• Krátkometrážní
  • Fantasy

Královnina korunovace (2018)

Fascinujúci a jedinečný pohľad na korunu aj kráľovnú - veľmi sympatická babička :). Úplne ma dostalo, ako s tou korunou narábala. Moderátor sa k nej ledva priblížil, jediný človek, ktorý sa jej mohol dotknúť mal rukavičky a narábal s ňou s obrovským rešpektom a úctou a Alžbeta ho len tak vzala do ruky, otáčala a šúchala po stole. Neuveriteľný pohľad. :D

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Nebolo to zlé, Marvelovky ma však bavia viac. Stále mi pri tomto filme chodil po rozume Captain America: Civil War. Tam mi ale vzájomné nezhody a boje dávali zmysel. Pri Batmanovi som celých dva a pol hodiny premýšľala, aký problém medzi nimi je. Samotné ego oboch superhrdinov mi neprišlo dosť na to, aby robili také škody. Okrem toho to bolo na môj vkus príliš dlhé s mnohými hluchými miestami. Najviac ma na celom bavil Lex Luthor a hudba (hlaven téma Wonder Woman).

Hra o trůny - Děti (2014) (epizoda)

Zatiaľ moja druhá najobľúbenejšia epizóda, hneď po Blakwater. Súboj Brienne a Ohařa - dokonalý, Tyrion - ako neznalkyňu kníh ma prekvapil, ale potešil, Dany s drakmi - úplne som sa vžila do jej pocitov ako "matky drakov". Najlepší bol ale aj tak Varys vedľa Tyriona - rozosmialo ma to, ale takým tým dobrým spôsobom, po všetkom tom zlom, čo sa v tomto diely dialo. Jediná škvrna na epizóde je Stannisova porážka divokých - bolo jasné, že ich je viac, ale tých divokých bolo nejako .. menej ako málo!

Naše zoo (2014) (seriál)

Môže taký fanatik do zoo ako ja byť objektívny? Že nie? No a čo. Mňa to proste bavilo.

Osvětim - Katarína Grünsteinová vzpomíná... (2005) (TV film)

Čo, pre Pána, vedie niekoho k tomu, dať k tak silnému príbehu a odvážnemu rozpovedaniu tak debilnú a nedôstojnú pieseň? Ešte prežijem tie vytreté odpoveď dospelých aj študentov, dobre.. hovoríme o nedostatočnom vzdelávaním v tejto oblasti. Ale ako môže film začínať aj končiť takouto skladbou? Vie pani Katarína, že to takto spracovali? Veľmi nedôstojné a neskutočne znižuje kvalitu dokumentu a hodnovernosť režisérovych schopností (ľudských aj profesionálnych). Škoda.

Notre-Dame de Paris (1999) (TV film)

Krásny prípad toho, o čom je muzikál a že v jednoduchosti je krása. V tomto muzikáli totiž nejde o kostými (prezliekajú sa len občas, aj to len tanečníci a ide skôr o vyzliekanie) ani o scénu (tá sa tiež mení len veľmi minimálne), ale o hudbu a o hranie. Keby som mala vymenovať všetky piesne, ktoré si po vypočutí hmkám, boli by to hádam všetky hlavné. Hudba je chytľavá a príjemná a spev všetkých hrdinov špičkový. Toto je muzikál, ktorý ani keď nevidíte a len ho počúvate dodá presne ten istý fíling a zimomriavky a neomrzí ani na niekoľké pozretie/počutie.

Návraty (1987)

Veľmi obyčajný a priemerný film o matke a dospievajúcej dcére, o problémoch medzi rodičmi a deťmi, o medzigeneračných vzťahoch a dospievaní.. nebolo by to až tak zlé, je to však brutálne dlhé a tým pádom miestami strašne nudné.

The First Olympics: Athens 1896 (1984) (TV film)

Veľmi príjemný rodinný filmík mapujúci vznik moderných olympijských hier. Sledujeme najmä osudy americkej výpravy (ale vidíme aj šikovného gréckeho maratónskeho bežca či ďalšieho austrálskeho bežca), ktorá sa z amatérov vypracuje na špičkových športovcov. Film je, samozrejme, veľmi patriotický, ale vôbec neurazí. Má svoje dramatické aj úsmevné momenty a okrem svojej dĺžky na ňom nevidím žiadnu veľkú chybu. Naopak, príjemne ma prekvapilo nájsť film zaoberajúci sa takouto nezmapovanou udalosťou.

Starý mlýn (1937)

Ukážka harmónie a disharmónie v starom mlyne a jeho okolí. Animačne veľmi pekné a milo spracované, o tom žiadna námietka. Ale obsahovo je to viac-menej plejáda animačných schopností a zručností tvorcov. Neviem si predstaviť, že by tento kraťas zaujal deti. Myšlienka je to pekná, to áno, ale na zaujatie dieťaťa málo akčná či vtipná. To ale nijak neberie na hodnote a kráse filmu. Je to proste klasika.

The Country Cousin (1936)

Návšteva mesta bratrancom z vidieka. Nápadité, vtipné a veľmi milé spracovanie reality nie len medzi myškami.