lenuse

okres Ústí nad Orlicí

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 27.12.2019  09:31

Nemohl tam být nějaký muž se smysluplným zaměstnáním? Nebo to je znak doby, že se velké peníze vydělávají na totálních nesmyslech a excelových tabulkách? Mezi ženami byla alespoň jedna učitelka a jedna sociální pracovnice/učitelka. A manžel na chvíli k dělnické profesi u pásu okolnostmi dotlačen. Ale nemohl tam být někdo, kdo opravdu něco tvořil? Snažil se hospodařit?

• 9.5.2019  11:02
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Takhle asi vypadá feministické peklo. Bohužel mi chybí někdo, kdo by z toho uspořádání profitoval, někdo, koho by režim uplácel, protože ho potřebuje. Nacisti jako s odpadem zacházeli s těmi, kterých se chtěli zbavit. Ale tady? Chtěj po služebnicích, aby jim rodily děti, ale zacházejí s nimi tak, aby je o plodnost připravili. A ukažte mi jediného člověka, který z celého systému profituje.

• 21.2.2019  12:49

Otázky: "Jak se dostat z Pákistánu bez pasu?" "Proč Barnevernet nesebral rodině děti, které zůstaly v Norsku, když měl silné a oprávněné podezření?" V jednom rozhovoru režisérka přiznává, že byla sama rodiči unesena do Pákistánu ve 13 letech a že to byl způsob, jak se se zážitkem vyrovnat a že si po letech o tom byla schopná promluvit s otcem. I o tom, že natočí film.

• 20.2.2019  22:03

Zasmála jsem, se to nepopírám, ale zároveň mi z toho filmu bylo úzko, příběh prostřední dcery byl jednoznačně nejtrapnější, ten mi byl opravdu nepříjemný.

• 20.11.2018  16:59
    Senekův den (2016)

S filmem jsem z pracovních důvodů strávila více času, než jsem plánovala. Pořád si kladu otázku, co chtěli sdělit a proč zrovna tohle vybrali Litevci vloni do Oscarů. Sledovala jsem film několikrát a ač jsem vůbec nepochopila obsah sdělení, bavily mě jednotlivé obrazy. Chibiny, ostrov Ruhnu atd. Vcelku dobrá hudba. Rozhodně si ten film pamatuju víc než cokoli, co jsem v poslední době viděla. Takže zatím tak. Pro Jenda: V Litvě žádný hory nejsou. A taky žádná taková pustina. Chibiny leží na poloostrově Kola.

• 16.4.2018  22:41
    Gravitace (2013)

Nějak nemám nervy na film, kde se jen pořád něco rozbíjí, chvíli výdech a zase výbuchy, nárazy, požáry. Že je to krásně nasnímáno, nestačí.

• 1.10.2017  21:55
    Dangal (2016)

Viděno na netfixu. :-)

• 22.9.2017  14:51
    Výletnice (2013)

Doporučuji všem obdivovatelům Ruska. Třeba procitnou a uvědomí si, jak nelaskavý ten režim byl a jak těžké bylo pro dobré lidi prokázat lidskost.

• 17.9.2017  22:33

Oproti finské verzi věrněji kopíruje dánskou předlohu, i když drobné odchylky se najdou i zde. Nečekala jsem nic a pobavila jsem se. :-)

• 17.9.2017  22:09

Kaurismäki jako obyčejně. U prvního setkání bych nadšení ještě pochopila, já si ho ale vybrala u Muže bez minulosti. A všechny další už byly pořád takové stejné. Jako třeba Mraky odtáhly. Měli se špatně, nic nestalo a měli se dobře. Nový prvek byl tedy ten uprchlík.

• 15.7.2017  23:06
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

S knihou to má společného pramálo, divím se, že se Piper Kerman k filmu hlásí. Pátá série je totálně divná. Po propuštění Judy King nebyl žádný důvod, aby se to celé tak zbytečně natahovalo a komplikovalo flashbacky.

• 19.1.2017  22:58
    Rapl - Oheň (S01E06) (epizoda) (2016)

Neumím si představit, že by lyžařský výcvik pokračoval jakoby nic, když na něm uhoří učitelka.

• 18.2.2016  20:34

Kdy od toho filmu něco čeká, bude zklamán. A ten, kdo nečeká, tak ten možná taky. Mně to ale přišlo příjemně potrhlé. Islandská komedie, která se Islanďanům líbí je ovšem v našich končinách potencionální propadák.

• 19.12.2015  23:05

Pokračování filmu Tak jako v nebi. Alespoň byly ukončeny dohady, zda náhodou hlavní hrdina konec prvního filmu nepřežil. Nepřežil! Jinak proti jedničce obrovský sešup.

• 18.12.2015  18:40
    Struggle for Life (TV seriál) (2014)

Autorem scénáře, kromě jiných, Erlend Loe.

• 13.12.2015  23:08

Film mi byl doporučen lidmi, co znají knihu. Prý finský Stoletý stařík, prý se i zasměju. Tak to tedy vážně ne. Prostě válečné drama.

• 13.12.2015  23:05
    Zde Harold (2014)

Pád nebes je můj oblíbený film. Takže jsem byla na nový film Gunnara Vikene zvědavá. Zklamání. Bohužel.

• 12.12.2015  22:36
    Vlna (2015)

Norsko se posledních pár zaměřuje na velkorozpočtové filmy. To není ten důvod, proč mám severskou kinematografii ráda.

• 16.10.2015  19:38

Občas se mi zvedal žaludek. Klobása Pölsa je fakt nechutná postava.

• 24.3.2015  08:36
    Divočina (2014)

Dobře se u toho vzpomínalo, i když jsem nikdy neušla tolik...

• 5.3.2015  19:08

Pořád jsem čekala, co stane. A nestalo se vůbec nic. Matně se vybavuju, že mě to bavilo sledovat. Ale po čase mám problém si z toho filmu cokoli vybavit.

• 3.3.2015  20:52

Roztomilé.

• 3.3.2015  20:51
    Whiplash (2014)

Vůbec si nejsem jistá, zda by měl být talent odhalován takovými sadistickými metodami. Navíc kvůli jazzu. Snažila jsem se, ale ta hudba mě fakt nebere.

• 22.2.2015  21:36
    Birdman (2014)

Švédské Puss po americku. Ale Puss je nesrovnatelně svižnější. A že je to taky pěkně pomalý film.

• 31.12.2014  17:50

Těším se na i na indickou verzi s Hrithikem Roshanem. :-) Cruise a Roshan? To jsem to dopracovala :-)

• 9.11.2014  19:19
    Život a doba soudce A. K. (TV seriál) (2014)

Asi nemá cenu moc komentovat, o to se postarali jiní, jen by mě zajímalo, zda veslování v pražské Slavii je nějaký product placement, protože u vody je sice hezky, ale když veslovat, tak na Veslařském ostrově v Podolí. Tatrovákům a slávistům jsme za mých časů říkali "popelničáři". Dle prostředí, ve kterém se jejich loděnice nacházely. :-) Jednotlivé soudní případy mě až tak nezaujaly, vnitřní hlasy občas ruší, ale zatím mě zajímá, co bude s hlavním hrdinou dál.

• 9.10.2014  23:52

Zklamání. Když před časem manžel chystal článek o premiérách v Norsku a narazil na tenhle film, říkal, že to je titul i do české distribuce. A nespletl se. Stellan Skarsgård býval Bezva chlap, ale stal se z něj Mimořádný idiot (přesný překlad norského názvu). Možná to měla být nějaká kontinuita, která se ztratila v českém překladu. Stejný režisér, stejný herec v hlavní roli. Molandovy filmy pro mě mají sestupnou tendenci. Za jeho nejpovedenější díla zatím stále považuji Aberdeen a epizodu Nejlepší půjdou první z filmu Nejvíce lidí žije v Číně. Jeho poslední dva filmy mají asi u většiny diváků úspěch, ale já si v kině zdřímla. Pål Sverre Valheim Hagen, coby hlavní padouch, se zatoulal z nějakého filmu pro děti? Komediální role mu dle mého názoru prostě nesedí.

• 6.10.2014  20:35
    Vyšší moc (2014)

Občas dostávám otázku, jaký mám názor na Rubena Östlunda. A já se moc snažím si ten názor udělat. Ale zatím jsem nebyla schopná dosledovat žádný jeho film. I když Vyšší moc už jsem skoro dala.

• 24.9.2014  23:15

Komu se líbila jednička, tomu se bude líbit i dvojka. Film, který vede v Dánsku žebříčky návštěvnosti. Asi takový dánský Revival, ale humor o něco drsnější. „Co je horší než smrt přítele? Tvoje vlastní smrt. Potřebuje zážitek blízké smrti, aby se vzpamatoval.“ Nebo tak nějak podobně. :-))) Nejsem objektivní a dávám pět hvězd. Ale hodnocení filmů dle mého názoru objektivní není a být nemá. :-)

• 3.8.2014  21:15
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Pročítání superlativních komentářů vzbudilo větší očekávání.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22