PauloZ

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 29.7.2017  09:57
    Spectral (2016)

Velký film v malém kabátě. Naprostou náhodou jsem na Spectral narazil na Netflixu a výsledek mě vcelku rozdupal. Akční scífko, které rozmetá velké popularizované Áčka na padrť! Efektní slast a akční náhul opřený o velmi sympatické obsazení, dynamický děj, který do toho šlape vcelku bez zastávky a v neposlední řadě velmi dobrý a "velký" sci-fi příběh. Položení toho všeho do válečné zóny pak jen zvedá mé nadšení. Vizál můžu jen chválit a chválit, protože to vypadá skvěle. Díry to má, ale fu*k that, protože je to podané na výbornou! Našel jsem to náhodou a sežral i s talířem! Z překvapení musím pálit plnou přátelé. PS: Takhle má vypadat filmové Call of Duty mdfkrs!

• 2.6.2017  07:52

Naprosté komixové blaho! James Mangold Loganem vyrostl do komixového nebe stejně jako Hugh Jackman vstoupil do komixové síně slávy. Dokonalost po všech stránkách. E-Rkový rating dávno chyběl a dělá neskutečně moc na celém feelingu filmu. Škoda, že takle nevypadali předešlí dva Wolverini a pevně doufám, že Logan s Deadpoolem vrátí e-Rkovost do kin. Logan nabízí ale mnohem víc, vlastně úplně všechno v čiré podobě, co od komixu čekat. Přes výbornou syrovou akci, charizmatické obsazení, dynamickou a hutnou dějovou lajnu, práci s postavama a emoce, které zahýbou i s tím největším šutrem. Hughovi si zaslouží poděkovat za těch dlouhých x-let s ikonickou postavou, kterou si vypiplal k dokonalosti! Lepší rozlučku si nikdo z nás přát nemohl. Kdybych mohl, tak napálím 10*.

• 14.4.2017  16:14

Jo, Pítrovi se z tohohle dramatu podařilo vydusat snad to nejlepší, co šlo. Přes strhující děj, vynikající herectví všech až po totálné emotivní závěr, který jsem sám málem neustál. Kdo by řekl, že z tohohle půjde vytěžit velkolepost a grácie, která v závěru konkuruje i takové extratřídě jako je Titanic. Pro mě exceletní filmařina! Berg každým filmem dotahuje Míšu Baye co se feelingu a hudby týká a asi nikdo neumí točit patriotské filmy, jako tihle dva pánové. Hoďte Bergovi konečně nějakou heroes pecku! Awesome 5* :-)

• 6.1.2017  09:30

Ještě 10 minut po skončení jsem to vstřebával! Pecička.

• 4.1.2017  09:01
    Příchozí (2016)

Netuším, co víc bych si od sci-fi žánru mohl přát. Možná akci, kterou v tomhle případě skvostně nahrazuje samotná myšlenka a celkové zpracování s výbornou atmosférou. PS: Výborná hudba a kamera!

• 3.1.2017  12:32

Byť k tomu mám výhrady po stránce (lehce zmatečného) scénáře, tak musím pálit plnou nálož. Protože je to velmi přísné, postavené na velmi kvalitní myšlence s překvapením a skvěle obsazené! J.K. Simmons je pan herec, ale Ben hraje jako po elixíru herectví! Rozdává charisma, headshoty a do toho všeho počítá finanční podfucky a účtuje jak najatý.

• 14.12.2016  10:51

Královsky přiostřívá! Hopkins to jasně táhne, ale hned v závěsu jsou Ed Harris, Thandie Newton a zbytek. Moc dobrá gradace děje!

• 7.12.2016  22:58

Jeden z těch neskutečně příjmených malých velkých příběhů, co se k vám do telky můžou dostat. Z jedné strany dramatický příběh plný napětí, emocí a rychlosti a ze strany druhé to všechno lemuje vynikající Anthony Hopkins a jeho cesta ze Zéladnského venkova až po moderní LA, aby si o něm následně vykládal celý svět, který rozdává charisma a pozitivní lehce "smile" feeling po celý film. Dostalo mě to se vším všudy! :-)

• 2.11.2016  09:37
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Hutný mix super8 a Silent Hillu, který funguje na 100%. Co díl, to pořádná dávka tajemna, napětí, svižného tempa a výborné hutné atmošky. Všechno pěkně odsýpá a v ničem se neplácáme. Dlouho se mi nestalo, abych na něco čučel 5h v kuse s takovým zapálením a vtažením do děje. Zasazení do 80. let je velmi fajn a spolu s Driveoidním cool soundtrackem to celé nádherně funguje a rozdává silné pocity napříč celou sérií. Mám k tomu jen to, že nemusel být v posledních 3 dílech kladen tak velký důraz na "smart" partičku školáků. Byť jsou jejich charaktery v čele s bezzubým Dustinem velmi dobré a věřím, že děcka s předměstí budou technicky zdatnější než měšťáci. I tak bych dal přednost dospělejším, tedy Šerifovi s Joyce a Nancy s Jonathanem. Stranger thing je vytříbeným mixem z žánru!

• 30.9.2016  19:23

Duncan Jones je kapacita a ano, Warcraft je nástupcem Pána Prstenů. Protože je to od té pradávné doby Aragorna a hobitů největší fantasy nášup, co se týká velkoleposti, efektů, magie a všeho co s tím souvisí. Solidní magic příběh, perfektní postavy na straně dobra i zla a nepůsobí to ani chvilku kýčově, jak se z trailerů zdálo. Je to skvěle dramaturgicky zvládnuté a vygradované! Vizuálně lahodné a pěstní souboje vymazlené. Jsem naprosto spokojený a pobavený jak malý kluk! Durotan a Fosterův Medivhem top postavy. PS: Taky Vám Durotan připomíná Jardu Jágra?! :-))

• 21.8.2016  23:18

Neříkám, že bych od teď takhle musel mít každý film, ale je to strašný ultra přísný nářez pro všechny fans first person gamesek, akčních nářezů a testosteronem nadusaných bijáků a vlastně pro všechny, kteří si rádi dají něco experimentálnějšího. Něco tak zběsilého s pořádnýma koulema, překračující filmové standardy jsem neviděl od Cranku a nemůžu než úctivě pokyvovat hlavou nad tím, jak je to zvládnuté. Akční jazda, vypiplané akční prvky a detaily, jejichž kreativita zdaleka předčila mé očekávání. Děj samotný navíc taky funguje, což jsem ani nečekal. Co střih to cool záběr a peckový OST naprosto podrhuje dynamiku a gradaci. Technicky je to velmi zvládnuté. Nemůžu jinak, nedokážu tomu nic vytknout a nedokážu si to představit lepší. 5* ihned! Tohle bylo natočeno s jasným záměrem a házet to pod 3* jen za kameru a samotné pojetí je právě u tohohle počinu naprosto pomíjivé.

• 11.8.2016  09:09
    Soudce (2014)

Robert mě baví. Baví mě je jeho herectví, baví mě jeho mimika, gesta a skvělé ztvárnění role. Do toho přátelé, v detailech ku*evsky dobře napsaný scénář, který mistr Bobkin chytl pevně za pačes, přihodil pana Duvalla a máme vymalováno na maximální filmařský očistec. Nemám co řešit, co zpochybňovat, je to justiční pecička z toho lidského rodinného pohledu, kdy nám divákům na všech okolnostech a postavách záleží.

• 9.6.2016  08:48
    Orel Eddie (2016)

Pro mě obrovské překvapení. Takhle upřímnou, skvěle zahranou a hudbou vyšperkovanou podívanou, jsem dlouho neviděl. Taron zahrál excelentně, všecko to prostě funguje na jedničku. Je to položené do perfektní roviny, která mixuje oldschoolu a moderní barevně přitaženou kameru, dlouhé kamerové nájezdy, ale přitom velmi elegantně! Híří z toho pozitivita, osobitost a Eddieho kouzlo na míle daleko. Už v prvních 5 minutách jsem tušil, že to bude výborné. Soundtrack je potom pecička sama o sobě!

• 30.5.2016  22:35

Je to tam! Bay má pořád co říct a rozhodně se s tím nemazlí. Utáhl měšec, předvedl skromnější práci, odhodil velké a drahé efekty, zato nasadil poctivost a um s jakým před léty začal a zavřel hubu všem hejterům. Příběh dle skutečnosti má kvality a dělá své, ale je velice dobře vyprávěný, jako vždy Bayovsky, nadrzo s jistou mírou patriotství a opět chutnýma lens flarema - proto ho vlastně milujeme :-) - a s přesně tak strhující gradací, jak si námět žádá. Divák lačný po tématické filmařině dostane parádní akci, kupu vypjatý scén, ty správné chlapácké (husinoidní) dialogy lemující rozesranou situaci v níž by nikdo nechtěl být, aniž by vyzněly sebemín trapně a hlavně skutečné postavy, ke kterým si zákonitě vybudujete vztah a bude s nima ty 2 a půl hoďky žít! Minimálně já tam s něma byl :-). Plná palba bez zaváhání a jako třešničku tu máme snad nejemotivnejší a nejsilnější závěr Bayovi filmařiny, který tak hecuje a tlačí na city, až je težké to v suchu ustát. Vlastně to dopadlo ještě líp jak malý/velký Pain and Gain a já už od Míše nechci Roboty, kteří potřebují novou krev, stejně jako Bay nové věci a tohle je toho jasným důkazem!

• 4.3.2016  13:43

Překvapivě jedna z nejlepších atrakcí Universal Studios, otočka o 360 stupňů, jakožto jediná ze všech atrakcí, mě sejmula.

• 4.3.2016  13:28

Nic intenzivnějšího a většího jsem doposud nezažil! Dal jsem to dvakrát a s velkou chutí bych šel znova a znova. :-) Kdo dorazí do LA, tak Uneversal Studios je snad povinností a tahle transformeří mela je to nejlepší.

• 15.1.2016  23:45

Hned po Trosečníkovy nejsyrovější a nejvlezlejší survival výprava o intenzitě dynamitu! Koncepčně s jasně pevným základem hluboko pod sněhem zavátým, s vývojem byť strohým, tak maximálně atmosférickým, s uhrančivou kamerou, nekompromisní scenérií zimy, která si nevybírá a hereckým kádrem, který patří k tomu nejlepšímu, co prosluněný Hollywood má. Jsem maximálně spokojen, REVENANT mě vyvrhl a vlezl mi do nitra stejně, jako Leošek, který tu sošku prostě jasně chce a já mu ji přeju. Jediná výtka je pro mě neurčitá orientace v čase, chtěl bych počítání dnů, abych měl přehled, jak dlouho to celé trvalo a po jakých časových interval se Leo posouval, protože místama jsme měl pocit, že se uzdravuje moc rychle. 156 minut uteklo lusknutím prstu, protože pokud zrovna někdo někoho necupuje, tak je výborná výprava, kamera a scény, ze kterých běhá mráz po zádech. Dramaturgie odvedla skvělou práci a místama artové náběhy ještě víc pumpují atmošku a nemilosrdnou přírodu. PS: medvědí scéna se musí někde zapsat, protože mě rozebrala na součástky a férový finiš je intenzivní tečka jak prase!

• 20.10.2015  22:54

Takhle dobře napsaný film jsem hodně dlouho neviděl! Abych si za celý film neřekl jediné wtf, nebo nad čímkoliv zapochyboval, a že by se tohle téma dalo tak jednoduše zmatlat, tak to smekám. Výborné, totálně skvělé, aneb jak se vyhrabat z posmrtného života, napravit své chyby a to vše naprosto promyšleně a s gracií :-)

• 22.6.2015  22:29

Za mě naprostá vytříbenost na poli krimi. Totální černota a syrovina. Zkorupovaní fízly a ghetto negři na každém rožku. To vše skvěle sepsané do policejního rodinného kruhu, kdy jeden hledá pravdu, zatímco druhý kope za špinu, dýluje drogy a bere prachy. Nedívím se chování ani jednomu z nich, protože zatímco jeden jede naivně za čest a jméno NYPD, tak druhý vnímá tu špinu z reálného pohledu, tak proč si nepřivydělat, když stejně uklízí bordel z ulic. Druhá věc je podpásovka a fakt, že se pošle hrstka poldů na popravu, díky čemžu se rozdají silné karty a hraje velmi podařená hra na schovávanou a hoňkou po uklizení průseru. Na můj vkus velice dobře vystavěný film, který jde zdárně do hloubky s několika zvraty a silnými scénami. Velice mi to sedlo.

• 12.5.2015  09:24
    Fotograf (2015)

Pro mě po velmi dlouhé době konečně opravdu dobrý a lehce velký tuzemák. Modrou barvu nechápu, ale chápu to, že Saudkův velmi bohémský život a kontroverzní tvorba nesedí každému. Co se týká samotného filmu, tak je škoda, že to nelemuje soudkův život po pravdě, ale jak řekl sám Saudek, je tam hodně upravených nebo smyšlených scén. Protože já jako neznalec jeho osobního života se nedokážu úplně orientovat v pravdě a smyšlenosti. Nicméně mě to strašně bavilo, bavil mě jeho kvartír narvaný děvečkama velmi vytříbené kadence, bavilo mě Rodenovo herectví a věřím, že Saudek takový rozverný život žil a žije. Místama je to komedie, místama hraje vážnější nota a postupný vývoj děje s ženskou zákeřností a podlostí je parádní. Roden zahrál excelentně a stejně tak i všechny herečky, takže po stránce herectví výborné. Mám pocit, že to lidi neumí ocenit, proto pálím plnou nálož, i když je to spíš na 4*. Mohlo to být více hloubavé a životopisné. Úplně vypustili bráchu Káju...

• 2.5.2015  02:06

Joss Whedon je borec a já NEchápu ty negativní ohlasy, co tu spousta lidí solí. Z hlediska pokračování to není o nic menší pecka než první díl. Uznám, že tomu chybí ten boom efekt jedničky a v závěru asi i nějaká totálně silná akce. Jenže v rámci celého konceptu je to opět výborně vystavěné, dramaturgicky skvělé a všechny postavy mají adekvátně prostoru. Scénář je dobře napsaný s epickou myšlenkou a akce s hláškama sypou během celého filmu na výbornou. Přitom velmi dobře funguje i vážná a emotivní nota mezi hrdinama. Dvojčata jsou do děje zapasována s citem a nenásilně, takže je během děje bez problému přijmete do týmu. Akce je pěkná a co považuju za naprostou chuťovku jsou komba Capa s Thorem. To pro mě jsou momenty naprostého blaha s vytříbeností vkusu a vytěžení možností spolupráce. Celé potemnění děje je potom výborným posunem a krokem dál. Ultron je maximální badass, ze kterého jde respekt na míle daleko a i přes robotický vizuál hýří obrovským charismatem! Pro mě zkrátka opět velká paráda, jen ten Hawkey nemusel dostat tolik rodinného prostoru.

• 9.12.2014  21:24

Knihou nepoznám a nalomen přečtením několika rozverných komentů, recenzí či názorů kamárádů byla má očekávání orpavdu velice střízlivá. Konečný dopat filmu je pak ale velice mohutný! Jsem totálně překvapen a maximálně spokojen. Celou tu fantasy výpravu, lokace a dění i mimo akci mám rád už do pána prstenů. Zkrátka mě baví se dívat i na ta "nudná" místa, takže mě vlastně nenudí, ale v tomhle případě oproti jedničce, opravdu nejsou nikterak razantní. Podle očekávání Jackson také velmi pěkně a mile přitvrdil a vydatných akcí je hromada. Počínaje chuťouvou stylařinou na řece, přes elfí fajty a konče u Dráčka Šmáčka, ze kterého jsem se věru pos*al :-)). Cumberbatch totálně zabil! :-) Nicméně, jeden zářez na kabátě Hobbit má, a to je opravdu nepochopitelné, místy moc okaté CGI, kdy se vytrácí reálnost postav a kulis. PP byl v tomhle ohledu mnohem víc real. Ale to jen tak okrajově, protože mám chuť dát plný počet, ale jelikož před sebou máme závěrečnou štaci, tak tu pětečku slovně učechrám na 4,5!... I´M DEATH!

• 1.12.2014  22:46

Nepamamtuju se, kdy naposledy jsem viděl takhle dobrý, chytrý, zábavný, upřímný a pozitivní vánoční film. A že bude zrovna polský mě nenapdalo ani ve snu. Všechny postavy jsou maximálně sympatické, děcka jakbysmet a děj je velmi fajn. V tomhle případě se máme od poláků co učit. Nechápu to, ale máme sakra daleko do světových filmů :-/. 4,5*

• 8.11.2014  22:10

Dokonalost sama! Tohle momentálně považuji za vrchol digitálně animovaného filmu jako takového snad po všech stránkách. Příběh, kvalita zpracování, hudba, kamera a neskutečné množství detailů (na které jsme možná zvyklí v hraném filmu, ale ne v animovaném), které posouvají hranice "dětských" animáků mnohem dál. Nechápu některé kritické názory lidí, ale budiž. Pro mě je tohle pokračování minimálně stejně dobré jako první díl. Vlastně mě totálně mě překvapilo, jak moc dobré to je. Momenty mravenčení bych nespočítal na prstech jedné ruky. S druhým dílem přišla logicky větší velikost filmu a několik nových postav a všechno je zpracováno úplně bez chyby. Zestárnutí postav rules! Dean je pro mě velký inovátor. Scény s Alfa draky jsou epické a dokonalé a naprosto konkurence schopné velkým scénám z hraných filmů jako godzilla, avatar apod. To byla věc, které mě až zarazila. Taky se přiznám, že jsem už velmi dlouho neměl takovou knedlu v krku. Emoční stránka filmu a sympatie fungují nejlépe snad od doby ledové a při té jediné písničce, která je úžasná a skvěle vygradovaná, jsem si nemohl nevzpomenout na price egyptského. Totální topka! PS: Po dlouhé době opět 3D které mělo smysl.

• 27.8.2014  22:11

Výborné! 57. rok byl rokem exceletních soudních dramatů, kterým mohou ty novodobé tiše závidět. Je až s překvapením, jak filutácké a chytré scénáře tehdejší doba dokázala vyprodukovat. Spolu s 12 rozhněvanými muži nejlepší soudní drama, co jsem viděl. Doba 50tých let, soudní síň, černobílý screen, skvělé herecké orgie a chytrost tyhle dva filmy spojuje, ale přesto je každý úplně jiným a zároveň bezchybným filmařským skvostem. Samotný závěr s upozorněním ohledně prozrazování děje je lahodnou tečkou. PS: Pokud žádáte jízdu podobnou 12 rozhněvaným mužům, tak neváhejte. Dostanete ji na 100%.

• 18.8.2014  18:45
    Valkýra (2008)

Jedna z nejlepších Tomovích rolí. Neskutečný plán, který bohužel nevyšel. "PAMATUJTE, JE TO VOJENKSÁ OPERACE. NIKDY NIC NEJDE PODLE PLÁNU.

• 13.8.2014  22:45

Ten pocit absolutní bezmocnoti, kdy chcete alespoň něco udělat, ale prostě nemůžete. Stísněnost, psychycký nátlak a nepochopitelné zvěrstva jdoucí ruku v ruce s lidským selháním. To zobrazuje Shake Hands with the Devil silně, jako jeden z velmi mála filmů. Podle skutečnosti, autentická místa, a "bohužel" výborné a přesně zmapované zpracování. Je dobře, že se tohle točí, protože to považuju za to minimum, co lze udělat pro to, aby se to v budoucnu už možná nedělo.

• 10.8.2014  11:50

Záviděníhodný roadtrip po Jižní Americe! Navíc jsme viděli jen zlomek cesty, protože ze 400 hodin materiálu je ta hoďka a půl jen neskutečné vnadidlo, pro nějakou vlastní raodtrip parádu. Velice mě to bavilo. Je to nezávislé a nezaškatulkované se spoustou úsměvných situací, ale i situací, kdy divákovi zatrne ... takový "výlet" pár lidí, kteří si vzali kameru a pod záštitou české televize aspol. si to celé zdokumentovali. Jednou, možná v příštím životě, bych tohle chtěl podniknout :) PS: Solná poušť V Bolívii je neskutečná!

• 8.8.2014  01:29

Nevídaně zábavné, osobité a skvěle potrhlé. Emily si musíte zamilovat, protože je tu neskutečně boží a i kvůli ní dávám plnou nálož. Pánové jí jen parádně sekundují. Scénáristicky a i svým humorným pojetím je to velmi své, i když ta hlavní linka není nic neviděného, ale v tomhle podání mě to bavilo sledovat každou minutku. Nejlepší britská věc za velmi dlouho a jedna z nejlepších krimi komedií vůbec. Přitom jsem o tom filmu donedávna nevěděl ani béleš.

• 2.7.2014  19:39
    Zátah 2 (2014)

Dokonalost sama. Za posledních 10 a možná i více let, je to, alespoň pro mě, bezesporu nejlepší kontaktní akčňák spolu s Ipmanem a prvním Raid. 150 minut blood survivor akční básně, které nechybí absolutně lautr nic! Skvělá kamera, hudba, zvukový podkres, choreografie odehrávající několikaminutové záběry exceletních hmatů a chvatů, přičemž je vše nádherně přehledné, nekompromisné kravé a hlavně dlouhé. Takže si je divák vychutná jako nikde jinde a dostane nekompromisní attacky na lidské tělo, jako nikde jinde. Charakterní postavy na straně dobra i zla. Hlavně u toho zla máme bujný výběr (např. holka s kladivama, nebo její "brácha" s baseballkou). A v neposlední řadě, je to o něčem. Ten film má co říct, i když se jedná o cestu za odplatou. S tím souvisí parádní postup ve vývoji děje a vnoření se do jádra tamní mafie, přičemž na maximum fungují i emoce a divákův vztah k postavám. V poslední půlhodince, při bitce s hlavním bijcem, jsem nebyl schopným vlastního nádechu, jak mě to svazovalo. Iko Uwais je nový Bruce Lee, Gareth Evans mistr svého oboru a Raid 2 na vrcholku potravního řetězce asijských rubaček. 6*... 5 je málo :) PS: Flipnic to pěkně shrnul :-))

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55