PauloZ

Pedagog, Graphic & Web designer

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 5.9.2010  13:43

Tak tohle je opravdu špatné, moc trapné a pro děcka.

• 31.1.2014  21:17

Možná největší francouzské zklamání za poslední dobu. Béčkovost a v mnoha ohledech laciná trapnost a absolutní průměrnost. Vlastně jsem se ani moc nesmál. Navíc to vykradení hříšného tance bylo bolestivé... nechápu proč 73%.

• 19.10.2016  19:20
    (Ne)zadaní (2013)

Parádní OST, jinak těžký filmový průměr, který propadne v zapomění hned po skončení.

• 3.9.2008  22:19

Bezkonkurenčně nejhorší Emmerich, tohle bylo prostě už moc přitahlé za vlasy a vyšperkované naprostýma kravinama! A co húř, 10 000 př. n. l.? Emmerichu neblbni...první si zjisti jak to tehdá vypadalo a pak toč!

• 6.2.2013  22:07

Upřímný a velmi pohodový film. Plus pěkná minirolička pro Jima Parsonse a cameo Dannyho DeVita. Dívalo se mi na to velice dobře, ale 4* tomu dát nemůžu, protože tomu chybý jakákoliv váha. Pěkných 70 minut o tom, jak se vysloužilý herec seznámí s prodavačkou v "Penny". 3,5*

• 29.4.2014  10:09

Pěkný film, parádní herecký kádr a několik silnějších momentů. Nic víc, nic míň. Oskar za nejlepší film je opravdu jen díky tomu tématu, což mě vede k myšlence, zda by se ta postarší porota neměla trošku omladit. Navíc je to celé zbytečně dlouhé a ve své podstatě tomu chybí ta skutečně impozantní hloubka a síla, která by měla mnohem větší dopad na diváka a která by mě opravdu rozbila. Tak jak by bylo zdrávo očekávat od filmu nominovaného na 12 oscarů. 3,5*

• 29.1.2011  16:25
    127 hodin (2010)

Rozhodně se jedná o skvělou one man show se skvělým hereckým výkonem Jamese Franca a velice dobrým scénářem. Navíc je to podle skutečnosti, takže další bodík nahoru. Ale v tomhle případě srovnám s nedávno viděným Buried s Ryanem Reynoldsem a musím říct, že ten mě vzal krapet víc už proto, že tam se kamera z rakve nehla. Jinak část, kdy si řeší ruku je celkem "chuťovka" a nedokážu pochopit, že to opravdu zvládl. Já bych asi odpadl a umřel bych tam! A ponaučení? Nikdy nelezte nikam sami!!

• 11.7.2013  22:33
    13 (2010)

Drsný svět hazardu. Do takovéhle ruletky bych se opravdu v životě nechtěl dostat. Napětí se první hodinu, hlavně při samotné hře, dá opravdu krájet. Proč to ale po té velice dusné a nekompromisní hodince nemohlo skončit, nebo se vyvíjet trošku rafinovaněji? Pro mě je závěr se Stathamem trošku laciný. Nevadí mi, jak to dopadlo, ale mohlo to být prostě líp prodané, zapůsobylo to na mě trošku vynuceně. Role vesměs všech známých tváří jsou tu opravdu jako lákadlo. Počínaje Rourkem a konče 50tníkem, to byly spíš camea. Herecky zaručeně nejlepší Majkl "Zod" Šanon! 3,5*.

• 30.5.2016  22:35

Je to tam! Bay má pořád co říct a rozhodně se s tím nemazlí. Utáhl měšec, předvedl skromnější práci, odhodil velké a drahé efekty, zato nasadil poctivost a um s jakým před léty začal a zavřel hubu všem hejterům. Příběh dle skutečnosti má kvality a dělá své, ale je velice dobře vyprávěný, jako vždy Bayovsky, nadrzo s jistou mírou patriotství a opět chutnýma lens flarema - proto ho vlastně milujeme :-) - a s přesně tak strhující gradací, jak si námět žádá. Divák lačný po tématické filmařině dostane parádní akci, kupu vypjatý scén, ty správné chlapácké (husinoidní) dialogy lemující rozesranou situaci v níž by nikdo nechtěl být, aniž by vyzněly sebemín trapně a hlavně skutečné postavy, ke kterým si zákonitě vybudujete vztah a bude s nima ty 2 a půl hoďky žít! Minimálně já tam s něma byl :-). Plná palba bez zaváhání a jako třešničku tu máme snad nejemotivnejší a nejsilnější závěr Bayovi filmařiny, který tak hecuje a tlačí na city, až je težké to v suchu ustát. Vlastně to dopadlo ještě líp jak malý/velký Pain and Gain a já už od Míše nechci Roboty, kteří potřebují novou krev, stejně jako Bay nové věci a tohle je toho jasným důkazem!

• 29.9.2013  17:36

Velmi výživný příběh ze školních lavic. K dokonalosti tomu chybí jen fakt, že to není inspirováno skutečností, nýbrž se jedná o smyšlený příběh. Kdyby tenhle příběh napsal sám život, tak by nešlo pouze o věrnou a krutou reflexi dění v těch nejhorších školních prostředích L.A., kde je snaha vzdělávat mladé gangstery, ale také o skutečné odhodlání pedagoga vzít věci do svých rukou a trošku ty grázli vyškolit, když systém zklame. Na druhou stranu, kdo ví, do jaké míry se učitel/scénarista necha inspirovat skutečnostmi, nebo vlastní zkušeností, pudem, touhou či chtíčem se s osobními problémy vypořádat alespoň psanou formou. Ať už je to jakkoliv, tak naspáno a zrežírováno bylo velmi dobře s výtečným Jacksonem v syrovém světě "bezbraných" pedagogů.

• 11.4.2014  10:38
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Odvázaná zábava. Holky a všichni stěžejní herci jsou super napsaní, takže doufám, že to tak půjde dál :) Zatím se bavím, a to tak, že velmi.

• 17.11.2013  11:34
    2 zbraně (2013)

Svěží Buddy jízda. Duo Denzel/Mark jsem si spočátku jaksi nedovedl představit ve fungujícím filmovém světě, ale opak je pravdou. Jejich charakterově rozdílné role jsou dobře napsány a baví celou stopáž. Pro mě příjemné překvapení s dobrou zápletkou, nadhledem, poctivou akcí a usměvnými situacemi. V rámci ační "buddy movie" je to vastně skoro na jedničku.

• 17.1.2010  00:53
    2012 (2009)

Kdo neví, co pan Emmerich tvoří, tak asi nebude úpně nadšený. Tento film je Emmerichovský jak nic, Emmerich se bojí jít do hloubky, bojí se pohřbít hlavní postavu, bojí se zničit svět až do dřeně a otevírá si vrátka Archami. Myslím, že kdyby po tom šel pan režísér pořádně a prostě pohřbyl celou zem, dopadlo byt to mnohem lépe. Příběh nebyl zlí, ale byl to klasický katastrofický film, nic víc, nic míň a to je obrovská škoda, protože takový námět se nepouští mezi prsty a rozhodně to není námět na klasický kat. film:( Na druhou stranu, to beru jako jednu možnou variantu, jak si to asi představuje Emmerich. Moc rád bych se ovšem dočkal, což asi nedočkám, ještě jednoho podání např. od pana Camerona, Snydera, Nolana či Finchera, kteří by se s tímto megalomanským námětem poprali rozhodně jinak a věřím, že by to v kině s naší existencí ukončili. Dovedu si to totiž představit, jako naprostou černotu! Ale, panika ve filmu brutální, je to skvost jak efektový, tak zvukový! I dojemné scény byli hodně povedené (hlavně ty z lodi od pánů hudebníků). Závěrem bych jenom řekl, že já jsem, až na ten závěr (fakt jsem čekal černotu, ne happyend v podání tří Arch, dyť přece taký útok na planetu a pak klid? Co třeba vybočení planety z osy atd. ) zas tak zklamán nebyl. Čekal jsem Emmericha a toho jsem dostal. Po 10000B.C. určitě zlepšení.

• 31.8.2011  13:58

Dávám 4* jenom proto, že jsem zatím neviděl delší dokumet kruhy v obilí z roku 2006. Každopádně je tohle velice pěkně podáno a šíleně to vleze do hlavy.

• 16.10.2012  21:06

Vcelku pozitivní pohled na předpovězený "konec" světa. Moc skvělých nápadů, funkčních skutečností a zajímavých informací. Možná až moc na tak krátkou stopáž. Rozhodně doporučuju shlédnout každému, kdo ze o ty "změny" zajímá a chce se dozvědět řadu hloubavých názorů, kterým osobně věřím.

• 26.6.2012  00:55

Takhle parádně jsem se u buddy-movie bavil naposled u podstatně a fenomenálně akčních mizerové 2 a čistě komediálních Benga v záloze. Nový 21 Jump Street je žánrově přesně mezi. Tedy vytříbená a bohatá sada hlášek a situací, které odrovnávají tím nejpřímějším a netrapným způsobem, dopepřená přesně padnoucí akcí a výtečně zvolenou hlavní dvojkou. Chvílema jsem měl pocit, že se dívám na nějaký oldschool a chvílema na prcičky :-)). Fakt jsem nečekal, že to dopadne takhle dobře a jsem za to rád! Jde vidět, že mladá Hollywoodská krev v čele s Hillem, jakožto i spolu scénaristou, umí odvést kvalitní práci, kterou dnešní divák uvíta s otevřenou náručí. Moc dobré a i to malé cameo Johnnyho bylo na jedničku. Hoďte po mě dojku!

• 6.2.2010  18:09
    21 gramů (2003)

V první čtvrtině filmu jsem se vůbec nechytal a měl jsem chuť film vypnout, ale po těchto 20 minutách začnete film chápat a přicházet mu na kloub. Zjišťujete jak perfektně je vypracovaný scénář, jak do sebe všechno zapadá a co tím chtěl tvůrce říci. Film plný nejasností, které se v průběhu stanou jasnými. Celkově je film hodně depresivní a pokud si nechcete skazit náladu, tak ho nechte na jindy. Ale určitě doporučuji shlédnout, je to výjimečný kousek.

• 9.11.2014  00:46

Lehce slabší než první díl, ale i tak velice zábavná crazy buddy jízda, která skvěle rozšiřuje to, co započala jednička. JE to vlastně lautr to samé, ale proč ne, když to tak efektně funguje a baví. Dobrých filmů tohoto ražení není moc, spíš bych řekl, že je jich sakra málo. Takže díky za to! 4*

• 5.11.2008  00:47
    23 (2007)

Tento film není zdaleka tak zlý, aby měl tak nízké hodnocení. Nechápu, co se všem nelíbí, podle mě je to velice povedený film. Scénář je dobrý, není nejlepší, ale je dobrý. Režie je taky skvělá a Jimovi tato poloha velmi sedí. Přál bych mu víc filmů, kde by mohl uplatnit svůj herecký um i v pořádném thrilleru, či akčním filmu, protože on umí zahrát všechno.

• 16.7.2013  09:25
    30 Seconds To Mars: Up in the Air (hudební videoklip) (2013)

Některé záběry jsou fakt povedené. Nejvíc se mi líbí to házení barevného prachu, nebo co je to za sajrajt.

• 27.3.2014  12:31
    30 Seconds to Mars: Kings and Queens (hudební videoklip) (2009)

Tuhle skladbu považuju, v subjektivním postoji, za jakýsi vrchol Jaredovi tvorby. Potažmo celé to cd. Výborný klip a ještě lepší song!

• 27.3.2014  12:30
    30 Seconds to Mars: The Kill (hudební videoklip) (2006)

Možná bych měl říct, že se v mém hodnocení nepromítá jen můj pohled na klip, ale velkou váhu má i to, jak se mi líbí ten song... A the kill je fajný :)

• 16.4.2009  21:22

Super věc tohle dílko. Sedlo mě to jak sviňa :) Už dlouho jsem se u této tématiky takto nebavil.

• 25.9.2007  10:42

Ultimátní popcorn a vizuální orgie. Krev a končetiny ve všech směr jsem nikdy takhle nemiloval. Dějově jednoduché a přímočaré, přitom tak úderné a skvostné. Adrenalin ve mě dlouho takhle nehaštěřil :-))

• 20.6.2014  22:17

Naprosto nedostačující a neuspokojivé. Aneb sejmuli jsme Evu Green, která sice ukázala kozy, a to i ve slowmotionech, ale stejně je beztak všem u pr*ele, protože její postavu nikdo nezná! Předpokládám, že se většina lidí, stejně jako já, těšila na zůčtování s Xerxesem. Bohužel tohle tvůrci ignorují (Btw. Xerxesova role je spíš cameo) a co je horší, nedostal jsem ani adekvátní náhradu. I když byla Eva dobrá. Potom jsme si dali jeden cenzurovaný sexík s Themistoklesem, jehož charisma je v porovnání s Leonidasem (Butlerem) na bodu mrazu! Nemluvě o prázdných proslovech, jež všechny natírá Leonidasovo "THIS IS SPARTA!". Pro mě to začalo až s připlutím Sparty, ale propána, tím to vlastně celé končí. Tohle je jedno velké WTF, které se absolutně neopírá o staré postavy a zabíjí potenciál odplaty. Je to sice ku*evsky efektní, krvavé a vizuálně oku lahodící, ale díky nechci. Efekty dokáže dnes každý a o přehnaně digitální krvi bych mohl polemizovat. Pozitivně beru to provázání s původní třístovkou a pár chutných momentů. Jinak je to neosobní, neinovativní, dramaturgicky podivné a chaotické, bez emocí a naprosto bez charakteru a pořádné vůdčí osobnosti.1,5*

• 6.11.2016  22:39
    47 metrů (2016)

Takový pocit úzkosti a bezradnosti jsem u filmu necítil už dlouho. Pod vodou toho prostě fakt moc nevymslíme :-/. Nezapírám několik failíčků a naprosto prvoplánovou zbytečnost utržení druhého lana, ale v rámci žánru byla odvedena poctivá práce. Je to o fous lepší a vlezlejší než "The Shallows" .

• 17.2.2010  23:27
    5 proti 5 (TV pořad) (2007)

To mě baví, dycky to finále :-D

• 7.8.2012  23:08
    50/50 (2011)

Velmi pěkný film. Je dobré vidět, že mladí tvůrci zvládají i vážná životní témata a zároveň nekopírují pouze nějakou otřelou šablonu, ale dokáží do pojat po svém, vytvořit nápadité prvky a dát tomu mladý feeling. Výtečný Levitt, ze kterého bude jednou pan herec, dobře doplňující Rogen a roztomilá Anna Kendrick + geniální OST. Scéna na lůžku je perfektní, rozebrala mě na výbornou a i přes happyend, je to velmi lidská a emotivně silná záležitost. 4,5*!

• 22.12.2010  10:25
    60 sekund (2000)

Skvělý akční a rychlý snímek, který jde do plných a dal hlavní myšlenku a děj o rok později natočenému Rychle a zběsile. Je to o autech a ty jsou do filmu opravdu dobře vybrané! Cage hraje dobře a Angelina ho pěkně doplňuje. No problema :)

• 15.7.2010  23:28
    8 Limbs (2007)

Asi tak nějak, dobrá je maximálně první minutka hudby :)

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55