dom156

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 18.9.2017  18:14
    Všemocný (2011)

Já chci taky NZT a hlavně ty jeho prachy :D. Film jsem viděl všudy všeho 2x a vždy mě v lecčems dokázal překvapit a pobavit. Bradley se do této role krásně hodí a když má v krvi NZT tak jeho zářivé modré oči mi oslňovali byt. Takže film mohu použít i jako lampičku do pokoje. De Niro sice nemá zas tak velkou roli, ale jeho umění hrát je opět nezpochybnitelné. Já se velmi dobře bavil po celou délku filmu a mohu konstatovat, že je to velmi nadprůměrný film, který mile rád doporučuji dále.

• 14.9.2017  20:37

Film o ničem. Již jsem to zde uváděl vícekrát, ale budu se muset opět opakovat, komedie bez zasmání není komedie, ale průser. Zde to není zas tak velký průser, nicméně malej průšvih to jest. Já už si ani po 24 hodinách nepamatuju, o čem to vlastně bylo, nějaký agenti a mrtvoly či co. Herecký materiál dobrý, ale vůbec nevyužitý. Alespoň, že to mělo nízkou stopáž. Spíše nedoporučuji.

• 13.9.2017  20:01

Ve dvou dnech jsem si dal 2 horory a po úžasným a tajuplném To, jsem následující den viděl tuhle zhovadilost. Tohle je krásný příklad hororů 21. století, kde je atmosféra mizerná, tuna lekaček, které člověk dokáže i předvídat a matní někdy i marní herci. Abych jen nehanil, tak zde stojí za zmínku vyvrcholení dějové linky, které není dle klasické šablony a zajímavým zvratem celý film zakončí. I tak to bohužel nestačí ani na průměr a já nedoporučuji.

• 13.9.2017  19:18
    To (2017)

To byla atmosféra, že bych jí mohl nožem krájet. Tohle byl návrat do starých kořenů hororů ze 70 a 80 let. Atmosféra byla tak silná, že vůbec nevadil malý výskyt lekaček. Překvapivá je i délka filmu, která je na horor, poslední dobou silně nadprůměrná. Líbili se mi herecké výkony dětí (teda spíše pubescentů). Vše klapalo, jak mělo a já měl v kině místy i husí kůži, tak moc na mě film působil. Nemohu jinak než moc moc doporučit.

• 6.9.2017  11:49

Mě ten film nějak nesedl. Nejenže byl děj celkem o ničem a snaha hrát na city, se u mě úplně míjí účinkem. Herecké výkony jsou sice obstojné, ale vše nezachrání. Bohužel filmaři při výběru kostýmů mysleli asi na něco jiného, jelikož děj se má odehrávat ve 14 století, ale kostýmy tomu v mnoha případech neodpovídají a ani chování, natož nějaká ta etiketa neodpovídá na tehdejší dobu. Kdyby ve filmu aspoň byly vtipy, takto jsem jen neuvěřitelně zíral do notasu a chvíli trpěl míň a chvíli víc. Mno… za mě nic moc a nedoporučuji.

• 4.9.2017  21:42

Nejlepší díl ze všech plný bitek, zvratů a mystiky. Zasazení Conneryho byl geniální tah, jelikož stvořil skoro až legendární spojení s Fordem. Nemám co vytknout a doporučuji.

• 27.8.2017  12:18

Oproti velmi podobným filmům jako např.: Pád Bílého domu případně Pád Londýna je tento snímek o dost svižnější a také uvěřitelnější. Nejvíc tomu pomáhá obsazení Tatuma, kterému dokáži věřit jeho roli agenta a také není jeho role vyobrazena jen jako vraždící hovado, jako to bylo u Butlera v již zmíněném snímku. Výbuchy na plátně (teda na monitoru mého notasu) vypadají velmi povedeně, kromě průletu helikoptér městem, kde to vypadalo, jako kdybych se octnul v počítačové hře. Humor se tu snad pouze omezí na jednu scénu, ale v rámci toho, že hlavní hrdina má i city, které mu můžu věřit to vůbec nevadí. Délka filmu je přijatelná a zvratů je tak akorát. Mohu kladně doporučit tento akčnák.

• 25.8.2017  20:44

Další pokračování super dobrodružného akčnáku s Fordem na platně. Opět jsem se nenudil od začátku do konce a na ta léta i super triky a efekty. Možná konec mohl být pojmut více zajímavě, ale i tak dávám plné hodnocení, jelikož si to tento film zaslouží. Doporučuji.

• 21.8.2017  16:39
    Demolice (2015)

Šílenost, která se vymkla kontrole, takto bych tento snímek charakterizoval. První půlka se snažila být vtipná a celkem se jí to dařilo. Ale druhá půlka se snažila hrát spíše na vážnější strunu a ve světle celkového nesmyslného děje, to byl spíše nepovedený žert. Smysl natož poselství z tohoto filmu vyčíst nemůžeme. Pro mě to byl, je a bude spíše chumel scének, které na sebe nikterak nenavazovali a občasná vtipnost film udrží pouze nad odpadem. Nedoporučuji.

• 17.8.2017  21:07

Legendární film, u kterého je asi největší problém najít původní dabing. Stáhnul jsem dvě verze a ejhle, měl jsem skoro z toho novějšího dabingu osypky. Musel jsem stáhnout verzi, kde v rohu obrazovky bylo logo Primy, ale klasický dabing je prostě nej. Super dobrodružný a již docela dost postarší film. Rád se k němu zase někdy vrátím a doporučuji.

• 12.8.2017  12:46

Dějiny jsou krásné a poučné zároveň. Já sám mám historii jako svůj koníček. Po historické stránce až na pár výjimek je film velmi dobře zpracovaný a herecky velmi dobře zvládnutý. Nicméně hudební podtext bohužel skoro neexistoval a rozvržení času bylo chaotické a nahodilé. Kdo úplně dějinám neholduje, tak asi věděl prdlajs, který rok je, či o jaké období jsme se posunuli. Vysvětlivky ve formě jaro roku xxxx, by velmi pomohly. Zvlášť nešťastný byl závěr filmu, kde se seběhlo vše moc rychle a uspěchaně a poté se u mě dostavil takový divný pocit, že jsem vůbec nevěděl, co jsem vlastně shlédnul. Z mých rozporuplných pocitů bych film hodnotil velmi průměrně a doporučil pouze tomu jedinci, kdo se trochu vyzná v dějinách, případně v dějinách Anglie.

• 7.8.2017  22:41
    Hra (1997)

Máme možnost sledovat rozvíjející se drama, které nás zpočátku nenechá na pokoji a furt do nás zvědavostí tepe. Když přijde dlouho očekávané vyvrcholení, tak z toho zas tak úžasné pocity nemáme. Douglas je pro tuto roli stvořený, ale chybí mu parták, který by mu zdatně sekundoval. Všechny vedlejší role jsou titěrné a bez výrazných charakterů. Nadprůměrný film to je, bohužel potenciál nebyl zde plně využit.

• 6.8.2017  11:13
    Zasvěcení (2016)

Film, který mě nedokázal vůbec ničím zaujmout. Čuměl jsem na to jak péro z gauče a chvílema nevěřícně kroutil hlavou. Nejenže film nemá žádné poslání, ale já nepochopil samotnou podstatu tohoto filmu. Co tím tak páni filmaři chtěli říci, tato otázka mi občas prolítla hlavou. Nejspíš nějaký zdrogovaný scénárista se nudil a začal psát scénář o tom, co se mu za hnůj akorát vyvrbilo v hlavě a další inteligent to pak zfilmoval. Je mi líto i herců, že museli v tomto hrát. Délka 96 minut je také ubíjející. Málokdy dávám odpad, nicméně tohle to si to po právu zaslouží. Rozhodně nedoporučuji.

• 29.7.2017  18:55

Tenhle díl tuhle sérii velmi pokazil. Díl byl vlastně o ničem a přitom měl neuvěřitelně dlouhých 85 minut. Není skoro nic co bych mohl kladně hodnotit, až na pár povedených akčních scén. Velmi nedoporučuji.

• 22.7.2017  19:37

Vtipný western je pro mě novinka, která mě potěšila. Bohužel mě, ale vůbec nepotěšila zbytečná délka filmu. Také děj chvílemi ztrácí dech, jako když by šel po schodech na Sněžku. Celkový dojem v mých očích je lehoučký nadprůměr a zdržím se jakéhokoliv výlevu ve formě doporučování.

• 22.7.2017  18:40
    Spojenci (2016)

Robert Zemeckis se v tomto případě pořádně seknul. Alespoň víme, že je člověk, jelikož chybovat je lidské. Nejenže, celý film se skoro nic pořádného nestane a konec je z takové té klasické klišoidní šablony. Primárně mi vadil herecký pár Piit a Cotillard, jelikož tak nesourodou dvojici, ze které nejde vycítit žádný cit vůči druhému, jsem snad ještě nezažil. Mezi nimi nebyla naprosto žádná chemie, vášeň, empatie vůči druhému, prostě nic. Drama, které vesměs stojí na partnerské dvojici, se tím pádem stálo skoro nesnesitelné a proto nemohu doporučit.

• 21.7.2017  09:55
    33 životů (2015)

Film dle skutečné události, kterou mám v živé paměti. U tohoto druhu filmu je nutné dobře vylíčit průběh dané problematiky a také nám pod kůži dostat hlavní hrdiny, abychom s nimi mohli soucítit a fandit jim k záchraně. Bohužel, obě části zde nejsou správně interpretovány. K první části sice máme možnost vidět následky tohoto závalu, ale o příčinách se mluví jen velmi střídmě, a kdo není obeznámen s celou situací, která kolem roku 2010 nastala, nedokáže se vnořit pořádně do celého filmu. A za druhé a to je ten nejdůležitější bod, hlavní protagonisté nejsou ale vůbec sympatáci, kterým by člověk u televize, případně u monitoru držel palce, spíš je to taková sebranka chlápků. Mimochodem pochybuju, že v tom dole bylo 33 herců, možná tak nanejvýš 20. Mně bylo celkem jedno, jestli tam zůstanou či nikoliv. Také problematika tak dlouhého soužití v zavaleném dole s lidmi, které kromě práce skoro neznáš a vývoj jejich charakteru není ve filmu, kromě jedné hádky vůbec řešena. Přitom by to bylo velmi zajímavé a z filmu by se částečně stalo i psychologické drama. Takto dostaneme polotovar a doporučovat průměrný film nebudu.

• 13.7.2017  17:42
    Cesta (2009)

Když jsem film viděl poprvé nebyl jsem si svým prožitkem vůbec jist, takže asi po půl roce jsem se do něho zakousl znovu a mé nadšení se ukázalo jako správné. Začátek filmu je hodně nevlídný až chladný a po celou dobu si drží své temné a tajuplné vzezření. Viggo je uchvatnej v této roli. Film jak je temný, tak je dobrý a ani ne úplně radostný konec filmu, tomu neubírá, spíše celý film podtrhne. Nebude to sice pro každého, ale pro mě ano, tím pádem mohu doporučit.

• 9.7.2017  22:36
    Disturbia (2007)

Dobrý nápad, který je vskutku dobře uchycen za správný konec. Klučina, který to má těžký, mimochodem Shia to hraje fakt perfektně, škoda jen, že zbytečně koketoval a možná ještě stále užívá drogy, ale to je jiná kapitola. Malinko mě překvapilo, zjištění, že když je hlavní hrdina (padouch) líčen jak povaleč a lenoch nejvyšší ražení, tak náhle dokáže pájet a dávat dohromady věci, jak jej napadne, aby měl šmírovací zařízení na své potrhlé sousedy. Filmík nám zprvu nenápadně a poté o to razantněji graduje a těšil jsem se vskutku na velkolepé vyvrcholení. Které jsem bohužel nedostal a byl jsem zklamán oseknutým a odfláknutým závěrem. Tak moc dobrý film na závěr degradovat je až skoro trestný čin. Alespoň, že nebyl otevřený konec, to já moc nemusím. S mírnými výhradami doporučuju.

• 9.7.2017  14:06

Po delší úvaze bych řekl, že tento film nej ze všech tří, nepočítám do toho samostatný film Mimoni. Nejenže je zde nejvíc akce v kontrastu s vtipem. Také se tu nevyskytují hluchá místa případně trapný záporák jako u trojky. I děj má na animák hlavu i patu a pár blbostí nemá smysl moc řešit. Doporučení tohoto snímku, je po přečetní recenze spíše jen formalitou.

• 6.7.2017  20:06
    Trosečník (2000)

Jeden z mnoha hereckých vrcholů Toma. Spojení Zemeckis a Hanks je čarovné a ta chemie z nich přímo plíští na obrazovku. Pro mě super film, jen kdyby bylo i rozebráno prostřední část pobytu na ostrově a zachycení jeho začlenění se do života (cca rok až dva na ostrově), tak bych byl na 100% spokojen. Moc doporučuji.

• 3.7.2017  19:43

Cítil jsem v kostech, že tohle nebude nic pro mě a taky se to celkem rychle potvrdilo. Je to také nemastné, neslané a u romantického filmu překvapivě citově ploché. Jeden zajímavý dějový zvrat filmu alespoň lehce pomohl získat tvář, i tak se spíše potácíme v podprůměrnosti a nemohu doporučit.

• 1.7.2017  13:31

Prvních 15 minut jsem seděl zaraženej v kině a říkal jsem si, co to právě sleduji. Naštěstí mě film z této ponuré letargie dokázal vytrhnout svým švihem a občasným humorem, kde jsem i já se srdečně zasmál. Film celkem solidně frčí a když se začne zadýchávat, hned na nás vyskočí mimoni, aby zaplnili prázdný prostor a hned je legrace. Filmu hodně na kráse ubírá opravdu trapný a nevýrazný záporák. Horší záporáka jsem v animácích snad ještě nezažil a doufám, že už ani nezažiju. Doufám, že toto je opravdu již poslední díl, tvůrci nemají možnost vymyslet nic nového, co by stále bylo kvalitní a koukatelné. Mimochodem po grafické stránce jsme se od prvního dílu, která je už starý 7 let, opět někam posunuli a je to na obrazu dost znát. Přes některé nedostatky mírně doporučuji.

• 30.6.2017  17:01

Originální znění je bezesporu lepší, ale v kombinaci s prvkem 3D jen odvádí pozornost od obrazu. Harry Potter byl více o ději a zde mi přišlo, že je to více zaměřeno na obrazovou stránku. Malinko mi to přijde jako návrat k prvním dílům Harryho. Po zahřívací půlhodince se film rozvine a primárně svět v kufru je přímo čarovný. Eddie odvádí opět kvalitní výkon, skoro jako vždy. Krásně se na to kouká, ale je to zbytečně natažené. To je vlastně jedinné mínus tohoto filmu. A s klidným svědomím doporučuju.

• 28.6.2017  19:56
    Padesátka (2015)

Po delší době jsem opět sebral odvahu a zkouknul na nějaký ten český výtvor. Po zajímavém a povedeném filmu Bezva ženská na krku, ani toto není žádné zklamání. Sice jsem se mockrát nezasmál, ale herecky film obstál. Primárně Pavelka krásně svůj part zvládl. Také se mi líbil hojný počet záběrů na krajinu, ve kterých je vidět i malinko slušný rukopis Kotka, který teda můj oblíbenec rozhodně není. Hory jsou prostě hory. Na české poměry celkem solidní podívaná, za mě lehoučký nadprůměr a malinko doporučuji.

• 26.6.2017  22:49

První hodinu se dá celkem snadno snést to žvatlání všech tří hlavních protagonistů, místy mi to přišlo i zajímavě podané. Bohužel postupem času, člověk snadno začne ztrácet povědomí o čem hovoří a v hlavě mu začne hrát opička na cimbály nebo začne sledovat z okna bouřka, jako jsem to dělal při druhém zhlédnutí. Což moc velkou vizitku filmu nepřihodí. Herecky nemám co vytknout. I tak za mě lehoučký nadprůměr.

• 24.6.2017  13:11

Neuvěřitelný jak ten čas letí, je to už 19 let starej film, ale stále má svoje kvality a i dneska může se v něm člověk ztotožnit. Když vidím ty super telefony tak cítím až trochu nostalgie. Will zde podává velmi solidní výkon a celý film krásně šlape jako hodinky. Jen kdyby bylo lépe podchycené celé vyvrcholení filmu, stal by se film u mě legendárním. Doporučuji.

• 24.6.2017  12:49

Prozatím nejlepší díl této ságy, co jsem měl možnost vidět a srovnávat. Ten středověký háv plný temnoty mu velmi sluší. Furt lepší než stříbrný kulky a spojitost s dnešní dobou. Celkově když se nad tím zamyslím, tak upíři, vlkodlaci atd., mi sedí na středověk případně novověk. Zasazování do 21. století mi nějak moc neštimuje. Když se vrátím k filmu, tomuto prequelu pomohlo i logické neúčinkování Kate, na kterou byl v minulých dílech až moc upoután děj. I přes mírné zlepšení jsme se dostali pouze do filmového průměru.

• 17.6.2017  21:44
    Avatar (2009)

Fakt, který mluví za vše, 60% filmu je CGI. Neskutečné a přitom úchvatné. Cameronovi se povedla opravdu neskutečná věc a to je tento film. Grafická stránka filmu lahodí oku a 3D je zde skoro povinností. Film jsem viděl již několikrát a vždy mě chytnul za srdce. Zajímavé je, jak jsem se k němu dostal poprvé, přinesl mi strýc tento film na DVD a já předtím o něm vůbec neměl tucha. Prodloužená verze mi přijde už moc dlouhá jinak nemám co vytknout a doporučuji.

• 15.6.2017  18:29

Nejprve bych rád uvedl, že jsem neviděl ani film z roku 1995, ani ten z roku 2004. Tak upovídaný a hloubavý film jsem dlouho neviděl. Byly momenty, teda spíše dialogy, které byly zajímavé a měli svojí úroveň. Ale ve většině případů mi to spíše přišlo jako slovní kydání hnoje. Měl jsem přibližně v půlce filmu co dělat abych to nevypnul. Nakonec jsem to zvládl dokoukat až do konce. Mimochodem konec byl asi ta nejlepší část celého díla. Mno za mě nedoporučuji.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14