PauloZ

homepage

1 2 3 4 5 15 28 42 55
    • 12.4.2012  00:07
    8 MM (1999)

Jeden z nejlepších a rozhodně nejdrsnější Schumacherův film. Dvě hodiny v podsvětí s tou nejzvrhlejší pornografií podány opravdu depresivně a syrově. Pro mě zároveň první film s touhle nekorektně odpornou snuff tématikou, co jsem kdy viděl a nemusím více. Konečný psychycký nátlak je znát a Cage to zahrál výborně. Skvělý byl i Phoenix a Stormare. Psychicky dosti drsný filmy, ale mohlo to být zakončeno ještě nějakým zvratem, neboť posledních 20 minut je už "pouze" honba za odplatou.

• 25.10.2013  07:50
    8 žen (2002)

Tak trošku jako 12 rozzlobených mužů, jen v ženském podání a nemůžu, než být velmi spokojený. Scénaristické obraty někdy opravdu hodné vyznamenání, skvělé herecké osmero a brilantní hříčka slovních výměn a vzájemného ovlivňování. Chvílema jsem fakt ani nevěřil, co všechno se tam děje, protože to, co slyšíte v jedné minutě, je v té drůhe vyvráceno, nebo zpochybněno jinou postavou a to velmi rázně. Ženy jsou prostě intrikářky a na tomto faktu scénarista/režisér postavil velmi strhující podívanou. PS: Po tom všem, co se tam odehrávalo, jsem v závěru snad i čekal, že jsou všechny lesby :-)

• 11.7.2009  19:28
    9 (2005)

Temné, akční, rychlé, skvěle detailní a animačně precizní! Co víc si přát!

• 27.3.2014  08:15

K tomu není asi co psát. Je to jedne z mnoha dokumentů, takže si z toho každý vybere, co chce. Z mého hlediska je to dokonale a vlastně nezpochybnitelně vysvětlená účelná demolice, která měla za následek stovky mrtvých, krach na burze a následně účelný boj proti arabáčům. Amerika z toho maximálně vytěžila. A já se ptám, jak si tohle může někdo dovolit a jestli za tím stáli opravdu sami amíci, tak je to maximální vrchol zvěrstva a někdo by jim asi opravdu měl ukázal, že svět není jen Amerika... PS: Upřímně věřím mnohem víc těmhle dokumentům, než nařízeným blábolům z médií s cílem uklidnit, ale neinformovat, veřejnost..

• 28.10.2008  23:32
    96 hodin (2008)

Příběh jednoduchý? Ano, ale jak podaný! Je tam možná krapet toho Bourneovství, ale Liam Neeson je ve skvělé formě a perfektně zahrál taťku, co si jde pro svoje zlatíčko a přitom rozsekat pár sráčů co ji unesli! Rýchlé a úderné! Nejadrenalinovější adrenalinová pecka posledních let. Pierre Morel jde po okrsku 13 ještě víš.

• 4.10.2012  21:18

96 hodin byl mistrovský kousek, nezapomenutelná akční adrenalinovka nadopovaná drajvem, který zastavoval krev v žilách. 96 hodin: Odplata je pouze dobrý akční film. Přitom jdou vidět jasné mezery a ta největší seděla na řežisérské židli. Námět je dobrý, logický a určitě na něm šla postavit obdoba jedničky. Bohužel se to nepovedlo. První akční mela je absolutně špatně sestříhaná a místo toho, aby si ji člověk užil, tak jenom kroutí hlavou. Dalží akce už je zvládlá dobře, ale strádá scénář. Máme tu taky zbytečné nelogičnosti, kterých se jednička s přehledem vyvarovala. No a v některých chvílích jsem měl i pocit, že Liamovi snad dochází síly. Nepochopím proč svěřili Taken 2, po tak výborné jedničce, do rukou tak průměrného režiséra a naprosto zbytečně z toho musel vypadnout tak obyčejný tucťák.

• 17.4.2015  19:53

Boha jeho! Proč k tomuhle muselo dojít? Průměrných akčních filmů máme hromadu, tak proč k tomu přidávat Taken! Učebnicový příklad, jak poslat značku z číré akční radosti v kolonce Áčka na prudké béčko bez kapky chuti, nápadu a režijního umu! Ty zběsilé a zmatené střihy bych akceptoval v Cranku, ale tady ani za mák! Pravda, sám jsem nic nenatočil a mudruju jak najatý, ale nebudu se k tomu cpát, když to neumím. Megatona vnímám stejně jako Moora, oba pohřbili výborné značky a opravdu nedokážu pochopit, jak jim někdo mohl svěřit tak nadějné a skvěle našlápnuté projekty. Chudák Neeson a nezachránil to ani, jako vždy skvělý, Whitaker.

• 29.1.2010  18:33

Pluto je borec, ale Mickey Mouse mě teda vůbec nebere, navíc ten jeho hlas nemám vůbec rád.

• 3.3.2011  22:49

Skvělý a lehce dojemný kraťásek. Navíc s mojí velice oblíbenou písničkou Hoppipolla, která dělá z tohohle filmečku něco víc :)

• 4.8.2010  00:44
    A-Team (2010)

Po nějaké té době opět NEHORÁZNÁ ujetina. Původní seriál jsem nikdy neviděl, ale tohle bylo oprvadu šílené a v některých místech velice nadsazené :). Občas je to ale třeba a u kategorie filmů jako je tenhle to nevadí. Jako celek je film nehorázně akční popcorn, který je plný hovadin, nenudí, rychle uteče a nehraje si na super vážný film. Možná té akce je až moc a v místech je nepřehledná. Stylově dost podobné The Losers, jenom o krapet lepší. Navíc je to propleteno solidními gegy, takže no fear :) Hlavně mě bavil Sharlto Copley jakožto šílený pilot! 3 a půl*

• 24.10.2010  22:49

Tento Spielbergúv počin ve mě hned po shlédnutí vyvolává rozporuplné pocity. Film začiná velice zajímavě a osobitě s parádní atmosférou, posléze se ovšem film dostává do řekl bych dětské úrovně, kdy se hlavní hrdina vydává na cestu za modrou vílou. Film skýtá spoustu zajímavých náznaků, ovšem většinou s následným pádem do dějové křižovatky, kdy film neví, čím přesně chce být. 2000letý posun a mimozemšťané bylo už zbytečné, navíc je film zbytečně dlouhý a částmi nudný. Přijde mi, že Spielberg scénář vytvářel během natáčení, nebo se do toho sám zamotal. Každopádně skvělé herecké výkony jak Osmenta tak Lawa. Nejlepší postavou pro mě ale zůstává medvídek Teddy :)

• 5.8.2017  07:23
    ARQ (2016)

Začinám velmi fandit Netflix počinům! Po výborném Spectralu, který doporučuju všem Sci-fi fans jsem si naordinoval ARQ a nejsem zklamán ani trošku. Netflix ladí výbornou obrazovou kvalitu, OST, velmi solidní příběhy a celkově maximálně Áčkový feeling. U ARQ jsem si těch 88 minut v časové smyčce vychutnal až do dna. Má to mouchy a nevíme vůbec nic o tom, co se stalo a děje se světem. Jenže to co je servírováno uvnitř baráku krásně stačí k vytvoření pojítek a nastínení situace, tak aby si člověk dokázal spoustu věcí domyslet. Celé to parádně šlape, má to atmošku a velmi solidní vyvrcholení.

• 19.10.2012  00:13

Bekmambetov nebude asi nikdy točit "obyčejné" akční pecky. Ať už jsou to střely do zákruty, nebo kácení stromu na jednu ranu :). Nebudu nijak kritický, protože jsem absolutně nečekal jakoukoliv shodu, nebo náznak skutečného historického konceptu. Kdo by to taky čekal, že, mudrci z ČSFD?? Tudíž pojetí vůbec nehodlám rozebírat a divím se, že to někdo vůbec dělá. Už podle trailerů to závánělo mozek vymývajícím výhulem. Upřímě mě tahle verze nijak nenasrala a neurazila. Šel jsem po tom, jako po totální konině a tu jsem dostal. Jenom škoda, že se pan režisér nedržel čistě akčního mozek obalujícího výplachu a v druhé polovině lehce zvolnil a narval tam i nějaké ty historické souvislosti. Tudíž celý příběh, pointa a stavění děje je velmi divoké, zbrklé a koncepčně rozbité až běda. Ovšem za kamerou umí Bekmambetov pěkné věcičky a několik akcí bylo opravdu chutných. Nebudu to protahovat, věděl jsem do čeho jdu a nejsem zklamán. 3* za zábavnost a akční melu.

• 30.11.2015  21:54

Letos třetí výtečná účast Simona Pegga. Stejně vtipné, nápadité a zábavné jako Man Up, jen z jiného soudku, mnou oblíbeného sci-fi. Bavila mě ta kreativa a práce s námětem, který je na můj vkus velmi dobře a dosyta využit. Moc fajn.

• 25.1.2010  23:55
    Absolvent (1967)

Mě se tento film hodnotí celkem těžko, nevím totiž, jestli mě to, co bylo možno vidět, stačí. Byly tam scény, ze kterých mi bylo snad trapně i scény, které mě drželi v tempu filmu. Osobně bych dal asi 3*, ale jelikož se jedná o film z roku 67, a v tu dobu to muselo být velice drzé a teen, tak dám za 4*.

• 2.8.2011  23:50
    Absolventka (2009)

Klasická teenagerovská blbost s ,,nečekaným,, happyendem. Jediný kdo to trošku podržel je Michael Keaton, kterého mám rád.

• 30.8.2012  11:02

Jim a.k.a Ace, tu není co dodávat. Neskutečně nápadité a hlavně zábavné!!

• 6.10.2010  14:52

Písničky skvělé, soundtrack si občas i poslechnu:) Jinak bohužel zbytečně utahané a z části bez elánu, slabší muzoš.

• 30.1.2010  00:51
    Ah, L'Amour (1995)

Nehoráznost, se divím, že je tady taká šílenost vůbec vedená.

• 8.12.2010  14:43
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Nemůžu hodnotit jinka :) Poctivá britská práce se pozná, tvůrci dřívějšího seriálku Black books se opět pustili do práce s chutí a výsledek je prostě skvělý. Když to srovnám, tak oproti Black books zde nejsou určitě tak výrazné, silné a společensky vyjímatelné charaktery postav. It crowd je prostě víc v normálu, i když, jak kdy :-D. Některá epizoda lepší, jiná slabší, ale tak je to u všeho. Každopádně zábava skvělá a Jen je mnohem hezčí než Fren, škoda že to má jenom 4 série...

• 6.11.2012  23:34
    Akta UFO (TV seriál) (2004)

Nevím z kolika dílů se tenhle seriál skládá, ale já viděl prozatím dva a oba mě, jakožto člověka, který na tohle do jisté míry věří, hodně bavily. Díl "Jak funguje UFO z pohledu fyziky" je šílený a líbí se mi, jak se snažíme na všechno přijít lidským rozumem, přičemž vysí nad těmito věcmi neskutečný otazník a realita může být zcela odlišná. Ty odpady dali věru velcí skeptici.

• 7.12.2011  16:07
    Aladin (1992)

I když už je to hodně dávno, co jsem to viděl, tak si na tenhle výborný animovaný film od Walt Disney velmi dobře pamatuju. Navíc jsem si oprášil vzpomínky v galerii :).

• 26.5.2010  00:29

Burton ne Burton, pro mě solidní pohádka, která byla velice slušně natočená, vizuálně výborná (Šklíbal, Tlachapoud a prostě vše je suprové) Johny Depp majstrštik a pro H. B. Carter nesmírně slušivá role. Je to moje jediná a první Alenka co jsem kdy viděl, takže nemohu srovnat. Každopádně to jde na můj vkus vše až moc po másle a hodně lacino, tudíž samotný příběh mohl byt mnohem lépe propracovaný a napínavější! Celkově je to ale pěkné, takže pro mě slabší 4*

• 9.9.2011  11:25

Tu délku bych přežil, kdyby se jednalo o mnohem lepší zpracování. Takhle je to fakt dlouhé, místy nudné a bitvy vesměs žádné. Určitě zklamání.

• 11.3.2013  22:11
    Alf (TV seriál) (1986)

Alf a.k.a Ota Jirák ... kvalitní sci-fi zábava.

• 26.11.2009  16:15

Aljaška není vůbec špatná. Je to jedne z hodně mála Stevenových solidních filmů.

• 6.2.2012  16:04
    Alpha Dog (2006)

Nechápu proč tenhle film nemá alespoň 75%. Výborní herci (i Justin umí) a dle mě velmi dobře a promyšleně napsaný scénář, který dělá z tohohle zdánlivě nízko hodnoceného filmu skvělou napínavou podívanou s naprosto odrovnávajícím koncem! Po tom, jak se veškeré dění vyvíjí, jsem opravdu nečekal tohle. Moc dobré!

• 20.2.2010  13:02

Naprostá blbůstka pro děcka, ale smál jsem se a Thedora cvaldu bych bral dom :)

• 9.11.2012  21:58

V tomhle remakovém případě je velmi těžké polemizovat nad tím, jestli je Webbův spidey jakkoliv kvalitnější, než ten Raimiho, či nikoliv. A ti, co ho bez ostychu kritizují, mi přijdou až moc svérázní. Každé ztvárnění se vyvíjí trošku jinak, i když kostra je zcela stejná a každý režisér si námět tvaruje podle svých představ. Webb měl celkem složitou situaci, překonat velkého Raimiho, přičemž ji zvládl v podstatě na výbornou. Ve prospěch nového Spideyho hraje bezkonkurenčně moderní technologie a naprosto výborné digitální zpracování, ale to není tak podstatné. Podstatné je hlavně herecké obsazení. Andrew/Emma je mnohem příjemnější a hezčí dvojka než Tobey/Kirsten, i když se mi do hlavní role hodil asi víc Tobey. Další věc je naprosto bezproblémové a nenásilné stavění dějové linky, uvěřitelné emoce, výborné herecké kreace a všechno to vrcholí neskutečně pompézní a lahůdkouvou půlhodinkou, která je opravdu přeefektní a v mých očích je v topce letošní akce. Z těch létajících scén a mrakodrapů a světelných odrazů a několika mistrovsky volených slowmotionů jsem byl pif paf :-)). Abych ale jenom nechválil, v několika místech mohly být prostřihy kvůli zesvižnění ( to je slovo :)) děje. No a co mi vyloženě chybělo, jest seznamování Petera se svými schopnostmi, to zvlád Raimi mnohem lépe. Jinak s tím nemám sebemenší problém. Bavil jsem se na výbornou. Kdyby se mě ale někdo zeptal, jestli se jedná o zbytečný restart, tak bych odpověděl, že ano. Spider-man totiž nemá už co víc nabídnout, pořád je to o tom samém, pokud ho někdo zcela nepřekope.

• 11.5.2014  19:38

Škatulku letního blockbusteru si druhý úžasný spidey odbyl na 100%. I tak ale zůstal lehce ve stínu svého předchůdce, který jako celek funguje lépe. Máme tu vypiplanou akci, dechberoucí fly scény (hlavně v první polovině filmu, tam jsem si opravdu velmi liboval), efektivní 3D a pár zábavných momentů. Nečekejte ale příliš promyšlený scénář. Web měl v hlavě asi moc nápadů od kterých nechtěl upustit, protože až na tu vizuální stránku je to dosti přepláclé a zdlouhavé. Akt s Elektrem je sice chutný, ale přesto vizuální bordel a následný fajt s Harrym už vyzní trošku vynuceně a nedotaženě. Pěkné scénaristické momenty najdu dva (hlavně dospělácká scéna, která všechno posouvá dál a scéna s malým klukem v závěru). Na můj vkus bylo moc i těch romantických scének. Sečteno a podtrženo je druhý díl přeplácaná hříčka efektů účelně natočená pro dnešní teenageri, jehož obsah se nevratně vytrácí v délce stopáže (např. naprosto zbytečný důraz na nějaký noční let, který je v té akci stejně beztak každému šumák). 3,5*

1 2 3 4 5 15 28 42 55