dom156

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 13.12.2018  17:21
    Já, legenda (2007)

Já tyto postapokaliptické filmy mám rád. Will je zde brilantní. Recenze píšu až ve chvíli, kdy jsem viděl standartní zakončení i to alternativní. Jedno končí s nadějí menší, druhé s větší nadějí. Dál to komentovat nebudu. Chtěl jsem porovnat obě zakončení, obě bych hodil napinavostí na stejnou úroveň. Jak jsem již psal, Will zde má taký samostatný part a strašně se mi zde líbil, ono hrát jen se psem musí být velmi složitý kumšt. Doporučuju obě verze.

• 4.12.2018  20:57
    Soudce (2014)

Konečně jsem viděl po delší době snímek, kde Downey Jr., nehraje Iron Mana. A překvapivě tato o dost vážnější póza mu velmi sluší. Solidní drama na pozadí složitých rodinných vztahů, které musí ustoupit před nenadálým problémem. Duval (kterému snad bude brzy tisíc let) hraje jako mladík a slovní potyčky s jeho synem (Downey Jr., - Palmer) jsou zajímavé a je radost je poslouchat, samozřejmě v originálním znění. Ostatní herecké výkony jsou spíš jen stafáž. Bohužel, gradace je velmi pozvolná a když má zabrat, tak se vytratí a film přichází o svůj vrchol. I tak je toto nadprůměrný snímek a mohu doporučit.

• 4.12.2018  20:48

Co tento film vynáší do nebes je trojka: v režisérském křesle stále neúnavný Eastwood, a super bardi na plátně: Hanks a Eckhart. Doporučuju originální verzi s titulkami. Tato verze je mnohem lepší než český dabing. V celém průběhu filmu je cítit napětím, které je krásně kočírováno flashbackama na průběh letu, na životy pasažérů těsně před odletem a pak zase zpátky do reality k vyšetřování. Korunou a ozdobou filmu je, když Hanks (Sully) má řeč během slyšení u nějakého úřadu, jehož zkratku jsem jaksi pozapomněl. Zdařilý hudební podtext jen zvyšuje zajímavost a já nemohu jinak než doporučit a dát plné hodnocení.

• 2.12.2018  11:30
    Deadpool 2 (2018)

Jednička mě mile překvapila a dvojka jede ve stejných kolejích. Průběžně film mi lechtal bránici a hluchá místa se vyskytují skoro minimálně. Doplnění Brolina a dalších potvrzuje kladný pocit z tohoto díla. Hudba fajn, jen mi přijdou 4 pod titulkové scény jako zbytečnost. Třetí díl bych už nicméně vidět nechtěl, jelikož se bojím opotřebení materiálu na všech frontách.

• 22.11.2018  19:07

Uplynuly 2 roky, kdy jsem čekal na pokračování Fantastických zvířat. Malinko retrospektivně: první díl byl velmi povedený v mých očích, humor, ani ne moc akce a plno rozličných tvorů mi přimělo uvažovat, jako kdyby viděl Harry Pottera a vězeň z Azkabanu. Bohužel tento druhý díl je špatný. Výpravná stránka, stejně jako vizuální jsou v pořádku. Obsazení nových postav také není krokem vedle a dokonce malinko se vyjasňují postavy a zvířata z HP. Bohužel po dějové stránce jsem viděl hroznou vatu, ve filmu se snad kromě tří scén nic nedozvíme. Žvatlání o ničem a film se v ději posouvá milimetrovými krůčky. Přetrpět tohle to plahočení celých 134 minut (skutečně tak hrozně dlouhá stopáž!!) je skoro k nevydržení. (Sice jsem neusnul, jelikož jsem furt čekal na NĚCO, co nepřišlo). Dále zde jaksi zmizel humor, film se bere strašně vážně a nejenže si ze sebe neumí dělat srandu, ony se zde ani vtipné scény nevyskytují. Jsem dost otrávenej a to mám zas 2 roky čekat na další díl, kde konečně bude ten hlavní fight. I příprava na něco velkolepého se dá udělat atraktivně a mít rozpočet jak prase tak by to mělo být tak vidět na tom plátně. Doporučení snad jen pro fanoušky HP, jinak jako samostatné dílo spíše ne.

• 22.11.2018  18:52

Pohodová komedie, kde se člověk solidně zasměje. Chemie mezi Gosling s Crowe funguje jak má a takový solidní odpočinkový film, který ani nemá tendence dosáhnout na nejlepší hodnocení je na víkendový večer to pravý.

• 14.11.2018  22:33
    Humr (2015)

Trpěl jsem jak zvíře, když jsem tento film viděl. Zpočátku mi to přišlo jako dobrý nápad s velmi dobrým ansámblem, postupně se bohužel film změnil v skoro až noční můru a stále jsem koukal na hodinky kdy, že to probůh skončí. Bohužel to mělo skoro 2 hodiny. Absolutně neukočírovaný děj, kdy ze zajímavé zápletky se stala nicotná tragédie, bez sebemenšího náznaku napětí či vyvrcholení. Tenhle art šel úplně mimo a mě a jsem rád, že už nikdy neuvidím.

• 11.11.2018  12:13

Vytrhnout tento film od původních dvou byl dobrý nápad. Ona kombinace herců s digitálními šmouly možná trošku fungovala v prvním dílu, ale ten druhý se již moc nepovedl. Zde jsem měl možnost vidět velmi solidní animaci, která mě unesla v čase k původnímu seriálu, na kterém jsem jako malý kluk vyrostl. Oproti solidní animaci, zde máme celkem špatný dabing vyjma Lábuse, který si drží svůj vysoký standart. Dějovou linku není třeba komentovat. Aby se tento animák pustili dospělí, chybí zde humor (nezaznamenal jsem ani jednu chvíli kdybych se chtěl zasmát), nicméně dětem se to bude líbit.

• 5.11.2018  19:14

Hezký dramatický film, kterému snad jen chybí šikovnější ruka na režisérském postu, jelikož i kdybych se snažil sebevíc, tak žádné pocity ve mě film nevyvolal a z toho důvodu nemohu dát nejlepší hodnocení.

• 31.10.2018  20:30

Humoru je zde plno a dobře jsem se pobavil. Zde člověk dává přísná měřítka pouze zábavnosti, které bylo dost a dost. Doporučuju na odlehčení.

• 31.10.2018  20:19

První půlhodku jsem si říkal, do čeho jsem se zase zavrtal, jelikož tato pasáž je velmi nezáživná a hodně pozvolná. Poté přijde uragán krimi akce a hned jsem na měl o zábavu postaráno. Záporák je zde celkem úlisný kněz, který se neštítí ničeho. Celkem prazvláštní detektivní dvojka, která má kupodivu svou fungující chemii. Knižní předloha může být v kombinaci s dobrou fantazií záživný kousek. Filmík doporučuju.

• 31.10.2018  20:07
    Rašín (TV film) (2018)

Jako rozpracovaný návrh velmi dobrý, jako finální dílo průměr. Máme možnost vidět život Rašína během války, v lágru a pak jak ho zastřelí. Jako dobrý, ale když první díl pojednává a jeho životu za války, který mě celkem bavil. Druhý pojednává o životě ve vězení, který má velmi slabý rozjezd, ale interakce s Kramářem (Donutil) byly velmi zajímavé, jen škoda, že jich zde bylo tak málo. Bohužel jsme se vůbec nedozvěděli, co učinil za dob první republiky, když byl ministrem financí, to vše si musím následně přečíst na internetu, jelikož ve filmu o tom není ani zmínka. Tento fakt považuji za výrazné mínus, jelikož historický film, který pojednává o určité postavě z dějin by měl být komplexní a s nadhledem. Díky těmto skutečnostem nemohu dát jiné než pouze průměrné hodnocení.

• 26.10.2018  16:36
    Sedm (1995)

Vytvořit kvalitní detektivní film je kumšt. Musíš mít dobrej scénář, pěknýho hajzla zaporáka a páreček nesourodých detektivů, kteří ale chtěj stejnou věc a to dopadnout vraha. Základní aspekty jsou v tomto snímku vrchovatě překročeny a díky této magické směsy vznikla nebojím se říci legenda.

• 21.10.2018  20:22

Film s velkým P (průměrný). Až s blížícím se koncem dostává děj napínavější dělovou linku a začal jsem všem přeživším spolu se zachráncem Stallone držet palce. Stallone se do této role krásně hodí, bez něj bych si snímek vůbec nedokázal představit. Film jak jsem uvedl průměrný a k odpolednímu dýchánku snad i lehké doporučení.

• 21.10.2018  18:06

Ústup z nasazené laťky, z předchozích 2 dílů. Akce je zde moc a moc, plno záběrů které popírají přírodní zákony. Musím zmínit, hodně špatného zaporáka v podobě Stanham. Sice se celý film tváři jako bubák a mlátit lidi fakt umí, ale charakterově nula k nule. Z mírného zklamání mě vytrhl konec, kde se zainteresovaní rozloučí velmi důstojně s Paul Walker. Škoda té nehody. Za mě bohužel průměr.

• 18.10.2018  17:23
    Venom (2018)

Prvních 30 minut, než se děj rozproudí, je to celkem solidní nuda. Poté, když je Brock infikován, začíná ta správná zábava. Do konce filmu jsem se s krátkými přestávkami velmi solidně bavil. Zajímavý hudební podtext dokresluje pohodovou atmosféru. Hardy se do této role hodí. Jen škoda, že bylo vystříháno velké množství scén, které mohly mít velký potenciál. Film hodnotím kladně a doporučuju, jen čekání na druhou podtitulkovou scénu (asi 10 min než přejedou všechny titulky) je vyčerpávající a tato scéna je spíše k ničemu.

• 11.10.2018  20:55
    Ex Machina (2014)

Ta otázka po shlédnutí je nasnadě. Komu věřit, člověku, který dokáže tolik ukrutností jak v malém osobním měřítku (vraždy, znásilnění, týrání) případně ve velkém měřítku (genocidy, vyhazování, cílené mučení), taky je to ale tvor, který dokáže být upřímný a lidský, milosrdný atd. Naproti tomu zde stojí věc, která myslí jako člověk a je otázkou kolik různých aspektů osobnosti lidské je do ní naimplementováno. Částečně znát povahové rysy strůjce robota může být velký pomocník. Toto dilema mi vytanulo v mysli po konci zajímavého filmu. Tento film rád doporučím.

• 9.10.2018  20:39
    Potvora (2017)

Ach Rasmusi, Rasmusi. Dokázal jsem s hlavním hrdinou soucítit v těžkých momentech jeho vztahu. Byl jsem rozhořčen, jak může někdo s někým takto manipulovat. Bohužel jsem žádné poselství nezachytil a když to beru zpětně, koukání na tento film je solidní ztrátou času. Filmů s podobnou tématikou je hromada a i v lepších verzích než je tato.

• 9.10.2018  20:34

S tímto filmem mám hned několik problémů a to jsem se na něj velmi těšil. Nejvíc ze všeho mi vadí šíleně natažený děj, kdy se vše pitvá do všemožných detailů a úplně zbytečně. Stačila by základní kostra, nalepit na ní trochu vaty a byl by to super kratší film o 100 minutách. Další aspekt bych zmínil jedno úrovňovou latku děje. Kromě dvou scén zde není žádná gradace a napětí. Vše probíhá v rovině 1, bez jakéhokoliv zabarvení či napětí. Jako kdyby člověk je po dálnici stovkou na jedničku. Nebudeme si hrát na alibisty, například výstup na měsíc byl celkem nudný, až jsem začal v kině zívat. Také zde není žádný hudební podtext, který by dokázal, alespoň částečně vygradovat napětí v těle diváka. Obdržel jsem průměrný kousek, kde se celý herecký ansámbl moc a moc snaží, ale vytáhnout film k výšinám se jim v mých očích nepovedlo a spíše nedoporučuji.

• 1.10.2018  20:51
    Houdini (TV film) (2014)

HBO umí dokumenty a životopisné filmy díla uchopit za správný konec. I v tomto případě je provedení více než zdařilé. Bohužel druhá část, kde se vše točí kolem mystiky není vůbec záživná. Nejvíce co mi zde vadí, je hlavně stopáž, klidně bych z toho udělal dvouhodinový celovečerák a byl by klid, takto stopáž monstrózně narostla a místy se vyskytují hluché pasáže.

• 29.9.2018  19:33

Je dobře, když se podaří záměr natočit události, které se odehráli i z pohledu poražených. Je jasné, že největší část všeho (knih, filmů, dokumentů apod.) se primárně bude soustředit na toho hodného (v tomto případě USA) ale občas je nutné poodhalit oponu a ukázat, že i na druhé straně ´barikády´ byly jen lidé, kteří se báli a měli svoje životy, které jim válka zničila. Ken Watanabe je pro mě jedním z respektovaných herců, kteří prorazili i v Hollywoodu. Film jako celek se mi velmi líbil, nicméně je příšerně dlouhý, hlavně první třetina, kde se vše připravuje na bitvu. Tato třetina by mohla zabrat maximálně 10 minut nikoliv 40 minut. Proto dávám 3*, ale doporučuji.

• 29.9.2018  19:22
    Iluzionista (2006)

Je pošetilé se domnívat, že když film vidíte před 14 dny, bude se Vás následně dobře psát recenze. Strašný omyl, velmi těžko z hlavy doluju, co se vůbec ve filmu událo a proč jsem tak to hodnotil. Vzpomínám si na velmi krásné lokace z ČR, které nahrazovali Vídeň a spol. Herecké výkony co mi paměť slouží byly v normě, nic co by vyčnívalo ze standartní latky. Dějová linka zajímavá, občas nějaká ta kudrlinka s bočním tématem a proto jsem hodnotil film jako nadprůměrný. Poučení pro příště recenzi psát co nejdříve.

• 16.9.2018  18:13
    Diana (2013)

Film dobrý leda tak do televize, která film rozdrtí tunou reklam. Po celou dobu stopáže není jediný prvek, který bych mohl vyzdvihnout. Možná snad podoba Naomi s Dianou, která byla vskutku jedinečná. Takto si životopisný film nepředstavuji a nedoporučuji.

• 11.9.2018  21:29
    Sestra (2018)

Obstojný režijní debut (teda skoro) pana Hardyho. Chvilku trvá než se děj pohne z místa, což zde vůbec nevadí. Průběh je celkem očekávaný, lekačky solidní a i atmosféra je více než průměrná. Když bych se uchýlil ke srovnání s Conjuring (1 či 2) tak toto je tak o 20% slabší primárně po stránce nastolení atmosféry. Zajímavá je zde i kamera, kde je možné vidět dlouhé rotující záběry na skupinky herců. Také musím vyzdvihnout super lokaci hradu, který sám o sobě je tajuplný ažaž. Mohu doporučit.

• 8.9.2018  18:33

V tomto filmu můžeme vidět souboj všeho průměrného. Od režie počínaje, přes střih a hudbu až po herecké výkony. Nenudil jsem se u toho, ale také jsem nebyl nijak z celého díla nadšený. Takto uběhlo 91 minut a já byl pouze o daný časový úsek starší, ale nijak obohacený jsem nebyl. Super film třebas k žehlení.

• 8.9.2018  11:50

Ten film je tak blbý až je dobrý. Všechny vtipné scénky táhne pouze Derbez a statní herci jsou jen zbytečným komparzem navíc. Díky němu jsem se velmi dobře bavil a mohu tuhle komedii doporučit.

• 1.9.2018  13:23

Jak se mi první díl líbil, tohle je hodně špatný. Sice zde máme staré dobré obsazení, ale také tu se po celou dobu filmu vyskytuje jakákoliv absence děje. Celou dobu jsem byl svědkem náhodných dialogů, které všechny směřovali k původnímu snímku. Nějaký nápad či hlavní dějová linka nikde. Bohužel ani dané dialogy nebyly nikterak zajímavé a nápadité. Za mě zklamání.

• 28.8.2018  20:36

Na toto drama jsem se těšil a chtěl jsem na to jít původně i do kina. Jaké mi distributor přinesl zklamání zprávou, že film u nás se na velkém plátně promítat nebude. Čekal jsem delší dobu než bude v solidní kvalitě ke zhlédnutí. Čekání se vyplatilo. Musím uznat, že si mě Matthew opět získal svým výborným hereckým umem, který prokazuje poslední dobou každým filmem, kde figuruje v přední roli (Interstellar, Obhájce, Klub poslední naděje atd.). Scénář by vymyšlen do poslední detailu a vysvětlující titulky po každé části filmu než jsme se přesunuli v čase dále, dávali ucelený náhled na danou dobu (mimo daných záběru z oné doby). Stopáž může člověka trochu vyděsit, zde bych s klidným srdcem pár minut navrch přihodil. Byl jsem mile překvapen tímto skoro až zapomenutý dílkem a rád doporučím.

• 28.8.2018  18:44

Má bránice dostala v první polovině filmu total na držku, každou chvíli jsem se smál a upřímně jsem se bavil. Bohužel v druhé polovině přišla adekvátní protihodnota, jelikož tak šílené tempo smrště vtipů nejde jen tak držet. Vtipy najednou utichly a objevila se taká ta vata, když je potřeba zaplnit hluché místo. Bohužel vata trvala skoro celou druhou část stopáže. Také mi přijde podivné, že Franco má opět obě ruce, když si jednu jí uřízl ve filmu 127 hodin. Jinak tuto komedii doporučuji, jelikož kvalitních komedií se produkuje již skutečně málo.

• 25.8.2018  17:13
    Equalizer 2 (2018)

Hodně dlouhá zahřívací pasáž dává znamení, že žádný super snímek to nebude. Po dlouhosáhlém tlachání o ničem a vození lidí v taxíku, uplyne 30 minut a po dějové lince jsme se neposunuli ani o milimetr. Když dojde k hlavní zápletce, věrně kopíruje dějovou linku z prvního film jen s rozdílem postav a lokací. Děj akce a agradace je stejný. Hudba je zde nezáživná a také stopáž mě vyčerpala. Ještě, že ve filmu hraje Denzel, který je natolik dobrý herec, který strhává veškerou pozornost na sebe a díky němu je film o fous lepší. Equalizer 2 také sebe asi bere moc vážně, jelikož vtip zde není ani jeden. Tedy jeden zde je, nicméně to asi nebyl úmysl, abychom se zde zasmáli. Hodnocení vychází negativně mnohem víc než u prvního filmu a nedoporučuji.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18