altaica

altaica

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 4.9.2013  07:02
    Prorok (2009)

PRO MUŽE:Utahaný jak kozy profesionálky za třetím zenitem, neúměrně dlouhý k ději, který máme sledovat. Zásadní průšvih je v tom, že s hlavním hrdinou by měl mít divák vztah – identifikovat se s ním, obdivovat ho nebo ho nenávidět. Co do psích kulek mám vytvořit s negramotným Arabášem luzného zjevu, jehož odpudivému zevnějšku může konkurovat jen dokonale křivácký charakter a absence jakékoliv charismatické inkredience.. Tohle je film pro kočovné přivandrovalce odněkud z povodí Gangy. Ukazuje, že i když jsi individum ducha mdlého, leč mazané, školní docházkou nedotčené, stále můžeš získat jistou odbornost a snad i vysokou kvalifikaci v oborech, o které se pak intenzivně zajímá represivní část státního aparátu. (Jo, i ta zkorumpovaná). V této oblasti se sice chyby nepromíjí, ale díky struktuře morálněvolních vlastností, kterými v Čechách oplývá romská komunita a ve Francii především původní obyvatelstvo Maghrebu, je možné se dostat do nejvyšších pater společenské spodiny. A vo tom to je. Bezskrupulózní zmrd ochotný kdykoliv a kohokoliv sejmout nebo podrazit s ochrannou rukou korsické mafie za zády si razí cestu vzhůru. Trpěliví budou na konci odměněni zjištěním, zda onen kriploid podrazí i toho, komu vděčil za svůj raketový vzestup. Doporučení – na etapy se to dá, najednou by to byla vražda.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:Další perla, kterou asi ani Vy hošíci, ani Vy, madame, neoceníte. Plejáda antihrdinů a verbežníků člověka jen vede k ponurým myšlenkám, zda by se ve zdech onoho vězení, někde ve sklepení nedala ještě najít stará dáma a nějaký šikulka by tu gilotinu mohl zase zprovoznit. Sehraný tým obsluhy by pak mohl za pár minut rytmického žuch-buch-bác eliminovat 99% postav z filmu a vyloudit na tváři diváků úsměv z falešného pocitu, že spravedlnost stále ještě existuje.

• 3.9.2013  12:45

PRO MUŽE:Proč se schovává? Má to něco společného s tím, že ho všichni nenávidí? Je to jeho práce, aby ho nenáviděli. Je to mediální machr. Lobbista. Šlechta mezi obchodníky se smrtí. Kdo dokáže hájit a uhájit zájmy tabákového průmyslu, ten dokáže všechno. Skutečný Ďáblův advokát. Povedená a úsměvná záležitost. Doporučuji         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:To by se Vám, madame, mělo líbit Ten šaramantí Aaronek dokáže tlačit na pilu tak, že si to ani to polínko nevšimne a je vejpůl. K tomu zvládá i pečený led toho, jak být zároveň vzorem pro svého syna i obhájcem nejvražednějšího průmyslu pro lidské zdraví. Vřele doporučuji.          HLÁŠKA: Jestli chceš snadnej džob, dělej pro Červenej kříž, ty jsi lobbista. Tvá práce je mít pravdu. Doktora našli v Německu, detaily raději vynecháme. 30 let zkoumá spojení mezi kouřením a rakovinou plic a dosud nedošel k průkazným závěrům. Je to génius. Popřel by i gravitaci. Máme i své žraloky, nabíráme je z právnických fakult. A to hlavní – pracujeme s médii. Znáte chlápky, co sbalí každou? To jsem já, jenže mnohem lepší

• 18.8.2013  12:34

PRO MUŽE:Luxusní akční vě-fa jak vystřižené ze zlaté éry osmdesátých let. Nehledat logiku, nenimrat se v detailech, přepnout mozek do beta fáze jak při sraní a užít si akční jízdu. Komentář netřeba. Must see. Vřele doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:Hoši, až na jednu výjimku je to veskrze mužská záležitost, ale jak usuzuji z celkového hodnocení a komentářů místní ynteleguální komunity, nejspíš to nebude pro estéty a rozumbrady oceňující dlouhé pohledy na rozkládající mršinu čekoholiv za současné recitace Gitaňdžáli Rabindranátha Thákura ten pravý šálek čaje. Madame, love story zde je okrajovou linkou a prochází trnitým vývojem, klidně film můžete vidět pod podmínkou, že si sednete na prdel a zavřete pusu. Pro lepší orientaci nápověda : po většinu filmu jsou ti zlí více potetovaní a mají oranžové vesty.          HLÁŠKA:Co myslíš, má to budoucnost? To záleží na tom, jak jsi dobrej v posteli….. V tom případě tomu dávám 10 minut.

• 16.8.2013  22:21

PRO MUŽE:Komorně laděná a dobře obsazená vyprávěnka z doby bipolárního světa, kdy čile kvetl obchod s přetahováním agentů. Komu nevadí tento styl konverzační „krimi“ bude si rochnit. Většině chlapů však bude chybět akce a kapka té špiónské drsnosti a sem tam ňáká mrtvola. Tohle je přece jen pouhý slovní kriketík mezi oxfordsko-cambridgeskými psacími stoly v kanclu.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Bez love story, bez humoru a přesto velmi slušně zahrané s rozsáhlejšími dialogy. Mohu to s klidným svědomím doporučit? Opravdu, madame, nevím. Studená válka a státní zájmy provázené rejděním špiónů vás mohou nadchnout, stejně jako unudit k smrti. Je to na Vaše riziko.          HLÁŠKA: Byla to hezká doba, Georgi. Byla válka, Connie. No jo, ale opravdová…

• 15.8.2013  11:11

PRO MUŽE: Amíci mají už drahný čas neuvěřitelnou schopnost při zpracování vlastní historie šlápnout vedle. Možná je to kacířská myšlenka, ale mně to nejvíce připomínalo Sedm statečných krát 30 (cca počet obránců Alama) minus veškerý, ale důsledně veškerý humor a vtip, minus charisma hlavních postav (s čestnou výjimkou Billy Thortona a Emilio Echevarría) minus smysluplnost celé akce. Sice se mohli na bránění onoho nesmyslu vysrat, ale zřejmě až řádně pokropena krví stává se otčina vlastí. Myšlenka to stejně patetická, jako v tomto případě pitomá. Coby běžná westernová střílečka je to ucházející, jako dílo z národních dějin USA je to studené a nevábně vytuhlé , připomínající hnáty stárnoucí rozhoďnožky po šichtě na lednové E55.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Pár hošíkům ve filmu sice náležitě září před bitvou oči, ale spíše než záchvat vlastenectví bych z toho podezíral Mezcal, takže opět, madame, žádný zázrak. Hrdinové i když jsou mordováni po tuctech Vás, bohužel, nechají stejně ledově chladnou, jako 2% sleva na plavky z minulé sezóny v zimě. Žádný doják. Režisér je břídil. A scénárista taky.          HLÁŠKA: Necháme je losovat, Vaše Výsosti? Proč? Abychom určili, koho popravíme – je to tradice. Popravte je všechny.

• 13.8.2013  15:20

PRO MUŽE:Dostat do rukou téma výslechu architekta konečného řešení židovské otázky, mít možnost natočit jeho životopis, možnost pokusit se nahlédnout do myšlení jednoho z monster a takhle to zprasit, tak to je, pánové, na přes držku. A fest. Film vynechává dětství (asi nebyl zneužíván) a jinošství a celkem rozumně startuje zatčením Eichmana. Za pomoci flashbacků se výslechem vrací do doby Teutoni v naleštěných holínkách ještě ruče mašírovali Evropou a zrálo rozhodnutí, že z národů a pronárodů půjde jeden definitivně pa. Navíc komínem. Až potud záměr v pořádku. Pak se to rozplizne do druhé dějové vlny o příkořích a těžkém životě židovského vyšetřovatele oněch zločinů a devastujícím vlivu výslechu na jeho rodinný život. Tyto bláboly naprosto nikoho nezajímají, protože způsob vedení výslechu na celkový výsledek byl nulový, ale s vycpávkovou berličkou se tu pracuje jako s nosným dějem. Netuším proč. Příště nejspíš zahrnou i exkurzi do fabriky na výrobu magneťáků, které nahrávaly Eichmanovu výpověď. A tak se z životopisného snímku s pokusem o rekonstrukci klíčových momentů kariéry muže, jehož jméno při vyslovení vzbuzovalo takovou hrůzu, že nedepilované části těl židovského obyvatelstva vypadaly jak kartáče na podlahu, tak z takového snímku vytvořili autoři řídké cosi. Dá se na to juknout, ale pak se neodbytně dere na rty otázka: „ Co to kurva mělo bejt?“         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:Nepříliš povedený rádoby hraný dokument, který může rozšířit obzory pouze těm, kterým se ze druhé světové války vybaví pouze jména Stalin, Churchill, Hitler, jo a ten čtvrtej.

• 12.8.2013  13:39

PRO MUŽE:Skvostná výprava, kostýmy, podívaná pro oči plus precizní režie. Tak proč jsem se sakra tolikrát přistihnul, že se nudím? Burton patří rozhodně mezi moje oblíbence a jeho rukopis byl čitelný až, až, jenže něco tomu tentokrát chybělo. Mám pocit, že skutečný humor. Přes veškeré vizuální fígle to byla v mnoha minutách jen báječně načančaná (čti zamaskovaná) nuda. Pánové, pokud potřebujete zabavit svá antikoncepční selhání, případně je vyvětrat stylem obývák – auto – promítací sál - do toho. Pokud to má být hlavní program chlapa, tak to bez pár jointů a alespoň dvou přátel nepůjde ( nejvíce se mi osvědčili pro tyto příležitosti pánové Johnnie Walker, Jameson a Hennessy)         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madame, konečně film pro Vás. Těch barev a různorodých hadrů. Záruka spokojenosti – experimentálně ověřeno na místní skupince Thajek. Ihned stoupla spotřeba toaletního papíru, protože se nadšením mohly posr…          DODATEK:Vůbec nejvíc mě dostala bílá královna s obočím jak Leonid Iljič blahé paměti a ostře řezanými rysy. Díky ní jsem prohrál dost mastnou sázku. Thajky hádaly, že je to lady-boy, já, že je to normální chlap jen jsem si nemohl vzpomenout na jméno toho chlapa. Vyhrál na šrot odvařený Germán, co tvrdil, že je to pani.

• 11.8.2013  14:00
    9. rota (2005)

PRO MUŽE:Už jsme si zvykli, že slova ruský (sovětský), válečný velkofilm a pravda, či historická objektivita se navzájem vylučují, takže přistoupíme-li k tomuto dílu s notnou dávkou skepse, může dojít k určité pozitivní reakci na informace z vjemových čidel. Trochu jako když Vy, coby cizinec ve vlastní kuchyni pátráte po sušené smetaně, nebo cukru do kafe a vyčucháte slušnou dávku kvalitního koksu. Trochu smíšené pocity. Setrvalým nedostatkem je jako obvykle vyšší počet zastřelených nepřátel vysoce překračující zásoby munice. Samotné bitky s Talibanem a radosti okupantů v hornatém terénu, kde mohou očekávat vše, jen ne mávátka v rukách servilních dospělých a zpitomělých pionýrů, byly zachyceny celkem věrně. Sice to stále ještě nebyla skutečná obžaloba režimu, který své velmocenské ambice opíral o vývoz revoluce, ale stahující se armáda byla vším možným, jenom už ne vítězně pochodující Rudou armádou. Samozřejmě, že ruský voják byl stále geroj, ale už si přiznali, že kromě chlastu i šuká a v hlavě má nasráno. Ještě nezaznělo dostali jsme na prdel a po právu, ale už se nemluví o vítězství a to je v zemi, kde zítra již znamená absolutně cokoliv, celkem úspěch. S drobnými výhradami k zemi původu mohu doporučit.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:Tak to nebude nic pro Vás, madame, jedna z věcí, která se tu fuckt povedla je totiž zobrazení ruského vojcla tak, jak si ho pamatujeme z nesčetných posádek dočasně umístěních na území ČSSR. Držky tak strašidelné, že proti jejich skupinové fotce vypadá i Guernika jak omalovánky pro předškolní mládež. Přes obrazovku smrděli až do obýváku a inteligenční kvocient sečtený z celého praporu se limitně blížil číslu velikosti bot méně vzrostlých jedinců. Ta trocha nezbednosti, v níž probleskuje opětovná touha po společném vlastnictví, totiž, že všichni společně vojeli dceru zdravotnice celý film nezachrání. Mimochodem od té soudružky to byl vzhledem k velikosti posádky slušný výkon a přesvědčila mě, že existují sovětské mašiny, co vážně vydrží fšecko.

• 9.5.2013  14:09

PRO MUŽE:Jen opravdu dospělý národ vyrovnaný s vlastní minulostí si dokáže utahovat z velikánů své slavné historie a tuto spolu s nimi dokonale zprasit. Redukovat válku Severu a Jihu na boj živých s nemrtvými a z Abé Lincolna vyrobit Blade své doby, sombréro dolů, ale jestli tohle Amíci skousnou stejně jako polystyrénové dobrůtky od Mac Donalds, pak se o určitou část svých svobod nemusejí bát. Osobně si nedovedu představit film typu O dvanácti táborských homopanicích, aneb taťka Žižka a jeho mohutný palcát. Nebo Jan Hus – sodomita z kaple Betlémské. Jan Ámos Komenský – učitel porna národů. Lovci Čechů – bitva na Moravském poli, případně Zrúda aneb Véna Havlů vypráví o tom, jak měl prdel na boku a píču na krku. Samotný film je akční slátaninou, kde spíše než Lincoln je v hlavní roli sekera se stříbrným ostřím – že by inspirace estonskou pohádkou Zlatá, stříbrná a diamantová sekera?         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madame, další perla pro slaboduché, kde krev cáká jak kapři při výlovu Rožumberka. Nechte starýho a náctileté si v klidu vychutnat pár akčně béčkových momentů a raději moc nespekulujte nad tím, kterého magora napadlo Lincolna spojit s upířinou, nebo zpitomělá filmem vyservisujete jahodové knedlíky se zelím          HLÁŠKA:Moc Lincolne, opravdová moc se nerodí z nenávisti, ale z pravdy.// Neděláme to pro dobro jednoho člověka,ale pro blaho celého lidstva.// Člověk takhle pije, jen když chce políbit dívku, nebo někoho zabít. Moje 3* odráží fuckt, že mi uniklo,že film není v kategorii komedie, nebo parodie kam jsem ho od začátku do konce řadil já.

• 9.4.2013  22:58

PRO MUŽE:Naučili ho čtyřem pravidlům. Za prvé: Na nic se neptej, neexistuje něco jako dobro a zlo. Za druhé: Nezajímat se o lidi mimo úkol, neexistuje žádná důvěra. Za třetí: Vymazat všechny stopy, přijet anonymně a nic za sebou nenechat a za čtvrtý: Vědět, kdy vypadnout. Když o tom člověk moc přemýšlí, ztrácí čas, přestane být ostražitý a může se sám stát terčem. Pravidla jsou fajn, když chcete být v pohodě a přežít. Pravidla jsou taky od toho, aby se jednou porušila. Pak začíná přituhovat. Cvaknout se do němé holky – beru, žádná nedokáže tak šermovat rukama jako držkovat pantem. Vzít si učedníka místo zabít svědka – ou, to chce odvahu a jistou dávku nerozumu. Politika jako terč může dostat skoro každý, to není nic těžkýho, nejtěžší je, aby vám to prošlo. Jsou dvě možnosti. Odmítnout tu práci a vypadnout hned, nebo to vzít a zbohatnout. Takže až na tu násilím naroubovanou romantiku, která ve filmu nejen nemusela a hlavně vůbec neměla být, to mohlo být slušně nadupané béčko s luxusní vyvražďovačkou na konci a celou řadou povedených scén. Je to prostě poněkud doprcané na thajský způsob, ale dívat se na to rozhodně dá. Nadsazuji výš, abych zvednul rejtink utlučený bandou artgayových inteleguánů.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Není více okouzlující bytosti na Zemi, než je žena, která mlčí a to mlčení není výhružné, ani vynucené roubíkem pro pár minut klidu. Má to i své nevýhody, němá Thajka chlapa sice pohladí pohledem, ale oči ho nestačí včas varovat, když si rve do mordy něco, co je pálivé jak prase. Ve chvílích romantické večeře se pocit, že vám vře na jazyku žhavá láva a zákusek vytáhli z palivových článků jaderné elektrárny, moc nehodí. Ano, i v bolestech se rodí láska, po takovém zážitku jeden nemá ani pomyšlení na oblíbenou společenskou hru cunnilingus, ale dá přednost dokonce i thajské verzi divadla se zpěvy a tanci, kterážto kratochvíle by dokázala předčasně oddělat i sebevraha, tak nudné a debilní to je. Navíc lékárnice – to je terno, když vám něco užene, může vás hned kurýrovat. Pěkný romantický blábol, který citlivé srdéčko rozechvěje stejně, jako šustost bankovek štětku. Madame, to musíte vidět.          UKÁZKY:Jezdím kam mi řeknou a dělám, co mi řeknou. Práce je to slušná a platí dobře. Jenže není pro každého.//Bangkok – je tu korupce, špína a přelidněno.// Kde je chudoba, tam jsou i peníze, kde jsou peníze, tam je i konkurence a kdo mi platí, obvykle vyhrává.//Chcete najít svinstvo, tak jděte na smetiště. Vyžaduji 3 vlastnosti, musí umět trochu anglicky, musí chtít vydělat peníze a především se po nich nikdo nebude shánět.

• 8.4.2013  14:43
    Podfu(c)k (2000)

PRO MUŽE:Historky z podsvětí vypiplané do brilantní komedie narvané hromadou filmových hvězd a hlášek. Přiměřeně akční, výborný spád i hudba, až prach usedá suchý, britský humor. Fenomenální výkon Brada Pitta v netradiční roli cigoše – škoda, že blbečka v dabingu nenapadlo přidat romský přízvuk v češtině – Pitt ho v angličtině válí jak cikorka z Chánova. Příliš dobré na to, to nevidět.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Pěkný multi-kulti mišmaš, madame, to je. Na tapetě jsou nejen cigoši, negři, Židé a Rusáci, ale i další mozkovydlabanci všeho druhu. Většina entit plachých vůči běžné práci bývají individua sice ducha mdlého, leč mazaná. Mazaná na to, jak přijít za co nejmenší námahy, k co největším prachům. Finále končí tím, že si jedny a ty samý prachy (zlato, diamanty) kradou mezi sebou. Zábavné, vtipné a místy i šílené. Vřele doporučuji.          HLÁŠKA:Katolická víra je založena na chybném překladu. Není důležité, jestli je to pravda,nebo fikce, lidé rádi věří.// Boris-břitva, křivej jak sovětskej srp a tvrdej jak kladivo, co ho kříží. Toho hajzla prej nejde zabít.//Tvrdší než hřebík z rakve.//Myšlení tě může dostat do pěknýho průseru, moc to s ním nepřeháněj.// Potřebuju zbraň? Nepotřebuješ, poupátko, potřebuješ mě.// Rusáci, mazaný antisemitský kozácký kurvy.

• 7.4.2013  14:41
    Ples upírů (1967)

PRO MUŽE:Brilantní upírská parodie s mnoha pitoreskními obrazy malebné zimní krajiny. Jeho Excellence hrabě von Krolock je tak přesný, že bych přísahal na zmrtvýchvstání Bely Lugosiho. Profesor Ambronsius z Kurníksburgské Univezity pro změnu vypadá jako Albert Einstein po lehčí mrtvičce, dokonalý vědátorský pošuk. Sám Polanski si s gustem střihnul jeho mladého asistenta Alfréda. Zbytek castingu snad měla na starost samotná Madam Tussaud. No, neskutečná ptákovina. Barvotiskové kulisy jak z ruských pohádek a přesto dokonalé. Stopy po zubech jak z maxiděrovačky, zkrátka autoři nevynechali nic, z čeho bylo možné si utahovat. Pro milovníky parodií vřele doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Chcete-li se, madame, pobavit a nevadí vám typicky šedesátkový film, chutě do toho. Pro pány s nivým pohledem mandlových očí mám ve snímku jedno parádní překvapení. Pokud je mi známo, toto zde je vůbec první ztvárnění homoupíra v dějinách filmu a že je to pěkně slizký štramák, Herbert jeden. To víte, hoši, my heteráci nedokážeme dokonale ocenit ztepilou postavu a ladné pohyby mladého muže s lehce ženskou grácií. Ale povedl se, kluk jako buk. Alfréd nevěděl, co si má dřív chránit, jestli krk,nebo prdel.          HLÁŠKA:Co je to? Co to vyvádíš? Jdu si lehnout. Co tě to napadlo? Jdi si do své postele! Sám?

• 6.4.2013  19:30
    Den poté (TV film) (2009)

PRO VŠECHNY:Uplynul už drahný čas od dob, co Fat a Little Boy rozzářili japonskou oblohu a dodali tak místnímu obyvatelstvu notnou dávku energie a nová generace požíračů horkých psů má všechny důvody k zamyšlení nad tím, že kdo s čím zachází tím také schází. USA už od poloviny padesátých let, kdy jim vypršel monopol na jaderné zbraně vypracovávají krizové plány pro případ, že se ucho utrhne. Amíci samozřejmě vědí, že jsou v celém širém světě, kam až oko Alláhovo dohlédne nesmírně populární pro svou milou povahu a mírovou politiku. Sami sice také poztráceli poměrně dost vlastních jaderných zbraní a neobtěžovali se s jejich hledáním, (protože výroba byla o dost levnější), ale při kolapsu říše zla, kdy ruský stát zapomněl na výplaty vědců i strážců sil, zmizelo tolik materiálu, že si přece jen musí dělat vrásky a botox na ně nepomůže. Od doby, co fotbalově řečeno, Usralmá Ládik s Kulajdou 11. září 2001 přenesl hru i na druhou půlku hřiště, se i hamburgeroví umaštěnci začali ptát, kterápak z třípísmenkových organizací tak brutálně zachrápala a co vlastně s tím? Ve filmu se celkem na férovku přiznává, že existuje dost mentálů s motivací posvítit si na Amíky tisícem sluncí, jak se někdy eufemisticky nazývá atomová bomba. Přiznávají, že i materiálu se po světě toulá dost a dost a samotný návod občas visí i na netu. Hranice je neprostupná pro teroristy se štěpným materiálem asi tak, jako pro drogové kartely s kokainem. Kontroluje se jen 5% dovážených kontejnerů atd. Dokument ukazuje od prvních vteřin výbuchu (jako první cíl se předpokládá Washington 9,30 ráno v pracovní den) následky exploze, její postupné dopady na obyvatelstvo. Paralelně s tím je vidět aktivace jednotlivých složek krizového plánu. Od hasičů po armádu, od přesunu prezidenta a vlády – nebo toho, co z nich zbylo, po evakuaci části obyvatel až k odklízení ostatků. Vyčísluje ztráty, vyjmenovává nutná a okamžitá opatření v přesně stanovené posloupnosti. Ví, co dělat, ví také, že je mnohem lepší, aby podobný plán nikdy nemuseli použít. Za Reagana se řešil masivní jaderný útok z cizí země a záchrana Spojených států jako takových, dnes útok na vlastním území teroristickou organizací. V důsledku takového útoky by se nejspíš změnila jednou provždy nejen Amerika, ale celý svět. Doporučuji.         PRO DENVER Ano, chyběli tam přesné údaje kudy a kam budou odvážet prezidenta, kde přesně bude sídlo vlády a přesné lokace krizových štábů. Zkus si o tyto chybějící informace, chytrolínku, napsat a možná vyhraješ super ubytování zdarma na Guantánamu. Moc bych ti to přál.

• 5.4.2013  22:35
    Lantana (2001)

PRO MUŽE:Krásná práce, nadčasová ukázka mnoha typicky ženských vlastností, kvůli nimž tolik mužů zůstává dobrovolně singl. Kam jdeš? Kdy přijdeš? Kdes byl? Vím, už jsem tam volala.. Už spolu moc nemluvíme.. Miluješ mě? Dívej se mi do očí , dívej se na mne .. (požadavek přespadesátileté těžce vyžilé ludry při sexu! Jak má pak chlap nechat makat fantazii, co mu drží stojáka, bůh ví). Potřebuji tě..(pouze ve chvíli, kdy zboří auto). “Nešlo by o to, že spal s jinou ženou, ale o to, že mi to neřekl. To by byl podvod – tak na tento fígl, pánové bacha, velkej bacha! Přiznání v těchto souvislostech nikdy není polehčující okolnost a to ani v situaci kdy má dámička sama hroudu másla na hlavě. Snímek sice vynechává hysterii, vyžírkovost, vyděračský pláč, ale jinak je tam strašidelných vlastností až hanba. Celkově je to příšerně zdlouhavé, venkoncem i nudné. Zajímavá pointa se zapadnutím všech dílů mozaiky krimi příběhu, o který prvnoplánově vůbec nešlo. Vřele doporučuji všem mladým i starším mužům odhodlaným do toho prásknout. Jeden z vhodných filmů, který pomůže se ještě včas probrat. No, a my ostatní se na to klidně můžeme vybodnout.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Tak tady si, madame, budete rochnit. Několik manželských víceúhleníků, sem tam ňáká tragedie v minulosti, permanentní hrabání ve vztazích a pocitech. Muži otrávení z žen, ženy řešící kvadraturu kruhu, všechny dámy ve věku, kdy nehumanoidi už jsou dávno na odstřel. Pro hošíky dilema muže, který dělá vrbu i vagínu ženatému muži a ještě si chodí plácat játra k psycholožce, která jeho vyprávění není s to rozchodit. Psychohrátky na všech frontách. Pomalé tempo s malinkou gradací k pozoruhodnému závěru. To je film o ženách a pro ženy. Vřele doporučuji.          UKÁZKY:Důvěra je pro lidské vztahy stejně důležitá, jako pro život dýchání, ale je i stejně prchavá.//Milovat se s ní, je jako chtít naplnit vyschlou studnu.// Jestli poděláš manželství uříznu ti koule a dám je na šňůru mezi ponožky a trenky. Jasný?!// Objednali jsme ti jídlo, ale snědli jsme ho.// Snadný je jít a někoho si najít, těžký je to neudělat.

• 4.4.2013  06:20

PRO MUŽE:Pro milovníky akce je Iron Man, nikoliv Iron Lady. Margaret Thatcherová. Žena, která měla větší koule než většina mužů v jejím dalekém i blízkém okolí. Žena, která měla vizi a šla si za svým s buldočí sveřepostí. První premiér Velké Británie v sukních, noční můra odborářů, kladivo na labouristy a další zasranosociály(isty). Tato osobnost přímo vyzývá k natočení třeba i kontroverzního životopisného filmu. Proč to ale Syphilida slepovala jako mozaiku záblesků senilní mimózy, která se štěká s mrtvým manželem, ví bůh. Takové téma, taková šance a ta neuvěřitelná p*ča to tak zprasí. Maggie, nasaď zubní protézy a trhééj, to sis vážně nezasloužila. Co přijde příště? Režisér A. Ids natočí Reagana v čepičce Santa Clause a v plných pamperskách? Proloží to nějakým tím majáles s mužem se skvrnou na čele? Jděte do prdele s tímto úhlem pohledu, natočte co dokázali a jak ovlivnili svět, natočte i jejich odchod ze scény. Na rozklad jejich osobností v terminálním stádiu jejich nemocí není nikdo zvědavej.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Bezmocnost mocných je smutná záležitost. V jedné chvíli vládnete nad zemí, ovlivňujete kolo světových dějin a za pár let vám, madame, bubáci v makovici udělají ze života neřešitelný rébus. Jakýsi Němčour vám schovává věci, denně vidíte nové lidi, i když jsou to ti samí jako včera, před rokem... Každý, kdo zažil roky někoho, komu kvapem ubývají fyzické a především dušení síly musí být, madame, tímto snímkem naprosto konsternován. Střídání chvil zapomnění a padání do minulosti se světlými okamžiky, kdy se zdá, že železná lady ani trochu nereziví. Z hlediska zachycení momentů zašlé slávy a pozorování postupné změny psychiky ve všech jejích projevech – vynikající film. Z hlediska zmapování významné dějinné éry a vůdčí osobnosti té doby – strašidelná sraˇ*ka a bezdůvodné zneuctění paní Thatcherové. Neskutečný výkon Meryl Streep po zásluze oceněný Oskarem za hlavní ženskou postavu ve filmu, který kdyby byl o málo známé baronese v letech, tak smekám a tleskám. Takhle, takhle mám chuť vraždit.          UKÁZKY:Co je zdrojem životní síly společnosti? Přece obchod. Žádné velké firmy, ale malí živnostníci.// Tenkrát nám šlo o to, něco dobrého dělat, dnes jim jde o to, něco znamenat. //Moc se v minulosti nevrtej, nikdy nevíš, co najdeš.//My, konzervativci chceme dát lidem svobodu a příležitost naplnit svůj vlastní potenciál. Nepředstíráme, že jsme si rovni, nejsme stejní, nebyli jsme a nebudeme.// Chcete-li tuto stranu změnit, veďte ji, chcete-li tuto zemi změnit, veďte ji.// Jsem přesvědčena, že právě růst malých podniků ve větší společnosti je pro budoucnost Británie rozhodující. Pouze tak vytvoříme nová místa, novou práci, která vydrží.// Odborové hnutí likviduje místa a sráží tuto zemi na kolena.// Naše politika je možná nepopulární, ale je správná

• 3.4.2013  00:48
    Casino (1995)

PRO MUŽE:Mafiánská epopej o cestě falešného hráče až na vrchol do křesla šéfa casina. Když se daří, je to dobře sehraný orchestr. Přidat geniálního dirigenta s invencí a casinu může konkurovat snad jen FED s vrtulníkovým Benem. Mohavská poušť je zase ideálním místem pro vyřešení potíží, jen si jeden musí trošku máknout, aby problémy nevyhrabali na světlo boží kojoti, nebo federálové. Chce to kapku praxe, jinak by se člověk ukopal k smrti. Sem tam se dílo zvrtne a pak přijdou ke slovu i vyhrnuté rukávy, kladivo, svěrák, nebo baseballová pálka. A Sharon tu je naprosté zlatíčko. Po celou délku filmu jsem měl chuť jí přeříznout. Jako nejvhodnější nástroje se mi k tomu účelu jevily Husquarna 560 XP a Stihl MS 362. Fenomenální výkon Pesciho, který na mafiánské bullteriéry a chřestýše v lidské kůži má snad patent. Precizně předvádí, že na velikosti nezáleží, ale na zabejčenosti takového zmrda rozhodně ano. Perfektní režijní prácička na nejvyšší úrovni. Pro fajnšmekry povinnost.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Dva vypravěči s téměř dokumentární přesností a smyslem pro detail ukazují praktiky a pozadí výrobníku prachů jménem casino. Dokonalá dojná kráva, madame, takový podnik, ale muší ho vést machr. Brilantní DeNiro je muž na svém místě a aby to neměl jednoduché, tak kromě psychopatického parťáka dostal do vínu ještě manželku z říše horrorových snů. Upřímně, klobouk dolů. Sharon Stone sice tentokrát neukázala bobra, ale dokázala úžasně předvést jaký je život s podrážděnou p*čou. Ne, že by to mnohý chlap neznal z domova, ale tak nějak nás těší vidět, že i schopný chachar si ve vlastní domácnosti může těžce naběhnout. Samozřejmě její projev utvrdí všechny hošššánky v jejich hnědopišných prioritách, protože něčeho takového chlap není schopen, ani když je buzinková svlečna. Zlatá klícka holt není pro každou a vážnost či postavení – pokud není od pasu dolů - nemá pro všechny kikiny stejné kouzlo. Vracejí se nejen dobří holubi, ale i černé ovce k svému pastevci, vlastně pasákovi. Drama, které slušně odsejpá a nenechá nikoho na pochybách, že tohle je přesně to, co Scorsese umí. Vřele doporučuji.          UKÁZKY:V poušti je spousta děr a v nich je pohřbena spousta problémů. Ale musíte vědět jak na to. Díru je potřeba vykopat předem, než se tam objevíte s nacpaným kufrem, jinak vám to zabere půl až třičtvtě hodiny a nevíte, kdo tam mezitím zavítá. S takovou, abyste kopali další díru..// Casino je jako prodávat sny za hotové.// Smyslem jejího života byly prachy.//Proč krademe, když nás někdo okrádá? Jakej to pak má smysl?//Šéfové nemaj rádi, když si parťáci navzájem šukaj manželky. Není to dobrý pro obchod.

• 1.4.2013  23:04
    Mzda strachu (1977)

PRO MUŽE:Chlápci, co mají minulost jak fángli pestrou a v ní pár temnějších momentů občas mění bydliště. Pro sichr i kontinent. Terorista, bankovní defraudant, lupič, pohostinná náruč jihoamerické džungle, přijme mnohé hříšníky a zbytečně se neptá. Nová země, nový život, nová identita. Selanka v kakovém oku kontinentu. Policie krade přiměřeně a nebýt toho malérečku s vrtnou plošinou, mohli hoši ve svém strachu vegetovat dál. Prácička na hranici sebevražedné mise za těžké love. Kdo by odolal, v pekle už jsou. Fuckt hustá jízda. V době před digitálními triky si museli i herci pěkně hrábnout na dno. Na sedmdesátkový film, dokonale syrové, dobrý scénář bez hluchých míst a slušně šlapající režie s hvězdami tehdejšího hereckého nebe a kupodivu i výborná hudba. Scéna na lanovém mostě nad rozbouřenou řekou – vyslovená, nekašírovaná, filmová lahůdka. Mohu jen doporučit.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Snímek z doby, kdy chlapi měli koule a nehráli si na slečinky. Hošíky asi odradí ta spousta špíny, hnusu i krve, ale vy byste to, madame, měla zmáknout. Odměnou budiž vám dáno herecké mistrovství Roy Schneidera i Bruno Cremera ve vrcholné formě. Je to sice ryze chlapský film, ale tak dobrý, že by mohl čapnout za ohambí i vás.          HLÁŠKA:Zastřelis kněze pro 70 tisíc dolarů. Zač stojím já? Za hovno, ty zkurvysynu!//

• 31.3.2013  00:01

PRO MUŽE:Smrtelně vážný román, u kterého se místy můžete chechtat těžko utišitelným smíchem, Sydney Pollack zrežíroval celkem vzato věrně, jen při tom vyvanulo vše, co tu knihu stavělo na piedestal válečné literatury. Napětí, hrůza, vtažení do děje, pohled na válku očima každé postavy a brutální humor. Do filmu se tak nedostala většina z nejlepších a nejšílenějších scének zachycených v románu. Ale i ten zbytek je sakra povedenou koláží osudů osmi ztracenců, kteří ve jménu budoucnosti za pár hodin zničili to, co jiné generace po staletí budovaly. Doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Hájili jsme hrad od Williama Eastlakea patří jednoznačně mezi mých top 10 knížek, co jsem kdy četl. A i když film je celkem povedený, atmosféru z knížky ani břitkost dialogů se na plátno nepodařilo zcela převést, madame,. a to i přes dobré herecké výkony – asi nejlepší Peter Falk, Při jeho sledování se tím pádem nebudete ani moc smát, ani moc truchlit, protože zůstal pouhou profesionální řemeslnou vizualizací děje, ale přes mé výhrady stojí za to jej shlédnout. (a 100x víc si to přečíst)          UKÁZKY:Jak dlouho trvala stoletá válka? Pokud to mám říct přesně, tak dvěstěpatnáct let.//Kam jedete? Na cvičák. Na cvičák? Jedeme cvičit holky k Červený královně.// Hele, kde je Los (vojín Tři Losí Uši) ? Stojíš na něm.// Rozhovor Amíků: Evropa umírá. Ne, už je mrtvá, proto jsme tady.

• 30.3.2013  00:08
    Štíty království českého (TV seriál) (2008)

Asi to nejlepší, co se v Čechách urodilo z dokumentů o českém středověku. Zvídavý divák si podobné dílka sám najde a standardního ignoranta to k obrazovce v žádném případě nepřiková. Velmi to připomíná české školství, nikoliv naučný, ale poučující způsob vyprávění, přehlcení fakty, přeskakování mezi tématy i hrady, minimální systematizace předložené faktografie, minimální animace – tj. tam kde se vykládá o stavebních postupech, způsobech obrany i obléhání a kde by byla vysoce žádoucí, není vůbec, použije se pouze k dokreslení hradu v místech, kde jsou dnes jen ruiny. Navrch její úroveň je stejná, jako malířské možnosti Mr. Beana při restaurování obrazu Whistlerovy matky. O rekonstrukci některých událostí za pomocí herců a hraných scének se autoři ani nepokusili. Tomáš Durdík je evidentně odborník na slovo vzatý, ale také brutálně nudný patron a uspavač hadů. Kdosi tu psal, že by měla být delší stopáž, aby to bylo ono. Neměla, usnuli by i ti, které historie baví. Jak na konci, tak na začátku každého dílu jsou stejné, nicneříkající kecy páně Plesla, místo toho by tam mohlo být jedno až dvouminutové opáčko a shrnutí o čem vlastně (na začátku minulý, na konci právě shlédnutý) díl byl. Na historický dokument je formát Kalendária Saskie Burešové poněkud nešťastné řešení, navrch bez časové posloupnosti prezentovaných údajů. Na to, kolik hradů ten kočovný cirkus s natáčením navštívil a kolik to muselo i tak stát, je velká škoda, že televize nedala do projektu víc peněz a nezkusila jednou formát, který by byl schopný i exportu. V Čechách špička, bohužel jen v Čechách.

• 28.3.2013  23:41

PRO MUŽE:Syn žil mezi pobudy a Indiány, provozoval lehkou atletiku. Skok do dálky na střeše baráku, takže vlastně do hloubky. Papínek to nutně potřebuje vyšetřit jako vraždu, protože pro Žida je sebevražda nejubožejší zločin. Jeho vyšetřovatel by sám súrně potřeboval vyšetření a následně celu s urostlými ošetřovateli, někde stranou civilizace. Jedná s podezřelými jako kdyby byli všichni vinní, magor k pohledání. Barák s vyvanutou zašlou slávou, kde jsou normální snad jen kliky u dveří, vše ostatní je panoptikum z učebnic oboru psychiatrie. TomTom ve filmu tvrdí, že když se řekne hlupák, každému se hned vybaví jeho jméno. Já tvrdím, že když se řekne ztráta času, hodně dlouho se mi bude vybavovat tento snímek. Slušně nahláškováno a příjemně temné (díky obojímu to není odpad), hvězdné obsazení, ale jinak zdlouhavé, pomalé, přiblblé a samoúčelné. Pryč od toho.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Jedna z postav říká: “To je Hollywood, z gramu sraček upečou celé soufflé.” Tato jedna věta z dvaadvacáté minuty, madame, v podstatě brilantně definuje celý film.          HLÁŠKA:Někteří lidé říkali, že je to jen hloupá děvka, ale já věděl, že hloupá není. Byla to moje životní láska, i když jsme se vlastně neznali.Zatím.// Proč jste říkal, že jsem idiot? Střelil jsem od boku. Trefil jste se.!!// Žid: “Pravdu?! Chachá, moji lidé rozhodují o pravdě v 60ti zemích a v každé z nich je jiná, protože pravda je vysvětlení, na které je ochotna většina lidí skočit.// Škoda, že jste polda, byl byste skvělej pasák

• 27.3.2013  21:51

PRO MUŽE:Manželka má zaděláno na mlíko, takže prima prácička ve státní správě a ještě k tomu pod penzí se fuckt hodí. Raději tam skáknout o den dřív a dobře se uvést. Jo, jo, lebedí si v lochu a proč ne, když tam má být dozorcem. Jenže Murphyho zákony jsou neúprosné. Vzpoura a hra na měňavku, budoucí bachař nasadí mimikry vraha prvního stupně.. Až sem to šlo dobře. Kucí chtěj jen o pár tříd lepší zacházení, dyž už je ta lidskoprávní demógracie, nebo jak tomu ti sráči vod soudu a jinech organizací řikaj. Chlapci mají do hry tři trumfy, tři rukojmí. Baskitská strana práce na svou teroristickou odnož ETA nedá ani dopustit, takže banda kriminálníků si jako rukojmí vezme ještě větší hajzly, než jsou oni sami. totiž teroristické experty ETA toho času za mřížemi tamtéž. Neskutečná gradace filmu, tříbení charakterů, dramatická zápletka i brutální vypointování děje. Filmy z Iberského poloostrova začínají mít čím dál tím větší říz, dobré nápady a profi provedení. Od zlomové demonstrace naprostá špička a snad i lepší, než legendární Brubaker. To se musí vidět.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Těhulky ve vysokém stupni gravidity nejsou známy zrovna vysokým intelektem a chladným uvažováním. Hormony prostě makaj na 100% a mozková činnost je v těžkém útlumu. Ukázkový, příklad je i ve filmu. SPOILER Mít chlapa v nebezbečí a místo telefonátu se sbalit a jít před bránu věznice, kde je vzpoura, mezi rozběsněný dav příbuzných těch, co jsou tam na státní útraty ubytováni, to je na Darwinovu cenu. K tomu zásah policie, zkrátka lepší místo pro nenarozené dítě si káča nemohla vybrat. Madame, přes veškerou brutalitu je to drama jak má být, dokonalé prokreslení hlavní postavy i se strašidelným vývojem jeho psychického stavu, zrůdnost záporáků, neschopnost a nekompetentnost vedení věznice, agilita psychopatů na obou stranách mříží. Pro filmovou fanynku jednoduše povinnost.          HLÁŠKA:Čím míň se tu zabejváš tím, co je venku, tím líp.// Já mám taky někde dítě. Jeho máma, moc fajn holka. Ani nevěděla, že jsem zdrhnul z lochu. A je ti podobný? Kurva, co já vim? Snad ne...

• 27.3.2013  21:47

Atmosféra nabitá nadějemi a touhou po lepším příštím. Karel Kryl jako návrat svědomí národa a v pravdě jeho buditel. V ostatním viz. můj komentář k Karel Kryl v Ostravě         PRO VŠECHNY SLUŠNÝ LIDI Velmi se omlouvám vám všem za to, co jsem nucen zde v následujících řádcich napsat, ale pokud chlap nemá místo koulí měchuřinu, musí na podobné projevy hovadství reagovat rázně a s přiměřenou dávkou třeba i vulgarismů.          PRO FLEKERA:Naštěstí jen zřídka vytryskne z jezera plného žabích sraček tak odporný výkal mrtvého psa baskervillského, ale pak je třeba tě upozornit, ty parchante zdechlý děvky, že takovou vymrdanou čůráčí hlavu už dlouho svět neviděl. Pro mě jsi jen hovno prasečí, nad kterým se normálnímu uživateli může pouze zvednout žaludek. A všechny ty zblitky by se ti měly narvat do tvé nevymáchané držky s bolševickým mozkem.

• 26.3.2013  10:03

PRO MUŽE:Dobrodružný film v exotických kulisách se skvostnou výpravou a dobrým nosným příběhem. Dialogy svou debilitou hraničící s filmařskou žumpařinou nejtěžšího kalibru a režie i scénář jakoby z oka vypadly nejbídnějším telenovelám předrozvojových zemí. Všechny hlavní postavy svou prkennou plochostí jsou divákovi totálně u prd*le a je celkem fuk kdo, koho s kým a proč vraždí. Bojové scény na úrovni padesátých let, krev je sice všude, ale zásadně se ukazuje až v dlouhých pohledech na bitevní pole po bitvě. Prostě Maroldova bitva u Lipan na filmovém plátně. Studené, stupidní a často klišovitě kýčovité. Jedna baba s hezkým ksichtem a toť vše. Vyhnouti se obloukem.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Plně chápu, madame, vaše právo ujíždět na romantice, ale was ist zu viele, toho je příliš. Hudební doprovod a scéna na molu by vám sice mohly samou romantikou zpotit bobra k nesnesení, ale k ocenění podobných perel musí být mozek nutně v beta fázi, což je častokrát jen při sraní, kdy vypne hlava a pracuje anus. Pokud máte obrazovku i na hajzlu, mohu tento film jen doporučit, šance že se z něj pos*rete ať už nadšením, či vzteky je celkem slušně veliká.

• 25.3.2013  07:37
    Konspirátor (2010)

PRO MUŽE:Není divu, že svět pravidelně padá do krizí, když se ruší takové osvědčené atributy fiskální politiky jako jsou desátky, robota a otroctví. Díky Lincolnovi dostala jedna velká kára své jméno, požírači horkých psů další státní svátek a o 100 let později mohl běloch do Harlemu, Bronxu a Brooklynu jen v policejní uniformě a s odjištěnou bouchačkou. V novém tisíciletí černý Lenin v Bílém domě decimuje bílou střední třídu za současného nárůstu objemu prdelí černých welfare queens. Chudák Abé Lincoln, chtěl jen udržet Unii a sundal poklop z kanálu. A protože si Amíci tolik zakládají na svém zdání demokracie, tak tvrdí, že i v monstrprocesu s atentátníky se najde advokát se zvráceným pohledem na věc, totiž, že obhajoba není součástí obžaloby a takový právník bude podle toho i jednat.SPOILLER Proces ne nepodobný těm našim z padesátých let, křivárna od začátku do konce včetně ovlivňování a zastrašování svědků, plná držka ideálů demokracie a rovnosti, ale když dojde na lámání kůrky vezdejší, kůrka šedá mozková i ideály jdou do piče a mocní jen litují, že ústava nebyla tištěna na jemnějším papíru. Jo, jo konstituce jim dokonale vešla do jejich análů a rozhodně ne do těch legislativních. Další sociální drama Rudéhoforda s vynikajícím scénářem i dobrými herci. Světe div se, tentokrát přiblble levicově nementoruje, ale šije do skutečného svinstva. Konspirátora určitě stojí za to vidět.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Inter arma silent leges. Nebo přesněji silent enim leges inter arma. Vulgárně přeloženo, zákony jdou do hajzlu, když je válka. A tak je to se vším, madame, kdo chce psa bít, klidně si k tomu najde čubku, třeba i cnostnou katoličku z druhého břehu a pár cvičených vlčáků s epolety na ramenou a let's go.. Show začíná, v smutné hlavní roli spravedlnost, spravedlnost, která zde je nejen slepá, ale i tupá. Další temná kaňka na štítu historie v USA zpracovaná na základě pravdivých událostí zmanipulovaného procesu s Mary Surratt. Díky prasárnám u soudu se už nikdy nedozvíme, zda ona dáma byla vinná, či nevinná, ale pouze to, že byla ..... ale to až ve filmu. Vřele doporučuji.          HLÁŠKA:Ty bys otrávil i mrtvýho. // Je tu dost nabito. Vítězství je jak lejno pro mouchy. //Svět se změnil. Ale zahodit kvůli tomu ústavu, to není řešení.

• 24.3.2013  05:42

PRO MUŽE:Tři učedníci jednoho mistra. Každý má svou cestu. Vytvořit z člověka smrtonosnou zbraň pomocí drakonického tréninku je umění, zpitomět ho natolik, aby své vlohy a trénink nezúročil a pravidelně se nechal seřezat jak žito je umění na entou. Mistr sice ovládal karate, ale zároveň byl pacifistou nejhrubšího zrna. Šlápnete-li na hada, uštkne vás, nebude nastavovat druhou tvář, bodnete-li do tygra, počítejte s pruhovaným tornádem. Z tohoto hlediska se jeví pokyn k používání odvracecích technik bez kopů a úderů jako nebetyčná kokotina a taky to tak je. Filosofie karate je o neútočení, ale především o neútočení jako první při vyrovnané hře. Rozhodně doporučuje první preventivní útok proti většímu počtu potenciálních útočníků, aby se vyrovnaly šance. Nevím, kde tvůrci vykopali své teze, nebo co to měli za matroš, ale i když karate je o sebekontrole, rozhodně není o tom, nechat si srát na hlavu do haleluja, nebo nechat odvléci a prodat svou babu do bordelu. Rozvleklé, zpomalené, s mizernými technikami boje, stupidně užvaněné. Od odpadu dělí tento blábol realistické zachycení kumite v karate. Skutečný souboj, nebo bitku rozhoduje většinou jediný přesný a tvrdý úder, který vyřadí protivníka z boje a někdy i ze světa živých. Absolutně nedoporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Tohle není film pro vás, madame, sice závěrečná bitka v bahně simuluje podobné zápasy v Las Vegas, tam pravda místo zaprasených Japčíků se mydlí kozaté baby, ale nebuďme hnědopiši, že? SPOILER Ta scéna je sice krásně artově černobílá, aby když už je vymalováno se proměnila v malebně barevný palouček plný rudých karafiátů, jak při uctívání hrobu neznámého vojína za totáče. Hlavní padouch si ještě vleže s hlavním hrdinou (každý zvlášť samozřejmě) vymění pár zdvořilostních frází na téma jak je bojové umění šikovné a jak si hrdina zasloužil své vítězství, protože nesešel ze správné cesty (čtěte nechal se seřezat od každého, jen bývalého kámoše zabil). Moc hezký a melodramatický závěr, obzvláště po té pecce, co koupil do krku, která by mu přerazila hrtan i s tracheou, takže by byl mozek do tří vteřin bez kyslíku a hlasivky na kaši a on padouch jeden, plká jak fleretisti při souboji o páté. No a když se vykecá jeden i druhý, padouch hezky zcepení. Neskutečná peachovina. Vrcholný danse macabre je ve chvíli, kdy hrdina vtiskne do rukou mrtvého druha mistrův černý pás o který celou dobu šlo a pokojně vyrovnaný výraz mrtvého se mění na široký úsměv a ještě mu cukaj koutky – herec evidentně neustál debilitu scénáře a komickou tíhu momentu a vemeno ve střižně to přehlédlo. Komédie, madame, brutální komédie, jak vod světskejch.          HLÁŠKA:Karate není o útočení, je o zahnání protivníka. K čemuž se nejlépe hodí aspoň jeden povedený útočný úder. altaica

• 23.3.2013  12:04
    Svědek na zabití (TV film) (1974)

PRO MUŽE:Pokud toto byl kultovní snímek, pak se jednalo o kult lobotomie v kurzu snadno a rychle. Herci jsou taková dřeva a tak dokonale prkenní, že by Přemek Podlaha zajásal a přitloukl je na zem. Chodit s policajtem, při pauze na oběd čumět z ulice do výlohy na vraha jak ve svém kšeftu cosi kutí a to tak dlouho až ten přisleplý trotlík na vašem ksichtě pozná a ví, že víte.. následně se proběhnout po městě a místo mazat na policii vrátit se do práce ..no oběti jsou různé, ale tohle musí být fuckt píča až do duní. Honička s vrahem v kancelářské budově by mohla být světlým okamžikem filmu, nebýt hudby vhodné tak maximálně pro béčkový pimprlový film. Jo, ještě je tam perfektní ukázka policejní neschopnosti. A pak, že blbce z policajtů umíme udělat jen my a Francouzi. Ztráta času, nedoporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: V hlavní roli ten typ slečny, která aspiruje na budoucí starou pannu, tak odpudivou ludru, aby jeden pohledal. Sice jí vrátný v zaměstnání pochválí, jak jí to sluší, ale je evidentně chabrus na oči i na hlavu. Všichni muži s pečlivě zastřiženými kotletami a skvostnou britskou výslovností umocněnou totální debilitou dialogů, čekal jsem něco aspoň na úrovni bakalářů, ale byla to spíše výuka angličtiny pro duševně zakřiknuté pomocné dělníky v loděnicích. Nezábavnější na celém filmu byly titulky vytvořené skutečným exotem – ukázka: bla, bla, bla kecy vo ničem, bla bla blbý kecy staříka o manželství, jinde zase kecy, kecy, není důležité. I seřezání vašich antikoncepčních selhání, madame, je lepším využitím času, než se dívat na tuto zhůvěřilost.

• 22.3.2013  02:26

PRO MUŽE:Bydlení v obrovském baráku sice zajišťuje dostatek životního prostoru, ale pokud se rychle nezabydlí nějakou tou křivochcalkou a případnými potomky, může být někdy strašidelné bydlet v podobném hangáru docela sám. Ještě o fous horší to je, když tam nejste tak úplně sám. Pak už je fuk, jestli haraší ve sklepě myši, na půdě duch, nebo vám v makovici. První polovinu filmu bych rozhodně neodporučoval bázlivým kardiakům s labilní náturou. Cineastas de España už prokázali, že nervy napínat umí. Taky umí dobře rozehranou věc totálně dojebat – a to je ta druhá půlka filmu. Z vystrašeného, pomalu už šílícího chlápka se SPOILER stává squater a bivakuje v domě hoňpičky na vozíku. Ze strašpytla strašidlem – proč, to vědí snad jen ve Španělsku. Z povedeného horroru se stává nepovedená, nejspíš nechtěná komedie se závěrem, který logickým krokem stranou znectí i ten zbytek dobrého dojmu. Řemeslně kvalitně odvedená práce na námětu, který potřeboval dopilovat jako sůl.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Na začátku se budete, madame, bát, přes prostředek spekulovat o čem to vlastně je a ke konci se trochu nudit a na závěr si se zívnutím řeknete áha. Pokud by se vám někdy přihodila taková ošemetná věc, jakože zůstanete na vozíku, SPOILER je tam moc hezká ukázka, jak hrát na vlastní čtyřpyskovou kytaru. Protože jste sportovní typ vynechá se obligátní hra se sprchovou hadicí ve vaně i postelová klasika pod dekou a jde se rovnou na věc na vozíku. Nejprve nastavíme vozík zády ke zdi, ale k čelem k posteli – co kdyby se pod ní skrýval neznámý divák, tak snad aby nepřišel zkrátka. Pak popadnete oběma rukama jednu ze svých mrtvých dolních končetin a ruče ji přehodíte přes opěradlo vozíku. Chce to cvik, protože jste v prvním poschodí, následně se vybalancujete, nešikovnější typy se přidrží stolku, protože rozjezd vozíku a jeho eventuální poskakování po schodech by mohlo působit rušivým dojmem, případně i přerazit pracku mastilku. Dále už postupujete dle vlastní metodiky. Nezvaného návštěvníka prozradí fakt, že z vaší matrace zdánlivě trčí péro a to přesto, že kaučukovka žádné pružiny nemá. Díky mizerné kopii se mi nepodařilo zjistit, jestli to černé uprostřed praku bylo černé spodní prádlo, huňatý bobr, nebo roj masařek. Dumání nad touto hádankou spolu s úvahou, jak může být někdo od pasu dolů ochrnutý a zároveň si hezky zamasturbovat v poloze krkolomně nepohodlné mi vyplnilo hluchá místa druhé půlky filmu.

• 21.3.2013  09:48
    KOndoMEDIE (2001)

PRO MUŽE:Je to skoro rok, co jsem získal Kondomedii a až dnes se dokopal na to mrknout. Et voilà dokonalá komedie s výborným obsazením, dialogy i scénářem. Stačí drobná fotomontáž a lidé v podniku už ve vás vidí zvíře. Ještěže nikdo neposlal do firmy pár fotek z letního kozího úletu, jeden by pak už nikdy nemohl na exkurzi do JZD s živočišnou výrobou. Taky přezdívka kozomrd by nebyla to pravé pro team building a kariéru. Špatná pověst zkrátka přitahuje pozornost a zvyšuje atraktivitu pro výměnu genetických informací. Štěstí, že šukačka v pracovní době může být ve výrobě kondomů brána jako namátková kontrola kvality, i když jste účetní. Prostě povedená taškařice a dokonalá prdel. Vřele doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Brilantní francouzská komedie na lechtivé téma zpracovaná s vkusem a noblesou. Gérard Depardieu – herec a komediant od boha. Úsměvná a lehce hořká záležitost, bez hluchých míst a bez sklouznutí ke klišé. Skvěle jsem se bavil a to často nebývá. A ani hošánci se nemusí bát, nikdo je tam brutálně nezesměšňuje a jejich karikatury se ve filmu ani nemihnou.          HLÁŠKA:Nic proti homosexuálům nemám. TEN BUZERANT!!// Když vyhodíme homosexuála, máme na krku hnutí buzerantů a lesbiček. Lepší mít buzeranta na krku, než v řiti.// Máte děti v pubertě? Ve službě jsem bezdětný.// Chtějí mi dát na hlavu růžový kondom, budu vypadat jako čůrák.

• 20.3.2013  13:34

PRO MUŽE:V této části komentu to asi nebude moc o filmu, protože mám stále lehce odkrvený mozek. Málokdy se vidí, že by ženská dokonale splňovala definici “panenská kurva”, ale Liv Tyler se to povedlo tak skvěle, jako Madoně za mladých let. Když vstoupí na scénu, je to jako kdyby bitevní loď vplouvala do mírumilovného přístavu. Všem chlapům ihned stoupne tlak potrubí v podpalubí a ramlice se cachtá v koupeli jejich vilných a těžce zavlhlých pohledů. Je to čistá radost po dlouhé době vidět dokonale živočišnou babu, co nevypadá jako břehule vyskákaná, co dlabe na diety a ženské křivky vyplňuje tak, jak by to žádný vyprcaný silikon nikdy nedokázal. Animální sexappeal na kterém zde postavila svou roli i péra většiny heterosexuálních diváků, je základem komediální zápletky. Vřele doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Feministky mě zase sežerou, ale tento film je excelentní ukázkou, madame, mého tvrzení, že kunda je největší kapitál ženy. Žádné vzdělání, pracovitost, píle a podobné nesmysly. Kunda a sexy zjev spolu s absencí morálky a smyslem pro šukačku všeho druhu jsou zárukou zářných zítřků žen a úpadku mužů. Začínám i věřit tezi, že bůh je žena, kdo jiný než baba by nám nadělil dva orgány perfektně fungující na bázi překrvení a absolutně neschopné fungovat najednou. Vždy jenom buď a nebo. Křivochcalky všech zemí spojte se, protože u tohoto filmu máte šanci se pospolu válet smíchy. Jo, až za tak velké blbce v něm chlapi jsou.          HLÁŠKA:Nechci se chlubit, ale ptala jste se. Ne, neptala.// Dala mi kradený auto? Ženská mysl je složitější, než si myslíme.

• 19.3.2013  14:27
    Bobby (2006)

PRO MUŽE:Další čůráček z mocného klanu sociálních inženýrů zatřepal po zásluze bačkůrkama. Jeho neskrývaným heslem bylo: ”Mnoho lidí vidí svět takový jaký je a ptají se: „Proč?“. Já sním o světě, který tady ještě nikdy nebyl a ptám se: „Proč ne?”, takže není divu, že tohoto socialistu s veverčíma zubama nechali vrazi z Wall Streetu odbouchnout dřív, než by něco nevratně a pyramidálně posral. Od chvíle, kdy pánové z tohoto klanu dávali přednost tomu své milenky voddělat, místo vyplatit, tak není moc důvodů pro ně ronit slzy. Čtěte za výstavní kozy a klín božské štětky Marilyn M. jsem ochoten ukápnout slzu, za kohokoliv z Kennedyů ani žabí hlen. Jako obvykle byl osud těžký žertéř. Bobby vystupoval proti rasové diskriminaci a sejmul ho přičmoudlík původem z Palestiny. Stalo se tak v hotelu Ambassador 5.června 1968. Film je z hlediska faktografie, či politiky naprosto o hovnu. Je pouhým zachycením momentek ve stylu – co asi dělali dva dny lidi, co byli v hotelu ve chvíli vraždy, takže kuchaři vaří, personál kmitá a žere, jedna pani šuká s nadřízeným, staří páprdové meditují nad nesmrtelností chrousta a pár vykuků se královsky sjede radostí nad tím, jak je ten svět krásný. Čistokrevná ztráta času. Nedoporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Že při tripu na LSD se dějí věci jsem, madame, věděl, ale vidět to tak pěkně poeticky zpracované – to je nářez. Jeden lítá v oblacích, druhý válčí a vyhazuje nábytek z okna a třetí, ha, šaty dolů a místo na záchod na bedničku pro kocoura. Zahrabávat kočkolit hnátama v bílých ponožkách považuji za nejlepší surrealistický filmový obraz za posledních deset let. Bohužel tato chvíle, kdy šel mozek na vandr a zůstalo pár zpitomělých instinktů je asi jediné pozitivum z celého filmu.          HLÁŠKA:Píšu pro velmi významné noviny. Rudé pravo. Hm. To nebude zrovna Washington Post.//Manžel: A nechceš se projít a zjistit jak ti ty boty jsou? Manželka: Nejde o to, jak mi jsou, ale o to jak vypadají. A vypadají nádherně. Beru je.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9