cRocco9

Česko

<< předchozí 1 2
    • 11.9.2014  22:04
    Oskar (1967)

Milá komorní komedie, která člověku nedá na chvilku vydechnout.

• 24.8.2014  22:27

Tenhle film mě utvrdil jak zásdní roli hraje autenticita dabingu. S faktem, že se děj nachází mimo hranice anglicky hovořících se každý režisér popasuje jinak. Většině vystačí přízvuk, jiní sahají po multilingválních postavách. Prkotina dá se říct, ale blonďatý nácek v koženém kabátě s perfektní angličtinou hrubě kazí moment. Tradičně kvalitní práce BBC, byť trošku zjednodušená optikou protagonisty, se však dá znát.

• 17.2.2014  09:32

Hodnocení je věc převážně subjektivní, a pokud se mi film nelíbil, nemůžu jinak než hodnotit podle toho. „Pro puritánské publikum je film lehce šokujícím...“ hmmm. Nejsem puritán, film mě nešokuje, ale je mi odporný. Kdyby se autor v plejádě zvrácenosti trošku umírnil a nabídl lepší psychologii, neměl bych problém, ale tohle ja daleko za čárou vkusu. Upřímně se mi nelíbila ani jedna složka filmu. Na druhou stranu má film rozhodně technické kvality.

• 28.1.2014  15:30

Zatím nejlepší zpracování Drákuly, jaké jsem viděl. Těžké, dusivé a znepokojující.

• 27.1.2014  19:42

Na řadu musel přijít Němec, aby vytvořil dojem ideologicky nekontaminovaného dojmu z Vietnamu. Herzog udělal vstřícný krok směrem k divákům a slevil ze svého jinak těžko přístupného výrazu. Velké plus za hudbu a herecké obsazení, Bale do toho dal vše.

• 24.1.2014  18:16

Film zmrzačený americkým filmovým kodexem.

• 20.1.2014  23:09
    Velkoměsto (1963)

Film o krizi mužské identity v šedesátkové Indii s rozkošně idylickým vyzněním.

• 20.1.2014  20:52

Pop artový historický snímek, který klape líp než Tarantinův Django. Místy je děj trošku vachrlatý, takže plnou mi svědomí nedovolí.

• 20.1.2014  10:47
    Gympl (2007)

Diletantská sračka, která zavání po všech stránkách a jen utvrzuje v tom, že dobrý český film ze současnosti aby pohledal. Herectví klasicky nestojí za pendrek, ale ta kamera! Dělat něco tak špatně je jistou formou umění. Herci do ní neustále kulí oči, což mi bylo bytostně nepříjemné, ale při současném nadužívání detailů pro takové záběry mi bylo až na zvracení. Na druhou stranu bych kecal, kdybych tvrdil, že jsem se párkrát nezasmál, tak aspoň tu jednu.

• 10.1.2014  20:23

Hlavní postava nemusí být vždy sympatická osoba, ale měla by mít pro svoje chování nějakou motivaci. Rozina ji neměla a závěrečnou kulku bych s chutí vystřelil sám. Kdyby byl divák Janek a film nepochopil, hodný pan farář mu ho na konci vysvětlí.

• 10.1.2014  20:12

Hodně často se s IMDb neshodnu, a teď to není výjimka. Brandovo fantastické herectví a kreativní kamera se musí potýkat s hromadou mizerných postav v čele s Vivien Leigh.

• 8.1.2014  20:03
    Bohyně (1960)

Podobně jako v Pratidwandi i tady hlavní hrdina vzdoruje autoritám. Je však o poznání slabší a svému otci, náboženskému fanatikovi, se postaví až příliš pozdě. Ray opět ukazuje, že je mistrem dramatu, jeho postavy na plátnech skutečně ožívají. Kdyby jen to, ale ani technická stránka filmu nezůstává pozadu, práce s kamerou je jedním slovem dokonalá. Fakt, že film pojednává o zcela odlišném sociokulturním prostřední není problém.

• 7.1.2014  14:44
    Fitzcarraldo (1982)

Kterak nebojácný Fitzcarraldo mezi indiány operu šířil a bílý muž kontinent jihoamerický dobýval.

• 1.1.2014  11:43
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Názorný příklad, že divadlo není výsadou vyšší společnosti. Celá hra stojí a padá na Donutilovi, který sviňsky přehrává (jasné, asi předloha) a pár nevýrazných a otravných postav, které se toulají po jevišti.

• 1.1.2014  11:39

V druhé půlce se něco ošklivě zvrtlo. Jako by scénáristi narychlo dopisovali, aby už mohli domů. Výsledek není ani vtipný, ani napínavý.

• 30.12.2013  12:12

Film, který nastartoval Kubrickovu hvězdnou kariéru. Stejně jako jeho ostatní raná díla prokazuje známky příklonu k lidské stránce věci, což se s Dr. Divnoláskou definitivně zvrhlo.

• 1.11.2013  17:53
    Muž z oceli (2013)

Od filmu podle komiksu nemůžete čekat zázraky, ale tenhle opus je jenom přehlídka patosu a ohromně drahých efektů. Super zábava pro ty, kteří považují za vrchol umění to, když po sobě hrdinové hází vlaky, satelity další ujetosti...

• 29.10.2013  15:39

Naprosto průměrný film plný klišé, který těžko někomu uvízne v palici. S tím by nebyl problém, jen kdyby to nebylo tak k uzoufání dlouhé... Nenáročná výplň na páteční večer, ale to je tak všechno

• 24.10.2013  15:16

Má bestie právo na život?... To se nedovíme, ale jedno vám řeknu: Dávejte na své děti větší pozor.

• 8.10.2013  16:08
    Mlha (2007)

Škoda komentovat, byla by to stejná ztráta času jako se na to dívat.

• 20.9.2013  10:04
    Don Giovanni (1979)

Ani opera ani film.

• 19.9.2013  15:03

Jack nám ukazuje, že gentlemani ještě nevymřeli.

• 18.9.2013  12:00

Fantastický film, který z počáteční trošky vytváří fresku íránské společnosti. Mnohem přesvědčivější než tady tolik vyzdvihované Božské děti s jejich botami.

• 15.9.2013  21:48

FIlm na dlouhou dobu nastavil pravidla točení válečných filmů, to je fakt. Technická stránka filmu je fantastická, hudební jakbysmet (i když z hrdinských žesťů a při tom vlající vlajky se nejde cynicky zašklebit). Možná je to jen můj problém, že plně nechápu filmy tohoto žánru, ale chybí mi tam nějaké hlubší sdělení než „válka je pes“ a plejáda způsobů, jakým jde usmrtit člověka.

• 22.8.2013  10:26

O dost lepší než první díl a důstojné zakončení ságy. Akce tolik, že film praská ve švech. Žádný režijní opus, ale důsledné zpracování knižní předlohy. Fanoušky knih asi potěší, ale ostatní nenadchne. Jakkoliv se totiž může univerzum HP zdát komplexní, je plné nelogičností a kravin. Kdo ví, jestli Rowlingová nelitovala, že v Bradavicích se studuje osm let... Relikvie smrti působily dost divně a kámen ve scéně v Zapovězeném lese působil jako deus ex machina. Ale dost bylo kritiky, jeden se těžko může ubránit nostalgii, když ví, jak dlouho jej HP provázel...docela to šlo

• 22.8.2013  10:17

Je zřejmě velký rozdíl tenhle film vidět v kině nebo po několika letech doma, kde jedním dechem zfouknete i druhou část. Pro návštěvníky kin musí být frustrující, že se jim nedostává pořádné akce a příběh se podstatně nevyvíjí. Dobrý dojem neudělá ani pořádně zvládnutý cliffhanger, který působí spíš hloupě než dramaticky. Ostatně dramaticky toho není zvládnutého moc, za pár týdnů si budu snažit vzpomenout, o čem to vůbec bylo (to samé u knížky). Radši bych nehodnotil, ale pokud musím, tak lepší trojka.

• 19.8.2013  19:40

Podle mě jeden z nejslabších Chaplinových filmů. Myšlenka jasná, ale zbytek je docela bída. Dobrého humoru poskrovnu, romantická linie křečovitě nucená a dětský hrdina očividně papouškoval něco, o čem měl s bídou šajn - připomíná to spíš reklamu s dětmi :„Splátky, splátky, splátky. No kde na to máme brát?!“ Myšlenka je typicky lidská, uznávám. Možná ale nebylo třeba celovečerního filmu.

• 19.8.2013  19:30

Film působí neúplně a chybí mu nějaké vyvrcholení. Trošku zamrzí absence originálního závěru, který si Haysem zmrzačený americký film nemohl dovolit. Nepotěší ani nenadchne.

• 13.8.2013  00:18

Jak tvrdí Pohrobek, pro vychutnání filmu je zapotřebí jisté přípravy. Dlouhé záběry a statičnost jsou zpočátku těžké na pozornost, ale v druhé polovině dávají krásně vyniknout duševnímu pohnutí postav a především podmanivé indické hudební a taneční kultuře.

• 13.7.2013  18:47

Už jsem viděl tolik filmových a seriálových citací, že jsem se nemohl zbavit dojmu, že tenhle film jsem už někdy viděl... uznávám, že se jedná o výborný film, ale znovu bych ho dlouho vidět nechtěl, prostě mě moc nebavil. Nevím, jestli je na mě až moc komorní (tady doslova! ) nebo mě zápletka o vině či nevině nechala bez většího zájmu. Poselství o zodpovědnosti za lidský život a soudcích z davu je, hádám, celkem fajn...

<< předchozí 1 2