Sakamoto desu ga? (2016) (seriál)

Konečne niečo osviežujúce, nábeh na najlepšiu vec sezóny.

Jesus Christ Superstar (1973)

420 praise him. Cez prvotne šialený výzor ponúka obrovskú hĺbku. Klobúk dolu. Judáša úplne chápem, na jeho mieste by som síce nevolil zradu ale odchod, jeho reakcia však dáva zmysel. Pohľad "z druhej strany" je fascinujúci, nikdy nikto Judášove dôvody neriešil. Po "Everything´s allright" som dokonca Ježiša znenávidel, bolo by zaujímavé vidieť, ako by ho ľudia brali, keby nebol mučedníkom.

Animatrix (2003)

Krásne výtvarne spracované hlboké myšlienky. Som ohromený.

Narcos (2015) (seriál)

Ako tu niekto písal, "Kvalita je ve filmovém umění už definitivně v televizní tvorbě." nemôžem nič len súhlasiť. Lepšie ako všetky posrané americné filmy za posledných 5 rokov.

Sedm samurajů (1954)

Stopáž nieje ani náhodou prepálená, príbeh stále napreduje, bez hluchých miest. Kikuchiyo je dokonalý, a ostatní samuraji pôsobia veľmi vznešene. Vlastne to nieje len o tom ako sedem mužov zabije 40 banditov, veď majú dedinčanov, je to ukážka výbornej taktiky a stratégie, spolu s výborným príbehom.

Non non bijori - Repeat (2015) (série)

Pokračuje to v šľapajách prvej série. Viac k tomu netreba. Pribudne pár postáv, niektoré som si obľúbil ešte veiac ako v prvej séri (Candy Store, milujem ju). Kto vie pochopiť o čo v seriáli ide, bude spokojný. 5*

Ókami to kóšinrjó - Season 2 (2009) (série)

Jedinečný anime počin. Dej sa vážne rozbehne nevídanou rýchlosťou a nezáleží na tom že je pol šiestej ráno... Stále je to veľmi zaujímavé. Vzťah sa nám pekne rozvinie, a Holo je čím ďalej tým reálnejšou, jej strach z toho čo príde je mi veľmi blízky. Koniec sa dal tak trochu predvídať, vzhľadom na to že sa seriál končí piatou novelou zo sedemnástich. Ale pre mňa toto koniec nie je, novely už čakajú a ja sa vydávam na dlhú obchodnú cestu spolu s Holo a Lawrencom. Už sa nemôžem dočkať. Dočítané. Bolo toho veľa. Niečo zbytočné, niečo výborné. Koniec dopadol podľa mojich predstáv, a celkovo to pokračuje vo výbornom duchu.Čítal som anglický fanúšikovský preklad od Drunken wolf translations (k tlačenej anglickej novele sa nedostanete tak ľahko) ktorý síce bo trochu nudne rozpoložený ale prekladatelia urobili veľký kus práce. Určite odporúčam.

Ókami to kóšinrjó - Season 1 (2008) (série)

Holo je najlepšie napísaná ženská anime postava. Zároveň je to jedno z mála anime kde je anglický dabing lepší ako originál. A do tretice, síce sa tu všetko točí okolo obchodu a Holo, ale stále je to napínavé a zaujímavé. Vedľajšie postavy sú slabšie, no za tých 13 dielov sa mi ústredná dvojica neprejedla tak sa nemám na čo sťažovať. Spolu s krásnym openingom a ešte lepším endingom prináša jeden z najlepších zážitkov ktoré môže anime ponúknuť. Čo nakoniec? Jedine - Holo je ideálna žena ;)

Šinsekai jori (2012) (seriál)

Jedno z najlepších anime čo som za poslednú dobu videl. Na začiatku sa to môže zdať detinské ale "kto vytrvá do konca, bude spasený". Krásne rozvinutý a domyslený príbeh, filozofické otázky, nádherná hudba. Yakomaru(squeara) mi bude dlho ležať v hlave, veď vlastne každý menší národ (či už češi alebo slováci) mal svojho Squearu. Túžba po slobode za ktorú sa obetuje najvyššia cena... A koľko krát v histórii vyšla aj tak na zmar? A aj keď som súhlasil s jeho trestom, aj tak som ho chápal a súcitil s ním. Mimo to vážne obdivujem že sa japonci dokázali odpútať od detského prostredia. Nestáva sa často že nakoniec všetky problémy vytvoria deti a dospelí ich len riešia. Death of shame je výborný nápad, ktorý je vlastne jediným riešením prežitia ľudstva. Čudujem sa že Shin sekai yori je tak neznámy seriál, zaslúžil by si miesto medzi velikánmi. Veď taký bordel ako Elfen lied pozná každý a to Novému svetu nesiaha ani po päty.... 5*

Tékjú - Season 2 (2013) (série)

Totálne choré, ale neskutočná zábava. Za tie dve minúty sa stihne stať viac vecí ako v iných anime za 20 minút a spolu s úžasným openingom si Teekyuu vydobylo miesto v mojej top10. Určite to nieje pre každého ale tých pár podobne chorých ľudí ako ja na to nedá dopustiť.

Ovládací panel
7 bodů