vznik moderných olympijských hier. Sledujeme najmä osudy americkej výpravy (ale vidíme aj šikovného gréckeho maratónskeho bežca či ďalšieho austrálskeho bežca), ktorá sa z amatérov vypracuje na špičkových športovcov. Film je, samozrejme, veľmi patriotický, ale vôbec neurazí. Má svoje dramatické aj úsmevné momenty a okrem svojej dĺžky na ňom nevidím žiadnu veľkú chybu. Naopak, príjemne ma prekvapilo nájsť film zaoberajúci sa takouto nezmapovanou udalosťou.

• 10.11.2017  23:16

Konečne dobre natočený snímok s loďou!

• 10.11.2017  19:40

Normálne ma tento filmík bavil! Malo to už aj hlavu, pätu, bol to film v tom pravom zmysle slova, pretože mal nejaký dej a nebola to len jedna scéna nejakého jedného nápadu. Začíná sa nám to vyvíjať k lepšiemu a lepšiemu.

• 1.11.2017  20:56

To zaujímavé na tomto filme je, že už nevidíme, len jednu krátku statickú scénu, ale autor sa snaží o viacero záberov aj s iných uhlov. A to je, podľa mňa, prokrok.

• 13.8.2017  22:35

Zaujímavý námet na filmovanie! Škoda len toho zlého osvetlenia, z toho, čo vidieť bolo si myslím, že to nebola len taká čmáranica.

• 9.6.2017  20:15

Nie je to prvý filmík o prírode, ale popri natáčaní rôznych promenád a ulíc je záber zvnútra jaskyne s pomenovaním "Pekelné ústa" štipka originality, ktorá si zaslúži oceniť.

• 13.5.2017  22:05

Opäť veľmi milé. Reynaudovi tie animáky išli.

• 13.5.2017  21:25

Na takéto "obyčajné" dobové zábery mesta by som sa dokázala pozerať hodiny..

• 2.4.2018  17:49
    Starý mlýn (1937)

Ukážka harmónie a disharmónie v starom mlyne a jeho okolí. Animačne veľmi pekné a milo spracované, o tom žiadna námietka. Ale obsahovo je to viac-menej plejáda animačných schopností a zručností tvorcov. Neviem si predstaviť, že by tento kraťas zaujal deti. Myšlienka je to pekná, to áno, ale na zaujatie dieťaťa málo akčná či vtipná. To ale nijak neberie na hodnote a kráse filmu. Je to proste klasika.

• 10.11.2017  20:38

Premýšľam, prečo si tu ľudia myslia, že toto krátke video pôsobilo mrazivo a spôsobovalo bezsenné noci dobovým návštevníkom. Groteska bola predsa žánrom na dennom poriadku v počiatkoch filmu a určite sa na tom aj doboví diváci skôr smiali ako by sa báli.

• 1.11.2017  21:00

Bolo prirodzené, že pri vzniku kamery začali ľudia natáčať to, čo pred tým fotili. Chvíľu im však trvalo uvedomiť si, že zatiaľ čo také vodopády a podobné prírodné krásy ukážu na obraze či fotografii nádherne, pre film potrebujeme trochu viac pohybu a akcie. I tak je to ale zaujímavý pohľad na vývoj kinematografie a natáčania.

• 31.10.2017  17:47

Po zhliadnutí tohto https://www.youtube.com/watch?v=2jCtJWGcLfs dokumentu naberá video oveľa väčšiu hodnotu. Sutro Bath boli najväčším krytým kúpaliskom na svete a je veľká škoda, že dnes už neexistuje. Okrem obrovského miesta na plávanie obsahovala budova aj múzeum a bolo skvelou dominantou San Francisca.

• 13.8.2017  22:44

Je príjemné vidieť snahu niečo počas toho filmovania robiť, vytvoriť nejaký dej, tuto to však trochu prepískli a dej moc "přeplácali". Snha sa ale i tak (hlavne pri prvotinách) cení.

• 13.8.2017  22:30

Príjemná zmeny oproti všetkým tým serpentínám.

• 13.8.2017  22:20

To potiahnutie si z cigarety pred tou pusou si ten fešák teda mohol odpustiť..

• 13.8.2017  21:51

Tie teda museli byť vyúdené :).

• 10.6.2017  10:29
    Autruches (1896)

Z hľadiska zvierat a čo s nimi robia je to nemilé, ale keďže hodnotíme film, opäť len snaha zachytiť niečo, čo bolo v danom čase bežné, takže priemerné tri hviezdičky.

• 9.6.2017  20:20

Tieto staré snímky majú úžasnú historickú hodnotu. V tejto ma napríklad úplne fascinovalo, ako boli deti, najmä dievčatká, vyfešákované - klobúk s perami, horná časť šiat - a dole len kraťasky, resp. spoďáre.

• 3.6.2017  21:49

Kvalita na tento rok trochu slabá, avšak pamätám si, keď sme mali v škole na estetickej výchove natočiť nejaký krátky film, tiež som si za "tému" vybrala malé vodopády u nás v meste. Takže za zaujímavý výber tretia hviezdička.

• 3.6.2017  20:32
    Amy Muller (1896)

Všetky tieto tancujúce ženy sú síce rovnaké a po čase otrepané, človek má ale možnosť vidieť, ako sa "moderne" tancovalo v tomto období, keďže sa pohyby zväčša opakujú.

• 17.5.2017  21:52

Nebolo to zlé, Marvelovky ma však bavia viac. Stále mi pri tomto filme chodil po rozume Captain America: Civil War. Tam mi ale vzájomné nezhody a boje dávali zmysel. Pri Batmanovi som celých dva a pol hodiny premýšľala, aký problém medzi nimi je. Samotné ego oboch superhrdinov mi neprišlo dosť na to, aby robili také škody. Okrem toho to bolo na môj vkus príliš dlhé s mnohými hluchými miestami. Najviac ma na celom bavil Lex Luthor a hudba (hlaven téma Wonder Woman).

• 11.5.2017  13:41
    Carmencita (1894)

Dala by som 2* ako aj pri ostatných prvých tanečniciach, tretia je za to, že je to vraj úplne prvá sfilmovaná žena, a to si uznanie zaslúži!

• 31.10.2017  18:31

Škoda, že nevidieť, čo je na tom nápise, s ktorým tam chodí dokola napísané :-/.

<< předchozí 1 2