mm13

far beyond driven

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 22.11.2017  12:46

No nech sa páči, vzývajte, VZÝVAJTE!!

• 22.11.2017  12:45
    Slovíčka (TV pořad) (1990)

Krylove ľúbostné básničky (veršovačky) nemusím, už vôbec nie prednášajúcich v tomu poetiku, ale nech... je to Kryl! Našťastie sa tu nie len sprostredkovane recituje, ale aj Kája (Kryl !!) sám spieva... a to je vždy sila!

• 18.11.2017  09:01
    Beatles vs Stones (TV film) (2016)

Film o tom, že tam žiadne "vs" nikdy nebolo. Vnímané ako pohľad na "samočinne spustený" mediálny cirkus celkom zaujímavé.

• 14.11.2017  13:06

Konečne pochopili, za ktorý koniec Thora uchopiť! Na to najlepšie od Marvelu (Cpt. America & GoG) sa síce nechytá, ale už ich smerom môže aspoň poškuľovať.

• 14.11.2017  12:55

Ostrovy v prúde prečítané nemám (ale schwejkov komentár navnadil), takže nie som zaťažený pre film nevyhnutne nepriaznivým porovnávaním. Thomasa Hudsona som chápal ako spisovateľove alter ego, sympaťák C. Scott ho ako takého zahral dobre, tým pádom mi neprišiel charakterovo nepostačujúci. Násoska Eddy je v najsympatickejšom výkone Davida Hemmingsa neodolateľný, a nechýbajú ani silné scény, ako je napríklad lov mečúňa, ale hlavne potom návšteva bývalej manželky, teda moment, kedy Hudson pochopí hlavný účel tejto jej návštevy. To zamrazilo do morku kostí. Suma sumárum výdatná porcia neokázalej ale poctivej, sústredenej filmárčiny. Bohate stačí.

• 7.10.2017  22:55

Takýto sci-fi film nemal šancu vzniknúť inak, iba ako pokračovanie Blade Runnera.

• 7.10.2017  06:56
    Mumie (2017)

To bol fakt "vynikajúci" nápad zveriť úvodnú časť plánovaného monster-univerza niekomu, kto nemá s réžiou žánrového filmu žiadne skúsenosti (a s réžiou ako takou minimálne) a koho scenáre dopadli len tak dobre, akí dobrí režiséri ich točili. Múmia 2017 tak nemá ani remeslo ani ksicht, žiaden charakter, iba lepí, kombinuje, bezradne sa krúti a nikam nevedie. Okrem Boutelly (aspoň že ona) je tu naviac problém aj s hercami: Cruise a Wallis celé zle, Crowe zbytočne a mám pocit, že sa mu uľavilo, keď film prepadol a on sa do tejto role pravdepodobne nebude musieť vrátiť.

• 3.10.2017  10:03
    Wonder Woman (2017)

Gal Gadot mi je extrémne sympatická už odkedy vypadla z lietadla vo Fast & Furious, ženskú ruku režisérky Patty Jenkins je tam tiež cítiť, takže spokojnosť. V kontraste s "morálnymi dilemami" Supermana je Wonder Woman v celej svojej naivite skoro až rozprávkovo čistá, čo je po veľkohubých nezdaroch od Snydera príjemné oživenie DC univerza, ktoré sa na poli prvoligovej filmovej zábavy nerozbehlo práve najšťastnejšie.

• 3.10.2017  09:46

Stále vernejšie svojej predlohe.

• 25.9.2017  00:36

Akože fakt ani jedno ani najmenšie prekvapenie? Niekto tu ľutoval svoj zadok, a než aby sediac na ňom kým treba vymyslel NIEČO, tak sa za pochodu vybláznil na detailoch. Nepodstatných detailoch. O necitlivom zaobchádzaní s postavami (rovnako necitlivom, či už dôjde na ich zabitie alebo na ich oživenie) sa ani nebavme. Odsýpa, ale nenadchne.

• 25.9.2017  00:08

Keby ten diel nebol taký skvelý, aký je, keby tak skvele nezapadal do sveta Amerických bohov a jeho atmosféry, tak by som asi nezapochyboval o svojej (hoci nijak zázračnej) pamäti. A ja som chvíľami skutočne nevedel, či si iba nespomínam alebo v knihe naozaj nič také nebolo... Pán Fuller & pán Green - na jednotku! Alebo sa priznáte, že vám toto rozšírenie predlohy našepkal Gaiman? (väčší kompliment nevystrúham)... Fakt som túto epizódu videl rád. Doteraz to bolo uznanlivé prikyvovanie hlavou, odteraz absolútna dôvera. Ó, aký rád som len v polke prvej série, och, aké dlhé bude čakanie na zavŕšenie tou druhou.

• 18.9.2017  23:43
    The Circle (2017)

Zachytenie "vrtkavosti" pri využívaní najmodernejších technológií bolo fajn, ale len samo o sebe. Nijako neprekvapilo a z hlavných záporákov to urobilo až neuveriteľných hlupákov. A o čo menej objavná, o to expresívnejšia bola táto hystéria. Mali sa tú svoju naivitu a (čo je horšie) povrchnosť pokúsiť zamaskovať... čo ja viem, napríklad príklonom ku komédii, predstierať satiru. Nebola by z toho novodobá Divnoláska, ale možno by to bolo o čosi menej otravné, keď už nie funkčnejšie. (Bezvýhradne potešil Tom Hanks, nechápem, prečo ho stále nemám v topke... asi preto, že sa mi máloktorý jeho film páči bez výhrad. No hrá odušu, zakaždým, na akomkoľvek priestore. On nie je povrchný nikdy.)

• 18.9.2017  09:16
    Mimi šéf (2017)

Odvážne a pritom konzistentné. Čo je pri dnešných animákoch obrovská vzácnosť. Platí pre oba prívlastky. Vlastne ani neviem, ktorý z nich je vzácnejší. Poklad animák a vzhľadom na celkové hodnotenie tuná, pridávam!

• 17.9.2017  23:11

Zvulgarizovanie či obnaženie predlohy? Na každý pád nič, čo by sme sa ponáhľali chváliť, nedajbože odporúčať.

• 17.9.2017  23:06
    Odysea (2016)

Preplávalo. Cítiť tu nemalé ambície, k ich naplneniu sa ale tvorcovia tohto bezpohlavného životopisu nepriblížili. Hlavne si nabudúce treba rozmyslieť, čo vlastne točím a aký postoj k hlavnej postave zaujmem.

• 17.9.2017  23:02

Tu sa evidentne sedelo nad každým jedným slovom v scenári. Vlastne aj v každom ďalšom ohľade nemenej poctivý film.

• 17.9.2017  22:56

... ktorí toho veľa nepredviedli. X-tá variácia bez sviežeho závanu, lepší priemer z toho robí iba obsadenie.

• 17.9.2017  22:49

Úvodné komentáre na hovno a akoby z iného filmu. Alebo ich tam dal Remo naschvál? Celý priebeh potom rovnakou mierou pútavý aj nepríjemný, finále mrazivé - to zredukovanie ľudskej bytosti na zdroj príjmu a spoločenskej prestíže nie je nič nové pod slnkom, tu prítomná miera obludnosti ale obávam sa nemá obdoby! Vycicajú ho, naoko oplačú a budú z neho ešte hodnú chvíľu v rôznych formách ďalej prosperovať. S pocitom, že pre neho robili a urobili maximum a že to za zásluhy.

• 11.9.2017  10:36

Škoda biednej charakterizácie hlavnej postavy. Odkiaľ sa v ňom v tej dobe zobrala ohľaduplnosť voči pôvodným obyvateľom? U Angličana-vojaka tej doby?! Jeho prejav v Kráľovskej geografickej spoločnosti by pôsobil nepatrične aj s nejakým výstižným a šikovne nakrúteným prológom, bez neho je to na chytanie sa za hlavu. Škoda, pretože s pomalším tempom som nemal najmenší problém a finále bolo zvolené prvotriedne. Pritom, ako som si dodatočne prečítal, tu samozrejme priestor bol: otec narodený v Indii, brat nadšenec východných okultistických náuk a autor dobrodružných románov... a Fawcett sám veľký rojko, snívajúci o dávno stratených civilizáciách... nie, nesmiali sa a nerozumeli mu nie len kvôli "Stratenému mestu Z". Takže čo sa iným historickým postavám v rozpore so skutočnosťou pridáva, aby boli ich životy atraktívnejšie, tu sa ubralo, aby sa vytvorila legenda o serióznom bádateľovi, ktorý predbehol svoju dobu, namiesto toho, aby s nadhľadom natočili film o zasnenom dobrodruhovi, ktorého fantázie ale predsa len poslúžili svojmu účelu a priniesli výsledky. To prečo takto?

• 8.9.2017  16:42

No nevyšlo to. Ale že vôbec nevyšlo! Výsledok práce retarda, ktorý dostal "super nápad" natočiť historickú fantasy v štýle Guya Ritchieho. Nepobral ani jedno ani druhé, o ich funkčnej kombinácii sa mu nikdy ani len neprisnilo. Výsledok by bol na smiech, keby nebol tak na nervy. Nenormálne, čo sa to na obrazovke dialo; hlavne teda čo sa postáv týka - ich motivácie, dialógy a ako sa pri tom všetci do jedného tvárili... A nepôvodné až strach. Kradnúť z iných fantasy filmov za posledné roky pri spracovávaní takejto legendy?? Z rúk britského režiséra?! A okrem chaosu neprispieť niečím vlastným? Heréza, sprenevera... VLASTIZRADA!

• 6.9.2017  12:11
    Zlato (2016)

Pointa jak sviňa! Nebláznite ľudia. Jeden z najsilnejších príbehov o priateľstve a vy aj so svojimi hodnoteniami takto?

• 6.9.2017  12:03

Nakoniec celkom sympatické, ale Sanders na to skrátka nemá.

• 6.9.2017  11:59

Chvíľami sľubné, ale potom sa to celé rozsypalo.

• 6.9.2017  11:56
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

"Woman power" už napísala Tayen, tak sa len opýtam: Kde tam poniektorí vidíte aké feministické hoci len odtiene prosím vás? Potemnelá kriminálka s nie iba trojicou silných ženských postáv... ktoré by ste pri úvodných častiach najradšej rozšliapali, aby ste potom v závere žobrali za možnosť byť tam s nimi a vychutnať si to, čo je natoľko bytostne ženské, nakoľko je to beznádejne cudzie chlapom. Ten koniec bol ale dokonalý vo všetkých rovinách.

• 6.9.2017  11:43
    Demeterovci (TV film) (1976)

Neriedená Slovač! (A pán Chudík ako patriarcha Demeter pozitívne šokoval. Nevedel by som si ho v tej roli predstaviť, ale dal jej aj celému filmu všetko, čo to potrebovalo. A ani sa netváril, že podáva neviem aký výkon. Širák dole.)

• 4.9.2017  13:49
    Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál) (2012)

Perfektná výprava, dokonalí herci, každý jeden z nich v jednej zo svojich najlepších rolí, poniektorí (Kevin Costner, Jena Malone) tej úplne najlepšej. Takže sa na to dobre pozerá. Chýba tomu však akýkoľvek (historický, spoločenský, psychologický) presah. Preto nech sú jednotlivé hlavné charaktery akokoľvek príťažlivo stvárnené, dojem z nich (a vlastne celej tejto minisérie) pomerne rýchlo vyprchá. Pohádajú sa, pobijú, povraždia. Nič viac, nič menej. Akoby Reynolds, ktorý naviac nie je žiaden vizionár, točil podľa hesla v encyklopédii, nie scenára.

• 9.8.2017  10:44
    Oldboy (2013)

Trochu sa s tým pohrali, nie že nie. Ale je to len remake a hlavne remake ázijského filmu. Našincovi to veríš len tak-tak.

• 9.8.2017  10:37
    John Wick 2 (2017)

Sa poseriem keď trojka bude za 5*. A ten potenciál tu je. Aké hutné také chutné a naopak. Skvelý svet, poznať za ním nadšenie aj drinu, ktorá vlastne drinou nie je, lebo ich to baví. No nebav sa s nimi.

• 9.8.2017  10:10

Jordan Vogt-Roberts = zlá zlá zlá voľba. Pretože inak je všetko ako má byť. A on im to, diletant, všetkým nepekne spackal.

• 7.8.2017  09:20
    Život (2017)

Ešte poznám brak keď ho vidím.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44