Manželská historie (2019)

Takže keby sa snažili čo i len o trocha viac, došli by presne tam, kam došli a ušetrili si nemalý balík aj nervy... a keby sa snažili ešte o čosi viac, nemuseli sa ani rozvádzať? Zaujímavý to svet, kde sú prvá kríza z (prirodzeného) vyhorenia vzťahu a ešte prirodzenejšia nemožnosť ostať v centre pozornosti hneď aj neprekonateľným rozdielom. Takíto si ten rozvodový systém, ako bol tu vykreslený, aj s jeho bezohľadnými vykonávateľmi, plne zaslúžia.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Pixar to napodiv v ďalšom (zdanlivo) zbytočnom pokračovaní tentokrát zvládli, že im niet čo vytknúť. Nad Toy Story skrátka niekto tam hore drží ochrannú ruku. Uveril som im, že už ukončené potrebovali ešte dokončiť... a dobré to bolo, sebestačné a poctivé. Zbytočnejšie než trojka a predsa nie úplne zbytočné. Tým ale tento svet naplnili po okraj, dúfam, že sú si toho vedomí. (i keď - kto vie...?)

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

... a to som im celkom držal palce (pretože Vin Diesel fakt asi bude čurák). Ale kde nič nie je... Dôkaz, že s celou F&F sériou to nebude také jednoduché, tá má čaro, ktoré ani zďaleka nedokáže vykúzliť hocikto. Leitch to nedal. Ani Elba to nedal. Kirby nemala čo dať... Eiza ani byť nemusela... Marsan vo finále tiež len do počtu... jedným slovom - pohodlné, dvoma slovami - príliš pohodlné! Skrátka - Dajte sa vypchať! (To "dajte sa vypchať" bude bez ďalších márnych slov, ak to znova dopadne takto, svietiť pri najbližšom spin-offe a nad tým sa bude hrubým písmom týčiť "odpad!")

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Aj deviatku mal jednoznačne točiť Johnson. Alebo niekto iný schopný, podľa jeho scenára... alebo aspoň námetu... alebo v jeho produkcii. Ale Disney sa posral a dopadlo to iba o čosi lepšie, než s Hrou o tróny. Bez absolútnej trpkosti a pocitu zmaru, ale inak tiež dosť na hovno. ...A ten Johnson? On to v tomto vesmíre ešte len roztočí! V tom jeho autorsky ďaleko slobodnejšom kúte... ak mu to Kathleen "Sith Lady" Kennedy dovolí.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Prvé tri série by si zaslúžili celovečerný remake. Preškrtať, vybrúsiť a - prečo nie? - ešte pritvrdiť. Snáď niekedy... Ďalej som nepozeral, po emotívnej stránke skrátka už nebolo o čom. Naviac už tretiu sériu zachraňoval hlavne ten skvele vymyslený a do dôsledkov dotiahnutý dramatický oblúk. Nechcem si predstaviť, čo zo seba tvorcovia horko-ťažko pučili v 4. a 5. sérii.

Sexuální výchova - Série 1 (2019) (série)

ScarPoul mi ukradol všetko, čo som tu chcel napísať... a ide do topky! (ScarPoul tam ide, či sa tam dostane aj Sex Education si ešte počkáme minimálne tú druhú sériu, sympatie ale tento seriál vzbudil - hlavne autorka s hercami vzbudili - obrovské)

Bažináč - Worlds Apart (2019) (epizoda)

Zatiaľ to nie je neviem aké presvedčivé. Napriek môjmu obdivu ku postave Bažináča, ktorý vo svete komiksu (hlavne vďaka práci Alana Moorea) patrí medzi tie s najväčším potenciálom, zvažujem, že to prestanem sledovať. Nakoľko šikovne je divák uvádzaný do tohto sveta neposúdim, pretože spomienky na šesť Bažináčových albumov mám stále svieže, ale že tu scenáristi kruto zlyhávajú v dialógoch a herci vo výkonoch, to sa prehliadnuť nedá... a dovolím si tvrdiť, že herci zlyhávajú práve kvôli dialógom; poniektoré "perly" (či už významom alebo voľbou a skladbou slov) by presvedčivo nedal ani klon vyskladaný z prvej ligy shakespearovského kráľovského divadla.

Kořist (2019)

Šikovný scenár, ktorý dbá na detaily (prítomnosť aligátorov a ich správanie je vysvetlené, že to už lepšie nešlo, pritom akoby mimochodom). Sympatické ústredné duo, s ktorými tú necelú hodinku a pol trávite vcelku radi, rozumiete ich rozhodnutiam a úprimne im držíte palce. K tomu pár napínavých, iba pár prepálených a asi len zo dve-tri očakávané scény... ktoré ale vyváži záver. Ten by si síce na naplnenie symbolickej roviny žiadal o čosi výživnejšiu prácu s charaktermi, ale tak v rámci zábavného béčka... hej, môže byť.

Ozark - Season 1 (2017) (série)

Zábavný seriál. Nerozumiem, prečo tam hľadať niečo viac, už vôbec mi uniká, čo tam poniektorí našli. Nič také. Všetko sa to začalo chytľavou zápletkou, čo bude ďalej, záleží na nápadoch (fantázia by bolo prisilné slovo) a remeselnej zručnosti zúčastnených. Zatiaľ zruční sú, hlavne ten záver sa im podaril - jediným výstrelom vyhnal z mojej hlavy myšlienky, že do druhej série možno ani ísť nemusím. Budem musieť... sviniari!

Slayer: The Repentless Killogy (2019) (koncert)

Zlepenec bez poriadnej dramaturgie. Kulisa pre Kingove najebano-tvrďácke pózičky (v ktorých je už roky smiešny) a Arayovu mega-charizmu (ktorá rokmi iba rástla). Z nejakých rozlúčok dojatý nie som, že nemajú kam, im mohlo dôjsť už také dve dekády dozadu. No, ale aspoň že teraz. Raz pozrieť a vybavené.