mm13

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 14.8.2018  17:02
    Deadpool 2 (2018)

Presne ako jednotka. Tvári sa to ako neviem čo, ale je to len pľuvanec. Chutný, s gustom vyharknutý, ale len pľuvanec. Najväčšia sranda je predstavovať si škuľavého Reynoldsa, ako si myslí, že točí neviem čo revolučné krát dva... pritom bez masky by bol iba tým istým zúfalcom, akým väčšinou býva. Ale proti pokračovaniam, v týme či sólo, nemám nič. Čo je zásluha Deadpoola (a nikoho iného).

• 14.8.2018  11:41
    Rio Grande (1950)

Chvíľu po tom, čo sa na scéne objavila pani manželka, som to vzdal... a ako si tak čítam tunajšie komentáre, dobre som to odhadol, dobre som urobil.

• 3.8.2018  10:13

A znova - dalo sa s tým pohrať ďaleko, ďaleko viac. V príbehových líniách, aj v samotných vychytávkach. Postačujúci blockbuster, žiaden prepadák, ale tým je celá chvála vyslovená. Stávajúcich 60% je akurát, dám teda 3*, keby že tlieskate a tancujete (ako veľakrát zvyknete), som prísnejší.

• 31.7.2018  13:38
    Fort Apache (1948)

O krajne neschopných ale o to ambicióznejších kokotoch som už videl presvedčivejšie filmy.

• 31.7.2018  13:33
    Mona Lisa (1986)

Prvotriedna romanca s nádherným objektom citov a trefnou (z pozície chlapa ako tvorcu naviac sympaticky sebaironickou) charakteristikou ich nositeľa. Vlastne v tejto rovine si ma ten film podmanil najviac; Bob Hoskins nemal chybu a aj vďaka Cathy Tyson (a tomu ako svoju Simone stvárnila) by som si ho za trápneho zúfalca netrúfol označiť. Nebolo by to fér... a asi ani úprimné.

• 31.7.2018  11:16

Že Spielberg na základe týchto skutočností nevyrozpráva ten príbeh, ktorý by sa dnes žiadalo počuť najviac, to bolo jasné a spečatené angažovaním Streepovej (s Hanksom). Potiaľ v poriadku, ostatne jeho apel na osobnú odvahu môžme vnímať ako rafinovane zabalenú výzvu k tomu, čo je, zvlášť v časoch zlomových, asi najdôležitejšie (aj keď veľmi pravdepodobne bude "Aféra v Pentagone" skôr ukážkou zúfalého sebaklamu, než čohokoľvek iného - dôkazom nech sú chvíľami strojené momenty vo výkone oboch hlavných predstaviteľov... u nich doteraz nevídané - a teda predstavy o rafinovanom Spielbergovi sú rovnako tak klamlivé). No ak aj odsunieme "ideologické" úvahy, úplne najväčšou smolou celého filmu (ako väčšiny jeho filmov) je, že "pán maestro" neopustil režisérsku stoličku tesne pred ukončením natáčania a nenechal posledné scény natočiť niekoho (v rozčúlení sa mi chce napísať - hocikoho!) iného. Tie doslovné zhrnutia pre školopovinné obecenstvo, zvlášť v kontraste s tým, ako bezohľadne (rozumej brilantne) voči divákovej pozornosti a rozhľadu to dovtedy rozprával, tie boli odporne ľadovou sprchou... Packal starý nenapraviteľný!

• 25.7.2018  09:46
    Lady Bird (2017)

Malarkey a Enšpígl plus Radek99 ako šľahačka na ich tortičke... rozkošné trio, priam na zjedenie. Hotové perlorodky. (ako sa to s týmto filmom má v skutočnosti, napísali: Jossie, Matty a lamps)

• 24.7.2018  09:27

(Jasné, že bez ženy by to nešlo. A jasné, že Ježiš musel byť niekto ako Joaquin Phoenix.)

• 24.7.2018  09:25
    Nikdys nebyl (2017)

Taken, Drive, Ghost Dog, Man On Fire, Jacob's Ladder, Oldboy, Taxi Driver, Leon... na to, koľko mal toho chlapec za sebou, sa ešte celkom držal.

• 23.7.2018  17:04

Nech sa Duncan Jones vyhovára na produkčné zásahy a sťažuje koľko chce, z výsledku je jasné, že sa nesústredil na príbeh, nedával tomu, čo by to potrebovalo, naopak, snažil sa z toho, bez ohľadu na čokoľvek, vytrieskať, čo chcel on - opulentné fantasy, ktoré by ústilo do ešte opulentnejšej ságy, ktorej on by bol Peťom, Fraňou aj Filipou zároveň. No, a tu máme výsledok. Po dejovej stránke rozbehnuté šikovne, spracovanie je ale na riadne zaucho. Nemal na to... a kope si vlastný hrob, že si to doteraz nepriznal.

• 23.7.2018  13:19

3* v pomere k potenciálu takéhoto prístupu k takejto predlohe. Inak som sa ale na jednotlivostiach bavil za plné 4*.

• 23.7.2018  10:24
    Já, Tonya (2017)

Počas sledovania som sa skvele bavil, ale pocit, ktorý vo mne tento film vyvolal, ten príjemný nebol. Zaujímavý výkon. Pritom to nemá nijako objavnú kostru (nechýbajú ani zábery na skutočných aktérov na úvod záverečných titulkov), Gillespie sa ale s plávaním po hladine neuspokojil. Znepokojil, a to ja rád. Nutné podotknúť, že sa mohol oprieť o autentické výkony hereckého osadenstva, v rámci ktorého prestali byť samými sebou všetci do jedného. Čo je ale tiež aj zásluha režiséra, nie?

• 13.7.2018  15:01

Vyhrali sa s tým, že až... a ja som sa na ich navijaku ochotne hompáľal od prvej sekundy po poslednú. Niektoré hlášky či režisérske nápady môžu ísť rovno do šlabikára neviazanej filmovej zábavy. Ani ich všetky neporátam, naopak hluché miesto predstavujú asi len dlhokánske záverečné titulky.

• 11.7.2018  13:56
    Tomb Raider (2018)

Mdlé.

• 2.7.2018  19:05
    Beomjoidosi (2017)

V porovnaní s tunajšími "aziatmi" vidím asi len každý desiaty film onej proveniencie a predsa mi väčšina z nich príde ako produkt pásovej výroby. Konkrétne v tomto prípade stále spoľahlivej, pretože zaspať či si len odbehnúť sa pri tomto výlete medzi čínsko-kórejské gangy nedalo... ale rovnako tak nehrozilo, že po ňom od vzrušenia nezaspím.

• 27.6.2018  13:50

(nie že by sme nemali nejaké tie informácie a predstavu, ale takto súhrnne aj s číslami, to už je iný level)

• 27.6.2018  09:17
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Vitaj, starý dobrý seriál. Už si nám aj celkom chýbal.

• 18.6.2018  14:11

Rozumiem všetkému, ale nepomôžem si - nezaujímali ma. A to je Day-Lewis u mňa No.1 a na Vicky Krieps po tomto filme už nezabudnem a rád ju niekedy uvidím znova. Nehovoriac o mojom vzťahu k filmom o takýchto vzťahoch a ich variáciách. V tomto som sa ale rozplynúť a stratiť nedokázal. Možno, keby to Anderson celé vyrozprával z pohľadu Woodcockovej sestry, tak by to získalo nejaký ten priestor naviac, nadhľad, dynamiku...? Neviem.

• 18.6.2018  10:11
    Brimstone (2016)

A môžem pokojne zabudnúť, že som niekedy videl matku! alebo Hostiles... pritom Brimstone vlastne nie je ani western, ani (vykričaná) alegória. Ale je to tam!

• 18.6.2018  09:59

Ďalší zo stále dlhšej rady, ale v spoločnosti ústredného dua + ďalších to bola fajn jazda. [70%]

• 15.6.2018  09:23
    Nepřátelé (2017)

Akési riedke mi to prišlo. Scenár bol možno aj postačujúci a herci na svojich miestach (neokázalá, hlboko vo vnútri trpiaca Rosamund lepšia od rolou vyžiadanej strnulosti Christianovej). Ale réžia, tá svoju tvár nenašla. Obávam sa, že čiastočne zo strachu či opatrnosti, pretože chvíľami som mal pocit, že angažovanosť iba predstiera, cez problematické miesta prebehne čo najrýchlejšie a potom v bezpečí, aby zamaskovala vlastnú slabú chvíľku, o to okázalejšie morfondíruje. Škoda, šanca na pamätný malý western sa nerodí každý rok.

• 14.6.2018  15:10

Tak to pardón vážení, ale aby bolo jasné - tlieska sa tu nule. Nule, ktorej jej neobmedzené (neznáme) finančné zdroje umožnili natočiť "film", ktorý sa akýmsi zvráteným riadením osudu stal kultovým. Tak čo sa tu kto snaží vlastne oslavovať? To predsa nemalo byť o tej nule, chcelo to byť o onom zvrátene riadenom osude a o všetkom tom dookola, čo s tým súvisí. Vtedy by som zatlieskal aj ja. Ale neiritovalo - čo vzhľadom na vážnosť výčitky - predsa nech len slúži tvorcom ku cti. Koniec koncov, každému, čo jeho je.

• 8.6.2018  14:10
    PopStory (TV seriál) (2016)

Dobré, až na to, že to nie je o československej, ale hlavne o českej popmusic od 50. rokov do súčasnosti. A to nie je dobré. Slovenskej scéne sa tu, napriek proklamácii, zďaleka nevenuje toľko pozornosti, koľko by sa, vzhľadom na jej nepopierateľnú kvalitu v tých rokoch, patrilo. Takže som napríklad v 3. časti seriálu sledoval 30 minútové ťažkanie si nad biednou kvalitou českej popmusic a že 80% aj viac tvorili prespievané zahraničné hity (áno, bratia Česi a ešte Maďari v tomto hrali prím), kým na Slovensku, tam to bolo úplne iné, tam to vtedy vlastnou tvorbou vrelo... na čo nasleduje asi 30 sekundový prestrih na Riša Müllera... a vzápätí sme späť v zemi českej. Pritom slovami Janka Ledeckého (voľná citácia): "To nebolo tak, že nás Slováci predbehli, oni nám vtedy v tej popmusic ušli na míle." Tak kde je k tomu sakra nejaká dokumentácia a ponor do produkcie slovenského vydavateľstva Opus?! (Dá sa to ale chápať aj ako hodená rukavica Slovákom. A ja prípadným dokumentaristom na našej strane bývalej spoločnej republiky radím: pozrite sa konečne poriadne na postavu Paľa Hammela a postavte mu pomník, aký si zaslúži. Že ho ešte nikto nepostavil na piedestál a neurobil z neho národného hrdinu slovenskej populárnej piesne - a to ani náhodou len z pozície autora a muzikanta - to mi hlava neberie už dekády).

• 7.6.2018  09:44
    Leviatan (2014)

By sme si iba všetci priali, aby bol toto príbeh Ruska a nie - v rôznych obmenách - nás všetkých. Áno, v ruských reáliách je to o o čosi trpkejšie, v ruskom filme potom stonásobne. Ale nie je to len ruský príbeh.

• 7.6.2018  09:41
    Nemilovaní (2017)

Nepekné, ale výstižné. Škoda len, že chvíľami príliš názorné. Čo je našťastie vyvážené hereckými výkonmi, medzi ktorými vyčnieva ústredné duo. Obaja tnú cez svoje postavy do najživšieho, Marjana Spivak potom z nich dvoch v ešte o čosi fascinujúcejšom podaní. Presný, dokonalý výkon.

• 7.6.2018  09:29

Prišlo mi to ako hodinka a pol nesúrodých postrehov s kravou v centre pozornosti. Kravou, ktorá sa v predstieraných výčitkách hrá na niekoho iného, namiesto toho, aby si priznala, kým naozaj je a dala všetkým okolo seba pokoj. Ku ostatným postavám som si tiež len veľmi ťažko hľadal aspoň nejaké sympatie, pretože si ju (tú kravu) tak nejak, plus-mínus, zaslúžili. Takže tak nejak vlastne ani neviem prečo. Či práve preto?

• 28.5.2018  13:20

Dopozeral som, lebo vždy sa niečo dialo a nejak mi v danom rozpoložení nevadilo, že sa dejú samé hlúposti.

• 28.5.2018  13:17
    Coco (2017)

Viac Disney než Pixar. Ale okrem toho, a až na pár prepálených scén, tomu niet čo vytýkať.

• 28.5.2018  13:09

Bolo to o Oldmanovej maske Churchilla, nie o Churchillovi.

• 28.5.2018  10:39

Celkom vydarený neo-western pre mládež. Hlavný predstaviteľ nakoniec v úplnej pohode, z celého osadenstva to škrípe vlastne len Emilke Clarke - tá neviem koľko kúzla ani hereckých vlôh nepobrala, vzhľadom na jej pomaly stúpajúcu popularitu ale buďme radi, že neprekáža... no, vlastne tu už trochu prekáža, pretože s niekým šikovnejším mohla byť Qi'ra jednou z najpríťažlivejších postáv Star Wars univerza. Pritom nápad obsadiť práve Emiliu Clarke nebol zlý, niečo podobné predsa hrá aj v GoT. V službách Star Wars príbehu ale nenašla či nezvládla skratku, potrebnú pre uveriteľné stvárnenie tohto typu (anti)hrdinky v takto modelových záležitostiach. A úplne hladko to nezvládol ani režisér, ktorý mal asi kopec iných starostí, než strážiť hlavnú predstaviteľku, nedajbože žiadať od produkcie jej výmenu. Čo je v prípade tohto, inak vôbec nie hlúpo napísaného a scéna za scénou slušne vyrozprávaného dobrodružstva, určite škoda. Mohla to byť udalosť. Tak snáď nabudúce. (Áno, prijal by som zo dve... jedno pokračovanie určite.) [70%]

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48