Noomi

Noomi

navždy pesimista

<< předchozí 1 2 3 4
    • 4.5.2013  11:42
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Po štvrtej časti už musím konštatovať, že sa mi to páči a baví ma to stále viac a viac. Hugh Dancy je ako mladý Will Graham prekvapivo veľmi presvedčivý a dodáva postave šťavu, ktorú som doteraz nevidela ani vo filme ani v knihách. Mads Mikkelsen ma maximálne potešil, radosť pozerať! Zatiaľ je teda všetko nadpriemerné až vynikajúce, atmosféra na jednotku! Predbežne päť hviezdičiek a uvidíme, kam sa to uberie... __ Priebežný doplnok: po 10. časti som stále nadšená a mám taký pocit, že moje nadšenie sa už bude len stupňovať. To napätie už nejde ani pokrájať, to proste visí vo vzduchu, je také husté že sa tam sotva drží. Perfektné! __ Po prvej sérii číra a absolútna spokojnosť.

• 7.6.2013  21:15

Ak už fakt nemáte čo robiť a hľadáte čarovnú rozprávku na jedno pozretie s nenaplnenou ambíciou - voilá, našli ste! V podstate je to niečo medzi Kliatbou bratov Grimmovcov, novodobou Snehulienkou a Van Helsingom s troškou Matrixu zo 16. storočia. Od začiatku je príbeh jasne predvídateľný a aj napriek potenciálu nikde nečíha žiadne prekvapenie. V tomto prípade to však nie je krok vedľa, preto chválim aj stopáž, pri takomto filme je nutné vmestiť sa do 90 minút. Dej jednoduchý, nikde zbytočne nezapletený; hudba vyhovujúca a, čo som ani nečakala, v niektorých momentoch je to dokonca vtipné! Herecké obsadenie obstojné hoci ani jeden nezahviezdil, čo ani nebolo cieľom filmu. Tip na záver: radšej v originálnom znení a pre znalcov jazyka bez titulkov, pretože mi už pri prvotnom predstavení hlavných aktérov trhalo kútikmi ("Ja som Marienka a toto je môj brat Janíčko" - scéna, kde Gretel kričí po celom lese na svojho brata bude v slovenskom dabingu úlet... šťastie, že si to už neplánujem pozrieť...).

• 15.7.2013  15:26
    Lesní duch (2013)

Videla som horor. Značka: No.To.Ma.Poser. Schopnosť ohodnotiť a okomentovať prišla až po dvanástich hodinách po prvom zhliadnutí (a je dosť možné že aj po poslednom). Nie je to najdesivejší film aký som kedy videla a hlboko pochybujem, že pre niekoho taký bude. Ale má to šťavu, výborné tempo, žiadne dlhé vykeciavačky, špinavú chatu kdesi uprostred ničoho a hektolitre krvi, ktoré sa nedajú prehliadnuť. Nemôžem povedať, že sa mi to páčilo, na to som príliš duchársky založená. Ale v rámci žánru a mojich očakávaní to lepšie dopadnúť snáď ani nemohlo!

• 2.9.2013  00:57

Natočiť v dnešnej dobe fakt vydarenú komédiu, to je podľa mňa až umenie. Len raz za čas sa objaví film, ktorý sledujem v štýle "ak sa schuti nesmejem, tak sa aspoň priblbo usmievam". Tentoraz v mojich očiach všetko na jednotku, vydarený "náhodný" sled tých najbláznivejších udalostí, humor naplnený až po okraj a hlavne dokonalá herecká partia na čele s Jasonom Sudeikisom. Nebojím sa vlepiť 5*, čo v tomto prípade znamená krásnych 90%. A veru by som si to pozrela znova, hoci je len zopár čistokrvných komédií, ktoré si to u mňa vyslúžili.

• 23.5.2013  15:27

Ani neviem kde začať. Film sa začal a hovorím si, vyzerá to fajn, vizuál je pekný, dialógy trefné, obsah zaujímavý, hádam bude dobre. A po piatich minútach prišiel kontrast jak hovado! Z toho pekného, načančaného vizuálu sa pomaly ale isto stával gýč a scenár sa zmenil na krajne stupídny dialóg s prehnane trápnymi pokusmi o žart ("Moja rodina je iná." ... "Ako iná?" ..."Robíme iné veci." ..."Takže ste z Európy?"). A neviem...naozaj si nikto nevšimol, akí príšerne nesympatickí sú hlavní hrdinovia? Ani nehovorím o ich márnom hereckom pokuse vykresliť charaktery svojich postáv. Postupom času už som mala v hlave len slovo, čo mi neustále blikalo v zornom uhle - "patetické". Viac ma vie dojať aj mesiac v splne! Nenašla by som asi nič, čo je dotiahnuté do absolútnej dokonalosti; pravdepodobne by som nenašla ani nič, čo je na tomto ako tak pozerateľné. Odpad nedávam len preto, že sa Jeremy Irons naozaj snaží dať tomu nejakú tvár... Mažem to. Čosi, čo vyzerá ako vypľuté z pera Stephenie Meyer, režírované podnapitým Timom Burtnom a šmrncnuté čímsi, čo mi prekliate pripomína ruskú fantasy školu (viď. Nočná hliadka)...to proste nestrávim a bojím sa, že mi z toho skratuje počítač...

• 14.7.2013  12:35

V prvom rade odmietam teóriu, že keď sa film nestal megahitom, môže za to automaticky režisér. Nie a nie. M. Night Shyamalan je človek, ktorý si zaslúži moju tvrdú obhajobu, pretože je možno pravda že Posledného vládcu vetra som obišla tým najširším oblúkom akého som bola schopná, no pri jeho mene mi rezonuje hlavne excelentne natočený Šiesty zmysel a tak to už bude navždy. Nie, nemôže za to ani Jaden Smith, ktorého výkon nebol náhodou vôbec zlý. Nemôžu za to ani efekty, pretože boli viac než solídne a ani skutočne nádherné prostredie. A napokon ak od tohto niekto čakal rodinnú dojímavú drámu zasadenú do akčného sci-fi prostredia postapokalyptickej Zeme okorenenú trochou komédie s veľkou dávkou hereckého talentu...taký človek nemôže byť zdravý. Očakávala som presne tú priemernú dávku dobrodružstva bez zbytočných komplikácií, ktorú mi aj naservírovali a tak som spokojná.

• 25.6.2013  22:06
    Pod kupolí (TV seriál) (2013)

No....konečne. Už som si myslela, že správy o pripravovanom seriáli podľa jednej z posledných Kingoviek sú len fámy, tak dlho som na to čakala. Ale dočkala som sa! Prvá časť samozrejme povie len to najpodstatnejšie, predstaví nám tie najdôležitejšie postavy a pripraví nás na to, čo bude nasledovať. Pretože pri Kingovi človek nikdy nevie a ak sa budú tvorcovia pridŕžať knihy aspoň z väčšiny, neviem či bude tých 13 častí stačiť. Bojím sa čo bude ďalej a bojím sa aj ďalších sérií, pretože ak nejaké budú celkom sa stratí podstata a atmosféra knihy. Takže uvidíme, predbežne nehodnotím, ale pocit mám z toho vcelku dobrý. Mám už pár sfilmovaných Kingoviek za sebou, takže to rozhodne mohlo dopadnúť aj horšie.

• 11.6.2013  13:07
    Stoker (2013)

Stále v podstate nemám slová, ktoré by to dokonale vystihli. Absolútne som nevedela do čoho idem, nemala som tušenie o čom to krucinál je a či nemám náhodou čakať, že na mňa odniekiaľ vypáli gróf Dracula. Šla som do toho naslepo a neľutujem, k tomuto vlastne ani nie som schopná napísať zmysluplný komentár, len by som chcela do neba vyniesť hercov - Mia Wasikowska a Matthew Goode spolu fungovali priam božsky. Nepamätám sa, kedy som naposledy videla film, v ktorom by mi nevadilo nič, veľké prázdne nič! Už som to videla dvakrát ale stále mi to nestačí a pustím si to znova. P.S. Klavírny duet mi vzal dych...Nádhera.

• 15.11.2013  11:39

Skvelá atmosféra, výborné herecké výkony, zdvojnásobené plusy a odstránená hlavná mínuska jednotky - Thorovo neznesiteľné správanie. Tak nejako z toho vyšlo čosi, čo predčilo svojho predchodcu a to sa v mojich očiach nestáva často. Osobitná pochvala nemieri nikam inam ako k Tomovi Hiddlestonovi, pretože hoci nemal taký priestor ako by si zaslúžil, tú trochu času využil na maximum a vyžmýkal z už aj tak dokonalej postavy Lokiho ešte dokonalejšiu verziu. Z Thora sa nám pomaly stáva sága, ktorá každým nášľapom posúva laťku o niečo vyššie a mne sa to jednoducho páči! Snímka prúdi životom, nestagnuje, nikde sa zbytočne nevlečie, plus množstvo vtipných momentov a Natalie Portman k tomu...to proste nemôže nefungovať. Ostalo to visieť niekde medzi 4 a 5, no veľké mínus v podobe otrasného 3D, ktoré sa pripomenulo len titulkami v popredí stiahlo film nižšie. Dávam preto 4 v nádeji, že sa to nabudúce zlepší.

• 19.8.2013  13:44

Uznávam, zbožňujem horory s podtextom "podľa skutočných udalostí". To samo osebe vyvolá v človeku hororovú atmosféru. Keď k tomu pridám svoje podkrovie plné pukajúceho dreva, neustále buchotanie dverí v prievane a nočné cvrlikanie všakovakých obludností v tme za oknom...prosto mám rada duchariny a dnes je príšerne ťažké nájsť skutočne dobrú ducharinu, pretože (načo to zapierať) v danom žánri sa už toho veľa vymyslieť nedá. Ale aj overené, avšak správne umiestnené a ozvučené ľakačky dokážu vystrašiť. V zajatí démonov je podarená, duchárska klasika, pričom pôsobí naozaj veľmi verne (napr. nutnosť povolenia Vatikánu k exorcizmu). Výber hercov veľmi sympatický a celkovo v podstate nemám výhrady. Nie je to niečo, čo by mi vyrazilo dych, ani ma to nedonútilo spať zakuklená v perinách, no zaujalo, vystrašilo a dotlačilo ma to k spokojnosti v podobe 4*.

• 24.2.2013  19:55
    Atlas mraků (2012)

Ostala som bez slov a stále mi príde čudné, že by som to mala aj nejako okomentovať. Načo dookola písať čosi, čo je celkom očividné a jasné? No napíšem to, nech viete... Herci hrali fenomenálne, podali neuveriteľné výkony, pretože udržať ma plne sústredenú tri hodiny, to sa nepodarí len tak hocikomu a herecké obsadenie má na tomto úspechu veľký podiel. Dokonca aj tí, ktorí ma v niektorých filmoch len pekne vytočia (radšej nemenujem) boli práve v tejto snímke geniálni a nezabudnuteľní. Scény brali dych, nech už sa odohrávali v ktoromkoľvek čase, na akejkoľvek planéte či kontinente a nech už to bolo strihnuté na päť sekúnd či na pol hodiny, vizuál si ma podmanil, urval z tohto života a uniesol niekam ďaleko. Pripomenulo mi to tak veľa filmov, ale pritom je Atlas mrakov len svoj, originálny a jedinečný. Podobný zážitok ako pri Fontáne, Počiatku, Čiernej labuti, ako keď som prvý raz videla Matrix, ako keď som hystericky revala pri Kulte hákového kríža a s ústami ako vráta sledovala trilógiu Krstného otca. Pri tom všetkom som podľahla. A neviem vám napísať nič o hudbe ani výprave. Skutočne nemám páru ako sa pracovalo s kamerou (až na záber letiaceho zubu, ktorý som si živo zapamätala ). Pretože pri tomto filme som akosi zabudla na to, že je to film a došlo mi to až kdesi pri záverečných titulkách. Nech už si o tom myslíte hocičo, môžte mu pokojne dať dve stupídne hviezdičky a presviedčať ma o tom, aká je to sračka. Ja si vaše tvrdenia vezmem, zo slušnosti sa na ne pozriem ale aj tak si z nich nič nezapamätám, pretože viem svoje.

• 23.12.2012  18:36
    Avengers (2012)

To bolo akcie...!...a efektov...a...akcie...! Dve hodiny ubehli a ja mám pocit, že sa tam len strieľalo, trieskalo a vybuchovalo. Ale aj tak to spolu akosi fungovalo. Len nechápem, prečo sú dnes záporáci tak kruto sexi? Ako mám fandiť parte namakaných superhrdinov, keď ma stále vyrušuje Lokiho krásny úsmev? Kde sa podeli časy, keď záporákom mohol byť len niekto holohlavý so zlou manikúrou (viď. Voldemort)? Každopádne ma to bavilo, hoci som tomu naozaj neverila. Spojiť takúto partiu aj vo filme, to je dosť odvaha a celkom sa podarilo. Z hereckých výkonov musím vypichnúť Toma Hiddlestona a Roberta Downeyho Jr. Ostatní tam ani nemuseli byť, aj tak boli okato zatlačení do úzadia. Avšak nevybrali zle, aspoň to nebola tak zoslonená práca ako Liga výnimočných. Vyvážená veľkofilmová zábavka.

• 26.9.2012  17:14

Po dlhom-predlhom čase sa objavil horor, ktorý mi ponúkol absolútne, perfektné "všetko". V dobe, keď už sa zdá, že hororové filmy nedokážu prísť s niečím novým a väčšina "novodobých hororov" je na smiech, tento sa ani nesnaží tváriť vážne. A konečne poriadny záver!!! Žiadnych tristo otvorených koncov pre tisícky možných pokračovaní, ktoré by to všetko len zničili. Bola som taká šťastná, smiala som sa, užívala si to. Keby sa raz za čas objavilo čosi podobné, vôbec by som nebola proti.

• 1.4.2013  21:36
    Hon (2012)

Absolútne neuveriteľný emocionálny šok! To som si práve prežila. Chce sa mi plakať, chce sa mi kričať a mám pocit, že upadám do depresie. Ak to bol zámer, tak vyšiel dokonale. Napísané je to neskutočne! Napísať takéto peklo na zemi, skutočný pád až na samé dno ľudskej psychiky...a potom to ešte zrežírovať tak, aby si pri tom človek takmer vytrhal všetky vlasy...skláňam sa Thomas Vinterberg. Mads Mikkelsen hral tak presvedčivo, až som si uprostred filmu musela googliť, či to náhodou nie je jeho životný príbeh. Dokonalé všetko. Po každej stránke, ani jedna výhrada, srdce až v krku a už si ani nepamätám, aké to je dýchať zhlboka. Majstrovský kúsok...Bodka

• 22.11.2012  15:30

Kedy už ľudia pochopia, že sľubná značka nestačí? Že sa to volá Wrong Turn, to ešte neznamená, že sa z toho posadím na zadok. Mimochodom, ani predošlé časti neboli ktovieako svetoborné a nezabudnuteľné, tak nechápem, kam takýmto nezmyslom mieria??? Asi by som ani nemala hodnotiť, lebo som to proste nedopozerala. Ale hnevám sa, tak si to musím niekde vybiť.

• 2.3.2013  21:44

Uf, až sa mi točí hlava. Ono nápad bol dobrý, dokonca v mojich očiach natoľko sľubný, že som si to okamžite zaradila do "Chci vidět", len aby som na to nezabudla. Ale celé to tak padlo na hubu, že tomu až neverím. Film zakopol o celú fúru problémov, ktoré jednoducho neprekusol, ani nezakryl. V prvom rade tu je stopáž. Čosi cez sto minút, pričom mi už v prvej minúte medzi rečou zhrnuli základné pravidlá opačnej gravitácie, včely opeľujúce kvety hore i dole, zákon opačnej hmoty horiacej keď sa čosi doserká a ešte niečo k tomu... takže prvých päť minút, keď sa väčšinou ešte vôbec nesústredím, bolo u mňa v znamení hesla "čoooo?"...napokon sa ukázalo, že to človek ani pochopiť nemusí. Pretože skutočný problém tkvie v tom, že sa dvaja ľudia milujú a nemôžu byť spolu...(z báb, čo žerú Twilight vychádza tlmené "fňuk"). Ale za každú cenu to chcú, lebo láska je silnejšia ako gravitácia... (fňuuuk). A ten zaujímavý, originálny a dosť možne budúci kultový nápad dvoch paralelných svetov je...vlastne na vedľajšej koľaji. Takže tu máme jednu povrchnú nezaujímavú love story, pochovanú pod nemennou tvárou a strateným hereckým talentom Kirsten Dunst. Jeden absolútne nevyužitý nápad. A jeden farebný, nádherný vizuál, ktorý krivká na toľkých miestach, že sa to ani neodvážim spočítať a keď som sa to zo začiatku snažila konkrétne zaregistrovať, skoro som si vykĺbila krk. Takže po chvíli už mnou len lomcovala nespokojnosť a sklamanie. Film postavený na zbožnom dúfaní, že bude stačiť, keď bude vyzerať dobre. Možno niekomu áno, ale mne rozhodne nie. 2*

• 27.1.2013  18:16
    Sinister (2012)

Najskôr Žena v čiernom, potom prišla Chata v horách. A teraz Sinister. Tri horory, ktoré ma v roku 2012 maximálne potešili. Naozaj výnimočný zážitok, asi ako keď som prvý raz videla Šiesty zmysel. Rovnako intenzívne, desivé, napínavé, silné, ponuré, atmosférické... oh. Tak krásne tradične strašidelné a pritom stále schopné skutočne vystrašiť. Také to staré známe ticho...ticho...ticho...a BUM!... ale zároveň vôbec nie nudné, ani fádne či neoriginálne. Skutočná hororová nádhera. Dobre, len ospevujem, ale fakt to za to stálo! Tak si to bežte pozrieť! No bežte!

• 12.1.2013  14:37

A klesáme nižšie...ešte nižšie...no, o trochu nižšie by hádam neuškodilo... Doteraz mi hravo stačila atmosféra na to, aby mali filmy zo série Underworld u mňa úspech. Pretože tak majú vyzerať skutočne moderní upíri. Aristokrati s tisícročiami histórie, žijúci mimo ľudský svet uvedomujúc si svoju výnimočnosť, upíri, ktorí sa nesnažia potlačiť svoju prirodzenosť. To sú v mojich očiach upíri a to všetko hravo spĺňala už len samotná Kate Beckinsale so svojou Selene. To všetko bolo, áno, páčilo sa mi. Ale toto ma veľmi, veľmi sklamalo. Už len svojím priblblým príbehom, o konci ani nehovorím, stopáž je kapitola sama osebe. 89 minút...no možno, ale s tým, že posledných 20 tvoria titulky. Absolútna zbytočnosť, škoda peňazí, času, námahy (hoci nebolo žiadnu vidieť)...Proste... eh...prakticky je tento film fakt blbina, ktorá nikomu nič neprinesie. Ani zábavu, ani napätie, humor, lásku, ponaučenie...nič. 2* za Kate a za miestami slušne natočenú akciu, ktorú som už ale videla stokrát a od filmu k filmu sa vôbec nemení.

• 27.10.2012  19:48

Je pravda že nápad to bol celkom dobrý, ale nevyužitý. Po 15 minútach som si pri tom začala listovať v časopise, ďalšiu hodinu som hrala online poker a že je koniec som zistila až vtedy, keď ma na to upozornila No Reflection od Mansona, ktorú tam strčili k záverečným titulkám. Zároveň je to asi jediný dôvod tej osamotenej hviezdy, inak by svietil odpad. Pozdravujem Bradleyho Parkera : si zabil!

• 20.10.2012  23:35

Bála som sa toho a zároveň som sa nemohla dočkať. Malo to svoj dôvod a absolútne nie som sklamaná. Päť hviezdičiek a vôbec nie za to, že je to Červený trpaslík, ale za to, že je to ten Červený trpaslík, ktorého poznám a milujem (pevne dúfam, že si každá časť kvalitu udrží, asi by som neprežila, keby som mu musela odobrať hviezdu...)........ A teraz, keď už som si pozrela všetky časti X (najmenej 20 krát), môžem len konštatovať, že žiadna hviezda dole nepôjde. Som nadšená a od radosti sa až trasiem v ústrety 11.sérii! =D

• 22.11.2012  15:51

Neuveriteľná atmosféra. Milujem horory, zvlášť duchariny a toto je veru kvalitne natočená ducharina. Daniel Radcliffe sa ozaj blysol. Áno, možno príbeh nie je ničím zaujímavý ani originálny, ale to spracovanie je jednoducho skvostné. Veď si to len prehoďme, dostali by sme originálny príbeh bez štipky atmosféry, suchý, fádny a nezaujímavý. Nech je ten príbeh aj diamant medzi kameňmi, bez svojho lesku nezažiari. Preto v tomto prípade je pre mňa Žena v čiernom jedno z najkrajších prekvapení roku 2012.

• 15.3.2013  16:24

Typicky americky účelový, gýčový, romantický odvar, pričom je okamžite jasné ako to skončí. Preto nerozumiem romantickým filmom. Nie je práve proces sledovania príbehu a postupného odkrývania a spájania jednotlivých častí základom dobrého filmu? Ja viem, že som od toho ani nemala čakať niečo viac, ale keď som sa pozrela na obsadenie, tak som akosi dúfala. Veď Anna Faris je vždy také slniečko a Chris Evans...pozná vôbec niekto ženu, ktorá by ho dobrovoľne odmietla? Chvíľami to bol vynútený doják, ktorý na mňa nie a nie zabrať, chvíľami zase milá komédia a raz dokonca otvorená reklama na nevkus. Ale zase zasmiala som sa a ústredná dvojica to vzala sympaticky. Tak dajme tomu že 2*. Ale s romantickými komédiami som už ozaj skončila.

• 25.11.2012  12:24

V podstate by to predstavovalo dokonalý film, keby som bola nenáročný divák, hltajúci každú novinku a žijúci na akčných naháňačkách odsúdených na komerčný úspech už len kvôli výške rozpočtu. To ja ale nie som. A k tomuto mám veľa výhrad. Načo vôbec do filmu strkať hercov, keď nič nerobia? Ani poriadne nehrali, všetky výkony boli kŕčovité a váhavé. Aj tí, ktorí mali hrať neistých, boli neistí až príliš a hneď v druhom okamihu zachraňovali svet. Och, aká to transformácia. Príbeh má istý potenciál, ktorý ostal nevyužitý a je to veľká škoda. Takže za mňa tri a to som ešte dobrá.

• 23.2.2013  18:06

Pri takých filmoch človeku akosi dochádza, že nikdy plne nedocení, čo všetko má, hoci by to bola len štipka, len zrniečko skutočného šťastia. Veľmi silný príbeh, podfarbený prenádhernou hudbou Ludovica Einaudi. Len málokedy ma rozplače hudba, no skladbe "Fly" sa to podarilo. Bože a pritom je to dokonalá komédia! Na to neexistujú slová, to treba vidieť. 5*

• 22.11.2012  15:13
    The Divide (2011)

Po dopozeraní som bola trochu zmätená. Fakt je, že si to štvorhviezdičkové hodnotenie nezaslúži ani zďaleka, ak si to porovnám s ostatnými filmami, ktoré som týmto počtom hviezd hodnotila. V každej scéne by som našla chybu, nezrovnalosť, občas aj čistý nezmysel a fakt som nepochopila, čo sa vlastne stalo a prečo to dopadlo tak ako to dopadlo. Ale na druhej strane film oplýva obrovským množstvom emócií, ktoré sa nedajú ignorovať. Bolo mi zle a mala som pocit, že z toho každú chvíľu dostanem depresiu a kedže sa zdá, že práve o to tvorcom šlo (s prihliadnutím na veľké množstvo chýb v príbehu), snímka splnila svoj účel dokonale. Okrem toho, nikdy som si nemyslela, že ma Milo Ventimiglia presvedčí o svojej temnej stránke. V tomto filme sa mu to podarilo. Tak dajme tomu, že tam tie štyri nechám. Ale pozerať to druhýkrát, to sa už nestane.

• 28.9.2012  18:00
    Thor (2011)

Ja tomu nedokážem dať viac. Chris Hemsworth je síce kusanec a sympaťák, ale Thor - to je len chodiace sebavedomie, ktoré mi šlo parádne na nervy. Po pol hodine som mala celého Thora v paži a radšej som sa sústredila na Lokiho a dianie v Asgarde (Tom Hiddleston bol perfektný). Čas pri tom síce ušiel rýchlo, ale nijako ma to neoslovilo. Do očí bijúce počítačové bitky mi tiež nepridali pokoj na duši. Na druhej strane je ale Asgard krásne vykreslené miesto, kontrast medzi svetmi je dokonalý a miestami je to dokonca vtipné. Však len mimozemšťan si môže prísť do obchodu vypýtať koňa. My ho za to zavrieme do malej izbičky a obviníme z toho, že používa neregistrovaný zbrojný systém. Ale keď už, tak chválim zakončenie. Bodaj by tvorcovia nechceli dvojku, keď im z toho idú také prachy.

• 16.12.2012  16:54
    127 hodin (2010)

Kamarát mi nedávno povedal, že sa mu film 127 hodín nepáčil, pretože sa tam nič nedialo. A ja nedokážem pochopiť ako to, že nevidel to čo som videla ja. Že vôbec existujú nejakí ľudia, ktorí nevidia čo všetko sa v priebehu hodiny a pol v tom filme udialo. Ten príbeh je jednoducho...neuveriteľný. Nedokážem objektívne zhodnotiť prostredie (hoci bolo nádherné), hudbu (a že bola skvelá), herecký výkon v hlavnej úlohe (pre mňa nezabudnuteľný), pretože keď som prvý raz videla tento film, celý čas som sa len modlila, aby sa z toho dostal. Hoci som vedela, že sa dostane, psychicky ma to úplne zdeptalo. Ohromilo ma kam až môže siahať ľudská túžba po živote a donútilo ma to zamyslieť sa nad mnohými vecami. To pre mňa ten film znamená. Čo tam po scenári? Kašlať na prácu s kamerou! 127 hodín je film s príliš silným príbehom na to, aby som sa zaoberala niečím takým. Ale čo sa čudujem? Keď sa do niečoho pustí Danny Boyle, tak to stojí za to...

• 3.1.2013  15:08
    Legie (2010)

"Ak sa zajtra už neprebudíš a ukáže sa, že dnešok bol tvojím posledným dňom na Zemi, budeš pyšný na to, čo si v ňom dokázal? Pretože ak nie, mal by si s tým rýchlo niečo urobiť." Ak by mi takýto nelogický žvást hovoril otec každý večer pred spaním, stala by sa zo mňa chodiaca depresia. Očividne si to celé osadenstvo Légie vzalo k srdcu a rozpútalo vojnu utápajúcu sa v sebaľútosti, starých krivdách a nostalgických príbehoch, ktoré nikoho v skutočnosti nezaujímajú a nie sú ani trochu nostalgické. Občas to vyzeralo ako na Stretnutí anonymných samovrahov a mňa tie kecy fakt nezaujímajú, hlavne keď malo ísť o akčný fantasy triler - ten horor v popise ma rozosmial. A nebol jediný. Babička lezúca po strope mi privodila päťminútový záchvat smiechu. Mimochodom, fakt sa tu stretli hrozne nesympatické herecké výkony (do toho neradím Paula Bettanyho - ja mám toho chlapa rada, nepomôžem si a tie bludy, čo vypúšťal z úst predsa nie sú jeho chyba). Všimol si niekto, ako sa tvári Lucas Black? Pretože sa netvári absolútne nijako! Stále má na tvári ten istý výraz...(rodí sa nám druhý Chuck Norris?) Keď túroval motor v Tokiu, nejako mi to nevadilo, jeho prázdny ksicht len odrážal podstatu filmu. Ale tu som to zniesla len tak tak. Scenár je jednoducho blud všetkých bludov. (TOTO NIE JE TEST..."Hmm...asi niečo testujú." --- "Čo to k...a je?" "Mraky! Čo by to bolo?" "Mraky nebzučia!"...) Od 12 minúty som celý čas len čučala, koľko ešte ostáva do konca filmu. Nuda, nuda, nudaaaa. Sorry za prípadné spoilery, ale tento film aj tak ničím nikoho neprekvapí. Po tomto teda u mňa žiaden Kazateľ nehrozí...

• 6.4.2013  20:48
    Počátek (2010)

Celkom bez hanby priznávam, že som sa niekde v polovici, v tretej snovej rovine, niekde medzi extra-pomalým záberom padajúcej dodávky do vody a anti-gravitačným súbojom na chodbe nenávratne stratila. Zvyšok filmu som dopozerala s prihlúplo naklonenou hlavou uvažujúc, ktože to teraz vlastne sníva. A po pár dňoch, keď som neodolala a znova sa k tomu vrátila, zistila som, že Nolan so svojou dokonalosťou prosto len tak neprestane. Kým ten chlap natočí zlý film, to sa ešte načakám, ak sa vôbec dočkám. Celkom nadšená som ostala pri hereckej zostave - skrátka skvele nakombinovaná partia! Výborne zvolená téma, preplnené originálnymi nápadmi, čertovsky efektne natočené. Och, zase nemám čo vytknúť. No čo? Je to jeden z mojich obľúbených filmov, nechajte ma dospievať môj chválospev! Neopakovateľné (hoci pri Nolanovi človek nikdy nevie...). Neuveriteľné (ale zle sa mi po tom zaspávalo). Epické (to by to možno aj vystihlo...).

• 19.6.2013  23:39

Fajn, priznám si to dopredu, nasledujúce riadky budú patriť mojej agresívnej obhajobe filmu. Pretože je možno pravda, že ide o typický vynútený romantický doják kde všetci veľmi dobre vieme ako to dopadne. Ale podelte sa prosím aspoň o jeden romanťák, v ktorom vás čosi úplne šokovalo (to myslím vážne, napíšte mi to). Stretávame tu ústrednú dvojicu, ona upätá na svoj dokonalý život s dokonalým priateľom, on cynický a zatrpknutý. Ich cesty sa z istého dôvodu spoja a hoci má ona priateľa a on zrejme neverí v lásku... (surprise!!) zamilujú sa do seba a napokon príde absolútny šok - ostanú spolu. Čo viac môžeme čakať? Preto sa môžem len usmievať od ucha k uchu, kochať sa prenádhernou írskou krajinou, pochváliť dvojicu Adams/Goode, pretože spolu boli čarovní a filmu ako takému len zatlieskať. P.S. Skutočne nenávidím romantické komédie ale túto som si užila a to už niečo znamená!

<< předchozí 1 2 3 4