dom156

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 26.5.2018  18:50
    Kód Navajo (2002)

Mohu se označit do skupiny nepřítele Cage, jelikož mi jeho herecký styl nějak nesedí. Zde v této drsné roli se mi, ale líbil, i když občas se vrhal do bojů tak neohroženě jako kdyby měl 9 životů. Kvituji, že kromě základní zápletky sem filmaři necpali žádné sladoučké scény a dávali nám jen krev prostoupenou chvílemi poklidu. Jako válečný film hodnotím nadprůměrně a doporučuji.

• 23.5.2018  18:53

Klasická akční podívaná s hvězdným obsazením. Z mého pohledu, ale nic víc, nic míň.

• 19.5.2018  12:47
    Šmoulové 2 (2013)

Jednička byla krásné připomenutí legendárního seriálu. Tohle pokračování není zas tak špatné, ale něco velmi citelně tomu chybí. Možná míchat kreslené postavičky se skutečnými herci a ne zrovna dobrými, dělá tu pachuť na horním patře. Dlouho jsem váhal jak pojmout hodnocení a nakonec jsem se přiklonil k přísnějšímu hodnocení a snad i nedoporučení mé.

• 15.5.2018  18:41

Když jsem viděl tak mega vysoké hodnocení, musel jsem nakonec vyrazit do kina na tento snímek. Vše se neslo v megalomanské show. Efekty, střih, souboje, a roztržení všech Avengers do dílčích příběhů, to vše podporuje úžasné hodnocení, jako doklad vysoké kvality a výborné práce od režiséra až po posledního poslíčka, který nosil hercům kávu. Primárně musím vypíchnout super tvrdýho záporáka, který překvapivě má i city a dokáže uronit i nějakou tu slzičku. Tahle role Joshu Brolinu sedla jak prdel na hajzl. Vyvrcholení některé může trochu překvapit, jelikož nemusí vše skončit dobrým koncem, což já kvituji. Toto je krásná ukázka toho, jak má vypadat pořádný a nadupaný blockbuster. Doporučuji!

• 8.5.2018  16:14

Proč došlo k prequelu k filmu Vymítač ďábla: Zrození, vůbec nechápu a asi nikdy nepochopím. Již původní snímek byl docela mizerný a tento paskvil je ještě horší. Nebýt hereckého umění Skarsgård nejhorší hodnocení jednoznačně padne a já bych musel jet do nemocnice pro duševně choré. Tohle nebyl horor, tohle nebylo zhola nic. Jen malinké náznaky, které hned zmizely v nicotě. Nedoporučuji.

• 7.5.2018  11:39
    Líbánky (2013)

Po delší době jsem se odvážil podívat na český film. Bohužel musím konstatovat, že jsem dostal neduživé a nahnilé jablko. Nuda, nuda, navíc ohrané ksichty, které vídám furt. Až na závěr svitla naděje na něco smysluplného, bohužel ihned byla filmaři zadupána do země. Nudný film a nedoporučuji.

• 3.5.2018  06:44

To je nápad, sci fi s hororovými prvky, bohužel také s nevytěženým potenciálem. Prvně mi chyběl nějaký prolog, abych věděl, kde se ty krásné potvůrky na Zemi dostali. Ale to se dá ještě odpustit. Pak následovali 2/3 kde jsem se bavil dobrými herci a za zádami jim hrála fajn hudba na poslech. Takto dobře rozehraný scénář se zakope poslední třetinou, kde již jsou jen lekačky a logicky dojde i na konfrontaci s mimozemšťanama. Poslední scéna mi vykouzlila úsměv na tváři, jelikož jako bych se octnul spíše někde v Terminátorovi. Bohužel musím sdělit, že snímek dosáhl pouze na průměr a to díky pokakánemu konci filmu. Škoda.

• 30.4.2018  12:14

Sam má dlouhé vlasy, Jack jaksi přibral, ale jinak je to ta stará dobrá parta. Řekl bych, že toto rozuzlení celého seriálu je mírně lepší než zúčtování s Orii (film: Hvězdná brána: Archa pravdy). Mohu zde ocenit výbornou zápletku, která je ke konci bohužel až moc uspěchaná. Líbila by se mi zde stopáž klidně i přes dvě hodiny. Krom uspěchaného konce nemám co vytknout a když běželi titulky, chytla se mě taková nostalgie, že už jsem vše viděl z původního seriálu + filmy. Nicméně leží přede mnou další výzva jménem: Hvězdná brána Atlantida. Mimochodem samozřejmě doporučuji.

• 28.4.2018  11:04

Jim Carrey je bezpochyby jedním z velmi dobrých komiků, bohužel v tomto případě jsem byl svědkem linií nesouvislých scén, některé z nich byly vtipné a u některých jsem jen tupě civěl na obrazovku svého notasu. A takto to bylo pořád do kola, až najednou vše skončilo a já mohl jít spát. Zdejší hodnocení je velmi vysoké, bohužel u mě to tak není a nebude. Všem se to taky líbit nemůže a já nedoporučuji.

• 21.4.2018  13:07

Po tolika letech od konce úžasného seriálu jsem objevil zakončení v podobě dvou filmů. První se mi líbil, i když by tomu nějaká větší galaktická bitva slušela, jako zakončení možná víc. Jako milovník seriálu samozřejmě doporučuji.

• 17.4.2018  19:40
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Legenda mezi seriály. Už jako malý kluk jsem každý záběr, každou sekundu, každý boj a každou super hlášku hltal plnými doušky. Uplynulo několik už více let a já, když si opět pustím jakýkoliv díl, tak jsem opět zas ten malý kluk. Hlášky, a džafská mluva atd., již navždy zůstanou zakořeněny v nás fanoušcích. Některé díly jsou slabší, těch ale není mnoho. Poslední dvě řady, kde už nehraje prim Jack, jsou mírně horší, ale na celkovém hodnocení to nic nemění. Buď Hvězdnou bránu milujete či kroutíte hlavou nad tím, jak na toto může někdo koukat. Ted je jen otázka do které kategorie se každý jedinec zařadí, já jsem samozřejmě v té první.

• 16.4.2018  17:15
    jOBS (2013)

Je zajímavé, že si Ashton za svůj výkon vykoledoval nominaci za nejhoršího herce v tomto filmu. Já bych naopak jeho snahu ocenil, nepřišel mi zde vůbec marný. I dějová linka, která je primárně zaměřena na začátky Jobsovi kariéry, je zajímavě poskládána a občasný prostřih do dalších let jen usměrní děj, který by se jinak začal plácat v bahně ničeho. Zajímavé opět je, že mi dokázali tvůrci brnkat na city, což jsem s podivem kvitoval. Znám plno lepších životopisných filmů, tento je mírně v nadprůměru a mohu mírně doporučit.

• 11.4.2018  18:51

Hned na úvod mě překvapilo celkem solidní obsazení (Skarsgård, D'Arcy). Většinou jsou v hororech neznámí herci, zde tomuto tak není. Ani děj není tak debilní jak jsem očekával. Nicméně zpracování pokulhává dost výrazně. Chvílemi jsem se nudil, chvílemi jen nevěřícně zíral. Když film skončil, celkový náhled nebyl tak otřesný, jak jsem očekával, možná i tím, že se zde vyskytoval zástup solidních herců. Přesto i tak nemohu doporučit.

• 10.4.2018  22:38

Byl jsem na tom v kině a již po pár dnech si kromě prázdného žvatlání nic nepamatuji. Dle traileru to vypadalo dobře. Je jasné, že trailery vytáhnou z filmu skoro vše dobré, ale zde vytáhli i něco, co tam snad ani nebylo. Viděl jsem neustále dokola záběry na mlčící lidi oné doby a pak to zmíněné žvatlání, mimo to byl film katastrofálně prázdný. Nemohu jinak, ale tohle skutečně s klidný svědomím doporučit nemohu.

• 10.4.2018  22:10
    Wonder Woman (2017)

Zdejší režisérka prokázala talent v poskládání celé mozaiky filmu a to tak aby nebyla příliš přeplácená. Také prokázala plno začátečnických chyb (žádné velké filmy s takovým rozpočtem ještě netočila). Primárně bych zde mohl psát o doslova zabíjení jednotlivých scén, kde solidní a napínavá scéna dostala přes hubu úplně hluchým místem či špatně zařazenou další scénou (že by někdo řádil ve střižně? Mohu jen spekulovat). Možná to není jen chyba režisérky, ale i chyba scénáře. Když filmu necháme jeho celistvost, jedná se o zajímavé dílko s fajn roztržkou na konci. A mé skutečně jen lehounké doporučení.

• 3.4.2018  18:22

Lehce nadprůměrný film se dočkal pokračování a opět to dopadlo tak, jak všichni čekali a to v úbytku kvality. Naštěstí zde úbytek filmařské kvality není tak znatelný jako u mnoha jiných děl. Největším problémem je absence charismatické postavy, jelikož současný ansámbl je charismatický jako moje ponožky. Také odklon o Kaiju směrem k Jaegerům je spíše ke škodě. Z celé letargie mě alespoň vytrhla závěrečná bitva, která dala vzpomenout na solidní první díl. Velký průměr a žádné doporučení, to je můj názor.

• 2.4.2018  21:23
    Já, kocour (2016)

Začnu klady, které jsou pouze v podstatě v obsazení krásného a milého kocourka. Jmenovat všechny zápory nemá smysl, jelikož by ten dlouhý seznam nikdo nečetl. Jen v pár větách. Dějová linka a casting úplně na pendrek. Příšerné CGI ve scénách, kdy filmaři se snaží o nějaký ksichtík u čičiny. Hudba žádná a mohl bych takto pokračovat dál. Raději to zkrátím a nedoporučuji.

• 25.3.2018  11:09
    Já, robot (2004)

Já bych to shrnul do oslovení fajn scifi detektivka. Celá zápletka s rafinovaným podvodem, který nebudu spoilerovat je zajímavá a napínavá. Will se na roli detektiva, který moc nevěří robotům velmi hodí. Bohužel závěrečná 15minutovka byla na mě moc uspěchaná a člověku se tím trochu pokazil zážitek. Klady zde v jasné většině převažují a proto doporučuji.

• 23.3.2018  18:46

Některé snímky chtějí cílit na city a vyvolat u nás i pár slziček. Zázraky z nebe přesně zapadají do této skupiny. Jenže zde vůbec nic nefunguje. Kromě pocitu otrávenosti se u mě vůbec žádné další pocity nedostavily. Vše je natahované a vzhledem k nesympatičnosti všech hlavních hrdinů, mi bylo úplně jedno jak vše dopadne. Možná dle výše uvedených řádků vám budu připadat jako puritán, ale mě to skutečně vůbec nezasáhlo a nedoporučuji.

• 23.3.2018  18:31

Když konečně se vyjeví celá pravda a proč hlavní hrdina vše dělá, je člověku úzko po těle. Bohužel, než se celá pravda zjeví trvá to skoro celý film a přeci jen čekat na vysvětlení úplně všeho přes dvě hodiny není dobrý nápad. Kdyby filmaři měli více rozumu, byl by to ještě o fous lepší film, než jakým je nyní. Rozhodně doporučuji.

• 21.3.2018  22:35

V poslední době se moc dobré válečné scenérie na plátna kin nedostávají. Zde díky výborně zmáknuté režii Gibsona máme možnost vidět super válečný film. Tempo není zpočátku vůbec zběsilé a v poklidu nás vtáhne do pařátů dějové linky. To co se posléze děje na Okinawě je vskutku mistrovské dílo jak přiblížit divákovy hrůzy války. Nebudu vyzdvihovat výborný výkon Garfielda, ale spíše se u zastavím u seržy Vaughn, který je spíše známý z hraní v komediálních rolích. Zde mu ta vážná role krásně sedla a nebylo by vůbec na škodu se zamyslet, v jakých rolích chce vlastně hrát. Vážná poloha mu neskutečně jde. I když se zdá, že stopáž 139 minut je moc obsáhlá, opak je pravdou a není zde ani minutka, která by přišla na zmar. Jediná kaňka na jinak výborném vysvědčení je překroucený závěr filmu. Kdyby se filmaři drželi faktu, jak to celé dopadlo, byl by to bezkonkurenční snímek. Takto jeho hrdinství vyšlo na zmar. Dost řečí kolem a velmi rád doporučuji.

• 16.3.2018  20:04

Víra v něco (nemusí to být hned bůh, klidně osud, či jen nějaké to neurčité mystično) je v určitých momentech i prospěšná. Například při nemoci, válkách, neštěstí atd. Člověk má v těch těžkých chvílích potřebu se obrátit pro pomoc někam jinam než k druhému člověku a to já plně chápu. Snímek nám ukazuje, jak víra je nepraktická v osobním a každodenním životě. Zvlášť specifická víra, která tě v plno každodenních činnostech omezuje. Bohužel, já celému tomuto dílu nemohl přijít jak na chuť, tak skoro ani na jméno. Žádné pocity, krom pocitu rozhořčení z neustálých změn názorů hlavní postavy, ve mě celý průběh filmu nevyvolal. Také osoba hlavní aktérky mi přišla nesympatická až skoro arogantní. Spíše nedoporučuji, možná jen jako odstrašující případ pro někoho kdo by chtěl začít koketovat se sektami.

• 16.3.2018  19:50

Pokračování velmi zdařilé a výdělečné jedničky se povedlo. Sice ubylo hanbatých scén a trošku byl seškrábnut břit některým vtipům, ale já se opět dobře bavil a i zde dávám stejné hodnocení jako u prvního dílu. Doporučuji.

• 15.3.2018  21:27

Je to k nevíře, co světlo světa spatřil tento již legendární film. Přesně je to 19 let. Také je k nevíře, jak ten čas letí a hlavním aktérům je mezi 40-50 lety. Příjemná oddechová komedie se špetkou té sexuálnosti. Nemohu jinak než doporučit.

• 9.3.2018  20:08

Návrat 64 letého Indyho na velké plátno. Zprvu bych rád malinko odbočil a rád bych si podělil o svoje přání. Přeji si, aby co nejrychleji byl hotový díl číslo 5. Fordovi už je 75, tak ať je ještě při síle. Oklikou se vracím na místo činu. Čtvrtý díl je takový slabší brácha oproti namakancům - původní trilogii. Nejvíc na kráse mu ubírá totálně nezvládnutý konec, kde zařazení mimozemšťanů je dost přes čáru. Úplně mi také nesedí obsazení Shia, nedokážu přesně popsat, proč mi zde vadí, ale jako kdyby narušil vnitřní atmosféru, která byla silně patrná v úvodní trilogii. I přes některé své nedostatky je Království křišťálové lebky stále nadstandardní počin a doporučuji.

• 6.3.2018  18:13
    Training Day (2001)

Solidní zklamání. Očekávání byla vysoká a dostal jsem mix drsných scén a arogantnosti od postavy Alonza. Viděl jsem již mnoho podobných filmů a vždy v nich byla nějaká přidaná hodnota, něco co stálo za zmínku, bohužel zde jen pusto a prázdno a taky Alonzo. Já se nebavil a tak nemohu ani doporučit.

• 27.2.2018  18:16
    Kocour Bob (2016)

Ze všeho nejvíc musím ocenit herecký výkon kocourka Boba. Kéž by ten náš uměl taky dělat pac.. Knížku jsem před pár lety věnoval babče a tak jsem se zvědavostí se podíval, co jsem jí dal za knižní titul. Musím připustit, jestli je film alespoň částečně zfilmován dle knížky, tak jsem vybral tehdá dobře. Na filmu není moc co hodnotit, ale fakt se tento příběh skutečně stal, v člověku umocňuje pocit údivu a zvědavosti. Bohužel mi zde chyběla větší hloubku, hlavně na konci při detoxu a proto nedávám plné hodnocení. Jinak vřele doporučuji.

• 26.2.2018  18:52

Klasická pohádka pro mladší náctileté publikum. Mě to jako například Twilight sága úplně neiritovala a jisté pasáže byly i celkem vtipné. Což mě příjemně překvapilo. Konec už tak úžasný není, ale přežil jsem ve zdravý a bez úhony na mých mozkových buňkách. Dávám průměr a doporučení dávat nebudu, jelikož komu se tento žánr líbí ať se na něj podívá a komu ne, ať se tomuto snímku vyhne obloukem.

• 23.2.2018  16:38

Film je jeden velký souboj mezi dvěma pádnými argumenty. Na jedné straně stojí argument o zveřejnění tajných spisů a o svobodě tisku a slova v demokratické zemi, na druhé straně stojí strach ze zničení rodinného stříbra a možná až cesta do báně. Tento konflikt zasazený do 60 let 20. Století, se soubojem Hanks vs Streep mě hodně bavil a to od chvíle, když jsem se rozkoukal kdo je kdo. Jelikož zpočátku to není vůbec jasné. Pořádný náboj film vdechne až poslední třetina a proto nemohu dát plné hodnocení, jinak vřele doporučuji.

• 23.2.2018  10:21
    Red 2 (2013)

Jak původní film byl velmi obstojný, takto tento je pro mě spíše zklamání a náhled do podprůměru. Bruce a jeho banda se snaží, bohužel s nesmyslnou zápletkou nic neudělají. Ani zařazení Hopkinse, které ho já považuji za výborného herce, s tímto smutným faktem nic nezmění. Ani jako oddechovku bych spíše nedoporučil.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16