dom156

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 16.9.2018  18:13
    Diana (2013)

Film dobrý leda tak do televize, která film rozdrtí tunou reklam. Po celou dobu stopáže není jediný prvek, který bych mohl vyzdvihnout. Možná snad podoba Naomi s Dianou, která byla vskutku jedinečná. Takto si životopisný film nepředstavuji a nedoporučuji.

• 11.9.2018  21:29
    Sestra (2018)

Obstojný režijní debut (teda skoro) pana Hardyho. Chvilku trvá než se děj pohne z místa, což zde vůbec nevadí. Průběh je celkem očekávaný, lekačky solidní a i atmosféra je více než průměrná. Když bych se uchýlil ke srovnání s Conjuring (1 či 2) tak toto je tak o 20% slabší primárně po stránce nastolení atmosféry. Zajímavá je zde i kamera, kde je možné vidět dlouhé rotující záběry na skupinky herců. Také musím vyzdvihnout super lokaci hradu, který sám o sobě je tajuplný ažaž. Mohu doporučit.

• 8.9.2018  18:33

V tomto filmu můžeme vidět souboj všeho průměrného. Od režie počínaje, přes střih a hudbu až po herecké výkony. Nenudil jsem se u toho, ale také jsem nebyl nijak z celého díla nadšený. Takto uběhlo 91 minut a já byl pouze o daný časový úsek starší, ale nijak obohacený jsem nebyl. Super film třebas k žehlení.

• 8.9.2018  11:50

Ten film je tak blbý až je dobrý. Všechny vtipné scénky táhne pouze Derbez a statní herci jsou jen zbytečným komparzem navíc. Díky němu jsem se velmi dobře bavil a mohu tuhle komedii doporučit.

• 1.9.2018  13:23

Jak se mi první díl líbil, tohle je hodně špatný. Sice zde máme staré dobré obsazení, ale také tu se po celou dobu filmu vyskytuje jakákoliv absence děje. Celou dobu jsem byl svědkem náhodných dialogů, které všechny směřovali k původnímu snímku. Nějaký nápad či hlavní dějová linka nikde. Bohužel ani dané dialogy nebyly nikterak zajímavé a nápadité. Za mě zklamání.

• 28.8.2018  20:36

Na toto drama jsem se těšil a chtěl jsem na to jít původně i do kina. Jaké mi distributor přinesl zklamání zprávou, že film u nás se na velkém plátně promítat nebude. Čekal jsem delší dobu než bude v solidní kvalitě ke zhlédnutí. Čekání se vyplatilo. Musím uznat, že si mě Matthew opět získal svým výborným hereckým umem, který prokazuje poslední dobou každým filmem, kde figuruje v přední roli (Interstellar, Obhájce, Klub poslední naděje atd.). Scénář by vymyšlen do poslední detailu a vysvětlující titulky po každé části filmu než jsme se přesunuli v čase dále, dávali ucelený náhled na danou dobu (mimo daných záběru z oné doby). Stopáž může člověka trochu vyděsit, zde bych s klidným srdcem pár minut navrch přihodil. Byl jsem mile překvapen tímto skoro až zapomenutý dílkem a rád doporučím.

• 28.8.2018  18:44

Má bránice dostala v první polovině filmu total na držku, každou chvíli jsem se smál a upřímně jsem se bavil. Bohužel v druhé polovině přišla adekvátní protihodnota, jelikož tak šílené tempo smrště vtipů nejde jen tak držet. Vtipy najednou utichly a objevila se taká ta vata, když je potřeba zaplnit hluché místo. Bohužel vata trvala skoro celou druhou část stopáže. Také mi přijde podivné, že Franco má opět obě ruce, když si jednu jí uřízl ve filmu 127 hodin. Jinak tuto komedii doporučuji, jelikož kvalitních komedií se produkuje již skutečně málo.

• 25.8.2018  17:13
    Equalizer 2 (2018)

Hodně dlouhá zahřívací pasáž dává znamení, že žádný super snímek to nebude. Po dlouhosáhlém tlachání o ničem a vození lidí v taxíku, uplyne 30 minut a po dějové lince jsme se neposunuli ani o milimetr. Když dojde k hlavní zápletce, věrně kopíruje dějovou linku z prvního film jen s rozdílem postav a lokací. Děj akce a agradace je stejný. Hudba je zde nezáživná a také stopáž mě vyčerpala. Ještě, že ve filmu hraje Denzel, který je natolik dobrý herec, který strhává veškerou pozornost na sebe a díky němu je film o fous lepší. Equalizer 2 také sebe asi bere moc vážně, jelikož vtip zde není ani jeden. Tedy jeden zde je, nicméně to asi nebyl úmysl, abychom se zde zasmáli. Hodnocení vychází negativně mnohem víc než u prvního filmu a nedoporučuji.

• 14.8.2018  22:04

Kurnik šopa, po 3 dnech si už vůbec nevzpomínám o čem celý ten film byl. Herecké obsazení hvězdné a výkony jsou dobré, ale dějová linka je takové plácání šutrem do vody, udělá to plesk, pár vln, ale to je bohužel tak vše. Šutr spadne na dno a už nikoho nezajímá. Tohle přirovnání sedí velmi dobře k tomuto filmu. Dávám průměrné hodnocení a na závěr bych pochválil zdařilý hudební podtext z rukou Newmana.

• 10.8.2018  18:18

Hmm, tohle se skutečně nepovedlo. Někomu přijde roztomilé pozorovat doma na gauči 3 domácí mazlíčky, které se snaží vtipně namluvit 3 herci. Za prvé komentáře nebyly vůbec vtipné, spíše nudnější. Přitom nápadů a příležitostí zde měli hned několik. Také příběh byl fádní a triviální. Film nudně utekl a díky krátké stopáži a alespoň mírně zajímavému konci to bylo trošinku snesitelnější. Za mě nemohu vůbec doporučit.

• 10.8.2018  18:05

Pokračování úspěchů z předchozího pokračování. Aspekty, které přinesly úspěch pořadovému číslu 5, se vyskytují v hojném měřítku i zde, jen k tomu filmaři domalovali ještě větší kontury a boj s tankem a letadlem dávají tušit kam, až se dál dostaneme, že by do vesmíru?? No uvidíme, nicméně tento díl je obdobně zdařilý a mohu jen doporučit.

• 5.8.2018  08:16

Tento díl chytil šanci za pačesy a vyčnívá z davu. Jinak se to ani popsat nedá. Všechny ty vloupačky, honičky atd., se dostali tak o 2 úrovně výš. Zařazení Rocka je super a přidává další bonusové bodiky. Překvapivě zde funguje hudební podklad a jsou skoro vynechána hluchá místa. Chválím a chválím, nicméně to nejlepší hodnocení nedám, to si zaslouží jen vymečné filmy.

• 3.8.2018  10:27
    Pozemšťan (2007)

Ta myšlenka je přímo uchvacující. Člověk co prožil x tisíc let. Když by si časem uvědomil čeho dosáhl, může na krásno sledovat osud lidstva s jeho klady i nedostatky. Také může sledovat jak stále dokola opakujeme tytéž chyby. Tenhle nápad má v sobě výtečný potenciál, který byl utlumen žvatlajícími vysokoškolskými učiteli. Po filmu se člověk může zasnít, jak by s daným darem naložil. Krom diskuze, mohl být příběh hutnější, ale i tak doporučuji.

• 3.8.2018  10:17

První část, kde jde hlavně o flashbacky ohledně seznámení dvou hlavních postav je celkem nezajímavá a zbytečně dost utahaná. V této části máme možnost vidět snad všechny možné záběry na odhalené části těla případně stojaté bradavky hlavní herečky. Těchto záběrů je první půlhodina přímo prošpikovaná a celkem v takovém počtu záběrů to bylo únavné a otravujicí. Posléze se dostaneme dějem na vrak lodi a boj o záchranu života. Zde film překvapivě dostane hloubku a dá se mu částečně věřit prožívaný příběh. Ke konci, když se na plátně objeví osudný hurikán, tak při záběrech v větší výšky je velmi dobře vidět nekvalitní práce s CGI. Kdy vlny jsou rozmazané a nepůsobí věrohodně. Čekal jsem od toho více a dostal jsem velmi průměrné blatíčko.

• 29.7.2018  21:03
    Příchozí (2016)

Nevšední scifi. Bohužel až tak nevšední, že ta akce přece jen chybí a hrátky s časem na tom víceméně nic nezmění. Herecký materiál je dobře namíchaný a možná by nebylo na škodu vytvořit i pokračování, vzhledem k umu nahlížet do časoprostoru. Doporučuji.

• 23.7.2018  20:02
    Maska (1994)

Tenhle rok (1994) se stal pro Carreyho zlomový, nejenže obsadil hlavní roli v této úspěšné komedii, ale hlavně si zahrál po boku Jeffa Danielse v již kultovním Blbý a blbější. Tuhle komedii bych pojmenoval v dobrém slova smyslu jako ptákovina, která, ale ještě nedosáhla dospělosti jako u Blbýho a blbějšího. Možná už je to i tím dlouholetým časovým odstupem, ale některé scény mně již tak vtipné a zábavné nepřišli a hlavně mi zde chyběl pořádný závěr. Zakončení, které zde tvůrci vymysleli, nebylo nijak úchvatné. I tak se jedná o nadprůměrný film v žánru komedie a doporučuju.

• 23.7.2018  19:46
    Snowden (2016)

Nová doba nese nové a zákeřnější problémy. Sledování, hromadění dat a další kyber zločiny v rukou státního aparátu i extrémních skupin jsou špatně a díky Snowdenovi, alespoň částečně došlo k medializaci tohoto problému. Ten kluk musel mít velkou kuráž tohle udělat a Levitt v jeho podání je grandiózní. Velmi rád doporučuju.

• 20.7.2018  19:09

Toliko hereckých ikon. Kde jsou ty zlaté časy naší kinematografie... Osobnost za osobností, nicméně vtipů velmi pomálu a vážně se to opravdu brát nedá. Když už nějaká ta vtipná scénka přišla, nebylo to pravé ořechové, spíše jako v křeči. Chybí mi zde nějaký hudební podtext, který by dokázal rozvrátit trochu ztrnulou atmosféru. Proto dávám jen průměrné hodnocení a možná lehce nedoporučuji.

• 18.7.2018  21:36
    The Outsider (2018)

Uteklo několik dní, co jsem tento film viděl a již si z něj vůbec nic nepamatuju. Neklamné znamení, že film postrádá plno kvalit.

• 11.7.2018  19:26

Velké překvapení. Zatím jsem jedničku vůbec neviděl, takže jsem byl napjat pod dojmem pár kladných recenzí, jak celé toto dopadne. Naštěstí na sebe oba filmy nijak moc nenavazují, což bylo pro mě jen kladné plus. Měl jsem možnost sledovat super akčnák s vojenskými prvky a super obsazením. Napínavý příběh mi brnkal na nervíky a byl jsem spokojen jak se celý děj vyvrbil a směle k dalšímu pokračování bych řekl. Jednoznačně doporučuju.

• 3.7.2018  14:53

Dokud se děj odehrává na ostrově a jde o záchranu několika druhů dinosaurů je vše v pořádku. Dokonce, když dojde k výbuchu sopky, byl jsem úplně spocenej a hltal jsem každý záběr. Mimochodem všechny akční scény prvních 40 min jsou v trailerech. Bohužel záchranou vše zajímavé končí a následuje dějové linka, kterou se nebojím nazvat fraškou. Kolikrát filmaři udělají tu stejnou chybu. Přijde zlý muž a snaží se si hrát s genem pradávných tvorů. Kecy, prdy, bedary a skoro jsem další hodinu a čtvrt usínal. Jediné co potěší je návrat postav z původní trilogie. Také závěrečný soundtrack zahřeje u srdce. Bohužel jsem z kina odcházel z rozpačitou náladou a dávám velmi průměrné hodnocení. Zdržuji se v doporučení.

• 3.7.2018  14:37

Příběhy dle skutečných událostí jsou vždy velmi zajímavé. Tento není výjimkou. Skloubí se zde výmečný příběh a uvěřitelný výkon Julie. Byl jsem napjat, jak celý děj dopadne, bohužel zde není více rozebráno soudní líčení s viníkem této ekologické katastrofy. I tak jednoznačně doporučuju.

• 2.7.2018  08:48

Bál jsem se, kdo ztvární tak kultovní postavu a hlavně Ford je a bude vždy číslo jedna. Kupodivu jsem byl mile překvapen, jelikož casting se povedl. Současný Han je sympaťák a uličník v jednom, prostě jak Ford. Film byl velmi osvěžující oproti Star Wars 8, kde nás drtí od začátku do konce akce. Zde jsou i klidnější pasáže, aby si divák mohl odpočinout a vše pořádně vstřebat. Hudební podtext zdařilý. Po shlédnutí jsem vedl diskuzi, kolik tak Han může být let, vzhledem k umístěný jedné z postav, která se objevuje ve filmu z roku 1999. Za mě velmi podařené a doporučuju.

• 26.6.2018  22:12

Od tohoto hororu jsem skutečně nic neočekával vzhledem k velmi negativním recenzím a musím uznat, že zbytečně. Jelikož tempo a atmosféra je ve velmi filmu dobře uhnětená. Nejsou zde až tak velké lekačky, kromě asi jedné, nicméně čím méně lekaček a více tajuplných záběrů s hutné atmosféry tím lépe. Většinou, když budu generalizovat, se k tomuto žánru nahážou méně známí herci, aby nepřekáželi tomu hlavnímu což je dějové linka. Zde naopak celý film mohutně podpírají (Mirren i Clarke) a bez nich by film měl hodnotu o pár stupínků nižší. Celé závěrečné vyvrcholení už mi přišlo trošku mimo pozvolný kontext celého filmu. Nejspíše došel scénář, tak se to muselo nějak narychlo uzavřít. Mile rád tento film doporučím.

• 25.6.2018  19:54
    Annihilation (2018)

Jestliže hodnotíte pouze dle hereckých výkonů, tak bude jasné špatné hodnocení. Jestliže hodnotíte dle žánru horor, opět nemastné a neslané. Ale jako sci fi to je hodně solidní. Žánr scifi byl celkem už vybrakován, ale i zde jsou věci, ze kterých jsem měl husí kůži. Herecký ansábl v čele s Natalií taky za moc nestojí. Ale ten příběh to je něco, když se výprava dostane do místa určení, začíná ten největší bizár, co jsem snad mel možnost vidět. Jen jsem čuměl na obrazovku. Byl jsem z toho dost vyplesklej. Pak přišel jakoby závěr, který i klasické zakončení postaví na hlavu. Pro mě velmi solidní záležitost a doporučuju.

• 21.6.2018  18:36

Návrat ke starý dobrým kořenům z prvního dílu. Jediný rozdíl je, že se nekoná rok 2001 nýbrž rok 2009.

• 10.6.2018  12:41

Je to možná až s podivem, ale mně se více líbí Tokijská jízda, než druhé pokračování. Sice zde už chybí i Paul a cameo v podání Vin Diesel (mimochodem zde má příšerný dabing) nic nezmění, tak po dějové stránce a po té driftové mě víc vtáhlo k sobě a tím byl i větší zážitek. Zde se solidně vyřádili střihači a kameramani, jelikož nad některými záběry člověk až slintá. Překvapivě i dějová linka není tak rozblemclá a více kompaktní než u druhého pokračování. Malinko doporučuji.

• 10.6.2018  12:00

V tomto snímku se opět ukazuje jemný cit pro fantasy v podání Guillerma del Tora. Stojí za ním tolik osvědčených snímků (až na Tvář vody, která sice dostal Oscara za nejlepší film 2017, ale mně se film moc nelíbil). Zasazení celkem neznámých místních (španělských) herců bylo terno. Hlavně zde máme super záporáka, který se nebojí ničeho a i si dokáže sám sešít hubu nití. Dějová linka míchaná klasickým dramatem smíchaným s fantasy mě bavil od začátku do konce a byl jsem napjatý, jak celé to dějství dopadne. Když se na tím tak zamýšlím, ani nevím, proč jsem tomu nedal maximální možné hodnocení, chybělo mi zde opět něco, co se dá písmenky jen těžko popsat. Na závěr konstatuji, že doporučuji.

• 10.6.2018  11:35

Moje hodnocení se primárně odvíjí ze zkaženého závěru, jelikož když měl děj gradovat a měli z nás téct potoky slz, tak jsem se pouze šklebil na monitor svého notasu. Celých 20 minut filmaři zabili a nedopustili žádné citové zabarvení, které by jinak průměrný romantický film vyšvihl vzhůru v hodnocení. Takto dávám pouze 2*.

• 7.6.2018  22:56
    Já, Simon (2018)

Teda to bylo příjemné překvapení. Na projekci jsem šel s pocitem, že uvidím průměrné klišé, které ani nepotěší ani nerozesmutní, takový klasický průměrný film. Nicméně k mému překvapení se nuda rozhodně nekonala. Plno humoru a snad i smysluplného děje. K tomu možná budoucí generace nových herců na platně, která obstojně zahrála. Snad jen údernější hudební podtext tomu chyběl. S překvapením mohu konstatovat, že doporučuju.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17