Tři vteřiny (2019)

Taký televízny tak trochu miš-maš thriller bez poriadneho ksichtu, ktorý neurazí len preto, že má sympatické obsadenie, ktorému vládne Kinnaman a Pike (a de Armas to prizdobuje). Nevadí mi, že som to videl, je asi ten naj kompliment, aký tu dokážem vystrúhať, nič zázračné (nevídané) sa tu ale nestalo.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Už v druhej sérii sa z toho stáva samostatný príspevok do Zaklínačovho sveta. Nekopíruje to knihy, nekopíruje to hry, drží sa akurát tej najhlavnejšej dejovej línie a najhlavnejších charakteristík postáv. Pritom si to ale bez najmenšieho zaváhania zachováva ducha predlohy, určujúci konflikt neprekrúca, hlavným myšlienkam sa nespreneveruje. Rozprávkový opar je na mieste (Sapkowski na ľudové rozprávky a povesti odkazuje rád a nijako to nemaskuje), z hercov neprekáža nikto (viacerí akoby sa pre svoje role v tomto seriály narodili), triky sú vo svojej skromnosti kúzelné... skrátka sa na to celé rozprávkové fantasy (pochopte už konečne!) pozerá skvele... a ja, bez toho aby som vyzýval k bezvýhradnému potlesku, skutočne nechápem, komu sa tu čo môže extra nepáčiť. Rozprávka vážení, ROZ-PRÁV-KA! A skvelá.

K zemi hleď! (2021)

Miera doslovnosti je v rámci zvoleného (a McKayom suverénne ovládnutého) žánru (či skôr mixu komediálnych subžánrov) únosná, všetko ostatné... no dokonalosť sama! Bavil som sa ako malé decko a v žilách mi pritom tuhla krv.

Noví mutanti (2020)

Vykrádačka Freddyho Kruegera 3, prenesená do (tentokrát) zúfalo nefunkčného komiksového sveta. Toto mohlo (aspoň čiastočne) zabodovať iba ako študentský film (skrátený na polovicu).

The Twilight Zone - Will the Real Martian Please Stand Up? (1961) (epizoda)

Vtipné a mrazivé zároveň. Jedna z tých epizód, pri ktorej ľutujem, že som si ju nevedel a nikdy nebudem vedieť pozrieť v roku jej vzniku. V ten večer pred 60-timi rokmi asi žiaden z divákov The Twilight Zone nespal práve najpokojnejšie.

Slavná alba: Def Leppard - Hysteria (2002)

Informácií na 2 hodiny! Ako to tam len vtesnali? (videná 50 minútová verzia) Extrémne sympatická kapela, nevídaná kombinácia profesionality a ľudskosti... nie, nevylučuje sa to. Presvedčte sa sami.

Kovboj Bebop: Lovec odměn (1998) (seriál)

Má to všetko - postavy, o ktoré sa divák zaujíma, hravé zápletky a každou ďalšou epizódou to odkrýva viac vrstiev a graduje do emočne riadne vybičovaného finále. A tiež to má ŠTÝL! (opakovačka najneskôr  do roka a do dňa nevyhnutná, pretože jedno pozretie na plné doladenie a stratenie sa v tomto svete nestačí)

The Twilight Zone - Two (1961) (epizoda)

Nepresvedčilo. Naviac, napriek Bronsonovic účasti, dosť zívačka.