Noomi

Noomi

navždy pesimista

• 20.10.2012  23:35

Bála som sa toho a zároveň som sa nemohla dočkať. Malo to svoj dôvod a absolútne nie som sklamaná. Päť hviezdičiek a vôbec nie za to, že je to Červený trpaslík, ale za to, že je to ten Červený trpaslík, ktorého poznám a milujem (pevne dúfam, že si každá časť kvalitu udrží, asi by som neprežila, keby som mu musela odobrať hviezdu...)........ A teraz, keď už som si pozrela všetky časti X (najmenej 20 krát), môžem len konštatovať, že žiadna hviezda dole nepôjde. Som nadšená a od radosti sa až trasiem v ústrety 11.sérii! =D

• 13.10.2012  16:25
    The Graham Norton Show (TV pořad) (2007)

Dokonalé, perfektne vtipné, originálne a niektoré časti sú jednoducho nezabudnuteľné. Graham je môj kráľ v talkshow, všetci americkí hostitelia a moderátori sa majú čo učiť! Británia vedie tak 1000:0...=)

• 26.9.2012  17:25
    Lovci duchů (TV seriál) (2005)

Keby som nemala rada tajomstvá, záhady a všetky možné hororové monštrá, pozerala by som to aspoň kvôli Deanovi a jeho hláškam. Ale ja rovnako zbožňujem aj tú hororovú trošku, ktorou je seriál obohnaný, preto som už pár rokov beznádejnou fanynkou Supernatural (kedysi som sa budila o tretej ráno, aby som si mohla pozrieť novú časť s blbým slovenským dabingom). A aj keď už o chvíľu príde ôsma séria, stále ma to neomrzelo a vždy si to rada pozriem. Scénar je jednoducho skvost, len škoda toho, že to miestami pokrivkáva. Je však úžasné, že aj po siedmych plnohodnotných sériách si to chalani stále užívajú, tvorcovia nepoľavujú v snahe natočiť kvalitný materiál, scenáristi makajú odušuspasenú a stále sa vynárajú nové a nové problémy, stále má kto zomrieť a vstať z hrobu, stále sa dokáže objaviť nový anjel a démon, nový duch a prízrak a iná obludnosť. A ja chcem stále viac...pretože keď raz začneš, už nemôžeš prestať...

• 26.9.2012  17:14

Po dlhom-predlhom čase sa objavil horor, ktorý mi ponúkol absolútne, perfektné "všetko". V dobe, keď už sa zdá, že hororové filmy nedokážu prísť s niečím novým a väčšina "novodobých hororov" je na smiech, tento sa ani nesnaží tváriť vážne. A konečne poriadny záver!!! Žiadnych tristo otvorených koncov pre tisícky možných pokračovaní, ktoré by to všetko len zničili. Bola som taká šťastná, smiala som sa, užívala si to. Keby sa raz za čas objavilo čosi podobné, vôbec by som nebola proti.

• 26.9.2012  17:01
    Memento (2000)

Moj absolútny top čo sa týka kriminálok. Lepšiu zatiaľ nepoznám. Je fantastické sledovať ako sa film doslova rozbíja na kúsky namiesto toho, aby sa skladal dohromady. A aj tak to akýmsi zázrakom stále dáva zmysel a tvorí to dokonalé dielo. Christopher Nolan ma nikdy neprestane prekvapovať. Guy Pearce, Carrie-Anne Moss, vynikajúce a originálne rozprávanie deja, nápad a strhujúca atmosféra, to všetko ma prikovalo k telke a ani na chvíľu ma to nechcelo pustiť. Priznám sa, že som si to hneď musela pozrieť znova, lebo po prvom raze som bola poctivo domotaná. Ale tak či tak z toho vzišlo čosi výnimočné. Kiežby sa točilo viac takých filmov...

• 14.9.2012  21:39
    Hamlet (TV film) (2009)

Skutočne luxusné, nevšedné a mimoriadne zaujímavé, moderné, novodobé spracovanie Hamleta. David Tennant je tu absolútne dokonalý, skutočne sa stal Hamletom a je vidno, ako si to užíva. Videla som tri spracovania tejto hry a až v tejto štvrtej variácii som našla perfektného Hamleta. Je to znepokojivé, dramatické a pritom aj komické a v určitom zmysle bizarné. Dokonalé... pre moju obľúbenú Shakespearovku len 5*!!

• 14.9.2012  21:11
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

„Jenom sympaťáci umírají mladí!” No povedzme si na rovinu, ktorý fanúšik Červeného trpaslíka si nikdy nedal Maratón Red Dwarf alebo sa nepokúsil ukuchtiť kura Vindaloo??? Bez toho si už ani rok neviem predstaviť. Červený trpaslík je jeden z najgeniálnejších sitcomov všetkých čias. Ach, ten suchý humor...tomu sa nič nevyrovná. Seriál si nemožno zamilovať po jednom či dvoch dieloch. Človek potrebuje vidieť aspoň dve celé série aby tomu prišiel na chuť a je pravda, že to buď začne neskonale zbožňovať, alebo to jednoducho znechutene vypne a bude sa snažiť zabudnúť na to, že pri tom premárnil drahocenné minúty života... Ja už asi navždy budem patriť k prvej skupine a musím podotknúť, že zo širokého okruhu mojich známych som na Červeného trpaslíka nenahovorila nikoho a občas som si vyčastovala poznámku, že som chorá keď sa mi čosi také páči. A viete čo? Je mi to jedno...ten seriál bude mať vždy v mojich očiach najvyššie hodnotenie. Je to trápne?...áno. Je to nelogické?...áno. Je to občas hlúpe?...och, áno. Je to neskonale božské?...bez debaty... Seriál si našiel svojich skalných fanúšikov, vyznávačov, dokonca fanatikov. A to má svoj dôvod. Lister: "Co to proboha dělá Mahátma Gándhí? A proč cvičí boj zblízka s jeptiškou?" Rimmer: "To není jeptiška. To je podplukovník Matka Tereza."

• 13.9.2012  14:26

Famózny príbeh o ľudskej hlúposti a realite. Brilantne obsadení herci - Edward Norton a Edward Furlong mi vzali dych (v prvom prípade je to tak vždy ale Furlong ma naozaj prekvapil). Celý film bolí, doslova sa prenáša tá bolesť priamo na diváka. Tento film ani nepotrebuje zvlášť obsiahle recenzie, komentáre alebo kritiky. Ja nepotrebujem žiadne politické rozpitvávanie a diskusie o súčasnom stave rasizmu vo svete. Stačí si ho len pozrieť a človek to pochopí. Svet sa ním nezmení a nič nebude lepšie, ale každý by ho mal vidieť a urobiť si vlastný názor. Pri finálnej scéne som hystericky plakala, nebolo možné ma utíšiť. Kult hákového kríža je jedným z mojich najsilnejších filmových zážitkov a pre mňa je nemožné dať mu nižšie hodnotenie ako päť hviezdičiek.

• 13.9.2012  13:37
    Black Books (TV seriál) (2000)

Tu asi naozaj platí, že v najlepšom treba skončiť. Ale je to také smutné, že viac Black Books už nebude... Perfektný sitcom plný pravého britského humoru. Kto pozná povedzme IT Crowd, Červeného trpaslíka alebo Čiernu zmiju, Black Books je len logickým pokračovaním. Jeden z najlepších seriálov, ktoré môžem sledovať v jednom kuse a kedže je tých častí tak málo, videla som všetky už aspoň stokrát. Som proste fanatička na britský humor. Dylan Moran je hrdina!! Mať na výber viac hviezdičiek, dám mu všetky... Deratizér: "Tak, nechte mě hádat. Myši? Ne. Počkat. Máte šváby." Bernard: "Jo máme. Ale nedotýkejte se jich, naštvalo by to netopýra."

• 13.9.2012  12:49
    Ti druzí (2001)

Atmosféra bola neopakovateľná a aj keď som to už videla veľakrát, zakaždým mi naskočia zimomriavky. Načisto vynikajúci horor.

• 11.9.2012  20:14

Strhujúci pohľad do sveta baletu a psychológie. Darren Aronofsky dokáže to, čo je v mojich očiach pre úspech filmu to najdôležitejšie : vybrať si zaujímavý námet a spracovať ho tak, že človek na chvíľu prestane dýchať. Ak mi snímka dokáže vyraziť dych, absolútne ma strhnúť a celý čas nepustiť - je rozhodnuté a má u mňa 100%. Hudba, prostredie, emócie, dráma...má to všetko a Aronofsky sa u mňa po všetkých svojich vynikajúcich filmoch definitívne zaradil na režisérske prvé miesto. Rovnako mi na prvom mieste tróni aj Natalie Portman, no tá je tam už dlho - pôsobivý výkon (posilnený zaslúženou soškou). Skvelé sekundovanie Vincenta Cassela a Mily Kunis. Čierna labuť je jedným z mála, čo ma v posledných rokoch celkom nadchlo, pohltilo, očarilo a uchvátilo. Kto film nevidel, vie oceniť umenie a ešte nikdy nemal husiu kožu pri balete - môžem len odporúčať.

• 8.9.2012  15:33

"S pistolí mezi zubama vyslovíte jenom samohlásky." Neuveriteľne dokonalo natočený film, snáď lepší ako knižná predloha (a to som zrejme priznala prvýkrát, no určite odporúčam tvorbu Chucka Palahniuka). Nedá sa doň nezamilovať, od začiatku do konca nezastaviteľná jazda Pitta a Nortona s neuveriteľným finále. Kiežby bolo viac takých filmov. Načo človek potrebuje tisíce remakov a do zblbnutia čučieť na akčné blockbustery, keď existuje Fight Club? Už dlho a navždy moja srdcovka...

• 15.11.2013  11:39

Skvelá atmosféra, výborné herecké výkony, zdvojnásobené plusy a odstránená hlavná mínuska jednotky - Thorovo neznesiteľné správanie. Tak nejako z toho vyšlo čosi, čo predčilo svojho predchodcu a to sa v mojich očiach nestáva často. Osobitná pochvala nemieri nikam inam ako k Tomovi Hiddlestonovi, pretože hoci nemal taký priestor ako by si zaslúžil, tú trochu času využil na maximum a vyžmýkal z už aj tak dokonalej postavy Lokiho ešte dokonalejšiu verziu. Z Thora sa nám pomaly stáva sága, ktorá každým nášľapom posúva laťku o niečo vyššie a mne sa to jednoducho páči! Snímka prúdi životom, nestagnuje, nikde sa zbytočne nevlečie, plus množstvo vtipných momentov a Natalie Portman k tomu...to proste nemôže nefungovať. Ostalo to visieť niekde medzi 4 a 5, no veľké mínus v podobe otrasného 3D, ktoré sa pripomenulo len titulkami v popredí stiahlo film nižšie. Dávam preto 4 v nádeji, že sa to nabudúce zlepší.

• 19.8.2013  13:44

Uznávam, zbožňujem horory s podtextom "podľa skutočných udalostí". To samo osebe vyvolá v človeku hororovú atmosféru. Keď k tomu pridám svoje podkrovie plné pukajúceho dreva, neustále buchotanie dverí v prievane a nočné cvrlikanie všakovakých obludností v tme za oknom...prosto mám rada duchariny a dnes je príšerne ťažké nájsť skutočne dobrú ducharinu, pretože (načo to zapierať) v danom žánri sa už toho veľa vymyslieť nedá. Ale aj overené, avšak správne umiestnené a ozvučené ľakačky dokážu vystrašiť. V zajatí démonov je podarená, duchárska klasika, pričom pôsobí naozaj veľmi verne (napr. nutnosť povolenia Vatikánu k exorcizmu). Výber hercov veľmi sympatický a celkovo v podstate nemám výhrady. Nie je to niečo, čo by mi vyrazilo dych, ani ma to nedonútilo spať zakuklená v perinách, no zaujalo, vystrašilo a dotlačilo ma to k spokojnosti v podobe 4*.

• 25.6.2013  22:06
    Pod kupolí (TV seriál) (2013)

No....konečne. Už som si myslela, že správy o pripravovanom seriáli podľa jednej z posledných Kingoviek sú len fámy, tak dlho som na to čakala. Ale dočkala som sa! Prvá časť samozrejme povie len to najpodstatnejšie, predstaví nám tie najdôležitejšie postavy a pripraví nás na to, čo bude nasledovať. Pretože pri Kingovi človek nikdy nevie a ak sa budú tvorcovia pridŕžať knihy aspoň z väčšiny, neviem či bude tých 13 častí stačiť. Bojím sa čo bude ďalej a bojím sa aj ďalších sérií, pretože ak nejaké budú celkom sa stratí podstata a atmosféra knihy. Takže uvidíme, predbežne nehodnotím, ale pocit mám z toho vcelku dobrý. Mám už pár sfilmovaných Kingoviek za sebou, takže to rozhodne mohlo dopadnúť aj horšie.

• 19.6.2013  23:39

Fajn, priznám si to dopredu, nasledujúce riadky budú patriť mojej agresívnej obhajobe filmu. Pretože je možno pravda, že ide o typický vynútený romantický doják kde všetci veľmi dobre vieme ako to dopadne. Ale podelte sa prosím aspoň o jeden romanťák, v ktorom vás čosi úplne šokovalo (to myslím vážne, napíšte mi to). Stretávame tu ústrednú dvojicu, ona upätá na svoj dokonalý život s dokonalým priateľom, on cynický a zatrpknutý. Ich cesty sa z istého dôvodu spoja a hoci má ona priateľa a on zrejme neverí v lásku... (surprise!!) zamilujú sa do seba a napokon príde absolútny šok - ostanú spolu. Čo viac môžeme čakať? Preto sa môžem len usmievať od ucha k uchu, kochať sa prenádhernou írskou krajinou, pochváliť dvojicu Adams/Goode, pretože spolu boli čarovní a filmu ako takému len zatlieskať. P.S. Skutočne nenávidím romantické komédie ale túto som si užila a to už niečo znamená!

• 15.5.2013  23:36

Tak uletené, až sa mi to zapáčilo. John Cusack ma zakaždým vie ohromiť tým, čo sa z neho na plátne stane, ale poloha bláznivých čudákov mu mimoriadne svedčí. Originálne, šmrncnuté poriadnou dávkou vtipu a v podstate filozofické... Nezabudnuteľná scéna - záplava Malkovichov (znie to meno len mne ako kokteil? Už len pridať malý slnečník a limetku na okraj...). Malkovich Malkovich.

• 28.4.2013  15:42
    Zalknutí (2008)

No takto: Chuck Palahniuk je prosto... Palahniuk. To nejde opísať ani sa tomu priblížiť. Nech už je jeho tvorba akokoľvek bizarná, absurdná, nech je to i čistý nespútaný nonsens a na hlavu postavený úlet, vždy to akosi zázračne funguje a vždy to vo mne zanechalo dojem, že mi vo svete čosi dôležité uniká. Choke je presne tá dravá, šťavnatá, bláznivá koláž, ktorej je schopný snáď len Palahniuk. Sam Rockwell exceluje a k plnému šťastiu mi chýba len kúsoček... (keby som nečítala predlohu, asi by som dala 5*, ale v tomto prípade ma svedomie nepustí, pretože dokonalosť prúdi len v stránkach tej knihy). Každopádne som však spokojná.

• 22.2.2013  19:45

Ako sa to dá urobiť tak na striedačku? 1.RE : skvelé, moje "hororové" začiatky, zbožňujem ten film. 2.Apokalypsa : WTF? 3.Zánik : skvelé, zbožňujem ten film! 4.Afterlife : WTF na entú!!!??? Uznávam, že Zánik ma skutočne príjemne prekvapil. Vizuál ma dostal, pár scén som sledovala s ústami dokorán (havrany nemali chybu) a občas som sa dokonca usmiala. Potešilo, veľmi potešilo. Škoda že tie dve časti vypálili tak ako vypálili, za istých okolností to mohla byť jedna z nezabudnuteľných sérií. Takto je to skutočne len ďalší výštek do vetra, na ktorý sa zabudne. Ale bol to rozhodne kvalitne natočený výštek a kým im to zarába, tak je všetko v poriadku.

• 2.2.2013  19:41

Aby som to zhrnula. - Je to dlhé, kristepane, vyše dvoch hodín, to si robíte srandu. - Keby to aspoň celý čas držalo vyrovnané tempo, ale ono nedrží. + Pri tom je to však stále čarovné. + Prostredie je prenádherné a kamera si ho patrične vychutnáva. + Malý pohľad do histórie Francúzska. + Vynikajúci Léo Legrand, dobrý Gaspard Ulliel (dopozerala som to hlavne kvôli nemu a nebola som sklamaná). Plus na záver - krásna pieseň Devant Soi mi učarovala. Tak nejako mi z toho vychádzajú 4*.

• 31.1.2013  20:39

Skutočne zaujímavý počin. Rozhodne ma filmy a seriály z oblasti práva bavia, takže som prakticky od prvých momentov bola rozhodnutá dať pekné hodnotenie. Fajn, poviem to narovinu : dve hodiny som presedela v jednej polohe, absolútne zaujatá príbehom, vtiahnutá do deja a prikovaná k telke hereckými výkonmi. A keď som tak úprimná : nejaký Richard Gere sa mi do pamäte nevryl. Ale je tam Edward Norton a to čo predvádza je čosi fenomenálne. V jednej chvíli nevinné, bezbranné decuľa a v ďalšej hotový Hannibal Lecter. Pre mňa práve Prvotný strach započal názor, že Edward Norton je špička zástupcov mladšej generácie hercov, ovládajúcich Hollywood. Ostatné jeho filmy to len potvrdzujú a už len kvôli nemu sa to dá pozerať na viac krát.

• 28.12.2012  19:23
    Penelope (2006)

Film zlatý a zlatý a zlatýýý. Na viac sa asi nezmôžem. Môžem napísať, že je to odvážny psychologický triler sondujúci rozporuplné vnútorné bohatstvo hlavnej hrdinky pochované nepríťažlivým zovňajškom, útlakom spoločnosti a stereotypom všedných dní... ale to by bola somarina, pretože ten film je proste a jednoducho zlatý. Príjemný, zábavný, vhodný pre všetky vekové kategórie. Christina Ricci prekvapila, James McAvoy veru stojí za hriech, Reese Witherspoon neurazí. Všetko spolu rozprávkovo funguje. Také filmy môžem.

• 23.12.2012  18:36
    Avengers (2012)

To bolo akcie...!...a efektov...a...akcie...! Dve hodiny ubehli a ja mám pocit, že sa tam len strieľalo, trieskalo a vybuchovalo. Ale aj tak to spolu akosi fungovalo. Len nechápem, prečo sú dnes záporáci tak kruto sexi? Ako mám fandiť parte namakaných superhrdinov, keď ma stále vyrušuje Lokiho krásny úsmev? Kde sa podeli časy, keď záporákom mohol byť len niekto holohlavý so zlou manikúrou (viď. Voldemort)? Každopádne ma to bavilo, hoci som tomu naozaj neverila. Spojiť takúto partiu aj vo filme, to je dosť odvaha a celkom sa podarilo. Z hereckých výkonov musím vypichnúť Toma Hiddlestona a Roberta Downeyho Jr. Ostatní tam ani nemuseli byť, aj tak boli okato zatlačení do úzadia. Avšak nevybrali zle, aspoň to nebola tak zoslonená práca ako Liga výnimočných. Vyvážená veľkofilmová zábavka.

• 2.12.2012  10:51

Príjemný, pohodový film na sobotňajšie upršané popoludnie celý poprešpikovaný vtipom a energiou. Herecké obsadenie môžem len chváliť, hneď ako som videla Paula Bettanyho, vedela som, že to bude super. A akonáhle sa zjavil James Purefoy, aj keď len na chvíľku, bolo rozhodnuté a dávam štyri hviezdičky. Bavila som sa, čas pri tom len tak letel a kedykoľvek si to pozriem znovu.

• 26.11.2012  14:45

Ostala som trochu v šoku z hodnotení a komentárov na Da Vinciho kód. Faktom je, že som vášnivá čitateľka a tak sa mi samozrejme jedného dňa dostala do rúk aj kniha Da Vinciho kód. Rovnako je faktom, že po dočítaní knihy som bola neuveriteľne zmätená a ohromená (čítala som ju plus-mínus deň a pol). Až som sa triasla od nedočkavosti, keď som sa dozvedela, že práce na filme sú v plnom prúde, čakala som hlavne ako ten film (doslova) dodrbú, nehľadiac na Zimmera alebo hviezdne obsadenie, nehľadiac ani na to, že čoho sa dotkne Tom Hanks, to sa zmení na zlato. Jednoducho som neverila, že by film mohol spĺňať všetko, čo obsahovala tá fenomenálna kniha. Ale ostala som nanajvýš prekvapená a musím povedať, že to bolo asi najväčšie prekvapenie za posledných pár rokov. Ten film má všetko. Striktne sa pridržuje knihy a nevynecháva veľa vecí, hercom by som v strede filmu uverila aj predpoveď na koniec sveta, prostredie je nádherné, tempo skvele rozložené, hudba fenomenálna... Nevravím, že je to stopercentný film, ktorý vám obráti svet hore nohami, ale má na viac ako dve či jednu hviezdičku a to bez debaty.

• 24.11.2012  12:54
    Solomon Kane (2009)

Historická atmosféra sa vždy Britom vydarí, asi to majú v krvi. Pár slabých momentov vyrovnávajú úžasné kulisy a neuveriteľne krásne prostredie. Je pravda, že koniec je veľmi ľahko predvídateľný a trošičku gýčový, ale zase James Purefoy je skvelý a konečný dojem ostal viac než dobrý.

• 22.11.2012  15:51

Neuveriteľná atmosféra. Milujem horory, zvlášť duchariny a toto je veru kvalitne natočená ducharina. Daniel Radcliffe sa ozaj blysol. Áno, možno príbeh nie je ničím zaujímavý ani originálny, ale to spracovanie je jednoducho skvostné. Veď si to len prehoďme, dostali by sme originálny príbeh bez štipky atmosféry, suchý, fádny a nezaujímavý. Nech je ten príbeh aj diamant medzi kameňmi, bez svojho lesku nezažiari. Preto v tomto prípade je pre mňa Žena v čiernom jedno z najkrajších prekvapení roku 2012.

• 22.11.2012  15:38
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Najlepší upírsky seriál. Kam sa hrabú nejaké Upírske denníky, keď existuje True Blood? S každou časťou príde niečo nové, každá séria odhalí celé spektrum možných scenárov na tie ďalšie série a množstvo nových čarodejníc - vlkolakov - meňavcov - upírov - Autorít - víl - duchov a neviem čoho všetkého ešte. Základ v knižnej sérii je výborný, herecké výkony viac než solídne a nových situácií a zápletok len pribúda. Že vraj je tam toho veľa...a ja vravím že nie! Je to zmiešané v tom správnom pomere a mňa to už päť rokov baví a neprestáva baviť.

• 22.11.2012  15:13
    The Divide (2011)

Po dopozeraní som bola trochu zmätená. Fakt je, že si to štvorhviezdičkové hodnotenie nezaslúži ani zďaleka, ak si to porovnám s ostatnými filmami, ktoré som týmto počtom hviezd hodnotila. V každej scéne by som našla chybu, nezrovnalosť, občas aj čistý nezmysel a fakt som nepochopila, čo sa vlastne stalo a prečo to dopadlo tak ako to dopadlo. Ale na druhej strane film oplýva obrovským množstvom emócií, ktoré sa nedajú ignorovať. Bolo mi zle a mala som pocit, že z toho každú chvíľu dostanem depresiu a kedže sa zdá, že práve o to tvorcom šlo (s prihliadnutím na veľké množstvo chýb v príbehu), snímka splnila svoj účel dokonale. Okrem toho, nikdy som si nemyslela, že ma Milo Ventimiglia presvedčí o svojej temnej stránke. V tomto filme sa mu to podarilo. Tak dajme tomu, že tam tie štyri nechám. Ale pozerať to druhýkrát, to sa už nestane.

• 17.11.2012  19:05
    Machři a šprti (TV seriál) (1999)

Pohodový seriál, ktorý sa na nič nehrá a ktorý má len jednu vadu a síce že nemá viac častí. Kam sa oproti tomu hrabe akési Glee...