Noomi

Noomi

navždy pesimista

• 22.2.2013  19:45

Ako sa to dá urobiť tak na striedačku? 1.RE : skvelé, moje "hororové" začiatky, zbožňujem ten film. 2.Apokalypsa : WTF? 3.Zánik : skvelé, zbožňujem ten film! 4.Afterlife : WTF na entú!!!??? Uznávam, že Zánik ma skutočne príjemne prekvapil. Vizuál ma dostal, pár scén som sledovala s ústami dokorán (havrany nemali chybu) a občas som sa dokonca usmiala. Potešilo, veľmi potešilo. Škoda že tie dve časti vypálili tak ako vypálili, za istých okolností to mohla byť jedna z nezabudnuteľných sérií. Takto je to skutočne len ďalší výštek do vetra, na ktorý sa zabudne. Ale bol to rozhodne kvalitne natočený výštek a kým im to zarába, tak je všetko v poriadku.

• 16.2.2013  17:44

DOKONALÉ... môj prvý pocit a časom sa len umocňuje. Teraz mám chuť napísať aspoň desať ďalších superlatívov, tak aby to bolo trochu zaujímavé, pokúsim sa ich začleniť do textu. =) ...Jedna miestnosť, dvanásť mužov, film založený čisto na dialógoch, takmer nulová akcia a predsa napínavejšie ako ktorýkoľvek thriller. Otázka : Ako je to možné? Odpoveď : Dva dôvody : 1) Keď sa zrodí tak perfektný scenár, je možné všetko. 2) Keď sa stretnú tak úžasní herci aby odohrali ten ohromný scenár, nemožné sa zopakuje... Dá sa to pozerať so zatajeným dychom, dá sa pritom stáť uprostred miestnosti a kričať do telky, dá sa pri tom plakať, dá sa hnevať, dokáže vás to rozhodiť, ohromiť, prinútiť otvoriť ústa a nechať ich dokorán. Tak ešte zopár tých chvál : vynikajúce, úchvatné, obdivuhodne natočené. 5*

• 2.2.2013  19:41

Aby som to zhrnula. - Je to dlhé, kristepane, vyše dvoch hodín, to si robíte srandu. - Keby to aspoň celý čas držalo vyrovnané tempo, ale ono nedrží. + Pri tom je to však stále čarovné. + Prostredie je prenádherné a kamera si ho patrične vychutnáva. + Malý pohľad do histórie Francúzska. + Vynikajúci Léo Legrand, dobrý Gaspard Ulliel (dopozerala som to hlavne kvôli nemu a nebola som sklamaná). Plus na záver - krásna pieseň Devant Soi mi učarovala. Tak nejako mi z toho vychádzajú 4*.

• 31.1.2013  20:39

Skutočne zaujímavý počin. Rozhodne ma filmy a seriály z oblasti práva bavia, takže som prakticky od prvých momentov bola rozhodnutá dať pekné hodnotenie. Fajn, poviem to narovinu : dve hodiny som presedela v jednej polohe, absolútne zaujatá príbehom, vtiahnutá do deja a prikovaná k telke hereckými výkonmi. A keď som tak úprimná : nejaký Richard Gere sa mi do pamäte nevryl. Ale je tam Edward Norton a to čo predvádza je čosi fenomenálne. V jednej chvíli nevinné, bezbranné decuľa a v ďalšej hotový Hannibal Lecter. Pre mňa práve Prvotný strach započal názor, že Edward Norton je špička zástupcov mladšej generácie hercov, ovládajúcich Hollywood. Ostatné jeho filmy to len potvrdzujú a už len kvôli nemu sa to dá pozerať na viac krát.

• 27.1.2013  18:16
    Sinister (2012)

Najskôr Žena v čiernom, potom prišla Chata v horách. A teraz Sinister. Tri horory, ktoré ma v roku 2012 maximálne potešili. Naozaj výnimočný zážitok, asi ako keď som prvý raz videla Šiesty zmysel. Rovnako intenzívne, desivé, napínavé, silné, ponuré, atmosférické... oh. Tak krásne tradične strašidelné a pritom stále schopné skutočne vystrašiť. Také to staré známe ticho...ticho...ticho...a BUM!... ale zároveň vôbec nie nudné, ani fádne či neoriginálne. Skutočná hororová nádhera. Dobre, len ospevujem, ale fakt to za to stálo! Tak si to bežte pozrieť! No bežte!

• 19.1.2013  13:06

Pravdepodobne najlepšie spracovaný pokus o nastolenie atmosféry Búrlivých výšin. Ku koncu som už mala zimomriavky a Ralph Fiennes...ako...wau!!! Výborná výprava, asi nikdy neuverím, že tí herci sa po poslednej scéne večer prezliekli do džínsov a odišli domov či do hotela, pričom ráno zase prišli a stali sa z nich tie úchvatné postavy. Môj mozog to odmieta prijať. =) Obdivujem schopnosť natočiť príbeh napísaný pred 160 rokmi tak, akoby sa naozaj odohrával pred dvoma storočiami (pretože to sa v mojich očiach podarí len málokedy). A ešte viac si cením, keď sa film dokáže pridŕžať svojej slávnej predlohy. Stačí sa pozrieť na všetky verzie Grófa Draculu a mám chuť niekoho udrieť. 5*

• 18.1.2013  19:57

Zastávam názor, že na to, aby bol film dokonalý, nepotrebuje obsiahnuť túto dokonalosť nevyhnutne každý detail. Naopak, myslím, že snímka je vyváženejšia a pevnejšie utkaná práve s občasnými chybičkami krásy a keď to raz či dvakrát v tej enormnej stopáži trochu zakolíše...no, pravdupovediac, nezaujíma ma to a už vôbec to nedokáže ovplyvniť môj dojem z filmu. Pretože tak silný, emotívny, prepracovaný, až frustrujúco perfektne natočený príbeh sa nedá stavať na detailoch a nie každá scéna môže byť absolútne bez chybičky. Že to občas strácalo grády, alebo sa to plnilo zbytočnými rečami? A bez tých "rečí a zbytočných kecov" by to bolo, preboha, čo??? 7 hodín neustálej gradácie a akcie by všetkým bez mihnutia oka vybrakovalo mozog ako trojdňová prednáška o perspektívach klincov! Ako trilógia je to čosi neskutočné, neuveriteľné a zatiaľ neopakovateľné. Wachowski chceli odovzdať posolstvo - podarilo sa. Chceli priniesť čosi nové a prevratné, chceli dať príklad ďalším a ďalším filmom, ktoré sa Matrixom inšpirovali - podarilo sa. Chceli nám do troch filmov napchať všetky emócie, od radosti, cez depresiu až po hysterický smútok - podarilo sa (revala som pri tom viac ako keď zomrela Bambimu mama). Určite chceli zarobiť aj prachy, to sa vie a aj to sa im podarilo. Tak čo im možno vyčítať? Jednoducho 5*...prečo sa nedá dať viac?

• 15.1.2013  19:57
    Rammstein: Völkerball (koncert) (2006)

Rammstein je...sila, energia, štýl, rock, číra esencia dokonalosti...Brutálny koncert...

• 13.1.2013  12:28

Zbožňujem Kevina Smitha, ale myslím, že toto je jeho najslabší počin (aspoň čo sa komédií týka). V podstate je na tom dosť viditeľný jeho rukopis, no predsa len je to už v niektorých momentoch nezaujímavé, nudné a občas dokonca trápne. To som fakt nečakala, hlavne nie tesne po Clerks 2. Takže z mojej strany sklamanie, hoci Jason Mewes bol nezabudnuteľný ako vždy. 3* ...na Kevina Smitha nedokážem byť veľmi zlá.

• 12.1.2013  14:37

A klesáme nižšie...ešte nižšie...no, o trochu nižšie by hádam neuškodilo... Doteraz mi hravo stačila atmosféra na to, aby mali filmy zo série Underworld u mňa úspech. Pretože tak majú vyzerať skutočne moderní upíri. Aristokrati s tisícročiami histórie, žijúci mimo ľudský svet uvedomujúc si svoju výnimočnosť, upíri, ktorí sa nesnažia potlačiť svoju prirodzenosť. To sú v mojich očiach upíri a to všetko hravo spĺňala už len samotná Kate Beckinsale so svojou Selene. To všetko bolo, áno, páčilo sa mi. Ale toto ma veľmi, veľmi sklamalo. Už len svojím priblblým príbehom, o konci ani nehovorím, stopáž je kapitola sama osebe. 89 minút...no možno, ale s tým, že posledných 20 tvoria titulky. Absolútna zbytočnosť, škoda peňazí, času, námahy (hoci nebolo žiadnu vidieť)...Proste... eh...prakticky je tento film fakt blbina, ktorá nikomu nič neprinesie. Ani zábavu, ani napätie, humor, lásku, ponaučenie...nič. 2* za Kate a za miestami slušne natočenú akciu, ktorú som už ale videla stokrát a od filmu k filmu sa vôbec nemení.

• 5.1.2013  15:12

Asi to má svoj dôvod, že som to trikrát vypla na začiatku, kým som sa donútila pozrieť si to celé. Ono to v podstate nie je zlé, Bekmambetov dokáže vynaložiť enormné úsilie na vytvorenie neuveriteľnej vizuálnej stránky filmu. Ale to ostatné už bolo pochované pod tým, celý čas som mala ten pocit, že sa tvorcovia pokúšajú o ruský veľkofilmový blockbuster až príliš...až tak, že mi to vadilo. Čítam, že niektorí sa stratili v deji...mne to dejovo aj celkom pasovalo, ale možno len preto, že som čítala predlohu. V podstate sa mi to páčilo. Na to, že ide o ruské fantasy, je to viac než solídna práca. Vychádzajú mi z toho 3*.

• 3.1.2013  15:08
    Legie (2010)

"Ak sa zajtra už neprebudíš a ukáže sa, že dnešok bol tvojím posledným dňom na Zemi, budeš pyšný na to, čo si v ňom dokázal? Pretože ak nie, mal by si s tým rýchlo niečo urobiť." Ak by mi takýto nelogický žvást hovoril otec každý večer pred spaním, stala by sa zo mňa chodiaca depresia. Očividne si to celé osadenstvo Légie vzalo k srdcu a rozpútalo vojnu utápajúcu sa v sebaľútosti, starých krivdách a nostalgických príbehoch, ktoré nikoho v skutočnosti nezaujímajú a nie sú ani trochu nostalgické. Občas to vyzeralo ako na Stretnutí anonymných samovrahov a mňa tie kecy fakt nezaujímajú, hlavne keď malo ísť o akčný fantasy triler - ten horor v popise ma rozosmial. A nebol jediný. Babička lezúca po strope mi privodila päťminútový záchvat smiechu. Mimochodom, fakt sa tu stretli hrozne nesympatické herecké výkony (do toho neradím Paula Bettanyho - ja mám toho chlapa rada, nepomôžem si a tie bludy, čo vypúšťal z úst predsa nie sú jeho chyba). Všimol si niekto, ako sa tvári Lucas Black? Pretože sa netvári absolútne nijako! Stále má na tvári ten istý výraz...(rodí sa nám druhý Chuck Norris?) Keď túroval motor v Tokiu, nejako mi to nevadilo, jeho prázdny ksicht len odrážal podstatu filmu. Ale tu som to zniesla len tak tak. Scenár je jednoducho blud všetkých bludov. (TOTO NIE JE TEST..."Hmm...asi niečo testujú." --- "Čo to k...a je?" "Mraky! Čo by to bolo?" "Mraky nebzučia!"...) Od 12 minúty som celý čas len čučala, koľko ešte ostáva do konca filmu. Nuda, nuda, nudaaaa. Sorry za prípadné spoilery, ale tento film aj tak ničím nikoho neprekvapí. Po tomto teda u mňa žiaden Kazateľ nehrozí...

• 2.1.2013  18:22
    Loď duchů (2002)

Hromada ľahko predvídateľných, dokonca občas dopredu očakávaných ľakačiek teda nevyľaká. Nula za originalitu, nula za herecké výkony a celkový dojem by siahal kamsi do mínusu, nebyť asi dvoch scén, kde sa mi celkom páčila atmosféra. Keď sa ku mne dostala Chobotnica, myslela som si, že už to hlbšie nejde. No...tak ide! A sorry ale Loď duchov? Ten názov niekto aj myslí vážne? Desaťročné decko by vymyslelo niečo lepšie, ako Ghost Ship. Raz a stačilo.

• 28.12.2012  19:23
    Penelope (2006)

Film zlatý a zlatý a zlatýýý. Na viac sa asi nezmôžem. Môžem napísať, že je to odvážny psychologický triler sondujúci rozporuplné vnútorné bohatstvo hlavnej hrdinky pochované nepríťažlivým zovňajškom, útlakom spoločnosti a stereotypom všedných dní... ale to by bola somarina, pretože ten film je proste a jednoducho zlatý. Príjemný, zábavný, vhodný pre všetky vekové kategórie. Christina Ricci prekvapila, James McAvoy veru stojí za hriech, Reese Witherspoon neurazí. Všetko spolu rozprávkovo funguje. Také filmy môžem.

• 27.12.2012  16:00
    Cirque du Soleil: Alegria (divadelní záznam) (2001)

Óda na silu mladosti, čírej energie a moci v barokovom prevedení. Až sa hanbím priznať, kedy som to videla prvý raz. Neuveriteľne známy cirkus, ktorý poznajú snáď všade stvoril pred dvanástimi rokmi dielo Alegría a ja som to prvý raz videla... no včera aj to len čírou náhodou. A som z toho (ako to slušne povedať?) mimo... Pre mňa vrchol krásy a náročnosti skĺbený v 90 minútach absolútneho úžasu. Práve teraz si neviem spomenúť, aký film či vystúpenie malo pre mňa vyššiu umeleckú hodnotu ako Alegria. Totálne som sa do toho zamilovala a nevychádzam z údivu, kedže mňa dokáže na týždeň vyradiť aj obyčajná hodina ľahkej gymnastiky. V septembri sú v Bratislave...to aby som začala zháňať lístky...=)

• 23.12.2012  18:36
    Avengers (2012)

To bolo akcie...!...a efektov...a...akcie...! Dve hodiny ubehli a ja mám pocit, že sa tam len strieľalo, trieskalo a vybuchovalo. Ale aj tak to spolu akosi fungovalo. Len nechápem, prečo sú dnes záporáci tak kruto sexi? Ako mám fandiť parte namakaných superhrdinov, keď ma stále vyrušuje Lokiho krásny úsmev? Kde sa podeli časy, keď záporákom mohol byť len niekto holohlavý so zlou manikúrou (viď. Voldemort)? Každopádne ma to bavilo, hoci som tomu naozaj neverila. Spojiť takúto partiu aj vo filme, to je dosť odvaha a celkom sa podarilo. Z hereckých výkonov musím vypichnúť Toma Hiddlestona a Roberta Downeyho Jr. Ostatní tam ani nemuseli byť, aj tak boli okato zatlačení do úzadia. Avšak nevybrali zle, aspoň to nebola tak zoslonená práca ako Liga výnimočných. Vyvážená veľkofilmová zábavka.

• 23.12.2012  00:17
    Moucha (1986)

Ani neviem koľkokrát ma naplo. Úplne vážne som sa skoro doblinkala nad maskami z roku 1986. Mám rada staršiu tvorbu, vždy si rada pozriem Evil Dead, Hellraiser alebo Kruegerovky, no aby som bola úprimná, vždy sa nad špeciálnymi efektmi len pousmejem. Ale toto ma úplne dostalo. Nedá mi dať menej ako plný počet a to nielen kvôli maskám ( toho Oscara si fakt zaslúžili). Jeff Goldblum ma trochu zaskočil, takého mladého ho nepoznám, no bol rovnako skvelý (neviem, či bol aj pod maskou, no ak áno, tak klobúk dole - neviem si predstaviť ako v tom mohol niekto vydržať). Každopádne je to film výborný po všetkých stránkach a neviem, prečo som sa mu až doteraz vyhýbala. Druhýkrát už to nedám, takže hodnotím len subjektívnym pocitom po prvom zhliadnutí. A keďže ma to celú hodinu a pol nenudilo a odniesla som si poučenie, že všetky muchy treba rýchlo zabiť, dávam 5*. Mám pocit, že sa mi o tom bude snívať...

• 16.12.2012  16:54
    127 hodin (2010)

Kamarát mi nedávno povedal, že sa mu film 127 hodín nepáčil, pretože sa tam nič nedialo. A ja nedokážem pochopiť ako to, že nevidel to čo som videla ja. Že vôbec existujú nejakí ľudia, ktorí nevidia čo všetko sa v priebehu hodiny a pol v tom filme udialo. Ten príbeh je jednoducho...neuveriteľný. Nedokážem objektívne zhodnotiť prostredie (hoci bolo nádherné), hudbu (a že bola skvelá), herecký výkon v hlavnej úlohe (pre mňa nezabudnuteľný), pretože keď som prvý raz videla tento film, celý čas som sa len modlila, aby sa z toho dostal. Hoci som vedela, že sa dostane, psychicky ma to úplne zdeptalo. Ohromilo ma kam až môže siahať ľudská túžba po živote a donútilo ma to zamyslieť sa nad mnohými vecami. To pre mňa ten film znamená. Čo tam po scenári? Kašlať na prácu s kamerou! 127 hodín je film s príliš silným príbehom na to, aby som sa zaoberala niečím takým. Ale čo sa čudujem? Keď sa do niečoho pustí Danny Boyle, tak to stojí za to...

• 11.12.2012  18:50

Pokúsim sa obrániť to hodnotenie. Je pravda, že príbeh je umelý, neoriginálny, na niektorých miestach dokonca stupídny a občas sa môžu rumunské kulisy zdať beznádejne nízkorozpočtové, scenár sa ani neoplatí hodnotiť a...prakticky by ten film fakt nestál za nič. Ale keď sa na to pozriem z druhého hľadiska, tak tie nízkorozpočtové kulisy z Bukurešti sú naozaj netradičné, krásne, starobylé a tajomné. Potešil ma aj fakt, že som sa nemusela dívať na uslintané vypĺznuté príšery, ktoré sú nazývané "plnohodnotným vlkolakom". Nech mi nikto nehovorí, že je lepší pohľad na absolútne neuveriteľnú počítačom spackanú beštiu ako na nádherného dravého vlka. Takže z príbehového hľadiska nula ale z audiovizuálneho to u mňa proste vyhralo.

• 9.12.2012  16:40

Bruce Willis nemusí nutne len zachraňovať planétu vŕtaním do asteroidu, či naháňať grázlov v dotrhanom, kedysi bielom tielku. V Šiestom zmysle ukázal celkom inú tvár a zvládol to bravúrne. Vo filme mu pomáhal neuveriteľný Haley Joel Osment, vynikajúci scenár, tajuplná hudba, na zabitie desivá atmosféra a dokonalá réžia. Nemám čo vytknúť a takých filmov je málo, nieto ešte filmov takéhoto razenia. Nezabudnuteľný zážitok a bez zbytočných rečí päťhviezdičková práca.

• 9.12.2012  11:46

Nijako zvlášť neholdujem romantickým filmom, ale tento jeden ma úprimne dostal. Svojou priamosťou, otvorenosťou, krásou a všetkým, čo vyžaroval. Pozerať to v originálnom znení je pre mňa zážitok, zbožňujem britský akcent. Doteraz to nechápem, ja jednoducho nemám rada romantické filmy. Všetky sa mi zdajú na jedno kopyto, plné klišé, neoriginálne a prehnane teatrálne. Ale toto...možno to bolo rovnaké a pre mňa predsa iné.

• 4.12.2012  18:21

Trochu Osudového dotyku, prikoreniť to štipkou Zvieracej kazajky a voilá...je z toho toto. Hudba bola skvelá, možno až príliš dobrá na tento film, Ryan Phillippe na spapanie ako vždy a...celkovo som sa ani nenudila.

• 2.12.2012  10:51

Príjemný, pohodový film na sobotňajšie upršané popoludnie celý poprešpikovaný vtipom a energiou. Herecké obsadenie môžem len chváliť, hneď ako som videla Paula Bettanyho, vedela som, že to bude super. A akonáhle sa zjavil James Purefoy, aj keď len na chvíľku, bolo rozhodnuté a dávam štyri hviezdičky. Bavila som sa, čas pri tom len tak letel a kedykoľvek si to pozriem znovu.

• 2.12.2012  10:37
    Daredevil (2003)

Pred dvoma rokmi som to v polovici znudene vypla a dopozerala som to až včera. Musím len skonštatovať, že som o nič prevratné neprišla a druhý krát si to už nepozriem. Fakt nemám rada Bena Afflecka, sorry všetkým, ktorí ho radi majú.

• 26.11.2012  20:14

Je až na neuverenie, ako môže byť čosi tak vynikajúce a pre mňa absolútne nenápadné. Dostala som sa k tomu náhodne, tak, že som proste ráno zapla telku. Potom si už len pamätám, ako som zamrzla pred obrazovkou a omeškala vlak, pretože som sa od toho nemohla odtrhnúť. A vtedy mi to bolo totálne jedno. Výborne natočený film s nádhernou hudobnou kulisou a výnimočnými hereckými výkonmi. Paul Bettany ma prekvapil tak ako už dávno nik a poviem pravdu - z toho chlapa som takmer nespustila zrak.

• 26.11.2012  15:23
    Kauzy z Bostonu (TV seriál) (2004)

Seriál, do ktorého sa dá zamilovať hneď od prvej časti (vlastná skúsenosť)! James Spader je osobnosť, s ktorou nič iné nenarobíte, len ho začnete zbožňovať a jeho Alan Shore je postava, ktorá by si zaslúžila oveľa viac priestoru ako dva celé seriály (čo tak ešte jeden?). Počúvať tie jeho perly, za to stojí vidieť všetky časti. Do absolútnej pohody a dobrej nálady ma dokáže dostať len pár seriálov a Bostonské zločiny sú jedným z nich.

• 26.11.2012  14:45

Ostala som trochu v šoku z hodnotení a komentárov na Da Vinciho kód. Faktom je, že som vášnivá čitateľka a tak sa mi samozrejme jedného dňa dostala do rúk aj kniha Da Vinciho kód. Rovnako je faktom, že po dočítaní knihy som bola neuveriteľne zmätená a ohromená (čítala som ju plus-mínus deň a pol). Až som sa triasla od nedočkavosti, keď som sa dozvedela, že práce na filme sú v plnom prúde, čakala som hlavne ako ten film (doslova) dodrbú, nehľadiac na Zimmera alebo hviezdne obsadenie, nehľadiac ani na to, že čoho sa dotkne Tom Hanks, to sa zmení na zlato. Jednoducho som neverila, že by film mohol spĺňať všetko, čo obsahovala tá fenomenálna kniha. Ale ostala som nanajvýš prekvapená a musím povedať, že to bolo asi najväčšie prekvapenie za posledných pár rokov. Ten film má všetko. Striktne sa pridržuje knihy a nevynecháva veľa vecí, hercom by som v strede filmu uverila aj predpoveď na koniec sveta, prostredie je nádherné, tempo skvele rozložené, hudba fenomenálna... Nevravím, že je to stopercentný film, ktorý vám obráti svet hore nohami, ale má na viac ako dve či jednu hviezdičku a to bez debaty.

• 25.11.2012  16:33

Tretie časti dokážu občas všetko len pokaziť. Jediné plus tohto filmu je, že to vlastne dokázal a tvorcom sa investície vrátili. Ale keby sme sa mali riadiť len podľa toho, netočili by sa žiadne novinky, len samé pokračovania úspešných sérií a dnes by sme v telke čučali na "Matrix 13 : Neo dies...again".

• 25.11.2012  12:24

V podstate by to predstavovalo dokonalý film, keby som bola nenáročný divák, hltajúci každú novinku a žijúci na akčných naháňačkách odsúdených na komerčný úspech už len kvôli výške rozpočtu. To ja ale nie som. A k tomuto mám veľa výhrad. Načo vôbec do filmu strkať hercov, keď nič nerobia? Ani poriadne nehrali, všetky výkony boli kŕčovité a váhavé. Aj tí, ktorí mali hrať neistých, boli neistí až príliš a hneď v druhom okamihu zachraňovali svet. Och, aká to transformácia. Príbeh má istý potenciál, ktorý ostal nevyužitý a je to veľká škoda. Takže za mňa tri a to som ešte dobrá.

• 24.11.2012  12:54
    Solomon Kane (2009)

Historická atmosféra sa vždy Britom vydarí, asi to majú v krvi. Pár slabých momentov vyrovnávajú úžasné kulisy a neuveriteľne krásne prostredie. Je pravda, že koniec je veľmi ľahko predvídateľný a trošičku gýčový, ale zase James Purefoy je skvelý a konečný dojem ostal viac než dobrý.