Foxhound#1

Willie E. Coyote

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 5.6.2019  06:21
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

Ve srovnání se zbytkem seriálu je toto vlažný rozjezd, ale to už tak bývá.

• 5.6.2019  06:18

Silný ale pro mě přesto slabší díl. Proč? Likvidátoři zvěře dostali příliš prostoru na úkor likvidaci trosek střechy a hlavně byla vysoce zredukována stavba sarkofágu. Přesto musím dát plný počet, jelikož s nejslabší první epizodou by mi průměr nehodil 5 hvězd a tento seriál rozhodně za 5* považuji.

• 5.6.2019  06:12
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Nejlepší drama nepíšou scénáristé, ale sám život. Tady aby se všecho vešlo do pěti dílů museli scénaristé trochu redukovat a poupravovat, celek i tak strhující. O Černobylo bylo natočeno spousta dokumentů, nejlepší jsou asi Nultá hodiny a Bitva o Černobyl. Nicméně seriál i tak pro mě přinesl nová fakta, např. pravdu o těch 3 potápěčích, kteří v podstatě odvrátili zkázu půlku Evropy a o kterých se všeobecně tradovalo že se pod reaktorem rozpustili. Dále samotná rekonstrukce nehody a technická stránka věci - vznikající xenon a jeho (ne)redukce. Samotný seriál má v prvním dílu trochu vlažnější rozjezd, od druhého dílu už vás ale nepustí a nejde jinak než ho sjet celý v kuse. Co bych ale scénáristů vytkl byl 4. díl, kde bych značně zredukoval dějovou linku likvidátorů zvěře (čistý účel hrát na city, zbytečně natažené). Naopak bych přidal nějaký čas pro likvidaci trosek na střeše a hlavně stavbu sarkofágu, ta je tam v podstatě přeskočena a přitom se jednalo o klíčový bod likvidace havárie. Suma sumárum 90 % a na rozdíl od Spáčilové jsem to viděl a vnímal celé.

• 16.5.2019  15:47
    Americký chopper (TV pořad) (2003)

To není motorka bejby, to je čopr ... aneb banda vylízanců staví pěkný bubláky, ne pro dárce orgánů ale na charitu nebo pro páprdy před důchodem. Svým způsobem vás ty malicherné hádky o h**ně budou bavit i po Xtém dílu.

• 14.5.2019  20:30

Naprdnutej Hulk, ostříhanej Thor, Jeff Goldblum a sexy nalíčená Katka Blančetovic. Fajn dílek do skládačky A universa.

• 14.5.2019  19:50

Avengers nepolevují ani ve finále své story, tři hodiny ultimátního závěru. Kdo komixovky nemá rád, ten to prostě nepochopí, doporučuji tedy jít honit jinam. Patrně to nyní bude hejtovat i ortodoxní skupinka fanoušků Návratu do budoucnosti. Ale vem to čert, humornou stránku opět naplno obstarávají kliďas Hulk a vidlák Thor. A přiznávám se, v závěru mi bylo smutno a Brie Larson je kurva fešně drsná kost, asi musím napravit absenci ve shlédnutí cpt. Marvel. Jo a kdo statečně drží močový měchýř celé 3 hodiny, tak jedno uklidnění - po hlavní vlně titulků to v klidu můžete jít pustit, žádná potitulková scéna ve filmu není, je to opravdu KONEC.

• 24.12.2018  23:27
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Kočička Anička a kozí nožička Liška jsou kupodivu to nejlepší na této pohádce, možná i ten valašský král co by lucifer ještě ušel. Jinak to byla ... NŮŮŮŮŮŮDÁÁÁ. Hlavní hrdina snad utekl z nějaké submisivní role o týraných dětech a Pavel Kříž by raději vážně měl natočit Jak básníci přicházejí o divize. Vážně, poslední koukatelnou pohádkou na Štědrý večer bylo Tajemství staré bambitky a to mě nikdo nepřesvědčí o opaku. Z větších produkcí už jen ten Anděl páně, pak dlouho nic no a pak už jsme zase zpátky v temném socialismus, kdy ale naše kinematografie za něco stála. Tím nijak nechci vzívat návrat socíků nebo komárů, ale ten styl "každý rok nová pohádka i kdyby na chleba nebylo" je prostě špatný a dávno tomu došel dech a nápad.

• 10.7.2018  16:29

Mysleli jste si, že nesmrtelnost hlavních hrdinů a destrukce fyzikálních zákonů gradovala v 6. a 7. díle? Omyl, osmička je posouvá do další dimenze. Je to rychlé, je to zběsilé, je to zábavné, je to prostě šílené! Přesně na sobotní večer, ale ten sympatickej blonďák tomu prostě chybí. Obecně se koncept nelegálních závodů s kriminální zápletkou postupně vyvinul v šílenou sci-fi bondovku a skoro to vypadá, že má v dalších dílech našlápnuto až někam ke strážcům galaxie. Ale divák se baví.

• 1.7.2018  20:47

Mělo to vlažný rozjezd ale ve chvíli kdy se začal tým řezat mezi sebou to chytilo spád. Film jsem sledoval jako zcela neznalý filmu o Ant-manovi, Panterovi a novém Spidermanovi. No ten mladej cucák mi vážně zvedl (spolu se svou MILF tetou) náladu, super zábavný prvek. Ale i tak jsem se v tom neztrácel a příjemně to uběhlo.

• 24.1.2018  06:25
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

Toto nebyla debata, to byla hulvátská show bez jakéhokoliv konceptu nebo formátu. Moderátor tak tragický, že ani nedokázal uklidnit publikum plné hovad. To snad ani nebylo publikum ale odchycení fanoušci ACS nebo pičíku, co se zrovna vraceli ze zápasu a nechali se za kilečko zatáhnout do studia. V této atmosféře člověk jako Drahoš není schopen logicky argumentovat a diskuzní buldozer typu Zemana si ho jednoduše namaže na chleba, což taky udělal s veškerou grácií sobě vlastní. Ne, tyto debaty v tomto formátu mi vážně neulehčují otázku, zda se zachovat antizemanovsky nebo se na ty volby vyprdnout úplně.

• 31.12.2017  20:26

Intergalaktické, akční, šílené, pubertální ... prostě zábavné.

• 30.12.2017  20:54

Náhodou to není tak marný, má to i děj s neokoukanými prvky. A dodnes si nejsem jist, jestli Pavel Liška hrál čerta nebo sám sebe a stačil mu jen kostým bez scénáře.

• 23.12.2017  17:03

Ten film je opravdu přelomový, nečekaný, možná až místy šokující. Proto místo původního plného dávám o trochu snížené hodnocení. Jsou zkrátka věci, které mi k tomu úplně nesedí. Na druhou stranu chápu, že nelze do nekonečna navazovat na starou ságu. Je tu nová trilogie, nové postavy a to staré jednou zkrátka musí skončit. A takové je i celkové vyznění filmu, který se nebojí vylikvidovat původní hrdiny, na kterých tisíce fandů SW vyrůstalo a prožívalo s nimi jejich osudy. Ne, je kormidlo převzal myšák a tlačí SW do nové éry a definitivně potvrzuje, že spouta fan tvorby i nastavovaných příběhů už prostě není "kánon", který platí, ale pouhé neplatné legendy a tvoří si oficiální SW příběh novou cestou. A budiž mu přáno, protože mě E8 některé otázky zodpověděla, ale spoustu nových přidala. Zvláště některé zajímavé postavy, od kterých jsem očekával nějaký další vývoj či vysvětlení kde se vzaly, se najednou vypařily během okamžiku. A já chci vysvětlení proč, snad se ještě dočkám. Obecně vzato je u postav znát posun dopředu oproti E7. U Rena fakt nejde o to, aby nahradil Vadera. NE už na to prostě kašlete a přestaňte ho srovnávat s Vaderem, vždyť ta postava ani tak napsaná není. Vader byl, je a bude pouze jeden, stejně jako Palpatine. Nová série, noví padouši, jedeme dál. A možná i to právě zaryté fandy SW nejvíc žere a nedokážou se s tím smířit ale v podstatě přesně o tom ten film je - je čas, aby Jediové skončili. U samotného filmu bych vystříhal dějovou linku Rose a Fina, je zbytečná a natahuje film asi o 20 minut. Ne nejsem rasista, to uzná každý že ta dějová linka s kódovačem je o ničem. Souboj s pretoriánskou gardou, vůůů to byla parádička. Použití síly Leiou, no to bylo poněkud WTF, ale budiž. Tady bude zajímavé sledovat, jak se filmaři vypořádají se smrtí Carrie Fisher, když digiksicht mají zakázaný. K Epizodě 9 asi toliko: vraťte mi Snoka! Tenhle uschlej stařík ve zlatym županu mohl být ultimátní badass a oni ho utnou (doslova) během okamžiku. Uf, ještě teď toho mám plnou hlavu. E8 je opravdu fim, který vás překvapí, naštve, potěší a nechá opařené all in one.

• 9.11.2017  20:34

Upravil bych název filmu. Star Wars: Episode 3,75 - Rogue One. Z SW univerza to po Epizodě VII byl mnohem lepší zážitek. Ve srovnání s odmaskovaným Kilo Renem má i digitální Tarkin víc charismatu. Film jede sólo dráhu ale krásně navazuje na vše staré a krásné. Pro mě to není nepovedený spin off ale příjemné překvapení.

• 14.5.2017  21:13
    Nesvatbovi (2005)

Díky postavě Isly Fisher je to bezpochyby nejnadrženější komedie všech dob.

• 22.4.2017  22:48
    Godzilla (2014)

No tak si to shrňme. Film se jmenuje Godzilla ale vlastně není ani tak o ní jako spíš o dvou cosi zmutovaných potvorách, které suplují její roli ničitele a samotná Godzilla není ten ultra badguy jako v Emmerichově verzi. Naopak je tím největším (a to doslova) kladným hrdinou filmu, pač jenom díky ní a jejímu plasmovému dechu to nakonec všechno dobře dopadne. Ano, vizuál je pěkný, efekty taky, ale celkově mě to zas tolik nenadchlo.

• 3.4.2017  06:29
    Teorie tygra (2016)

Uživatel tetsuo se v tom filmu zřejmě našel/našla, jinak si ten odpad nedokážu vysvětlit. Po delší době moc hezký film české provenience, takový ze života. Ano ze života, podobných manželů sekýrovaných ve jménu vyššího dobra je stále hodně (ne, já ne, jsem svobodný). Dokonce ani ten Kohák mi tentokrát nevadil.

• 9.1.2017  17:58

Kříž poprskal všechny okolo aneb Jak básníci přicházejí o divize, Tánička je prostě Tánička, fajnová, no a Mádl si zase jednou šáhnul a to je dobře. Chyběl už jen komisař Rex, vlastně ne, v jedné scéně chrápal pod stolem. Víc si z toho filmu nějak nedovedu vybavit. Ne teď vážně, dělat historický film a z toho značnou část vycucat nebo poupravit, to je trapný holywoodský styl (záchrana z pod šibenice v poslední chvíli, sákra to bylo drámo). Renč není holywoodský režisér a stejně to dělá. Proč? Na to nikdo nezná odpověď. Aneb promarněná šance nejdotovanějšího a nejočekávanějšího českého velkofilmu roku 2016

• 18.10.2016  06:40
    Teror (TV film) (2016)

Velice zajímavý televizní projekt na aktuální téma. Co je lepší či silnější? Volit menší zlo nebo vše podřídit morálce a zákonu, byť je špatně napsaný a právnicky se v něm dá kličkovat ze strany na stranu? Co se mě týče, mám stejný názor jako hlasující diváci.

• 28.4.2016  22:11

Jako parodie fajnový, bavil jsem se dobře. Jako regulérní pokračování to chvílema znásilňuje klasiku a chvílema je to děravý jak cedník, vzniká víc otázek než odpovědí. Bráno metodou akčního výplachu je to ucházející. Kdyby tam nebyla ta potitulková scéna a byl to definitivní konec série, bylo by to tak lepší.

• 3.4.2016  22:12

Přiznávám se, nepochopil jsem.

• 30.3.2016  20:44
    Chcete být milionářem? (TV pořad) (2016)

Proti Vašutovi nic nemám, Čecha nenahradí, ale V. Čecha nemůže nahradit nikdo, ten byl prostě jenom jeden. Vašut si jede po svém a popravdě je to lepší volba jak Preiss nebo Hejma. Ale co to je proboha za skladbu otázek? Vědomostní soutěž degradovaná na znalosti průměrného diváka TV H@vna. Jestli se to po pár dílech nezlepší, půjdu s hvězdama ještě níž.

• 24.3.2016  06:33
    MacGyver (TV seriál) (1985)

Televizní legenda. MacGyver udělal z h**na bombu, Babica pomazánku.

• 22.2.2016  18:04
    Všiváci (2014)

Obsazení vysoce slibné, no nakonec jsem si z toho filmu (jestli se to tak dá nazvat) zapamatoval jen nadrženou Vilhelmovou a bobule Anety Krejčíkové. Ne naprosto vážně, kromě j*baček jsem fakt místy nechápal, o čem to vlastně zrovna je. Jak kdyby někdo vzal asi tři filmy najednou, zavřel se s nima ve střižně a tam je stejně šíleně jako dr. Frankenstein přišil k sobě. Pak k nim vyrobil vlastní titulky a tím dílo završil a oživil.

• 31.1.2016  14:20

Jeden z nejlepších válečných filmů? Hrdinové že nejsou nesmrtelní? Ale kdeže, ten film je podobná blbost jako Red Tails, možná o trochu méně, ale i tak to má do reálnosti dost daleko a syrová akce z toho reálii nedělá.

• 7.1.2016  21:49

Upozorňuji, že SW vesmírem jsem zasažen pouze v podobě šesti, vlastně už sedmi filmy. Prequel/sequel/wtfquel seriály, knížky či komixy šly mimo mě. Tak tedy 10 let uplynulo a opět mě na plátně uvítala úvodní fanfára a běžící povídání kde se zhruba nacházíme. A já byl nadšen, víceméně až do konce.Technicky zvládnuté, žádné přílišné digipřeplácaniny, naopak skoro reálie zaostalého vesmíru z původní trilogie. Scénář už je trochu děravější. Ano, to kopírování linie E4 tam znát bylo a nejvíc právě v závěrečné akci, kdy se zase musel likvidovat megakanon zlých hochů, samozřejmě ještě větší a smrtelnější jak předtím. To ostatní kopírování bych ani tolik nehrotil, jako celek to fungovalo. Ve filmu mi ale chybí takových 10 minut závěru, ano ten konec byl takový divný a až moc otevřený. Aspoň to bů mohl šedivej zarostlej Hamill pronést (kolik asi za to cameo inkasoval). No nezbývá než se upínat na E8 a pokračování děje. SW to jsou války, ano VÁLKY a bojůvek je v E7 dostatek a všechny stojí za to, akci Abrams prostě umí a já si ji užil naplno. K novým postavám - no čokoládový zběhlík z rodiny trooperů mi fakt k srdci nepřiroste. Hlavní a budoucí padawanka už je něco jiného, ona je tak dokonale roztřesená drsňačka, až ji člověk musí mít rád. Ne vážně, Daisy je fajn a budu doufat v nějaký další vývoj její postavy (jako filmové, tu svoji má fajn). Co by se vážně mělo dopilovat v E8 jsou postavy badguyů. Kylo Ren, ten nepovedený potomek slavného rodu ... on je fakt nepovedený ve všech směrech. V masce ještě budiž, bez ní to je jak kdyby přišel z natáčení dalších prciček a jen na sebe hodil plášť. Adam prostě na badguye nemá ani ksicht ani hlas. Postava Vadera nasadila příliš velkou laťku, kterou už asi nic nepřekoná. Avšak, původně učedník světlé strany, následně sveden temnou stranou ale ne dostatečně, stále je rozpolcený a neví pořádně kam se postavit. Sice snaha pro temnotu tam je - výbuchy vzteku a scéna s tatíkem, ale jestli tu finální zkázu přežil (jakože asi jo, musí přece dostat sprdung od mistra), beztak se bude v E8 hrát na jeho návrat na světlo. Stejně tak démonický Palpatin nemůže být nahrazen digitálním nakřáplym ořechem, řádně seschlym. Ještě si skalní fans stěžovali na to, jak může netrénovaná holčina a černej trooper najednou perfektně ovládat světelnej meč nebo lítat s falconem líp jak Schumacher lyžovat. A co jako? Holčina očividně v sobě má něco víc (Anakin 2?). Světelnej meč měl v ruce kdysi i Han Solo a uřezal si něco? Jasně že ne, tak proč by si s nim tenhle šašek nemohl trochu pohrát a zabojovat si ... já vim, i SW mají svoje zákony a tohle je svatokrádež, už mlčim. Nicméně bojůvka dvou netrénovaných vůči jeden trénovanej dark side. No jednak z poloviny dostali na budku a druhak byl Ren slušně zasažen a sám o sobě to byl takovej nedoučenej učedník, i nebohý Darth Maul na tom byl líp s výcvikem a to nebyl duševně rozpolcený a labilní. Suma sumárum když se ohlásilo spojení Lucase a Disneyho, dost jsem se obával co z nových SW vznikne. Takhle mohu s klidem napsat - nečekal jsem zázraky a proto jsem v podstatě spokojen.

• 28.12.2015  06:36
    Správnej dres (TV film) (2015)

Neviděl bych to tak tragicky, Mádl hraje ukázkový hokejový hovado, Kuchařová naopak nehraje úplnou kravku a kromě reklamy na AZ kvíz na tom nevidim nic až tak špatného. Do týdne ani nebudu vědět, že jsem se na to koukal.

• 14.11.2015  18:49
    Vybíjená (2015)

Pokud se na to chcete podívat jen kvůli názvu a očekáváte sportovní komedii, tak v regálu s DVD radši sáhněte trochu vedle po stejnojmeném filmu Bena Stillera. Tento film je určený spíš pro diváky 30+, kteří mohou díky podobným setkáním bilancovat jako hrdinové ve filmu. Je to více drama než komedie, drobnou komediální vložku tady obstarává možná tak postava Geni. Je to zkrátka něco podobného jako Sněženky a machři 2.

• 6.11.2015  21:34

Anna Kadeřávková je zkrátka exkluzivní zbožíčko, o tom žádná. Ostatně už v klipu Čechomoru byla kouzelná. Ale tady navíc dokázala, že umí zahrát stejně dobře hodnou holku jako otravnou rozmazlenou fiflenku. Bohužel na celý film to nevystačí a ani ty náznaky komedie jsem nikde nenašel, tak šup s tim do průměru. Ne do čistého průměru, ty do očí a uší práskající reklamy a účast Dominiky Myslivcové (kterou jsem nejdřív považoval za Pornellu Kaprovou což je podobná sorta), jo ta to zabila definitivně.

• 29.10.2015  19:37
    Ano, trenére! (TV pořad) (2015)

Řekněme si tu upřímně soudruzi, nefunguje to. Ne že by to nemělo potenciál, ale Franz je prostě těžkej topor bez charismatu krucip*deláka Zdendy a celý to bylo takový sestříhaný jakože o ničem. Přehlídka buranského fotbalu čtvrté pralesní ligy tomu vážně nepřidá. Zkrátka není se čemu divit, že prima druhý díl šupem nasadila daleko za Zdéňu na skoro předpůlnoční hodiny.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16