mm13

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 3.5.2021  09:31

Bože!

• 3.5.2021  08:18
    Jasuke (TV seriál) (2021)

Škoda, že namiesto do temnoty sa to celé epizódu po epizóde ponára dobre nie do detinskosti. Asi nemali veľmi jasno, pre koho to točia alebo im do toho na poslednú chvíľu začal niekto krajne nevhodne rýpať. Hlavne tie vysvetľujúce repliky, pomenúvajúce čo a prečo sa práve stalo alebo chystá stať, tak tie mi išli riadne na nervy. Pritom príbeh sám aj animácia sú fajn, len ten scenár... ten scenár!

• 3.5.2021  08:07

Podľa obsadenia to chcelo byť áčko, hrajúce sa béčko. Videl som už ale presvedčivejšie aj céčka.

• 26.4.2021  09:51

To je akási nová móda točiť filmy bez pointy? Tváriť sa, že pozorne, pomaly rozprávam neviem aký príbeh... ktorým ale vo finále nič, čo by bolo aspoň povšimnutia hodné, nepoviem? Zaujímavé...

• 22.4.2021  12:28
    Nikdo (2021)

A čo na to Neeson s Bessonom? ...nehovoriac o Kevinovi Costnerovi. :)

• 21.4.2021  11:37

Film, v ktorom má všetko (vrátane v záporných rolách typického prehrávania Willema Dafoea), každý detail (vrátane dejiska), v každom ohľade (napríklad osemdesiatkové postupy), svoje pevné miesto. Toto si Friedkin uhnietol výhradne podľa seba a je to poznať a je to radosť sledovať. Plnokrvný, diabolsky rafinovaný... diabolský výkon!

• 21.4.2021  10:15
    Tumbbad (2018)

Rozprávka. Dobrá. A temná. So spracovaním sa ale mohli pohrať, je to celé príliš priamočiare, príliš zrejmé.

• 21.4.2021  10:09

Hodnotím dlhšiu verziu tohto dokumentu, aj keď som mal doteraz možnosť vidieť len ten ani nie hodinový zostrih. Všetko je v najlepšom poriadku, keby ale popis iba zhruba polovice skladieb z albumu (akokoľvek komplexne a pútavo rozobratých) chcel byť definitívnym príspevkom do Classic Albums série, tak nasratý možno nedám ani 3*. Je tu predsa od Bernsteina (West Side Story - America) ukradnutý úvod do pecky Don't Tread On Me, je tu My Friend Of Misery, jediná to skladba, na ktorej sa autorsky podieľal aj Jason Newsted a ktorá mala byť pôvodne inštrumentálnou skladbou postavenou na basgitarových motívoch... skrátka je tu toho dosť, o čom by sa dalo zaujímavo rozprávať, na čo spomínať, čo (do)vysvetľovať. Zvlášť v prípade albumu bez jediného slabého miesta. Nerozumiem, prečo to vlastne museli zostrihávať?!

• 15.4.2021  12:51

Pohlcujúci portrét fascinujúcej osobnosti. Škoda niečo dodávať, toto sa v prípade záujmu musí vidieť na vlastné oči!

• 12.4.2021  10:34

Od stola trojice samozvaných znalcov filmového hororu (Eli Roth, figurína Roba Zombieho a producent TV série The Walking Dead, ktorého meno som si nezapamätal) nezaznie za celý čas snáď ani jediný podnetný postreh. Našťastie mal Eli Roth možnosť ísť aj von a popri nepodstatných figúrkach sa porozprávať aj s niekoľkými skutočnými tvorcami histórie tohto žánru, či z archívu vytiahnuť vyjadrenia tých, ktorí už nie sú medzi nami. Našťastie! Pretože keby to bolo len o jeho nadšení a sebaprezentácii, tak je to úplne o hovne. Takto je to síce stále nijako extra obsažné či objavné, plné vážnych medzier a veľkých múch (a vzájomného lezenia si do zadku), ale vo finále predsa len nie úplne márne obhliadnutie sa za celuloidovými dejinami tohto žánru... pretože ten je (znova našťastie) taký pestrý a tak bohato zastúpený kvalitnými či z nejakého dôvodu pozornosti hodnými výkonmi, že tu asi každý objaví nejaký ten film či filmy, ktoré doteraz nevidel či o nich dokonca nepočul... alebo si ich rád pripomenie. ------ P.S.: Aby bolo jasné, toto nie je text odborníka či výhradného milovníka filmového hororu. Nie som ním. Mám ten žáner rád od mala, ale nie viac, než napríklad sci-fi, vojnový či historický film (a western... a krimi thriller) a nevenujem sa mu nijako systematicky. Napriek tomu, zo svojho tým pádom do istej miery iste nepoučeného pohľadu, hodnotím tento dokument ako obsahovo nepostačujúci a koncepčne nezvládnutý! A tunajšie, prevažne kladné hodnotenia, pripisujem obľube žánru, nie hodnoteniu objektívnych kvalít tohto konkrétneho pohľadu naň...

• 12.4.2021  09:23

Úprimné obhliadnutie za kovbojskými časmi socialistickej, na všetky strany nelegálnej VHS distribúcie. Netuším, s akými pocitmi sa na to bude dívať niekto, kto toto nezažil, ja som si ich celkom rád pripomenul, niečo sa málo sa aj dozvedel a v prvom rade sa skvele pobavil. Dobré je, že taký dokument vznikol, aj ten formát mu sluší. Sympatický počin.

• 9.4.2021  13:12
    Kvarteto (2017)

O nezaujímavých životoch už asi nešlo natočiť zaujímavejší (zaujímavejšie vyrozprávaný) film, čo však nič nemení na tom podstatnom - nezaujalo. Táto kategória nezaujímavých životov (slobodní tridsiatnici v pasci vlastného sebectva) je totiž úplne mimo môjho čo i len letmého záujmu.

• 9.4.2021  11:17

Skôr len také nezáväzné (miestami útržkovité a neusporiadané) spomínanie, než poriadne ponorenie sa do spomienok na proces vzniku tohto legendárneho metalového opusu. A o "procese vzniku" táto dokumentárna séria predsa chce byť v prvom rade. V druhom pláne tu potom chýba pokus o vyjadrenie toho, ČO sa (okrem nepopierateľnej kvality samotného diela) stalo, že to vo svojej dobe natoľko zarezonovalo a rezonuje dodnes. Nič z toho sa nám žiaľ v tejto konkrétnej časti série neponúka. Celkom rád som videl, ale ani náhodou nehrozí, aby som utekal pozrieť si to znova. Ani zajtra, ani o 10 rokov. Niet prečo. Ba dokonca som po skončení tohto dokumentu neutekal pustiť si The Number Of The Beast, aby som si to po tisíci krát zase raz vypočul inak, než deväťstodeväťdesiatdeväť krát predtým... a to už (v rámci zamerania Classic Albums série) hraničí so škandálom! :-)

• 30.3.2021  11:17
    Francouzská revoluce (TV film) (1989)

Skvelý obrazový sprievodca k daným udalostiam. Nič viac, nič menej.

• 29.3.2021  17:59

Zažili sme filmy ktoré násilie glorifikovali, odsúdili, či sa snažili dopátrať jeho (všakovakých) koreňov, skrátka k tomu zaujímali postoj a v rámci postoja s tým pracovali... No, a potom prišiel Takeši Kitano, ktorý násilie skonštatoval.

• 18.3.2021  15:27
    Temné léto - Série 1 (série) (2019)

The Walking Dead je oproti tomu "vinetuovka". Postavy, konflikty, reakcie, celá zombie hrozba... všetko tu skrátka pôsobí ďaleko, ďaleko bezprostrednejšie (nedramatizovane) a tým pádom ďaleko skutočnejšie a hrozivejšie. Obetavosti pre dobro celku poskromne a nie je automaticky zloduchom ten, kto prejaví zbabelosť (či pud sebazáchovy?). TWD je "rodinná" sága, kde sa bojíte o postavy... tu sa nemáte ktorej "chytiť" a skrátka sa spolu spolu s nimi už iba bojíte! Snáď si to túto rovinu dokáže podržať, prípadne rozvinúť aj do ďalších (údajne ešte dvoch) sérií. Bude to potom na poli žánru fakt pamätný výkon!

• 15.3.2021  17:21
    Z Nation - Season 4 (série) (2017)

...nie, to už skutočne nešlo dopozerať. Výsmech!

• 15.3.2021  17:18

Staré úslovie v extrémne intenzívnom podaní. Viac vedieť nechcete. Skvelý výlet, kde tušenie, kam sa to zvrtne a o čo tu nakoniec pôjde, znásobuje celkový zážitok, pretože sa divák modlí ako nikdy predtým, aby to nakoniec predsa len bolo inak... A teraz už fakt nechcete vedieť viac! (ak to bude fungovať aj pri druhej projekcii, dám plných 5*)

• 15.3.2021  14:45
    Řezníci (2003)

Škoda konca, ktorý mi prišiel ako prilepený - nevyplynul z toho, čo všetko a všeličo sa dovtedy dialo a ako to bolo podávané. Inak prvotriedna zábava! Točiť s toľkou ľahkosťou takéto zverstvá (či, akokoľvek sa tomu budeme brániť - ľudstvá), to nejde neobdivovať... v mojom prípade dokonca nezamilovať si.

• 13.3.2021  15:25

Najkomerčnejší Jensen, čo so sebou nesie pár doslovností v inak brilantných dialógoch, ako aj - s výnimkou úvodných "zoznamovacích" minút - neprekvapujúci vývoj zápletky... a to žiaľ až do toho najsamozrejmejšieho finále. Ale ono to až tak nevadí, pretože kde pán autor mierne poľavil z pozície scenáristu (stále je to však v porovnaní s ostatným svetom výsostne originálna záležitosť), tam to temer do dokonalosti vybrúsil ako režisér. Kto nasadne, už nevystúpi! Rytieri spravodlivosti (len píšem ten názov a musím sa uchechtávať) sú niečo ako rekapitulujúci album od milovanej kapely, ktorá síce prišla o časť svojej drzosti a nespútanosti (odzbrojujúcej bezohľadnosti), ale ničomu sa nespreneverila. Čo z toho, tak mi teraz napadá, robí ideálny materiál na prvé stretnutie. Hej, závidím tým, zatiaľ nedotknutým.

• 12.3.2021  10:36

Od predchádzajúcej nemastnej-neslanej časti sme skočili rovno do výšin dedukčnej metódy a ako nečakaný bonus sa objavil sám Moriarty! Nečakaný, pretože som jeho plné odhalenie sa očakával až niekedy medzi druhou a treťou sériou. Ale nevadí, zafungovalo to naplno. Ukážkový záver série.

• 12.3.2021  10:33

Veľa dedukcie sme si tu neužili. Nebola to veru Sherlockova najhviezdnejšia hodinka (a pol).

• 11.3.2021  16:31

!!! ---- SPOILER ---- !!! Neviem, či by to bez toho finále, ktoré toľkým divákom vadí, dávalo zmysel. Tak intenzívne natlakovaná hra na mačku a myš len ťažko mohla dopadnúť inak. Skrátka už toho všetci mali dosť, tak do seba vyprázdnili zásobníky. A aj pre mňa, ako diváka, to bola neskutočná... no, určite úľava, ak už sa zdráham napísať, že katarzia. Plne som im v danej chvíli rozumel, mal som taký pocit. Neskutočná jazda ten film, bez zbytočnej, čo i len jedinej stotiny sekundy, plne funkčná, zdrapí, nepoľaví a dovedie presne tam, kam to má v pláne... Zážitok!

• 11.3.2021  07:56
    Válka ve Vietnamu (TV seriál) (2017)

Monument na poli dokumentárneho filmu. Nenachádzam hluché miesto, najmenšiu chybičku, je tam úplne všetko, je to dokonalé a veľké tak, že to vo finále presahuje vymedzený rámec "komplexného svedectva o vietnamskej vojne". Obarený nemám slov.

• 11.3.2021  07:26

Ako aktualizácia predlohy vynikajúce, dokonalá hra s vlastným predobrazom. Iný, a predsa starý známy Sherlock Holmes (postava aj svet). Nebyť záverečného slovného potľapkávania sa po ramenách, dám plných 5*... to už ale nebol ani Holmes, ani Watson, ani Sherlock Holmes. Asi sa tvorcovia zľakli dokonalosti vlastného diela?

• 8.3.2021  08:48

Po celý čas tak akurát (s poviedkou neporovnávať... ale rád som si ju znova pripomenul) a so skvelým Beauom Bridgesom. Finále však trestuhodne odflákali. Chýbal tam čo i len náznak nápadu, ambície prekvapiť, uštedriť divákovi aspoň malé zaucho, ak už nie poriadnu facku. Príbeh, ako sa nám rozvíjal, by si pritom iný koniec jednoznačne zaslúžil - menej výbušný a bez toho najotrepanejšieho posledného záberu...

• 8.3.2021  08:40

Ozon točí vždy skvele, ide len o to, nakoľko vás osloví osud jeho hrdinov, či hrdinovia ako takí. Príbeh nevyprofilovaného submisívneho sopliaka ma neoslovil vôbec. Ocenil som aspoň hru so žánrom, nešlo to po vyšliapaných cestičkách. To ale zase Ozon málokedy.

• 5.3.2021  18:20

V hlavnej úlohe dvaja detektívi, ktorí vlastne nič nevyriešili, ale ničomu inému, než ich neúspešnému pátraniu sa dokument nevenuje. O čom to teda vlastne chcelo byť?

• 1.3.2021  08:19

Veľkorysý, výpravný dodatok k učebnicovým textom pre prvý stupeň základných škôl. 3* len preto, že to má potenciál prebudiť hlbší záujem o dané obdobie či históriu Japonska všeobecne. Nuda to nie je, aj to sa počíta.

• 1.3.2021  08:17

Ultimate Cut Olivera Stonea je konečne ten Alexander, aký chcel byť natočený a akého sme vtedy dávno mali vidieť už v kine. Tamto bol narýchlo zbúchaný referát od neosloveného študenta. Toto tu je jednoznačných interpretácií prostá vízia premýšľavého, osobnosťou Alexandra fascinovaného a do zvolenej témy naplno angažovaného umelca.

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58