janeke

janeke

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 24.2.2013  22:40

záverečná "kľúčová" scéna výborná,miestami dychvyrážajúca. problém je však v tom, čo pekne sformuloval užívateľ H34D, a teda, že réžia núti upnúť sa na "nasranú Mayu", ktorá je ale nie práve sympatickým hrdinom, a preto je jej častokrát obtiažne držať prsty. štvrtá hviezda putuje za informačnú hodnotu filmu..

• 30.8.2013  11:53
    A Teacher (2013)

minimalistická ukážka nezdravého vzťahu, ktorý sa postupne odkrýva ako symptóm nezdravej duše. divák však musí byť buď mimoriadne trpezlivý, alebo mu musí byť pani učiteľka nejakým spôsobom sympatická, pretože príbeh je skúpy na detaily a ponúka vlastne len rôzne fázy jej psychického pádu...

• 14.7.2017  16:35
    Admission (2013)

Mám rada filmy, v ktorých sa točí o univerzite a mám rada Michaela Sheena. Ale toto je učebnicová ukážka premrhania peknej témy, hereckých výkonov a niektorých fajn dialógov. Kvantum zbytočných scén, nelogické správanie postáv, čudesná Tina, ktorá s Paulom Ruddom tvorila pár úplne bez chémie... Po hodine pozerania som si uvedomila, že ma z tej nezmyselnej vaty rozbolela hlava. Jedinú hviezdičku dávam za Lily Tomlin, jej postava je vtipná a sympatická.

• 30.8.2013  17:25
    Adoration (2013)

pani režisérka chcela asi natočiť soft-erotický filmík pre seniorky, väčšinu peňazí minula na kvalitne hrajúce milfky a preto sa musela uspokojiť s ochotníckymi zajacmi. to ale neva, keďže kľúčové boli aj tak sexuálne scény, všakáno. záver to ako tak zachránil pred odpadom.

• 2.2.2013  15:59

mala som predstavu, že konceptuálne umenie sa robí pri stole s veľkým popolníkom, z pretlaku pseudoideí. potešilo ma, že Andy to myslí naozaj úprimne. film má príjemnú zenovú atmosféru a viesť polemiky o tom, či má alebo nemá landart po päťdesiatich rokoch existencie v oblasti umenia miesto... už asi nemá zmysel. Andyho baví príroda a pre túto tému si snáď nemohol zvoliť lepšie médium. finálne pohľady na dielo sú poväčšine dokonca esteticky atraktívne... predsa len sa mi zdalo trošičku zábavné, keď Andy kľačal pri mori, "hral sa" s kameňmi a hovoril o "serious work". ak tam totiž nie je nikto, kto by dielo "skonzumoval", celá táto inštalácia fakt nadobúda charakter bezstarostnej, samoúčelnej hry. napokon, ak má Andy ešte stále svojho kurátora, ktorý dokáže presvedčiť odbornú verejnosť, že je rovanko fajn sa dívať na fotky týchto "krajinných zásahov", je Goldsworthy (výnimočne) v suchu.

• 18.3.2013  21:48
    Atamajama (2002)

o niekom, kto zbiera veci a chce si všetko nechať - a nakoniec si nechá aj strom na hlave vyrásť. ALEBO: odkladanie vecí rovná sa odkladanie problémov (?). (keď strom vytrhne, už je neskoro... ) pekne nakreslené, aj hudobný sprievod silný, ale ostalo to za hranicami mojich emócií.

• 31.12.2012  00:29
    Atlas mraků (2012)

//spoilery// chvíľu po dopozeraní filmu som sa na tvorcov hnevala, že tak zbytočne nahádzali na pomerne jednoduchú príbehovú kostru toľko novátorských nápadov a pôsobivých scén, že vytvorili galimatiáš, z ktorého výsledným pocitom môže byť iba zmätok. potom ma však napadlo (asi dosť neskoro), že tu vôbec nešlo o nejaký príbeh (či dokonca veľkú tému), ale o jeho filmovú analýzu. resp. o analýzu všetkých príbehov všetkých čias, v ktorých sa objavujú tie isté premenné v rozličných pomeroch a v rozličných rovniciach. nie je náhoda, že sa tu objavujú rozličné žánre - každý z príbehov pracuje s tými istými premennými typicky v rámci svojho žánru. zlo (Weaving), nevinnosť (deti), slabošstvo (Broadbent), odvaha (Strugess a Berry), láska, sex, náhoda, determinácia, náslie a smrť. nad všetkým sa vznáša znamenie kométy, ktoré určuje hlavného hrdinu a tým pádom aj sled udalostí, ktorý je ale skomplikovaný VECOU (kniha, list, nahrávka) - tá zabezpečuje časovú prepojenosť. samotný fakt, že je k filmu toľko diskusií a komentárov je dôkazom, že ide o počin, s ktorým si mnohí nevedia čo počať (podobne aj ja). Je to veľmi chytrý snímok, avšak je pre tých, ktorým náučná analýza stačí (aj keď je na mnohých miestach ironická a vtipná). pre mňa film jednoducho postrádal dušu a nepriniesol nič nové na poli príbehu. ten tu vlastne úplne absentoval a nahradila ho jeho "pitva".

• 17.6.2013  15:29
    Black Books (TV seriál) (2000)

brilantný britský nonsens s úžasným Bernardom Blackom. po prvej sérii sa mi zdal scenár trocha ťažkopádny, no po videní dvojky a trojky mi došlo že všetko je tak ako má byť a akákoľvek priblblosť je súčasťou ťažkotonážneho suchého sarkazmu. absolútnym pokladom je diel s klavírom..

• 4.9.2016  14:31

Luxusná travesty show, v ktorej sa v jednom kuse trúbi na trúby, Geoffrey Rush je hot a Horove modré oči lietajú vzduchom.

• 4.9.2012  22:03

Ľahúčko vyrozprávaný komorný príbeh, ktorý šikovne nepriznáva svoj žáner. Vo výsledku síce ide o drámu, ale nájdeme tu niekoľko komediálne ladených scén. Celá štvorica protagonistov sú krásne reálne postavy, každý z charakterov je napísaný starostlivo, bez stereotypov a klišé. Obzvlášť Caleb je tak sympaticky podivný týpek, že si tú postavu zapamätáte aj vďaka jeho nie práve pozitívnym kvalitám. V štruktúre celého príbehu sú použité drobné detaily, ktoré robia filmík dôveryhodným, napríklad Emin „dark girl image“, či vtípky na účet nešťastnej netere Calebovho šéfa. Na nervy mi liezli nočné scény, kedy sa Ema premáva po baráku, hulí ako komín, poprípade pokrikuje čosi na Caleba a nikto sa nezobudí! Postava otca a mladšieho brášku je evidentne vyzbrojená veľmi tuhým spánkom a ľuďom v „grocery shope“ vôbec nevadí, že ktosi hrdúsi dievča medzi regálmi... tak preto „len“ štyri hviezdičky.

• 3.3.2013  18:57

film o ľuďoch a ich vzťahoch, ktorého jediná devíza by bola v jeho pravdivosti a uveriteľnosti. ale títo dvaja ani nemali skutočné trable a ono sa to celé len snažilo vyzerať úprimne, keďže do dialógov začlenili slová cock a ass a podobne. chyba lávky, emočne sa tento film nedotkne ani jednobunkovca. v tejto kategórii sú omnoho lepšie The Last Kiss a Last Night - vrátane lepšieho castingu.

• 9.10.2012  12:09

Pseudopoetická, anticivilizačná somarinka. Zdal sa to byť výluh Šulíkovej Záhrady a Svěrákovej Jízdy, až na to, že na rozdiel od Záhrady, tu bola poézia nefunkčná, metafory absolútne neoriginálne. Počas filmu som ani na chvíľu nemala chuť nechať všetko tak a utekať do prírody. Hviezdičky idú za Evu Holubovú a za scénku s koňom v krčme...

• 26.9.2013  09:40

uf tak toto je filmová asambláž zrecyklovaných overených "úsmevno-slzičkových" scén. a kto iný by mohol takému gýčovému zlepencu prepožičať dôstojnú tvár, ak nie Morgan Freeman? tri hviezdy dávam za ideu s "cvičením predstavivosti", človek si pri tom spomenie, že si kedysi namiesto sťahovania filmov a blúdenia po youtube kadečo povymýšľal sám.

• 10.6.2016  16:49
    Coherence (2013)

O záhadách časopriestoru netreba hovoriť veľkými formami nablýskaných lodí a cyber-barokovo-komplikovaných strojov. Týchto komorných scifáčov je tak málo, že vrelá vďaka za každé takéto osvieženie zatuchnutých nánosov schematických love-stories a uslzených vojnových drám...

• 15.4.2013  02:42

"a čo keby sme urobili taký film že podľa guya ritchieho? jasne! bezva nápad, to sme ešte v Čechách nemali! oukej tak napíš dajaký scenár, ja zoženiem prachy.." výsledok: škoda námahy a energie. takmer nedopozerateľný film.

• 31.7.2017  15:44

Mohol to byť taký fajný vtipný film, ten srbský/chorvátsky humor ma baví. A je tam aj niekoľko dosť vtipných scén. Lenže ono sa ten scenár snaží byť nasáčkovaný do takej polopatistickej a dekoratívnej schémy, ako keď sa v básničke silou mocou snažíte vytvoriť rým. Ale inak neľutujem, že som do tohto vlaku nastúpila. :) Príjemné na nedeľu.

• 25.2.2013  07:34
    Diktátor (2012)

tak táto vec má všetko: gule, srdce, aj rozum. a čo je podstatné, vyvoláva spontánny rehot, čo je v poslednej dobe v rámci komédií zriedkavosťou. p.s.: zaujímavé je to kuknúť tesne po ZeroDark30...

• 8.12.2012  22:37
    Divoši (2012)

tak tento "masterpiece" sa tak úporne snažil vykričať, že je úprimný a drsný, že tesne pred záverom už vlastne vôbec nepočúvate, čo sugestívny hlas rozprávačky vykladá (asi pointu a rozuzlenie), pretože je to jedno. nasilu a samoúčelne nahromadená krutosť je priehľadná a ukazuje na nemohúcnosť príbehu a na zlý casting. humorná zložka, ktorá by ako jediná film zachránila, sa objavuje len občas u Benicia, Travolta ostal bez šarmu, Salma mi miestami pripadala ako zlá kmotra z telenovely a Aaron Johnson, na ktorého som sa tešila každú chvíľu vyzeral, že vyskočil z reklamy na dezodorant. obidve hviezdičky putujú Beniciovi za jeho "disturbing" výkon...

• 4.3.2013  17:51

ajajaaaj, to už nebola sexi Barcelona! ani náhodou. bla bla, tliach tliach, kde nič, tu nič, jedno dvihnutie obočia prišlo so scénou "sprcha v opere" a jeden široký úsmev prišiel s Benignim a jeho príbehom. zvyšok filmu som rozmýšľala, či máme ešte doma niečo sladké. a Ellen Page ako femme fatale? my ass! v tomto filme teda nie. ak by mi došla takáto osoba do Ríma a mala by som ju ubytovať, kúpim jej radšej stan!

• 6.8.2013  14:56

bohužiaľ sa herecké obsadenie absolútne nestrafilo do mojich predstáv, keď som knižku kedysi dávno čítala. Cécile mala byť divokejšia a opálenejšia, Anne mala byť krajšia a charizmatickejšia a Raymond mal byť určite viac handsome. (Elsa celkom ušla.) Nuž a dialógy mali byť akési odvážnejšie, francúzskejšie, škandalóznejšie, dekadentnejšie... štvrtú hviezdu dávam za tie krásne kostýmy (!) - pohladenie pre každú dizajnérsku dušu :)

• 13.7.2013  23:14
    DonT Stop (2012)

zopár naozaj vtipných momentov.. každé mesto má svojho najpunkového fanúšika (dokonca aj Prešov). ale to takmer-ochotnické herectvo pôsobilo veľmi nepunkovo a tak celá cieľová atmosféra bola preč.. škoda, taka šumná téma...

• 11.11.2016  08:43

Vtipné, hej, ale zúfalo málo pravdivé. Príbeh je totiž založený na tom, že keď jej je úplne že najhoršie, zjaví sa Colin Firth v obleku, alebo ten druhý... ten, čo predsa nemôže súperiť s Colinom Firthom v obleku.

• 28.9.2012  21:21

tu veru nepomôže ani oddaná láska k osemdesiatym rokom a ani nostalgické oplakávanie niekdajších akčňákov. málo humoru, málo originálnych akcií, dokonca mám pocit že aj málo mužnosti. film je teda určený výlučne ženám, a to najmä kôli telesným vnadám Jasona Stathama. Druhá hviezda putuje pre Dolpha, ktorý bol paradoxne výnimočne celkom presvedčivý..

• 31.3.2013  14:32
    Geometria (1987)

horor s pedagogickým posolstvom :) p.s. del Toro prevzal a upravil príbeh z mikropoviedky Frederica Browna (Naturally), v ktorej sa nenachádza linka s rodičmi. keby niečo, tu je celá http://www.sffaudio.com/?p=32260

• 2.3.2013  19:10
    Gigantický (2008)

narušené postavy v narušenom scenári. tvorcovia pravdepodobne holdujú opiátom, alebo si mysleli, že natočiť poriadny indie film znamená nasekať za sebou n nezmyselných scén s hrdinami, ktorí sú komplet všetci wierdos a teda sa správajú nezmyselne. kozí vývar to zaklincoval. film som pozrela kvôli ústrednej dvojke Dano-Deschanel, na obidvoch sa strašne dobre pozerá. v tomto prípade mi však liezli na nerv, páčil sa mi snáď len Goodman..

• 9.3.2016  23:55
    Girls (TV seriál) (2012)

a tak nie. malo to byť autentické, ale je to schematické. trčí z toho návod na to, ako byť weird. "upotená", chcená originalita. tri hviezdy za prvých 5 dielov, ktoré boli osviežujúce.

• 18.1.2015  15:52

za production design - 5 hviezd... (ale vďaka povrchnejšiemu príbehu som často strácala pozornosť, škoda..) Prepojenie dvoch estetík - secesnej a funkcionalistickej sa hlavnému dizajnérovi produkcie Adamovi Stockhausenovi náramne podarilo. Prekrásne kompozície, prekrásne detaily - vrátane typografie (!). Snáď ešte nikdy som nevidela, aby tabule a nápisy tvorili takú dôležitú súčasť vizáže filmu... btw Stockhausen bol nominovaný aj na minuloročného Oscara (za 12 years a slave). Silno držím palce aj v tomto roku...

• 7.4.2013  21:35

mám pocit, že v druhom pokračovaní Hellboya sú pomiešané dva rozličné druhy príbehu a tým pádom dva z gruntu odlišné vizuálne kódy. Nosný, komiksový - je expresívny, zjednodušuje a zveličuje; používa hrdinu so superpowers, ktorý robí poriadky v meste a pomáha ľuďom. A druhý je o rozprávkových bytostiach prichádzajúcich z prastarého sveta; o kráľoch a prírodných duchoch, v ktorých stvárnení je dôležitý detail a vo výsledku pôsobia surrealisticky. Bolo vidno, že del Tora náramne baví najmä to druhé stvárnenie a príšerkoidno-rozprávková vrstva filmu je úchvatná. takže komiksový príbeh tu má len inštrumentálnu funkciu, jeho jednoduchosť režisér "zneužil" a nahádzal na ňho všetky tie prekrásne nápady (tá snaha kulminuje samozrejme na "trolom trhu"), čo zaváňa tým, že sú použité samoúčelne. škoda, tie krásne ohyzdy by si zaslúžili uletenejší príbeh, a nie americké prisprostasté nápady o heroes, ktorí všetkých pobijú. nie som si tiež istá posolstvom príbehu, keďže tu vyhral guľomet nad prírodou. štyri hviezdy dávam, pretože pri každej novej príšerke som sa musela usmievať. (top postavičky - plyňák Johann Krauss, lesná megakreatúra a sexi biely princ)

• 29.12.2014  11:45

144 minútová pohľadnica, ktorá má pripomínať Hobbita. zopár odkazov na mužskú česť, chrabrosť, priateľstvo a lásku sa potápalo v pátose. niektoré scény (napr. bitka Galadriel-Gandalf-Saruman vs. "zlo") sa zdali byť násilnými vložkami. ešte, že sa to tam stále hemžilo "krásnymi" nápadmi (asi Guillermovými) a moje srdce dvarazy zaplesalo: pri scéne so skladaním štítov trpaslíčej a elfskej armády a vo chvíli, keď Azog pláva pod hladinou zamrznutého jazera...

• 4.4.2013  20:11

normálna britská popoluškoidná báchorka, ako stvorená ku zdobeniu vianočného stromčeka. nehrá sa ani na nič iné, čo je sympatické. Felicity je fajn, ale Westwick je strašlivo ulízaný a špúli pery ešte viac než Ezra Miller, a to už je čo povedať.

<< předchozí 1 2 3 4