BigBang

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 19.2.2019  21:14
    Velká země (1958)

OK, starý žánrový film bez zvláštních rafinovaností a s průměrnou vizuální stránkou. Ale! Skvělý příběh a řada postav, z nichž každá je jasně napsaná a zahraná a nelze si ji splést s jinou.

• 17.2.2019  15:39

Jsou tu podivná vozítka (dokonce honička na nich), družice, padouch nezávislý na velmocích i jiné povinné bondovské propriety. Ale i tak mi připadá tato epizoda slabší. Řada scén a dialogů je napsána divně, jakoby zbrkle nebo bez lásky k věci. Hlavní padouch je zcela bez charismatu, snad komická dvojice vedlejších padouchů je zábavná. JB je příliš často jen součástí policejní razie.

• 26.12.2018  11:01

Realistický působící film s uvěřitelnými postavami, bez šílených záporáků a superhrdinů. Výtečné pokoukání s mnoha exteriéry. Měl jsem dojem, že s filmem si vyhrál někdo, kdo ještě měl přístup k živé paměti o realitě Divokého Západu: třeba nikde jinde jsem neviděl, jak se konkrétně cestovalo, kde člověk ustájil koně, kde se umyl, jak vypadala pokladna na železniční lístek, jak stísněné byly sedačky a jak vlak škubal při rozjezdu.

• 25.12.2018  01:37

Nejsem skalní fanoušek, ale protagonisté mi za ta léta přirostli docela k srdci. Defilé celého Marvel vesmíru v jednom filmu. Při pohledu zpět jsou pro mě základem této skupiny asi odkazy na severskou germánskou mytologii, sice odkazy slabé a řídké, ale hádal bych, že jsou významným prvkem, který celý ten nelogický cirkus drží aspoň nějak dohromady.

• 25.12.2018  01:30
    Hombre (1967)

Hlavní protagonista s nezvykle realistickým myšlením. Stojí za vidění.

• 6.12.2018  19:31

Černobílé exnerovky jsou sice lepší, ale i tento barevný kousek pořád ještě jde. Výhodou je vznik ještě v 70. letech, kdy evidentně dramaturgie vyžadovala ještě vnitřně nepochybující postavy. Myslím, že až v osmdesátkrát nastoupil do čs. filmové tvorby cynismus, který rostl až do převratu.

• 6.12.2018  19:11

Originální adaptace, památná sbírka exteriérů.

• 21.11.2018  00:07
    Noc na Zemi (1991)

Trvalo mi to skoro 30 let, než jsem film vůbec dokoukal a ocenil. Co se v mezidobí změnilo? Víc ocením příběh, kde outsider hledá sílu k životu. Též víc ocením pozornost a naslouchání druhému.

• 28.10.2018  19:42

Výborná bondovská komedie; pár vtipů je spíš nevkusných než špatných.

• 15.10.2018  22:16

Hvězdné války jsem nikdy neměl obzvláště rád. Tahle epizoda to nezměnila ani náhodou. Jedna hvězda za pohlednou pí Ridley.

• 8.9.2018  06:38
    Schmitke (2014)

My, krušnohorští vlastenci, jsme tímto filmem získali ultimátní umělecké vyjádření našich pocitů; neočekávám, že v nejbližších třech generacích bude natočen ještě jiný film o Abertamech a Neklidu. Píšu to z pohledu někoho, komu novější české filmy připadají vesměs nesnesitelné; toto je však malý současný český film, který pro mě dává smysl vidět. Vydařené tu nejsou jen záběry Krušných hor, ale i výkony herců. Hlavně p. Kruth je vynikající, vydržel bych dívat prakticky bez omezení, jak hraje tak 5 % na povrchu a o zbytku věříme, že má uvnitř. Též výtečná pí Dvořáková ztvárnila roli abertamské femme fatale, což věru je všechno, jen ne lehký úkol! Samozřejmě potěšily kafkovské asociace a ne úplně málo skutečně humorných momentů - nevěřil bych, že mě takovýto film upřímně rozesměje.

• 1.8.2018  00:37

Když je možnost pouštět slabší scény fast forward, tak docela dobré.

• 29.7.2018  23:34
    Timecop (1994)

Pocit převahy je sladký, když naše současnost je budoucností, kterou někdo v minulosti klopotně vymýšlel. Jinak asi nic.

• 22.7.2018  22:25
    Nevada Smith (1966)

Drsný film bez jediného vtipu. Oproti jiným dílům stejného žánru ukazuje bohatší šíři prostředí tehdejší Ameriky.

• 15.7.2018  21:58
    Paříž v zrcadle času (TV film) (2012)

Hodně letem světem, ale pěkné rekonstrukce staro- a středověkého města.

• 15.7.2018  21:56

Originální finální bitva v silném větru.

• 9.7.2018  19:35

Originální TV ČB detektivka s tématem dopingu ve fotbale. Nejvíc se mi líbilo použití starosvětského motivu obrozenecké idyly, jak starší pánové po večerech hrají doma ve smyčcovém triu klasiku. Ve starších filmech byl tento motiv užíván často, dneska se to už nevidí. (Dobrý je též trenér Vrba.)

• 27.6.2018  23:30

Moralizující motivy nejsou moc přesvědčivé. Ale proti tomu je mnoho sice hořkých, ale autentických drobných postřehů o lidech. Silnou stránkou je i jasná myšlenka ukázat prozření muže středního věku, který po mnoha a mnoha letech iluzí najednou začne nezvykle ostře vidět pravdu o sobě a o svém životě. A nemělo by se zapomenout na pí Kornovou, která je zde zachycená jako okouzlující mladá dáma, která i po letech svým stylem vysoko vyčnívá nad strašlivé osmdesátkové "krásky"... Z hlediska celospolečenského je film jedním z dobrých ukázek toho, že korupce byla v posledním desetiletí starého režimu už dosti rozšířená a že určité vrstvy režimní nomeklatury ji běžně praktikovaly.

• 24.6.2018  23:06
    Kapitulace (TV film) (2015)

Slovo "vyvážený" je zdiskreditované. Ale toto je vyvážený příběh kapitulace v dobrém slova smyslu. Nejsilnějšími místy jsou pasáže o podpisech různých německých kapitulací: jaká byla atmosféra, jak se Němci pokoušeli být do poslední chvíle arogantní apod. Složení německých delegací jsou popisována rovnou s tím, jaké tresty následně dostali v Norimberku.

• 21.6.2018  00:00

Celkem koukatelný film o fantazijní bitvě, která se odchyluje hrubě od historické reality: i laikovi je jasné, že Němci tu nemají německé tanky. Též prostředí není vůbec mrazivé, jak bylo ve skutečnosti. Příběh zdůrazňuje význam psychologické složky boje, jak u Němců, tak u Spojenců. Vedle toho vidíme mnoho válečného železa a těžkých mechanických strojů: především tanků, ale i pancéřových pěstí a různých obrněných vozů. V průběhu filmu se vrací působivý vizuální motiv řady tanků vynořujících se zvolna zpoza obzoru. Jedna hvězda v mém hodnocení je za sadu hollywoodských matadorů, které jinak znám jen z kovbojek a tady najednou pobíhají v uniformách.

• 12.6.2018  19:20

Určitě to byla moje chyba, ale vyjma úvodní automobilové honičky jsem se na to nemohl vydržet dívat, jak to bylo nudné. Honička pak byla zajímava, ale to samé se vysílá každý rok při Tour de France.

• 6.6.2018  07:37

Výtečný dokument, fascinující ve všech fázích. Přivdání se do jedné z nejbohatších rodin vůbec zamlada, pak ve 30. letech vzorová rodina ve vládní propagandě a nakonec zbrklá vražda šesti dětí ze strachu před židovskou pomstou po válce, která se však nedostavila.

• 4.6.2018  01:34

Vydařený starý western. Málo pozerství, scény vypadají prostě, skoro jako by herci nevěděli o kameře. Divoký Západ je ukázán neideologicky, jako zemědělská společnost téměř bez moderních institucí.

• 27.5.2018  22:02

Film není cynický, ale to je asi jediný klad. Hlavní ženská postava není ani moc pěkná.

• 21.5.2018  00:22
    Stalin (TV film) (2013)

Vydařený pokus o stručnou syntézu příběhu p. Džugašviliho. Nepomíjí jeho zločiny, jeho význam pro Rusko, ani osobní život. Poslední léta přinášejí české TV francouzské válečné dokumenty; dříve jsem francouzskou tvorbu neznal, připadá mi skvělá. Tento film řadím k této skupině vydařených pořadů.

• 21.5.2018  00:14

Hodně starý film, ale pořád stojí za zkouknutí. Silné herecké typy, velkolepé exteriéry, jednoduchý posmutnělý tón vyprávění.

• 17.5.2018  17:45

Předvídatelné schéma děje, zcela konvenční rozložení postav a jejich představitelů podle aktuálních šablon hollywoodské korektnosti, trapní počítačově namalovaní bojovníci v bitvách. Ale i tak dám 4 hvězdy, protože je to vydařená zábavná lehká komedie se supersympatickým hlavním protagonistou.

• 15.5.2018  00:12
    Maratónec (1976)

Napínavý thriller bez humoru, atmosférou má nakročeno trochu až k civilnímu hororu. Slabinou jsou nepřesvědčivé postavy i chatrný děj. Památný by tento film mohl být jako zvláštní manifest amerických liberálů a hlavně jako osobitá oslava Ameriky jako moderního útočiště a pevnosti Židů. Mohl by dnes ještě takový film vzniknout?

• 13.5.2018  22:07

Český titul vzbuzuje očekávání, která neodpovídají vůbec záměru tvůrců - ten byl hodně skrovný. Ukázat týdenní reportážní cestu dvou pařížských žurnalistů.

• 13.5.2018  22:02
    Hon na Hitlera (TV seriál) (2015)

Komicky špatný dokument.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17