dom156

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 22.11.2017  19:45
    Tah pěšcem (2014)

Zajímavý nápad tuto událost zfilmovat, ale možná by se film mohl více věnovat samotným šachům a také více rozvést i události po turnaji na Islandu z roku 1972. Takto nám z toho vylezlo pouze syrové maso, které nechutná moc skvěle. Po pár dnech co jsem tento snímek viděl, jsi ho už ani moc nepamatuji, jasná známka toho, že se něco nepovedlo. Jestli doporučit je těžké rozhodnutí a po delší úvaze pro menší zajímavost spíše nedoporučuji.

• 19.11.2017  12:54

Jak je první film Vymítač ďábla průlomovým a zajímavým filmem své doby, tento skoro mám chuť říct paskvil se hrubě nepovedl. Sice zvýšili o více než 300% rozpočet, ale výsledek je tristní. Celou dobu jsem se nudil, atmosféra je zde nulová a nebýt zajímavější hudby a solidních herců odpad by tento film neminul. Vše co mela jednička, tak její pokračování nemá. Nemohu jinak než nedoporučit.

• 14.11.2017  19:52
    Elysium (2013)

Zprvu bych uvedl, že jsem hodně dlouho váhal, jaké mám zde dát hodnocení. Nakonec zvítězila moje ne tak náročná stránka, a proto jsem dal lepší hodnocení. Velmi zajímavý nápad na dějovou linku, scénář se zde povedl v základních rysech. Jelikož bych si dokázal představit děj rozvinout do plna různorodých možností a poskládat z toho krásný dějový stromeček, který by připomínal spletité kořeny mangrovníku. Konec je celkem dost uspěchaný, film by klidně mohl mít stopáž přes dvě hodiny. Mimochodem nejsem zastánce dlouhých stopáží filmů a až na pár výjimek bych stopáž ponechal popřípadě zkrátil. I přes ukvapenější závěr, dokázal ve mě konec filmu zanechat citové rozpoložení (nadšení), což je zajímavá kombinace: ukvapenost a preciznost. Herecké výkony jsou velmi obstojné, ono zasadit do hlavní role Matta je sázka na jistotu. Sami jak zde čtete tyto řádky, i po pár dnech se to ve mně neustále pere, zda-li je to super film či jenom průměr. Toto rozhodnutí nechám na Vás, ale mohu doporučit.

• 9.11.2017  19:39

Jedna z mnoha marvelovek, která je na výši díky své kvalitě, herectví, vtipem a provedením. Sice na úplný vrchol bych tento film nezařadil, za mě jasně vedou Strážci galaxie 1 a hlavně 2. Zde kromě asi prvních 20 minut nebylo co vytknout. Musím také pochválit, že se konečně Chris zbavil těch otravných dlouhých vlasů a už i vypadá jako člověk. Dějově není moc co hodnotit, ale u této popcorn zábavy to vůbec nevadí. Já byl spokojen s výsledkem a doporučuji.

• 4.11.2017  17:45

Pro fandy akčnáku toto opravdu nebude to pravé ořechové. Ale přeci tento film má své klady. Primárně je zde výborné skvělé herecké obsazení, které bohužel už pomalu dosluhuje. Hrát ve věku nad 80 let to klobouk dolů. Film je prošpikovaný dlouhými dialogy a posun v dějové lince je velmi poklidný. Závěr je přeci jen trochu rychlejší, ale ta stopáž je zbytečně dlouhá, ke konci jsem se lehce nudil. Jak jsem již zmínil, konec je už v rychlejším tempu a i na zamyšlení. Velmi netradiční film, který mohu doporučit.

• 29.10.2017  22:49

Super komedie, která má mezi námi pomalý začátek, jako diesel, ale když se rozjede, což je tak za půlkou filmu, je to randál a sranda. Vůbec nevadí, že herecké obsazení zde není úplně top, herci vše zručně zvládají. Nebudu zde zbytečně plkat a doporučuji.

• 27.10.2017  23:22

Nejprve bych rád poznamenal, že bylo celkem obtížné k tomuto cokoliv napsat. Bohužel, mě to zas tak moc obsahově neuchvátilo, jako zdejší plénum. Chybělo mi zde poselství nebo něco k hlubšímu zamyšlení. Vše se tvářilo povrchně (možná to byl záměr, který mi unikl). Scéna se zabitím černochů byla naopak dostatečně drsná a dokonce mě po zádech přejel mráz. Mimochodem nespoileruju vše je uvedeno v synopsi. Jak děj zvolna plynul dál, tak až přibližně cca 20 minut před koncem jsem opět projevil větší zaujetí o dějovou linku, jelikož hluché pasáže jsou tu velmi častý jev. Překvapilo mě obsazení Nortona, které jsem v moc filmech nezažil, zde se projevoval solidně, ale závěrečnou scénu, kde se snažil plakat, jsem mu vůbec nezbaštil. Spíše to vypadlo, že v tu danou chvíli kdy hrál, měl průjem a tlaky v břichu najednou. Když to vezmu kolem a kolem, dostal jsem průměrný filmík, toť můj názor.

• 19.10.2017  22:08

Zpočátku jsem čekal drámo s válečným přízvukem, poté se to spíše vrhlo na válečnou strunu, ale tak trochu chaoticky. Nebylo by od věci alespoň hodit na obraz datum ve formátu měsíc a rok, aby i ti méně erudovaní v historii byli v obraze. Mimochodem já si poté vyhledal velmi zajímavé články o této válce a snad jsem se trochu obohatil o informace. Dále mi vadila primárně roztěkanost a až zbytečné sledování hlavních hrdinů a k tomu do další pod zápletky připlácnutí ještě šéfů Polska v oné době. Některé sekvence mě velmi bavili, bohužel zas některé záběry vypadaly, jako kdyby byly vyrobené z moduritu. Vše tak polovičatě uděláno až na patriotismus, které je všude kupa. Za mě bohužel průměrný film.

• 16.10.2017  22:25
    Město (2010)

Tento film opět dokazuje 3 zásadní věci: 1) Ben je super herec, 2) Ben je super režisér a 3) Ben je velmi solidní i scénárista. Kromě opěvování Bena mohu také sdělit své pozitivní dojmy z celého děje, který polehoučku graduje a i když film nekončí klasickým happyendem, tak rozuzlení je více než dobré, teda když berem v potaz, že dobře je klasicky za 3. Těžko se k tomu cokoliv dále píše, jen bych zmínil, že mi opět chyběla nějaká nadstavba (jak dějová tak i po hudební stránce), která by mě chytla za srdce a díky ní bych si řekl: Kurnik to je ale super film. Takto doporučuji, ale nejlepší hodnocení nedávám.

• 8.10.2017  17:59
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

I když kromě stenografického zápisu, který se našel na ministerstvu zahraničí pár let po válce a neobsahoval všechny podrobnosti, tak jsou všechny detaily podrobně promyšleny a myslím si, že to takto mohlo proběhnout. Nebudu se vyjadřovat k obsahu této smutné historické události, jelikož bych mohl psát hodiny a hodiny. Herecky velmi solidně odehráno, Tucciho mám fakt rád, sice je trochu nedoceněný herec, ale všude kde se objeví, tam to dokáže pozvednout svým hereckým umem. Délka filmu byla přijatelná a musím ocenit, konečné celkové zúčtování s každým účastníkem konference. Za mě tam pouze chyběl větší rozhled, ale to lze pouze TV filmu odpustit. Doporučuji.

• 30.9.2017  17:23

Velmi podobné jsou mé pocity i z pokračování. Jediný rozdíl je, že konec nebyl tak rozlítaný, spíše vše úspěšně uzavřel. Za zmínku primárně stojí kostýmy, také za to vyhráli zaslouženě Oscara. Jinak průměr a také průměrné hodnocení.

• 30.9.2017  11:45
    Ostrov (2005)

Zpočátku jsem si říkal, že tohle snad ani není Michael Bay, tolik rozvahy a psychologie, hodně jsme se divil, jelikož tohle mi na něj moc nesedí. Jakmile, ale čas plynul, tak jsme se dostávali do čím dál větší akce a také se přidala jeho velmi oblíbená monstrózní destrukce čehokoliv. Z psychologického dramatu až po akčnák plným coulem. Film pro mě splňuje všechny aspekty velmi dobrého filmu, vyjma posledních 15 minut, kde je vše tak na půl vyřešené, narychlo ukončené. Konec je dle mého odfláknutý. Musím poznamenat, že bohužel je konec odfláknutý, kdyby si na tom dali alespoň trochu více záležet, klidně by film mohl zde mít i přes 80% takto sice doporučuji, ALE!

• 23.9.2017  11:28
    Pot a krev (2013)

Skloubení akčnáku/drama s komediálními prvky je vskutku super dobrý nápad. Sice se jedná o film na základě skutečných událostí, ale nemůžeme furt jen produkovat vážné filmy. Ikdyz chápu, rozhořčení oběti. Schválně, když si člověk projde poslední dobou plánované premiéry v kinech, tak komedie jsou bohužel v menšině. A o dobré komedie aby člověk musel zakopnout. Film pro mě krásně drnkal na komediální strunu. Když nastala slabší chvilka hned padnul nějaký vtípek. Mark s Dwayne vytvořili super ujetou dvojku. Celkově casting se zde povedl. Bavil jsem se od začátku do konce a nemohu zde vůbec nic vytknout. Mohu velmi vřele doporučit.

• 18.9.2017  18:14
    Všemocný (2011)

Já chci taky NZT a hlavně ty jeho prachy :D. Film jsem viděl všudy všeho 2x a vždy mě v lecčems dokázal překvapit a pobavit. Bradley se do této role krásně hodí a když má v krvi NZT tak jeho zářivé modré oči mi oslňovali byt. Takže film mohu použít i jako lampičku do pokoje. De Niro sice nemá zas tak velkou roli, ale jeho umění hrát je opět nezpochybnitelné. Já se velmi dobře bavil po celou délku filmu a mohu konstatovat, že je to velmi nadprůměrný film, který mile rád doporučuji dále.

• 14.9.2017  20:37

Film o ničem. Již jsem to zde uváděl vícekrát, ale budu se muset opět opakovat, komedie bez zasmání není komedie, ale průser. Zde to není zas tak velký průser, nicméně malej průšvih to jest. Já už si ani po 24 hodinách nepamatuju, o čem to vlastně bylo, nějaký agenti a mrtvoly či co. Herecký materiál dobrý, ale vůbec nevyužitý. Alespoň, že to mělo nízkou stopáž. Spíše nedoporučuji.

• 13.9.2017  20:01

Ve dvou dnech jsem si dal 2 horory a po úžasným a tajuplném To, jsem následující den viděl tuhle zhovadilost. Tohle je krásný příklad hororů 21. století, kde je atmosféra mizerná, tuna lekaček, které člověk dokáže i předvídat a matní někdy i marní herci. Abych jen nehanil, tak zde stojí za zmínku vyvrcholení dějové linky, které není dle klasické šablony a zajímavým zvratem celý film zakončí. I tak to bohužel nestačí ani na průměr a já nedoporučuji.

• 13.9.2017  19:18
    To (2017)

To byla atmosféra, že bych jí mohl nožem krájet. Tohle byl návrat do starých kořenů hororů ze 70 a 80 let. Atmosféra byla tak silná, že vůbec nevadil malý výskyt lekaček. Překvapivá je i délka filmu, která je na horor, poslední dobou silně nadprůměrná. Líbili se mi herecké výkony dětí (teda spíše pubescentů). Vše klapalo, jak mělo a já měl v kině místy i husí kůži, tak moc na mě film působil. Nemohu jinak než moc moc doporučit.

• 6.9.2017  11:49

Mě ten film nějak nesedl. Nejenže byl děj celkem o ničem a snaha hrát na city, se u mě úplně míjí účinkem. Herecké výkony jsou sice obstojné, ale vše nezachrání. Bohužel filmaři při výběru kostýmů mysleli asi na něco jiného, jelikož děj se má odehrávat ve 14 století, ale kostýmy tomu v mnoha případech neodpovídají a ani chování, natož nějaká ta etiketa neodpovídá na tehdejší dobu. Kdyby ve filmu aspoň byly vtipy, takto jsem jen neuvěřitelně zíral do notasu a chvíli trpěl míň a chvíli víc. Mno… za mě nic moc a nedoporučuji.

• 4.9.2017  21:42

Nejlepší díl ze všech plný bitek, zvratů a mystiky. Zasazení Conneryho byl geniální tah, jelikož stvořil skoro až legendární spojení s Fordem. Nemám co vytknout a doporučuji.

• 27.8.2017  12:18

Oproti velmi podobným filmům jako např.: Pád Bílého domu případně Pád Londýna je tento snímek o dost svižnější a také uvěřitelnější. Nejvíc tomu pomáhá obsazení Tatuma, kterému dokáži věřit jeho roli agenta a také není jeho role vyobrazena jen jako vraždící hovado, jako to bylo u Butlera v již zmíněném snímku. Výbuchy na plátně (teda na monitoru mého notasu) vypadají velmi povedeně, kromě průletu helikoptér městem, kde to vypadalo, jako kdybych se octnul v počítačové hře. Humor se tu snad pouze omezí na jednu scénu, ale v rámci toho, že hlavní hrdina má i city, které mu můžu věřit to vůbec nevadí. Délka filmu je přijatelná a zvratů je tak akorát. Mohu kladně doporučit tento akčnák.

• 25.8.2017  20:44

Další pokračování super dobrodružného akčnáku s Fordem na platně. Opět jsem se nenudil od začátku do konce a na ta léta i super triky a efekty. Možná konec mohl být pojmut více zajímavě, ale i tak dávám plné hodnocení, jelikož si to tento film zaslouží. Doporučuji.

• 21.8.2017  16:39
    Demolice (2015)

Šílenost, která se vymkla kontrole, takto bych tento snímek charakterizoval. První půlka se snažila být vtipná a celkem se jí to dařilo. Ale druhá půlka se snažila hrát spíše na vážnější strunu a ve světle celkového nesmyslného děje, to byl spíše nepovedený žert. Smysl natož poselství z tohoto filmu vyčíst nemůžeme. Pro mě to byl, je a bude spíše chumel scének, které na sebe nikterak nenavazovali a občasná vtipnost film udrží pouze nad odpadem. Nedoporučuji.

• 17.8.2017  21:07

Legendární film, u kterého je asi největší problém najít původní dabing. Stáhnul jsem dvě verze a ejhle, měl jsem skoro z toho novějšího dabingu osypky. Musel jsem stáhnout verzi, kde v rohu obrazovky bylo logo Primy, ale klasický dabing je prostě nej. Super dobrodružný a již docela dost postarší film. Rád se k němu zase někdy vrátím a doporučuji.

• 12.8.2017  12:46

Dějiny jsou krásné a poučné zároveň. Já sám mám historii jako svůj koníček. Po historické stránce až na pár výjimek je film velmi dobře zpracovaný a herecky velmi dobře zvládnutý. Nicméně hudební podtext bohužel skoro neexistoval a rozvržení času bylo chaotické a nahodilé. Kdo úplně dějinám neholduje, tak asi věděl prdlajs, který rok je, či o jaké období jsme se posunuli. Vysvětlivky ve formě jaro roku xxxx, by velmi pomohly. Zvlášť nešťastný byl závěr filmu, kde se seběhlo vše moc rychle a uspěchaně a poté se u mě dostavil takový divný pocit, že jsem vůbec nevěděl, co jsem vlastně shlédnul. Z mých rozporuplných pocitů bych film hodnotil velmi průměrně a doporučil pouze tomu jedinci, kdo se trochu vyzná v dějinách, případně v dějinách Anglie.

• 7.8.2017  22:41
    Hra (1997)

Máme možnost sledovat rozvíjející se drama, které nás zpočátku nenechá na pokoji a furt do nás zvědavostí tepe. Když přijde dlouho očekávané vyvrcholení, tak z toho zas tak úžasné pocity nemáme. Douglas je pro tuto roli stvořený, ale chybí mu parták, který by mu zdatně sekundoval. Všechny vedlejší role jsou titěrné a bez výrazných charakterů. Nadprůměrný film to je, bohužel potenciál nebyl zde plně využit.

• 6.8.2017  11:13
    Zasvěcení (2016)

Film, který mě nedokázal vůbec ničím zaujmout. Čuměl jsem na to jak péro z gauče a chvílema nevěřícně kroutil hlavou. Nejenže film nemá žádné poslání, ale já nepochopil samotnou podstatu tohoto filmu. Co tím tak páni filmaři chtěli říci, tato otázka mi občas prolítla hlavou. Nejspíš nějaký zdrogovaný scénárista se nudil a začal psát scénář o tom, co se mu za hnůj akorát vyvrbilo v hlavě a další inteligent to pak zfilmoval. Je mi líto i herců, že museli v tomto hrát. Délka 96 minut je také ubíjející. Málokdy dávám odpad, nicméně tohle to si to po právu zaslouží. Rozhodně nedoporučuji.

• 29.7.2017  18:55

Tenhle díl tuhle sérii velmi pokazil. Díl byl vlastně o ničem a přitom měl neuvěřitelně dlouhých 85 minut. Není skoro nic co bych mohl kladně hodnotit, až na pár povedených akčních scén. Velmi nedoporučuji.

• 22.7.2017  19:37

Vtipný western je pro mě novinka, která mě potěšila. Bohužel mě, ale vůbec nepotěšila zbytečná délka filmu. Také děj chvílemi ztrácí dech, jako když by šel po schodech na Sněžku. Celkový dojem v mých očích je lehoučký nadprůměr a zdržím se jakéhokoliv výlevu ve formě doporučování.

• 22.7.2017  18:40
    Spojenci (2016)

Robert Zemeckis se v tomto případě pořádně seknul. Alespoň víme, že je člověk, jelikož chybovat je lidské. Nejenže, celý film se skoro nic pořádného nestane a konec je z takové té klasické klišoidní šablony. Primárně mi vadil herecký pár Piit a Cotillard, jelikož tak nesourodou dvojici, ze které nejde vycítit žádný cit vůči druhému, jsem snad ještě nezažil. Mezi nimi nebyla naprosto žádná chemie, vášeň, empatie vůči druhému, prostě nic. Drama, které vesměs stojí na partnerské dvojici, se tím pádem stálo skoro nesnesitelné a proto nemohu doporučit.

• 21.7.2017  09:55
    33 životů (2015)

Film dle skutečné události, kterou mám v živé paměti. U tohoto druhu filmu je nutné dobře vylíčit průběh dané problematiky a také nám pod kůži dostat hlavní hrdiny, abychom s nimi mohli soucítit a fandit jim k záchraně. Bohužel, obě části zde nejsou správně interpretovány. K první části sice máme možnost vidět následky tohoto závalu, ale o příčinách se mluví jen velmi střídmě, a kdo není obeznámen s celou situací, která kolem roku 2010 nastala, nedokáže se vnořit pořádně do celého filmu. A za druhé a to je ten nejdůležitější bod, hlavní protagonisté nejsou ale vůbec sympatáci, kterým by člověk u televize, případně u monitoru držel palce, spíš je to taková sebranka chlápků. Mimochodem pochybuju, že v tom dole bylo 33 herců, možná tak nanejvýš 20. Mně bylo celkem jedno, jestli tam zůstanou či nikoliv. Také problematika tak dlouhého soužití v zavaleném dole s lidmi, které kromě práce skoro neznáš a vývoj jejich charakteru není ve filmu, kromě jedné hádky vůbec řešena. Přitom by to bylo velmi zajímavé a z filmu by se částečně stalo i psychologické drama. Takto dostaneme polotovar a doporučovat průměrný film nebudu.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14