dom156

Dominik Březina

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 23.2.2018  16:38

Film je jeden velký souboj mezi dvěma pádnými argumenty. Na jedné straně stojí argument o zveřejnění tajných spisů a o svobodě tisku a slova v demokratické zemi, na druhé straně stojí strach ze zničení rodinného stříbra a možná až cesta do báně. Tento konflikt zasazený do 60 let 20. Století, se soubojem Hanks vs Streep mě hodně bavil a to od chvíle, když jsem se rozkoukal kdo je kdo. Jelikož zpočátku to není vůbec jasné. Pořádný náboj film vdechne až poslední třetina a proto nemohu dát plné hodnocení, jinak vřele doporučuji.

• 23.2.2018  10:21
    Red 2 (2013)

Jak původní film byl velmi obstojný, takto tento je pro mě spíše zklamání a náhled do podprůměru. Bruce a jeho banda se snaží, bohužel s nesmyslnou zápletkou nic neudělají. Ani zařazení Hopkinse, které ho já považuji za výborného herce, s tímto smutným faktem nic nezmění. Ani jako oddechovku bych spíše nedoporučil.

• 18.2.2018  22:05
    Tvář vody (2017)

Pro mě první letošní (2018) zklamání. Hned v prvních pár minutách máme možnost vidět sexuální scénu a já si říkal, co to jako má být. Bohužel v nesmyslných podivnostech si filmaři vyloženě libují. Když je nenapadne zrovna nějaká zhovadilost, strčí tam nesmyslné dialogy nebo se děj plácá ode zdi ke zdi. Až konec mě opět vytrhl z letargie, bohužel jsem opět dostal ten příšerný happy end a zde by se skutečně hodilo úplně jiné zakončení. Skutečně nevyužitý potenciál. Abych nebyl jen negativní, máme zde super záporáka v roli (Michael Shannon). Když nad tím tak přemýšlím, to je vlastně jediné plus. Takže nedoporučuji spíše.

• 11.2.2018  11:17

Již jsem toto dílko viděl dvakrát a vždy jsem u něj měl vždy stejné pocity. Opět mě film vrátil o 10 let zpátky a vzpomínal, co jsem dělal a prožíval na konci základky / na začátku střední. Logan svojí roli hraje velmi solidně a člověk mu vše co řekne, či jak se chová, pevně věří. Také se obejdeme bez hluchých míst a hudební podtext je velmi příjemný. Konec mě dokáže donutit, jak jsem již psal zamyslet se a i lehce rozněžnit. Já nemohu jinak než tento snímek zařadit do své výkladní skříně a dát plné hodnocení. Mimořádný film si zaslouží mimořádné doporučení.

• 5.2.2018  21:12
    Apollo 13 (1995)

Další ze skvostů v Hanksově výkladní skříni. Děj nám popisuje těžké komplikace během letu Apolla 13, když člověk pozoruje co vše se posralo, je s podivem, že tito tři pánové spolu s pomocí x dalších lidí na Zemi dokázali bez úhony přistát. Tolik hvězd na jednom smetišti dokázal Howard (pro upřesnění režisér) ukočírovat a filmu dokázal vštípit svůj výborný rukopis. Bohužel to opět jak už u těchto druhů snímků stává, přehnali s americkým patriotismem, jinak mohu jen chválit a vřele doporučit.

• 3.2.2018  16:27

Ten čas tak letí a Liamovi je už 65. Průběh bych dokázal popsat jako přípravu a tak jako samotný vrcholný výkon nějakého sprintera. Nejdřív protáhnout svaly a šlachy a pak pomalu začít rozklusáním, poté pozvolným zvyšováním frekvence běhu a ke konci člověk sprintuje jen, co může. Posléze pak člověk klesne na kolena vyčerpáním. Skutečně začátek byl pozvolný a přibližně po půl hodině jsem začal opět poznávat klasiku u Liama. Konec je už strhující jako obvykle, ale to nic nemění na tom, že se tento film jako celek velmi povedl. Nebudu dál žvatlat a mohu jen doporučit.

• 29.1.2018  19:41

Další kousek ze Scottova rukopisu, který není vůbec špatný, ale je příšerně rozvleklý. Úplně zbytečná stopáž, která by mohla být o dobrých 30 minut kratších. Některé dialogy bych úplně vypustil a naopak závěrečné scény mohli být více propracovanější a i v rámci celého kontextu děje i více akčnější. Bohužel tomu tak není a proto dávám jen nadprůměrné hodnocení, které jsem zvolil o fous. Navíc mi celkem solidně vadila Michelle. Ten její skoro až arogantní výraz jsem nemohl furt sledovat. Pouze mírně doporučuji.

• 26.1.2018  18:50

Trošku promrhaný námět. Gary se skutečně moc moc snažší, ale ani to nej z jeho hereckého umu nedokáže film povýšit nad jiné. Sice je po celou dobu historicky vše v pořádku a libí se i vysvětlení například po dnech co se kde děje, bohužel ta pravá šťáva tomu výrazně chybí a Gary není chobotnice a by vše dokázal utáhnout. Já očekával něco malinko jiného a tak jsem šel z kina dokonce mírně zklamán. Dlouho jsem zvažoval, jaké to hodnocení mám dát a nakonec jsem zvolil průměrné.

• 21.1.2018  10:42

Přijde mi, že Matthew si libuje v těchto velmi obtížně uchopitelných rolích. Jednou musí nabrat x kilo svalové hmoty, poté musí zhubnout několik x kilo a tak pořád dokola a už je to na něm (na vzhledu) pomalu i znát, jak se svým tělem kvůli daným rolím furt cvičí. Pro mě je mezi top 20 nej herci. Film mě po celou dobu bavil a klobouk dolů, jak se s tím Rob popasoval a snažil se pomoct stejně nemocným. Nicméně autoři se snaží hrát po celou délku filmu na city a nějak se to u mě minulo účinkem. To je tak hlavní důvod proč nedávám plný počet hvězdiček. I tak ale rád tento snímek doporučím.

• 21.1.2018  10:29

Krásná ukázka nebezpečnosti dnešní doby a její verze online. Každý z nás by se měl vždy řádně zamyslet, než něco vloží na net, jelikož to může skoro každý nějak zneužít. Malinko jsem odbočil a teď k jádru věci. Musím pochválit velmi dobře vybrané herce do všech rolí, nedokázal bych si představit v daných rolích někoho jiného. Bohužel mi zde chybí lepší rozuzlení dějové linky, která by skutečně mohla odkázat na dnešní problémy s bezpečností a nekončit happy endem. Menší mínus bych taky připsal hudební podtextu, který jsem nezaznamenal a to jsem film viděl cca před 12 hodinami. I přes některé nedostatky mohu doporučit.

• 18.1.2018  18:30

Začátek je přímo dech beroucí a dokonce strčí do kapsy závěrečnou pasáž. Opět se ukazuje mistrovské spojení Spielberg a můj oblíbenec Hanks. Kromě možná až moc natáhnuté délky filmu nemám co vytknout a tento film právem považuji za jeden z nejlepších válečných filmů vůbec.

• 14.1.2018  19:46

Je těžké hodnotit a ještě více je těžší komentovat něco, co člověk tak úplně nechápe. Nedokážu a ani nebudu soudit pohnutky člověka, který se chce pře operovat na jiné pohlaví. To je pro mě něco totálně nepředstavitelného. Hodnotit mohu základní filmové veličiny. Eddie je dobrý herec, nicméně nahatého ho strkat před kameru nemuseli. Příběh, tak jak byl podán, ve mně nedokázal vůbec probudit sympatie a celkově hodnotím průměrně. Film určitě není pro každého a tak doporučuju si hlavně promyslet, jestli tento příběh chcete vidět.

• 9.1.2018  19:13
    Creed (2015)

Filmy s boxerskou tématikou jsem viděl docela mnoho, takže dějové linky člověk zná a nic ho nepřekvapí. Jinak se mi film hodně líbil. Hlavně postavy, s kterými jsem mohl sympatizovat. Ono také kdo by nesympatizoval s Rockym. Také jednotlivé scény a dialogy měli hlavu a patu. Jen jednu věc bych vytknul a to možná zbytečnou délku, kdyby to bylo o 15 minut kratší neuškodilo by to. Jsou lepší boxerské filmy, ale i tak nadprůměr a doporučuji.

• 9.1.2018  19:09

To bylo tak strašněěě dlouhééééé a natahované, až mi málem praskla u kytary struna. Mě to nějak nechytlo a až nádherné záběry krajiny a kouzelného a až drsného vzhledu ostrova, mi to přišlo jednotvárné. Vůbec jsme se nedokázala vcítit do hlavních protagonistů, což u tohoto žánru je to obzvlášť špatně. Spíše nedoporučuji.

• 5.1.2018  20:38
    Moon (2009)

Když si zpětně šátrám v paměti o čem to vlastně bylo, musím se dlouho přemáhat, než se mi vůbec něco vybaví. Již toto značí se tu máme čest pouze s průměrným dílkem. Vše bylo velmi očekávatelné až na upřímný skoro bych řekl lidský počítač, který kupodivu nebyl hazjl jako bývá zvykem (víc nechci prozrazovat), mě nic nedokázalo překvapit. Bohužel. Hodně bych mohl porovnávat s filmem Ostrov (z roku 2005), který mi vyvstanul na mysl během sledování tohoto snímku. Celkem solidně je vytvořena za pomocí CGI jak měsíční krajina, tak i vesmírná laboratoř, což u snímku s rozpočtem kolem 5 milionů dolarů je přímo povzbuzující. Když vše shrnu a podtrhnu, vychází mi z toho krásný průměr a jen lehoučké doporučení.

• 3.1.2018  20:34
    Deadpool (2016)

Zajímavá oddechovka v hávu Marvelu. Tolik humoru a drsné nadsázky jsem snad v marvelovkách nezažil. Je to velmi příjemné osvěžení po všech těch víceméně vážných filmech. Mohu také kvitovat myšlenku ve formě částečného vypravování ze strany hlavní postavy. Všechna ta nadsázka a humor mě dostali (v dobrém slova smyslu). Přes veškerou chválu nemohu dát plné hodnocení, jelikož až zas tak úžasné to není, toto hodnocení dostává jen pár filmíků. Rád doporučím.

• 1.1.2018  15:12
    Popelka (2015)

Velmi mile mě překvapilo nynější zpracování této až legendární pohádky. Nemám co bych vytknul. Spíše jen okrajově zmíním jak krásné kostýmy, tak i technicky vypilované CGI. Já to zkrátím a doporučuji.

• 27.12.2017  19:04

Úžasní husky, úžasná příroda a konec všech kladů. Kromě prvních dvou zmíněných opravdu není (a to jsem se snažil) co bych dokázal ocenit. Nesmyslné dialogy, které se ještě navíc snaží být vtipné, nulová dějová linka, která nedokáže ani na okamžik zaujmout, neznámí herci, skutečně nic. Ještě štěstí, že to má jen hodinu a půl. Spíše doporučuji se podívat na nějaký dokument o plemenu husky než na toto.

• 27.12.2017  18:41

Juknul jsem do programu a vyskočila na mě tato komedie a i díky dobrému hodnocení jsme si jí s přítelkyní pustili. Musím uznat, že i když tato komedie už má svá léta, srdečně jsem se u plna scén zasmál. O nějakém ději se moc mluvit nedá, ale u komedií to vůbec nevadí. Zde je hlavní, aby člověk polechtal bránici a relaxoval, což bylo u mě splněno do puntíku. Velmi rád doporučuji.

• 27.12.2017  18:35
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Solidní česká pohádka, takto bych to asi shrnul a mírné doporučení.

• 26.12.2017  18:52

Velmi se podivuji nad zdejším vysokým hodnocením. V mých očích se jedná o přeceńovaný film. Kupa dobrých herců není zárukou vysoustruženého díla (jako v tomto případě). Průměrné dialogy, neexistující děj a o nějakém poslání (případně poselství) není možné ani mluvit. Vše je zahaleno v šedém oparu nevýrazna. Spíše nedoporučuji.

• 25.12.2017  17:44

Nejsem žádný fanoušek muzikálů a mimochodem, nedávnému filmu La la land jsem dal podprůměrné hodnocení. Toto bylo pro mě velké překvapení (vzhledem k faktu, že jsem šel do kina už se skepsí na zádech). Začátek se mi velice líbil, jak zajímavá dějová linka, libé a sluchu lahodné písně, tak i zajímavé herecké výkony. Bohužel po celou dobu tato vysoce nastavená latka není udržena. Přibližně v půlce filmu se začnou až moc vyskytovat slabší pasáže, kde jsem se i nudil. Herecký ansábl je solidní (primárně Hugh), překvapilo mě, jak dobře umí zpívat. Výsledný sumář je z mého pohledu kladný, což je u člověka, který nemusí muzikály známka vysoké kvality. Mohu s klidný srdcem doporučit.

• 14.12.2017  18:25

Nečekal jsem vůbec nic a nakonec jsem si odnesl zajímavou podívanou, u které jsem se slušně bavil. Bohužel jak to tak bývá, čím čas víc ubíhal, tím bylo vtipů míň a míň a posledních 15 minut skoro nestálo za řeč. Proto dávám a jen průměrné hodnocení, ale i tak doporučím, jelikož v dnešní době se solidních komedii produkuje zoufale málo.

• 9.12.2017  17:25

Nejprve bych rád podotkl, že jsem neviděl původní film z roku 1990, ale brzy se ho budu snažit doplnit. K samotnému snímku bych uvedl, že bych film spíše rozdělil na dvě samostatné jednotky. První, kde se celý děj teprve rozbaluje, řeší se zde i klasický život mladých doktorů a občas padnou i zajímavé medicínské úvahy (malinko jsem se vrátil myslí k DR House). Poté se již hrdinové snaží na chvíli navodit smrt a prožít pár okamžiků na onom světě, z čehož poté plynou následky (jako zákon akce a reakce). Toto vše mě bavilo a byl jsem napnut, jak se to celé dál posune. Bohužel poté jsem dostal druhou polovičku, kde se cosi pokazilo. Začal nám řádit strašák (pár lekaček je dobrých o tom žádná) a poté klasická šablonka se závěrečným dějovým vrcholením. Tato spíše hororová půlka byla doslova a do písmene přehmat ve scénáři. Mně by se spíše líbilo, kdyby se děj posunul spíše než k hororu, někam k sci-fi a mohli jsme sledovat střet dvou světů. Jednoho klasického a druhého po smrti. Tohle by možná mohlo pak vydat na celý nový film, ale nebudu až moc fantazírovat. Mám velmi rozporuplné pocity a nemohu jinak než dál průměrné hodnocení a jen velmi lehounce doporučit.

• 9.12.2017  17:02
    Red (2010)

Jeden z mnoha, tak by se tento film dal jednoduše a hlavně trefně pojmenovat. V žádném ohledu nedokáže být výjimečný z celé ekipy akčních filmů a že jich je opravdu mnoho. Sice nevybočuje směrem vzhůru, naštěstí ani směrem dolů. Na super casting se zrodil průměrný akční film, který nenaštve ani nezahřeje u srdíčka. Prostě průměr.

• 7.12.2017  22:00
    Šmoulové (2011)

Náná nananá...no a teď k tématu. Šmoulové a jejich první film v novém tisíciletí je příjemná odreagovačka u které se člověk i zasměje. Není to nic světoborného, ale postavičky vypadají velmi dobře a brzy jsem si k nim vytvořil sympatie. Největší sympaták je asi Taťka. Na odreagování super věc a mírně doporučuji.

• 29.11.2017  21:28

Vše stojí na pevných nohách hereckých výkonů celého ansámblu. Jeden výborný výkon střídá druhý, jen se aktérům vyhnula nějaká ta nominace či ocenění, které by si hlavně Reeves či Al Pacino velmi zasloužili. Nejvíc se mi líbilo vyvrcholení děje, ta závěrečná rozmluva, tohle já mám moc rád. Bez další plků, doporučuji.

• 29.11.2017  21:12
    Anomálie (2014)

Neznámý film, neznámý herci a výsledek byl pro mě před započetím sledování také velmi nejistý. Nakonec se z toho vyklubalo opelichané kuřátko, které má své světlé stránky (primárně bych zde vyzdvihl zpomalené záběry při bojových scénách, které se mi opravdu líbily). Bohužel zábleskovitý děj, který pomalu vyvstává na povrch a jako puzzle ho sestavuješ v hlavě, není až tak moc nápaditý a k závěru byl dokonce až otravný. Kdyby se toho možná zhostil někdo zkušenější dopadlo by to (možná) lépe. Takto velmi průměrný výsledek a snad ani nebudu doporučovat průměrnost.

• 25.11.2017  11:53

Shrnul bych to takto: byla to děsná nuda. Celou dobu tlachání o ničem, na zvrat či vyvrcholení děje úplně zapomeňte. Mírně mě udivuje zdejší vysoké hodnocení. Největší vinu na celé této šedi nese scénář, který zpracovala sama režisérka tohoto díla. Bez Murrayho kvalitního výkonu by to už nestálo ani za starou bačkoru. Mě to velmi vzdáleně minule a nedoporučuji.

• 22.11.2017  19:45
    Tah pěšcem (2014)

Zajímavý nápad tuto událost zfilmovat, ale možná by se film mohl více věnovat samotným šachům a také více rozvést i události po turnaji na Islandu z roku 1972. Takto nám z toho vylezlo pouze syrové maso, které nechutná moc skvěle. Po pár dnech co jsem tento snímek viděl, jsi ho už ani moc nepamatuji, jasná známka toho, že se něco nepovedlo. Jestli doporučit je těžké rozhodnutí a po delší úvaze pro menší zajímavost spíše nedoporučuji.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15