paulieM

okres Brno
Studentík

<< předchozí 1 2
    • 26.12.2014  17:54

Spoilery: Cítím se na nic. Jednak kvůli krutostem a krvavosti války, druhak (a to zejména) filmem samotným. Že bude vrcholně nacionalistický a hrdý na americký příspěvek ve válce jsem tušil od začátku, přesto toho bylo příliš. Nevím jestli záměrně, ale němečtí bojovníci byli ukázáni jako zrůdy, nelidské bytosti a američtí jako hrdinové, přitom si nikdo předem nemohl vybrat stranu na které bude stát. Nejvíc mě děsilo jak fanaticky brala posádka víru a jejich misi, snad jakoby Bůh bojoval za Američany. Nelze se ubránit analogií s islámským světem, která má také Alláha více méně pro sebe a ostatní by měli být vyzabíjeni do jednoho.... Závěrečná scéna? K smíchu. Absolutně nerealistické, aby zásobování a tak velká skupina nebyla ničím jištěna. Není možné, aby jeden stojící objekt nebylo možné nijak ohrozit, natož pak když za minigunem stojí nijak nekrytý Brad Pitt, na kterého nakonec sotva stačí i 10 kulek a i po odpálení nálože je v tanku vcelku. K tomu klasická klišé jakože se při umírání někoho z posádky válka na minutu stopne. A milost hlavnímu hrdinovi na konci? K tomu nelze dodat opravdu už vůbec nic.

• 25.12.2014  21:09
    The Guest (2014)

Vše to začalo dost nevinně, první půlka filmu se táhne, nicméně nenechá diváka klidným. Režie velice dobře pracuje s napětím a tajemstvím, které nechá divákovi velký prostor vlastním rekonstrukcím. Nutno dodat, že film stojí a padá s Danem Stevensem a jeho charismatem, a to hlavně kvůli absenci nějakého děje. Druhá část filmu je jiná, jakoby na první část ani nenavazovala, žije si vlastním životem. Problém filmu je jeho nesourodost, často diváka někam dovede a následně úplně změní notu. Spoustu věcí nedává příliš smysl: odfláknuté motivace - zejména hlavní postavy. Vlastně vůbec nevím proč se k rodině vydal. Čekal jsem, že se víc dozvím na konci, ale celé gró si film zatajil pro sebe. Raději Drive.

• 13.10.2014  00:35

Stejný případ jako jednička. Díky nesporně revolučnímu neotřepanému nápadu, který filmu dodává na unikátnosti, nemůžu jít pod 4*. A to přestože různých scénáristických, nerealistických a jinak nefunkčních děr je zde nespočet. Začal bych pozitivy: Atmosféra, originalita, revolučnost, nad kterou je možné se dalekosáhle filozoficky a existencionálně zamýšlet. Velice solidní výprava, skvělý Frank Grillo a strachnahánějící mysteriózní motorkářský gang. Dvojka mírně předčila jedničku v akci. Taková událost jako je každoroční očista, by měla sama o sobě velice zajímavý zpravodajství, není nutno se vázat k nějakým hlavním postavám. Dvojka se zlepšila zejména v rozsahu záběru. Již nesledujeme jeden dům (kde byla navíc nesnesitelná rodina a děti na zabití), ale kus města. Makro pohled výpravě jednoznačně přidal, byť mohl jít i dál. Akci by však mnohem lépe prospěl vyšší rating, neboť kouzlo brutality kterou nám režie servíruje, by vyniklo při použití drastičtějších záběrů. To co mi však sledování ruší zdaleka nejvíc je vykreslení motivace konajících očistu. Samozřejmě že mezi lidmi existuje nenávist, pomstychtivost, zvrácenost (tu dokresluje svým způsobem v menším měřítku i fakt, že tento film sledujeme) a chuť na krev, nicméně hlavní motivace trestné činnosti dle mého vězí v touze po penězích a moci. V reálné očistě by zřejmě docházelo k nájemným vraždám nepohodlným politických odpůrců, zapalováním a rozbíjením majetku konkurenčních podniků, a především loupežím bohatých. S tímhle tvůrci evidentně neuvažovali a spokojili se s touhou mocných zabíjet chudé černoušky a mexikánce. K samotnému ději. Myslím že ulice byly na očistu v tak obrovském městě příliš prázdné. Ti co už něco podnikali, jednali příliš neohroženě a bezmyšlenkovitě. Začátek a konec očisty nemožné státními složkami ohlídat. Hra v bludišti nedořešená už od začátku. Problémy by dělal každej trochu chytrej zajatec, kterej si chce zachránit krk. Odpověď na otázku zda by očista, alespoň z části mohla fungovat, je samozřejmě jednoznačné ne. Do USA by neproudili žádné investice, málokdo by zde podnikal, už proto, že by pojišťovny nikoho na očistný den nepojistily. Proto by šla nahoru i nezaměstnanost a tím pádem i kriminalita, protože když má rodina hlad, tak nejspíš nebude čekat X měsíců na den,kdy je sice vše dovoleno, ale všichni jsou vyzbrojeni a připraveni, a v ulicích řádí všemožná verbež. Ekonomická efektivita by narážela na neustálé problémy v personálních aspektech. A co teprve kdyby nějaký magor začal ve velkém zapalovat města, lesy? To je jen základ.

• 27.5.2014  18:29
    NON-STOP (2014)

Nějaký potenciál tam bezesporu byl, zejména tajemnou atmosférou na začátku, ale bohužel si film pomáhá celou řadou scenáristických berliček, které jsou v tomto případě pro mne jen horko těžko stravitelné. Zde je totiž ten problém, že se film snaží tvářit chytře. Zejména mi vadí celonárodní přesvědčení o vině Billa - vláda by měla být schopna posuzovat určité věci mnohem citlivěji, neochota celé posádky spolupracovat s autoritou či těžko uvěřitelná přílišná chladnokrevná genialita dvou individuí, které se následně chovají iracionálně a pod náporem emocí. Herecky Neeseonovi tyhle filmy sedí, Julianne Moore tu klidně být nemusela, spíše mi přišla její postava otravná. K tomu všemu když připočítám klasická cliché (např. holčička, náramek), jsem otráven a nevím co vůbec si z filmu vzít. Navzdory tomu, že mám podobné filmu vcelku rád.

• 27.3.2014  21:34

Pokračování 300 je vážně zklamáním. Efekty, komiksová grafika a výprava jsou super a v mnohém možná i překonaly původní film, nevadí mi ani neustálé zpomalování záběrů (slow-motion vizuál), které (oprávněně) narušovaly zážitek mým spolusledujícím. Film navazuje na první díl v přehánění všeho co se dá, obrovské převahy Peršanů, majestátní zbraně a válečníci Persie, zbožňovaný Xerxes nebo gejzíry krve po každé sebemenší ráně mečem nebo úderu štítem..Je třeba zmínit, že z velké části fakta neodpovídají historii, především pak v drtivé převaze Peršanů na vodě, ale i to se dá překousnout, byť je zde řecká válečná edge mnohem méně věrohodná, než při Thermopylské soutěsce. Problém jsem měl s velkým počtem klasických otřepávek, kterých se narozdíl od jedničky vzestup říše nedokázal vyvarovat. Dále to je nepochopitelné chování určitých postav v určitých situacích, a to především u Artemísie, byť skvěle zahranou Evou Green. Navíc příběh nebyl dostatečně silný, scházela mu duše a hlavní hrdina nezáživný.

• 28.2.2014  15:20

Začátek a uvedení do děje má zajímavou atmosféru, Chris a hlavně Tom předvádí dobrou práci a triky jsou na velice solidní úrovni, byť mi vadí rating filmu, protože by si zasloužil nějakou tu kapku krve. Stejně jako u prvního Thora mám ale velkej problém se scénářem, téměř nic nedávalo smysl. Jednak problém s chápáním dřívějších poměrů ve světech. Při prequelu je divákovi ukázáno, že Temní elfové drtivě prohráli válku a nezbylo jim nic než nějaká zatuchlá loď. Po hibernaci trvající 5000 let si to naštrádují do "nepřemožitelného" Asgardu se svou relativně zastaralou technologií a drtivě Asgard zničí (proč to neudělali předtím jestli měli takovou sílu?). Dalším problémem jsou pravidla, která si film určuje. Měl jsem problém, že si kolikrát protiřečí, např. co se týče síly Aetheru, jednou funguje jako surový odrážeč agrese, jindy zase ne, Thorovo kladivo - v některých bitvách tak silné a jindy bezmocné, anebo (ne)logiky, která se prolíná podobnými filmy - proč se ti nejsilnější na sebe pořád vrhají pěstmi a hážou po sobě balvany..proč na sebe raději nepoužijí nejlepší arzenál a efektivní zbraně rovnou? Evergreenem zůstává chování záporné strany, která je si natolik sebou sebejistá, že stále vystupuje "v klídku a pohůdce" jakoby se nechumelilo, nelogické nevyhlazení Asgardu a Thora s Jane v době kdy byli na kolenou atd. Nejsem ani průměrný fyzik, ale přírodní zákony jsou dle mě iracionální a pokud je mám přesto přijmout, neakceptuji to, že je jako jediní kompletně uchopí nějací amatéři, kteří mají vědu jako koníček. Opět se projevuje také faktor nevyskytnutelné náhody, a to že se hlavní hrdinové octnou vždy v pravý čas na pravém místě anebo úplnou náhodou naleznou něco dříve než celé národy na Zemi i v přidružených světech. Přemožení Malekitha byl jeden velký fail, opět se potvrdilo naprosto nelogické přesouvání moci, kdy dominantní síla držící všechny trumfy je jakoby nic přemožena "náletem" Thora. Konec filmu byl tedy opět vycucaný z palce. Tu jednu hvězdu opravdu jen za Toma Hiddlestona.

• 15.2.2014  11:07
    Kdo přežije: Krev není voda (TV pořad) (2013)

Rozhodně dobrá série, přidaný loved-ones prvek hry přináší spoustu strategických rovin, a tedy nutnost hráčů a diváků uvažovat šířeji. BvW systém zároveň dělá snesitelnějším prvek Redemption Island, který mi v předchozích případech vadil a spíše zdržoval - zabíral podstatnou část každého dílu a na zajímavější a podstatnější věci nezbyl čas. Dalším plusem BvW je casting. Většina hráčů se snažila hrát a nestát pasivně v alianci, což je pro atraktivitu hry dobře. To ústí ve velký počet blindsidů a big moveů, které jsou charakterické pro vyspělé hráče. Vítěz více než uspokojivý a porota málo zahořklá. Co mi však vadilo (nejenom) na této sérii, krom neverending rádoby emocionálních výlevů spjatých s loved-ones jedinci, byla extrémní snaha CBS o maximalizaci napětí před kmenovkou. Jsou prostě kmenovky, kde pro racionální hráče vyvstává jedinej možnej scénář, jak může dopadnout, jednoduše není co řešit. Přesto režie vždy nastíní dva scénáře, a to doslova za každou cenu, tak aby zachránila určitou hladinu napětí. Někdy to však je na úkor autenticity samotné hry. Typickým příkladem jsou poslední kmenovky a rozhodování Monicy. Teď vyvstává otázka, jestli je to dílem televizního střihu a určitého směřování hráčů televizí, anebo hráči samotnými. Obávám se, že jde o první možnost, a proto je to jen za 4 hvězdy.

• 28.12.2013  01:37

Marty dííky - povedla se fenomenální záležitost. Tři hodiny skvělé zábavy, byť zvrhlé a amorální hledající útěchu v mamonu,sexu a drogách. Největší podíl na tom má Leonardo "pan herec" DiCaprio, který jen potvrzuje, že poslední roky je v Hollywoodu nejlepší. Přestože J. Belfort je nenasytitelnej hajzl, nejde ho v ledasčem neobdivovat a nezávidět mu, čemuž přispěl hlavně výkon Lea. Top pasáže pro mě jsou jeho interní speeche a scéna, kdy se nafetovanej snaží dostat do auta. Skvěle mu sekundují i další herci - Jonah Hill, hrajíc konečně jinou roli než dostává celou kariéru, byl příjemně otravnej, byť jen na chvíli objevivší Matt McConaughley a Margot Robbie, jakožto hlavní dvojnohá kočka večera, k nakousnutí. Něco mi říká, že z tohohle filmu bude brzy kultovní záležitost.

• 2.11.2013  12:31
    Carrie (2013)

Hodně slabý. Carrie by měla postupně gradovat a při scéně s plesem ohromit, tak jsou prostě kniha a scénář postaveny. Co jsem viděl byly nepovedené scény, kladený důraz na často nepříliš podstatné věci a celkově byla Carrie i její matka (byť zahrána Mooreovou skvěle) vybarveny mírně v odlišném světle, než by bylo funkčně zapotřebí. Navíc se mi zdálo, že spousta věcí zůstala v průběhu i na konci filmu nedovysvětlena. Závěrečná scéna na bále, i poté v domě nebyla ničím zvláštní, málo temná a vůbec ne strašidelná. Nadto mi přišla Chloe mírně nevyhovující pro tuhle roli, přestože ji mám celkem rád, byla tu až moc hezká a tudíž její všeobecné vnímání od ostatních v dnešním světě teenagerů nepochopitelné. Byl to zbytečný film a jediný co jsem si z kina odnesl bylo...vlastně jsem si neodnesl nic.

• 2.11.2013  12:20

Moc se mi líbí styl jakým příšerky fungují. Vůbec sám nápad jejich světa a rozdílnosti mezi jednotlivými příšerkami tvoří základ pro určitou originalitu mezi jinými animáky. Navíc si divák brzy najde cestu a sympatie k ústřední dvojici a zajímá jej tedy jak to celé dopadne, taktéž hlavní záporáci jsou vykresleni velmi dobře. Co bych MU vytknul, jsou tradiční klišé, jako např. přechod vnímání bratrstva OK od absolutních nul k megasuperstárs, a to díky nějaké motivační formuli od Mikea, která je nakopne, občasná nevěrohodné motivace postav (machýrek Sullivan se kaje za svůj zločin a "bojí se") a tak dál. Nezapomeňte na potitulkovou scénu.

• 16.7.2013  21:37

To má bejt vtipný?

• 9.6.2013  16:19

Stereotyp. No tak toho v tomhle filmu vážně moc nenajdete. Právě WTF momenty od začátku až do konce táhnou tento film. K tomu všemu bohužel k nim tvůrci přidali opravdu dost nelogičností a nesrovnalostí ve scénáři, které mi poměrně vadily. Kupříkladu dbání důrazu na upalování čarodějnic, přitom snad žádnou během filmu J a M neupálili. Dost mě iritovala i "náhodná setkání" hlavních hrdinů po odluce, bytí vždy na správném místě, tupost většiny čarodějnic atd. To, že vybavení hlavního dua a lidí okolo neodráží dobu, tak přes to bych se možná i přenesl, pokud by pět minut před koncem Mařenka nevytáhla půlmetrovej defibrilátor na obry, či předtím hrající gramofon uprostřed lesa nebo Jeníčkovy injekce. K tomu se Gemma Arteton povětšinu filmu svíjí v bolestech na zemi a pořád aby ji někdo zachraňoval. Ovšem co se týče akčních scén, tak ty mě potěšily. Pokud film vezmete jako jednohubku na odpoledne a nehledáte za ním nic hlubšího proč ne.

• 6.6.2013  20:05
    Kdo přežije: Caramoan (TV pořad) (2013)

SPOILERY: Skvělá řada, kde se navrátili spíše průměrní slavní účastníci, nicméně s pár výjimkami velmi zajímaví. Dlouho jsem se tak nenasmál u Survivora jako když úřadoval The Specialist a jeho Stealth R Us. Mělo to drajv, často se přelévala moc a dokonce i nenápadní hráči, snad krom Sherri, vymýšleli různé strategie. Možná někomu přijde finálová pětka nudná, plná outsiderů, ale to spíš zapříčinila téměř dokonalá hra Cochrana a Dawn, kteří se zbavovali silných dříve, čímž jejich hra získala naopak na síle. Musím uznat, že casting fanoušků se příliš nepovedl, ale ti lepší vydrželi do sloučení a nudní příliš nezabírali prostor, protože skončili velmi brzy. Vítěz absolutně zasloužený.

• 5.6.2013  16:37
    Kdo přežije: Filipíny (TV pořad) (2012)

SPOILER: Rozhodně jedna z lepších sérií, především mezi častým přeléváním moci a velmi dobrou hrou většiny hráčů, kteří se dostali dál, a není to tedy případ kdy loajální kmen vyloučí po jednom druhý tribe. Řada s zřejmě nejlegendárnější kmenovou radou (v 10 lidech). Castingem prošlo dost zajímavých charakterů (Malcolm, RC, Zane, Jeff..), naopak však také totálně nudná Lisa a jedna z TOP nejhloupějších soutěžících ever - Abi. Navrátilci byli vcelku zajímavým zpestřením, jen mě mrzelo, že místo Pennera, který stejně jednu sérii předtím dohrál, nedostal šanci Colton, negativně vnímaný americkou veřejností po One World sérii. Vítězka zasloužená, škoda Malcolma, který se po Filipínách zařadil mezi mé all-time největší oblíbence. Thumbs up za vynikající soutěže.

• 3.6.2013  02:07
    Kdo přežije: Jeden svět (TV pořad) (2012)

Vůbec to není tak hrozná sezóna jak se tvrdí. Je pravda, že je tu poměrně dost absolutně hloupých, nudných a trapných soutěžících, ale na druhou stranu i několik velmi zajímavých a závěrečná kmenová rada po dlouhé době nepřinesla vyloženě příživníky. Vítězku jsem sice extra zvlášť během hry nemusel, ale zaslouženě vyhrála. Ještě bych zmínil mírně horší soutěže, které mi mírně začínají vadit, protože skoro v každé soutěži jsou puzzle a málokdy se taky koná soutěž vyloženě na athletic skills, což je na škodu. Velice často hraje tedy roli štěstí a náhoda a zvýhodňuje nonsurvivory. Lepší 3*

• 30.5.2013  10:54
    Looper (2012)

Neuvěřitelná nuda. Přesto na začátku film sliboval velkou akci s originálním nápadem, to se však záhy nepotvrdilo. Film se tváří neuvěřitelně chytře, je to ale spíš slátanina všech možných klišé pod jednou střechou. Logicky to nedávalo skoro smysl, postavy se chovaly hodně zvláštně, a to skoro všechny. Už mám dost těch filmů, kde hlavního hrdinu mine XXX kulek ze dvou metrů nebo kde malý klučina sežral všechnu moudrost světa. Strašně se to táhlo a přitom většinu času se řešily ordinální záležitosti a když už přišly napjaté filmové situace, tak se často vyřešily nereálně jednoduše. Willis zahrál solidně , ale Levitt mi nesedl, navíc mě děsně iritovalo jeho nalíčení - vypadal jak ženská. V závěru jsem se musel skoro smát stupiditou scén. Dávám 2*, ale i ty jsou spíše slabší.

• 25.5.2013  10:40
    Gladiátor (2000)

Můj nejoblíbenější film všech dob. Je v něm vše co má správnej akční historickej film mít - silnej příběh, atmosféru, napětí, myšlenku a SPOUSTU KRVE. Nadto parádní soundtrack. Bitva s císařem epic! Ikdyž se na ni dívám popadesáté, naskočí mi husí kůže. Perfektní scénář, režie i obsazení. Crowe, Phoenix zahráli životní role, kdy jim věříte každý slovo a ztotožníte se s nimi. Film má tempo a nezadrhává. 100%

• 23.5.2013  20:50
    Iron Man 3 (2013)

Mělo to spád. Akční scény jsou perfektně odlehčovány humornými hláškami a je z toho nejlepší díl už tak skvělé série. Nadto je příběh temnější, než jeho předchůdci, mírně snad i s hororovými prvky. Bez slabých míst a Downey ve skvělé formě. K tomu se přidali skvělí záporáci - Kingsley a Pearce. Bez debat jeden z nejlepších blockbusterů posledních let.

• 23.5.2013  19:29
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Komentář k první sérii: Sliboval jsem si od toho docela dost. Dostal jsem úplně něco jiného než jsem čekal. Seriálek je to sice hodně brutální a nebojí se ukázat hromadu nechutností, nicméně s hororem to nemá moc společného. Je to spíše směs klišé na způsob - pořád někoho musíme zachraňovat. Většina času seriálu se jenom řeší hloupé řeči, které nikam nevedou. Ve skutečnosti za těch 290 minut první série se skoro nic nestalo, jen se hlavní hrdina ať už sám, nebo se svojí skupinkou párkrát někam přestěhoval. Hodnotit milostný trojúhelník nebudu, jelikož bude zřejmě vysvětlený v dalších sériích, na které se už ale určitě koukat nebudu, poněvadž úplně každý díl jsem se načapal jak se nudím, zmenšuju si přehrávač do miniokna a brouzdám na netu.NUDA!! Další věc co bych vytknul je obsazení - herci úplně nezajímaví, kterým jsem snad ani nefandil, dokonce ani Sarah z Prison breaku, kterou jsem měl dřív docela rád. Mimo uvedené jsem se nespokojil s vysvětlením apokalypsy, možná bude věsvětleno v dalších sériích, nejde mi na mozek, jak si mohli zombíci podmanit svět vzhledem ke svým vlastnostem. Jsou pomalí, slabí, bez inteligence. Jejich povstání by americká armáda bez problému učinila přítrž. Zvláštní je taky jak všichni hrdinové trefují ve 100% případů headshot. Za snahu 2*

• 19.5.2013  10:27

První polovina byla velkolepá. Nádherná výprava, monumentální grandiózností oplývající prostředí sídel a neuvěřitelných večírků. K tomu všemu tajemnost Jaye Gatsbyho, která v divákovi začne budit velkou zvědavost, která stále roste až do doby prvního setkání s Daisy. Do této doby měl film našlápnuto k 5*. Poté začala nekonečná pasáž, kdy se nic zásadního nedělo a film připadal uměle natahovaný. Z čeho film těží, je skvělé obsazení hlavních rolí - úžasný DiCaprio, okouzlující Mulligan, sympaťák z řad obyčejných - "Old sport" Maguire a drsňák Edgerton. Soundtrack mi přišel v pohodě, byť nekorespondoval s dobou. Ve výsledku z toho je Great Gatsby dobrý film, ale něco chybělo.

• 17.5.2013  23:05

Začátek se vyvíjel velmi slibně a skýtal potenciál rozjet něco velkého. Připravoval temnou, chladnou atmosféru. Jenže nakonec je z toho jen průměrný thriller, kdy jsem se přistihl, že se nudím. Vůbec ničím mě film nepřekvapil, závěr pro mě rozpačitý. Zřejmě nejvíc těží na určité psychologii postav, která funguje poměrně dobře a McKellenovi, ale to mi nestačí. Zbytečně se do už tak dosti strohé hlavní linie příběhu mísily vedlejší děje, jako například jak se Toddovi kdy daří ve škole nebo s děvčaty, v závislosti na tom, jak je aktuálně zažraný do "koníčku". Ve srovnání s Kultem hákového kříže nepřinesl žádné poselství.

• 2.5.2013  21:54

Převlekovka, která nepůsobí lacině. Má to v sobě jak skvělej prvotřídní stupidní humor, tak určitou hlubší rovinu, kdy je v chůvě prostě jen táta prahnoucí po tom být tam, kde je jeho skutečná touha. Film nemá suchá místa a rozhodně nenudí. Kdykoliv, při přepínání TV stanicemi, narazím na paní Doubtfireovou, nepřepnu. Proč jen já neměl taky takovou chůvu...

• 2.5.2013  21:34
    High Stakes Poker (TV pořad) (2006)

Legendární pokerová kultovní záležitost. Kam se hrabe Big Game nebo Poker after dark. Nejspíš má to nejlepší už za sebou, časy za Gabe Kaplana, před Černým pátkem už hold nikdo nevrátí, to byly zlatý časy nejen online pokeru, ale i TV pokerových show. HSP má jednoduše svou duši, kterou však cítí jen pokerový hráči,

• 2.5.2013  21:29

Pro mě velký překvapení. Gosling a McAdams jsou vážně rozkošnej pár, na kterým snad těžko hledat chybu. Přestože je děj poměrně lineární a nic moc nepřekvapí, jsou to právě ty útržky dokonalosti lásky, který dělají The Notebook filmem, na který jen tak nezapomenete. Myslím, že spousta lidí v něm najde nějakou skrytou touhu, vzpomínku, emoci či postoj z dřívějších (ne)zdarů v lásce. A přesně takto by měl divák k tomuto filmu přistoupit a tohle čekat, protože emociálně je film hodně hluboký. Film, který divákům se zlomeným srdcem dá naději, že opravdová láska přece jen existuje.

• 2.5.2013  12:51
    Lesní duch (2013)

Lesní duch je dle mýho dost podhodnocenej. Jasně, že se postavy chovají přinejmenším zvláštně a funguje to na základě otřepaných klišé. Nicméně film po prvních x minutách dostane tempo a už nezpomalí. Není to pro každýho, ale daná skupina diváků to dokže ocenit. Já ve filmu měl vše, co by měl dobrej horor obsahovat: temno, brutalitu, klaustrofobickou úzkost a mstivýho démona. Už úvodní scéna s upálením dívky měla co do sebe a závěrečná akce s motorovkou taky neurazila.

• 2.5.2013  12:27
    Lovci duchů (TV seriál) (2005)

Na Supernatural bych našel opravdu hodně chyb. Děj jednotlivých epizod je rozvržen vždy téměř identicky: vražda, vyšetřování, zjištění kdo to udělal, zjištění, že to bylo něco jinýho a v poslední možné vteřině zabití monstra zezadu. Mám problém s tím, že příšery, vědomy si s kým mají tu čest, místo rychlé akce s Winchesterama mrští o zeď a pak je spoutají na půl uzlu a mají potřebu jim vykládat jejich životní story. Sam a Dean jsou pořád nad věcí, jsou jako mistři světa, ale téměř v každým díle by někdo z nich zemřel, kdyby ho druhej nezachránil, hlavně, že spousta jejich známých lovců pracuje sama. V pozdních sériích je dost nelogičností a celkem mi vadí, to jak jsou klaďásci deus ex machina oživováni a narušují nějakej ten systém fungování světa živých,duchů, mrtvých, pekla, očistce, nebe atd..Ještě bych podotknul, že by seriálu vážně pomohlo, to, kdyby se občas příšery ukázaly ve skutečné podobě, ne jen vtěleny do lidí, to je taky ten důvod, proč se od cca druhé série téměř ani neleknu. Ale ani to mi nezabrání dát 5*, neboť seriál je natolik originální, že si na něm dokonale smlsnu. Herecký obsazení, včetně jednoepizoďáků funguje skvěle, humor totéž. Oblíbenci: Jo,Crowley, Dick Roman

• 27.4.2013  19:36

Nechápu jak může patnáctiletej chlapeček co vypadá jak koncentráku dát 3 korbám univezitního fotbalovýho týmu z maturitního ročníku sadu. Jinak většinu času nuda a za chování hlavní postavy mi bylo občas trapně. Nejspíš to má hlubší myšlenku, ne však pro mě. Možná se v osobě Charlieho vidí před x lety spousta diváků, já ne. Závěrečnej monolog však skvělej a především role Patricka naprosto famózní. Lepší 3*

• 12.4.2013  17:39
    Mezi vlky (2011)

Sorry, ale tohle mě nebavilo. Nejhorší na The Grey je, že je v něm přimíchána hromada zbytečností. Klidně by mohl být film o polovinu kratší. Liam to sice zahrál docela dobře, ale jeho postava mě nezaujala. Sice je smutný, že ztratil svou lásku, jenže divák by místo nekonečnýho vzpomínání na ni a flashbacky na jeho tátu ocenil nějakou akci. Ostatní postavy nebyly taky moc zajímavý a jak bývá zvykem tak bez mozku a v určitých chvílích s dosti nepochopitelným jednáním - především pan drsňák mexikánec, co zničehonic sedne k řece a dostane záchvat nostalgie. Poslední scéna taky katastrofa - pan vlk alfa má totiž smysl pro fairplay a pět minut kouká s Neelsonem na fotky a počká než se proti němu vyzbrojí. Moc se mluví a filozofuje a málo se děje. 45%

• 9.4.2013  15:13

Prvních 20 minut promítání mě vyrušovala nadržená dvojice z posledních řad, která se rozhodla využít pozdního vysílání ne příliš navštěvovaného filmu pro splnění sexuálních tužeb na vícero způsobů. Teprve poté jsem se mohl plně zaměřit na samotný film. Nic jsem od něj neočekával a nic extra jsem ani nedostal. Willis však nezklamal, předvedl jak se umí perfektně vyhýbat kulkám a vrtulníku. Scénář nic zvláštního, zápletka nijak extra nepřekvapila a hromada nonsensů navrch. 50%

• 4.4.2013  22:06
    Frozen (2010)

Moc pěkný překvapení. Postavy jsou sympatický, divák rozumí jejich uvažování. Atmosféra doslova mrazivá a děj i přes svou jednoduchost nenudí. Po tomhle už snad ani na lanovku na Ramzové nesednu. Párkrát jsem měl husí kůži, hlavně ve scénách "ať se nedívá" nebo objevení Joea. Závěr uspokojující. 85%

<< předchozí 1 2