mm13

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 10.12.2018  20:20
    Podobizna (1947)

Ku dokonalosti tomu chýbal iba temnejší záver. Inak ale fakt klasa!

• 10.12.2018  20:19
    Velká hra (2017)

Bez popisného rozhovoru s tatkom na lavičke a doslovností po finálnom pojednávaní to pán Sorkin nešlo? Ste si sám režíroval, tak vám nemal kto dať po prstoch a preškrtať to, čo? Tak mi napadá, či vy nebudete ďalší z tých dobrých scenáristov, ktorí sú len takí dobrí, akí dobrí režiséri ich scenáre točia...? No ale inak, dovtedy chvíľami až vynikajúce. Nabudúce však radšej volajte... s takým niečim... napríklad Eastwoodovi.

• 8.12.2018  11:55

Nech sa Hunt (spolu so svojim predstaviteľom) snaží koľko chce, nemá šarm ani toho najslabšieho Jamesa Bonda, nekompromisnú húževnatosť Jasona Bourna akurát nešikovne napodobňuje a o Jackovi Bauerovi sa mu asi ani len neprisnilo... čo je jeho šťastie, lebo by sa posral a z postele už jakživ nevyliezol. No a prepálené akcie, nezmyselné príchody, úniky a záchrany na poslednú stotinu sekundy (vždy a znova stále dookola), tie si žiadajú bandu pošukov a lá Fast & Furious, nie akože smrteľne vážnu bandu trapkov, ktorí okrem záchrany sveta stíhajú (so slzami v očiach - asi aby to bolo presvedčivejšie) ešte aj psychologický mikro-rozbor svojho akože neskutočne citlivého a vnímavého a práve preto akože vnútorne rozorvaného šéfa. Rehocem sa!

• 14.11.2018  12:43

S mladým sme odhadli celý príbeh po 10 či 15 minútach (keď sa na scéne objavila kapitánka lode). Nezmýlili sme sa v jedinom z troch či koľkých bodov, ktoré sme vymenovali. Akurát línia "tri čarodejnice & dedo Dracula" sa nakoniec nijako nezavŕšila, čo je ale pre babráka Tartaratatatakaka len ďalší mínusový bod. Taká je to teda invenčná práca, taká je to "pecka". Kokoti! A to som prosím pekne svojho potomka vyhnal od mobilu, nech za ním toľko nevysedáva, predpubertiak zmagorený, že poďme si radšej aspoň niečo pozrieť, keď už si unavený z domácich úloh nechceš otvoriť nie že knihu, ale ani len komiks... Vám vrelo ďakujem, to sa fakt mohol pokojne ďalej hrať či četovať s prvými frajerkami, kurva!

• 9.11.2018  11:20

Keďže samotný Freddie nemal o svojej tvorbe žiadnu extra mienku a považoval ju za spotrebný materiál (pretože akokoľvek sa pre pódium a desiatky tisícov fanúšikov pod ním narodil, tak sa v prvom rade bavil on sám), môžme byť v hodnotení tohto inak kompletne povrchného filmu zmierliví. A aj keď to ku všetkému nie je práve najúprimnejší ani najpoctivejší výkon, tomu najväčšiemu odkazu (ktorým je hudba samotná) sa nespreneverili a obsadené aj natočené je to fakt gustovne. (...no, až na Live Aid finále, tam to riadne prešvihli. Jednak tam vypláva na povrch, že Malek Freddieho pohyb po pódiu nestíha, úplne najhoršie sú ale zábery do davu pod ním; takto sa možno tvária návštevníci kresťanských festivalov, nie rockové publikum.) ... P.S. (12.11.) Tak som si cez víkend pozrel Live In Montreal aj Queen In Budapest a potvrdilo sa mi zdanie, že Malekov výkon má bližšie k interpretácii, než k vernému portrétu. Celý film je taký, takže ok, chlapec to v rámci zámeru fakt nedal zle, ale jeho výkon nie je z kategórie "celý Mercury". Chvíľami, len chvíľami. Freddie mal okrem iného ďaleko čo i len k náznakom homo-afektu, v súkromí sa nesprával výstredne (možno okrem povestných večierkov) a áno, už spomenutý pohyb po pódiu... ten asi okopírovať ani nejde.

• 5.11.2018  11:01

Pýtalo si to fintu na úrovni Podrazu v réžii Paula Greengrassa. Že vysoké nároky? Tak to pardón, ale ak scenár píše Koepp (nie som z jeho práce odkrvený, ale renomé má) a na režisérskej stoličke sedí (a hlavného záporka si s gustom strihne) Kenneth Branagh... tak už so mnou súhlasite, však?

• 5.11.2018  10:54

Áno, potvrdené, H40-ka sa môže schovať. Nemá tie gule, ani konflikt v nej nie je taký intenzívny (možno preto, že je tam prepieraný viac, než sa žiadalo) ...a o postavách mimo ústrednej dvojky sa ani nebavme; tu svojmu účelu slúžia ďaleko viac a nemusia zakaždým budiť iba sympatie. Ale hlavne - tu je to ďaleko, ďaleko zábavnejšie (napínavejšie, nepredvídateľnejšie a hravejšie).

• 31.10.2018  16:28

Iné a skvelé. Po autorskej stránke naviac sakramentsky odvážne, pritom ale bez sprievodného pocitu, že sa tu zase raz niekto preceňuje. Naopak. Takto atmosférické snímky sa dnes už netočia, pretože sa akosi zabudlo, ako na to. Cosmatos junior vie, tak snáď nezabudne a svoj nemalý potenciál ďalej rozvinie.

• 29.10.2018  17:04
    Halloween (2018)

Plnohodnotné pokračovanie pôvodného Halloweenu malo zostúpiť do najnižších podlaží pekla, nie iba komentovať svoj predobraz a odkazovať na neho. Okrem toho, obrátenie rolí sme tu už raz mali (H20) a zdá sa mi, že tam v ďaleko zábavnejšej podobe - či už čo sa týka postáv, vrážd alebo čo do roviny Michael Myers vs. Laurie. Nerozumejme sa zle - až na chabý (nevýrazný, nepresvedčivý...) casting, kde to zlyháva úplne, je to kvalitný kus práce. Len nie v tej kategórii, v akej by sa patrilo ho odviezť, aby bol odkaz zúročený a naplnený.

• 26.10.2018  09:37

Recyklovali dôsledne, ale akosi sa im z toho vytratila hravosť. Okrem až príliš priamočiareho deja tak najviac zamrzí stagnujúci vzťah ústrednej dvojky. O ničom.

• 23.10.2018  14:26

Absurdnosť doby, naplno obnaženej situáciou, ktorá po smrti Vodcu nastala + tragická zvrátenosť celého systému, tie boli vystihnuté minimálne na tých 80%. Čo je nie hocijaký výkon a všetko ostatné je teda nepodstatné.

• 22.10.2018  09:36
    Venom (2018)

...ale len za Hardyho a že to má dobré hlášky. Inak to postráda akýkoľvek zmysel ...a to nepíšem o hlbšom zmysle... v tomto smere je to dokonca na hranici slušnosti... v súvislosti s ratingom na hranici zodpovednosti!

• 16.10.2018  19:25

Až uverím, že pôvodný plán Basterdov zobrať so sebou na finálnu akciu nacistickú ultra-mega anti-SuperStar Stiglitza je Tarantinovým požmurknutím na podobne nezmyselný moment v Dirty Dozen... tak ani vtedy tomu nenapálim plných 5* (možno 4,5*)... pretože je tu ešte Brad Pitt. Ten síce neprekážal, ale exhibíciou jeho výkon nazvať nemožno a keď si prečítate Tarantinov scenár (vyšiel vtedy dávno knižne aj u nás) ...tak vám nakoniec možno aj prekážať bude. Inak je to ale nad všetky ďalšie pochybnosti kinematografický majstrštyk, libůstka a pošušňaníčko ako vyšité (kde ste vy na tie výrazy bratia prišli?).

• 13.9.2018  10:42
    Přednosta (2003)

Nič k tomu nepoviem, lebo doteraz si mľaskám jazykom a tak skoro s tým neprestanem. (...a týpek Cannavale je pol chodidla pred topkou)

• 10.9.2018  14:16

Síce ma po celý čas neopúšťal pocit, že pán výhradný autor nevedel ani presne čo, ani ako... ale nakoniec dobre.

• 5.9.2018  13:53

Juha Berg je prvotriedny profesionál a chľastá prvú ligu. Je to nie ledajaká drina, lenže Juhu to baví, je tomu oddaný telom aj dušou. Naplno, s najvyššími nárokmi a métami, šliape si to na úplný vrchol a bez najmenších zaváhaní. The Example, The Hero, The Legend. Juha Berg!

• 5.9.2018  11:20

Najvyššie mocenské kruhy s byrokratickým aparátom (ktorý je do nevídaných tvarov a výrastkov zmutovanou a teda nie vždy práve najfunkčnejšou kostrou ich fungovania) sú pre svetovú populáciu možno ešte nebezpečnejšie než nezničiteľný netvor z hlbín oceánu, zrovnávajúci celé mestá a chrliaci rádioaktívny oheň? Beriem to také celé!

• 5.9.2018  09:53

Chcelo to viac autenticity a civilnosti v postavách aj v celkovom spracovaní, aby tá obrovská prázdna diera na záver vybuchla do divákovho žalúdka naplno... Teda, aspoň čo sa mňa týka.

• 5.9.2018  09:43

Ako veľmi mi liezli na nervy a ako veľmi som v každej tretej či štvrtej scéne videl hrubý logický lapsus, tak som si teraz nie istý, či som sa v tom nerýpal príliš, namiesto toho, aby som ich bral takých, akí boli. Snažili sa, aj veľakrát (hrubo) pochybili, ale ostali ľuďmi. Takže rešpekt. A to, že by som sa s nimi neponáhľal kamarátiť ani pred, ani po udalosti, to rovnako tak môže byť vlastne môj problém. P.S.: Koniec to malo parádny, dúfam že dvojka bude akčný film v štýle Johna Wicka (aj v miere násilia, tu voči tým kurvám z vesmíru, či odkiaľ sa nabrali).

• 3.9.2018  10:04

Bezchybné.

• 22.8.2018  12:53

To si Helgeland a Hanson asi strelili do žíl extrémne silnú dávku drogy chytrosti, že práve oni dvaja stvorili takýto po všetkých stránkach do nevídaných (i keď povedomých) tvarov vybrúsený a oslnivého lesku vyleštený skvost. Film, ktorý chutí každým pozretím viac. Keď sa ho naučím naspamäť, budem si konečne naplno vychutnávať herecké výkony majstrov svojho umenia, pretože tie tu tvoria samostatnú kategóriu. Jedna z najvypečenejších noir variácií, akú nám kedy filmové plátno ponúklo.

• 17.8.2018  13:13
    Hud (1963)

Presne ten typ snímkov "proti prúdu", nad ktorými si pomľaská aj ten najkomfortnejší divák (a kritik). Taký vlastne najviac, pretože na takého tu čaká pridaná hodnota v podobe skvelého pocitu zo samého seba, že aký on je vlastne rebel a myšlienkový dobrodruh.

• 14.8.2018  17:02
    Deadpool 2 (2018)

Presne ako jednotka. Tvári sa to ako neviem čo, ale je to len pľuvanec. Chutný, s gustom vyharknutý, ale len pľuvanec. Najväčšia sranda je predstavovať si škuľavého Reynoldsa, ako si myslí, že točí neviem čo revolučné krát dva... pritom bez masky by bol iba tým istým zúfalcom, akým väčšinou býva. Ale proti pokračovaniam, v týme či sólo, nemám nič. Čo je zásluha Deadpoola samotného (a nikoho iného). Úplne skurviť týpka takéhoto kalibru by mohol fakt už len totálny vypatlanec.

• 14.8.2018  11:41
    Rio Grande (1950)

Chvíľu po tom, čo sa na scéne objavila pani manželka, som to vzdal... a ako si tak čítam tunajšie komentáre, dobre som to odhadol, dobre som urobil.

• 3.8.2018  10:13

A znova - dalo sa s tým pohrať ďaleko, ďaleko viac. V príbehových líniách, aj v samotných vychytávkach. Postačujúci blockbuster, žiaden prepadák, ale tým je celá chvála vyslovená. Stávajúcich 60% je akurát, dám teda 3*, keby že tlieskate a tancujete (ako veľakrát zvyknete), som prísnejší.

• 31.7.2018  13:38
    Fort Apache (1948)

O krajne neschopných ale o to ambicióznejších kokotoch som už videl presvedčivejšie filmy.

• 31.7.2018  13:33
    Mona Lisa (1986)

Prvotriedna romanca s nádherným objektom citov a trefnou (z pozície chlapa ako tvorcu naviac sympaticky sebaironickou) charakteristikou ich nositeľa. Vlastne v tejto rovine si ma ten film podmanil najviac; Bob Hoskins nemal chybu a aj vďaka Cathy Tyson (a tomu ako svoju Simone stvárnila) by som si ho za trápneho zúfalca netrúfol označiť. Nebolo by to fér... a asi ani úprimné.

• 31.7.2018  11:16

Že Spielberg na základe týchto skutočností nevyrozpráva ten príbeh, ktorý by sa dnes žiadalo počuť najviac, to bolo jasné a spečatené angažovaním Streepovej (s Hanksom). Potiaľ v poriadku, ostatne jeho apel na osobnú odvahu môžme vnímať ako rafinovane zabalenú výzvu k tomu, čo je, zvlášť v časoch zlomových, asi najdôležitejšie (aj keď veľmi pravdepodobne bude "Aféra v Pentagone" skôr ukážkou zúfalého sebaklamu, než čohokoľvek iného - dôkazom nech sú chvíľami strojené momenty vo výkone oboch hlavných predstaviteľov... u nich doteraz nevídané - a teda predstavy o rafinovanom Spielbergovi sú rovnako tak klamlivé). No ak aj odsunieme "ideologické" úvahy, úplne najväčšou smolou celého filmu (ako väčšiny jeho filmov) je, že "pán maestro" neopustil režisérsku stoličku tesne pred ukončením natáčania a nenechal posledné scény natočiť niekoho (v rozčúlení sa mi chce napísať - hocikoho!) iného. Tie doslovné zhrnutia pre školopovinné obecenstvo, zvlášť v kontraste s tým, ako bezohľadne (rozumej brilantne) voči divákovej pozornosti a rozhľadu to dovtedy rozprával, tie boli odporne ľadovou sprchou... Packal starý nenapraviteľný!

• 25.7.2018  09:46
    Lady Bird (2017)

Malarkey a Enšpígl plus Radek99 ako šľahačka na ich tortičke... rozkošné trio, priam na zjedenie. Hotové perlorodky. (ako sa to s týmto filmom má v skutočnosti, napísali: Jossie, Matty a lamps)

• 24.7.2018  09:27

(Jasné, že bez ženy by to nešlo. A jasné, že Ježiš musel byť niekto ako Joaquin Phoenix.)

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49