PauloZ

MSN: měl jsem
Yahoo: Nikdy jsem nevedl

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 15.9.2017  19:23

Piráti jsou zase pěkně v lati. Páni režiséři je vrátili zpět ke kořenům a nemůžu jinak, než jen spokojeně pobrukovat. Stopáž se uskormnila na pěkné 2 hodinky, taže není prostor na zbytečné zdržovačky, které by konvertovaly k prostojům, takže to celé krásně odsýpá. Obsazení je naprosto geniální, efekty jsou extratřída a námět krásně spojuje nové herce se starou partou, takže se to celé opírá a kapku nostalgie mixované s novou krví. Překryv pirátů do čirého fantasy mě baví. Jo, za mě velmi dobré. Kdo by věřil, že se piráti v páté štaci vrátí v plné parádě.

• 11.9.2017  18:11

Cool King Artuš, kterého jsem slupl i s talířem. Vizuální a hudební skvost, který Guy přepaluje v každém druhém záběru, ale tak krásně a chutně, že si nad tím nejde nelibovat. Zcela jiný přístup, než by člověk možná čekal, zapomeňte na klasický výpravný epos. Milovali jste 300, budete milovat i Guyova Artuše. Fantasy prvky a celé CGI je velmi cool a i přes tu vyzuální megalomanii je tam kus poctivých emocí a pocty ke klasickému vyprávění. Místy to mohlo být pomalejší, byť všechny dějové zkratky fungují na 100%, tak aby to víc gradovalo a pumpovalu atmošku. To ale vem čert. Co mi k tomu chybí nejvíc je pořádné eRko, každý šíp v těle a meč tnutý do živého je skryt střihem, což mi přišlo místy strašně ubíjivé. Tohle přece není točené pro děcka. Obecně ale velmi cool a osvěžující vířivka v kinech! Charlie Hunnam je solidné masér! 4*

• 4.9.2017  17:23
    Mumie (2017)

Nedosatlo mě to na kolena, ale rozhodně s tím nemám tak zásadní problém jako většina júserú. Je to jednotvárná jednohubka, která nemůže sejmout první mumii, ale jako akční fantasy s hororovým nádechem naprosto v pohodě. Má to tempo, krásné efekty a akčně to šlape na výbornou. Očekáváná pecka se ale nedostavila a pravda je, že mi tam Tom s Russellem moc nesedí. Nikdy bych neřekl, že vemou nabídku na jednoduchou fantasy ptákovinku. Pád letadla je ale skvělý scéna.

• 29.8.2017  10:29

Jajaj, Jason asi dostal tučný polat, bohužel zbytek je levné Bé jak cip! :-/

• 29.8.2017  09:44

Strážci galaxie jsou maximálně cool a v pohodě. Celou stopáž jsem si užíval ten osobitý "chill" feeling, který James Gunn u strážců pěstuje a dává jasně najevo, že má otěže pevně v rukou. Je to úplně jinde, než ostatní marvelovky, mnohem víc easy going a nepotřebuje si to hrát na vážno, byť bych chvílema trošku přitrvzení a dramatičtější tóninu uvítal. Celou posádku jsem si oblíbil už v jedničce, takže tady sympatie jenom sílý. Malý Groot je z mého pohledu velmi povedená postavička a je fajn, že se na něj po jedničce nezapomělo. Racoonova pasáž v lese je velmi chutná. Toho mývala mám asi nejradši! :-). Jinak bych co se akce týká, trošku přitvrdil na vážnosti. A Stalloneovo cameo, let´s go for vol.3! :-) 4,5*.

• 5.8.2017  07:41
    Code 8 (2016)

Hell yeah..let´s go for a full movie! Takhle, přesně takhle začal District 9 a jaká páráda je z celovečeráku. Věřím tomu.

• 5.8.2017  07:23
    ARQ (2016)

Začinám velmi fandit Netflix počinům! Po výborném Spectralu, který doporučuju všem Sci-fi fans jsem si naordinoval ARQ a nejsem zklamán ani trošku. Netflix ladí výbornou obrazovou kvalitu, OST, velmi solidní příběhy a celkově maximálně Áčkový feeling. U ARQ jsem si těch 88 minut v časové smyčce vychutnal až do dna. Má to mouchy a nevíme vůbec nic o tom, co se stalo a děje se světem. Jenže to co je servírováno uvnitř baráku krásně stačí k vytvoření pojítek a nastínení situace, tak aby si člověk dokázal spoustu věcí domyslet. Celé to parádně šlape, má to atmošku a velmi solidní vyvrcholení.

• 4.8.2017  18:59
    GANTZ: O (2016)

Celkem pecička. Posctivá anime černota. Je to takový pěkný mix Trona, Matrixu a spoustu dalších Sci-fáren. Moc rád bych to viděl v pořádné Áčkové hrané verzi.

• 29.7.2017  09:57
    Spectral (2016)

Velký film v malém kabátě. Naprostou náhodou jsem na Spectral narazil na Netflixu a výsledek mě vcelku rozdupal. Akční scífko, které rozmetá velké popularizované Áčka na padrť! Efektní slast a akční náhul opřený o velmi sympatické obsazení, dynamický děj, který do toho šlape vcelku bez zastávky a v neposlední řadě velmi dobrý a "velký" sci-fi příběh. Položení toho všeho do válečné zóny pak jen zvedá mé nadšení. Vizál můžu jen chválit a chválit, protože to vypadá skvěle. Díry to má, ale fu*k that, protože je to podané na výbornou! Našel jsem to náhodou a sežral i s talířem! Z překvapení musím pálit plnou přátelé. PS: Takhle má vypadat filmové Call of Duty mdfkrs!

• 16.7.2017  17:48

3* protože Abrams mě bavil víc. Hlavně postavy, které měly mnohem silnější charaktery, které jsem si dokázal oblíbit. Rouge one je nadusaný jménama, ale snad nikdo (krom dvojky Yen/Jiang, což byly vedlejší postavy a robota K) si mě nezískal na 100%. Vizuálně a akčně je to potom moc hezké, jenže co naplat, když tenhle díl se tak snadno zapomene. 3,5*

• 14.7.2017  17:49

Vizuální lahůdka, výborně zpracovaný svět, skělý OST a parádní obsazení. Trošku zamakat na příběhu a celé to víc usadit, aby si to ve výsledku líp sedlo jako celek a nepůspobylo to tak rozkouskovaně. Klidně bych snesl dalších 20 minut, kdyby to mělo být k dobru. K tomu doladit bojové scény a trošku jich přidat, tak aby to mělo větší dynamiku a grády, tak je to bez debat.

• 4.7.2017  10:28

Čistokrevná popcornovka, jak se sluší a patří. Stejně jako díly před tím. Asi žádná série nestojí na tak, byť ne nejinteligentnějších, tak pevných základech, kterými se může pyšnit Vinova parta! 8 díl a pořád to šlape do plných, pořád to má co nabídnout a pořád to kure*sky baví, takže za mě vcelku pohlazení po duši. Tentokrát ovšem trošku strádá hláškující duo Tyrese/Ludacris aby otěže převzal Rock se Stathamem, kteří si to ale strašlivě dávají! Takže to vlastně neni výtka, jen konstatování. Jediné, co bych si přál do dalších dílů, tak vrátit ty osobní rubanice, pěkně po staru z 5ky a 6ky a trošku to celé uskromnit z těch megalomanských akcí a cestování po světě. Každopádně převladá prostá spokojenost a těším se dál. Vzpomínka a odkaz na Briana (Paula Walkera) pohladí po duši a je strašně fajn, že to takhle Vin vede. 4,5*

• 25.6.2017  17:41

Strašný popkorn, ale s duší a citem k tématu. A to i přes svou přestřelenost.

• 4.6.2017  19:16

Největší frajer na place jednoznačně Bill Pullman a Jeff Goldblum. Tedy staří známí. Zbytek je pak pěkně efektní, barevný, akční, místy zábavný. Ale co si budem, nové mladé role jsou velmi bezcharakterní, jen kopírují to, co nastolil Will Smith a jako celek to kvalit prvního dílu nedosahuje ani po stránce epičnosti, emotivnosti a napínavosti. Všichni mi byl úplně šumák. Přitom je to velká škoda, protože námětově je to až překvapivě vydařené a dal by se na tom postavit totální a hutný biják. Takový patvar mezi Armageddonem a prvním Dnem nezávislosti. PS: Totálně mě dostal ten bordel při destrukci světa při přistání kosmické lodi, kdy v jedno záběru vidíte destrukci singapurské Marina Bay Sands, malajského Petronas Twin Towers a londýnského Tower Bridge, pokud se nepletu.

• 2.6.2017  07:52

Naprosté komixové blaho! James Mangold Loganem vyrostl do komixového nebe stejně jako Hugh Jackman vstoupil do komixové síně slávy. Dokonalost po všech stránkách. E-Rkový rating dávno chyběl a dělá neskutečně moc na celém feelingu filmu. Škoda, že takle nevypadali předešlí dva Wolverini a pevně doufám, že Logan s Deadpoolem vrátí e-Rkovost do kin. Logan nabízí ale mnohem víc, vlastně úplně všechno v čiré podobě, co od komixu čekat. Přes výbornou syrovou akci, charizmatické obsazení, dynamickou a hutnou dějovou lajnu, práci s postavama a emoce, které zahýbou i s tím největším šutrem. Hughovi si zaslouží poděkovat za těch dlouhých x-let s ikonickou postavou, kterou si vypiplal k dokonalosti! Lepší rozlučku si nikdo z nás přát nemohl. Kdybych mohl, tak napálím 10*.

• 21.5.2017  13:47

Když arénovku, tak jedině od Scotta. Příběh prostý, ale kompenzovaný těžkým testosteronem od začátku do konce. Při tomhle vzpomínám na zlaté časy Van Damma a dnes na něco podebného asi nemá nikdo, něž Adkins. Navíc to má parádní kameru, takže je každý fajt velmi chutňučký. Z tohohle by si měly vzít příklad velke blockbustery, které se snaží o akci, ale vůbec jim to nejde. viz AC. 4,5*.

• 20.5.2017  08:27

Naprosto zbytečný film, který neobohacuje filmovou kariéru ani jednoho z hlavních herců. Navíc je to oproti poslednímu výstřelu úpadek po všech směrech. Velké zklamání a obrovská škoda takhle potopit slušně vyhlížející značku!

• 14.4.2017  16:14

Jo, Pítrovi se z tohohle dramatu podařilo vydusat snad to nejlepší, co šlo. Přes strhující děj, vynikající herectví všech až po totálné emotivní závěr, který jsem sám málem neustál. Kdo by řekl, že z tohohle půjde vytěžit velkolepost a grácie, která v závěru konkuruje i takové extratřídě jako je Titanic. Pro mě exceletní filmařina! Berg každým filmem dotahuje Míšu Baye co se feelingu a hudby týká a asi nikdo neumí točit patriotské filmy, jako tihle dva pánové. Hoďte Bergovi konečně nějakou heroes pecku! Awesome 5* :-)

• 3.4.2017  06:52

V první řadě je ve mě obrovksý hejt z hlediska scénáře, protože fakt nechápu, proč se někdo vůbec snažil vymyslet nějaký nový příběh, který beztak stojí za hovno a nikdo z hráčů předlohy ho nezná ani ho nezajímá. Vždyť hra nabízí naprosto neotřelou a skvělou dějovou linku! WTF? Takže dějově to ti matláci totálně pohřbili. Druhý hejt je vůč režii. Pokud chcete z geniální předlohy geniální epický film, tak jak by si hra bezesporu zasloužila, tak to přece nedám nějakému lojzovi, který může být fans jak chce, když nemá pořádný skill. Navíc ten film bez hry nefunguje. Neodehrát hru, tak se v tom asi solidně ztrácím. Takže mě strašně sere jak to dopadlo a úplně mě vysírá, jak zabili ty vysoké cíle, co AC má. Ať ale jen nepluju, tak v animu je to fajn, ten feeling je super. Jenže co z toho, když ani ta choreografie faitů není top a hlavní postavy jsou mě vlastně úplně ukradené? Těžko na tom, jako velký fanoušek, hledám něco pozitivního :-/. Velmi průměrný film s nezajímavýma postavama, který sejmul vše, co hra nabízí. Tomu filmu chybí jakákoliv velkolepost. Doufám v restart a na tohle chci zapomenout. Protože AC nezaslouží průměrnou adaptaci, která vyšumí v minutě po skončení.

• 30.3.2017  18:14

Yates skládá reparát po bídném Tarzanovi pěkně doma, ve světe H.P. , kde to velmi dobře zná a ve výsledku to jde krásně vidět. Tohle má solidně našlápnuto na parádní sérii, která může sejmout Harryho Pottera. Herci mě bavili, postavy mají charisma do jedné, svět je správně fantasy a přechody mezi easy fantasy jízdou pro děti do těžkých hororových vod na výbornou! Navíc mám pocit, že se Yates víc urval do magie, takže s ní nešetří, což ve výsledku znamená, že tyhle dvě hodiny rozdají víc kouzel něž celý H.P. dohromady. Těším se, co přijde dál.

• 29.3.2017  05:03

Strašná párty, ale je to tak divně sestříhané, nebo nedobře natočené se špatným timingem, že z toho ani jeden moment nemá pořádné koule a drajv a to se tam dějí šílené věci. Konec mě snad už ani nebavil :-/. 2,5*.

• 29.3.2017  05:01

V záplavě blbučkých laciných komedií se čas od čas zadaří. Bavil jsem se velmi dobře!

• 16.3.2017  05:39
    Meet the Blacks (2016)

Prázdné keci o hov*e v jednom baráku? WTF? Dal jsem 45 minut a fakt to bolelo.

• 13.1.2017  12:03

Maigret je takový menší Sherlock a Rowanovi seriózní roli bezproblému věřím. Jenže tomu chybí větší důraz na atmosféru, celé to prostě proběhne, bez chvilky opravdu pořádného napětí, které by divákem otřáslo. Byť je děj solidní a důstojně zapletený s pěknou kamerou, lokacemi a pěkným vyvrcholením, tak mě na tom všem asi nejvíc zaujali češi na straně zla. 3,5*.

• 7.1.2017  16:23

Škoda, že to nejelo podle knihy na 100%, pak bych asi pálil plnou nálož. Je to pěkná mystery pletenice, která vtáhne do děje a hutná atmoška nepustí s poctivím zvratem, ale za uspěchaný začátek a pár vynechaných faktů 4*.

• 6.1.2017  09:30

Ještě 10 minut po skončení jsem to vstřebával! Pecička.

• 4.1.2017  09:01
    Příchozí (2016)

Netuším, co víc bych si od sci-fi žánru mohl přát. Možná akci, kterou v tomhle případě skvostně nahrazuje samotná myšlenka a celkové zpracování s výbornou atmosférou. PS: Výborná hudba a kamera!

• 3.1.2017  12:32

Byť k tomu mám výhrady po stránce (lehce zmatečného) scénáře, tak musím pálit plnou nálož. Protože je to velmi přísné, postavené na velmi kvalitní myšlence s překvapením a skvěle obsazené! J.K. Simmons je pan herec, ale Ben hraje jako po elixíru herectví! Rozdává charisma, headshoty a do toho všeho počítá finanční podfucky a účtuje jak najatý.

• 14.12.2016  10:51

Královsky přiostřívá! Hopkins to jasně táhne, ale hned v závěsu jsou Ed Harris, Thandie Newton a zbytek. Moc dobrá gradace děje!

• 11.12.2016  16:51

Tak na tenhle lep jsem nesedl. Těžká snaha o art a hloubku, ale je to tak strašně nudné a prázdné. Nedokázalo mě to bavit. DeLongova hudba okej, ale točit kvůli tomu film, který navíc dopadl takhle. Škoda :-/.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55