Cervenak

človek, ktorý píše

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 21.6.2018  22:56

Výborne vystavaný a vyhrotený western s fantastickým Fordom v nezvyčajne temnej úlohe.

• 20.6.2018  23:22
    Zone Blanche (TV seriál) (2017)

Špičkový detektívny seriál s mysterióznou, takmer hororovou atmosférou, samostatnými prípadmi v jednodlivých dieloch a jednou zápletkou s prekvapivým rozuzlením, ktorá sa tiahne celou sériou.

• 20.6.2018  23:20
    The Furies (1950)

Viac rodinná dráma (o klane bezohľadných dobytkárov) než skutočný western a niekde v polovici som to chcel vzdať. Našťastie som vydržal, pretože veci sa krásne vyhrotili. Skvelá Barbara Stanwyck si zvyšok obsadenia (buď matného, alebo smiešne afektovaného) dáva ako jednohubku.

• 5.6.2018  00:40
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Skvele napísané, fantasticky obsadené, v každej minúte veľmi zábavné.

• 5.6.2018  00:38
    Trestanec (2017)

Nikolaj dobrý a do polovice je to zaujímavé, potom sa to rozsype.

• 3.6.2018  17:58

Nekonzistentný sled scénok, ktorých zábavnosť sa pohybuje od "trapas" po "toto mohlo byť s lepšími hercami a štábom zábavné".

• 3.6.2018  17:56
    12 Strong (2018)

Propaganda so všetkým, čo k tomu patrí. Tony pátosu, remeselná rutina a herci, ktorých to nebaví (aby ma niekde nudil Shannon, to už je čo povedať). Počas akčných scén je to celkom zábava, ale tú hlušinu medzi nimi ako-tak zachraňuje iba afgánsky veliteľ so svojráznym prístupom k životu, ktorý je jedinou živou postavou vo filme.

• 29.5.2018  10:42

Najlepšia shyamalanovka, ktorú nenatočil Shyamalan. Výborný nápad, ktorý je zábavne vyťažený, šikovne natočený a s hercami, ktorí si to zjavne užili. To, že to celé nedáva zmysel, je už druhá vec, ale kto by si logikou kazil inak perfektnú žánrovku? :)

• 25.5.2018  23:27

Pokúšal som sa niekde v sebe vyhrabať aj štvrtú hviezdičku, ale nejde to. Pre mňa mierne sklamanie a film, ktorému veľmi chýba iskra. Rozhodne sú tam aj zábavné scény, ale dialógy a riešenie väčšiny situácií je proste "lazy writing". Oceňujem celkovú špinavosť až na spôsob akéhosi madmax westernu, Powell sa prekonáva a... to je asi tak všetko.

• 24.5.2018  23:37

Má to zábavné momenty a obstojný bodycount, ale Garko tomu fakt chýba.

• 24.5.2018  23:36
    451 stupňů Fahrenheita (TV film) (2018)

Po všetkých stránkach slabé, nedotiahnuté a celkovo zbytočné. Vlastne som to dopozeral len kvôli Shannonovi, hoci aj jeho prejav v tomto filme spočíval v rôznych verziách výrazu "mám zápchu, ale musí to von".

• 19.5.2018  18:23
    Deadpool 2 (2018)

Čakal som, že to bude zábava (a veru je, kráľovská, sem-tam niečo nefunguje, ale pomer geniálnych gagov je stále vysoký), ale že to bude mať aj solídny príbeh (z tohto hľadiska je to najlepší X-Men film za veľmi dlhú dobu) a že tam budú bez problémov fungovať aj vážne a emocionálne momenty, to je pecka.

• 14.5.2018  23:11
    Manhunt (2017)

Mal som z toho dojem, že za Johnom Woo prišiel nejaký producent a povedal mu čosi ako: "Môj 10-ročný syn videl tvoje staré filmy a nedávno aj reprízu Utečenca, tak to všetko spísal, tu máš prachy a natoč to." Je tam všetko, spomalené aj zastavené zábery, holubice, krvavé gejzíry, motorkári v čiernej koži a prilbách, vypätá melodráma s džezíkom. Len už to dnes nie je cool, ale smiešna póza.

• 13.5.2018  01:09

Podobne ako jednotka to má zbytočne prekombinovanú zápletku a je to celé nekonzistentné, akoby chýbala každá tretia scéna, takže sa stráca kontinuita. Ale prestrelky zábavné (s výbornou kamerou) a Garko frajer a sympaťák.

• 13.5.2018  01:04

Ten príbeh nie je celkom márny (aj keď sme ho už videli v iných verziách) a Howard k tomu zložil parádny soundtrack. No... a to je asi tak všetko. Strašne to chcelo byť sexy, ale je to dokonale mdlé, bez iskry, s tradične otravnou Jennifer a znudenými všetkými ostatnými.

• 10.5.2018  01:55
    Waco (TV seriál) (2018)

Čo sa týka hereckých výkonov a celkového spracovania, výborná záležitosť. Otázkou zostáva, či sa vydarila snaha o vyváženosť. Z laického pohľadu sú niektorí velitelia ATF a FBI vykreslení až príliš ako debili a naopak vnútri Koresh a jeho prisluhovači ako nevinné obete. Pritom to boli naozaj ľudia, ktorí súložili s malými dievčatami a mali plné pivnice búchačiek. Dobové videá s Koreshovými prejavmi a kázňami poukazujú na poriadne vyšinutého "white trash" fanatika.

• 8.5.2018  23:54
    Navajo Joe (1966)

Právom jedna z najuznávanejších klasík spaghetti-westernu. Solídny príbeh, divoké tempo, množstvo akcie a krvi. Corbucci v dobrej forme, Morricone vo výbornej a Burt Reynolds, ktorého inak neznášam, tu perfektne sadol.

• 8.5.2018  11:34

Podobnosť s Tancom s vlkmi tam naozaj je, film má prvky, ktoré výrazne predstihli dobu, ale vojak Roda Steigera je skôr nesympatická postava, naivný nevzdelaný "sedlák" zaseknutý vo svojich predsudkoch. Film kazí najmä to, že končí práve vo chvíli, keď získa zaujímavejší epický rozmach a tvorcovia to ukončia slovami "každý nech si dopíše koniec príbehu sám", pričom tam malo skôr byť "prešvihli sme rozpočet a natáčací plán a ušiel nám scenárista, tak čau".

• 8.5.2018  11:28
    Patrola (1975)

Solídne natočený a patrične sedemdesiatkovo krvavý polit-western s veľmi nezvyčajným, ale zaujímavým záverom.

• 4.5.2018  00:33
    Tepepa (1969)

Ľavicový western? Nuž, pokiaľ sú tí bojovníci za práva chudobných realisticky vykreslení ako zákerní podliaci, čo znásilňujú devy a strieľajú protivníkov do chrbta, ani mi to nevadí. Tvári sa to hlbokomyseľnejšie, než naozaj je, ale herci to držia v nadpriemere, réžia je tiež veľmi solídna a Morricone tradične vynikajúci.

• 29.4.2018  23:16

Prekvapilo ma, že Claflin to hrá lepšie ako hlavná hviezda. Inak solídne, len tomu chýba taká tá pravá "daphneovská" gothic atmosfére.

• 29.4.2018  00:27

Kresťanský western? Prečo nie, pokiaľ kazateľ nosí kolt a odbachne každého pankharta, ktorý mu skríži cestu. Výborný Glenn Ford a už skoro 70-ková atmosféra, niekoľko drsných scén vrátane znásilnenia a nejakej tej nahoty.

• 29.4.2018  00:25
    Sergeants 3 (1962)

Asi do polovice výborná westernová komédia so super akčnými scénami (proste Sturges). Potom to začne byť čudné s čudnými Indiánmi v čudnej štúdiovej jaskyni.

• 29.4.2018  00:22

Skôr špionážny thriller ako western, dokonca sú tam nejaké (vzhľadom na dobu a žáner) solídne prekvapivé zvraty, ale zvyčajne meravý Gary Cooper to kazí.

• 27.4.2018  08:49

Spokojnosť, bavil som sa, záver super - možno jeden z najlepších filmových cliffov vôbec. Ale nie je to ten druh filmu, o ktorom by som potom pri pive nadšene rozprával kamarátom (ako sa mi naposledy stalo napr. s Ready Player One či Hostiles), proste iba ďalšia veľká marvelovka so všetkým, čo k tomu patrí, Thanos je solídna postava, akcia epická (sekeromlat úúúú!), humor tak 50/50 vtipný a trápny. Mám radšej časti, kde sa na to išlo trochu inak (prvý a druhý Kapitán, tretí Thor...) a nad výkrikmi typu "najepickejší film všetkých čias" iba pokrčím plecom. Plus ako už zaznelo, ak sa niekto dojme pri týchto pokusoch o emocionálnejší prístup, tak mu stačí naozaj málo.

• 23.4.2018  22:58

Videl som dvojhodinový director´s cut a je to výrazne lepšie ako bežný zostrih. Väčšinu deja pomerne štandardná Gemmova kvalitka, ale nečakane ostrá finálna prestrelka patrí k najlepším v tomto subžánri.

• 16.4.2018  00:25

Taký skvelý režisér, takí slávni hlavní predstavitelia... a taká sračka. Jediný dobrý vtip je monológ šerifovej ženy hneď na začiatku. Neznesiteľnú záležitosť, ktorú som ja osobne dopozeral len s najväčším sebazaprením, robí z filmu najmä idiotsky bľabotajúci Milian v úlohe dementného samuraja. Toto snáď nemohlo niekomu pridať zábavné ani v tej dobe.

• 16.4.2018  00:20

Nesúrodá a nudná zlátanina s nepatrične skvelým soundtrackom.

• 16.4.2018  00:04

Ridley je stále vo forme, potrebuje iba dobrý scenár.

• 15.4.2018  19:49

Pre mňa neznámy Paolo Casella v hlavnej úlohe je celkom dobrý týpek a so zloduchom Kinskim rozohrajú solídnu partiu. Prvá polovica v hostinci / dostavníkovej stanici je celkom jasná inšpirácia pre Tarantinovu "hroznú osmičku". V druhej polovici je toho potácania sa po púšti priveľa, nezaškodilo by vysekať pár minút. Inak ale špagety kvalitka s výbornou kamerou a nezvyčajným počtom ženských postáv.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57