mm13

far beyond driven

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 16.10.2018  19:25

Až uverím, že pôvodný plán Basterdov zobrať so sebou na finálnu akciu mega anti-hviezdu Stiglitza (do neba volajúci nezmysel!), je Tarantinovým požmurknutím na rovnako nezmyselný moment v Dirty Dozen... tak ani vtedy tomu nenapálim plných 5* (možno 4,5*)... pretože je tu ešte Brad Pitt. Ten síce neprekážal, ale exhibíciou jeho výkon nazvať nemožno. Inak kinematografický majstrštyk, libůstka a pošušňaníčko ako vyšité (kde ste vy na tie výrazy bratia prišli?).

• 13.9.2018  10:42
    Přednosta (2003)

Nič k tomu nepoviem, lebo doteraz si mľaskám jazykom a tak skoro s tým neprestanem. (...a týpek Cannavale je pol chodidla pred topkou)

• 10.9.2018  14:16

Síce ma po celý čas neopúšťal pocit, že pán výhradný autor nevedel ani presne čo, ani ako... ale nakoniec dobre.

• 5.9.2018  13:53

Juha Berg je prvotriedny profesionál a chľastá prvú ligu. Je to nie ledajaká drina, lenže Juhu to baví, je tomu oddaný telom aj dušou. Naplno, s najvyššími nárokmi a métami, šliape si to na úplný vrchol a bez najmenších zaváhaní. The Example, The Hero, The Legend. Juha Berg!

• 5.9.2018  11:20

Najvyššie mocenské kruhy s byrokratickým aparátom (ktorý je do nevídaných tvarov a výrastkov zmutovanou a teda nie vždy práve najfunkčnejšou kostrou ich fungovania) sú pre svetovú populáciu možno ešte nebezpečnejšie než nezničiteľný netvor z hlbín oceánu, zrovnávajúci celé mestá a chrliaci rádioaktívny oheň? Beriem to také celé!

• 5.9.2018  09:53

Chcelo to viac autenticity a civilnosti v postavách aj v celkovom spracovaní, aby tá obrovská prázdna diera na záver vybuchla do divákovho žalúdka naplno... Teda, aspoň čo sa mňa týka.

• 5.9.2018  09:43

Ako veľmi mi liezli na nervy a ako veľmi som v každej tretej či štvrtej scéne videl hrubý logický lapsus, tak som si teraz nie istý, či som sa v tom nerýpal príliš, namiesto toho, aby som ich bral takých, akí boli. Snažili sa, aj veľakrát (hrubo) pochybili, ale ostali ľuďmi. Takže rešpekt. A to, že by som sa s nimi neponáhľal kamarátiť ani pred, ani po udalosti, to rovnako tak môže byť vlastne môj problém. P.S.: Koniec to malo parádny, dúfam že dvojka bude akčný film v štýle Johna Wicka (aj v miere násilia, tu voči tým kurvám z vesmíru, či odkiaľ sa tam nabrali).

• 3.9.2018  10:04

Bezchybné.

• 22.8.2018  12:53

To si Helgeland a Hanson asi strelili do žíl extrémne silnú dávku drogy chytrosti, že práve oni dvaja stvorili takýto po všetkých stránkach do nevídaných (i keď povedomých) tvarov vybrúsený a oslnivého lesku vyleštený skvost. Film, ktorý chutí každým pozretím viac. Keď sa ho naučím naspamäť, budem si konečne naplno vychutnávať herecké výkony majstrov svojho umenia, pretože tie tu tvoria samostatnú kategóriu. Jedna z najvypečenejších noir variácií, akú nám kedy filmové plátno ponúklo.

• 17.8.2018  13:13
    Hud (1963)

Presne ten typ snímkov "proti prúdu", nad ktorými si pomľaská aj ten najkomfortnejší divák (a kritik). Taký vlastne najviac, pretože na takého tu čaká pridaná hodnota v podobe skvelého pocitu zo samého seba, že aký on je vlastne rebel a myšlienkový dobrodruh.

• 14.8.2018  17:02
    Deadpool 2 (2018)

Presne ako jednotka. Tvári sa to ako neviem čo, ale je to len pľuvanec. Chutný, s gustom vyharknutý, ale len pľuvanec. Najväčšia sranda je predstavovať si škuľavého Reynoldsa, ako si myslí, že točí neviem čo revolučné krát dva... pritom bez masky by bol iba tým istým zúfalcom, akým väčšinou býva. Ale proti pokračovaniam, v týme či sólo, nemám nič. Čo je zásluha Deadpoola samotného (a nikoho iného). Úplne skurviť týpka takéhoto kalibru by mohol fakt už len totálny vypatlanec.

• 14.8.2018  11:41
    Rio Grande (1950)

Chvíľu po tom, čo sa na scéne objavila pani manželka, som to vzdal... a ako si tak čítam tunajšie komentáre, dobre som to odhadol, dobre som urobil.

• 3.8.2018  10:13

A znova - dalo sa s tým pohrať ďaleko, ďaleko viac. V príbehových líniách, aj v samotných vychytávkach. Postačujúci blockbuster, žiaden prepadák, ale tým je celá chvála vyslovená. Stávajúcich 60% je akurát, dám teda 3*, keby že tlieskate a tancujete (ako veľakrát zvyknete), som prísnejší.

• 31.7.2018  13:38
    Fort Apache (1948)

O krajne neschopných ale o to ambicióznejších kokotoch som už videl presvedčivejšie filmy.

• 31.7.2018  13:33
    Mona Lisa (1986)

Prvotriedna romanca s nádherným objektom citov a trefnou (z pozície chlapa ako tvorcu naviac sympaticky sebaironickou) charakteristikou ich nositeľa. Vlastne v tejto rovine si ma ten film podmanil najviac; Bob Hoskins nemal chybu a aj vďaka Cathy Tyson (a tomu ako svoju Simone stvárnila) by som si ho za trápneho zúfalca netrúfol označiť. Nebolo by to fér... a asi ani úprimné.

• 31.7.2018  11:16

Že Spielberg na základe týchto skutočností nevyrozpráva ten príbeh, ktorý by sa dnes žiadalo počuť najviac, to bolo jasné a spečatené angažovaním Streepovej (s Hanksom). Potiaľ v poriadku, ostatne jeho apel na osobnú odvahu môžme vnímať ako rafinovane zabalenú výzvu k tomu, čo je, zvlášť v časoch zlomových, asi najdôležitejšie (aj keď veľmi pravdepodobne bude "Aféra v Pentagone" skôr ukážkou zúfalého sebaklamu, než čohokoľvek iného - dôkazom nech sú chvíľami strojené momenty vo výkone oboch hlavných predstaviteľov... u nich doteraz nevídané - a teda predstavy o rafinovanom Spielbergovi sú rovnako tak klamlivé). No ak aj odsunieme "ideologické" úvahy, úplne najväčšou smolou celého filmu (ako väčšiny jeho filmov) je, že "pán maestro" neopustil režisérsku stoličku tesne pred ukončením natáčania a nenechal posledné scény natočiť niekoho (v rozčúlení sa mi chce napísať - hocikoho!) iného. Tie doslovné zhrnutia pre školopovinné obecenstvo, zvlášť v kontraste s tým, ako bezohľadne (rozumej brilantne) voči divákovej pozornosti a rozhľadu to dovtedy rozprával, tie boli odporne ľadovou sprchou... Packal starý nenapraviteľný!

• 25.7.2018  09:46
    Lady Bird (2017)

Malarkey a Enšpígl plus Radek99 ako šľahačka na ich tortičke... rozkošné trio, priam na zjedenie. Hotové perlorodky. (ako sa to s týmto filmom má v skutočnosti, napísali: Jossie, Matty a lamps)

• 24.7.2018  09:27

(Jasné, že bez ženy by to nešlo. A jasné, že Ježiš musel byť niekto ako Joaquin Phoenix.)

• 24.7.2018  09:25
    Nikdys nebyl (2017)

Taken, Drive, Ghost Dog, Man On Fire, Jacob's Ladder, Oldboy, Taxi Driver, Leon... na to, koľko mal toho chlapec za sebou, sa ešte celkom držal.

• 23.7.2018  17:04

Nech sa Duncan Jones vyhovára na produkčné zásahy a sťažuje koľko chce, z výsledku je jasné, že sa nesústredil na príbeh, nedával tomu, čo by to potrebovalo, naopak, snažil sa z toho, bez ohľadu na čokoľvek, vytrieskať, čo chcel on - opulentné fantasy, ktoré by ústilo do ešte opulentnejšej ságy, ktorej on by bol Peťom, Fraňou aj Filipou zároveň. No, a tu máme výsledok. Po dejovej stránke rozbehnuté šikovne, spracovanie je ale na riadne zaucho. Nemal na to... a kope si vlastný hrob, že si to doteraz nepriznal.

• 23.7.2018  13:19

3* v pomere k potenciálu takéhoto prístupu k takejto predlohe. Inak som sa ale na jednotlivostiach bavil za plné 4*.

• 23.7.2018  10:24
    Já, Tonya (2017)

Počas sledovania som sa skvele bavil, ale pocit, ktorý vo mne tento film vyvolal, ten príjemný nebol. Zaujímavý výkon. Pritom to nemá nijako objavnú kostru (nechýbajú ani zábery na skutočných aktérov na úvod záverečných titulkov), Gillespie sa ale s plávaním po hladine neuspokojil. Znepokojil, a to ja rád. Nutné podotknúť, že sa mohol oprieť o autentické výkony hereckého osadenstva, v rámci ktorého prestali byť samými sebou všetci do jedného. Čo je ale tiež aj zásluha režiséra, nie?

• 13.7.2018  15:01

Vyhrali sa s tým, že až... a ja som sa na ich navijaku ochotne hompáľal od prvej sekundy po poslednú. Niektoré hlášky či režisérske nápady môžu ísť rovno do šlabikára neviazanej filmovej zábavy. Ani ich všetky neporátam, naopak hluché miesto predstavujú asi len dlhokánske záverečné titulky.

• 11.7.2018  13:56
    Tomb Raider (2018)

Mdlé.

• 2.7.2018  19:05
    Beomjoidosi (2017)

V porovnaní s tunajšími "aziatmi" vidím asi len každý desiaty film onej proveniencie a predsa mi väčšina z nich príde ako produkt pásovej výroby. Konkrétne v tomto prípade stále spoľahlivej, pretože zaspať či si len odbehnúť sa pri tomto výlete medzi čínsko-kórejské gangy nedalo... ale rovnako tak nehrozilo, že po ňom od vzrušenia nezaspím.

• 27.6.2018  13:50

(nie že by sme nemali nejaké tie informácie a predstavu, ale takto súhrnne aj s číslami, to už je iný level)

• 27.6.2018  09:17
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Vitaj, starý dobrý seriál. Už si nám aj celkom chýbal.

• 18.6.2018  14:11

Rozumiem všetkému, ale nepomôžem si - nezaujímali ma. A to je Day-Lewis u mňa No.1 a na Vicky Krieps po tomto filme už nezabudnem a rád ju niekedy uvidím znova. Nehovoriac o mojom vzťahu k filmom o takýchto vzťahoch a ich variáciách. V tomto som sa ale rozplynúť a stratiť nedokázal. Možno, keby to Anderson celé vyrozprával z pohľadu Woodcockovej sestry, tak by to získalo nejaký ten priestor naviac, nadhľad, dynamiku...? Neviem.

• 18.6.2018  10:11
    Brimstone (2016)

A môžem pokojne zabudnúť, že som niekedy videl matku! alebo Hostiles... pritom Brimstone vlastne nie je ani western, ani (vykričaná) alegória. Ale je to tam!

• 18.6.2018  09:59

Ďalší zo stále dlhšej rady, ale v spoločnosti ústredného dua + ďalších to bola fajn jazda. [70%]

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48