PauloZ

homepage

1 2 3 4 5 6 7 8 15 28 42 55
    • 3.3.2016  09:43
    Spotlight (2015)

Výborná a ke konci silně mrazivá podívaná. Síla novin v USA nezná mezí, kam se hrabou federální úřady. Spotlight je jasným příkladem a v jistém směru za to buďme rádi, v opačném případě by se tohle globální zvěrstvo praděpodobně nikdy nedostalo na povrch a neskutečne silná korporace s názvem "církev" (mnou nikdy nepochopená její síla a vliv) by konala své poslání zvesela dál, aniž by se alespoň trošku otřásla v základech a lidé zapochybovali o její čistotě. Herecky je to výborné, řežijně jakbysmet a síla filmu je nediskutabilní. Celé to ale trošku ubíjí ta neskutečná soda textu, spousta jmen a faktů, takže první polovina byl nápor na mozek, pro mě s chaotickou orientací. Jinak pecka. 4,5*

• 20.12.2015  22:52

Co si budem, je to bezesporu skvěle a svědomitě, s láskou k tématu, zvládnutá jízda, která velmi dobře baví celých 136 minut (hlavně ten humor) a odkazuje vším čím může na své předchůdce. Působí to velmi stejně, jen je to efektně mnohem dál a nemáte snad ani pocit, že čumíte na něco o třicet let novějšího. Na můj vkus velmi dobře vyvážená zábava s hutnější atmosférou, která v divákovy vyvolává nejistotu a náležitě potemňujete děj, přičemž během pár střihů se dovedete poctivě zasmát nad krásným vymazleným fórkem a všechno je parádně natajmované a hraje spolu ruku v ruce. Nový herci jsou sympatičtí na maximální level a ti staří vyvolávají nostalgii, ze které musí mít ti nej fanoušci husinu až na prdeli :-). Takže rozhodně dobrý a to nejsme žádný zarytý fans a už vůbec né starwarsfil. Abych to uzavčel, Darth Vader byl o poznání větší autorita a badass než Kylo Ren, takže jsem zvědav, jak vyzraje. J.J. Abramas přesně věděl, co točí, takže výsledek tomu odpovídá a snad to budou vědět i další rejžové.

• 7.3.2016  09:05

Jako jediné negativum, jinak velmi dobře napsaného, mrazivého a ve finále i překvapivého námětu, považuju táhlost děje. I když to nemá ani dvě hoďky, tak to díky tichým a někdy i zbytečným dialogům a dlouhým záběrům působí velmi místy pomalým tempem. Jinak je to velmi napínavé, atmosférické a tak trošku to mimo hlavní linku (velmi reální námět) odkrývá praktiky federálních úřadů, které někdy, pro větší dobro, mohou být proti srsti.

• 4.11.2015  09:29
    Temné kouty (2015)

Solidní napínák s promyšleným scénářem a místama hutnou atmoškou. Nemohl jsem ale úplně zkousnout tu organizaci řešící staré případy a místama je to utahané a lehce zmatené, takže konečné vyznění a dopad není tak zásadní. Podle mě taky Charlize nehraje tak výraznou a zdrcenou postavu, jak by mohla. Zato Ch. G. Moretz roste s každým filmem rapidně vpřed.

• 10.10.2015  14:04

Nejsu si jistý, zda tímto filmem trošku nepopřeli dění v 1. a 2. díle. Nicméně je to zdárnější jak 4ka. Hrátky s časovýma rovinama mě celkem bavily, ale popravdě, nejmoudřejší z toho všeho nejsem. Asi je to zbytečný díl, ale mám pocit že právě tady se alespoň něco vyřešilo a neuvízli jsme v tom nekonečném kruhu. Arnie je skvělý a jeho mladá verze je skvěle zmáknutá. Emilia jako Sarah velmi v pohodě a Jai mi kupodivu moc nevadil. Nicméně je to celé nahovno z hlediska špinavosti filmu. Začátek v 80. letech je skvělý odkaz a oldschool, ale pak to jde do noty dnešnímu pojetí, žádná špína, žádné šrámi hlavních hrdinů a celé je to dost uhlazené a čisté. Jako letní zábava paráda, ale pro Termifajnšmekry to asi nebude úplně po chuti.

• 4.9.2016  21:43
    The Visit (2015)

Těžkotonážní mrazoidní podívaná! Shyamalan opět chytl slinu a našel svůj um, kterým kdysi tak rázně začal. Doufám, že ten um brzo zas neztratzí, protože tohle je fakt velmi dobře zrežírované s námětem, který vlastně není vůbec nemožný. A už z té myšlenky vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Skvěle obsazená a zahraná hororvá chuťovka.

• 1.1.2016  22:38
    V hlavě (2015)

Výborný námět a výborné zpracování. Jen škoda, že se celý příběh uzavřel tak moc na dění v hlavě Riley a že nedošlo k častější konfrontaci více postav, protože to mohlo být ještě zábavnější a divácky atraktivnější. Jinka velmi pěkná pixarovka, která obsahuje všechny aspekty (od scénáře, přes zábavnost až po emoce) správného animáku.

• 1.2.2016  10:12

Bravůrní filmařina, která je v jistém směru velmi osobitá a hlavně svým námětem přesahuje podobné žánrovky o kus dál. Máme tu absenci standardních předpokládáných vzorců a motivů vražd (zneužívaný a psychycky labilní magor? Kdeže.) Místo toho se velmi dobře pracuje s jasnovědeckými dovednostmi, jakožto hlavním pilířem filmu, které se stupňují a vrcholí konfrontací, čímž přímo úměrně roste tempo a napětí filmu. Mysteriózní složka pak splňuje 100% své úlohy a nenechá diváka v klidu a tak to mám rád. Hopkins je ve své roli skvělý a jasně dominuje placu a diktuje tempo filmu. Všichni ostatní, byť hrají sebelíp, jenom doplňují místa v mozajce. Celý film má poslání a ve výsledku je to všechno mnohem humánější, něž se zdá. Zmínit musím taky kameru a obrazovou rovinu filmu, protože je to moc hezké a tvůrčí. Pro mě celkem překvápko, po takhle nízkém hodnocení.

• 14.12.2015  11:51

Ano, mistr Howard umí točit silnější pecky, ale má na kontě taky pár slabší kousků. V srdci moře je někde mezi, ale blíží se rozhodně k tomu lepšímu. Je to pěkné, dobrodružně výpravné vyprávění s hloubkou a citem. Efekty jsou moc hezké a jakýkoliv green screen a filtry dozelena (které jsu tu často zmiňovány) jsou účelné, k filmu sedí a podtrhávají tu mořskou atmosféru. Nemám s tím sebemenší problém. Celá ta mořská šou a samotná tehdejší doba mě velmi baví, hlavně pak zoufalá situace na záchraných člunech, kde je atmosféra velmi zdrcující. Pravdou ale je, že Pí a jeho život, nebo Kon-tiki, jsou jako celek o krapet uhrančivější. Tohle ale bude bavit jak ty, co chtějí hlasitou akci a destrukci, tak ty, co chtějí smysluplný příběh s emocemi, protože dojde na vše :-).

• 16.9.2015  09:16

L.A. se po několika letech útlumu vracít zpět do žebříčku žádaných filmařských lokalit. A tady to máme hned v tom nejtypičtějším a pro L.A. nejpříznačnějším slova smyslu. Protože banda třicátníků v čele s manažerem Jeremym Pivenem se rozhodla natočit trhák, a aby to nebylo tak jednoduché, tak jim to začne značně ku*vit ten milý klučík ze šestého smyslu co stihl tak dospět a obtloustnout! Jsem seriálem nepoznamenán, takže hodnotím čistě to, co jsme viděl. No a to je solidní bordel na plátně, spousta scén vytržených z kontextu, nějaký ten luxus, prachy, baby, baráky, život jak ze snu a tak nějak to celé funguje asi stejně, jako samotný Hollywood. Uspěchaně, zbrkle, chaoticky a navenek tak krásně. Herecky to celé táhne Piven, který mě bavil. Zato hlavní hrdina Grenier absolutně bez projevu. Plus za všechny ty skutečné herce (fakáč Liam Neesona) a autentické záběry. Tenhle námět bych rád vzal a narval ho do ruky bandě Setha Rogena.

• 17.12.2015  14:11
    Vlna (2015)

Velmi solidní Norská jízda, pohrávající si s myšlenkou katastrofického následku po pádu utržené hory do jezera. Velmi dobrá práce po dějové i efektní rovině. Zbytečný patos a lechce nelogické chování se ale najde (Přece nenechám malou dceru utíkat o záchranu se sousedem proto, abych zachránil jeho ženu uvízlou mezi auty? Logicky se snad postarám o dceru a ženu ať si zachrání dotyčný soused, případně záchranu provedu společnými silami) a je toho víc. Všechny tyhle faily jsou ale v rámci žánru naprosto běžné a snad i nutné zlo k tomu, aby se odehrálo něco víc a přitvrdil se strach a panika. Jinak je to velmi atmosférický biják, který s přehledem konkuruje miliardovým Hollywoodským blokáčům. Kvalitní pobaveníčko.

• 12.10.2015  22:00
    Vzmuž se (2015)

Výborná záležitost, která šlape od samého začátku a je jakousi poblázněnou variací na pubertální komedie. Pegg a Bell ve svých rolích jsou naprosto suprovní. Velice jsem se bavil a nebýt těch závěrečných zamerikanizovaných proslovů, tak pálím snad plnou nálož. 4,5*

• 9.3.2016  11:42

Postapokalyptický milostný trojůhelník, který dokáže navodit solidní atmosféru a bavit diváka. Je to komorní nízkorozpočtová záležitost, která těží jen z lokality farmy a hereckého umu tria, takže ani zdaleka nečekejte předimenzovaný akčnák. Pojetí mi vůbec nevadilo, má to své kouzlo a divák si může užívat úplně jiné aspekty než předražené efekty. Škoda jen, že je to celé tak jednoduché s jediným cílem postavit vodní kolo. Ten film vlastně vůbec nic neřekne, což považuju za hlavní mínus.

• 5.10.2015  09:12

Pěkně odvedená práce za kamerou a s vizuálními efekty. Dějová rovina je ale značně kostrabatá, lehce zmatená a s ne úplně jasným záměrem a právě ta nevyváženost a nezpracovanost příběhu tomu strašně podkopla nohy. Díky tomu a jasné inspiraci v terminátorovi z toho vypadlo velmi průměrné rodinné scífko s přestřelenou stopáží.

• 26.11.2015  14:54
    Česko Slovensko má talent 5 (TV pořad) (2015)

Nebudu hodnotit, protože jsem velmi náhodně viděl pouze finálový večer téhle, s prominutím, šaškárny. Nevím jak jinak nazvat show, která kromě Prachaře nemá jediného zajímavého porotce... ani afektovaná ječící Lucka mě nebaví. A co hůř, disponuje nesympatický uvaděčským duem slovenských čtyřicátníků, kteří se hodí možná tak na komentování hokejových zápasů. Navíc jsou oba nepochopitelně slováci, takže se vytráci jakákoliv potenciální možnost zábavné konfrontace jazyků a ucelenosti k názvu Show. Co je ale asi úplně nejhorší, tak ten vítěz. Nic proti, ale z tolika možných atraktivních finalistů vyhraje zpěvačka, která by v superstar neprošla beztak ani z prvního kola. Tohle jestli je obraz naší země, tak trubme na poplach :-)) PS: Kingik to v komentu pěkně zabil :-D PSS: Nemůžu si odpustit tam vpálit ten odpádek...prostě to nejde vydžet :-D

• 17.9.2015  09:41
    Špión (2015)

Já se u toho bavil, za poslední dobu asi nejvíc. Melissa, jako střeštěná a slepě zamilovaná agentka tady funguje parádně. Feig dokáza dobře odhadnout situaci a využít její proporční potenciál a naservíroval velmi zdařilou zábavu, která nepůsobí trapně a velmi baví. Kolegyně a kámoška Mirandu Hart k ní sedí jako prdel na hrnec. No a to co předvádí Statham... v každé jeho scéně mě totálně rozsekal! Je to povedené s kupou zábavných scén. Podíváme se hned do několika velkoměst EU, přitom to nepůsobí vůbec uspěchaně. Děj samotný je sice typický, ale v téhle rovině filmů na pohodu :-). Nevím, proč to není britské, když je tam samý brit a celé se to odehrává v Evropě .:)

• 14.4.2016  09:47
    Švadlena (2015)

Australský venkov, hrstka obyvatel, závist a pomluvy na každém rohu a jeden nejasný případ "vraždy". Do toho jako vždy výborná Kate, které to mega sekne a její švadlenský um a touha po pomstě. Dressmaker je velmi ojedinělý mix humoru, černé komedie a vážného dramatu. Dlouho jsem něco podobného neviděl a musím říct, že jsme se náramně bavil! Kate je skvělá, Hugo Weaving je skvělý a příběh je místy správně absurdní jak svým pojetím, tak střídáním žánrů! Jediný, kdo mi do toho retro konceptu úplně neseděl je mladý Thor. Velmi zábavná podívaná. 4,5*

• 18.7.2015  01:24

Za posledních několik let nejatraktivnější a nejpestřejší akční náhul Áčkové ligy bez sebmenších servítek s obrovskou dávkou surrealismu. Díky čemuž má Max vtisknutou osobitost a cool feeling. Toma a.k.a. Maxe sice zastřela ultra skvělá Theron a její holky. To ale nic nemění na tom, že je to v každém záběru cool, celou stopáž to má drajv jak splašený kůň a neustále se tam dějí a ukazují věci, ze kterých jsem byl maximálně pobavený. Letos zatím jeden z nejlepších filmových zážitků a vzhledem k tématice, stylu akce a stylizaci celého filmu asi jen tak překonán nebude. PS: Svět Maxe a všechno v něm (ať už auta, tak postavy) jsou navrženy s velkým gustem!

• 9.11.2014  00:46

Lehce slabší než první díl, ale i tak velice zábavná crazy buddy jízda, která skvěle rozšiřuje to, co započala jednička. JE to vlastně lautr to samé, ale proč ne, když to tak efektně funguje a baví. Dobrých filmů tohoto ražení není moc, spíš bych řekl, že je jich sakra málo. Takže díky za to! 4*

• 20.6.2014  22:17

Naprosto nedostačující a neuspokojivé. Aneb sejmuli jsme Evu Green, která sice ukázala kozy, a to i ve slowmotionech, ale stejně je beztak všem u pr*ele, protože její postavu nikdo nezná! Předpokládám, že se většina lidí, stejně jako já, těšila na zůčtování s Xerxesem. Bohužel tohle tvůrci ignorují (Btw. Xerxesova role je spíš cameo) a co je horší, nedostal jsem ani adekvátní náhradu. I když byla Eva dobrá. Potom jsme si dali jeden cenzurovaný sexík s Themistoklesem, jehož charisma je v porovnání s Leonidasem (Butlerem) na bodu mrazu! Nemluvě o prázdných proslovech, jež všechny natírá Leonidasovo "THIS IS SPARTA!". Pro mě to začalo až s připlutím Sparty, ale propána, tím to vlastně celé končí. Tohle je jedno velké WTF, které se absolutně neopírá o staré postavy a zabíjí potenciál odplaty. Je to sice ku*evsky efektní, krvavé a vizuálně oku lahodící, ale díky nechci. Efekty dokáže dnes každý a o přehnaně digitální krvi bych mohl polemizovat. Pozitivně beru to provázání s původní třístovkou a pár chutných momentů. Jinak je to neosobní, neinovativní, dramaturgicky podivné a chaotické, bez emocí a naprosto bez charakteru a pořádné vůdčí osobnosti.1,5*

• 17.4.2015  19:53

Boha jeho! Proč k tomuhle muselo dojít? Průměrných akčních filmů máme hromadu, tak proč k tomu přidávat Taken! Učebnicový příklad, jak poslat značku z číré akční radosti v kolonce Áčka na prudké béčko bez kapky chuti, nápadu a režijního umu! Ty zběsilé a zmatené střihy bych akceptoval v Cranku, ale tady ani za mák! Pravda, sám jsem nic nenatočil a mudruju jak najatý, ale nebudu se k tomu cpát, když to neumím. Megatona vnímám stejně jako Moora, oba pohřbili výborné značky a opravdu nedokážu pochopit, jak jim někdo mohl svěřit tak nadějné a skvěle našlápnuté projekty. Chudák Neeson a nezachránil to ani, jako vždy skvělý, Whitaker.

• 11.5.2014  19:38

Škatulku letního blockbusteru si druhý úžasný spidey odbyl na 100%. I tak ale zůstal lehce ve stínu svého předchůdce, který jako celek funguje lépe. Máme tu vypiplanou akci, dechberoucí fly scény (hlavně v první polovině filmu, tam jsem si opravdu velmi liboval), efektivní 3D a pár zábavných momentů. Nečekejte ale příliš promyšlený scénář. Web měl v hlavě asi moc nápadů od kterých nechtěl upustit, protože až na tu vizuální stránku je to dosti přepláclé a zdlouhavé. Akt s Elektrem je sice chutný, ale přesto vizuální bordel a následný fajt s Harrym už vyzní trošku vynuceně a nedotaženě. Pěkné scénaristické momenty najdu dva (hlavně dospělácká scéna, která všechno posouvá dál a scéna s malým klukem v závěru). Na můj vkus bylo moc i těch romantických scének. Sečteno a podtrženo je druhý díl přeplácaná hříčka efektů účelně natočená pro dnešní teenageri, jehož obsah se nevratně vytrácí v délce stopáže (např. naprosto zbytečný důraz na nějaký noční let, který je v té akci stejně beztak každému šumák). 3,5*

• 20.8.2014  22:25

Aramakiho vývojové tendence jsou jasné. Jak po té technické stránce, tak po té příběhové. Kompletní CGI kabát velmi pochvaluju, i když v jistých místech by zasloužilo zamakat na okolí a detailech. Jinak je to vizuálně velice skvělé a celou dobu mě držel pocit, že se dívám na gameplay. Několikrát jsem měl obrovskou chuť vzít do ruky nějaký joystick, převzít iniciativu jednoho z hrdinů do vlastních rukou a ponořit se do toho postapo světa na vlastní pěst :). Po příběhové stránce je to naprosto v pořádku, Bri s Deunan se prokousávají dál zrujnovaným poválečným světem a snaží se přežít a najít smysl života. Naději jim dává bio-robotka Iris a její parťák Olson. Napětí a vtažení do děje na mě fungovalo velmi dobře. Akce má mouchy, ale je líbivá a dubstepovým OST mě nemůže nikdo urazit :) Naprostá a nečekaná spokojenost.

• 21.3.2015  15:51

Nekompromisní řež, která jen co začne, tak rázem i končí. Myšleno ve smyslu, že není čas na vatu a divák nedostane prostor vydechnout. Pro mě pompézní a atrakcemi a akcí narvaný díl, který neskutečně sype a rozhodně se nebojí rozdávat krvavé bullets and scars. Jen tam je pro někoho možná méně Batmana a více party kolem Deadshota, což je naopak pro mě o to zábavnější.

• 13.4.2014  21:59

Druhý Cap je kvalitativní variací na třetího Iron mana. Posun je razantně znát ve všech ohledech. Je to mnohem dospělejší, uvědomělejší, tradičně potemnělejší a scénaristicky opravdu velmi dobré. Počáteční krimi feeling prospěl na 200%, protože z toho jde cítit ta snaha a chuť s tématem pracovat. Celý ten vývoj marveláckého univerza je úctyhodný. Akční scény, a že jsou opravdu chutné a skvěle zvládnuté, jsem odměňoval pravidelným mravenčením. Akce a celý feeling je proti jedničce o dvě třídy výš. Z Capa je maximální king s obrovským charisma. Nenajdu jediné negativum. Velmi držím bráchům Russovým palce pro třetí díl! PS: K výrokům, že se jedná o nejlepší Marvelácký film, bych s úsměvem jen přikývl. Druhý kap se třetím Iron Manem je prozatím nejvyzrálejším komixem hozeným na plátno.

• 15.10.2014  08:41

Satanistický kousek zasazený do trošku, řekl bych, nestandardní roviny detektivní kriminálky. Spočátku tak vůbec není jasný náznak jakékoliv duchařiny, protože sledujeme kriminální činy. Postupným prokousáváním se dějem ale nastupuje neskutečná gradace jdoucí ruku v ruce s parádní a uvědomělou prací se scénářem a vývojem hutné atmosféry. Postupně se přehoupne nastolený krimi feeling do čisté duchařina a nemůžu nic, než jen spokojeně pobrukovat nad tím, jak je to celé natočeno s maximální přesností a citem k látce. Podpořené skvělým zvukem a kamerou. Samotný závěr, exorcismus provádění ve vyslíchací místnosti, je pak težkotonážní kalibr, jaký od Vymýtače ďábla nepamatuju! Eric Bana, pro mě neokoukaný herec, mě bavil. 4,5* a veliká spokojenost.

• 26.5.2015  11:34

Celekem neotřelý a svérázný příběh plný vtipných a snad i nečekaných momentů ukočírovaný do skvělé full timeové zábavy. Ano, mohlo to být v rámci možností ještě víc ujetější, ale mě to velmi bavilo. Po delší době to pro mě byla také dabingová záležitost a musím říct, že Pavel Trávníček daboval s gustem! V některých místech jsem fakt snad bečel smíchy. "Vypadá to černě" :-))

• 8.1.2016  22:18
    Cooties (2014)

Apokalypsa v rukou prepubertálních zombíků. Jak jinak by to mohlo dopadnou, než takhle :-). Maximální šílenost s šíleným scénářem a stejně crazy sebrankou v hlavních rolích. Nadhled a cílovka je jasná, místama tomu vzhledem ke scénáři chybí větší zábavnost a víc hardcore scén, ale pokud tomu chcete přijít na notu a máte tyhle nesvázané komedie rádi, tak to funguje v naprosté pohodě. Rainn Wilson dokáže skvěle bavit, jen škoda, že nedostal víc absurdních scén.

• 20.9.2014  00:20
    Divergence (2014)

Podobná emo jízda jako Hunger Games, ovšem v porovnání s prvním HG podstatně zábavněji a napínavěji podaná. Jinak je to lautr stejné. Imaginární postapo svět je v fajn, ale absolutně nevysvětlený a neopodstaněný... co je sakra za tou zdí??. V rámci žánru však podařené, sice bez zásadnějšího momentu, ale velmi dobře se mi na to dívalo a bavilo mě to.

• 6.3.2015  12:16

Exceletní, místy až absurdní a přitom tak trefné. Tak trošku jako 4 pokoje. Myslím, že každý divák se stotožní s alespoň jedním příběhem. Bavilo mě to velice! 4,5*

1 2 3 4 5 6 7 8 15 28 42 55