Noomi

Noomi

navždy pesimista

• 22.11.2012  15:51

Neuveriteľná atmosféra. Milujem horory, zvlášť duchariny a toto je veru kvalitne natočená ducharina. Daniel Radcliffe sa ozaj blysol. Áno, možno príbeh nie je ničím zaujímavý ani originálny, ale to spracovanie je jednoducho skvostné. Veď si to len prehoďme, dostali by sme originálny príbeh bez štipky atmosféry, suchý, fádny a nezaujímavý. Nech je ten príbeh aj diamant medzi kameňmi, bez svojho lesku nezažiari. Preto v tomto prípade je pre mňa Žena v čiernom jedno z najkrajších prekvapení roku 2012.

• 22.11.2012  15:38
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Najlepší upírsky seriál. Kam sa hrabú nejaké Upírske denníky, keď existuje True Blood? S každou časťou príde niečo nové, každá séria odhalí celé spektrum možných scenárov na tie ďalšie série a množstvo nových čarodejníc - vlkolakov - meňavcov - upírov - Autorít - víl - duchov a neviem čoho všetkého ešte. Základ v knižnej sérii je výborný, herecké výkony viac než solídne a nových situácií a zápletok len pribúda. Že vraj je tam toho veľa...a ja vravím že nie! Je to zmiešané v tom správnom pomere a mňa to už päť rokov baví a neprestáva baviť.

• 22.11.2012  15:30

Kedy už ľudia pochopia, že sľubná značka nestačí? Že sa to volá Wrong Turn, to ešte neznamená, že sa z toho posadím na zadok. Mimochodom, ani predošlé časti neboli ktovieako svetoborné a nezabudnuteľné, tak nechápem, kam takýmto nezmyslom mieria??? Asi by som ani nemala hodnotiť, lebo som to proste nedopozerala. Ale hnevám sa, tak si to musím niekde vybiť.

• 22.11.2012  15:13
    The Divide (2011)

Po dopozeraní som bola trochu zmätená. Fakt je, že si to štvorhviezdičkové hodnotenie nezaslúži ani zďaleka, ak si to porovnám s ostatnými filmami, ktoré som týmto počtom hviezd hodnotila. V každej scéne by som našla chybu, nezrovnalosť, občas aj čistý nezmysel a fakt som nepochopila, čo sa vlastne stalo a prečo to dopadlo tak ako to dopadlo. Ale na druhej strane film oplýva obrovským množstvom emócií, ktoré sa nedajú ignorovať. Bolo mi zle a mala som pocit, že z toho každú chvíľu dostanem depresiu a kedže sa zdá, že práve o to tvorcom šlo (s prihliadnutím na veľké množstvo chýb v príbehu), snímka splnila svoj účel dokonale. Okrem toho, nikdy som si nemyslela, že ma Milo Ventimiglia presvedčí o svojej temnej stránke. V tomto filme sa mu to podarilo. Tak dajme tomu, že tam tie štyri nechám. Ale pozerať to druhýkrát, to sa už nestane.

• 17.11.2012  19:25
    Dylan Moran: Monster (TV film) (2004)

Ako môže byť niekto takto dokonalý? On je...chodiaca legenda a pritom sa o to ani sám nesnaží, možno o tom ani nevie! Je jednoducho sám sebou, s ničím sa nehrá, proste si len príde na javisko, začne rozprávať a ja len čumím! A nemôžem dýchať od smiechu. =) Dylan Moran nikdy nehral Bernarda Blacka - on ním bol od začiatku a stále ním je! Žiaden človek by tak vytrvalo nemohol hrať stále jednu postavu, on je fakt taký! A to je na ňom najlepšie. Už som počula názory, že je príliš afektovaný, čudný a dokonca trápny (je trápne už len napísať takýto nonsens) ale on je presný opak... A potom ho nemilujte! =) Monster je pre mňa vrcholom stand-up vystúpení. Jimmy Carr, Gad Elmaleh či iní...existuje veľa dobrých stand-up komikov, ale asi som sa pri nikom nedostala do takej pohody ako práve pri Moranovi.

• 17.11.2012  19:05
    Machři a šprti (TV seriál) (1999)

Pohodový seriál, ktorý sa na nič nehrá a ktorý má len jednu vadu a síce že nemá viac častí. Kam sa oproti tomu hrabe akési Glee...

• 27.10.2012  19:48

Je pravda že nápad to bol celkom dobrý, ale nevyužitý. Po 15 minútach som si pri tom začala listovať v časopise, ďalšiu hodinu som hrala online poker a že je koniec som zistila až vtedy, keď ma na to upozornila No Reflection od Mansona, ktorú tam strčili k záverečným titulkám. Zároveň je to asi jediný dôvod tej osamotenej hviezdy, inak by svietil odpad. Pozdravujem Bradleyho Parkera : si zabil!

• 20.10.2012  23:35

Bála som sa toho a zároveň som sa nemohla dočkať. Malo to svoj dôvod a absolútne nie som sklamaná. Päť hviezdičiek a vôbec nie za to, že je to Červený trpaslík, ale za to, že je to ten Červený trpaslík, ktorého poznám a milujem (pevne dúfam, že si každá časť kvalitu udrží, asi by som neprežila, keby som mu musela odobrať hviezdu...)........ A teraz, keď už som si pozrela všetky časti X (najmenej 20 krát), môžem len konštatovať, že žiadna hviezda dole nepôjde. Som nadšená a od radosti sa až trasiem v ústrety 11.sérii! =D

• 13.10.2012  19:03
    Temné patro (2008)

Fínsko nie je žiadna hororová veľmoc, takže som od toho moc nečakala. Lordi si zrejme chceli splniť sen a natočiť vlastný horor, keď už vyzerajú tak ako vyzerajú. Podaril sa im celkom solídny kúsok s fajn atmosférou, len príbeh je celkom zabitý. Ale má to čosi do seba a v podstate som ani nebola sklamaná. Tak za snahu a za to, že Fínsko neskonale milujem a Lordi môžem 3 hviezdičky. (ale nech to neskúšajú znova...)

• 13.10.2012  18:48

Prvé časti a vôbec celá prvá séria je hrozne suchá a nezaujímavá. Akonáhle sa tam však objavil David Spade ako CJ, začalo ma to neskutočne baviť. Celkom pri zmysloch odporúčam preskočiť celý začiatok, nestojí za hlbšie skúmanie.

• 13.10.2012  16:25
    The Graham Norton Show (TV pořad) (2007)

Dokonalé, perfektne vtipné, originálne a niektoré časti sú jednoducho nezabudnuteľné. Graham je môj kráľ v talkshow, všetci americkí hostitelia a moderátori sa majú čo učiť! Británia vedie tak 1000:0...=)

• 7.10.2012  18:52
    Rubber (2010)

Aj obyčajná guma má svoju dušu. Chce spoznávať nové veci, chce sa sprchovať a v neposlednom rade sa pomstiť za ohavné vyvraždenie svojich sestier. Toto si priam pýta pokračovanie.

• 7.10.2012  18:41

Čo bolo skvelé : Aaliyah, Stuart Townsend, miestami atmosféra, hudba, hudba...a hudba. Čo ušlo : scénar, občas aj Vincent Perez. Čo to pochovalo tak hlboko, že by sa z toho už žiaden poriadny upír nevyhrabal : celkovo plytký, nezaujímavý príbeh (upír sa cíti sám - no bóóóóže, tak si proti sebe poštve celú upírsku komunitu, len aby sa mu uznalo, že mal pravdu, viac v tom nevidím), Marguerite Moreau (na ňu len zabudnúť a viac si nespomenúť) a k tomu ešte fakt, že by to podľa všetkého malo pochádzať z predlohy Anne Rice (to, verte či nie, filmu naozaj uberá, veď každý sme čakali čosi podobné Interview s upírom a keď sa dostavilo toto...no sklamanie sa pretavilo do hodnotenia).

• 28.9.2012  18:00
    Thor (2011)

Ja tomu nedokážem dať viac. Chris Hemsworth je síce kusanec a sympaťák, ale Thor - to je len chodiace sebavedomie, ktoré mi šlo parádne na nervy. Po pol hodine som mala celého Thora v paži a radšej som sa sústredila na Lokiho a dianie v Asgarde (Tom Hiddleston bol perfektný). Čas pri tom síce ušiel rýchlo, ale nijako ma to neoslovilo. Do očí bijúce počítačové bitky mi tiež nepridali pokoj na duši. Na druhej strane je ale Asgard krásne vykreslené miesto, kontrast medzi svetmi je dokonalý a miestami je to dokonca vtipné. Však len mimozemšťan si môže prísť do obchodu vypýtať koňa. My ho za to zavrieme do malej izbičky a obviníme z toho, že používa neregistrovaný zbrojný systém. Ale keď už, tak chválim zakončenie. Bodaj by tvorcovia nechceli dvojku, keď im z toho idú také prachy.

• 26.9.2012  17:25
    Lovci duchů (TV seriál) (2005)

Keby som nemala rada tajomstvá, záhady a všetky možné hororové monštrá, pozerala by som to aspoň kvôli Deanovi a jeho hláškam. Ale ja rovnako zbožňujem aj tú hororovú trošku, ktorou je seriál obohnaný, preto som už pár rokov beznádejnou fanynkou Supernatural (kedysi som sa budila o tretej ráno, aby som si mohla pozrieť novú časť s blbým slovenským dabingom). A aj keď už o chvíľu príde ôsma séria, stále ma to neomrzelo a vždy si to rada pozriem. Scénar je jednoducho skvost, len škoda toho, že to miestami pokrivkáva. Je však úžasné, že aj po siedmych plnohodnotných sériách si to chalani stále užívajú, tvorcovia nepoľavujú v snahe natočiť kvalitný materiál, scenáristi makajú odušuspasenú a stále sa vynárajú nové a nové problémy, stále má kto zomrieť a vstať z hrobu, stále sa dokáže objaviť nový anjel a démon, nový duch a prízrak a iná obludnosť. A ja chcem stále viac...pretože keď raz začneš, už nemôžeš prestať...

• 26.9.2012  17:14

Po dlhom-predlhom čase sa objavil horor, ktorý mi ponúkol absolútne, perfektné "všetko". V dobe, keď už sa zdá, že hororové filmy nedokážu prísť s niečím novým a väčšina "novodobých hororov" je na smiech, tento sa ani nesnaží tváriť vážne. A konečne poriadny záver!!! Žiadnych tristo otvorených koncov pre tisícky možných pokračovaní, ktoré by to všetko len zničili. Bola som taká šťastná, smiala som sa, užívala si to. Keby sa raz za čas objavilo čosi podobné, vôbec by som nebola proti.

• 26.9.2012  17:01
    Memento (2000)

Moj absolútny top čo sa týka kriminálok. Lepšiu zatiaľ nepoznám. Je fantastické sledovať ako sa film doslova rozbíja na kúsky namiesto toho, aby sa skladal dohromady. A aj tak to akýmsi zázrakom stále dáva zmysel a tvorí to dokonalé dielo. Christopher Nolan ma nikdy neprestane prekvapovať. Guy Pearce, Carrie-Anne Moss, vynikajúce a originálne rozprávanie deja, nápad a strhujúca atmosféra, to všetko ma prikovalo k telke a ani na chvíľu ma to nechcelo pustiť. Priznám sa, že som si to hneď musela pozrieť znova, lebo po prvom raze som bola poctivo domotaná. Ale tak či tak z toho vzišlo čosi výnimočné. Kiežby sa točilo viac takých filmov...

• 15.9.2012  18:14
    Armageddon (1998)

Ja viem, opäť raz amíci zachraňujú celú Zem (aby to vyjadrili, na jednu minútu zostrihali obrázky z Francúzska, Talianska, Tokia a ...Bangladéšu? Zvyšných 150 minút bojovali len sami za seba...). Ale aj keď je to tak okato americký film, páči sa mi. Má to výborné obsadenie, veď si len prečítajte kto tam hrá - začnite Bruceom Willisom a zastavte sa až pri Peterovi Stormare (už len kvôli nemu to stálo za to). Vlastne som polovicu filmu preplakala a nech je to už akékoľvek klišé a hlúpe a proamerické a neviem aké - hral tam Steve Buscemi a jazdil na jadernej hlavici... Nestojí vám to za ten pohľad? Okrem toho to má perfektný soundtrack, výborný koniec a nápad tiež nie je na zahodenie. Ako oddychovka geniálne.

• 15.9.2012  17:19
    Pterodaktyl (2005)

Smiala som sa. Tak by som asi mala dať aspoň tú jednu hviezdu...Ale...nieeee, nechám to tak.

• 14.9.2012  21:39
    Hamlet (TV film) (2009)

Skutočne luxusné, nevšedné a mimoriadne zaujímavé, moderné, novodobé spracovanie Hamleta. David Tennant je tu absolútne dokonalý, skutočne sa stal Hamletom a je vidno, ako si to užíva. Videla som tri spracovania tejto hry a až v tejto štvrtej variácii som našla perfektného Hamleta. Je to znepokojivé, dramatické a pritom aj komické a v určitom zmysle bizarné. Dokonalé... pre moju obľúbenú Shakespearovku len 5*!!

• 14.9.2012  21:28
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

A ďalší britcom z mojej TOPky. Ten, ktorý celý môj fanatizmus okolo britského humoru naštartoval...Seriál o dvoch trochu pošahaných IT týpkoch zavretých v suteréne spoločnosti ďalšieho pošahaného týpka. No nesmiem zabudnúť ani na Jen a už vôbec nie na Richmonda. Skvelé gagy, úžasne vykreslené postavy, vynikajúci námet a najlepšie spracovaný. Boh nech ochraňuje Grahama Linehana. Škoda, že je tých častí tak málo, aj keď je pravda, že ku koncu už trochu strácajú dych. Ale aj tak : "Kabelku byste neukradli. Auto byste neukradli. Ani dítě byste neukradli. Policistu byste nezastřelili... a potom neukradli jeho přilbu... nevykonali do ní potřebu... neposlali byste ji vdově... a pak ji znovu neukradli! Stahování filmů je krádež!"

• 14.9.2012  21:11
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

„Jenom sympaťáci umírají mladí!” No povedzme si na rovinu, ktorý fanúšik Červeného trpaslíka si nikdy nedal Maratón Red Dwarf alebo sa nepokúsil ukuchtiť kura Vindaloo??? Bez toho si už ani rok neviem predstaviť. Červený trpaslík je jeden z najgeniálnejších sitcomov všetkých čias. Ach, ten suchý humor...tomu sa nič nevyrovná. Seriál si nemožno zamilovať po jednom či dvoch dieloch. Človek potrebuje vidieť aspoň dve celé série aby tomu prišiel na chuť a je pravda, že to buď začne neskonale zbožňovať, alebo to jednoducho znechutene vypne a bude sa snažiť zabudnúť na to, že pri tom premárnil drahocenné minúty života... Ja už asi navždy budem patriť k prvej skupine a musím podotknúť, že zo širokého okruhu mojich známych som na Červeného trpaslíka nenahovorila nikoho a občas som si vyčastovala poznámku, že som chorá keď sa mi čosi také páči. A viete čo? Je mi to jedno...ten seriál bude mať vždy v mojich očiach najvyššie hodnotenie. Je to trápne?...áno. Je to nelogické?...áno. Je to občas hlúpe?...och, áno. Je to neskonale božské?...bez debaty... Seriál si našiel svojich skalných fanúšikov, vyznávačov, dokonca fanatikov. A to má svoj dôvod. Lister: "Co to proboha dělá Mahátma Gándhí? A proč cvičí boj zblízka s jeptiškou?" Rimmer: "To není jeptiška. To je podplukovník Matka Tereza."

• 13.9.2012  19:34
    Vrána (1994)

Nádherné spracovanie pôvodného komiksového príbehu. Alex Proyas vytvoril úžasný gothický svet s nenapodobiteľnou atmosférou (nech už sa o to pokračovania Vrany snažili ako len chceli, nikdy sa tá atmosféra nevrátila). Je to síce klasický príbeh o pomste a možno naoko vyzerá, že nemôže ponúknuť nič nové, možno pôsobí ako tuctový akčňák, ale nie je to tak. Vo Vrane čosi drieme, Vrana má svoju dušu, hĺbku, je to dokonalé zobrazenie temného sveta tam vonku popretkávané tajomnom. Film poznačený tragédiou. Brandon Lee si nezaslúžil zomrieť tak mladý práve v čase, keď sa len začínala jeho kariéra. Verím však, že s tým, čo dokázal, by bol spokojný a že by ho čakala veľká budúcnosť. Odpočívaj v pokoji...

• 13.9.2012  14:26

Famózny príbeh o ľudskej hlúposti a realite. Brilantne obsadení herci - Edward Norton a Edward Furlong mi vzali dych (v prvom prípade je to tak vždy ale Furlong ma naozaj prekvapil). Celý film bolí, doslova sa prenáša tá bolesť priamo na diváka. Tento film ani nepotrebuje zvlášť obsiahle recenzie, komentáre alebo kritiky. Ja nepotrebujem žiadne politické rozpitvávanie a diskusie o súčasnom stave rasizmu vo svete. Stačí si ho len pozrieť a človek to pochopí. Svet sa ním nezmení a nič nebude lepšie, ale každý by ho mal vidieť a urobiť si vlastný názor. Pri finálnej scéne som hystericky plakala, nebolo možné ma utíšiť. Kult hákového kríža je jedným z mojich najsilnejších filmových zážitkov a pre mňa je nemožné dať mu nižšie hodnotenie ako päť hviezdičiek.

• 13.9.2012  13:37
    Black Books (TV seriál) (2000)

Tu asi naozaj platí, že v najlepšom treba skončiť. Ale je to také smutné, že viac Black Books už nebude... Perfektný sitcom plný pravého britského humoru. Kto pozná povedzme IT Crowd, Červeného trpaslíka alebo Čiernu zmiju, Black Books je len logickým pokračovaním. Jeden z najlepších seriálov, ktoré môžem sledovať v jednom kuse a kedže je tých častí tak málo, videla som všetky už aspoň stokrát. Som proste fanatička na britský humor. Dylan Moran je hrdina!! Mať na výber viac hviezdičiek, dám mu všetky... Deratizér: "Tak, nechte mě hádat. Myši? Ne. Počkat. Máte šváby." Bernard: "Jo máme. Ale nedotýkejte se jich, naštvalo by to netopýra."

• 13.9.2012  13:27
    Sanatorium (2004)

Ani tomu poriadne nerozumiem. Naozaj to natočil Pascal Laugier? Ten, ktorý má na svedomí Martyrs? Tomu neverím... Sanatorium má na jednej strane nezabudnuteľnú atmosféru, skvelú hudbu, výbornú kameru, neuveriteľne dobré prostredie a stovky možností ako ho využiť (neúspešne). A na strane druhej otrasné herecké výkony, bludný scenár, nezaujímavý príbeh a milión hororových klišé. Na svojom hodnotení môžem len trvať.

• 13.9.2012  13:15
    Noční let (2005)

Prvá polovica filmu v lietadle je pre mňa nezabudnuteľným, nervydrásajúcim návalom napätia a očakávania. Naháňačka po letisku a posledné minúty a lá tínedžerská vyvražďovačka už boli slabšie (aj keď si neviem predstaviť, ako by sa to dalo ukončiť inak). Wes Craven akoby si občas spomenul na pár svojich predošlých filmov a musí sa uznať, že atmosféru vie stále vytvoriť viac než solídnu. Ale celý film si pre seba kradne Cillian Murphy. Za to, že je ten chlap dokonalý a absolútne úchvatný vo všetkom, do čoho sa pustí, dávam štyri hviezdy. Ak chcete vidieť skutočný, nefalšovaný a plný talent schopný premeniť sa na všetko, čo mu scenár prikáže - pozrite si Nočný let s Cillianom Murphym. Hneď! Už aj!!

• 13.9.2012  12:59
    To (TV film) (1990)

Nie...nie nie nie. Prečo sa vždy nájde niekto, kto zničí fenomenálnu prácu Stephena Kinga podpriemerným televíznym filmom? Detská časť - neskutočná, napínavá, dobre natočená s perfektnými hereckými výkonmi. Ale tá druhá polovica... kristepane, načo? Prečo sa do toho vôbec niekto púšťal? Stačilo mi to vidieť raz a už nikdy viac si to nepozriem, radšej sa znova prehryziem vyše tisíc stranovou knihou. K tomu, aby som si tento film vôbec chcela pamätať prispel len Tim Curry a decká, na zvyšok už radšej ani nemyslím, ale dodnes mi je ľúto, že jedna z najlepších Kingoviek sa nedočkala lepšieho spracovania. Tá kniha by si to zaslúžila. No...možno raz...

• 13.9.2012  12:49
    Ti druzí (2001)

Atmosféra bola neopakovateľná a aj keď som to už videla veľakrát, zakaždým mi naskočia zimomriavky. Načisto vynikajúci horor.

• 13.9.2012  12:41

Uletená komédia prešpikovaná rockovou klasikou? Kedykoľvek a s radosťou!! FIlm pobavil a donútil ma dva týždne počúvať len KISS...