Cervenak

človek, ktorý píše

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 1.10.2018  01:10
    Tom Clancy's Jack Ryan (TV seriál) (2018)

Vynikajúca záležitosť, ktorú trochu kazí málo úderné finále. Plus asi dvakrát sa tam stane, že Ryan príde s "geniálnym" riešením, ktoré divákovi docvaklo dobrých 10 minút predtým. :) Inak lahoda, má to srdce, herci výborní, akcia dobre natočená a celkom šikovne sa to vyjadruje k aktuálnym globálnym problémom.

• 1.10.2018  01:06

Na začiatku boli asi veľké ambície, obsadenie je pomerne hviezdne, výprava slušná, režíruje Leoneho pravá ruka... ale chýba tomu nejaký zábavný nápad, čosi, čo by vytrhlo celý film z rutiny. Je to solídne natočené, ale stále iba rutina.

• 1.10.2018  01:03

Ten prípad, keď sa žánrovka snaží o mimožánrový, akože umelecký presah... a je iba nechcene smiešna.

• 20.9.2018  22:59

Nebol by to zlý western, Baldi bol dobrý režisér a aj toto má výbornú kameru, super krvavé prestrelky a je to vlastne akýsi remake Blindmana bez blind mana. Akurát to bolo primárne natočené ako 3D atrakcia, takže hrdinovia neustále niečo strkajú a sypú do kamery a na divákov lietajú nože, oštepy, šípy, netopiere a iné blbosti, čo je bez skutočného 3D otravné a hlúpe.

• 18.9.2018  22:27

Hrdina strieľajúci zo šijacieho stroja, to sa nevidí každý deň. Zábavný, výborne natočený western s dravým strihom a množstvom nápadov. Komédia, ale okrem pästných súbojov je tam dostatok prestreliek a poriadne kopy mŕtvol.

• 17.9.2018  22:37

Zábavný, výborne natočený western, ktorý začne ako klasická naťahovačka o skryté zlato, ale postupne naberie zvláštne ponurú atmosféru, nezvyčajné prvky (invalidná kráska) a končí fantastickou prestrelkou medzi hovädzinou na jatkách. Carnimeo vo výbornej forme.

• 17.9.2018  22:35
    Vymahač (1968)

Dobrý príbeh, sympaticky obyčajný hlavný hrdina (ale strieľa rovnako rýchlo a presne ako tí cigaroví frajeri žmúriaci spod čiernych klobúkov), výživný zloduch (zrejme inšpiroval DiCapriovu postavu v Django Unchained) a kopa krvavých prestreliek a súbojov. Takže Pasolini predsa len pričuchol aj ku kvalitným filmom. :)

• 15.9.2018  00:10

Citlivé, pekne natočené, výborní herci, atmosféra. Lenže má to asi tak o 3 hodiny viac, než by bolo znesiteľné. Neuveriteľne rozvláčna záležitosť.

• 13.9.2018  23:06
    Johnny Oro (1966)

Sú tam solídne nápady (bomba v čutore) a dobre natočené prestrelky, ale všetko padá na hubu s nechcene smiešnym hlavným hrdinom. Skoro sa nechce veriť, že Corbucci v tom istom roku ako túto limonádu natočiť skvelého temného cynického Djanga.

• 13.9.2018  22:50

Dobre natočená a zábavná variácia na Leoneho. Pátranie po zlate z vlakovej lúpeže plné päsťovačiek, ale aj prestreliek, všetko s príjemným nadhľadom, svižné, akčné.

• 13.9.2018  22:30

Úporný tvorivý výron obstarožného fanboya, ktorému dali na hranie kultovú tému a solídny rozpočet. Nepochybne je to napísané a natočené s nemalou chuťou, aj herci si to evidentne užívali. Na pľaci zaručene vládla dobrá nálada a veľmi by som si prial, aby sa to prenášalo aj na divákov. Na to by to však muselo byť ešte viac "za hranou". Je to šialené, ale keď už, tak to malo byť úplne nepríčetné. Vyznením sa to pohybuje na hrane paródie - mali na to dlabať, ísť do toho naplno a úplne srať na vážnejšie scény. Takto je to tak na polceste. Nepochybne zábavné, zámerne prepálené, krvavé, nahláškové, proste shaneblackovina. Ale stále akosi na reťazi. Napínavé či strašidelné to nie je ani náhodou a na konci som mal dojem, že som videl neveľmi dobre zostrihaný výcuc z 10-dielneho seriálu.

• 9.9.2018  21:44
    Poslední psanec (TV film) (1993)

Rourke je tu naozaj desivý. Niežeby toho zloducha hral tak dobre, ale tá jeho plastika je fakt strašná. Western skoro bez príbehu, pár chlapov v klobúkoch sa trmáca cez skaly a púšte a vystreľuje si mozgy z hláv. Nič proti tomu, ale ani náhodou mi nezáležalo na tom, ako to dopadne.

• 9.9.2018  21:42

Obstojne vystavaný hororík, od "sequelu spin-offu" som čakal omnoho menej.

• 9.9.2018  00:00

Quentin Tarantino to má vo svojej špagetovej Top 20. Netuším prečo, je to priemerná, možno až podpriemerná žánrovka. Príbeh je zbytočne domotaný, hlavný hrdina nesympatický (a nevie jazdiť na koni, sú tam zábery, ktoré sú odstrihnuté tesne pred jeho pádom zo sedla), romantika totálne nepresvedčivá, hudba nevýrazná, prestrelky chaotické a zbrane strieľajú niekoľkonásobok svojich zásobníkov.

• 6.9.2018  22:45

Kópia leonoviek (lovec ľudí, debna zlata, občianska vojna, Mexiko, pomsta, flashbacky...), ale mimoriadne kvalitná, so zaujímavým príbehom, na špagety nezvyčajne presvedčivou psychológiou, parádnou hudbou a solídne natočenými prestrelkami.

• 5.9.2018  23:43
    Listopad (2017)

Keby sa na konci 60. rokov Jakubisko s Vláčilom sfajčili ako handry a spolu napísali a natočili film na motívy Erbena a Švantnera, vyzeralo by to asi takto. Estónska balada plná škriatkov, čertov, duchov a bosoriek je ťažkotonážny festivalový artový hnoj, ale tak mega-bizarný a dobre natočený, že ani na sekundu neodtrhnete pohľad.

• 4.9.2018  15:46

Od skvelej prvej časti sa to líši tým, že je to omnoho menej hravé a takmer to zabúda na detského diváka. Všetko fajn, ale akosi sa zabudlo na radosť a zábavu.

• 4.9.2018  15:44

Solídny western, ktorý má vďaka Mitchumovi a jeho postave fajn noirový nádych. Škoda toho záveru, kde sa dobrá gradácia zahodí v jednej krátkej prestrelke s odporne sladkým happy-endom.

• 2.9.2018  21:55
    Upgrade (2018)

A chvíľu som mal chuť dať plné hodnotenie, lebo som dávno neodchádzal z kina s takým výrazným pocitom, že ma niečo tak príjemne prekvapilo a pobavilo vysoko nad akékoľvek očakávania. Je to taký malý Matrix a drzo smelý vyzývateľ Ready Player One o titul najzábavnejšej sci-fi roka. Prvá akčná scéna príde asi v polovici filmu, ale potom sa ten storybuilding bohato zúročí a začne jazda plná nápadov a výborne natočených súbojov a naháňačiek. Navyše v ultra-tvrdom R-ku s až hororovým gore. A skvelý Logan Marshall-Green, ktorý celý film prakticky nezlezie z plátna a nesie to celé na pleciach. Keby tento film prišiel pred 15 rokmi, bol by to dnes žánrový kult. Dnes je to príjemná oldschool nakladačka.

• 31.8.2018  10:42

Ako sa to zhruba do polovice krásne vyvíja ako špičkový psychothriller so skvelými hereckými výkonmi, tak sa to po hodinke zvrhne na skoro béčkový horor plný afektovaného vrieskania, ľakačiek a s pointou zo 70. rokov.

• 30.8.2018  21:06

Lepšia z tých Corbucciho westernových komédií, humor nie je príliš nasilu, ale Milian tu hrá totálne neznesiteľného "křupana".

• 30.8.2018  21:02
    Karambol (1974)

Šimon a Matúš na Divokom západe. Žiaľ, kým v známych filmoch Š&M napodobňovali Hilla a Spencera celkom obstojne, toto sa im veľmi nepodarilo. Má to pár zábavných momentov, ale celkovo slabučké.

• 30.8.2018  21:01

V pohodičke zábavná detská jonesovka, zhruba na úrovni prvej časti.

• 30.8.2018  20:43
    Equalizer 2 (2018)

Výborná dvojka, krochkal som spokojnosťou a chvíľu uvažoval o plnom hodnotení. Scenár by sa ešte dal poladiť ("prekvapivý" zloduch je jasný od momentu, kedy nastúpi na scénu, dejové línie typu "černošský gang" vyšumia trochu do prázdna), ale inak je príbeh zaujímavý, je to výborne natočené, s atmosférou v akčných filmoch nevídanou a vďaka Denzelovi, ktorý tu hrá, akoby chcel ďalšiu nomináciu, to veľmi dobre funguje aj ako osobná dráma. V ktorej občas niekto niekomu vykrúti krk. :)

• 29.8.2018  01:29
    Aferim! (2015)

Čo sa týka zobrazenia doby a dobovej mentality, možno najlepší historický film, aký som kedy videl. Akčné to veľmi nie je, ale tie dialógy sú do-ko-na-losť.

• 22.8.2018  20:59

Famózne rozporuplný Gary Cooper, neodolateľná Maria Schell a presvedčivo zákerný Karl Malden v špičkovom príbehu, ktorý je skôr dráma z obdobia zlatej horúčky než klasická kovbojka, ale to mu neuberá na pôsobivosti, práve naopak. Je radosť, keď žánrový fanúšik, ktorý už musí kutať v hlušine, ešte občas objaví takýto klenot.

• 17.8.2018  23:23

Niečo ako praveké Bravados, teda príbeh o pomste, v ktorom časom prestane byť jasné, kto je dobrý a kto zlý. Je to realistické, je to drsné, akčné scény sú vďaka nakrúcaniu na veľmi dlhé zábery presvedčivé a je tam úchvatná príroda. Plus starešinu hrá Franco Nero.

• 3.8.2018  11:48

Ten nápad s rodinou Winchesterovcov mátanou duchmi tých, čo boli zavraždení ich výrobkami, nie je celkom márny. Aj herci sa celkom snažia. Ale natočené je to hrozne, napätie žiadne, ľakačky slabé, všetko presvetlené bez štipky atmosféry, k tomu momenty, ktoré evidentne vykrádajú Wana. Škoda.

• 3.8.2018  10:58

Dokonale vysústružený a zároveň tak správne živelný a fyzický akčný trhák. Réžia ako od Nolana, keby mal lepší zmysel pre dynamiku, a Cruise je proste frajer najväčší. Hoci najmenší.

• 30.7.2018  13:41

Solídny, akciou nabitý western s nie úplne otrepaným príbehom. Mitchum klasicky v pohode.

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58