PauloZ

Pedagog, Graphic & Web designer

homepage

1 2 3 4 5 15 28 42 55
    • 29.8.2016  09:19

Do poloviny stopáže cool stylovka se skvěle nasazenými osmdesátkami, plná hlášek, gest, ganje, barviček, excesů a s parádním ost. Jenže postupně zjistíte, že to vlastně nemá vůbec žádný děj, k ničemu se to neubírá, přibývá zbytečných konverzací a hlavně pomalu ale jistě uvadá nastolené tempo a smile feeling. Jediné, co zůstane až do samotného konce, je již zmíněný soundtrack. 3,5* a obrovská škoda, že to neudrželo tempo! Final potitulkový rap je těžké štýlo!

• 30.3.2017  18:14

Yates skládá reparát po bídném Tarzanovi pěkně doma, ve světe H.P. , kde to velmi dobře zná a ve výsledku to jde krásně vidět. Tohle má solidně našlápnuto na parádní sérii, která může sejmout Harryho Pottera. Herci mě bavili, postavy mají charisma do jedné, svět je správně fantasy a přechody mezi easy fantasy jízdou pro děti do těžkých hororových vod na výbornou! Navíc mám pocit, že se Yates víc urval do magie, takže s ní nešetří, což ve výsledku znamená, že tyhle dvě hodiny rozdají víc kouzel něž celý H.P. dohromady. Těším se, co přijde dál.

• 4.8.2017  18:59
    GANTZ: O (2016)

Celkem pecička. Posctivá anime černota. Je to takový pěkný mix Trona, Matrixu a spoustu dalších Sci-fáren. Moc rád bych to viděl v pořádné Áčkové hrané verzi.

• 20.5.2017  08:27

Naprosto zbytečný film, který neobohacuje filmovou kariéru ani jednoho z hlavních herců. Navíc je to oproti poslednímu výstřelu úpadek po všech směrech. Velké zklamání a obrovská škoda takhle potopit slušně vyhlížející značku!

• 2.5.2016  08:59

Vizuální skvost, který dokáže navodit silnou atmosféru a emoce stejně jako verze z roku 67. Viděl jsem to v dětství (vedle Lvího krále nejlepší kreslená pohádka) a sledovat tady vizuální posun, nádhernou digitální přírodu a přípomínat si hlavní postavy, bez toho aniž by to ztratilo cokoliv se svého kouzla je šílená nostalgie a fuguje to na výbornou! Je to vyzrálé a správně potemnělé. Nejlepší pohádka za poslední léta, se vším všudy a pro všechny. Posílám Favreauovi palec hore a chci to vidět minimálně ještě jednou.

• 22.4.2016  21:10

Po a jeho banda si pořád drží solidní status v záplavě animáků a s ohledem na třetí pokračování musím pochválit celkový vývoj, jak dějové linky, tak posun postav. Prostě to celé krásně funguje, navazuje na sebe a nemám pocit, že by ta trilogie byla zbytečná. Pořád je to zábavné, zde dokonce se špetkou "magie", což bohužel eliminovalo kontaktnější finálový fajtík. Tím se dostávám k tomu, že je to paradoxně díl nejvíce pro děti (víc zbytečných pádů a laciných vsuvek), což nemuselo být a mohlo to jít odvážnějším směrem. 3,5*.

• 5.10.2016  10:06

Hej Dejvide, natočíš nám Tarzana? Nemáme sice prachy na efekty a scénář od Cozada s Brewerem stojí úplně za p**u, navíc se vysrali na předlohu a sepsali to úplně k hovnu s pár flashbackama, ale je to Tarzan! Lidi na to budou chodit a kešovica poteče proudem. Navíc jsme ukecali Margotku s Jacksonem a Waltzem, kteří byli ale kurevsky drazí, takže Skarsgård bude jenom blbě čumět a efekty pořídíme za půlku. A co na to Dejv? Hej, tak to si plácnem, sice neumím točit akci, ale potřebuju po Potterovi nakopnout kariéru... A tak přátelé vznikl béčkový Tarzanovský odpad, na kterém jsou krásné pouze záběry Konga s Margot Robbie a baví jen Waltz s Jacksonem, což je vzhledem k námětu zoufalé. Jo a digitálně to mete pod koberec i 5 let staré Zrození Planety opic. Ale Fuj.

• 1.8.2016  22:26

Oproti jedničce, kterou měl Sanders pevně v rulou, je tohle pokračování režijně velmi nejisté, hlavně v první polovině, kde to balancuje na hraně televizních fantasy béček. Druhá polovina je lepší hlavně díky přiostření děje, ale jako celek to působí nejistě a místy lacině. Vzhledme k napěchovanému hereckému kádru a výrazným charakterům postav je to obrovská škoda! Celé to mělo být mnohem zvládnutější, ale bohužel to dojelo na nezkušenosti režiséra a otázka je, zda to dávat za vinu zrovna jemu, nebo spíš těm, kdo za jeho výběrem stojí.

• 13.1.2017  12:03

Maigret je takový menší Sherlock a Rowanovi seriózní roli bezproblému věřím. Jenže tomu chybí větší důraz na atmosféru, celé to prostě proběhne, bez chvilky opravdu pořádného napětí, které by divákem otřáslo. Byť je děj solidní a důstojně zapletený s pěknou kamerou, lokacemi a pěkným vyvrcholením, tak mě na tom všem asi nejvíc zaujali češi na straně zla. 3,5*.

• 29.8.2017  10:29

Jajaj, Jason asi dostal tučný polat, bohužel zbytek je levné Bé jak cip! :-/

• 16.3.2017  05:39
    Meet the Blacks (2016)

Prázdné keci o hov*e v jednom baráku? WTF? Dal jsem 45 minut a fakt to bolelo.

• 5.10.2016  11:29

Efronovky můžou být zábavné, tohle je důkazem.

• 21.5.2017  13:47

Když arénovku, tak jedině od Scotta. Příběh prostý, ale kompenzovaný těžkým testosteronem od začátku do konce. Při tomhle vzpomínám na zlaté časy Van Damma a dnes na něco podebného asi nemá nikdo, něž Adkins. Navíc to má parádní kameru, takže je každý fajt velmi chutňučký. Z tohohle by si měly vzít příklad velke blockbustery, které se snaží o akci, ale vůbec jim to nejde. viz AC. 4,5*.

• 12.10.2016  21:42

Konečně poctivá, nesměšná a netrapná porce pro dnešní teenagery a nejen je, která má hodnoty. Velmi filuťácká a naprosto fungující sketch dnešního světa, byť se to inspiruje ve všem možném, ale vlastně proč ne, když se na do jde takhle. Je to moderní, mega cool, má to parádní tempo a přitom to neni vůbec hloupé, s odrazem dnešní reality a zvrácené společnosti. Soundrack je mega pecka! 4,5* PS: Enšpíglův koment palec hore! :-) PSS: Konečně by mohlo ČSFD zavést lajkování komentů :-))

• 6.11.2016  22:25
    Obr Dobr (2016)

Steven posunuje hranice vizuálního kabátu, čaruje s digitálem a barvama, ale současně útočí na ty nejmenší děti. Což je pro mě neskutečná kombinace paradoxů. Na jednu stránku opravdu skvostný vizuál za hromadu peněz, na druhou stranu utahaný a velmi vlažně odvyprávěný příběh pro nejmenší, který nemá moc co říct a mnohé scény doprovází pocit nudy. Takže letos asi největší zklamání vzhledem očekáváním. 2,5*.

• 9.6.2016  08:48
    Orel Eddie (2016)

Pro mě obrovské překvapení. Takhle upřímnou, skvěle zahranou a hudbou vyšperkovanou podívanou, jsem dlouho neviděl. Taron zahrál excelentně, všecko to prostě funguje na jedničku. Je to položené do perfektní roviny, která mixuje oldschoolu a moderní barevně přitaženou kameru, dlouhé kamerové nájezdy, ale přitom velmi elegantně! Híří z toho pozitivita, osobitost a Eddieho kouzlo na míle daleko. Už v prvních 5 minutách jsem tušil, že to bude výborné. Soundtrack je potom pecička sama o sobě!

• 29.3.2017  05:03

Strašná párty, ale je to tak divně sestříhané, nebo nedobře natočené se špatným timingem, že z toho ani jeden moment nemá pořádné koule a drajv a to se tam dějí šílené věci. Konec mě snad už ani nebavil :-/. 2,5*.

• 29.3.2017  05:01

V záplavě blbučkých laciných komedií se čas od čas zadaří. Bavil jsem se velmi dobře!

• 24.11.2016  11:37
    Pustina - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2016)

Má to tendence, ale první díl neřekné lautr nic. Proto 3* a uvidím, co bude dál. Atmosféra je ale velmi vlezlá, takové typické hnusné české počasí, šedo, déšť, špina a bordel. V Pustině je vlastně zobrazeno to nejhnusnější z Česka, staré auta, zdevastovaná příroda těžbou uhlí a hnusná špinavá vesnice s rozbytýma barákama. Měl jsme pocit, že čumím na ukrajinský, polský, nebo maďarský seriál. Co z toho plyne? Jsme východ jak prase a západ je v nedohlednu. Byť chápu, že tohle byl nejspíš záměr.

• 19.6.2016  23:11

"Fucky me? Fuck you!" Prostý akčňák, kde Butler opět rozdává chutné headshoty a hlášky a celé to drží po kupě jen díky kompletnímu hereckému kádru z jedničky a nebojácnému přístupu Najafiho. Je to jak přes kopírák od prvního a většího brášky, je to stejně tvrdé, ale za to hloupější a lacinější. Béčko od hlavy až k patě.

• 21.4.2016  12:32
    Pátá vlna (2016)

Ještě jsem to neviděl, ale Sabrewulfův komentář mě rozbil a asi natvrdo ujistil, že to ani vidět nechci! Palec hore! :-D

• 4.1.2017  09:01
    Příchozí (2016)

Netuším, co víc bych si od sci-fi žánru mohl přát. Možná akci, kterou v tomhle případě skvostně nahrazuje samotná myšlenka a celkové zpracování s výbornou atmosférou. PS: Výborná hudba a kamera!

• 16.7.2017  17:48

3* protože Abrams mě bavil víc. Hlavně postavy, které měly mnohem silnější charaktery, které jsem si dokázal oblíbit. Rouge one je nadusaný jménama, ale snad nikdo (krom dvojky Yen/Jiang, což byly vedlejší postavy a robota K) si mě nezískal na 100%. Vizuálně a akčně je to potom moc hezké, jenže co naplat, když tenhle díl se tak snadno zapomene. 3,5*

• 8.8.2016  10:00

Cool jak sviň! Tohle DC potřebovalo, nakopat prdel hejterům! Suiced Squad je skvělý od vypaplané kampaně až po samotný výsledek. Je to zábavné, drzé a hlavně pořádně ujeté. Všechny postavy jsou charakterně tak silné, že by ustály vlastní film a jen škoda, že to nemělo o půl hoďky víc, aby jsme postavy lépe poznali. Takže steně jako u BvS odkazuju na scénář, což je zároveň jediným ale taky zásadím problémem. Ayer se měl víc rozepsat, dát postavám víc osobního prostoru a tak moc to neuspěchat, ale je otázka kolik toho zůstalo ve střižně. Witch jako záporná postava naprosto geniální, jak svým ztvárněním, z čehož běhal mráz po zádech, tak svou podstatou neuchopitelného zla. Po skončení jsem se zamiloval do Margot Robbie a její Harley Quinn, která je pro mě nejlepší postavou a chci její celovečerák! Will Smith mega badass, Jaredův Joker mega crazy a ostatní postavy prostě taky šlapou. Převládá spokojenost, ale pravdou zůstává, že z toho mělo vypadnou ještě o kus víc. Takže 4*.

• 2.9.2016  10:33
    Sousedi 2 (2016)

Oproti prvnímu dílu to lehce strádá, ale aj tak je to solidní odvaz, který prostě baví už základním obsazením. Absolutní popírání zákonů o osobním vlastnictví a soukromí, občas zarazí, ale je to prdel. Neřešte nic a jen se bavte. Výchovné praktiky Maca a Kelly jsou zábavné a věřím, že se v nich může najít spousta dnešních mladých rodičů :-) Spokojenost. 3,5*

• 29.7.2017  09:57
    Spectral (2016)

Velký film v malém kabátě. Naprostou náhodou jsem na Spectral narazil na Netflixu a výsledek mě vcelku rozdupal. Akční scífko, které rozmetá velké popularizované Áčka na padrť! Efektní slast a akční náhul opřený o velmi sympatické obsazení, dynamický děj, který do toho šlape vcelku bez zastávky a v neposlední řadě velmi dobrý a "velký" sci-fi příběh. Položení toho všeho do válečné zóny pak jen zvedá mé nadšení. Vizál můžu jen chválit a chválit, protože to vypadá skvěle. Díry to má, ale fu*k that, protože je to podané na výbornou! Našel jsem to náhodou a sežral i s talířem! Z překvapení musím pálit plnou přátelé. PS: Takhle má vypadat filmové Call of Duty mdfkrs!

• 9.8.2016  12:07

Zábavná buddy jízda. Gosling s Crowem si sedí, skvěle se dolplňují a hláškují. Retro feeling je super a dějovka z pornoprůmyslu je dost neokoukaná, takže baví už v základu. Jenže to celé jaksi nedokáže efektně bruslit ve spletitém ději a ve svém pojetí. Mělo to být krapet zběsilejší a nemuselo se to brát až tak vážně. Je to cool a rozhodně jsem se nenudil, ale po skončení to ve mě nenechalo vůbec nic. PS: Goslingova dcera je naprosto zbytečný aspekt, který to celé rádoby usměrnuje, ale vlastně tomu škodí. Tu měl nahradit nějaký šílený kámoš, sjetý kolemjdoucí, nějaká porngirl, nebo kdokoliv šílenější, kdo by celé žánrovce ještě trochu vytl! :-/

• 25.10.2016  19:51

Pohodová, nenáročná a vizuálně pěkná jízda Kirka a jeho party, která se plahočí vesmírem. Nic vás ale nepřekvapí, je to jen další a klidně bych řekl, že zbytečný, díl u kterého dopředu víte, jak skončí. Oproti předešlému dílu je absence silnějšího napětí a Idrisův záporák je těžký průměr, kterého Benedict strká do kapsy levou zadní.

• 2.11.2016  09:37
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Hutný mix super8 a Silent Hillu, který funguje na 100%. Co díl, to pořádná dávka tajemna, napětí, svižného tempa a výborné hutné atmošky. Všechno pěkně odsýpá a v ničem se neplácáme. Dlouho se mi nestalo, abych na něco čučel 5h v kuse s takovým zapálením a vtažením do děje. Zasazení do 80. let je velmi fajn a spolu s Driveoidním cool soundtrackem to celé nádherně funguje a rozdává silné pocity napříč celou sérií. Mám k tomu jen to, že nemusel být v posledních 3 dílech kladen tak velký důraz na "smart" partičku školáků. Byť jsou jejich charaktery v čele s bezzubým Dustinem velmi dobré a věřím, že děcka s předměstí budou technicky zdatnější než měšťáci. I tak bych dal přednost dospělejším, tedy Šerifovi s Joyce a Nancy s Jonathanem. Stranger thing je vytříbeným mixem z žánru!

• 7.12.2016  10:35

Eastwood/Hanks, čekal snad někdo, že to dopadne špatně? Výborná režie, herci i vystavění příběhu. Není třeba květnatých kometářů. 4,5*.

1 2 3 4 5 15 28 42 55