Noomi

Noomi

navždy pesimista

• 27.1.2013  18:16
    Sinister (2012)

Najskôr Žena v čiernom, potom prišla Chata v horách. A teraz Sinister. Tri horory, ktoré ma v roku 2012 maximálne potešili. Naozaj výnimočný zážitok, asi ako keď som prvý raz videla Šiesty zmysel. Rovnako intenzívne, desivé, napínavé, silné, ponuré, atmosférické... oh. Tak krásne tradične strašidelné a pritom stále schopné skutočne vystrašiť. Také to staré známe ticho...ticho...ticho...a BUM!... ale zároveň vôbec nie nudné, ani fádne či neoriginálne. Skutočná hororová nádhera. Dobre, len ospevujem, ale fakt to za to stálo! Tak si to bežte pozrieť! No bežte!

• 24.11.2012  12:54
    Solomon Kane (2009)

Historická atmosféra sa vždy Britom vydarí, asi to majú v krvi. Pár slabých momentov vyrovnávajú úžasné kulisy a neuveriteľne krásne prostredie. Je pravda, že koniec je veľmi ľahko predvídateľný a trošičku gýčový, ale zase James Purefoy je skvelý a konečný dojem ostal viac než dobrý.

• 4.6.2013  01:10
    Star Trek (2009)

Baví ma tá energia a tempo, baví ma ten vtip (výbuchy smiechu prichádzali v pravidelných intervaloch a keď sa na scéne objavil Simon Pegg, takmer som si od smiechu vylomila čelusť - ten chlap má dokonalú mimiku); baví ma príbeh, atmosféra, herci aj ich vykreslenie postáv (tak úžasne natrieskané obsadenie som už dlho nevidela). J.J. Abrams spravil to, čo bolo najmúdrejšie - natočil efektnú, akčnú, vizuálne dokonalú, do komerčného obalu hrubo zabalenú dvojhodinovú oddychovku, ktorú si prosto nejde neobľúbiť a ktorá jednoducho zákonite musí pokračovať ďalšími dielmi. A hoci som ešte pred pár rokmi tvrdila, že sa na Star Trek nikdy nedám nahovoriť, dnes už sa považujem za jednu z Trekkies. Zrodilo sa jedno z mojich božstiev moderných sci-fi a jedna stránka mojej osobnosti sa môže s hrdosťou nazývať "nerd".

• 1.6.2013  14:38

Ehm...začnem tým, že mám rešpekt pred celým tým, čo tvorí Star Wars a tým vlastne aj skončím. Nič viac už radšej nenapíšem a vlepím tomu tri hviezdy...ale dopozerala som to pred pol hodinou a už teraz neviem o čom to bolo. Určite chápem, že skalný fanúšik ostane navždy fanúšikom, ale Star Wars je už trochu (trochu dosť) mimo mňa, takže...asi tak. A len tak na okraj, Jar Jar sa na základe tohto filmu oficiálne stáva mojou najneobľúbenejšou a najotravnejšou postavou v histórii kinematografie. Radšej sa vrátim k Star Treku...

• 11.6.2013  13:07
    Stoker (2013)

Stále v podstate nemám slová, ktoré by to dokonale vystihli. Absolútne som nevedela do čoho idem, nemala som tušenie o čom to krucinál je a či nemám náhodou čakať, že na mňa odniekiaľ vypáli gróf Dracula. Šla som do toho naslepo a neľutujem, k tomuto vlastne ani nie som schopná napísať zmysluplný komentár, len by som chcela do neba vyniesť hercov - Mia Wasikowska a Matthew Goode spolu fungovali priam božsky. Nepamätám sa, kedy som naposledy videla film, v ktorom by mi nevadilo nič, veľké prázdne nič! Už som to videla dvakrát ale stále mi to nestačí a pustím si to znova. P.S. Klavírny duet mi vzal dych...Nádhera.

• 13.10.2012  19:03
    Temné patro (2008)

Fínsko nie je žiadna hororová veľmoc, takže som od toho moc nečakala. Lordi si zrejme chceli splniť sen a natočiť vlastný horor, keď už vyzerajú tak ako vyzerajú. Podaril sa im celkom solídny kúsok s fajn atmosférou, len príbeh je celkom zabitý. Ale má to čosi do seba a v podstate som ani nebola sklamaná. Tak za snahu a za to, že Fínsko neskonale milujem a Lordi môžem 3 hviezdičky. (ale nech to neskúšajú znova...)

• 22.11.2012  15:13
    The Divide (2011)

Po dopozeraní som bola trochu zmätená. Fakt je, že si to štvorhviezdičkové hodnotenie nezaslúži ani zďaleka, ak si to porovnám s ostatnými filmami, ktoré som týmto počtom hviezd hodnotila. V každej scéne by som našla chybu, nezrovnalosť, občas aj čistý nezmysel a fakt som nepochopila, čo sa vlastne stalo a prečo to dopadlo tak ako to dopadlo. Ale na druhej strane film oplýva obrovským množstvom emócií, ktoré sa nedajú ignorovať. Bolo mi zle a mala som pocit, že z toho každú chvíľu dostanem depresiu a kedže sa zdá, že práve o to tvorcom šlo (s prihliadnutím na veľké množstvo chýb v príbehu), snímka splnila svoj účel dokonale. Okrem toho, nikdy som si nemyslela, že ma Milo Ventimiglia presvedčí o svojej temnej stránke. V tomto filme sa mu to podarilo. Tak dajme tomu, že tam tie štyri nechám. Ale pozerať to druhýkrát, to sa už nestane.

• 13.10.2012  16:25
    The Graham Norton Show (TV pořad) (2007)

Dokonalé, perfektne vtipné, originálne a niektoré časti sú jednoducho nezabudnuteľné. Graham je môj kráľ v talkshow, všetci americkí hostitelia a moderátori sa majú čo učiť! Británia vedie tak 1000:0...=)

• 28.9.2012  18:00
    Thor (2011)

Ja tomu nedokážem dať viac. Chris Hemsworth je síce kusanec a sympaťák, ale Thor - to je len chodiace sebavedomie, ktoré mi šlo parádne na nervy. Po pol hodine som mala celého Thora v paži a radšej som sa sústredila na Lokiho a dianie v Asgarde (Tom Hiddleston bol perfektný). Čas pri tom síce ušiel rýchlo, ale nijako ma to neoslovilo. Do očí bijúce počítačové bitky mi tiež nepridali pokoj na duši. Na druhej strane je ale Asgard krásne vykreslené miesto, kontrast medzi svetmi je dokonalý a miestami je to dokonca vtipné. Však len mimozemšťan si môže prísť do obchodu vypýtať koňa. My ho za to zavrieme do malej izbičky a obviníme z toho, že používa neregistrovaný zbrojný systém. Ale keď už, tak chválim zakončenie. Bodaj by tvorcovia nechceli dvojku, keď im z toho idú také prachy.

• 15.11.2013  11:39

Skvelá atmosféra, výborné herecké výkony, zdvojnásobené plusy a odstránená hlavná mínuska jednotky - Thorovo neznesiteľné správanie. Tak nejako z toho vyšlo čosi, čo predčilo svojho predchodcu a to sa v mojich očiach nestáva často. Osobitná pochvala nemieri nikam inam ako k Tomovi Hiddlestonovi, pretože hoci nemal taký priestor ako by si zaslúžil, tú trochu času využil na maximum a vyžmýkal z už aj tak dokonalej postavy Lokiho ešte dokonalejšiu verziu. Z Thora sa nám pomaly stáva sága, ktorá každým nášľapom posúva laťku o niečo vyššie a mne sa to jednoducho páči! Snímka prúdi životom, nestagnuje, nikde sa zbytočne nevlečie, plus množstvo vtipných momentov a Natalie Portman k tomu...to proste nemôže nefungovať. Ostalo to visieť niekde medzi 4 a 5, no veľké mínus v podobe otrasného 3D, ktoré sa pripomenulo len titulkami v popredí stiahlo film nižšie. Dávam preto 4 v nádeji, že sa to nabudúce zlepší.

• 13.9.2012  12:49
    Ti druzí (2001)

Atmosféra bola neopakovateľná a aj keď som to už videla veľakrát, zakaždým mi naskočia zimomriavky. Načisto vynikajúci horor.

• 13.9.2012  12:59
    To (TV film) (1990)

Nie...nie nie nie. Prečo sa vždy nájde niekto, kto zničí fenomenálnu prácu Stephena Kinga podpriemerným televíznym filmom? Detská časť - neskutočná, napínavá, dobre natočená s perfektnými hereckými výkonmi. Ale tá druhá polovica... kristepane, načo? Prečo sa do toho vôbec niekto púšťal? Stačilo mi to vidieť raz a už nikdy viac si to nepozriem, radšej sa znova prehryziem vyše tisíc stranovou knihou. K tomu, aby som si tento film vôbec chcela pamätať prispel len Tim Curry a decká, na zvyšok už radšej ani nemyslím, ale dodnes mi je ľúto, že jedna z najlepších Kingoviek sa nedočkala lepšieho spracovania. Tá kniha by si to zaslúžila. No...možno raz...

• 22.11.2012  15:38
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Najlepší upírsky seriál. Kam sa hrabú nejaké Upírske denníky, keď existuje True Blood? S každou časťou príde niečo nové, každá séria odhalí celé spektrum možných scenárov na tie ďalšie série a množstvo nových čarodejníc - vlkolakov - meňavcov - upírov - Autorít - víl - duchov a neviem čoho všetkého ešte. Základ v knižnej sérii je výborný, herecké výkony viac než solídne a nových situácií a zápletok len pribúda. Že vraj je tam toho veľa...a ja vravím že nie! Je to zmiešané v tom správnom pomere a mňa to už päť rokov baví a neprestáva baviť.

• 12.1.2013  14:37

A klesáme nižšie...ešte nižšie...no, o trochu nižšie by hádam neuškodilo... Doteraz mi hravo stačila atmosféra na to, aby mali filmy zo série Underworld u mňa úspech. Pretože tak majú vyzerať skutočne moderní upíri. Aristokrati s tisícročiami histórie, žijúci mimo ľudský svet uvedomujúc si svoju výnimočnosť, upíri, ktorí sa nesnažia potlačiť svoju prirodzenosť. To sú v mojich očiach upíri a to všetko hravo spĺňala už len samotná Kate Beckinsale so svojou Selene. To všetko bolo, áno, páčilo sa mi. Ale toto ma veľmi, veľmi sklamalo. Už len svojím priblblým príbehom, o konci ani nehovorím, stopáž je kapitola sama osebe. 89 minút...no možno, ale s tým, že posledných 20 tvoria titulky. Absolútna zbytočnosť, škoda peňazí, času, námahy (hoci nebolo žiadnu vidieť)...Proste... eh...prakticky je tento film fakt blbina, ktorá nikomu nič neprinesie. Ani zábavu, ani napätie, humor, lásku, ponaučenie...nič. 2* za Kate a za miestami slušne natočenú akciu, ktorú som už ale videla stokrát a od filmu k filmu sa vôbec nemení.

• 15.5.2013  23:36

Tak uletené, až sa mi to zapáčilo. John Cusack ma zakaždým vie ohromiť tým, čo sa z neho na plátne stane, ale poloha bláznivých čudákov mu mimoriadne svedčí. Originálne, šmrncnuté poriadnou dávkou vtipu a v podstate filozofické... Nezabudnuteľná scéna - záplava Malkovichov (znie to meno len mne ako kokteil? Už len pridať malý slnečník a limetku na okraj...). Malkovich Malkovich.

• 19.8.2013  13:44

Uznávam, zbožňujem horory s podtextom "podľa skutočných udalostí". To samo osebe vyvolá v človeku hororovú atmosféru. Keď k tomu pridám svoje podkrovie plné pukajúceho dreva, neustále buchotanie dverí v prievane a nočné cvrlikanie všakovakých obludností v tme za oknom...prosto mám rada duchariny a dnes je príšerne ťažké nájsť skutočne dobrú ducharinu, pretože (načo to zapierať) v danom žánri sa už toho veľa vymyslieť nedá. Ale aj overené, avšak správne umiestnené a ozvučené ľakačky dokážu vystrašiť. V zajatí démonov je podarená, duchárska klasika, pričom pôsobí naozaj veľmi verne (napr. nutnosť povolenia Vatikánu k exorcizmu). Výber hercov veľmi sympatický a celkovo v podstate nemám výhrady. Nie je to niečo, čo by mi vyrazilo dych, ani ma to nedonútilo spať zakuklená v perinách, no zaujalo, vystrašilo a dotlačilo ma to k spokojnosti v podobe 4*.

• 24.2.2013  07:58

V podstate dobré. Chválim prostredie, neskutočné miesto! Podarilo sa navodiť aj krásne tiesnivú atmosféru, ktorú príbehy z opustených, schátralých liečební tak akosi prirodzene sľubujú, ale nie vždy sa zadarí. Hudba taktiež obstála, pri tom občasnom jemnom ťuknutí na klavíri mnou len tak trhlo. ALE (a je to obrovské ale...) neprekusnem Davida Carusa. Proste nie. Tak zlý, falošný, afektovaný výkon som nevidela ani v našich seriáloch. Dokonale mi skazil celý zážitok, tomu chlapovi by mali zakázať hrať! Toť môj názor a môžte ma aj ukameňovať. 3*

• 13.9.2012  19:34
    Vrána (1994)

Nádherné spracovanie pôvodného komiksového príbehu. Alex Proyas vytvoril úžasný gothický svet s nenapodobiteľnou atmosférou (nech už sa o to pokračovania Vrany snažili ako len chceli, nikdy sa tá atmosféra nevrátila). Je to síce klasický príbeh o pomste a možno naoko vyzerá, že nemôže ponúknuť nič nové, možno pôsobí ako tuctový akčňák, ale nie je to tak. Vo Vrane čosi drieme, Vrana má svoju dušu, hĺbku, je to dokonalé zobrazenie temného sveta tam vonku popretkávané tajomnom. Film poznačený tragédiou. Brandon Lee si nezaslúžil zomrieť tak mladý práve v čase, keď sa len začínala jeho kariéra. Verím však, že s tým, čo dokázal, by bol spokojný a že by ho čakala veľká budúcnosť. Odpočívaj v pokoji...

• 13.1.2013  12:28

Zbožňujem Kevina Smitha, ale myslím, že toto je jeho najslabší počin (aspoň čo sa komédií týka). V podstate je na tom dosť viditeľný jeho rukopis, no predsa len je to už v niektorých momentoch nezaujímavé, nudné a občas dokonca trápne. To som fakt nečakala, hlavne nie tesne po Clerks 2. Takže z mojej strany sklamanie, hoci Jason Mewes bol nezabudnuteľný ako vždy. 3* ...na Kevina Smitha nedokážem byť veľmi zlá.

• 28.4.2013  15:42
    Zalknutí (2008)

No takto: Chuck Palahniuk je prosto... Palahniuk. To nejde opísať ani sa tomu priblížiť. Nech už je jeho tvorba akokoľvek bizarná, absurdná, nech je to i čistý nespútaný nonsens a na hlavu postavený úlet, vždy to akosi zázračne funguje a vždy to vo mne zanechalo dojem, že mi vo svete čosi dôležité uniká. Choke je presne tá dravá, šťavnatá, bláznivá koláž, ktorej je schopný snáď len Palahniuk. Sam Rockwell exceluje a k plnému šťastiu mi chýba len kúsoček... (keby som nečítala predlohu, asi by som dala 5*, ale v tomto prípade ma svedomie nepustí, pretože dokonalosť prúdi len v stránkach tej knihy). Každopádne som však spokojná.

• 2.2.2013  19:41

Aby som to zhrnula. - Je to dlhé, kristepane, vyše dvoch hodín, to si robíte srandu. - Keby to aspoň celý čas držalo vyrovnané tempo, ale ono nedrží. + Pri tom je to však stále čarovné. + Prostredie je prenádherné a kamera si ho patrične vychutnáva. + Malý pohľad do histórie Francúzska. + Vynikajúci Léo Legrand, dobrý Gaspard Ulliel (dopozerala som to hlavne kvôli nemu a nebola som sklamaná). Plus na záver - krásna pieseň Devant Soi mi učarovala. Tak nejako mi z toho vychádzajú 4*.

• 4.12.2012  18:21

Trochu Osudového dotyku, prikoreniť to štipkou Zvieracej kazajky a voilá...je z toho toto. Hudba bola skvelá, možno až príliš dobrá na tento film, Ryan Phillippe na spapanie ako vždy a...celkovo som sa ani nenudila.

• 5.5.2013  16:06

Krásne. Príroda absolútne prenádherná a duša človeka (mimochodom mimoriadne čudného človeka) rozpitvaná filozoficky, psychologicky i fyzicky dokonale. Áno, sloboda, dobrodružstvo ale aj veľká dávka blbosti, keď už to tak musím nazvať. Všetko to podtrhla výborná, pod kožu zaliezajúca hudba, skvelý Emile Hirsch a hlavne vynikajúca réžia. Sean Penn mi práve dokázal, že je nielen výnimočným hercom, ale aj rovnako dobrým režisérom. Chápem, čo ho na tom príbehu tak nadchlo - čítať knihu musel byť úžasný zážitok.

• 6.3.2013  16:26
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Zbožňujem, naozaj úprimne milujem snímky z väzenského prostredia, takže Prison Break bol pre mňa ako dar z nebies! Skvelo zvládnuté po každej stránke....a proste to napíšem : užila som si všetky štyri série. Bavila ma každá časť a hneď ako sa jedna začala, bola som nervózna, pretože som vedela, že na ďalšiu si počkám celý týždeň! Bola som dokonale zažratá. Idem teraz vypichnúť Roberta Kneppera, pretože prosto musím! Faktom ostáva, že som T-Baga mala najradšej, nech už to bol pedofil, vrah, násilník a neviem čo ešte. T-Bag bol jednou z najlepšie napísaných postáv, aké som v televízii videla a Robert Knepper postave dodal nezabudnuteľný prejav. Už nebudem pokračovať, pretože len ospevujem a neprestala by som v tom. =) ...za všetky série a za tým si ako divák stojím - 5*

• 27.10.2012  19:48

Je pravda že nápad to bol celkom dobrý, ale nevyužitý. Po 15 minútach som si pri tom začala listovať v časopise, ďalšiu hodinu som hrala online poker a že je koniec som zistila až vtedy, keď ma na to upozornila No Reflection od Mansona, ktorú tam strčili k záverečným titulkám. Zároveň je to asi jediný dôvod tej osamotenej hviezdy, inak by svietil odpad. Pozdravujem Bradleyho Parkera : si zabil!

• 11.9.2012  20:14

Strhujúci pohľad do sveta baletu a psychológie. Darren Aronofsky dokáže to, čo je v mojich očiach pre úspech filmu to najdôležitejšie : vybrať si zaujímavý námet a spracovať ho tak, že človek na chvíľu prestane dýchať. Ak mi snímka dokáže vyraziť dych, absolútne ma strhnúť a celý čas nepustiť - je rozhodnuté a má u mňa 100%. Hudba, prostredie, emócie, dráma...má to všetko a Aronofsky sa u mňa po všetkých svojich vynikajúcich filmoch definitívne zaradil na režisérske prvé miesto. Rovnako mi na prvom mieste tróni aj Natalie Portman, no tá je tam už dlho - pôsobivý výkon (posilnený zaslúženou soškou). Skvelé sekundovanie Vincenta Cassela a Mily Kunis. Čierna labuť je jedným z mála, čo ma v posledných rokoch celkom nadchlo, pohltilo, očarilo a uchvátilo. Kto film nevidel, vie oceniť umenie a ešte nikdy nemal husiu kožu pri balete - môžem len odporúčať.

• 14.9.2012  21:11
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

„Jenom sympaťáci umírají mladí!” No povedzme si na rovinu, ktorý fanúšik Červeného trpaslíka si nikdy nedal Maratón Red Dwarf alebo sa nepokúsil ukuchtiť kura Vindaloo??? Bez toho si už ani rok neviem predstaviť. Červený trpaslík je jeden z najgeniálnejších sitcomov všetkých čias. Ach, ten suchý humor...tomu sa nič nevyrovná. Seriál si nemožno zamilovať po jednom či dvoch dieloch. Človek potrebuje vidieť aspoň dve celé série aby tomu prišiel na chuť a je pravda, že to buď začne neskonale zbožňovať, alebo to jednoducho znechutene vypne a bude sa snažiť zabudnúť na to, že pri tom premárnil drahocenné minúty života... Ja už asi navždy budem patriť k prvej skupine a musím podotknúť, že zo širokého okruhu mojich známych som na Červeného trpaslíka nenahovorila nikoho a občas som si vyčastovala poznámku, že som chorá keď sa mi čosi také páči. A viete čo? Je mi to jedno...ten seriál bude mať vždy v mojich očiach najvyššie hodnotenie. Je to trápne?...áno. Je to nelogické?...áno. Je to občas hlúpe?...och, áno. Je to neskonale božské?...bez debaty... Seriál si našiel svojich skalných fanúšikov, vyznávačov, dokonca fanatikov. A to má svoj dôvod. Lister: "Co to proboha dělá Mahátma Gándhí? A proč cvičí boj zblízka s jeptiškou?" Rimmer: "To není jeptiška. To je podplukovník Matka Tereza."

• 20.10.2012  23:35

Bála som sa toho a zároveň som sa nemohla dočkať. Malo to svoj dôvod a absolútne nie som sklamaná. Päť hviezdičiek a vôbec nie za to, že je to Červený trpaslík, ale za to, že je to ten Červený trpaslík, ktorého poznám a milujem (pevne dúfam, že si každá časť kvalitu udrží, asi by som neprežila, keby som mu musela odobrať hviezdu...)........ A teraz, keď už som si pozrela všetky časti X (najmenej 20 krát), môžem len konštatovať, že žiadna hviezda dole nepôjde. Som nadšená a od radosti sa až trasiem v ústrety 11.sérii! =D

• 9.12.2012  16:40

Bruce Willis nemusí nutne len zachraňovať planétu vŕtaním do asteroidu, či naháňať grázlov v dotrhanom, kedysi bielom tielku. V Šiestom zmysle ukázal celkom inú tvár a zvládol to bravúrne. Vo filme mu pomáhal neuveriteľný Haley Joel Osment, vynikajúci scenár, tajuplná hudba, na zabitie desivá atmosféra a dokonalá réžia. Nemám čo vytknúť a takých filmov je málo, nieto ešte filmov takéhoto razenia. Nezabudnuteľný zážitok a bez zbytočných rečí päťhviezdičková práca.

• 26.11.2012  14:45

Ostala som trochu v šoku z hodnotení a komentárov na Da Vinciho kód. Faktom je, že som vášnivá čitateľka a tak sa mi samozrejme jedného dňa dostala do rúk aj kniha Da Vinciho kód. Rovnako je faktom, že po dočítaní knihy som bola neuveriteľne zmätená a ohromená (čítala som ju plus-mínus deň a pol). Až som sa triasla od nedočkavosti, keď som sa dozvedela, že práce na filme sú v plnom prúde, čakala som hlavne ako ten film (doslova) dodrbú, nehľadiac na Zimmera alebo hviezdne obsadenie, nehľadiac ani na to, že čoho sa dotkne Tom Hanks, to sa zmení na zlato. Jednoducho som neverila, že by film mohol spĺňať všetko, čo obsahovala tá fenomenálna kniha. Ale ostala som nanajvýš prekvapená a musím povedať, že to bolo asi najväčšie prekvapenie za posledných pár rokov. Ten film má všetko. Striktne sa pridržuje knihy a nevynecháva veľa vecí, hercom by som v strede filmu uverila aj predpoveď na koniec sveta, prostredie je nádherné, tempo skvele rozložené, hudba fenomenálna... Nevravím, že je to stopercentný film, ktorý vám obráti svet hore nohami, ale má na viac ako dve či jednu hviezdičku a to bez debaty.