Ratemus

Ratemus

Česko

39 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Černí baroni (1992)

  Co tu k tomu říct, tohle je jedna z nejlepších českých komedií, prostě to žeru, super hlášky řadových vojáčků základní přípravy a jejich boj s nadřízenými. Sice jsem tohle nezažil, ale tak nějak vím, o čem to je. Tohle je klasika

 • poster

  Tankový prapor (1991)

  Už máte spojení? abych vám to o rok neprodloužil, abyste se naučil navazovat spojení.....však to mám celé ňáké pokurvené....tohle je další z řady kultovních komedií ze základní přípravy...Není to tak dobré jako Baroni, ale pořád je to prostě srdcová záležitost...já s vámi zatočím, PO BOLŠEVICKU!!!

 • poster

  Lepší už to nebude (1997)

  Tohle je jedna z mála absolutně přirozených a ryzích komedií. Krásný příběh s prvky humoru, lásky a dojetí. Nicholson zahraje opravdu všechno a já mu to žeru i s navijákem. Jedna z jeho nejlepších rolí. Tohle nelze jinak

 • poster

  Než si pro nás přijde (2007)

  Jednoznačně plný počet. Hvězdná dvojice hraje naprosto přirozeně, emoce se střídají s humorem, radostí a smutkem. Tady je všechno, co má mít každý přirozený film. Tohle nemá chybu, můžu to vidět kdykoliv. Vtipy a hlášky se střídají a vy stejně víte, že se oba blíží ke konci, ale sakra...užívají si to naplno.

 • poster

  Kingsman: Tajná služba (2014)

  Tak takhle jsem se už dlouho nebavil, Colin mě mile překvapil, ztvárnit takovou roli bych do něj ani v nejmenším neřekl, no a o Samueli, coby pořádnej gangsta nigga šéf a manipulátor, ani nemluvím, jeho role byla mistrovsky zahrána, ale to každá jeho role. Je v tom akce, kterou jste neviděli, anglický humor, který jste neviděli a celkově je to perfektně zmáklé řemeslo, myslím, že Bloud Velbloud, teda Bond James Bond se může jít zahrabat.

 • poster

  X-Men: První třída (2011)

  Matt sice není Singer, ale zvládl to výborně, vzal dva nejtalentovanější herce posledních let a udělal z nich ikonické postavy na příštích několik let, do toho skvělý záporák , kterého nemohl hrát nikdo jiný, než Kevin Bacon, který je v záporných rolí kovanej už leta. Velmi povedená režie, scénář bez děr, akce, napětí, humor, skvělá hudba a perfektní a originální nápad zasadit děj do studené války. Film pojednává o tom, jak se dva z největších nepřátel setkali, spřátelili a nakonec rozkmotřili a postavili proti sobě a vše do sebe zapadá, jednoznačně nejlepší komiksárna roku a přesně takhle by to mělo vypadat. Konečná bitka mohla být delší a mohla se více zaměřit na ostatní mutanty, Banshee, Beast, či Mistique. Rozhodně jeden z nejlepších filmů o X-menech, ke kterému se vždy rád vrátím.

 • poster

  Jak dostat tatínka do polepšovny (TV film) (1978)

 • poster

  S tebou mě baví svět (1982)

  Nejkultovější česká komedie

 • poster

  Cesta do pravěku (1955)

  Snad nic na světě mě nemůže vrátit do mých dětských let než Cesta do pravěku. Nádherný příběh, který absolutně neztrácí svou hodnotu a i v dnešní době nakopává zadky všem těm rádoby Sci-Fi věděckým srágorám. Je opravdu neuvěřitelné a obdivuhodné, co vše mistr Zeman dokázal v roce 1955 udělat za výbornou filmařinu. Na filmu není jediná chyba, největší klasika své doby a klenot českého filmu. K tomuto se budu vracet snad pořád.

 • poster

  Podfu(c)k (2000)

  Dokonalá režie, dokonalí herci, dokonalí humor, perfektně zvládnutá filmařina...tohle nemá chybu a nejlepší role Brada Pittbula.... PS dabing je vražda