Cervenak

človek, ktorý píše

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 23.4.2018  22:58

Videl som dvojhodinový director´s cut a je to výrazne lepšie ako bežný zostrih. Väčšinu deja pomerne štandardná Gemmova kvalitka, ale nečakane ostrá finálna prestrelka patrí k najlepším v tomto subžánri.

• 16.4.2018  00:25

Taký skvelý režisér, takí slávni hlavní predstavitelia... a taká sračka. Jediný dobrý vtip je monológ šerifovej ženy hneď na začiatku. Neznesiteľnú záležitosť, ktorú som ja osobne dopozeral len s najväčším sebazaprením, robí z filmu najmä idiotsky bľabotajúci Milian v úlohe dementného samuraja. Toto snáď nemohlo niekomu pridať zábavné ani v tej dobe.

• 16.4.2018  00:20

Nesúrodá a nudná zlátanina s nepatrične skvelým soundtrackom.

• 16.4.2018  00:04

Ridley je stále vo forme, potrebuje iba dobrý scenár.

• 15.4.2018  19:49

Pre mňa neznámy Paolo Casella v hlavnej úlohe je celkom dobrý týpek a so zloduchom Kinskim rozohrajú solídnu partiu. Prvá polovica v hostinci / dostavníkovej stanici je celkom jasná inšpirácia pre Tarantinovu "hroznú osmičku". V druhej polovici je toho potácania sa po púšti priveľa, nezaškodilo by vysekať pár minút. Inak ale špagety kvalitka s výbornou kamerou a nezvyčajným počtom ženských postáv.

• 15.4.2018  19:42

Zábava! Jeden z najlepších Gemmových filmov a asi najlepší z jeho komediálnych westernov. To spojenie odľahčeného podvodníckeho filmu (s dobrými nápadmi a vtipnými a pritom nie blbými scénami) s nečakane krutými výjavmi a krvavými prestrelkami s množstvom deravých hláv u mňa fungovalo celkom dobre. Adorf je tu sympatická variácia na Spencera a Gemma láme jedno ženské srdce za druhým. K tomu výborná hudba Morriconeho a Nicolaia.

• 14.4.2018  23:17

Trochu nadhodnotím, pretože Kinski v kladnej úlohe je úkaz a má to super apokalyptickú atmosféru.

• 11.4.2018  02:07

Dvojka Strangera je o čosi zábavnejšia ako prvá časť, najmä vďaka tomu, že Tony pridal postave na cynicko-humornom nadhľade. Finále so štvorhlavňovou brokovnicou by som chcel vidieť v Peckinpahovom podaní. 7/10

• 11.4.2018  02:04

Konečne niekto napísal Hawkesovi úlohu priamo na jeho prepitý ksicht. Ako bývalý poliš vyšetruje vraždu prostitútky a hoci ten prípad nie je ničím výnimočný a nemá prevratné rozuzlenie, práve hlavný hrdina tomu neustále dodáva šťavu. Chvíľami je to celkom ponurý neonoir s poriadne brutálnymi prestrelkami, chvíľami to srší humorom a nadhľadom, ale pritom bez silenej snahy o hláškovanie v každej vete. Veľmi mi to dobre padlo, a teraz chcem vidieť pokračovania alebo seriálik o Mikeovej súkromnej detektívnej kancelárii. Hneď!

• 11.4.2018  01:35
    Hostiles (2017)

Predovšetkým: za toto mal byť Christian Bale minimálne nominovaný na Oscara, podáva tu jeden z najlepších výkonov svojej kariéry. Po druhé: štve ma, že to u nás nešlo v kinách, na veľkom plátne mohli krásne vyniknúť tie nádherné scenérie, to skalpovanie, to strieľanie žien a detí. Putovací kavaleristický western rozpráva o nenávisti a zmierení a o mužoch, čo sa po životoch strávených najbrutálnejším násilím pokúsili nájsť vykúpenie alebo aspoň kúsok lásky. Alebo aspoň pokoj v podobe guľky vpálenej do sluchy. Je to poriadna dávka depresie ako z pera Cormaca McCarthyho, vrátane toho, že to pôsobí ako nesúvislý sled príhod a náhod a hrozby sa zjavujú rovnako nečakane, ako sú potom (často mimo záber) likvidované. Tu však nejde o rozpovedanie súvislého príbehu s jasným protivníkom a záverečnou katarziou. Ide o vývoj hlavného hrdinu a všetky situácie sú tu len na to, aby ho postupne zmenili. Po prvom pozretí mierne rozpaky, po druhom absolútne hodnotenie.

• 9.4.2018  22:22

Má to celkom solídnu atmosféru, Django sa zjavuje a zase mizne ako nejaký prízrak... a inak tam nie je nič, čo by stálo za pozornosť. Steffen je hrozný herec a celý čas sa tvári, akoby sa chystal vysrať náhrobok.

• 9.4.2018  15:47
    Wanted (1967)

Príjemná džemovka, rovnako naivná ako väčšina filmov s ním, ale to patrí k veci. Výpravne vyzerajúci film, mnoho lokácií a postáv, štedrá nádielka akcie a výbuchov.

• 9.4.2018  15:45

Jeden z tých slabších Mannov, Mature sa do úlohy zálesáka príliš nehodí a príbeh tiež ničím neoslní. Kvalitné remeslo, nič viac.

• 9.4.2018  00:33

Obstojná variácia na Pre hrsť dolárov. Niektoré scény zbytočne naťahované a Tonymu toho drsného pištoľníka celkom neverím, ale na brokovnicový záver sa oplatí počkať. Vynikajúci hlavný hudobný motív.

• 7.4.2018  00:43

Obludne prepálená károvina, ktorá nedáva žiadny zmysel. V Non-stope im logika a zmysel pre realitu odleteli až na konci, dovtedy to bol kvalitný thriller, toto je už prakticky od začiatku nepríčetný guláš. Namiesto očakávania "čo je za tým?" nastupuje len otázka "dokážu všetky tie somariny nejako logicky zdôvodniť?". Nuž, nedokážu. Ani náznakom. Ale zato sú tam kotrmelce horiacich vagónov, čo môže v takomto žánri nadchnúť iba úplného debila bez vkusu. Dve hviezdy za tú parádne nasnímanú bitku.

• 6.4.2018  00:10
    Lov (1971)

Brutálny sedemdesiatkový western, za ktorý by sa ani Peckinpah nehanbil. Od prvého záberu nepríjemné, špinavé, krvavé, ženy sa tu znásilňujú a vláčia prachom, medzi chlapmi niet jediného sympaťáka (najmä nie Reed, ktorý vyzerá ako druhoradý mexický bandita, ktorého by voľaktorý klon Djanga odbachol v desiatej minúte filmu) a španielske exteriéry a Ortolaniho brnkanie na gitaru tomu dodávajú trochu spaghetti nádych.

• 5.4.2018  00:54

To sa Shakespearovi nesnívalo, že Hamlet a Horácio sa dostanú do prestrelky s bandou mexických desperados.

• 3.4.2018  11:26

Ďalšia špagety klasika, ktorá mi vôbec nesadla. Chce to byť viac príbehové a vzťahové, ale aj kvôli slabučkým hercom je z toho len srandovne prepätá telenovelová melodráma, v ktorej občas niekoho odbachnú alebo mu dajú po papuli. Hudba vynikajúca!

• 3.4.2018  11:20
    Shetland (TV seriál) (2013)

Prvé dve série s kratšími prípadmi len taký rozbeh... ale potom rozohrajú väčšie celosezónne prípady a stane sa z toho scenáristická a herecká lahoda. Jimi Perez vo famóznom podaní Douglasa Henshalla vchádza do siene slávy britských detektívov.

• 30.3.2018  11:47
    Křivák (1961)

Celkom dobrý príbeh, romantika aj akcia, ale v dialógoch to škrípe a nemôžem si pomôcť, to Brandovo fufnanie je mi strašne smiešne.

• 29.3.2018  23:20

Vyše dve hodiny som sa usmieval, občas sa smial, občas mal slzy na krajíčku. Čistá filmová radosť. Spielberg je náš Pán! 10/10 a najlepší popcorn za veľmi dlhú dobu.

• 26.3.2018  22:57

Výborne napísaná polokomédia plná nadhľadu a zároveň bez silených padacích a fackovacích gagov. Tradične výborný Lancaster a k nemu jeden prevzdelaný "africký Komanč", ktorý tam neustále všetky tie biele tváre vodí za nos. Akcia úderná, krvavá, s parádnymi kaskadérskymi vylomeninami.

• 26.3.2018  16:53
    Benzínka (2016)

Trochu artového hnoja, trochu romantiky, nejaký ten humor a poriadna porcia brutality. Lákavý mix, ale veľmi to kazí koniec, kde tvorcovia očividne nevedeli, čo so sľubne rozbehnutým príbehom. V každom prípade, za takýto film v SK alebo CZ produkcii by som dal tehlu zlata.

• 25.3.2018  17:13

Taký ten veľký americký film, kde sa budujú vzťahy a potom príde trikové peklo. S tým rozdielom, že toto je pomerne verne podľa skutočnosti, takže to skončí dosť nefilmovo. Pátos tam je, samozrejme, ale v norme.

• 25.3.2018  17:05

Toto je špagety klasika, ktorá sa vyskytuje vo všetkých rebríčkoch s výberom najlepšieho z tohto žánru... ale príliš tomu nerozumiem. Rozhodne je to iné ako tradičné italo westerny, ale nie je to príliš dobre natočené a mal som dojem, že scenár písali zo dňa na deň počas natáčania, a odvíjalo sa to aj podľa toho, koľko večer vypili.

• 24.3.2018  00:22

Asi poldruha hodiny je to vlastne nudné utrpenie. Ale tá finálna 20-minútovka tak fantasticky zúročí celý ten character-building a je tak čertovsky ultra-mega-cool, že nemôžem ísť s hodnotením pod priemer.

• 23.3.2018  00:52
    Strike - Career of Evil (série) (2018)

Hlavní predstavitelia sú super a to nevyslovené iskrenie medzi nimi výborne funguje... ale ten prípad je hrozná zlátanina.

• 21.3.2018  14:12
    Jack Bull (TV film) (1999)

Televízny, ale výpravný western so super špinavou atmosférou. Hlavne je tu ale skvelý scenár s presvedčivo, realisticky vygradovaným konfliktom, ktorý neskončí zvyčajnou kovbojkovou megaprestrelkou, ale celkom nepredvídateľne.

• 20.3.2018  18:12

Čudesný revizionistický westernový road trip, s dôrazom na slovo trip. V záplave rovnako strihnutých špageťákov človek musí oceniť, že sa tu Fulci snažil o niečo iné, ale to z toho ešte nerobí klasiku.

• 18.3.2018  01:27

Django a pre pár dolárov navyše. Jasné, je to vykrádačka, Garko nie je Eastwood a Camaso vonkoncom nie je Volonté... ale je to s chuťou natočené a plné prestreliek a zábavných nápadov.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56