Saxos

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 19.7.2020  16:25
    Přísaha (2001)

Dvacetiletý odstup od vzniku dává znát, že se film mezi stálice nezařadil. Klady: asi jen Jack

• 13.7.2020  10:44

Náhled do práce vyhořelého saniťáka, který se každý den tahá s feťáky, opilci a různými smraďochy bez domova, kterými zásobuje přeplněné nemocnice, ale přesto chce zachraňovat životy. Klady: vypadáto, že Nicolas má ještě vlastní hřívu. Závěr: doporučuji.

• 13.7.2020  09:26
    Zlá minuta (TV film) (2005)

Komornější zpracování kriminálního příběhu, kde ani mrtvolu neuvidíte, vše ve stylu starého dobrého rady Vacátka. Z herců lze zmínit pouze Miroslava Donutila v roli inspektora Klubíčka a dorovnat jeho herecké snažení mladým Jakubem Prachařem a oblíbeným Martinem Štěpánkem, záletným doktorem. Závěr: doporučuji.

• 12.7.2020  14:49
    Wanted (2008)

Pořádný akčnák typu marveláků, kterému se každý balistik bude smát od začátku do konce. Závěr: doporučuji.

• 12.7.2020  12:59

Jeden z nejlepších filmů o vztazích Čechů a Němců hlavně v Sudetech v době II. Světové války. Spoustu jsem toho slyšel od dědy a babičky. Jen co před koncem války začali zdrhat Němci z území Protektorátu Böhmen und Mähren a připojených Sudet, tak se vyrojilo tisíce revolucionářů a dlouhodobých bojovníků proti fašismu. Závěr: doporučuji.

• 11.7.2020  20:16
    Greyhound (2020)

Válečný film pro milovníky bitev na otevřeném moři. Spousta lodí v konvoji, zásobovací i doprovodné, kolem ponorky, v dostupných místech letecká podpora, vše v rozbouřeném ledovém Atlantiku. Díky přiměřené stopáži nebyl čas na nějaké podpalubní vykecávání a vše jede ve vojenském tempu. Klady: role T. Hanksvi sedí. Závěr: doporučuji, ale holku s sebou do kina neberte.

• 11.7.2020  14:45
    Obviněn (2000)

Ve své době určitě nadprůměrný thriller. Na zajímavosti hodně bere předvídatelný, jakoby přesně nalinkovaný, děj. Závěr: lze doporučit.

• 6.7.2020  20:57
    Bratrstvo (2019)

Celkem realistická ukázka, jak si Rusáci v Afgánu užili. Tam si prostě všichni vylámali zuby, nehledě na počet nasazených sil, výzbroj, logistiku. Duši dali každému pěkně pokouřit. Klady: v rusácké armádě je vše na prodej; vodka teče proudem; pěkně zacákaná kamera. Závěr: doporučuji.

• 5.7.2020  15:27
    Půjčovna masa (TV seriál) (2018)

Nesedlo mě. Zbytečně zmatečné. Konec byl vytušitelný několik epizod před koncem. Tedy nekoncem. Závěr: stejně doporučuji, sci-fi je na trhu málo a spoustě příznivcům se bude určitě líbit.

• 3.7.2020  21:08
    Nevlastní dcera (2015)

To fakt odpad. HBO? Velký omyl. Závěr: tuhle kanadskou pohádku o hodné maceše a jeblé Popelce určitě nedoporučuji.

• 3.7.2020  17:54
    Negativ (2017)

Jej, pro změnu zde máme bývalou agentku, která chytla obavy. Proč? Je schopná každého bez problému zbušit, nesmyslně s sebou tahá chlapa, jehož sotva uschlá fotografie nějakým zázrakem způsobila její nastalé problémy, samozřejmě celou kariéru u zpravodajců tomuto hňupovi vykecá, při útěku do někam. Zápory: zase hotel, kde nemají dva pokoje, to je náhoda. Závěr: nedoporučuji, dabing i dialogy vám určitě můžou způsobit demenci.

• 3.7.2020  16:31
    Code 8 (2019)

Jiný svět, jiné zákony, jiné drogy, spousta nadpřirozených schopností, ale pořad stejný a nudný příběh. Chudý, obětavý, rodinně založený chlapeček se dostane na kriminální scestí. Klady: nádech sci-fi krimi. Závěr: nedoporučuji, ač snaha o změnu, stejně končíme v klišé.

• 3.7.2020  14:58

Po prostudování hodnocení jsem kino vypustil a následně nechtěl ani pustit doma. Tak velký průšvih se ale nekonal. Nějakou hlavu a patu lze najít, pár dobrých herců k tomu, hezký ostrov, slušná music. Závěr: stejně nedoporučuji.

• 2.7.2020  09:41
    Šéfe, to je věc! (TV film) (1982)

Klasická socialistická televizní komedie s Pepanem /Nárožný/, Járou /Heřmánek/ a Marcelou /Konvalinková/. Postupně volně navazují další "Šéfové". Závěr: lze doporučit.

• 1.7.2020  14:26

Do katyňského masakru se konečně pořád někdo vrtá. Škoda, že i nepovedeně. Závěr: nedoporučuji, hrozně ukecaná nuda.

• 1.7.2020  14:22
    Ve stínu (2012)

Do příběhových linků zamotán krimi příběh, politický proces, měnová reforma, rodina, osobní i pracovní problémy, jeden eses, až moc na jeden film. Zápory: celé zpracování moc tlačí na atmosféru. Závěr: doporučuji, slušnější cz tvorby je málo.

• 28.6.2020  17:57

Až závěrečné rozuzlení trochu zachrání silně podprůměrnou krimi. Zápory: zbytečně dlouhé; forma zpětného vyprávění mě nesedla; nesympatické postavy. Závěr: nedoporučuji, čekat až do konce na světlo v tunelu se nevyplatí.

• 26.6.2020  15:19

Mařenku lesní odpaňovač nepřitahuje, klášter nebere, dva hrobečky kopat nechce a tak se dva bloudící fakani v lese sjedou houbičkama a svůj absťák prečkají v klasické filmové tmě tmoucí v chaloupce u děckažravé babizny, kde se hlavně Jeníček cpe prasárnama. Ač se zdá, že babizna je světuznalá, ovládá všechny čáry a máry a už se od nikoho zase přečůrat nenechá, je jí to prd platné, Mařena jí přečaruje. Zápory: zůstali jsme na půl cesty, pro předškolní děcka nepoužitelné, školní u toho nevydrží a pro dospěláky hrozně měkké a málo psycho. Klady: pár světlých chvilek se objeví, ale hned zase tma. Závěr: doporučit, nebo ne? Když objevíte dostatečně velkou a účinnou porci houbiček lze o tom uvažovat.

• 26.6.2020  13:49

Prima vězeňské drama ze staré dobré JAR. Klady: Harry umí hrát; doufám, že se někdo neurazí, když se dozví, že za práva černých bojovalo i spousta běloušů. Zajímal by mě technický stav věznice v době útěku. Otevírání zámků dřevěnými klíčky jsem ještě nezkoušel, ale všechno je jednou poprvé. Závěr: doporučuji.

• 25.6.2020  21:06

Pěkně napínavé soudní drama, kde se potřebné informace dozvídáme velmi sporadicky. I když tak specifická zbraň, jako je P38 hodně napovídá. Klady: Trochu nastíněn prováděcí zákon z r. 1968 /Německá spolková republika, Einführungsgesetz zum Gesetz über Ordnungswidrigkeiten/. Tuhle pěknou kličku /zjednodušeně vražda - nepromlčitelný TČ, zabití - promlčitelný TČ a bylo víc jak 20 let po válce/, která vlastně zabránila stíhání některých válečných zločinců, vymyslel E. Dreher, člen NSDAP /a kdo v Německu za II. SV nebyl/, který se celou válku zašíval u zvláštního soudu v Innsbrucku. A světe div se, ta pitomost prošla. Byla to taková nacistická amnestie. Závěr: doporučuji.

• 23.6.2020  17:08
    Nejlepší (2017)

Celý film si hodnocení zaslouží. První půle na pěkné vlně Trainspottingu přejde do sportovní části. Mimo Double Iron Triathlonu v Huntsvill , kde za necelých 25 hodin dal 7,6 km plavání, 360 km na kole, běžel 84 km a zvítězil, není jediným úspěchem Jerzyho Górski. V roce 1995 na MS - Ultraman na Big Islandu to bylo ve stejném pořadí 10km, 421 km a 84 km, to vše za dobu něco nad 31 hodin. Musíme vzít do úvahy, že vzdálenost kolem 500 km převážná /myšleno i celkem aktivní/ část lidské populace není schopná nachodit za jeden celý měsíc. Klady: hudba seděla /Pink Floyd k drogovým raušům i depkám/; hlavní role bez debat njn "nejlepší". Zápory: škoda nadsazeného závěru drogové bitky. Autentické záběry mohli film dokončit ještě víc přesvědčivěji. A můj závěr: jednoznačně doporučuji.

• 23.6.2020  12:29

Krásná ukázka placebo efektu. Proto se při testování vytvářejí skupiny, aby bylo možno posoudit vliv testované látky. Je jasné, že není třeba ani nic zobat a v hlavě se nám ty kolečka zpřeházejí úplně bez nějaké zjevné příčiny. Klady: Mikael byl celkem v pohodě, nijak hrozně neubližoval. Závěr: doporučuji.

• 23.6.2020  12:21
    Pod vodou (2020)

Hurá, máme tu podmořský klon slavné Ripleyové. Sice je trochu vychrtlejší, zato má pro změnu od kadeřníka upraveného blond ježoura. V jedenácti kilometrech pod hladinou se vrtat díry nevyplácí, protože můžete vzbudit nějakého hnusa a tomu se nebude líbit, že mu ničíte bejvák. Zápory: tma, záblesk, tma, mihnutí něčeho, tma, záblesk, tma, celkem jednoduché. V podmořské základně osádka v počtu 316, uvidíme však jen jednotlivce. Inteligentní hláška: "já jsem malá, tam prolezu". Na sobě stejný skafandr, jak ostatní. Závěr: nedoporučuji, na prvního Vetřelce nikdo nedosáhne.

• 22.6.2020  17:02

Už trochu zbytečná trojka, kterou uvedlo Francovo muklovské snění a tím změnu závěru hodně starého předešlého dílu. Úroveň trochu klesla a vypadá to, že jsme fakt v závěru. Snad nevymyslí zase nějaký sen. Závěr: stejně doporučuji a je třeba vidět 1 i 2, aby byl člověk v obraze.

• 22.6.2020  11:08
    Doom (2005)

Z velké úcty k herní sérii Doom. Závěr: nedoporučuji, budete se trápit.

• 20.6.2020  20:20

Dvojka se drží na stejné úrovni. Máme jen výměnu drog za zbraně. Zápory: akční scény, efekty. Závěr: doporučuji, dočkáte se France v exotice s teqilou a jinou ženskou, kterou koupil za bednu šnapsu.

• 20.6.2020  18:04
    Psi (1992)

Taková Sametová krimi po polské přeměně soudružských kabátů. Klady: rok vzniku nic neubírá a ani moc nezkresluje porevoluční Polsko. Závěr: doporučuji a jdu sledovat Psy 2 i 3.

• 20.6.2020  09:35
    Mr. Johnson (2008)

Pitomou zápletku zachránil Hynek Čermák v roli "hustýho krimoše". Klára Issová ztvárňující "blbku" a úsměvné rozuzlení. Klady: dokonce se jde i zasmát, dokonce i dobrá hláška byla. Závěr: jen jako televizní kulisu k jiné činnosti, ale titulky vás nutí koukat.

• 15.6.2020  16:52

Pomalu se budeme muset připravit na to, že filmy s tématikou klasické novinařiny, chápejme tištěné na papír, se zařadí mezi historii. Obrazovky monitorů, tabletů i mobilů, vše s přístupem na net, papír pěkně rychle válcují. Klady: z počáteční nudy se postupně přesouváme dál a dál. Závěr: doporučuji.

• 15.6.2020  14:09
    Smrt pedofila (TV film) (2003)

Námět dobrý, ale zoufalé zpracování, neemoční herectví a špatná hudba. Závěr: nedoporučuji.

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58