Cervenak

človek, ktorý píše

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 16.11.2017  21:21

Veľmi dobrá adaptácia! Vlastne je to presne v tom duchu ako Branaghova Popoluška - svojím spôsobom staromilská pocta predlohe, ale osviežená o moderný švih, vtip, nadhľad, pompéznu výpravu, drahé filmové zázraky a jemné posuny v charakteroch postáv a príbehu. Najviac ma bavila časť filmu pred vraždou, pretože dýcha takmer indianajonesovským dobovým dobrodružstvom, vrátane zámerne gýčových omaľovánok. Potom film zvážnie a potemnie a treba povedať, že v komorných vypočúvacích dialógoch výrazne stratí počiatočný šmrnc. Ale všetko smeruje k vynikajúco vygradovanému záveru, ktorý uspokojí aj v prípade, že v detektívkach ste doma a viete, že Agátin Orient Expres je ten príbeh, v ktorom páchateľ... Veď viete. :) Herci si to zjavne užívajú, na čele s Branaghom, ktorý hrá Poirota výrazne inak ako Suchet a ostatní predchodcovia (v jeho podaní je to omnoho životaschopnejší človek - stále zábavný, ale nie prehnane komická figúrka, v niektorých scénach dokonca veľmi otužilý a akčný geroj). Toto si s chuťou pozriem aj viackrát.

• 14.11.2017  21:51

Obzvlášť srandovný je ten žiarivý pestrofarebný plagát - film je v skutočnosti čiernobiely s parádne ponurou noir atmosférou... a vlastne i celkovo dejom. Skvelý Robert Mitchum.

• 14.11.2017  21:49

Solídna billykidovka, hoci Newman aj Penn sa ešte iba hľadali a v scénach, ktoré sa točia okolo ženských, je to srandovne melodramatické.

• 9.11.2017  00:28
    Nepřítel (2013)

Natočené je to parádne, lebo Denis, ale už dlho som nevidel film, ktorý by si tak pýtal internetové interpretácie.

• 9.11.2017  00:25

Zaujímavý príbeh o slávnom pištoľníkovi, ktorého príchod do mestečka vyvolá vo všetkých takú paranoju, že sa začnú mordovať navzájom. :) Škoda len, že hlavnú postavu hrá taký vylízaný šuhaj. Eastwood by tam krásne pasoval.

• 5.11.2017  14:03

Ohromná zábava. Tucty a tucty fakt podarených gagov. ("Welcome, son of Odin." "Thank you, son of... bitch.") Všetci herci si ten úlet očividne užili, dokonca aj bývalé poleno Hemsworth je tu fajn a zábavný. Blanchettka podľa očakávania výborný zloduch, konečne vieme, ako by dopadla Galadriel, keby prešla na temnú stranu. O vizuálnej stránke a trikoch ani nebudem hovoriť, filmy od Marvelu patria k špičke. A zároveň je to film, ktorý nejako extra nevybočuje zo série, pokračuje vo výstavbe (či skôr dejovo funkčnom rúcaní) Marvel Universe a dobre v ňom fungujú aj vážnejšie či cool hrdinské momenty (ten timing Led Zeppelinu je dokonalý). A aj keby sa odbúrali tie haldy vtipov, zostal by solídny kompaktný príbeh, v ktorom vystrelia všetky scenáristické pušky, nie iba duo Des a Troy. :)

• 2.11.2017  00:05

Príbeh solídna steampunková fantasy, animácia fajn, pesničky (minimálne v slovenskom dabingu) príšerné, ale hlavne tomu chýba niečo z toho zábavného dospeláckeho nadhľadu prvých dvoch sezón seriálu.

• 1.11.2017  23:39

Ak sú tam dvaja herci a jeden je veľmi evidentne podozrivý ako vrah, čo bude prekvapujúca pointa? Presne. :)

• 1.11.2017  00:12
    Žluté nebe (1948)

Film, ktorý prácou s hercami, atmosférou a špinavosťou predbehol dobu o dobrých 20 rokov. Stavil by som sa, že toto videl Leone viac ako jedenkrát.

• 1.11.2017  00:10

Ženské išli na západ a cestou sa im prihodilo všetko, čo by ste očakávali, že sa im prihodí. Ale hrali to dobre a Wellman bol výborný režisér.

• 1.11.2017  00:04
    V utajení (2017)

Asi do polovice nadpriemer, potom to ide úplne do čerta. Scenáristické kopance, predvídateľné zvraty a za vlasy pritiahnuté akčné kotrmelce.

• 31.10.2017  00:17

Šialená nuda, ktorá sa ku koncu navyše zvrhne v totálny gýč. Rozmýšľal som, či je to autorský zámer, ale nie som si tým istý.

• 29.10.2017  23:44

Vince to už viackrát skúšal na vážnu nôtu, ale až v úlohe chladnokrvného lámača kostí a odkopávača hláv vás nechá zabudnúť na jeho komediálne časy. Vynikajúca záležitosť - herecky, režijne, atmosférou. Scenár? Len pre veľmi silné žalúdky, ako to už má Zahler vo zvyku, ale tentoraz sa mu podarilo dať tomu ten správny konzistentný tvar.

• 24.10.2017  23:16
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Dobre, bolo to jasné dopredu - Fincherom produkovaný a čiastočne aj režírovaný (prvé dve a posledné dve časti) seriál o FBI v 70. rokoch a počiatkoch psychologického profilovania sériových vrahov bol v podstate "odsúdený" stať sa televíznou udalosťou roka. A... je to tak. Tento rok už sa Mindhunterovi sotva niečo vyrovná. U mňa je to aj zápis do osobnej TOP 10 (a možno TOP 5). Ale asi to nesadne každému. Nie je to žiadne Sedem s kopami červivého mäsa a krutými zvratmi, "tichou" atmosférou sa to skôr podobá na Zodiaka. Dvojica agentov chodí po Štátoch, prednáša miestnym policajtom, popri tom robí analytické rozhovory s uväznenými vrahmi a sem-tam pomôže s nejakým aktuálnym prípadom. A popri tom za pochodu vymýšľa základy moderných vyšetrovacích metód (čarovná je hlavne scéna, v ktorej akoby mimochodom vymyslia termín "sériový vrah"). Je to BRILANTNE napísané, každý dialóg (hlavne tie s vrahmi) je scenáristické veľdielo. Každý herec presný (hlavne tie neznáme tváre, ktoré hrajú vrahov - každý z nich je na Emmy). Dobová atmosféra perfektná. Vie to byť napínavé a (čuduj sa svete) aj vtipné. Je tam množstvo nezabudnuteľných scén (nákup topánok, konzerva v pivnici, rozchod z poslednej časti). No a je to Fincher, samozrejme. Celý seriál je pekne kvalitatívne kompaktný, ale šéfove časti sú proste režisérska extratrieda. Mrzí ma len príliš otvorený koniec, nuž ale aspoň sa budeme viac tešiť na druhú sezónu.

• 22.10.2017  00:19

Tučné guilty pleasure. Stačila by k tomu modelka spodného prádla Samara Weaving (je to Hugova neter), ktorá vyzerá ako kombinácia Emmy Stone a Jillian Janson. Film samotný sa až kŕčovito snaží byť cooool, ale je pravda, že od okamihu použitia dvoch nožov sa strhne poriadna divočina plná cheesy hlášok, stupídnych gagov a monumentálnych gejzírov krvi. Niečo vo mne sa tomu vzpieralo, no podľahol som a kráľovsky sa bavil.

• 21.10.2017  10:05
    Wheelman (2017)

Za málo peňazí veľa tvrdej muziky. Skvelý Frank Grillo skoro celý film nevylezie z auta a kamera a diváci sú tam stále s ním. So šoférom, ktorý sa dostal do problémov kvôli prachom z prepadnutej banky a teraz sa z toho musí dostať a zároveň zachrániť svoju rozpadnutú rodinu. Niečo ako Kuriér meets "ten film s Hardym, čo tam celý čas kecá v aute". Dobre napísané, dobre natočené, ostré, napínavé.

• 21.10.2017  09:59
    Sněhulák (2017)

Veru čudesný film. Najviac ma na ňom štve, že mohol byť výborný... keby sa im to (ako priznáva aj sám režisér) nerozsypalo pod rukami. Nemám problém s hercami, Fassy je podľa mňa primeraný Harry Diera, Rebecca je miláčik ;-). Má to výbornú kameru a hudbu, takisto mi (keďže sa mi páčili predošlé Alfredsonove filmy) veľmi vyhovovala tá skoro "zasnená" atmosféra (aj keď chápem, že väčšina divákov sa bude jednoducho nudiť). Dokonca aj dej sa zhruba do polovice vyvíja bez problémov. Nuž, a potom sa im to rozsypalo. :) Ale riadne. Dejové línie, ktoré sú v knihe zaujímavé a predstavujú dôležitý zvrat (najmä problémy v detektívovom byte), sú tu naznačené a potom nedopovedané. Vyzerá to, akoby zabudli natočiť nejaké scény, ale potom nechápem, prečo nevystrihali tie zvyšky. Ku koncu film začne byť aj nechcene smiešny, hlavne zúčtovanie s páchateľom je čistá paródia. Nuž, škoda. Podľa mňa by sa Nesboviek mali chopiť sami Nóri a vystrúhať z nich zopár televíznych minisérií.

• 17.10.2017  23:14
    Rellik (TV seriál) (2017)

Ďalšia parádna detektívka od BBC. Bál som sa, že tá obrátená chronológia je len lacná finta, ako urobiť z tuctového pátrania po sériovom vrahovi niečo zaujímavejšie, ale tvorcovia s tým konceptom pracujú skutočne invenčne a celé to výborne funguje, pretože sú tam neustále nové zvraty a prekvapenia. Rozuzlenie som od istej chvíle predvídal, ale je naozaj pekne prepracované, všetky motívy dotiahnuté.

• 16.10.2017  22:36

Začne to ako chlapčenské dobrodružstvo Marka Twaina, ale s každou minútou je to nepríjemnejšie a drsnejšie, vrátane detí s odstrelenými hlavami. Typické 70. roky.

• 16.10.2017  22:28

Výborná "sturgesovka", ktorá pripomína tie najlepšie kavaleristické fordovky. Akurát má zaujímavejší príbeh s veľmi funkčne využitým milostným trojuholníkom. Sturges perfektne zvládal hercov a ešte istejšiu ruku mal v akčných scénach. Finálna prestrelka s dokonalým využitím nádhernej krajiny patrí k tomu najlepšiemu, čo v tomto žánri vzniklo.

• 12.10.2017  21:39

Gal Gadot v podväzkoch, Gal Gadot v krátkych letných šatách, Gal Gadot v priliehavom čiernom "taktickom" oblečení. Nič iné v tomto filme nestojí za pozornosť.

• 12.10.2017  21:38

Excelentný western. Začne to ako tradičná kovbojka, ale rýchlo sa to zmení na nepredvídateľnú, psychologicky prepracovanú a presvedčivo vystavanú drámu s tragickým rozuzlením. Herci vynikajúci, réžia perfektná, o Bernsteinovej hudbe ani nehovorím.

• 12.10.2017  21:35

Výborná záležitosť. Zápletka jednoduchá (hádam, že neskôr poslúžila ako inšpirácia pre Dobrý, zlý, škaredý), ale má to živé postavy a skvele napísané dialógy. Herci hrajú takmer súčasne, bez dobového afektu - v tomto Sturges o míle predbiehal dobu. Akčné scény bez vady.

• 8.10.2017  23:49
    Arrowhead (1953)

Tuctový príbeh, réžia bez nápadu a navyše tu Heston hrá extrémne nesympatické arogantné hovädo.

• 6.10.2017  22:50

Výborný film, jeden z najlepších tohtoročných, ALE... Najprv pozitíva, ktoré naozaj výrazne prevažujú: Ako u Villeneuva vždy, je to skvele zrežírované. Má to zaujímavý, vlastne detektívny príbeh, ktorý nie je nič prevratné, ale zároveň nepôsobí "prežitým" dojmom ako napr. Ghost in the Shell. Je tam kopa skvelých nápadov (kto by nechcel mať doma takú hologramku?), úžasných obrazov a hudba správne variuje Vangelisa. Ford je super a odkedy sa objaví, totálne odsunie Goslinga na druhú koľaj. No a predovšetkým to veľmi funkčne a zaujímavo rozširuje svet pôvodného filmu. ALE... je to skrátka svinsky dlhé. V snahe o nenatočenie uponáhľaného súčasného filmu tam Gosling fakt veľa chodí a zamyslene sa díva a všelijako trpí. Furt s tým istým výrazom tváre. Dlho mi bol sympatický, ale on sa naozaj stále tvári rovnako a mňa osobne to začína otravovať. Nuž a keď sa tam s ním dlhééé minúty prechádzame kulisami postapo sveta, tam a späť, potom za roh, potom po schodoch dole a zase hore, miestami to nebezpečne smrdí nudou. Aj pôvodný film bol pomalý a "zádumčivý", ale šikovnejšie z toho ťažil atmosféru a bol celkovo hutnejší a kompaktnejší. A napriek chladu dokázal vyžmýkať solídne emócie, čo sa novému filmu príliš nedarí. V každom prípade si ťažko predstaviť, že pokračovanie takého kultu mohlo dopadnúť lepšie, takže palec hore a určite chcem, aby Villeneuve natočil tú Dunu.

• 5.10.2017  23:32

Neúprosný MC, odporní gangstri a húf ochotne sa vyzliekajúcich ženských v poriadne nabrúsenej dobovej gangsterke, ktorá stále nie je smiešna, takže v čase svojho vzniku musela divákov riadne prefackať.

• 4.10.2017  00:49
    Wind River (2017)

Hutný neowestern s prvkami kriminálky. Dejovo priamočiary, možno až jednoduchý, ale práve vďaka tomu môže naplno vyniknúť mrazivá atmosféra, silné emócie a výborné herecké výkony (Renner je tu vážne na Oscara). Všetko zavŕšené luxusnou prestrelkou. Akurát som dúfal, že puma ešte dostane napapať.

• 1.10.2017  11:07

Skôr taká čudná bohémska artovka než naozaj horor, ale argentovské momenty, atmosféra a hudba tradične na výbornú.

• 1.10.2017  11:03
    Na straně zákona (TV seriál) (2015)

Ostré tempo, ostré dialógy, ostrý humor a na konci prvej sezóny luxusná smrť hlavného páchateľa. Veľmi zábavné britské case of the week s jednotiacou líniou na celú sériu.

• 1.10.2017  11:01
    Srážka (2016)

Parádne akčné scény a fajn herci (Kingsley si úlohu tureckého gangstra obklopeného krásnymi dievkami vyslovene užíva) v službách desivo stupídneho scenára. Na striedačku som sa bavil a chytal za hlavu.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53