dom156

Dominik Březina

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 26.9.2020  19:46

Tak nenápadný film a taková supr komedie se z něj vyklubala. Škoda jen slabšího tempa.

• 29.8.2020  21:54
    Masaryk (2016)

Já nemohu u životopisného filmu pochopit dvě základní věci. Zaprvé proč tvůrci nasekají tolik chyb v historických událostech, tudíž je interpretují nepravdivě (ohýbání skutečností zde bylo ještě nedávno..) a pro člověka neznalého v historii se snaží uvádět v omyl. To mi přijde absurdní a dehonestuje již základ celého díla. Po uvědomění si (část jsem si přečetl) kolik historických chyb, jak máku zde je, dávám o hvězdičku méně. Druhý bod se lehce vztahuje k prvnímu, jelikož film je uveden jako životopisný a přitom sleduje jen úzkou část Masarykova života, jako kdyby před tím ani potom již nic zajímavého se u něho nestalo (a přitom se toho stalo dost, o čemž by mohl snímek vyprávět). Alespoň vybrali dobré herecké obsazení, jelikož osazení Rodena je vždy známkou neodfláknuté práce a přidání srdíčka do postavy, kterou ztvárňuje. Po zvážení kladů i záporů, tenhle český historický nesmysl nedoporučuji.

• 29.8.2020  21:39
    Otčím (2009)

Průměrná podívaná, které za rok vidím desítky a desítky. Vzhledem k absenci jakéhokoliv hudebního podtextu, dále nápadu ve scénáři a velmi průměrně odehraným rolím, nemohu jinak než dát slabší hodnocení než průměrné. Po delší úvaze spíše nedoporučím.

• 23.8.2020  21:32

Ještě že mám rád Toma, jinak bych ten film asi nedal, jelikož se zde kecá a kecá a nic víc. Tom se snaží své postavě dát větší rozměr, bohužel je dost svázán scénářem. Je to klasický fádní a ničím nepřekvapivý snímek, které se kinematografie vyprodukuje kila.

• 23.8.2020  21:24
    Twister (1996)

Opravdu jsem nečekal, že to nikdy řeknu, ale je zde zbytečně moc akčních záběrů. Snad krom pár minut je vždy alespoň bouřka či se žene tornádo a té akce již na mě bylo moc. Také přehršel postav ( i když bez významných) působil zmatečně a nekomfortně, jelikož jsem půlku z nich ani nevěděl, jak se jejich postava jmenuje a přitom vždy pár dialogů měli. Klasický pohromový průměrný film.

• 10.8.2020  20:18
    Silnější (2017)

Velmi emotivní příběh člověka, kterého zasáhl atentát na Bos. maratonu. Mě se líbil výkon Gyllenhaal a dalších protagonistů. Sice film stále obtěžuje s tím amerikasmem, ale v tomto případě to lze přežít a mohu s čistým svědomím dát plné hodnocení.

• 2.8.2020  21:29

Druh humoru, který se zde vyskytuje, může dělat plno lidem problém. Mně naštěstí ne, nicméně zajímavý nádech, který se ukazoval prvních 15 minut, se utopil v marastu plna scén, které na sebe bohužel nijak zvlášť nenavazují, aby mohli spolu vytvářet dějovou návaznost. Naštěstí hrozní herci s jejich pro někoho divnými kecičkami a super vtipy se tu a tam vyskytují a proto mohu dát průměrné hodnocení.

• 2.8.2020  11:32

Solidní zakončení této hororové série. Zápletka je solidní, mimo jiné i lekačky, atmosféra i herecké výkony. Nicméně nemohu si odpustit poznámku k již unavenosti materiálu a rutinérství, bez kapky nápadu. Šlo vytěžit více, nicméně vzhledem k již čtvrtému pokračování, se jedná stále o dobrý horor a tuto sérii mohu doporučit.

• 1.8.2020  11:45

Toto krimi šlo úplně mimo mě. Možná zápletka má zajímavé proporce, nicméně osazenstvo v čele s vrchní komisařkou, kterou je tak nepříjemná, že by kolem ní ani debil neprošel. Její vystupování vzezření a charakter mi neštimuje. Nemusím mít vyšetřovatele jak ze škatulky, ale tato postava je skutečně děsná a pochybuji, že takový to člověk by mohl být na tak vysoké pozici ve sboru. Celkové hodnocení tato antipatie dost výrazně postihlo, což musím uznat a za mě fakt nee.

• 27.7.2020  11:55
    Oheň (1991)

Škoda té zbytečné délky filmu, jinak by tento film neměl chybu. Dějově supr, poslední půl hodina mě i emočně dost vymačkala a hlavně jsem aktérům věřil jejich ztvárnění postav, což se mnohde nestane. Také je to díky hrsti velmi kvalitních herců. Zajímavé a propracované vizuální efekty na dobu ještě pravěkou. V té době byla filmařina na triky mnohem náročnější než nyní. Nemohu jinak než tento film plný plamenů doporučit.

• 17.7.2020  20:48

Film utonulý v průměrnosti ve všech možných aspektech, na které si jako hodnotící kritérium vzpomenete. Musím pouze smutně pokývat hlavou a spíše nedoporučit.

• 11.7.2020  17:43
    TY (TV seriál) (2018)

Tento seroš mě velmi překvapil. Obě série si drží vysokou laťku s podobným modus operandi. Vše stojí a padá primárně na hlavní postavě což je v tomto případě Penn Badgley. Tohoto herce jsem měl poznat teprve až s tímto seriálem a hned mě zaujmul. Vyprávění příběhu i s myšlenkami je supr mix v tomto žánru. Bohužel výběr vedlejších postav a hlavní oběti mi nepřišel zrovna nejpovedenější a i díky závěru druhé série, který nechci spoilerovat doporučuji, ale nedávám plné hodnocení.

• 8.7.2020  20:24

Solidní dokument pojednávající o jedné jednotce SS.

• 28.6.2020  10:20
    IO (2019)

Dlouho jsem neviděl tak zbytečný námět s nádechem sci-fi. Viděl jsem již hodně post apokalyptických filmů, ale tohle je jeden z nejhorších. Nejenže se ne nedozvíme vůbec nic, proč se daná katastrofa stala, ale hlavně se během těch 96 minut nic neděje. Jen se tlachá a tlachá a kde nic tu nic. Z rozmrzelosti jsem si po této hrůze shlédl Interstellar pro navrácení klidu na duši. Nedoporučuji.

• 24.6.2020  18:56

Celkem rozumná detektivka. Nejvíc mi asi vadilo plno postav a jejich nezapamatovatelná španělská jména. Vyzdvihnout musí hudební podtext.

• 9.6.2020  20:11

Sólovka pro Reynolds, která hlavně zpočátku u mě budila dojem pozdviženého obočí s myšlenkami, co je to zas za film. Po prvních asi 20 minutách, naštěstí se dějová linka začne lámat na tu zajímavější stránku. Moc herců se v rakvi nevyskytuje, ono se jich tam taky moc nevejde, takže pořádné konverzace krom telefonování a nadávání není. Největší úspěch u mě sklidila závěrečná pasáž, kde dochází souboje času a možné záchrany. Díky této nejpovedenější pasáži, mohu celkově ohodnotit jako průměrné dílo.

• 6.6.2020  10:56

Taková příjemná klasika, jak by řekl klasik. Plno akce, výbuchů a lehce krve, k tomu podmanivá hudba, která umí vysoustružit ještě o trochu víc lepší atmosféru. Ale také plno zbytečných postav a jejich charaktery, které nikoho nezajímají a hlavně první půl hodina, která je jen plácání do větru. Pro sice nadprůměrný film, ale na plné hodnocení to není.

• 31.5.2020  20:29
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

Vězeňské prostředí a její tématiku mám rád a proto ani tento seroš mě nezklamal ba naopak. Dokázal jsem si s některýma hrdinkami ztotožnit natolik, až jsem jim fandil. Také tématické retrospektivy od každé postavy leccos odhalí, což doplňuje a vysvětluje kontext dění ve vězení. Samozřejmě ani tomuto devadesáti jedna epizodnímu seriálu se nevyhnou slabší chvilky, které nicméně poslední 3 série nabývají na četnosti a i hlavní linka v těchto zmíněných sérií nedosahuje již tolik neotřelosti a nadšení. Přesto jsem rád, že jsem seriál viděl, doporučuji.

• 23.5.2020  18:44

Tato věc mě nějak nezasáhla. Jedná se o klišé bez nádechu emocí. Jelikož dva hlavní hrdinové teda jejich představitelé jsou nudní až k uzoufání. Ani jednomu jsem nemohl to, co dělá a říká uvěřit a tím pádem s nimi ztotožnit. Nemohu jinak než dát průměr.

• 23.5.2020  18:37

Od děsivé atmosféry plné napětí a nervy drásající hudby z druhého dílu, jsme se stočili k lacinější verzi hororu. Všude samé bu bu a lekačky, u kterých je možné si do postele vylít pivo či sklenku vína. Tento přerod v rámci hororové scény moc nekvituji, jelikož raději dávám přednost atmosféře, která se hůře navazuje, než nějaké lekačky. I když je to mírný posun zpět v kvalitě, stále se jedna i díky hereckým výkonům v solidní podívanou, mohu stále doporučit.

• 17.5.2020  20:02
    Insidious 2 (2013)

Prokletí druhých pokračování se Wan daří pravidelně prolamovat. Opět zde máme pokračování solidního hororu a toto druhé dílo je ještě o pár schodů lepší. Atmosféra super, úspěšná práce s hudbou, která umí napětí dávkovat. Tu a tam nějaká lekačka (nemusím úplně horor narvaný lekačkami, což se v této mini sérii neděje). Děj mi přišel propracovanější a hlavně je nutné vidět první díl. Jedná se o jeden z nejlepších hororů, co jsem měl možnost vidět a mohu doporučit.

• 17.5.2020  13:52
    Insidious (2010)

Na co James Wan šáhne, to se změní ve zlato. Zatím každý horor, co jsem od něho viděl, se mi líbil. Přijde mi, že atmosférou a záludnou hudbou je to příprava na film V zajetí démonů, které vzniklo o pár let později. Také herecké obsazení s Wilson v čele je solidní a mohu doporučit.

• 10.5.2020  21:12

A další bolehlav z nedávné doby a další mokré teenky a další propadák v mých očí. Odpadu se tento film vyhnul jen velmi váhavým krokem.

• 10.5.2020  21:09
    The First Time (2012)

Měl jsem co dělat, abych tuto bídu dokoukal. Stále a stále jsem marně vyhlížel moment, kde se vše zlomí a s větrem přijde i mozek hercům, nestalo se. Furt ta samá písnička, ze které jsou asi teenky vlhké až na teniskách, ale mě to fakt nevzalo. Když se blížil závěr, tak si říkám uff přežils to a ejhle, takhle dodrbaný závěr jsem dlouho neviděl. Někdo během natáčení asi vypnul kameru a nějak se už nikomu nechtělo v tomto bolehlavu pokračovat. Po delší době dávám odpad.

• 3.5.2020  20:04

Posílám uznání na sever za solidní válečný žvanec. Film popisuje nejen válečné dění při operaci Bagration, ale také každodenní rozhodování, jak správně se zachovat, abys nedostal kulku do očí i mimo bojiště.

• 3.5.2020  12:52

Musím uznat, že námět (tedy kniha) je zajímavý a snad než film bych si přečetl knihu, kde by se moha moje fantazie rozvinout a řádně vyřádit. Film sám o sobě mi nepřišel špatný, ale nic převratného jsem v tom nedokázal najít. Jedná se o rutině zvládnutý film, který celosvětové kinematografie chrlí stovky a stovky ročně. Snad nejvíc bych ocenil roli, kterou ztvárnil Farrell.

• 30.4.2020  18:53
    Krásno (2014)

Z celkových 119 minut je nejméně 60 o ničem. Tuto úvodní hodinu jsem musel zkouknout na 3x, jelikož se zde vyskytují jen plytké kecy o ničem. Až následně se začínají ukazovat malé náznaky zlepšení. Závěr filmu už nestojí za starou bačkoru a dokonce i dějová linie se rozumně zakončí. Nechápu, proč tak dlouhá stopáž, nechápu casting a nechápu tento český prasofilm. Opět české zklamaní a nedoporučuji.

• 30.4.2020  18:44
    Naše planeta (TV seriál) (2019)

Záběry krásné, plno zajímavých informací jsem se dozvěděl. Bohužel nejvíce mi vadí neustále poukazování, že za všechny změny ke špatnému může jen člověk a hlavně, že za jeden díl nám letem světem ukáže pár živočichů, bohužel nic do podrobna, takže se dozvím jen povrchní věci a žádný hlubší znalosti nedostanu.

• 27.4.2020  21:07
    Yesterday (2019)

Nejlepší scény se dají zkouknout během sledování traileru, zbytek je nudná a nic neříkají matlanina, kde nic nevybočuje ani na jedno stranu hodnotícího spektra. Recenzi píšu s větším časovým odstupem a už teď si toho moc nevybavuji, co bych zde mohl konkrétního napsat, tak v šedi tento film skončil.

• 22.4.2020  21:15

Vše stojí a padá na zápletce, která je originální a může odbočit více směry. Bohužel některé odbočky nejsou to pravé ořechové a chvílemi jsem měl dojem, že jde jen o klišé. Jak jsem napsal, dějová linka je dobrá, nicméně není v tom srdce a duše. Jen strojově odvyprávěné bez solidní nadstavby a proto dávám pouze průměrné hodnocení.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23