Noomi

Noomi

navždy pesimista

• 7.10.2012  18:52
    Rubber (2010)

Aj obyčajná guma má svoju dušu. Chce spoznávať nové veci, chce sa sprchovať a v neposlednom rade sa pomstiť za ohavné vyvraždenie svojich sestier. Toto si priam pýta pokračovanie.

• 3.7.2013  21:27

A zase raz - uletené veci sú dobré veci! Srší to energiou a nápadmi a neverila by som, že dokážem na nejaký film reagovať slovom "sympatický", ale tento taký bol. Užila som si prakticky každú minútu, nenudila som sa a trvám na tom, že je to prkotina, ktorá nedokáže nebaviť! Aby som sa pri komédii schuti a nahlas rozosmiala, to sa stane len občas a naposledy to bolo pri Clerks 2. Takže to asi nedokážem vysvetliť, ale bude to za 5*. A vlastne viem to vysvetliť: Kieran Culkin bol fenomenálny!!

• 11.9.2012  20:14

Strhujúci pohľad do sveta baletu a psychológie. Darren Aronofsky dokáže to, čo je v mojich očiach pre úspech filmu to najdôležitejšie : vybrať si zaujímavý námet a spracovať ho tak, že človek na chvíľu prestane dýchať. Ak mi snímka dokáže vyraziť dych, absolútne ma strhnúť a celý čas nepustiť - je rozhodnuté a má u mňa 100%. Hudba, prostredie, emócie, dráma...má to všetko a Aronofsky sa u mňa po všetkých svojich vynikajúcich filmoch definitívne zaradil na režisérske prvé miesto. Rovnako mi na prvom mieste tróni aj Natalie Portman, no tá je tam už dlho - pôsobivý výkon (posilnený zaslúženou soškou). Skvelé sekundovanie Vincenta Cassela a Mily Kunis. Čierna labuť je jedným z mála, čo ma v posledných rokoch celkom nadchlo, pohltilo, očarilo a uchvátilo. Kto film nevidel, vie oceniť umenie a ešte nikdy nemal husiu kožu pri balete - môžem len odporúčať.

• 22.3.2013  20:45
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Rozumiem, prečo na TWD mnohí nadávajú a viem pochopiť, že sa prosto vzhľadom na predlohu očakávalo čosi iné, ako kecy a potom ešte ďalšie kecy...bum zombík (pardon, chodec) a znova si tak na dva diely pokecáme a rozoberieme naše vzťahy. Chápem a rozumiem. Zo začiatku ma to nechytilo...no ale teraz mám za sebou tri kompletné série a môžem si dookola ako pravý závislák opakovať, že nemám problém, hoci to nie je pravda. Seriál si ma teda po pár častiach úplne podmanil. V prvom rade, masky a celá výprava - to je čosi neskutočné! Raz darmo, z vizuálnej stránky je to prepracované do najmenších detailov a ani si netrúfnem odhadovať, koľko roboty za tým je. Ďalším bonusom sú dokonalé postavy, každá z nich má svoj charakter a čo sa mi páči ešte viac, väčšina z nich sa pekne plynulo, prirodzene a nenútene vyvíja, čo je občas gigantický problém. Príbehovo a z hľadiska rozloženia tempa je to už trochu horšie (predovšetkým v aktuálnej tretej sérii mi už množstvo natiahnutých, zbytočných scén lezie krkom!) ale stále to nie je tragické. A ja za to prosto nemôžem, vidím tie chyby ale mám ich príliš hlboko v mysli, aby som ich pri sledovaní vnímala. Nevnímam, len sa trasiem čo sa v ďalšej časti stane Darylovi. Tak asi tak. Päť hviezd...okej, to je taký ideál.

• 14.9.2012  21:39
    Hamlet (TV film) (2009)

Skutočne luxusné, nevšedné a mimoriadne zaujímavé, moderné, novodobé spracovanie Hamleta. David Tennant je tu absolútne dokonalý, skutočne sa stal Hamletom a je vidno, ako si to užíva. Videla som tri spracovania tejto hry a až v tejto štvrtej variácii som našla perfektného Hamleta. Je to znepokojivé, dramatické a pritom aj komické a v určitom zmysle bizarné. Dokonalé... pre moju obľúbenú Shakespearovku len 5*!!

• 27.7.2013  18:07
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Úplná lahôdka! 10 dôvodov, prečo sa oplatí vidieť a prečo je to u mňa za 5*. 1.Humor na popukanie. 2.Robert Sheehan (a to aj napriek tomu, že som od začiatku fandila Simonovi). 3.Záplava naozaj zaujímavých schopností. 4.Skvele vybraté prostredie (kde inde sa väčšina seriálu odohráva v komunitnom centre v partii VPP?). 5.Parádne zamotané situácie. 6.Každá postava má svoj osobitý charakter a celkom spontánne sa rozvíja. 7.Humor na popukanie (že už to tu bolo? jedenkrát nestačí...). 8.Celá atmosféra je veľmi nákazlivá, až je na tom človek závislý a to je najväčším úspechom každého seriálu. 9.Hoci v tretej sérii zmizol Nathan, stále je to za 5* (aspoň jeden seriál som nepozerala len kvôli svojmu obľúbencovi, som na seba hrdá). 10. Hoci som sa štvrtej sérii vyhla, aj tak je to za 5* a to už o niečom svedčí!

• 24.11.2012  12:54
    Solomon Kane (2009)

Historická atmosféra sa vždy Britom vydarí, asi to majú v krvi. Pár slabých momentov vyrovnávajú úžasné kulisy a neuveriteľne krásne prostredie. Je pravda, že koniec je veľmi ľahko predvídateľný a trošičku gýčový, ale zase James Purefoy je skvelý a konečný dojem ostal viac než dobrý.

• 4.6.2013  01:10
    Star Trek (2009)

Baví ma tá energia a tempo, baví ma ten vtip (výbuchy smiechu prichádzali v pravidelných intervaloch a keď sa na scéne objavil Simon Pegg, takmer som si od smiechu vylomila čelusť - ten chlap má dokonalú mimiku); baví ma príbeh, atmosféra, herci aj ich vykreslenie postáv (tak úžasne natrieskané obsadenie som už dlho nevidela). J.J. Abrams spravil to, čo bolo najmúdrejšie - natočil efektnú, akčnú, vizuálne dokonalú, do komerčného obalu hrubo zabalenú dvojhodinovú oddychovku, ktorú si prosto nejde neobľúbiť a ktorá jednoducho zákonite musí pokračovať ďalšími dielmi. A hoci som ešte pred pár rokmi tvrdila, že sa na Star Trek nikdy nedám nahovoriť, dnes už sa považujem za jednu z Trekkies. Zrodilo sa jedno z mojich božstiev moderných sci-fi a jedna stránka mojej osobnosti sa môže s hrdosťou nazývať "nerd".

• 25.11.2012  16:33

Tretie časti dokážu občas všetko len pokaziť. Jediné plus tohto filmu je, že to vlastne dokázal a tvorcom sa investície vrátili. Ale keby sme sa mali riadiť len podľa toho, netočili by sa žiadne novinky, len samé pokračovania úspešných sérií a dnes by sme v telke čučali na "Matrix 13 : Neo dies...again".

• 13.10.2012  19:03
    Temné patro (2008)

Fínsko nie je žiadna hororová veľmoc, takže som od toho moc nečakala. Lordi si zrejme chceli splniť sen a natočiť vlastný horor, keď už vyzerajú tak ako vyzerajú. Podaril sa im celkom solídny kúsok s fajn atmosférou, len príbeh je celkom zabitý. Ale má to čosi do seba a v podstate som ani nebola sklamaná. Tak za snahu a za to, že Fínsko neskonale milujem a Lordi môžem 3 hviezdičky. (ale nech to neskúšajú znova...)

• 22.11.2012  15:38
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Najlepší upírsky seriál. Kam sa hrabú nejaké Upírske denníky, keď existuje True Blood? S každou časťou príde niečo nové, každá séria odhalí celé spektrum možných scenárov na tie ďalšie série a množstvo nových čarodejníc - vlkolakov - meňavcov - upírov - Autorít - víl - duchov a neviem čoho všetkého ešte. Základ v knižnej sérii je výborný, herecké výkony viac než solídne a nových situácií a zápletok len pribúda. Že vraj je tam toho veľa...a ja vravím že nie! Je to zmiešané v tom správnom pomere a mňa to už päť rokov baví a neprestáva baviť.

• 13.1.2013  12:28

Zbožňujem Kevina Smitha, ale myslím, že toto je jeho najslabší počin (aspoň čo sa komédií týka). V podstate je na tom dosť viditeľný jeho rukopis, no predsa len je to už v niektorých momentoch nezaujímavé, nudné a občas dokonca trápne. To som fakt nečakala, hlavne nie tesne po Clerks 2. Takže z mojej strany sklamanie, hoci Jason Mewes bol nezabudnuteľný ako vždy. 3* ...na Kevina Smitha nedokážem byť veľmi zlá.

• 28.4.2013  15:42
    Zalknutí (2008)

No takto: Chuck Palahniuk je prosto... Palahniuk. To nejde opísať ani sa tomu priblížiť. Nech už je jeho tvorba akokoľvek bizarná, absurdná, nech je to i čistý nespútaný nonsens a na hlavu postavený úlet, vždy to akosi zázračne funguje a vždy to vo mne zanechalo dojem, že mi vo svete čosi dôležité uniká. Choke je presne tá dravá, šťavnatá, bláznivá koláž, ktorej je schopný snáď len Palahniuk. Sam Rockwell exceluje a k plnému šťastiu mi chýba len kúsoček... (keby som nečítala predlohu, asi by som dala 5*, ale v tomto prípade ma svedomie nepustí, pretože dokonalosť prúdi len v stránkach tej knihy). Každopádne som však spokojná.

• 11.12.2012  18:50

Pokúsim sa obrániť to hodnotenie. Je pravda, že príbeh je umelý, neoriginálny, na niektorých miestach dokonca stupídny a občas sa môžu rumunské kulisy zdať beznádejne nízkorozpočtové, scenár sa ani neoplatí hodnotiť a...prakticky by ten film fakt nestál za nič. Ale keď sa na to pozriem z druhého hľadiska, tak tie nízkorozpočtové kulisy z Bukurešti sú naozaj netradičné, krásne, starobylé a tajomné. Potešil ma aj fakt, že som sa nemusela dívať na uslintané vypĺznuté príšery, ktoré sú nazývané "plnohodnotným vlkolakom". Nech mi nikto nehovorí, že je lepší pohľad na absolútne neuveriteľnú počítačom spackanú beštiu ako na nádherného dravého vlka. Takže z príbehového hľadiska nula ale z audiovizuálneho to u mňa proste vyhralo.

• 22.2.2013  19:45

Ako sa to dá urobiť tak na striedačku? 1.RE : skvelé, moje "hororové" začiatky, zbožňujem ten film. 2.Apokalypsa : WTF? 3.Zánik : skvelé, zbožňujem ten film! 4.Afterlife : WTF na entú!!!??? Uznávam, že Zánik ma skutočne príjemne prekvapil. Vizuál ma dostal, pár scén som sledovala s ústami dokorán (havrany nemali chybu) a občas som sa dokonca usmiala. Potešilo, veľmi potešilo. Škoda že tie dve časti vypálili tak ako vypálili, za istých okolností to mohla byť jedna z nezabudnuteľných sérií. Takto je to skutočne len ďalší výštek do vetra, na ktorý sa zabudne. Ale bol to rozhodne kvalitne natočený výštek a kým im to zarába, tak je všetko v poriadku.

• 13.10.2012  16:25
    The Graham Norton Show (TV pořad) (2007)

Dokonalé, perfektne vtipné, originálne a niektoré časti sú jednoducho nezabudnuteľné. Graham je môj kráľ v talkshow, všetci americkí hostitelia a moderátori sa majú čo učiť! Británia vedie tak 1000:0...=)

• 2.2.2013  19:41

Aby som to zhrnula. - Je to dlhé, kristepane, vyše dvoch hodín, to si robíte srandu. - Keby to aspoň celý čas držalo vyrovnané tempo, ale ono nedrží. + Pri tom je to však stále čarovné. + Prostredie je prenádherné a kamera si ho patrične vychutnáva. + Malý pohľad do histórie Francúzska. + Vynikajúci Léo Legrand, dobrý Gaspard Ulliel (dopozerala som to hlavne kvôli nemu a nebola som sklamaná). Plus na záver - krásna pieseň Devant Soi mi učarovala. Tak nejako mi z toho vychádzajú 4*.

• 5.5.2013  16:06

Krásne. Príroda absolútne prenádherná a duša človeka (mimochodom mimoriadne čudného človeka) rozpitvaná filozoficky, psychologicky i fyzicky dokonale. Áno, sloboda, dobrodružstvo ale aj veľká dávka blbosti, keď už to tak musím nazvať. Všetko to podtrhla výborná, pod kožu zaliezajúca hudba, skvelý Emile Hirsch a hlavne vynikajúca réžia. Sean Penn mi práve dokázal, že je nielen výnimočným hercom, ale aj rovnako dobrým režisérom. Chápem, čo ho na tom príbehu tak nadchlo - čítať knihu musel byť úžasný zážitok.

• 14.9.2012  21:28
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

A ďalší britcom z mojej TOPky. Ten, ktorý celý môj fanatizmus okolo britského humoru naštartoval...Seriál o dvoch trochu pošahaných IT týpkoch zavretých v suteréne spoločnosti ďalšieho pošahaného týpka. No nesmiem zabudnúť ani na Jen a už vôbec nie na Richmonda. Skvelé gagy, úžasne vykreslené postavy, vynikajúci námet a najlepšie spracovaný. Boh nech ochraňuje Grahama Linehana. Škoda, že je tých častí tak málo, aj keď je pravda, že ku koncu už trochu strácajú dych. Ale aj tak : "Kabelku byste neukradli. Auto byste neukradli. Ani dítě byste neukradli. Policistu byste nezastřelili... a potom neukradli jeho přilbu... nevykonali do ní potřebu... neposlali byste ji vdově... a pak ji znovu neukradli! Stahování filmů je krádež!"

• 28.12.2012  19:23
    Penelope (2006)

Film zlatý a zlatý a zlatýýý. Na viac sa asi nezmôžem. Môžem napísať, že je to odvážny psychologický triler sondujúci rozporuplné vnútorné bohatstvo hlavnej hrdinky pochované nepríťažlivým zovňajškom, útlakom spoločnosti a stereotypom všedných dní... ale to by bola somarina, pretože ten film je proste a jednoducho zlatý. Príjemný, zábavný, vhodný pre všetky vekové kategórie. Christina Ricci prekvapila, James McAvoy veru stojí za hriech, Reese Witherspoon neurazí. Všetko spolu rozprávkovo funguje. Také filmy môžem.

• 15.1.2013  19:57
    Rammstein: Völkerball (koncert) (2006)

Rammstein je...sila, energia, štýl, rock, číra esencia dokonalosti...Brutálny koncert...

• 26.11.2012  14:45

Ostala som trochu v šoku z hodnotení a komentárov na Da Vinciho kód. Faktom je, že som vášnivá čitateľka a tak sa mi samozrejme jedného dňa dostala do rúk aj kniha Da Vinciho kód. Rovnako je faktom, že po dočítaní knihy som bola neuveriteľne zmätená a ohromená (čítala som ju plus-mínus deň a pol). Až som sa triasla od nedočkavosti, keď som sa dozvedela, že práce na filme sú v plnom prúde, čakala som hlavne ako ten film (doslova) dodrbú, nehľadiac na Zimmera alebo hviezdne obsadenie, nehľadiac ani na to, že čoho sa dotkne Tom Hanks, to sa zmení na zlato. Jednoducho som neverila, že by film mohol spĺňať všetko, čo obsahovala tá fenomenálna kniha. Ale ostala som nanajvýš prekvapená a musím povedať, že to bolo asi najväčšie prekvapenie za posledných pár rokov. Ten film má všetko. Striktne sa pridržuje knihy a nevynecháva veľa vecí, hercom by som v strede filmu uverila aj predpoveď na koniec sveta, prostredie je nádherné, tempo skvele rozložené, hudba fenomenálna... Nevravím, že je to stopercentný film, ktorý vám obráti svet hore nohami, ale má na viac ako dve či jednu hviezdičku a to bez debaty.

• 26.9.2012  17:25
    Lovci duchů (TV seriál) (2005)

Keby som nemala rada tajomstvá, záhady a všetky možné hororové monštrá, pozerala by som to aspoň kvôli Deanovi a jeho hláškam. Ale ja rovnako zbožňujem aj tú hororovú trošku, ktorou je seriál obohnaný, preto som už pár rokov beznádejnou fanynkou Supernatural (kedysi som sa budila o tretej ráno, aby som si mohla pozrieť novú časť s blbým slovenským dabingom). A aj keď už o chvíľu príde ôsma séria, stále ma to neomrzelo a vždy si to rada pozriem. Scénar je jednoducho skvost, len škoda toho, že to miestami pokrivkáva. Je však úžasné, že aj po siedmych plnohodnotných sériách si to chalani stále užívajú, tvorcovia nepoľavujú v snahe natočiť kvalitný materiál, scenáristi makajú odušuspasenú a stále sa vynárajú nové a nové problémy, stále má kto zomrieť a vstať z hrobu, stále sa dokáže objaviť nový anjel a démon, nový duch a prízrak a iná obludnosť. A ja chcem stále viac...pretože keď raz začneš, už nemôžeš prestať...

• 13.9.2012  13:15
    Noční let (2005)

Prvá polovica filmu v lietadle je pre mňa nezabudnuteľným, nervydrásajúcim návalom napätia a očakávania. Naháňačka po letisku a posledné minúty a lá tínedžerská vyvražďovačka už boli slabšie (aj keď si neviem predstaviť, ako by sa to dalo ukončiť inak). Wes Craven akoby si občas spomenul na pár svojich predošlých filmov a musí sa uznať, že atmosféru vie stále vytvoriť viac než solídnu. Ale celý film si pre seba kradne Cillian Murphy. Za to, že je ten chlap dokonalý a absolútne úchvatný vo všetkom, do čoho sa pustí, dávam štyri hviezdy. Ak chcete vidieť skutočný, nefalšovaný a plný talent schopný premeniť sa na všetko, čo mu scenár prikáže - pozrite si Nočný let s Cillianom Murphym. Hneď! Už aj!!

• 15.9.2012  17:19
    Pterodaktyl (2005)

Smiala som sa. Tak by som asi mala dať aspoň tú jednu hviezdu...Ale...nieeee, nechám to tak.

• 9.12.2012  11:46

Nijako zvlášť neholdujem romantickým filmom, ale tento jeden ma úprimne dostal. Svojou priamosťou, otvorenosťou, krásou a všetkým, čo vyžaroval. Pozerať to v originálnom znení je pre mňa zážitok, zbožňujem britský akcent. Doteraz to nechápem, ja jednoducho nemám rada romantické filmy. Všetky sa mi zdajú na jedno kopyto, plné klišé, neoriginálne a prehnane teatrálne. Ale toto...možno to bolo rovnaké a pre mňa predsa iné.

• 6.3.2013  16:26
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Zbožňujem, naozaj úprimne milujem snímky z väzenského prostredia, takže Prison Break bol pre mňa ako dar z nebies! Skvelo zvládnuté po každej stránke....a proste to napíšem : užila som si všetky štyri série. Bavila ma každá časť a hneď ako sa jedna začala, bola som nervózna, pretože som vedela, že na ďalšiu si počkám celý týždeň! Bola som dokonale zažratá. Idem teraz vypichnúť Roberta Kneppera, pretože prosto musím! Faktom ostáva, že som T-Baga mala najradšej, nech už to bol pedofil, vrah, násilník a neviem čo ešte. T-Bag bol jednou z najlepšie napísaných postáv, aké som v televízii videla a Robert Knepper postave dodal nezabudnuteľný prejav. Už nebudem pokračovať, pretože len ospevujem a neprestala by som v tom. =) ...za všetky série a za tým si ako divák stojím - 5*

• 17.11.2012  19:25
    Dylan Moran: Monster (TV film) (2004)

Ako môže byť niekto takto dokonalý? On je...chodiaca legenda a pritom sa o to ani sám nesnaží, možno o tom ani nevie! Je jednoducho sám sebou, s ničím sa nehrá, proste si len príde na javisko, začne rozprávať a ja len čumím! A nemôžem dýchať od smiechu. =) Dylan Moran nikdy nehral Bernarda Blacka - on ním bol od začiatku a stále ním je! Žiaden človek by tak vytrvalo nemohol hrať stále jednu postavu, on je fakt taký! A to je na ňom najlepšie. Už som počula názory, že je príliš afektovaný, čudný a dokonca trápny (je trápne už len napísať takýto nonsens) ale on je presný opak... A potom ho nemilujte! =) Monster je pre mňa vrcholom stand-up vystúpení. Jimmy Carr, Gad Elmaleh či iní...existuje veľa dobrých stand-up komikov, ale asi som sa pri nikom nedostala do takej pohody ako práve pri Moranovi.

• 26.11.2012  15:23
    Kauzy z Bostonu (TV seriál) (2004)

Seriál, do ktorého sa dá zamilovať hneď od prvej časti (vlastná skúsenosť)! James Spader je osobnosť, s ktorou nič iné nenarobíte, len ho začnete zbožňovať a jeho Alan Shore je postava, ktorá by si zaslúžila oveľa viac priestoru ako dva celé seriály (čo tak ešte jeden?). Počúvať tie jeho perly, za to stojí vidieť všetky časti. Do absolútnej pohody a dobrej nálady ma dokáže dostať len pár seriálov a Bostonské zločiny sú jedným z nich.

• 5.1.2013  15:12

Asi to má svoj dôvod, že som to trikrát vypla na začiatku, kým som sa donútila pozrieť si to celé. Ono to v podstate nie je zlé, Bekmambetov dokáže vynaložiť enormné úsilie na vytvorenie neuveriteľnej vizuálnej stránky filmu. Ale to ostatné už bolo pochované pod tým, celý čas som mala ten pocit, že sa tvorcovia pokúšajú o ruský veľkofilmový blockbuster až príliš...až tak, že mi to vadilo. Čítam, že niektorí sa stratili v deji...mne to dejovo aj celkom pasovalo, ale možno len preto, že som čítala predlohu. V podstate sa mi to páčilo. Na to, že ide o ruské fantasy, je to viac než solídna práca. Vychádzajú mi z toho 3*.