Anduril

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 5.12.2016  23:50
    October Baby (2011)

Super film. Dobrá myšlienka. Pekne podaná, s dobrými hercami a ich výkonmi, pekná hudba v pozadí. Občas mi prišiel až moc idealizovaný, ale presne takéto filmy padnú dnešnému človekovi dobre. Keď mnoho filmov a seriálov podáva ľuďom mainstrímový pohľad na život, prečo im neukázať aj ten kus náročnejší, ale správny pohľad. Už len, to že ten film nenechá nikoho nestranného je dobrý znak. Byť vás naštve, alebo nadchne. Určite ho odporúčam pustiť mladým, dievčatám aj chlapcom. Dievčatá to môže povzbudiť k pekným vzťahom a materstvu. Pre chalanov sa tam nájde fajn vzor otca (ktorý vytočí, možno rozhodne nespravodlivo, zle zareaguje... ale vie si priznať svoju chybu, vie sa ospravedlniť, dá svojej rodine pocítiť, že ju miluje a nielen pre nich zarába prachy...) aj priateľa. Pre mňa bol super povzbudivý, dúfam, že bude aj pre vás.

• 30.11.2015  18:52

Tento film bol pre mňa naozaj milým prekvapením. Nečakal som taký dobrý dej, super vizuálny dojem (teda s tými robotmi - zabijákmi sa mohli viac pohrať), herecké výkony, hudbu, strih, vtipy ... Proste na mňa vplýval veľmi optimisticky a pozitívne. Niečo na tom pozitívnom myslení a ľuďoch čo vedia mať sny bude. Naozaj ho odporúčam pozrieť s nejakou skupinou mladých a trochu sa o ňom aj porozprávať (najmä o tom pozitívnom prístupe k životu). Podá mňa je vhodný pre všetky vekové kategórie, ale asi na prvý stupeň ZŠ by som s ním už neišiel... Naozaj vám prajem ten pekný pocit po takomto filme.

• 30.11.2015  18:43

Pekná akčná zábava, s mnohými dejovými zvratmi, dobrou hudbou a nevyspytateľnými hereckými výkonmi. Tom Cruise odviedol klasickú dobrú prácu, prekvapením pre mňa však bola Rebecca Ferguson, tiež svoju rolu zahrala veľmi dobre. zabudnúť nemôžem ani na hlavného zloducha, ktorý to zahral s "anglickým" pokojom... teda aspoň ja som im to uveril. Ostatný boli super kulisa na odľahčenie deja. Mnoho myšlienok však od tohoto filmu nečakajte, iba trochu relaxu a zmenu myšlienok pri kvalitnej akcii. Je to aj pomerne (na dnešné pomery skoro ideálne) slušný film. Takže tak, mladý od 15 rokov sa podľa mňa, dobre zabavia... ale na diskusia nič.

• 31.3.2015  17:42
    Zvrat: Washingtonovi špioni (TV seriál) (2014)

Zaujímavý seriál. Celých desať dielov mi prišlo nejak tak úvodných ... keď sa to už konečne všetko rozbehlo, séria sa skončila. Herecké výkony sú pre mňa zaujímavé aj vypracované charaktery. Zaujal ma hlavne vývoj hlavnej postavy (zo strachoputa sa stáva postupne špión). Čo ma tam však štve je milenecký trojuholník. Zdá sa mi tam vložený na silu. A ešte škoda tých posteľových scén, bez nich by som dal ešte o jednu * viac. Prečo ho pozerať? Pretože ma zaujalo toto obdobie našich dejín, aj keď neviem na koľko je tam vyobrazené verne. Ale násťročných tento seriál asi moc nezaujme.

• 9.2.2015  22:36

Jedna z tých lepších romantických komédií čo som videl. Herecké obsadenie mi nevadilo, hudba bola fajná, príbeh a nápad nenudil a pobavil. Ale nič extra tu nenájdete... Mladí, najmä dievčatá, od 15 rokov by sa mohli na tom pobaviť. (aj keď sa tam občas vyskytnú trápne americké myšlienky...)

• 9.2.2015  16:11

Film so zaujímavým námetom, príbehom a spracovaním. Jedna z tých lepších komédií tohoto žánru, s dobrým hereckým obsadením a výkonmi. Škoda tej rozvláčnosti, niektorých hlúpych a hluchých scén (kvôli nim odporúčam vek divákov na 18 +).

• 9.2.2015  16:07

Ničím zvláštny a výnimočný animák. Škoda, pretože sa mi páčili myšlienky o priateľstve. Určite by sa to dalo zvládnuť aj lepšie.

• 30.1.2015  10:48

Super scifi jazda od Marvelu. Celú dobu som proste iba slintal nad špeciálnymi efektami, hereckými výkonmi, humornými hláškami, príbeh tiež stál za to. Proste to bola jedna zábavná jazda, ktorá mi fest rýchlo ubehla a skončila. Odporúčam to všetkým vekovým kategóriám, ktorým nieje scifi úplne cudzie.

• 29.1.2015  18:27

Rozprávka s pekným námetom a potencionálom (Taký náš pán zverov). Ani jedno však nebolo využité na 100%. Herecké výkony iba priemerné, príbeh zdĺhavý... Keby som ju nepozeral s dobrou partiou, tak by som sa asi riadne nudil. Bavili ma však zábery na peknú prírodu a hlášky hlavného hrdinu. Podľa mňa na hlavného hrdinu z rozprávky bol riadne drzý a nevďačný. Mladých baviť určite nebude... Jednu hviezdu dávam ako bonus za našu, stredoeurópsku réžiu a obsadenie.

• 29.1.2015  18:17

Proste milujem filmy s touto tématikou. A keď sa tam blysnú dobré a uveriteľné herecké výkony, znesiteľný príbeh a dej, pekná myšlienka o týme a živote mladých športovcov, super zábery zo zápasov, a v pozadí výroky z biblie... tak mi proste všetky tie záporné stránky zaniknú. Je to proste super film určený pre mladých (od 12 rokov), najmä chalanov - športovcov. Kúsok pre motiváciu, a k utuženiu týmu. Klobúk dole pred odvahou natočiť v tejto dobe aj film podobného rázu.

• 29.1.2015  15:43
    Patriot (2000)

Mňa tento film dosť zasiahol. Tak ako prvé ma pekne prekvapili herecké výkony. Boli veľmi verné a dobre stvárnené, takže som sa s hlavnými postavami rýchlo stotožnil. Ich osudy potom nezasiahnu iba kocku ľadu, človeka však áno... Hudba bola super, efekty tiež, krvi bol tiež dostatok (občas až moc). Väčšina kritizuje hlavnú myšlienku filmu, patriotizmus. Mňa však zaujala pozitívne. Videl som v postavách veľký zmysel pre vieru. Tu v lepšie zajtrajšky, slobodnú krajinu, vlasť... (ten amerikanizmus zamrzí) Ale človek naozaj taký zmysel má. Tak prečo sa konečne nerozhýbať, nenaplniť ho a neurobiť niečo dobré pre druhých a pre budúcnosť. Tak ako to urobili postavy vo filme. Odporúčam pozerať s mladými nad 18 rokov, kvôli brutálnosti záberov.

• 26.1.2015  17:31
    John Wick (2014)

Proste jednoduchý, priamočiary, akčný film. Mal však jednu slabinu, Keanu Reeves. Prepáčte ja som mu proste neuveril. Táto akčná úloha mi k nemu nesadla, Denzelovi som to všetko sbaštil, ale Keanu nie. Aj tak je to jeden z nadpriemerných akčných filmov. Vek, odporúčam, 18 +. Kvôli dosť brutálnym scénam...

• 8.1.2015  16:31
    Lidé zítřka (TV seriál) (2013)

Seriál dosť priemerný jednoduchý, ale so zaujímavými mladými hercami a dejom... Mal dosť veľký potenciál, škoda že bol zrušený. Asi to bolo pre ten rozvláčny začiatok, najlepšie boli posledné štyri diely. Dosť ma ešte vyrušovali posteľové scény, fest primitívne dialógy a nízky hodnotový rebríček ktorý ponúka.

• 8.1.2015  16:25

Hneď zo začiatku musím povedať, že pri Jacksonových filmoch zo Stredozeme neviem byť objektívny. Bavil ma od prvej sekundy až po poslednú. Všetci herci podali dobré herecké výkony (od bardových detí, po trpaslíkov, elfov, škretov), nikto mi nepripadal naviac (ani dokonca elfka Tinuviel, ktorá bola oproti knižnému dielu úplne pridaná.). Shorova hudba si udržala svoju úroveň od prvého filmu až po posledný. Mrzia ma však niektoré zmeny udalostí, ktoré boli v knihe omnoho epickejšie (napr. Thorinova, Kiliho a Filiho smrť...). Ale prekvapila ma myšlienka o láske od kráľa elfov ("znakom pravej a skutočnej lásky je že bolí"), vtedy mi proste padla sánka. Niektoré momenty boli nedotiahnuté (napr. odkiaľ sa zjavili horský barani na ktorých sa rozbehli trpaslíci na vrh kde bol škretí generál) a nelogické (výrok jedného rambo trpaslíka: "blíži sa skupina 100 škretov, nebojte, postarám sa o nich"). Ale tiež ma prekvapilo, koľko málo krvi a odseknutých hláv (žiadne) bolo vidieť vo filme kde hlavnú dejovú líniu (vyše hodiny) drží obrovská bitka piatich armád. Vďaka tomu je ot aj pre menšie deti (V pohode aj 10 ročných...). Takže tak, bude mi za Stredozemou veľmi smutno. Dúfam, že sa raz dočkáme aj filmového spracovania Silmarilionu (asi bude mať 100 dielov, pretože je tam omnoho viac materiálu ako v tenučkom hobitovi).

• 8.1.2015  16:02

Tak toto bol naozaj smutný mozgový výplach. Dalo sa vypozorovať zaujímavé knižné podhubie, ktoré však bolo filmovo spracované veľmi žalostne. Ďalší člen rodiny twilight a upírie denníky z ktorého mi je do plaču. Neponúka žiadne myšlienky, hodnoty, príbeh... proste nič. Neodporúčam to púšťať nikomu. Tá jedna hviezdička je iba za snahu...

• 8.1.2015  15:57
    Šinobi (2005)

Nádherný príbeh, v ktorom má povinnosť poslúchať vladára prednosť pred láskou, rodinou, životom... to dokážu iba Japonci. Potom sa mi páčilo hľadanie zmyslu života, ktorý videli iba v tom čo poznali a báli sa niečoho nového. To všetko bolo stvárnené dobrými hereckými výkonmi, hudbou a super súbojmi. Efekty neboli na nejakej super úrovni, ale okrem orla na začiatku mi to až tak nechýbalo. Niekto povie, že to je film rozvláčny, ja som ten čas využil na zamyslenie a spracovanie toho čo ponúka. Koniec ma dosť prekvapil, happy end nečakajte, nieje to z dielne USA. Mladších ako 18 rokov nebude baviť, ale nieje tam nič čo by nemohli vidieť aj mladší. Naozaj bol pre mňa príjemným prekvapením.

• 5.1.2015  09:35
    Netvor (2011)

Zaujímavé nové rozprávkové spracovanie Krásky a zvieraťa. So zaujímavým hereckým obsadením a hudbou. Tu to však pre dospelých končí... herecké výkony nie sú nič moc (tváre sú prázdne a city veľmi umelé), príbeh je priamočiary, naivný a stupidný. Tento film by som nikomu nad 15 rokov neodporúčal, zaujme asi iba deti od 5 do 10 rokov.

• 3.1.2015  21:51
    Prázdniny (2006)

Pekný, dojímavý, originálny (aspoň pre mňa, pretože romantiku moc nepozerám) príbeh. S dobrou hudbou, super hereckým obsadením a patričnými výkonmi. Len ma tam vyrušoval pohľad na lásku, ktorý vo mne vyvolal zopár otázok (Dá sa nazvať láska iba láskou na jeden deň? Môžem sa s niekým vyspať a potom zisťovať, že ja ho vlastne milujem? Ach jaj, nieje tento pohľad na lásku trochu mimo?) Film je určený asi viac pre dievčatá ako chlapcov, ale vek by som odporúčal nad 18 (alebo mladším, ale aj s vysvetlením tých "bludov"). Inak je to jeden z lepších filmov svojho druhu.

• 3.1.2015  10:30

Čakal som som komédiu úplne iného druhu. Nečakal som, že ju dopozerám, ale bol som veľmi milo prekvapený. Žiadne sprosté narážky, zábery, viac menej ani vtipy, zábery... ktoré by ste hľadali vo filme s týmto názvom. Ale super herecké výkony, zaujímavý príbeh, myšlienky na zamyslenie, hľadanie podstaty otcovstva a nakoniec pekný vzor... Naozaj klobúk dole. Nieje to ideál, ale budiš. Podľa mňa je to film pre vyzretejších divákov, aby tam našli aj niečo rozumného... (17+).

• 2.1.2015  22:01
    Equalizer (2014)

Film s klasickou myšlienkou: "Keď to nejde po dobrom, pôjde to po zlom." Film je dosť predvídateľný a Denzel sa začína stávať Segalom. Jeho roli som však uveril a príbeh bol tiež dosť zaujímavý. Koniec a dejové zvraty predvídateľné (muž v ohni sa my v tomto smere páčil omnoho viac), ale budiš. Všetko fungovalo ako malo a Denzel si môže dať ďalší zárez za pekným kúskom akcie (aj keď trošku zdĺhavej). Zábery sú dosť brutálne, takže vekovú hranicu by som dal na 18+. Morálne by neobstál, ale materiálu na debatu je tu dosť.

• 2.1.2015  21:48

Zaujímavá myšlienka, super spracovanie (digitálne efekty), rasový kontext, predsudky, snaha o nadradenosť ... proste všetko do seba super zapadalo. Celkovo sa mi začiatok zdal trochu zdĺhavý, ale potom keď prepukla akcia, všetko nabralo väčšiu rýchlosť. Fajn film na zamyslenie pre mladších aj starších (15+ ). Keďže som jednotku ešte nevidel (lebo som nevedel, že existuje), tak nemám s čím porovnávať a preto nie som ani sklamaný. Som rád keď tieto staré filmy a nápady dostanú nové ošatenie, najmä ak sú dobre sedí.

• 2.1.2015  21:34

Na tento film som sa aj kus tešil. Pretože je plný mladých hercov a myšlienka sa mi videla zaujímavá. Toto som tu aj našiel. Herecké výkony ma však moc nezaujali, nepresvedčili (nejaká snaha o vzťahy a emócie tu bola, ale moc nefungovala). Myšlienka ma ťahala, napätie sa stupňovalo a čakal som nejaký super koniec. Čo však prišlo ma iba sklamalo. Dúfam, že v ďalších pokračovaniach nadobudne nejaký zmysel. Takže zaujímavý však ničím výnimočný kúsok. Asi som už na tieto "mládežnícke" filmy príliš starý... Okrem obetí ničím nezávadne, takže 15+.

• 18.12.2014  16:52

Škoda vôbec komentovať, ale nejako sa prekonám. Nezábavná, nudná, hlúposť bez myšlienky. Nikdy viac by som si ju nepozrel. Škoda, že som si nepozrel hodnotenie skôr... Hviezdu dávam iba za snahu, hudbu čo občas zaujala a za to že sa popri ňom dalo robiť kopec iných vecí. 0 bodov.

• 3.12.2014  16:25

Ani neviem čím začať. Ako prvé ma zaujala výprava a efekty, Disney ma proste nadchol. Potom to bol príbeh. Nemal chybu, nádherne sa dalo sledovať vývoj postáv, ich premeny (láska, využitie, zatrpknutosť, zloba, pomsta, ľútosť a to všetko v jednej osobe), motivácie, city... s tým idú ruka v ruke super herecké výkony. Možno niektoré boli nevýrazné, ale sedeli mi tam proste všetci. Že to stálo na príbehu šípkovej Ruženky, most do krajiny Terabithia, Narnii mi tiež dobre sadlo. Veď predsa všetky super príbehy majú niečo spoločné a vidieť dobre zladené, niektoré, ich prvky bol pekný zážitok. Nevnímal som, žeby ich vykradli. Zaujali ma niektoré myšlienky, ktoré si však radšej prečítajte až po pozretí, trochu použijem SPOILER!!! Zaujalo ma nádherné zobrazenie, ako dobro, čistota a láska môže zmeniť človeka (vílu) k lepšiemu, nech sú rany z minulosti akokoľvek hlboké. A potom skutočná láska. Vôbec mi za tým bozkom nenapadla nejaká nekalá lesbická loby. Malefika ju mala proste až tak rada, že bola ochotná riskovať aj svoj život (o ktorý skoro prišla) aby princeznú zachránila. Nik predsa nemá väčšej lásky, ako ten čo by položil svoj život za svojich priateľov. Hm? KONIEC SPOILERU !!! Toto posolstvo som tam našiel a za to, aj všetko ostatné, dávam 5 hviezdičiek. Odporúčam pozrieť si to úplne každému. Ak s niečím nesúhlasíte, spokojne, sa mi ozvite.

• 3.12.2014  16:05

Úplne jednoduchá ničím nerušená akcia. Film kde človek nemusí premýšľať, iba sa pozerať a baviť. Staré hlášky, staré páky, nové tváre, milióny vystrelených nábojov a tisíce padlých... nič viac nečakajte, všetko z toho sa však pekne dopĺňa. Asi mladším ako 15 rokov by som to nepúšťal. Aby ľudský život nestratil svoju cenu, aj ten filmový.

• 2.12.2014  18:45

Spočítané a podčiarknuté: " Je to proste nádherný film !!! " Skvelé herecké výkony, skvelý príbeh, dokonalá hudba, nádherné scenérie. Púť muža z neslávnej minulosti do nádhernej budúcnosti. Trocha romantiky, z ktorej žiari čistota. Dĺžka mi vôbec nevadila, pretože dáva divákovi čas sa aj zamyslieť. Pekne predstavuje samurajskú kultúru a myslenie. Kto, z mužského pokolenia (v každom veku) nevidel tento film... Prišiel naozaj o veľa.

• 26.11.2014  14:06
    Želvy Ninja (2014)

Nindža korytnačky budú mať v mojom dectve vždy svoje miesto. Pekný, svižný, zábavný kúsok, ktorým nič tvorcovia nepokazili nepokazili. Plný vtipov, dobrých trikov, akčných scén a nejaké pokusy o dobré herecké výkony. Nič hlbokého však nečakajte, ani hlavná myšlienka o spojenectve a dopĺňaní sa nebola až taká očividná. Ešte že ňou majster Splinter ukončil dej. Zdá sa mi neškodný,na pobavenie tínedžerov a mladších určite uspeje (korytnačky vo výťahu pred finálnym bojom...). O.K.

• 12.11.2014  15:24

Tak teda. Vo svojom žánre to bol naozaj jeden z tých podarenejších filmov. Herci podali pekný výkon, ktorý som im uveril (zdá sa že Chloe naozaj dospieva na dobrú herečku...). Životné otázky a dilemy boli položené dosť nápadito a hodnotne. Taktiež sa mi páčila hudba v pozadí. Nuž tam moje plusy končia.Pretože tento film podporuje stále rastúci blud o láske. Až mi je z toho zle. Naozaj si tvorcovia scenára myslia že 17 ročné dievča, a asi rovnako starý chalana, sú schopný lásky na život a na smrť (až do smrti) ? A nielen nejakého romániku? Naozaj sú 17 ročný chalan a dievča pripravený mať po mesiaci vzťahu sex? Bolo vidieť že nie. Pretože mali problémy vo vzťahu kvôli tomu, že chceli urobiť šťastných seba a nie toho druhého. Uprednostňovali seba, svoje hobby, svoje sny a nie spoločné - veď tie ani nemali. Toto vnímajú naši mladí, hlavne dievčatá, a potom sa v skutočnom živote riadne popália a zničia. A potom máme takú rozvodovosť akú máme a také rozbité rodiny ako máme. Je treba pre túto generáciu točiť filmy s týmto bludom? Pustil by som ho mladým, ale len s debatou na túto tému ...

• 10.11.2014  18:03

Tak tento film môžem pochváliť peknými 4*. Páčila sa mi výprava, triky a grafické efekty, na ten rozpočet to vôbec nebolo zlé. Páčili sa mi herecké výkony, vzťahy veľmi dobre fungovali a dôvody prečo tak konali ako konali som im vážne uveril. Dej bol dosť priamočiary, ale dával zmysel a motivácie postáv mali naozaj nejakú tú hĺbku. A poslednú hviezdu dávam len tak za ten koniec, nemohol som sa prestať smiať. Jediné čo ma naštvalo je posolstvo modernizmu a postmodernizmu, ktoré si tam skoro nikto nevšimne, aj keď im je tlačené do hlavy skorom každým takýmto filmom!!! (Napríklad: urob niečo zlé s dobrou motiváciou a všetko bude ok, zlo ti dušu nezmení - navždy zostaneš dobrým, menšie zlo je lepšie ako väčšie zlo ... škoda že to tak funguje len vo filmoch ... V našom svete: aj menšie je zlom a nič sa na tom nemení, zlo ťa zožerie aj keď máš motiváciu zachraňovať, zlé rozhodnutia ťa zmenia tak, že sa ani nespoznáš.) Takže si to pozrite v pohode aj s dospievajúcimi, až na dve scény, je to ešte v pohode. Len bacha na ten modernizmus, hrozne nás v živote mýli.

• 10.10.2014  17:39
    Lucy (2014)

Nuž tento film ma naozaj pozitívne prekvapil. Čakal som nejaký super akčný bojový film. Nuž dostal ma svojou prepracovanosťou, teóriami o vývoji mozgu, kritikou spoločnosti, myšlienkami na zamyslenie (čo robí človeka človekom?) ... Scarlett a Morgen odviedla skvelý uveriteľný herecký výkon. Efekty a pútavý, jednoduchý príbeh nesklamali. Jediné čo ma sklamalo bol koniec. POZOR SPOILER !!! Žeby sa bohom mohol stať človek, ktorý používa svoj mozog na 100%? Žeby robila boha bohom iba kapacita mozgu, ktorú používa? Ach jaj... KONIEC SPOILERU!!! Tento film môžem odporučiť všetkým dospelým a mladým nad 15 rokov, mladších by asi aj tak nebavil. Príjemnú zábavu, ja som sa bavil.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9