Cervenak

človek, ktorý píše

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
    • 25.6.2017  01:32

Asi hodinu je to pekelne nudná sračka, ktorá nedáva žiadny zmysel. Ale od príletu do Anglicka tomu začne šéfovať Hopkins, ktorý pôsobí dojmom, že ho už dobrých 15 rokov nič nebavilo viac než táto scenáristická žumpa. K tomu sexica Laura Haddock, vtipný robotický komorník a neopísateľné trikové orgie, ktoré vyzerajú dvakrát drahšie ako celý Avatar. A tak sa stalo, že som z kina odchádzal so spokojným úsmevom.

• 12.6.2017  21:58
    Proti všem (2016)

Buddy krimi ešte celkom nezdochla, len musela vypratať kiná, aby tam blbli komiksoví buzíci. Toto je správne nahláškované a nekorektné, celé to dáva zmysel a je tam primerane akcie. Spokojnosť väčšia ako u posledného počinu Shanea Blacka.

• 12.6.2017  21:53

Prázdny a skrz-naskrz zbytočný film, z ktorého si už na druhý deň po projekcii nepamätám nič, čo by stálo za zapamätanie. Možno okrem novej verzie "choose...", ale to bolo tiež iba také fňukanie. Posunutá generačná výpoveď? Ani náhodou, len úbohosť, ktorá si pre vyvolanie nejakého pocitu musí pomáhať flashbackmi z prvého dielu.

• 11.6.2017  23:27
    Mumie (2017)

Hm, tak teda nie. Škoda. Múmie s Brendanom Fraserom mám rád, ale toto sa na ne v žiadnom prípade nechytá. Dokonca ani na tú čudnú čínsku trojku. Má to pár momentov, hlavne úvod v štýle Uncharted, zopár scén s hororovým nádychom a súboj Toma Cruisa so zombíkmi, ale celkovo je to nemastná-neslaná, nenápaditá, zdanlivo lacná a tmavá (aby nebola vidieť slabšia kvalita trikov) zlátanina. Film postupne upadá až do úplnej otravnosti, vtipy nefungujú a Russell Crowe je v "hulk" móde dosť trapas. Plus teda mám dojem, že by tomu dark univerzu s klasickými monštrami stokrát viac pristala zvyčajná viktoriánska éra.

• 4.6.2017  22:54
    Wonder Woman (2017)

Nič mi tam nevadilo, dokonca ani digitálne finále. Možno preto, že sa DC prestali hrať na "temné a realistické osudové drámy" a konečne natvrdo okopčili marvelovský odľahčený štýl (konkrétne prvého Kapitána, ktorého je WW skoro doslovný remake, akurát s obrátenými pohlaviami ústrednej dvojice). Je to svižné, zábavné a má to cool komiksové momenty (najmä nástup zo zákopov a následný boj o dedinu). Pine je sympaťák a Gal Gadot sa so svojím "hereckým" výkonom do úlohy naivnej divožienky v skutočnosti perfektne hodí. Nehovoriac o iných jej prednostiach a zadnostiach. Spokojnosť.

• 28.5.2017  22:09

Skôr thriller o súboji so zdanlivo nezastaviteľným psychopatickým vrahom. Akurát vo westernovom balení a s hrdinami, ktorí sa dokážu brániť. Výborné napínavé finále.

• 26.5.2017  22:44

Aj keby tam nebolo nič okrem geniálneho fóru s gilotínou, furt je to tučných 8/10 a rozhodne najlepšie pokračovanie skvelej jednotky. Našťastie je tam aj veľa iných zábavných scén a sympatických postáv. Jack je spočiatku otravný, ale postupne si naňho človek zvykne a sem-tam dá aj slušnú hlášku.

• 21.5.2017  12:31

Zúfalo nesúrodý zlepenec dvoch filmov, ktoré si navzájom podrážajú nohy. Partia nesympatických hlupákov sa pokúša prežiť v béčkovom krváku bez štipky napätia či gradácie a dvaja androidi medzitým hrajú na flautu, mudrujú o stvorení a recitujú romantickú poéziu.

• 18.5.2017  23:35

Ohromne milý western o dvoch postarších kovbojoch, ktorých priateľstvo prejde skúškou, keď jeden z nich zdedí luxusný nevestinec plný očarujúcich dám. Má to špičkový scenár natlakovaný hláškami ako "Raz som si myslel, že som zamilovaný, ale potom sa ukázalo, že sú to tráviace problémy." alebo "Bola to taká dlhá a tuhá zima, že na jar boli všetky ženy v okrese tehotné." alebo "Pauline v skutočnosti nemala problémy s pečeňou, len nosila príliš tesný korzet." Stewart a Fonda to hrajú s veľkou pohodou a je cítiť, že boli aj v skutočnosti celoživotní priatelia. Réžia hladká, film nemám hluchú ani jedinú minútu (čo je pri starých filmoch veľká vzácnosť) a dokonca aj záverečná prestrelka je veľmi pekne natočená.

• 17.5.2017  01:07

Jeden z najlepších Mannových westernov. Drsný a bezútešný, ako keby vznikol o dobrých 15 rokov neskôr. Skvelá sada zloduchov, ktorá údajne inšpirovala neskoršie horory o primitívnych rodinných klanoch z divočiny. Výborná záverečná prestrelka.

• 14.5.2017  00:03

Excelentná kriminálka! Veľmi dobre funguje samotný prípad s extra odporným vrahom, ktorý akoby sa zhmotnil z talianskych giallo hororov z prelomu 70. a 80. rokov, ale ešte lepšie sú osobné línie ústredných dvoch detektívov. Napokon, obidvaja sú skvele napísané a zahrané postavy - jeden znepokojivo čudný koktavý polo-Monk, druhý agresívnejšia a nepredvídateľnejšia verzia Buda z L. A. Prísne tajné alebo Vicka z The Shield. Je to brutálne, je to napínavé, má to super čierny humor a sú tam neokázalo, ale pritom veľmi nápadito zrežírované scény. Toto bezpochyby dostane americký remake a režiséra budú ťahať do Hollywoodu.

• 12.5.2017  23:13

Ultrafrajerská gangstersko-partizánska multikulti dark heroic sword & sorcery, v ktorej sa Guy Ritchie nadobro odtrhol z reťaze a je to celé ohromná zábava - od scén, v ktorých sympaťáci len tak hláškujú pri ohni až po megaslony, megahady, kung-fu a súboje so svalnatými megazabijakmi v obrovských čarodejníckych vežiach, pričom to všetko vyzerá ako zhmotnené obrazy Franka Frazzetu a Kena Kellyho. Všetko fantasticky natočené a zostrihané a geniálne ozvučené (keď po uštipnutí hadom začne hrať ústredná pieseň, je to najviac cool filmový moment za mnoho mesiacov, ak nie rokov). Charlie Hunnam obrovský sympaťák (pekne sa chlapec rozohral, už v Stratené mesto Z bol výborný) a k zloduchovi v podaní Juda Lawa ani netreba nič dodávať, lahoda. Negatívne recenzie tomu vyčítajú prznenie legendy a roztrieštený príbeh, mňa najviac bavili práve tie drzé variácie na klasiku (Merlinica) a rôzne rozprávačské finty (nespoľahlivý rozprávač, zámerne prehádzaná chronológia záberov, fóry typu "a keby sme zvolali anglických barónov, prebiehalo by to asi takto...", pričom je to tam fakt natočené, hoci je to udalosť, ktorá sa vlastne nestala). Šialený náhul, ktorý vstrebe málokto. Veľmi by som chcel pokračovanie, aj keď k tomu asi nedôjde...

• 12.5.2017  00:04

Rýchlo a zbesilo 7,5, spin-off pre tých, ktorým rýchla séria pripadá príliš sofistikovaná. Kundy, výbuchy, kung-fu, muzika a armáda kaskadérov v úlohe Vina Diesela, ktorý sa celý čas tvári, ako keby mu Tony a Donnie mimo záberu robili blowjob. Bavil som sa, ale druhýkrát si to určite nedám...

• 8.5.2017  23:48

Pekne vystavaný "shaneovský" western so shaneovským hercom v hlavnej úlohe. Kvalitný príbeh v Curtisovej skúsenej réžii, ani nevadí, že k poriadnej streľbe dôjde až úplne na konci.

• 8.5.2017  23:47

Klasika, ktorá nechýba v žiadnom rebríčku naj westernov na popredných miestach. A naozaj, je to nádherná akčná dráma s perfektným, na tú dobu dokonca trochu revizionistickým príbehom, luxusne napísanými dialógmi ("Ak sa chlapec hrá so zbraňami, musí rátať s tým, že zomrie ako muž.") a výborným obsadením na čele s úchvatnou Joan Crawford (ktorej postava evidentne inšpirovala Claudiu Cardinale vo Vtedy na Západe) a démonickou Mercedes M.. Keď sa to v poslednom dejstve rozbehne, je to z toho nečakane intenzívna, parádne vydragovaná záležitosť s doteraz fungujúcim napätím. Nečudujem sa, že na film prisahalo toľko velikánov ako Scorsese či Truffaut.

• 7.5.2017  21:27

Fakt, že sa to prakticky celé odohráva pred zeleným plátnom, ma otravuje. Takisto tomu chýba niečo z "čara nového" prvého dielu. Ale ten príbeh "otec-syn" nakoniec dáva zmysel, postavy sú stále sympatické, gagy z 90% fungujú (čo je vzhľadom na tú hustotu veľmi vysoké skóre). Plus Kurt, David, Michelle a Sylvester. Spokojnosť.

• 3.5.2017  22:21

V rámci kategórie "fantasy o vojne so zelenými príšerami" u mňa dokonca lepšie ako WarCraft. Na nič sa to nehrá, proste poldruhahodinová rúbačka s rýchlym tempom, pekným vizuálom, sympaťákmi v hlavných úlohách a sem-tam vtipnou replikou. Výplach ako (ryžové) víno. Dokonca aj tá otravná recyklovaná Djawadiho hudba tam pasuje.

• 3.5.2017  00:37

Solídny western od dua Boetticher - Scott, tentoraz to dvíha nad priemer hlavne Lee Marvin.

• 3.5.2017  00:35

Scott je toporné poleno ako vždy, ale inak tam všetko dobre funguje, najmä slizký pištoľník Henry Silva. Rýchle, akčné, pekné prostredie a predloha Elmora Leonarda. Klasika.

• 3.5.2017  00:34

Hviezdička za scénu podväzky + strieborné guličky. Inak je ale pomerne zábavné čakať, kedy zase začne hrať moderná pesnička (v asi 10-minútových intervaloch) a znovu vypukne "erotická" scéna. Vrcholom je dráma s pádom vrtuľníka - rodina sa práve z TV správ dozvedá, že Christian je nezvestný, ale než si začne obhrýzať nechty, otvoria sa dvere a on vojde, ešte aj zafúľaný a s krvavou šmuhou vo vlasoch. Tá gradácia, to napätie!!!

• 27.4.2017  23:27

Škaredý detektív chodí z jednej štúdiovej dekorácie do druhej a hľadá čierneho vtáka v niečom, čo je z dnešného pohľadu nanajvýš tak priemerná detektívka. Má to štýl a v tej dobe to muselo byť cool, ale dnes už je to pomerne únavné.

• 27.4.2017  23:25

Westernová väzenská dramédia. Dobre napísaná aj zrežírovaná, herci si to vyložene užívali, akurát Fonda tu hral iba svojho tradičného sošného muža, čo sa na všetko významne díva prenikavo modrými očami. :)

• 27.4.2017  16:45

Fajn príbeh. Naivný a moralizujúci, ale na tú dobu úplne v pohode, má to hlavu a pätu a solídne vykreslené postavy. Akčné scény sú trochu navyše, ale zato sú parádne natočené so super kaskadérskymi kúskami. A veľmi dobrá hudba.

• 25.4.2017  22:43

Excelentný western, v dobovom kontexte veľmi originálny a aj dosť drsný a špinavý. Navyše nabitý výbornými akčnými scénami.

• 25.4.2017  22:41

Čudesný film, v ktorom zručný béčkar Burt Kennedy neodhadol svoje schopnosti a neúspešne sa pokúsil o umenie podľa vážnej artovej predlohy. Nie je to celkom márne, ale pocit celkom nezasiahnutého cieľa prevláda.

• 23.4.2017  19:47

Bavil som sa. Tvorcovia sa už totálne vykašľali na akékoľvek fyzikálne zákony a idú na doraz. Stala sa z toho vlastne akási teamová bondovka, kde Kurt Russell je M a Scott Eastwood ako správca špionážneho skladu áut (wtf?) vlastne čosi ako Q. A Charlize Theron je skvelý megazloduch s atomovkou. Finále s ponorkou je neuveriteľné a Jason Statham si kradne show najmä scénou, ktorá je rýchlejšou variáciou na záver Hard Boiled. Pokojne si dám aj deviaty diel.

• 23.4.2017  19:44

Ten vzácny okamih, keď vám v kine ponúknu PRÍBEH. Epický, ale veľmi pochmúrny film s utlmeným svetlom, farbami aj emóciami. Nečakane dobre hrajúci Charlie Hunnam a sústredená réžia. A kanibali. Zvláštny atmosférický film, miestami pripomínajúci Malicka či Herzoga.

• 23.4.2017  19:43
    Mimi šéf (2017)

Výborný animák. Ten nápad je vyťažený dokonale, svet funkčný, k tomu kopy dobrých gagov a hlášok. Teda... hlavne v tej druhej polovici, ktorá už nepripomína variáciu na Detskú hru a Chuckyho. :) Navyše nemôžete nemilovať film, ktorý vtipne cituje Dobyvateľov stratenej archy. Aj slovenský dabing slušný - Maroš Kramár už druhýkrát tento rok v úlohe veľkého bossa.

• 19.4.2017  00:35
    Dodge City (1939)

Na tú dobu výborný výpravný western s veľmi temným zvratom uprostred a takmer detektívnou zápletkou v druhej polovici. Finále vo vlaku bolo vtedy jednou z najväčších akčných scén. Toto mám od Curtisa rád, nie kasablanky. :)

• 19.4.2017  00:32
    Will Penny (1968)

Nečudo, že si Heston tento film zo svojej tvorby cenil najviac, hral tam naozaj výborne. Pomohlo mu, že to bola parádne napísaná postava. A aj celkovo je to fajn špinavá, realistická záležitosť.

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51