dom156

Dominik Březina

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 20.7.2018  19:09

Toliko hereckých ikon. Kde jsou ty zlaté časy naší kinematografie... Osobnost za osobností, nicméně vtipů velmi pomálu a vážně se to opravdu brát nedá. Když už nějaká ta vtipná scénka přišla, nebylo to pravé ořechové, spíše jako v křeči. Chybí mi zde nějaký hudební podtext, který by dokázal rozvrátit trochu ztrnulou atmosféru. Proto dávám jen průměrné hodnocení a možná lehce nedoporučuji.

• 18.7.2018  21:36
    The Outsider (2018)

Uteklo několik dní, co jsem tento film viděl a již si z něj vůbec nic nepamatuju. Neklamné znamení, že film postrádá plno kvalit.

• 11.7.2018  19:26

Velké překvapení. Zatím jsem jedničku vůbec neviděl, takže jsem byl napjat pod dojmem pár kladných recenzí, jak celé toto dopadne. Naštěstí na sebe oba filmy nijak moc nenavazují, což bylo pro mě jen kladné plus. Měl jsem možnost sledovat super akčnák s vojenskými prvky a super obsazením. Napínavý příběh mi brnkal na nervíky a byl jsem spokojen jak se celý děj vyvrbil a směle k dalšímu pokračování bych řekl. Jednoznačně doporučuju.

• 3.7.2018  14:53

Dokud se děj odehrává na ostrově a jde o záchranu několika druhů dinosaurů je vše v pořádku. Dokonce, když dojde k výbuchu sopky, byl jsem úplně spocenej a hltal jsem každý záběr. Mimochodem všechny akční scény prvních 40 min jsou v trailerech. Bohužel záchranou vše zajímavé končí a následuje dějové linka, kterou se nebojím nazvat fraškou. Kolikrát filmaři udělají tu stejnou chybu. Přijde zlý muž a snaží se si hrát s genem pradávných tvorů. Kecy, prdy, bedary a skoro jsem další hodinu a čtvrt usínal. Jediné co potěší je návrat postav z původní trilogie. Také závěrečný soundtrack zahřeje u srdce. Bohužel jsem z kina odcházel z rozpačitou náladou a dávám velmi průměrné hodnocení. Zdržuji se v doporučení.

• 3.7.2018  14:37

Příběhy dle skutečných událostí jsou vždy velmi zajímavé. Tento není výjimkou. Skloubí se zde výmečný příběh a uvěřitelný výkon Julie. Byl jsem napjat, jak celý děj dopadne, bohužel zde není více rozebráno soudní líčení s viníkem této ekologické katastrofy. I tak jednoznačně doporučuju.

• 2.7.2018  08:48

Bál jsem se, kdo ztvární tak kultovní postavu a hlavně Ford je a bude vždy číslo jedna. Kupodivu jsem byl mile překvapen, jelikož casting se povedl. Současný Han je sympaťák a uličník v jednom, prostě jak Ford. Film byl velmi osvěžující oproti Star Wars 8, kde nás drtí od začátku do konce akce. Zde jsou i klidnější pasáže, aby si divák mohl odpočinout a vše pořádně vstřebat. Hudební podtext zdařilý. Po shlédnutí jsem vedl diskuzi, kolik tak Han může být let, vzhledem k umístěný jedné z postav, která se objevuje ve filmu z roku 1999. Za mě velmi podařené a doporučuju.

• 26.6.2018  22:12

Od tohoto hororu jsem skutečně nic neočekával vzhledem k velmi negativním recenzím a musím uznat, že zbytečně. Jelikož tempo a atmosféra je ve velmi filmu dobře uhnětená. Nejsou zde až tak velké lekačky, kromě asi jedné, nicméně čím méně lekaček a více tajuplných záběrů s hutné atmosféry tím lépe. Většinou, když budu generalizovat, se k tomuto žánru nahážou méně známí herci, aby nepřekáželi tomu hlavnímu což je dějové linka. Zde naopak celý film mohutně podpírají (Mirren i Clarke) a bez nich by film měl hodnotu o pár stupínků nižší. Celé závěrečné vyvrcholení už mi přišlo trošku mimo pozvolný kontext celého filmu. Nejspíše došel scénář, tak se to muselo nějak narychlo uzavřít. Mile rád tento film doporučím.

• 25.6.2018  19:54
    Annihilation (2018)

Jestliže hodnotíte pouze dle hereckých výkonů, tak bude jasné špatné hodnocení. Jestliže hodnotíte dle žánru horor, opět nemastné a neslané. Ale jako sci fi to je hodně solidní. Žánr scifi byl celkem už vybrakován, ale i zde jsou věci, ze kterých jsem měl husí kůži. Herecký ansábl v čele s Natalií taky za moc nestojí. Ale ten příběh to je něco, když se výprava dostane do místa určení, začíná ten největší bizár, co jsem snad mel možnost vidět. Jen jsem čuměl na obrazovku. Byl jsem z toho dost vyplesklej. Pak přišel jakoby závěr, který i klasické zakončení postaví na hlavu. Pro mě velmi solidní záležitost a doporučuju.

• 21.6.2018  18:36

Návrat ke starý dobrým kořenům z prvního dílu. Jediný rozdíl je, že se nekoná rok 2001 nýbrž rok 2009.

• 10.6.2018  12:41

Je to možná až s podivem, ale mně se více líbí Tokijská jízda, než druhé pokračování. Sice zde už chybí i Paul a cameo v podání Vin Diesel (mimochodem zde má příšerný dabing) nic nezmění, tak po dějové stránce a po té driftové mě víc vtáhlo k sobě a tím byl i větší zážitek. Zde se solidně vyřádili střihači a kameramani, jelikož nad některými záběry člověk až slintá. Překvapivě i dějová linka není tak rozblemclá a více kompaktní než u druhého pokračování. Malinko doporučuji.

• 10.6.2018  12:00

V tomto snímku se opět ukazuje jemný cit pro fantasy v podání Guillerma del Tora. Stojí za ním tolik osvědčených snímků (až na Tvář vody, která sice dostal Oscara za nejlepší film 2017, ale mně se film moc nelíbil). Zasazení celkem neznámých místních (španělských) herců bylo terno. Hlavně zde máme super záporáka, který se nebojí ničeho a i si dokáže sám sešít hubu nití. Dějová linka míchaná klasickým dramatem smíchaným s fantasy mě bavil od začátku do konce a byl jsem napjatý, jak celé to dějství dopadne. Když se na tím tak zamýšlím, ani nevím, proč jsem tomu nedal maximální možné hodnocení, chybělo mi zde opět něco, co se dá písmenky jen těžko popsat. Na závěr konstatuji, že doporučuji.

• 10.6.2018  11:35

Moje hodnocení se primárně odvíjí ze zkaženého závěru, jelikož když měl děj gradovat a měli z nás téct potoky slz, tak jsem se pouze šklebil na monitor svého notasu. Celých 20 minut filmaři zabili a nedopustili žádné citové zabarvení, které by jinak průměrný romantický film vyšvihl vzhůru v hodnocení. Takto dávám pouze 2*.

• 7.6.2018  22:56
    Já, Simon (2018)

Teda to bylo příjemné překvapení. Na projekci jsem šel s pocitem, že uvidím průměrné klišé, které ani nepotěší ani nerozesmutní, takový klasický průměrný film. Nicméně k mému překvapení se nuda rozhodně nekonala. Plno humoru a snad i smysluplného děje. K tomu možná budoucí generace nových herců na platně, která obstojně zahrála. Snad jen údernější hudební podtext tomu chyběl. S překvapením mohu konstatovat, že doporučuju.

• 2.6.2018  19:38
    Pan Nikdo (2009)

Hodnotit tento film je skutečně obtížné. Obdobné filmy s touto tématikou mám rád, například Atlas mraků, u tohoto jsem velmi na váśkách. V první polovině jsem vůbec netušil, která bije a když jsem se konečně zorientoval, tak mě neustále rozčilovalo přecházení v miliónech dějových proudů. Když film skončil, byl jsem rozčarován a až v následujících dnech, když se ve mně vše rozleželo, jsem našel i klady. Když to vezmu kolem a kolem dávám průměrné hodnocení.

• 1.6.2018  17:44

Oproti prvnímu dílu hrozná mizérie až na pár výjimek. Ty světlé stránky jsou: Paul Walker a solidně natočené honičky aut. Tím výčet kladů skončil a začíná ta temnější část. Nejcitelnější je ztráta Diesla, který měl moc přemrštěné požadavky na honorář. A nejen on, chybí podstatná část komparzu a nynější ansábl jim nesahá ani po kotníky. Zaporák je ulisný slizák, který nemá vůbec charisma a také dějová stopa je vskutku k smíchu. Tenhle díl doporučuji přeskočit.

• 29.5.2018  17:48

Je nostalgické koukat na filmy, které jsem viděl ještě v útlém věku. Ani po 17 letech (to je opravdu neuvěřitelné jak ten čas letí) se můj názor na tento skoro až přelomový snímek (ve svém žánru) nezměnil. Již po tolikátý jsem sledoval závody autáků se zadrženým dechem a dvojici Walker - Diesel si člověk hned oblíbí, díky jejich chemii, výborně k sobě totiž pasují. Po dějové stránce člověka moc toho nepřekvapí, ale také neurazí. Možná zde uvedu zvláštní výtku, nicméně hudební podtext byl pro mě zničující. Bylo by vhodné vybrat jiné skladby. I přes pár much doporučuji.

• 26.5.2018  18:50
    Kód Navajo (2002)

Mohu se označit do skupiny nepřítele Cage, jelikož mi jeho herecký styl nějak nesedí. Zde v této drsné roli se mi, ale líbil, i když občas se vrhal do bojů tak neohroženě jako kdyby měl 9 životů. Kvituji, že kromě základní zápletky sem filmaři necpali žádné sladoučké scény a dávali nám jen krev prostoupenou chvílemi poklidu. Jako válečný film hodnotím nadprůměrně a doporučuji.

• 23.5.2018  18:53

Klasická akční podívaná s hvězdným obsazením. Z mého pohledu, ale nic víc, nic míň.

• 19.5.2018  12:47
    Šmoulové 2 (2013)

Jednička byla krásné připomenutí legendárního seriálu. Tohle pokračování není zas tak špatné, ale něco velmi citelně tomu chybí. Možná míchat kreslené postavičky se skutečnými herci a ne zrovna dobrými, dělá tu pachuť na horním patře. Dlouho jsem váhal jak pojmout hodnocení a nakonec jsem se přiklonil k přísnějšímu hodnocení a snad i nedoporučení mé.

• 15.5.2018  18:41

Když jsem viděl tak mega vysoké hodnocení, musel jsem nakonec vyrazit do kina na tento snímek. Vše se neslo v megalomanské show. Efekty, střih, souboje, a roztržení všech Avengers do dílčích příběhů, to vše podporuje úžasné hodnocení, jako doklad vysoké kvality a výborné práce od režiséra až po posledního poslíčka, který nosil hercům kávu. Primárně musím vypíchnout super tvrdýho záporáka, který překvapivě má i city a dokáže uronit i nějakou tu slzičku. Tahle role Joshu Brolinu sedla jak prdel na hajzl. Vyvrcholení některé může trochu překvapit, jelikož nemusí vše skončit dobrým koncem, což já kvituji. Toto je krásná ukázka toho, jak má vypadat pořádný a nadupaný blockbuster. Doporučuji!

• 8.5.2018  16:14

Proč došlo k prequelu k filmu Vymítač ďábla: Zrození, vůbec nechápu a asi nikdy nepochopím. Již původní snímek byl docela mizerný a tento paskvil je ještě horší. Nebýt hereckého umění Skarsgård nejhorší hodnocení jednoznačně padne a já bych musel jet do nemocnice pro duševně choré. Tohle nebyl horor, tohle nebylo zhola nic. Jen malinké náznaky, které hned zmizely v nicotě. Nedoporučuji.

• 7.5.2018  11:39
    Líbánky (2013)

Po delší době jsem se odvážil podívat na český film. Bohužel musím konstatovat, že jsem dostal neduživé a nahnilé jablko. Nuda, nuda, navíc ohrané ksichty, které vídám furt. Až na závěr svitla naděje na něco smysluplného, bohužel ihned byla filmaři zadupána do země. Nudný film a nedoporučuji.

• 3.5.2018  06:44

To je nápad, sci fi s hororovými prvky, bohužel také s nevytěženým potenciálem. Prvně mi chyběl nějaký prolog, abych věděl, kde se ty krásné potvůrky na Zemi dostali. Ale to se dá ještě odpustit. Pak následovali 2/3 kde jsem se bavil dobrými herci a za zádami jim hrála fajn hudba na poslech. Takto dobře rozehraný scénář se zakope poslední třetinou, kde již jsou jen lekačky a logicky dojde i na konfrontaci s mimozemšťanama. Poslední scéna mi vykouzlila úsměv na tváři, jelikož jako bych se octnul spíše někde v Terminátorovi. Bohužel musím sdělit, že snímek dosáhl pouze na průměr a to díky pokakánemu konci filmu. Škoda.

• 30.4.2018  12:14

Sam má dlouhé vlasy, Jack jaksi přibral, ale jinak je to ta stará dobrá parta. Řekl bych, že toto rozuzlení celého seriálu je mírně lepší než zúčtování s Orii (film: Hvězdná brána: Archa pravdy). Mohu zde ocenit výbornou zápletku, která je ke konci bohužel až moc uspěchaná. Líbila by se mi zde stopáž klidně i přes dvě hodiny. Krom uspěchaného konce nemám co vytknout a když běželi titulky, chytla se mě taková nostalgie, že už jsem vše viděl z původního seriálu + filmy. Nicméně leží přede mnou další výzva jménem: Hvězdná brána Atlantida. Mimochodem samozřejmě doporučuji.

• 28.4.2018  11:04

Jim Carrey je bezpochyby jedním z velmi dobrých komiků, bohužel v tomto případě jsem byl svědkem linií nesouvislých scén, některé z nich byly vtipné a u některých jsem jen tupě civěl na obrazovku svého notasu. A takto to bylo pořád do kola, až najednou vše skončilo a já mohl jít spát. Zdejší hodnocení je velmi vysoké, bohužel u mě to tak není a nebude. Všem se to taky líbit nemůže a já nedoporučuji.

• 21.4.2018  13:07

Po tolika letech od konce úžasného seriálu jsem objevil zakončení v podobě dvou filmů. První se mi líbil, i když by tomu nějaká větší galaktická bitva slušela, jako zakončení možná víc. Jako milovník seriálu samozřejmě doporučuji.

• 17.4.2018  19:40
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Legenda mezi seriály. Už jako malý kluk jsem každý záběr, každou sekundu, každý boj a každou super hlášku hltal plnými doušky. Uplynulo několik už více let a já, když si opět pustím jakýkoliv díl, tak jsem opět zas ten malý kluk. Hlášky, a džafská mluva atd., již navždy zůstanou zakořeněny v nás fanoušcích. Některé díly jsou slabší, těch ale není mnoho. Poslední dvě řady, kde už nehraje prim Jack, jsou mírně horší, ale na celkovém hodnocení to nic nemění. Buď Hvězdnou bránu milujete či kroutíte hlavou nad tím, jak na toto může někdo koukat. Ted je jen otázka do které kategorie se každý jedinec zařadí, já jsem samozřejmě v té první.

• 16.4.2018  17:15
    jOBS (2013)

Je zajímavé, že si Ashton za svůj výkon vykoledoval nominaci za nejhoršího herce v tomto filmu. Já bych naopak jeho snahu ocenil, nepřišel mi zde vůbec marný. I dějová linka, která je primárně zaměřena na začátky Jobsovi kariéry, je zajímavě poskládána a občasný prostřih do dalších let jen usměrní děj, který by se jinak začal plácat v bahně ničeho. Zajímavé opět je, že mi dokázali tvůrci brnkat na city, což jsem s podivem kvitoval. Znám plno lepších životopisných filmů, tento je mírně v nadprůměru a mohu mírně doporučit.

• 11.4.2018  18:51

Hned na úvod mě překvapilo celkem solidní obsazení (Skarsgård, D'Arcy). Většinou jsou v hororech neznámí herci, zde tomuto tak není. Ani děj není tak debilní jak jsem očekával. Nicméně zpracování pokulhává dost výrazně. Chvílemi jsem se nudil, chvílemi jen nevěřícně zíral. Když film skončil, celkový náhled nebyl tak otřesný, jak jsem očekával, možná i tím, že se zde vyskytoval zástup solidních herců. Přesto i tak nemohu doporučit.

• 10.4.2018  22:38

Byl jsem na tom v kině a již po pár dnech si kromě prázdného žvatlání nic nepamatuji. Dle traileru to vypadalo dobře. Je jasné, že trailery vytáhnou z filmu skoro vše dobré, ale zde vytáhli i něco, co tam snad ani nebylo. Viděl jsem neustále dokola záběry na mlčící lidi oné doby a pak to zmíněné žvatlání, mimo to byl film katastrofálně prázdný. Nemohu jinak, ale tohle skutečně s klidný svědomím doporučit nemohu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17