PauloZ

homepage

1 2 3 4 5 15 28 42 55
    • 28.5.2014  08:38
    Oceány (2009)

Exceletní obrazová práce, některým záběrům se až nechce věřit a výborný hudební podkres, který celou tu honosnost ještě umocňuje. Vtáhlo mě to pod tu vodu, jako by mě to chtělo utopit. Nemá to možná tak uspořádaný koncept vyprávění, jako řada dokumentů a trošku se skáče mezi jednotlivými lokacemi. Nicméně to, co dokument říct chce, řekne s přehledem. Vlastně je to hlavně o videostopáži, protože vypravěč řekne minimum. PS: Chcete natočit scífko? Mrkněte se na nějaký podmořský dokument a nemusíte absolutně nic vymýšlet, protože to, co "vymyslíte", jste už beztak někde viděli. Jasných 5*. Bluray kvalita nutností.

• 4.5.2014  00:31

Výborné, takhle napnutý jsem dlouho nebyl! Tom nezapomněl hrát a Paul točit. Velmi zajímavá a možná poučná je také práce s původem somálců. To z jakých poměrů a za jakých situací jdou na tu pirátskou loď, že ani nejsou cílení pirátí, ale pouze nemají jiné možnosti. PS: V tomhle filmu je jasně vidět, kolik lidí a kolik prostředků může stát záchrana jednoho amerického člověka. Na druhou stranu by stačilo povolit zbraně posádce, popř. nějaké obrané komando a možná by k tomuto nikdy nedošlo.

• 3.5.2014  11:50
    Znamení (2002)

Včera jsem na to narazil na Primě a musel jsem to dodívat až do konce. A hltal jsme to, jako bych to viděl poprvé! I po 12 letech je tenhle skvost pořád jedno z nejlepších scífek. Shyamalan dyktuje neskutečné napětí, silnou atmosféru a mrazivě vtíravý pocit úzkosti a nevědomí. Autentický záběr z oslavy narozenin považuju za jeden z nejlepších sci-fi záběrů vůbec. Prokládání s flashbacky, kdy Mel přijíždí ke sražené manželce je potom výborný nadstandardní emotivní prvek, se skvělým timingem v příběhu a který funguje na 100%. Zkrátka je to výborná záležitost, která mě baví.

• 13.4.2014  21:59

Druhý Cap je kvalitativní variací na třetího Iron mana. Posun je razantně znát ve všech ohledech. Je to mnohem dospělejší, uvědomělejší, tradičně potemnělejší a scénaristicky opravdu velmi dobré. Počáteční krimi feeling prospěl na 200%, protože z toho jde cítit ta snaha a chuť s tématem pracovat. Celý ten vývoj marveláckého univerza je úctyhodný. Akční scény, a že jsou opravdu chutné a skvěle zvládnuté, jsem odměňoval pravidelným mravenčením. Akce a celý feeling je proti jedničce o dvě třídy výš. Z Capa je maximální king s obrovským charisma. Nenajdu jediné negativum. Velmi držím bráchům Russovým palce pro třetí díl! PS: K výrokům, že se jedná o nejlepší Marvelácký film, bych s úsměvem jen přikývl. Druhý kap se třetím Iron Manem je prozatím nejvyzrálejším komixem hozeným na plátno.

• 12.4.2014  12:31

Velké překvapení a ještě větší, emočně silný závěr. Smekám za scénář, protože ten je téměř neprůstřelný a velmi důmyslný!

• 8.4.2014  09:11

Do třičtvrtě filmu se jedná o velmi napínavou (přesto však nic, co bychom už neviděli) kriminálku s parádním spádem a solidním vypravěčským základem. Jenže zdání může klamat, protože závěrečných 15 minut dělá s Arlington Road zcela odlišný a velmi silný film. Závěr tomu dává neskutečnou syrovost, bezmocnost, odkrývá realné teroristické možnosti a ABSOLUTNÍ věřejně/politického nevědění. Po skončení mi bylo až těžko u srdce. PS: Výtečný Jeff.

• 27.3.2014  13:02
    Eminem - Berzerk (hudební videoklip) (2013)

Eminem diktuje! I když klip není žádný odvaz, tak song je šlapézní :-)

• 27.3.2014  12:38
    Blink 182: Stockholm Syndrome (hudební videoklip) (2004)

Klip je garáž, ale song mám moc rád!

• 27.3.2014  12:31
    30 Seconds to Mars: Kings and Queens (hudební videoklip) (2009)

Tuhle skladbu považuju, v subjektivním postoji, za jakýsi vrchol Jaredovi tvorby. Potažmo celé to cd. Výborný klip a ještě lepší song!

• 27.3.2014  12:30
    30 Seconds to Mars: The Kill (hudební videoklip) (2006)

Možná bych měl říct, že se v mém hodnocení nepromítá jen můj pohled na klip, ale velkou váhu má i to, jak se mi líbí ten song... A the kill je fajný :)

• 27.3.2014  12:16
    Blink 182: Josie (hudební videoklip) (1998)

Stejný oldschool jako klip Dammit...nikde mě to neomrzí! Takhle upřímná a přímočará zába se v klipu dnes už těžko hledá + roztomilá Alyssa Milano, která trhala srdéčko nejen Marku Hoppusovi :-))

• 27.3.2014  12:10
    Blink 182: Dammit (hudební videoklip) (1997)

Oldschool každým coulem... výtečný a zábavný klip! Nostalgie jako blázen...

• 27.3.2014  12:09
    Blink 182: Always (hudební videoklip) (2004)

Ten klip nemá chybu.

• 27.3.2014  12:03
    Blink 182: Feeling This (hudební videoklip) (2003)

"Fate fell short this time, Your smile fades in the summer, Place your hand in mine, I'll leave when I wanna" ... Jedna z posledních blinkáren, která se nese v duchu alb Enema Of State a Take Off Your Pants & Jacket.

• 27.3.2014  08:15

K tomu není asi co psát. Je to jedne z mnoha dokumentů, takže si z toho každý vybere, co chce. Z mého hlediska je to dokonale a vlastně nezpochybnitelně vysvětlená účelná demolice, která měla za následek stovky mrtvých, krach na burze a následně účelný boj proti arabáčům. Amerika z toho maximálně vytěžila. A já se ptám, jak si tohle může někdo dovolit a jestli za tím stáli opravdu sami amíci, tak je to maximální vrchol zvěrstva a někdo by jim asi opravdu měl ukázal, že svět není jen Amerika... PS: Upřímně věřím mnohem víc těmhle dokumentům, než nařízeným blábolům z médií s cílem uklidnit, ale neinformovat, veřejnost..

• 10.2.2014  18:18
    Vpich (2011)

Moc dobré! Scénář na základě skutečnosti je velmi svižný, napínavý a ukazuje, jak to na tom zkorumpovaném business světě chodí a že je vlastně úplně jedno, jestli jde o automobilový průmysl, potlačování vývoje elektroniky, nebo právě o oblast zdravotnických prostředků. PRO PRACHY PROSTĚ BUDEM KLIDNĚ I ZABÍJET. Chris mě dostal svým výkonem a ukázal, že umí zahrát. Pro mě velké překvapení, bavil jsem se náramně. PS: Rusted wheel mě zní v hlavě ještě dlouho po skončení.

• 26.1.2014  00:40

V kině jsem se takhle nebavil možná ještě nikdy a nikdy jsem nezažil, že by se takhle smálo celé kino! 450 lidí... Co víc, Vlk strká všechny samozvané komedie poslední dekády do kapse, přičemž to ani není čistá komedie. Skvěle buduje atmosféru, napětí, emoce a valí na diváka luxus, prachy, děvky a plno pozitiva a následného krachu až neuvěřitelně lehce, vyváženě a s gracií. Leo prožívá vrchol své kariéry (s Prokletým ostrovem nejlepší jeho film) a Scorsese ukazuje, že na něj věk nezanechává sebemenší náznak. Protože takhle dravou, zábavnou, luxusem a neřestmi prosáklou filmařinu nedokáže v jeho úctyhodném věku natočit nikdo! Stejně jako u Prokletého ostrova končím větou...Pěkná práce pánové, děkuji! Snad těch sošek bude co nejvíc :)

• 15.1.2014  15:09

Ukažte mi lepší filmovou adaptaci bystrého lučištníka! PS: Scottův pokus přišel vniveč.

• 27.11.2013  08:15
    Zmizení (2013)

Dlouho mě nic nevlezlo takhle nelítostně pod kůži, jako nemilosrdní Prisoners. Pro mě výborně zpracovaná látka o únosu dětí. Tohle téma neni nic nového, ale dvousečný přístup, jakým je to všechno vyprávěno s velkou dávkou osobitosti, je téměř geniální. Na jedné straně zdrcení rodiče unesených dívek v čele s Hughem, který bere spravedlnost do vlastních rukou za použití vlastních praktik. Na straně druhé Jakeovi policejní postupy, které jsou jako vždy pomalé a neuspokojivé. Oba tak volí vlastní cestu po záchraně, ale jejich cesty se nespojí, pouze zkříží. Tím vzniká Denisovo kouzlo, které čaruje se scénářem. Divák má tak díky dvoulajnovosti možnost odhalit všechny souvislosti (a že jich je), přičemž každý jeden zmíněný tahoun ví sotva polovinu, a to neskutečně funguje nejen na psychiku diváka, ale také pro napínavost a záhadnost. Do toho to chladné počasí, déšť, zima a je vymalováno. Drsná atmosféra filmu a napětí je grandiózní. Několik neopodstatněných (nejasných) věcí, ketré trošku vadí, tam je. Mě ale v hodnocení nenalomí. Nice work a skvělé herecké výkony úplně od všech!

• 1.11.2013  11:38

Svého času si každý spolu s žánrovými dovětky horor či mysteriózno vybavilil jedině legendu svého žánru Alfreda Hitchcocka, který zůstával nepřekonaný ještě dalších 30 let po své smrti. Těm dnům je dnes ale konec a může za to James Wan. Mistr svého řemesla s neskutečným citem pro duchařské filmy a troufám si říct, že dlouho zas nikdo s tímhle citem nepřijde. V zajetí démomů je excelentní duchařský film. Bez zbytečných efektů, pěkně po staru, pouze zvuky a skvělá kamera! "Zadarmo" natočená duchařina, která plní své poslání na 250%. Faktu, že je to podle skutečného příběhu, nechcu raději ani věřit. Atmosféra je místy nedýchatelná a několikrát ve mě velmi zamrazilo. PS: Přesto musím konstatovat, že Insidious ve mě vyvolal větší tlaky a stále je to můj nejintenzivnější hororový zážitek.

• 13.10.2013  00:47
    Gravitace (2013)

Kolikrát se podíváte do vesmíru za 170 kaček tak, jako by jste se v tom skafandru vznášeli i vy? Nikdy. S Gravitací jsem prožil svůj doposud nejintenzivnější 3D zážitek s maximálním možným navozením reality (pokud nepočítám transformers - the ride přímo v Universalu). Tohle jestli nevyfasuje nějakého oscara, tak je něco špatně. Výborná práce s obrazem, ještě lepší práce se zvukem!! (To ticho) a nejefektivněji využité 3D, které dává smysl! Příběh možná není bůh ví co, ale ten se v tom vesmírném opojení posouvá až někam do nedohledna, protože ho ani nemáte čas vnímat. Gravitaci můžete sesřelit stejně lehce, jako ji můžete chválit do nebes. Takže záleží, na kterou stranu barikády se postavíte. Z mého pohledu je ale zoufalé, hledat právě v tomhle filmu jakékoliv negace. V Gravitaci jste v samotném středu dění, jako možná nikdy před tím a jste v něm od první klapky až po samotný konec, kdy Sandra už vlastně ani neví, jaké to je, cítit váhu svého vlastního těla. Běžte na to a uvalte ty dvě kilča, protože zažijete opravdu velice ojedinělou a "skutečnou" šou, která místy bere dech a pumpuje adrenalin do žil možná víc, než testosteronem nadusané akčnáky. Co víc, Gravitaci si v domácí projekci, nebo chraň pán bůh na notebooku nemůžete užít ani z poloviny. Tohle je film, který bez velkého plátna neřekně to, proč byl natočen! PS: Digitální slzy nebyly nikdy tak cool! Nechtěl jsem z toho kina odejít...

• 4.10.2013  08:02
    Oddělen (2011)

V tomhle filmu je mnohem víc pravdy, než si dovedeme, nebo chceme vůbec přiznat. Výtečný Brody, ovšem čest pro scénáristu, který sepsal tu tmavou stránku pedagogického řemesla, kterou lidi často nevidí, v naprosto reálných "barvách" a je to natočeno vcelku strhujícím způsobem. Z mého pedagogického maratonu 187-kód pro vraždu, Half Nelson a Detachment mě právě ten poslední zásáhl nejvíce, a to díky svému reálném, bohužel až moc reálnému obrazu skutečnosti a díky svému odkazu. Z tohohle filmu si člověk opravdu může něco odnést, ať už postřehy ze zkratkovitého Caanova reagování na vulgární fracky, tak z té bolestné skutečnosti .

• 17.9.2013  20:09
    Michael Jackson: Thriller (hudební videoklip) (1983)

I díky tomuhle videoklipu nebude Michael J. nikdy zapomenut.

• 8.9.2013  21:49
    Wheatus - Teenage Dirtbag (hudební videoklip) (2000)

Skvělá písnička, i když k průměrnému Křupanovi :)

• 31.8.2013  00:00
    Iron Man 3 (2013)

Od Prvního Iron Mana uběhlo 5 let a jde to znát = Vizuálně geniální. Jenže ono to nekončí u vizuálního skvostu, ale s novou krví Shanea Blacka přišel jiný pohled na Tonyho Starka a nejenom jeho osud a mě se tenhle posun velmi líbí. Výborně zpracovaný příběh, který je parádně navázaný na událsti z Avangerů (při každé zmínce na New York jsem se tetelil blahem, jak si s tou provázaností v Marvelu hrají) a je jednoznačně nejkvalitnější a nejosobnější ze všech dílů. Co víc si přát po závěru trilogie, něž mnokrát více všeho předešlého, ve stavu, kdy to všechno funguje. Perfektní postavy, Tonyho proslovy, emoce atd. atd. Hodnotím plný počet, protože je to vyzrálé, temné, úsměvné, kreativní a zároveň nostalgické a emoční. To ale neznamená, že nenajdu vítky, konkrétně dvě. 1. Trošku mi tam neseděla část s klukem, přišlo mi to jako zbytečné "naivní" odlehčení pro děti. 2. SPOILER: Přišlo na mě lehké zklamání v polovině filmu po odhalení Mandarina... úplně Bena zabili :(. Potom následovalo nepatrné dumání v příběhu, než se to zas celé nakopne do úderných toček. Jenže tohle je v těch kladech, jako hledat jehlu v kupce sena. Tudíž hodnocení rozhodně neměním. První polovina je bezchybně stavěná a půlhodinkový konec úderně akční. Nepamatuju tolik mravenčení během filmu, snad při každé akci a že jich tam je. Ovšem demolice Tonyho sídla je opulentní ultramazec. Málem mě to rozthlo a zde bohužel souhlasím s Isherwoodem ... tu nejvyzrálější a nejvyfiknutější třešničku na dortu dostaneme trošku dřív, a to je v tomhle formátu určitě škoda. Naštěstí není třeba zoufat, protože přehlídka Tonyho modelů nám v zvěru vyčaruje nejeden úsměv a efektní hard attack. Shane dokázal, že umí a doufám, že Robert zůstane své roli věrný, protože si nedokážu představit náhradu a na další díl je tak nakopnuto ... Skvělá práce s postavou Gwyneth. Jarvis, get Igor to stady this thing. Škoda, že Igor nedostal víc prostoru :)

• 13.8.2013  22:25
    Pot a krev (2013)

American dream by a true story. Míšův recept na slávu a tmavá stránka amerického snu. Takhle vlezlý film, který do nás hustí, že se sebou musíte něco udělat a vymanit se ze světa "obyčejných" lidí, jsem dlouho neviděl a Bay to podavá, jak jinak, než velkolepě. Bad boys bez akce, ale zato s výtečným timingem. M si natočil ten vysněný "malý" film, ale nechal v něm ze sebe úplně všechno a ještě víc a na absenci milionových výbuchů si v tom dravém tempu, vizuálním a kamerovém skvostu, skvělém ost, hromadě svalů a testosteronem nadusaném příběhu ani nevzpomenete. Bay je vlastenec, ale obrovský a dává to patrioctví najevo ve všech jeho filmech různými způsoby a umí to ku*evsky prodat. Herecky výborné od všech zůčastněných, ale pro mě je number one Dwaynee. Doufám, že po téhle čisté "Bayovce" načerpal Michael novou mízu pro TF4! Ale upřímně? Raději bych další nový počin, než plecháče...PS: Scéna s průletovou kamerou v bejváku Adriana a Dwaynovi vyfetěné stavy jsou výborné momenty :) Pain and Gain je pro mě silně motivující film pro to, něco se sebou začít dělat, ať už to máte zapotřebí nebo ne.

• 17.7.2013  22:21
    Croodsovi (2013)

Tak tohle je opravdu divočina :). Výborná a parádně detailní animace a velice zábavný, nápaditý a "real" příběh. Jak si nás Sanders s DeBloisem rozmlsal v Drakovi, tak v Croods úspěšně pokračuje. Tohle animované dobrodružství mě velice bavilo. Hlavně díky své svižnosti. Tam se pořád něco děje, není čas na zbytečnosti, ale přitom jsou tam funkčně a nepřehnaně zapojeny všechny rodinné hodnoty, jak je zvykem. Hodně se mi líbila práce s postavama a jejich "zdivočelým" chováním, díky čemuž vznikaly opravdu zábavné situace. Plus taky za trošku pochmurnější scény v druhé polovině. No a za závěr, který je sice emotivní, ale velmi vlezlý a příjemný, hodnotím 5*. Trošku mi to taky připomělo Ice Age. V tomhle případě jsem pro pokračování.

• 2.6.2013  18:23
    Ponorka (1981)

Wolfgang si svůj velkolepý megahit natočil s naprostou gracií a nevídaným citem k látce. 216 minut ve stísněných prostorech pod vodou mě totálně pohltilo a i přes velmi pozvolný rozjezd jsem nucen dát plný počet. Jeden z nejdetailněji vyprávěných válečných příběhů a ponorková elita hned po K-19 a U-571, které mají navrch jen modernějším zpracováním. Za těch 216 minut máte opravdu pocit, že jste s těmi borci na lodi, že je znáte a všechno, hlavně ke konci, vnímáte velmi intenzivně, až nezdravě. Atmosféru plnou napětí, nejistoty, strachu, samoty a úzkosti velmi příjemně střídají klidnější místa, která psychicky uklidnují nejen posádku, ale i diváka a hořký konec jsem opravdu nečekal. Vlastně za to, jakým způsobem si odvážil Petersen, po tom všem co s posádkou zažijete, celou tuhle emotivní parádu zakončit, za to taky přidávám tu pátou star.

• 26.5.2013  01:46

Justin Lin, řežisér, který dokázal nakopat sérii F&F do prvotřídní akční, testosteronem nadusané, blockbusterové první ligy, která trhá plátna kninosálů! Osobně jsem si tuhle chlapáckou, akcí natřískanou jízdu, užil naprosto dosytosti, ne-li víc, než předchozí díl a náležitě ji ocením. Poctivá akční pecka, která oprašuje kontaktní fajty a vynáší je do nevýdaných rozměrů, ze kterých běhá mráz po zádech a asi nikdy jsem nezažil takový pocit, že jsem měl chuť si v kině stoupnout nadšním (Rock vs. Mazel, jen mohli dostat 10 minut navrch :-)). Navíc je to celé bráno s velice příjemným a zábavným nadhledem, který funguje na výbornou. Neustálé slovní výměny Tyrese s Ludacrisem neznají meze a bavili mě nevídaným způsobem. Upřímně lituju všechny ty, kteří momentálně žalostní nad nějakou naivitou příběhu, přehnaným sentimentem a fyzikálními paradoxi (ano všechno tam je, ale na rodinné hodnoty hrála už jednička), protože tohle je čirá letní zábava s jediným cílem...rozsekat nás milovníky bručících mustangů a nejdrsnějších chlapů současného hollywoodu na mikrokusy. Půlhodinka na ranveji zastavuje krev v žilách a nostalgický závěr je víc než dobrý. Lin si nás rozmlsal a doufám, že Wan dokáže tuhle rozjetou jízdu ukočírovat. Herecký kádr k tomu má záviděníhodný.

• 28.4.2013  23:54

Velký film o "malém" boxerovi, který to ve 30. letech neměl vůbec snadné. Jeden z nejemotivnějších příběhů, co jsem kdy viděl a v mích očích, spolu s Rockym, na prvním místě mezi životními boxerskými příběhy. Excelentní Crowe, tady se mi líbil snad nejvíce ze všech jeho rolí a neméně skvěle ho doplňuje Renée. James J. Braddock je pro mě hrdina, který bojoval nejen za svoji rodinu, ale později taky za vlast. Finálový souboj, snad nejdelší, co jsme ve filmu viděl, ten ve mě nechal silné dojmy a prožíval jsem ho, jak už dlouho nic. Silný zážitek.

1 2 3 4 5 15 28 42 55