adamo_znk

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 3.1.2019  22:36
    Samotáři (2000)

Ses uplne stejna, jako ta tvoje matka !

• 22.10.2017  13:46

Nebyla to sranda navázat na tak kultovní a pro mě srdcovou záležitost, jako Blade Runner. Naštěstí je Denis Villenueve obrovský talent a pro tenhle úkol byl rozhodně nejlepší volba. O audio-vizuální, hudební, a režijní stránce jsem vůbec nepochyboval, a je stoprocentní - totální opojení, vypiplaný desing, práce se zvukem, atmosféra, všehno je tam. Naštěstí se to povedlo i dějově - scénář není překomplikovaný, je pochopitelný, silný, a tématicky perfektně navazuje na geniální první díl. Blade Runner 2049 je nejlepší sequel jaký mohl být.

• 9.7.2017  23:24
    Rozpolcený (2016)

Napodruhy nemam slov. Naprosta sleha!!!

• 5.3.2017  22:18

17 let je to co jsem se vracel z kina z prvních Xmenů. Těch filmů bylo mezi tim hodně, některý super, některý slabý ... ale co na nich bylo ale vždycky bez výhrad byl Jackman a jeho životní postava. Tak a teď je to hotový ... jednou provždy, a je to nářez. Zamáčknout slzu, a díky za všechno !

• 5.3.2017  12:44
    Mlčení (2016)

Hodně náročný, hodně dlouhý a rozhodně nejvíc ne-mainstreamový Scorsese. Ve filmu jsem viděl silnou tématickou návaznost na Poslední Pokušení Krista - vnitřní souboj a silné, až nesnesitelné pochybnosti o vlastní víře. Magická, atmosférická a silná podivaná pro filmový fajnšmekry. Marty je strašnej machr, pálí jednu perlu za druhou, střídá žánry a pokaždý je to zážitek. Garflield famózní ! Oscarová role !

• 27.2.2017  23:40

Novej Terminátor se dá lehce vyhejtovat jako sterilní kravina živící se na slavnym jméně, s mdlou režií a otřesnym CGI (RIP poctivý trikařině). A první půlhodinu jsem to chtěl rovnou vypnout. Na druhou stranu se zase nebere vůbec vážně jako 4. díl, celkem to odsejpá, má nakonec docela sympatický herce, a snaží se přistoupit k "loru" trochu jinak. A vlastně proč ne ... Arnodla je prostě vždycky dobrý vidět, takže nakonec oukej.

• 30.12.2016  22:40

Jestli ještě někdy uslyšim slovo pošťák, tak někoho zabiju.

• 26.11.2016  21:10
    Zrcadla (2008)

Slusnej atmosferickej horurek, s hromadou klise ale taky par zajimavejma napadama. Nemel jsem s tim problem.

• 13.10.2016  17:16

Bezproblémový svižně ubíhající blockbuster, se všemi možnými klišé co si dovedu představit. Herecká parta ale dobrá, takže slušný průměr.

• 9.10.2016  16:29

Vybroušená filmařina nejvyšší úrovně ...

• 28.9.2016  21:56
    Máma má raka (amatérský film) (2016)

Přes Labe, tam se utopili kluci ...

• 23.8.2016  00:33

Plná spokojenost! Třetí Star Trek nabízí přesně to co sem od něj čekal ... prostě další misi Enterprise, tedy hlášky, akci, technický prupovídky nedávající smysl, a Beastie Boys. Nic víc, nic míň. Tahle restartovaná série funguje dál naprosto skvěle, a nezbejvá než se těšit na další díly.

• 7.8.2016  22:44
    Stalingrad (1993)

Jak se tu asi všude dočtete, film nenabízí moc faktů ohledně bitvy o Stalingrad, není tam vysvětlený záměr, taktika, plán -Ani ze samotného dobývání tam není moc scén. O to tam ale v podstatě nejde. Film je postaven na co nejsugestivnějším vyjádření absolutní bezmoci, zoufalství, všeprostupujícího šílenství a úpadku jakékoliv morálky, vyjádřené pohledem čtveřice Německých vojáků. A tohle vyšlo perfektně - brutalita a surovost filmu je daleko před jeho Hollywoodskými následovníky, atmosféra a herecké výkony bez výhrad. Scénáristicky to sice není žádná hitparáda, film na konci ztrácí trochu dech, a v některých pasážích mi nebylo jasné co se přesně děje, ale tohle bylo vyváženo výše zmiňovanou atmosférou. Jo a Heřmánek je tam výbornej ! Můžu jedině doporučit - po skončení filmu ideální vyskočit z okna, nebo si prostřelit hlavu. Heil Hitler ...

• 2.6.2016  21:54

Další standardní Marvel - kvalitní akce, hlášky, tuna postav, navíc skvělý Daniel Bruhl. Nepřekvapí, neurazí a pro mě lepší, zajímavější než Avengers.

• 1.3.2016  10:43
    Den kobylek (1975)

Velice zajímavý film, ze kterého úplně čpí ta povrchnost a falešnost Hollywoodu 50. let. Skvělý výkon předvádí zejména William Atherton, herec známý spíše z vedlejších rolí si zde střihnul hlavní a zhostil se toho jedna báseň. Spíš než o nějaký souvislý příběh je to opět taková exkurze do té konkrétní doby a místa, jako znám třeba ze Sladkého Života. Závěr je exkluzivní, to se tu dočtete ve všech komentářích. Nezbývá než potvrdit !

• 26.2.2016  11:11

Jednoznačně 100%. Zdrcující film.

• 23.1.2016  22:24
    Goldfinger (1964)

Goldfinger je podle mě nejtypičtější Bondovka s Connerym, a asi i nejlepší. Jestli si vybrat jeden 007 film, tak tenhle !

• 19.1.2016  01:00

Tak takovou šlehu jsem nečekal ! Špičkové sci-fi které nejen že nedělá originálu ostudu, ale alespoň pro mě na něj perfektně navazuje a doplňuje ho. Jak vizuálně, tak hlavně příběhem - závěrečný rozhovor mezi Dr. Chandrou a HALem je regulerní doják. Ještě se to ve mě bude muset uležet, ale řikám si ... proč vlastně neuznat že máme Vesmírné Odyssey dvě .... Dr. Chandra, will I dream?

• 9.1.2016  00:15

Paráda ! Na poslední Tarantinovku jsem upřímně zprvu nebyl zas ani tak moc zvědavej .... Django se mi sice líbil ale nijak zvlášť ho neuctívám, stejně jako Bastardy. Od Hatefull 8 jsem čekal dlooouhou konverzačku s přehnaným, krvavým koncem, což se tedy přesně naplnilo ... ale nečekal jsem že mi Quentin takhle vytře zrak ! Tenhle formát vyprávění použil ve všech jeho posledních filmech, ale až tady mi přišlo že fungoval dokonale. V první půlce nám představil skvadru zajímavých postav, každou se svým zprvu neznámým motivem, aby pak rozehráli šokující hru kde nikdo do poslední chvíle neví, kdo je ten hodný zlý a ošklivý. Celé to ale působí poctivě a nenuceně. Asi nemá cenu vypichovat nějaké konkrétní momenty ... ten film jich má tolik, a ty jsou tak skvěle propojené, že výsledek je fakt bomba. Herecky samozřejmě bez výhrad, to je jasný ... pro starýho Samuela je to snad životní role ... konečně hlavní ! Kovbojský klobouk dolu.

• 20.12.2015  19:08

Za mě naprosto skvělý, bez dalších diskuzí. Abrams to dal na 100% a jediný co je na hovno, že musíme čekat rok a půl na další díl. Do Daisy Ridley se člověk zamiluje asi tak po dvou sekundách.

• 26.11.2015  02:29

Zklamalo mě to. Klusák podle mě měl fakt málo kvalitního a kontroverzního materiálu, tak sestříhal to málo co měl a výsledek neřekne v podstatě nic. Kdo se aspoň trochu zajímá o politické dění, tomu to nedá nic nového. Maximálně to, že Monika je pořád docela kobra !

• 19.10.2015  23:07

"Still foolin' them" ! ... úžasný dokument o nejlepším režisérovi, kterého znám.

• 19.9.2015  23:02

Jednu za kozy

• 18.5.2015  13:04

Černá ovce distopické (teď již kvadrologie). Dóm Hromu je zajímavý tak maximálně prvních dvacet pět minut, a to ještě ani zdaleka tak, jako všechny tři ostatní filmy. Druhá půlka s bandou dětí je výsměch. Obhajobou Millera je to, že do filmu fest zasahovali producenti a on sám neměl film pevně ve svých rukou.

• 18.5.2015  12:40

Ultimátní nářez, který hrdě nese vlajku zásadního druhého dílu, a dovádí jí daleko za do dnes známou hranici vizuálních a trikařských orgií. Dědek Miller si napravil reputaci po Maxovi trojce tak, jak asi nikdo nečekal. Mad Max je kult !

• 15.5.2015  19:55

První a základní kámen špinavé Australské ságy o šílené distopické budoucnosti. První díl na to jde ještě oklikou, kde v nespecifikované době, ještě před apokalyptickou válkou kterou začíná druhý díl, nám George Miller servíruje špinavý příběh o pomstě, o motorkářských gangech, a o tom jak se z policisty Maxe Rockatanskyho stane Šílený Max !

• 8.5.2015  21:26

Musim říct, že napodruhý to na mě už zapůsobilo daleko víc. Líbilo se mi rozdělení filmu do plus mínus třech hlavních částí - zpočátku odlehčenou atmosféru zkoumání spadlého meteoritu a prvního kontaktu s mimozemšťany střídá prostřední nabitá vojenská pasáž, která už zasahuje celou planetu a která vrcholí použitím atomovky ...a závěr, který je už těžce depresivní a ze zprvu srandovních talířů a ufounů se stává skutečně katastrofická ničivá síla. Pro současnýho diváka to asi vůbec není, jelikož efekty už jsou většině lidí asi spíš k smíchu, ale třeba zvuk je vynikající doteď, stejně jako vizuální "barevná" stránka filmu. Celkově jasná sci-fi klasika, kterou si pustím radši než Spielbergův remake.

• 8.5.2015  08:40

Teprve nedávno jsem si tenhle slavný film pořídil v super DVD setu z rok 2001, a konečně se na něj podíval. A i přes to že jsem na něj slyšel všechny ty ódy, všechny ty Oscary a postavení v žebříčcích TOP filmů všech dob, hrozně jsem chtěl si na Lawrence udělat co nejnezávislejší názor. Nevím jak moc se mi to povedlo, ale asi tak: Je to skutečně naprostá bomba ! Skvělé postavy, skvělí herci, dechberoucí masové scény, ale i strašně propracované dialogy. Jako třešnička potom hudba, která působí jako spojující prvek filmu, stejně jako nekonečné arabské pouště .... díky za tenhle film !

• 25.4.2015  21:46
    Atentát (1964)

Skvělý film o přípravě, provedení a hlavně o následcích atentátu na Heydricha. Perfektně se mi film propojil s mým velice oblíbeným Vyšším Principem, oba kusy dokonce spojuje stejné rozhlasové hlášení. Nemůžu nic vytknout. .... Pátou hvězdu přidávám zejména za dechberoucí závěrečnou pasáž dobývání kostela - to jsem v českém filmu ještě neviděl. "Fsdejtese a nic se fám nestane!" Nemám slov.

• 29.3.2015  17:52

Nejzbytečnější film všech dob. Je škoda že v něm hraje tolik dobrejch herců.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16