mm13

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 23.5.2018  09:01

Husté!

• 22.5.2018  09:27

Áno, byť to scenár a film dospievajúcej dcéry Rosamundy Pilcher alebo Danielly Steele, tak s opatrným nadšením píšeme o náznakoch nie hocijakého talentu, úprimne si želáme, aby sa jablko od stromu kotúľať neprestalo a poslednú tretinu jej debutu hodnotíme ako daň za rodinný pôvod a autorskú nezrelosť, celkový dojem nám to ale nepokazí a tie veľmi slušné tri hviezdy pokojne vysolíme.

• 21.5.2018  14:40
    7 životů (2017)

Bolo to evidentne nad sily všetkých zúčastnených. Sľubný začiatok, každou ďalšou scénou ale viac a viac pritiahnuté za vlasy a stále deravejšie. Okrem toho šlo všetko (doslova všetko!) vytušiť skôr, než by to divákovi vôbec malo napadnúť riešiť.

• 16.5.2018  11:27

Vždy o tom istom. Čo nie je chybou filmu. Ale... no fakt vždy o tom istom. Už je to až trápne.

• 14.5.2018  18:17

Koncentrovaný manieristický snobizmus.

• 9.5.2018  09:53

Pohodová blbina... ktorá nemusela byť až takou blbinou, pretože ten nástrel charakterov a interakcií medzi nimi núkal priestor na obsažnejšiu zábavu. Ale nenudil som sa a všetci boli skvelí. Karen Gillan úplne najviac.

• 4.5.2018  18:35

Geniálny ťah. Nič sa tam dokopy nestalo (iba ak naoko), ale Disney zarobia za veľké finále prvej vlny marveláckych filmov minimálne dvojnásobok. Už som sa vyjadril, že Russovci sú pre nich požehnaním. Tentokrát síce mimo mojich očakávaní (či dokonca v rozpore s nimi), ale veď nech sa páči. Tú najpodstatnejšiu časť plánu plnia ukážkovo. Nevídaná show!

• 17.4.2018  12:49
    Mindhunter - Série 1 (série) (2017)

Seriál o založení behaviorálnej jednotky FBI a prvých krokoch jej výskumu myslí masových vrahov. Vzrušujúce. Pre mňa osobne však boli ešte o čosi viac vzrušujúce momenty zo súkromia trojice vyšetrovateľov. Čo sa dialo za múrmi navštívených väzníc zaujalo, ale naplno pohltilo a prinútilo priamo sa účastniť až to, čo sa dialo medzi stenami domácností a hotelových izieb, počas ciest autom, v reštauráciách a baroch. Skĺbenie výskumu podnetov a reakcií na strane objektov skúmania s podnetmi v prostredí samotných "výskumníkov" a ich reakciami - a obojstranné prenášanie týchto vplyvov - neprestávalo odzbrojovať až do vyvrcholenia (kataklizmy) poslednej kapitoly. Preto aj vrcholné scény celej prvej série u mňa predstavujú "plechovka tuniaka", či "rozchod"... a najväčší podnet do diskusie otázka, kto z divákov na koho strane v rámci onoho rozchodu stojí (pretože som zatiaľ v tom svojom názore sám). Výživné a presvedčivé. Sem s druhou sériou a nech je pokojne zároveň aj záverečnou.

• 17.4.2018  09:44
    Čtverec (2017)

Triafa sa to do dávno rozstrieľaných terčov. Presne, s gráciou, nezriedka priam nevídanou, ale aby to pohlo hranicami, zasiahlo cieľ, ktorý si doteraz nikto nevšimol, vnieslo do svojej výpovede nečakaný postreh či dokonca načrtlo nové perspektívy, tak na čosi také si stále nedočiahne. Máme teda čo dočinenia s iba ojedinelým výkonom, ale nakoniec vďaka aj za ten.

• 17.4.2018  09:32
    Ty, já a apokalypsa (TV seriál) (2015)

Ledva som sa vyrovnal s odchodom jednej z najsympatickejších postáv a chystal sa to vo finále oceniť, tak prišiel záver, ktorý už inak, než ako podraz na diváka, označiť nejde. Vážení, ísť proti očakávaniam a šokovať je kumšt, nie prostriedok na vyriešenie autorskej bezradnosti.

• 17.4.2018  09:24
    Green Room (2015)

Chcelo to totálne neznáme ksichty alebo aspoň neobsadiť Patricka Stewarta (niežeby som mu neprial role mimo Star Treku a X-Menov). Bez známych tvárí to bol nervy drásajúci výlet, s nimi iba umne natočený film... no nie až tak umne, aby dal zabudnúť, že je iba filmom.

• 10.4.2018  14:53
    Blue Ruin (2013)

Po väčšinu tohto snímku sa nedá odhadnúť, čo bude nasledovať. Spočiatku vlastne ani o čo sa jedná. Je to preto aj vo svojom pozvoľnom tempe pútavá cesta... ktorá žiaľ nedôjde k naplneniu, pretože s blížiacim sa záverom pán výhradný autor neodolá a rozhodne sa vydať divácky atraktívnejšími chodníčkami... čo sa žiaľ vo finále ukáže ako kontraproduktívne a žiadaný katarzný moment skoro nejde postrehnúť. Že to ale Saulnier neutiahne, to sa kvôli nadužívanej a samoúčelnej štylizácii do modrej farby, dalo vytušiť už od úvodných minút. Snaživý si Jeremy dosť, už len skroť tú svoju chtivosť a daj tomu celému správny smer.

• 10.4.2018  14:13
    Hidden (2015)

Dobrú, i keď nijak zvlášť originálnu pointu tomu dali... ale veľa z nej nevyťažili. Ani pred ňou, ani po nej. Ten obal nepredstavuje už vôbec žiadnu invenciu.

• 10.4.2018  09:36

Veľmi dobrá práca s napätím a strachom (áno, strachom) plus nevyhnutný záver... a hoci nahlodané zubom času a napriek slabšej práce s postavami, nemôžem pod 4*. Horor vážení. Podľa starého receptu, ale vypečený a chrumkavý. Môžte vy dnešní "umelci" vymýšľať príchute a kombinovať od výmyslu sveta, keď neovládate základy a nemilujete, čo robíte.

• 5.4.2018  13:15
    Strašáci (1971)

Najvzrušujúcejšie pre mňa navždy budú okamžiky pred "výbuchom", pretože jeho zárodky sú už tam, nech sa to na povrchu a smerom k okoliu tvári presne opačne koľko len chce. Nechápem, ako to Hoffman dokázal. A aj keď je nevyhnutné uviesť, že bez správneho režiséra za chrbtom by to nemohlo byť úplne ono, ešte viac platí, že s len o čosi menej chápajúcim hercom, by to ani ten z najsprávnejších - sám Peckinpah, aj s celým svojim zámerom a odhodlaním, nemal šancu dať takto výrečne.

• 4.4.2018  15:22
    Breezy (1973)

Ak o nerovnocennom vzťahu, tak takto. Ak na romantickej vlne, tak takejto. Ak šťastné konce, tak takéto. Film, ktorý život nepredstiera, ale ho trefne a s neodolateľným šarmom napodobňuje... a robí dobre.

• 4.4.2018  15:05

Bez mučenia priznávam, že byť to o vzťahu dvoch chlapov a ženy, tak sa mi to tak nepáči, nebude to pre mňa vo svojom čare také odzbrojujúce, nepomôže tomu, ako prvotriedne je to napísané a natočené (who the fuck is Angela Robinson?), netlieskam tomu za oslavu netradičných vzťahov a rodín, zakázaných lások a slobodných myslí. Oslavu (dôležité!), ktorá si je vedomá druhých strán mincí, tienistejších zákutí a limitov v nás samých. Ale v danej chvíli na to kašle... a oslavuje! To všetko by som rovnako do nebies vychválil, avšak piatu hviezdu nepridal. No a? Som heterosexuálny chlap.

• 3.4.2018  18:12

Branagh bavil. Ako Poirot, aj ako režisér. Úžasná jazda v temer divadelných aranžmánoch. Sa ostatne dalo čakať, nie? Tak hurá na plavbu po Níle, vôbec by som s tým neotáľal.

• 3.4.2018  18:04

Strašné. Až pozrieť si to ešte raz, by umožnilo zžiť sa s hlavným hrdinom naplno, ale kto by o to stál?

• 3.4.2018  17:53

Produkt svojej doby, so všetkým čo k tomu patrí - technicky dokonalý a vrcholne zábavný mix vecí, ktoré populárne už raz boli, mravoučne prvoplánový a myšlienkovo rozporuplný zároveň, ale zase na druhej strane tiež v neposlednom rade taký, aký ho divák vidieť chce... No, myslím, že o tomto kúsku Stevena Spielberga sa toho bude ešte veľa a dlho písať a ja som za to, hoci neodkrvený a skôr estrádne pobavený, než oslovený či dokonca zamyslený, aj celkom rád. Veď kto iný, ako on (si niečo také - digitálny bordel plný priamych odkazov - mohol dovoliť a dokázal by to takto - že to vlastne žiaden bordel nie je - zvládnuť)?

• 28.3.2018  10:11

Hollywoodska klasika. Hollywoodska, ale klasika. Nie je veľa filmov na efekt, ktoré by boli v celkovom vyznení také efektívne.

• 26.3.2018  10:35
    Kung Fury (2015)

Plná paľba, hoci z kópie, ktorú som mal k dispozícii, chýba celých 5 minút (vikingská zastávka, predpokladám). No a? Plná paľba!

• 23.3.2018  10:50
    To není moje sestra! (amatérský film) (2015)

Hviezdička naviac za masky a šikovný strih v "strašiacich" momentoch... a že ide o amatérsky film. Herci zúfalí, príbeh nevyužíva svoj vlastný potenciál, záver sklamal. Poviedka v tomto o triedu-dve lepšia (aj keď literárnych kvalít nemá žiadnych).

• 21.3.2018  15:32
    Třída smrti (studentský film) (2013)

Moje dieťa mi väčšinou také hlúposti z youtube púšťa (má snahu púšťať), až mi oči kríži. Od tohto videa som sa neodtrhol a na konci uznanlivo kývol hlavu. Že fakt uznanlivo.

• 20.3.2018  09:41
    Narcos - Série 2 (série) (2016)

Pablo Escobar bol primitívne hovädo na úrovni "hlavných hrdinov" našich divokých deväťdesiatok a zodpovedným slúži ku cti, že ho ako takého vykreslili bez toho, aby do jeho mŕtvoly bezhlavo kopali. O čo menej vyhranený, o to je tento seriál presnejší a presvedčivejší, so správnou dávkou odstupu, pritom dostatočne dramatický a k osudom hlavných postáv na oboch stranách barikád (a nešťastníkom, ktorí sa ocitli medzi nimi) pozorný. Skvelá práca... Ale aj tak stačilo. Čo bude ďalej ma nezaujíma a aby som sa k tomu niekedy vrátil, to asi tiež nehrozí. Bolo to primitívne hovädo.

• 20.3.2018  09:31
    Annihilation (2018)

Tak si to ujasnime - dokopy tu o nič mimoriadne nešlo a nič mimoriadne z toho nevzišlo. Zaujalo, vzbudilo zvedavosť, vcelku bavilo a nedopadlo úplne zle. Ale to je asi tak všetko.

• 19.3.2018  13:16
    Glory (2016)

Bieda post-komunistickej éry v tej najobnaženejšej podobe.

• 19.3.2018  13:13

Čo je na tom také strašné? Svižná a zábavná jednohubka s armádou okrídlených múr skoro ako od China Miévilla (to by bol film!). Po Wonder Woman najlepšie DC... čo z Ligy nerobí žiadnych víťazov, ale potešili, že nesrali a nenasrali.

• 19.3.2018  13:02
    Wind River (2017)

Normálna kriminálka s nezmyselným koncom, ktorej apel ma minul. A to mi verte, že osudy dievčat akejkoľvek rasy či národnosti mi ani náhodou nie sú ukradnuté. Lenže tu je to skôr nálepka na záver, nie plátno, na ktorom by to celé kreslili.

• 19.3.2018  12:57

Beatles na pódiách narýchlo a v kocke. Pritom tomu ale nič podstatné nechýba (vrátane vyhliadky do výhradne štúdiového obdobia kapely) a ani z toho nie je žiaden neprehľadný guláš. Šikovná záležitosť pre najširšie masy. Škoda, že som to nestihol v kine.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47