mm13

far beyond driven

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 23.2.2018  14:16

A jednotka naplno zúročeného nápadu je jedna hromnice, však áno?

• 23.2.2018  14:01
    Fargo - Série 3 (série) (2017)

Nie je to ten súzvuk ideí a reflexií ako v prípade geniálnej dvojky, minimálne nie kvôli málo opodstatnenej úvodnej vete a skoro až falošnému poslednému tónu, to medzi nimi však ponúka hneď niekoľko vrcholných zážitkov aj pre tých najnáročnejších labužníkov.

• 23.2.2018  10:58
    matka! (2017)

Ako by som rád, môcť vysoliť plných päť a napísať ku nim iba "No pekne". No je to len Aronofsky, ktorému jeho prehľadná alegorická doslovnosť tentokrát vyšla o čosi lepšie, než v prípade Fontány alebo Čiernej labute, ale stále je to len prehľadná alegorická doslovnosť (nech je tu tých alegórií - šikovnejšie, či menej šikovne previazaných - koľko chce). A nie je to v tom sám. Veľa je toho dnes akosi naopak. Nevadí, ten mierny posun je snáď prísľubom.

• 22.2.2018  17:57
    Blok 99 (2017)

S. Craig Zahler to má našliapnuté nie do prvej ligy, ale priamo na filmársky Olymp, kde sa stane kategóriou samou o sebe.

• 20.2.2018  10:34

Plačky nad osudom obyvateľov afrického kontinentu boli a) povrchné a teda b) vtieravé a teda c) otravné. Neviem si predstaviť, že som černoch a tlieskam toľkej prízemnosti, som pyšný na takýto film (samozrejme platí, že neviem si predstaviť, že som černoch... ale tak snáď je jasné, čo tým myslím). A bez nich? Jednoduchý príbeh z bodu A do bodu B s nevyhnutnými peripetiami, zradou a pomocou z "neočakávanej" strany, ale ničím, čo by prekvapilo, zarazilo, vyvolalo údiv. Celkové hodnotenie dvíham, lebo veď BLACK PANTHER (a jeho sestra... a exotika... a stále je to o hodne menej trápne, než filmové DC). Každopádne po tom, čo si to kráľ popratal vo svojej hlave aj doma a zaslúžene zasadol na trón... a pomôže Avengerom v intergalaktickom konflikte... tak v samostatnom pokračovaní jeho dobrodružstiev predsa len očakávam tú revolúciu naprieč pozemskými kontinentmi a nový poriadok! (...)

• 19.2.2018  18:26

Však to bol len úvod do veľkolepého zombie dobrodružstva, plného bitiek (čo bitiek, vojen!), kde bude ťažké prikláňať sa na tú či onú stranu? Nečakané oživenie celého žánru, jeden z jeho najoriginálnejších zárezov vôbec.

• 19.2.2018  18:22

Poctivo vybudovaný dramatický príbeh o tom, že život v každom jednom svojom momente berie aj dáva zároveň. Neúnavne, bez prestávky, odjakživa, vždy a navždy! Dúfam, že si to ústredná dvojica uvedomila, mali totiž moje sympatie. Každý osve, aj ako pár.

• 19.2.2018  18:00
    Fargo - Série 2 (série) (2015)

Stačilo jedno UFO a jeden prestrih do prvej série a váha pôvodného Farga je späť v celej svojej nádhere.

• 19.2.2018  17:54
    Iron Sky (2012)

Nenormálne veľa hodín nad tým presedeli. Asi tak 30 minút, odhadujem. A že by si taký nápad zaslúžil aj mesiace práce, kým by padla prvá klapka! No ale nič, aspoň že dobrý koniec tomu dali. (a pozerám že to má aj Director's cut... tak niekedy, príležitostne...)

• 19.2.2018  17:52

Toľko pátosu v zombie horore sme asi ešte nevideli. A ono to fungovalo!

• 7.2.2018  09:58
    Velké dějiny (TV seriál) (2013)

Informačne bohatšie než Butterfly Effect, v honbe sa senzačnými odhaleniami triezvejšie. A tiež sa to až tak veľmi nesústredí na konkrétne milisekundy dejín, skôr na pohyby, tok jednotlivých civilizačných prúdov, na sieť vzájomných vplyvov, ktorú tieto prúdy - nevyhnutne - vytvárajú. Podčiarkujem, že nevyhnutne a celkom prirodzene. S adekvátnejším komentárom by sa teda v hodnotení dalo ísť aj vyššie.

• 6.2.2018  10:48

Len by ma zaujímalo, ako sa pri sledovaní musí cítiť dôchodca, ktorý sa potýka s podobným pálčivým problémom, ako hrdinovia tohto snímku. Ponoriť sa do toho a rozpitvať to do dôsledku, bude desať odpadov! málo. S rovnakým námetom sa núkalo ísť inou cestou, kráčať v objatí iného žánru. To by bola katarzia... Ale veď dobre, nech sa páči - Hollywood.

• 2.2.2018  12:54
    Alf (TV seriál) (1986)

Robí to tá kopa chlpov so všetečne vytŕčajúcim rypákom naschvál alebo to nerobí naschvál? Túto otázku nebudem mať nikdy zodpovedanú a takto mi to vyhovuje. Ale neviem si predstaviť, ako možno ten seriál doceniť bez dabingu s pánom Dančiakom. To ani Filipovský neurobil pre našinca toľko čo on, pretože aj Funes sám je fajn. Alfa sme ale vyhrali. Diky Stano!

• 2.2.2018  11:35
    Darkland (2017)

Táto cesta pomsty má ten charakter, že pre všetkých okolo pomstiteľa by bolo lepšie, keby schytal guľku do hlavy ledva mu prvýkrát napadlo, že sa pomstiť chce. Asi tak. Strašne ma sral, debil. A to je vlastne aj problém celého filmu, ktorý je v pohode, ale netvári sa, že jeho témou je "debil pomstiteľom". Niekomu sa tu niečo vyšmyklo a ušlo do nenávratna.

• 2.2.2018  11:17
    Futurama (TV seriál) (1999)

Sú to moji najlepší parťáci zo všetkých či filmových či seriálových či animovaných alebo hraných postáv. Úplne. Neprejde mesiac, za žiadnych okolností a nikdy nie dva mesiace, aby som si ich do svojej obývačky nepozval aspoň na 2-3 epizódky. Bavia, nasierajú aj dojímajú, búcham sa z nich do kolien a vzápätí chytám za hlavu. Už nejakých tých 7-8 rokov a od začiatku a väčšinou v spoločnosti svojho dnes 12 ročného syna - takže ho už nevyháňam, keď sa zábava začne zvrhávať... a myslite si o tom čo chcete. Je to môj syn a naši obrazovkoví kámoši, môžte mi viete čo a viete kam. V tomto vzťahu je skrátka všetko ako má byť. To sa nerozhoduješ, to sa ti stane. Aktuálne som zvlášť rozradostený, pretože sa mi (pardón - nám!) konečne podarilo dostať ku poslednej sérii a od prvej epizódy je to... no skrátka ono! Chrochtám blahom a teším sa na víkend, ktorý je našťastie predo dvermi.

• 1.2.2018  13:54
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Túto partiu rozohral Diabol tak dokonale, že v rebríčku jeho úspechov určite zaberá popredné miesto a bude sa ňou kochať do konca všetkých dní. I keď po celý čas neviditeľný, hmatateľný je za každým filmovým políčkom. Od prvého momentu po posledný. Keď sa potom v polovici poslednej série roztvoria brány pekla naplno, je to ten najmrazivejší víťazný tanec, aký sme od neho na poli príbehov mohli byť svedkami. Bolo čo rozdýchavať. Brilantné, pán Gilligan, vskutku brilantné!

• 1.2.2018  13:34
    Fargo - Série 1 (série) (2014)

Záver sa mi zdal na niektorých miestach morálne diskutabilný a tiež už príliš za vlasy pritiahnutý (že udalosti boli vyrozprávané presne tak, ako sa stali, to nechápeme doslova, však?), ale inak dobrý seriálový spoločník. Dúfam len, že sa ďalšie série od filmového Farga vzdialili ešte viac. To je totiž v koncentrovanosti toho, čo sa - s maximálnym úspechom - snaží povedať, nedostihnuteľné, vlastne definitívne. Seriálové Fargo, i keď sa snažilo, tam nedošlo ani spolovice. Ako morálne diskutabilné vlastne ani nemohlo...

• 1.2.2018  11:21
    Motýlí efekt (TV seriál) (2016)

Áno, udalosti je potrebné vnímať v širších súvislostiach, ale nie si tie súvislosti vytvárať. Tiež rozumiem, že to chce byť pútavé až vzrušujúce, nemám samozrejme nič ani proti popularizácii akejkoľvek vedy... Motýlí efekt je už ale príliš na efekt. A okrem toho, i keď za fatalistu by som sa neoznačil, tak si ani nemyslím, že by sa niečo podstatné zmenilo "kdyby Churchill nevstoupil do války proti nacistům nebo kdyby dodnes nebyla zbořena berlínská zeď...". Seriál, ktorý intenzívne podsúva opak, je po pár dieloch ku všetkému ešte aj otravný.

• 31.1.2018  10:21

Znegujte si prívlastky, ktorými tu bezpočet užívateľov častuje tento uhrančivý výkon a choďte do toho. Nuda? Plytké postavy? Prehrávajúci herci? A ak niekto napíše, že to nebola komédia alebo bola slabá, ten práve vykričal do sveta svoju značne oklieštenú, priam buranskú predstavu o nej. Tak z toho prosím neviňte tvorcov.

• 29.1.2018  11:12

Šikovné, naviac s funkčným sociálnym akcentom.

• 29.1.2018  11:09

A možno je to takto lepšie... že sa to nenatočilo, že Jodorowsky následne napísal komiksy, aké napísal (že najlepšie hard sci-fi na svete!), že Ridley Scott zdedil Jodorowského tím a natočil najlepší sci-fi horor na svete... Ambície naplnené v predstavách je jedna vec, ich realizácia druhá. A realita sa neserie. Celý čas ma popri sledovaní tohto dokumentu prenasledoval neodbytný pocit "to by nevyšlo, to vyzeralo príliš dobre, to by nevyšlo, ani keby im to odklepli, to sa podariť nemohlo, ten pretlak tvorivosti, tá miera zápalu v takom neistom podniku ako je film - to nie, to by bol pád"... a nemali by sme ani Dunu, ani spomínané žánrové skvosty. Ale ten scenár so storyboardmi, prípadne spracovaný do komiksu, ten by som rád!

• 29.1.2018  10:35

Dobre, ale ak sa nepohnú ďalej, tak viac nie je o čom.

• 18.1.2018  10:03
    To (2017)

Horor ako filmový žáner práve skapal tým najhanebnejším spôsobom. Také prázdno som necítil ani nepamätám.

• 16.1.2018  10:32
    Luther (TV seriál) (2010)

Kým moji rovesníci vtedy dávno ulietávali na Beverly Hills "devětsetdvadeset", ja by som mal ako alternatívu Luthera. Pätnásť rokov po funuse, je ale pätnásť rokov po funuse, s tým nič neurobíš. Sledovanie stopnuté po druhej či štvrtej epizóde, včas, kým som sa ešte nad tým celým usmieval, nie sa už nasral. Strašný miš-maš z prsta cucaný.

• 16.1.2018  10:26
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Ani po piatej-šiestej epizóde mi žiadna z postáv neprirástla k srdcu. Hlavný outsider je fádny (a vo svojej závislosti nepresvedčivý), všetko okolo neho ešte väčšia šeď alebo otravná póza. Hackerské aktivity a vlastne všetko okolo nich stále naivnejšie a na efekt. Nebaštím im to, môžu si nechať. V súčasnom rozmachu seriálovej tvorby sa je kam obrátiť, tak prečo strácať čas s povrchnými TV radovánkami, no že? (a to som Oplevovi pár rokov dozadu radil, aby sa vrátil do televízie... no nie... vráť školné a vezmi do rúk lopatu)

• 8.1.2018  10:49

Európska žánrová špička! Ak chcete namlsať, mám pre vás tri mená: Polanski, Zulawski a Fassbinder. Tým štvrtým a najpodstatnejším je samozrejme sám Verhoeven.

• 8.1.2018  10:44

Má to bližšie k Once Upon A Time In America a 喋血街頭, než ku akémukoľvek odbojovému filmu. Odboj je tu totiž iba spúšťačom udalostí, ktoré následne rámuje. Témou je priateľstvo.

• 3.1.2018  15:57
    Baby Driver (2017)

Veď Baby Driver. Tým je povedané všetko. Čo iné sa dalo čakať? Aké je to jednoduché, také je to milé. A ono to bohato stačí. Treba si to užívať, Lily nebude taká sladučká navždy (dúfam).

• 3.1.2018  15:54
    Winston Churchill (TV film) (2014)

Čo sa týka prístupu k Churchillovej osobnosti a jej dejinnému významu, nič objavné, taký úvod, ktorý nechce byť oslavný, ale ani konfliktný. Hlavne ma vždy pobavia opakované povzdychy nad jeho nezdravým životným štýlom (asi 3x sa tu spomenie koľko toho vyfajčil a vypil) a podlomeným zdravím. A on nám to starý pán, v čase, kedy bol priemerný vek dožitia max. nejakých 70 rokov, odišiel ako 90 ročný. Najväčší z bastartov! :)

• 3.1.2018  15:10
    Moucha (1986)

Ono to stále, 30 rokov po premiére, funguje. Komplet funguje. Neuveriteľné. Skvelé!

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46