PauloZ

Austrálie
Pedagog, Graphic & Web designer

homepage

• 13.9.2013  22:17

Marc nám servíruje velkolepou zombie řež v každém druhém záběru a je si tím secsakramensky jistý. Od Úsvitu mrtvých a Já legendy jde o nejlepší temáticky stavěnou látku. Navíc zmíněné dva převyšuje svým globálním pojetím, parádním CGI a hlavně svou apokaliptickou epičností. Tuny těl v nejednom záběru v kadenci, až to obraz ani nepobírá a máte pocit, že se ty obludky cvakající chrupem vysypou z telky na návštěvu do kvartýru. Tyto momenty jsou pastva pro oči a evokovaly ve mě silné nadšení, protože tohle prostě ještě nebylo možno nikde vidět... a je to boží :). Knihu jsem nečetl, takže nemůžu srovnat s předlohou, ale osobně jsem byl trošku zaskočený vývojem a samotným závěrem. Pokud bych totiž měl nějak shodnotit vývoj děje, tak to jde nezvykle protisměrně. Tedy od excelentního úvodu ve městě, přes megalomanské scény v Izraeli až ke komornímu (Já, legenda) závěru v WHO a to mě trošku překvapilo. Pitt je skvělý, sentiment v klidu snesitelný, lokační rozmanitost parádní, scéna v letadle a Izraeli nevídaná, ale Marc si mě v úvodu tak rozmlsal, že jsem byl vyloženě překvapený, jak rychle to skončí... bez jakéhokoliv Epic endu, který by filmu více než pasoval. Jinak naprostá spokojenost a vizuální lahůdka.

• 9.9.2013  08:45
    Podfukáři (2013)

Po vizuální stránce bezesporu velice zajímavé, líbivé a poutavé. Pokud si to chcete ale užít, tak nesmíte řešit logiku, protože logicky to opravdu občas moc neštymuje. Udělat triky v telce je dnes tak snadné, že jsem si nedokázal připustit k tělu ani polivinu z nich, navíc když to bylo všechno tak přeefketní. I když věřím, že to "uvěření" po nás Louisova banda asi ani nechce. Tady se evidentně stavělo na zdánlivě vydatném scénáři a vizuální lahůdce. Ze strany Leterriera je to určitě posun k lepšímu, protože režijně je to velmi dobré. Scénář to ale všechno podrývá. Na můj vkus to bylo možná i moc upovídané a pointa, i když je dosti překvapivá, mě nedovedla odpálit tak, abych zvedl hodnocení. Vypleštil jsem oči, mávl rukou a šel jsem spat :). Pěkná vizuální jízda se sympatickým obsazením a výbornou rolí Morgana Freemana. 3,5*

• 8.9.2013  21:49
    Wheatus - Teenage Dirtbag (hudební videoklip) (2000)

Skvělá písnička, i když k průměrnému Křupanovi :)

• 2.9.2013  21:04
    Ve stínu (2012)

V myšlence silné, ale po stránce samotné realizace koncepčně neustálené, místy zmatené a trošku prázdné. Těšil jsem se na Trojana a ten je skvělý. A ono obecně je herecké obsazení i malých rolí hodně výrazné. Dobový feeling výborný a jde z toho cítit příchuť velkoformátového filmu a pěkného rozpočtu, ale i tak ve mě vládne neustálený názor. Myslím, že příběhová linka, kterou češi u těchto témat umí na výbornou, bohužel trošku strádá. Alespoň to tak vnímám hned po shlédnutí, protože jsme měl velká očekávání. Nechci dát 3, ale nemůžu dát 4... 3,5*.

• 31.8.2013  19:07

Roberta asi nakrkl ten nevyužitý potenciál MIB3 a chtěl tomuhle žánru mrtvých nasadit pořádnou korunu. Ovšem nevím, zda se mu povedlo natočit něco lepšího a kvalitnějšího. Žánrově naprosto totožné, jen je to trošku drzejší, ujetější a díky Jeffovi mnohonásobně ukecanější. Jako oddechová capina v pohodě, ale žádný objev se nekoná. Po výborné oldschoolovce Red trošku pád do tmy.

• 31.8.2013  00:00
    Iron Man 3 (2013)

Od Prvního Iron Mana uběhlo 5 let a jde to znát = Vizuálně geniální. Jenže ono to nekončí u vizuálního skvostu, ale s novou krví Shanea Blacka přišel jiný pohled na Tonyho Starka a nejenom jeho osud a mě se tenhle posun velmi líbí. Výborně zpracovaný příběh, který je parádně navázaný na událsti z Avangerů (při každé zmínce na New York jsem se tetelil blahem, jak si s tou provázaností v Marvelu hrají) a je jednoznačně nejkvalitnější a nejosobnější ze všech dílů. Co víc si přát po závěru trilogie, něž mnokrát více všeho předešlého, ve stavu, kdy to všechno funguje. Perfektní postavy, Tonyho proslovy, emoce atd. atd. Hodnotím plný počet, protože je to vyzrálé, temné, úsměvné, kreativní a zároveň nostalgické a emoční. To ale neznamená, že nenajdu vítky, konkrétně dvě. 1. Trošku mi tam neseděla část s klukem, přišlo mi to jako zbytečné "naivní" odlehčení pro děti. 2. SPOILER: Přišlo na mě lehké zklamání v polovině filmu po odhalení Mandarina... úplně Bena zabili :(. Potom následovalo nepatrné dumání v příběhu, než se to zas celé nakopne do úderných toček. Jenže tohle je v těch kladech, jako hledat jehlu v kupce sena. Tudíž hodnocení rozhodně neměním. První polovina je bezchybně stavěná a půlhodinkový konec úderně akční. Nepamatuju tolik mravenčení během filmu, snad při každé akci a že jich tam je. Ovšem demolice Tonyho sídla je opulentní ultramazec. Málem mě to rozthlo a zde bohužel souhlasím s Isherwoodem ... tu nejvyzrálější a nejvyfiknutější třešničku na dortu dostaneme trošku dřív, a to je v tomhle formátu určitě škoda. Naštěstí není třeba zoufat, protože přehlídka Tonyho modelů nám v zvěru vyčaruje nejeden úsměv a efektní hard attack. Shane dokázal, že umí a doufám, že Robert zůstane své roli věrný, protože si nedokážu představit náhradu a na další díl je tak nakopnuto ... Skvělá práce s postavou Gwyneth. Jarvis, get Igor to stady this thing. Škoda, že Igor nedostal víc prostoru :)

• 23.8.2013  23:37
    Lesní duch (2013)

Rozhodně to nebylo tak ukrutně drsné a hnusné, jak všude všichni avizovali, ale pohádka to taky není. Každopádně, Samův přístup byl nejenom osobitější, ale v rámci mezí hlavně mnohem reálnější a divácky přijatelnější (chování postav), tedy alespoň co se vyprávění týká. Už samotný úvod "odvykačka" není úplně přesvědčivý, potom spočátku podivné chování vlasáče (nakonec ale jediný silný článek filmu) a ke konci hloupé chování postav a některé přepálené scény. Tyhle nedostatky ale vyrovnávají skvělé efekty, pár lekaček a hlavně férový brutální bloody finiš. Jinak je to vcelku obyčejné a žánrově typické. Obejv, či překvapení se nekoná.

• 23.8.2013  15:52

Pecička :-)) Velice zábavný pohled na heroes ve šrotu ...

• 21.8.2013  20:32

Naprosto pohodavá komedie, ale rozhodně slabší než Kopačky a Dostaň ho tam. Navíc mi přijde, že 2 hodiny jsou na romantickou komedii zbytečně moc. Herci mě bavili všichni, až na pár trapných scének, které naštěstí střídaly ty zábavné a trefné momenty, ale není jich tam za tu dlouhou stopáž moc, což je škoda. Průměrné, ale ne špatné.

• 20.8.2013  23:03
    Kontakt (1997)

Nebýt té přílišné délky a několika zbytečně upovídaných scén, tak je to snad dokonalé.

• 20.8.2013  23:01
    Happy Feet 2 (2011)

Pro zkrácení času stráveného v autobuse pohoda, ale kdybych si to zapnul sám od sebe, tak je to trochu ztracený čas. Místy je to ale příjemné a krevetky mě opravdu dost bavily, jen to na mě pusobí jako hrozně pro děti.

• 13.8.2013  22:25
    Pot a krev (2013)

American dream by a true story. Míšův recept na slávu a tmavá stránka amerického snu. Takhle vlezlý film, který do nás hustí, že se sebou musíte něco udělat a vymanit se ze světa "obyčejných" lidí, jsem dlouho neviděl a Bay to podavá, jak jinak, než velkolepě. Bad boys bez akce, ale zato s výtečným timingem. M si natočil ten vysněný "malý" film, ale nechal v něm ze sebe úplně všechno a ještě víc a na absenci milionových výbuchů si v tom dravém tempu, vizuálním a kamerovém skvostu, skvělém ost, hromadě svalů a testosteronem nadusaném příběhu ani nevzpomenete. Bay je vlastenec, ale obrovský a dává to patrioctví najevo ve všech jeho filmech různými způsoby a umí to ku*evsky prodat. Herecky výborné od všech zůčastněných, ale pro mě je number one Dwaynee. Doufám, že po téhle čisté "Bayovce" načerpal Michael novou mízu pro TF4! Ale upřímně? Raději bych další nový počin, než plecháče...PS: Scéna s průletovou kamerou v bejváku Adriana a Dwaynovi vyfetěné stavy jsou výborné momenty :) Pain and Gain je pro mě silně motivující film pro to, něco se sebou začít dělat, ať už to máte zapotřebí nebo ne.

• 12.8.2013  08:54

Velice oceňuji práci s dějem a doufám, že to ocení většina z diváků. Takhle komplexní děj zahrnující dvě životní dekády asi nebylo nejlehčí sepsat a hlavně ho napasovat do relativně krátkého času. Nicméně i pan řežisér si s tím skvěle poradil. Námět tohohle kalibru by zvládl 3 hodky s detailnějším vyprávě úplně z přehledem. SPOILER: Přiznám se, že jsem byl celkem rozhozený po cca hodině filmu, kdy Rayen odstupuje ze scény a příběh začíná sledovat život Bradleyho. Pro mě to byla nečekaná otočka o 360 stupňů. Člověk si ale zvykne, protože to všechno dává smysl a realizace je věru neokoukaná. Na druhou stranu se při takovéhle dějové náročnostui a daném čase asi nejde vyhnout několika zbrklým scénám a lehkým failům, abychom to celé popohnaly kupředu. Není to ale nic zásadního a pro mě velmi dobré.

• 12.8.2013  08:43

Great gatsby, great modern story, great Leo Dicaprio! Nebýt toho konce, který mi přišel takový lehce nedotažený, nebo spíš méně výrazný, než jsem čekal, tak bych hodnotil 5*. Leo je pán a dle mě asi nejlepší herec současnosti. Scénář je pěkný, romantické klishé v obalu neskutečně pompézním, luxusním a barevným snad víc jak avatar:). Z tohohle filmu luxus vyloženě pálí do očí a spolu s moderním pojetím a jistou stylizací je to velmi příjemné, dojemné a i přes ten předražený feeling to vyzní velice čistě a upřímně. Nezapomínal bych ale ani na postavu Tobyeho, který se tváří sice jak neskutečný ňouma celý film, ale jaksi mu to jde. 4,5*.

• 7.8.2013  21:36

Je to pohádka a je to pro děti, ale v rámci žánru je to velice dobré, svěží a s několika EPIC scénama. V základu to chce být dospělé, nebo alespoň jsem to tam častokrát cítil, jenže pak to srazí nějaké odlehčení pro děti (zpívající šnek) a profláklá kostra animáků, což s toho dělá trošku nevyvážený celek. Jakoby se toho Wedge bál, nebo jen chtěl zaujmout široké publikum, nebo mu hlavouni studia zkrátka nedovolili natočit to víc na ostro. Každopádně, bavil jsem se opravdu dobře a spoustu scén a lesní prostředí jsem si velice užil. Jen škoda, že si to v celé své kráse neudrželo status vyzráleho fantasy filmu, protože k dokonalosti a dospěláckému pojetí tomu chybělo fakt kousek. Hlavně začátek je skvělý, potom několik originálních prvků (zrychlenost vs. zpomalenost), všechny létací scény, výborná animace, čokl, dva šneci, kteří mě vůbec nevadili a nejednou fakt pobavili a jejichž vizuál (sliz) byl geniální. V neposlední řadě taky opravdu pěkně zpracované postavy, jak ty kladné (Mary je snad nejhezčí animovaná holka, co pamatuju), tak záporné. Dovedl bych si to představit víc na vážno s trošku agresivnějším závěrem a to by byla potom jízda. Jenže hold, děti chcou své filmy a my jim je dáme, a proti tomu samozřejmě nic, protože snaha příblížit se i dospělému divákovi je neocenitelná. 4*.

• 5.8.2013  09:41
    Očista (2013)

Horor? Jestli ve dvou záběrech, tak je to moc. Sci-Fi? Co tam bylo proboha sci-fi? Pomiňme ale naprostou pomílenost uvedených žánrů a není to poprvé, kdy jsou u filmu zcela zcestné žánrové dovětky. Jenže on je absolutně kouzelný i ten děj. Takhle hloupoučký film jsem opravdu už dlouhou dobu neviděl. Jeden synek zralý na pořádné profackování, jehož chování naprosto irituje diváka a bez kterého by vlastně film nemohl vzniknout, no a naprosto debilní děj. O chování postav nemluvě. Už ta myšlenka s jedním dnem "pome se pošalovat" a udělat svět lepším, je hodně crazy a úplně proti humáním zákonitostem, ale i tak věřím, že by se na tom dal postavit mnohem osobitější a když už, tak nekompromisně krvavý hardcore. Který by byl sice za nechutné jatka, ale alespoň by byl naplněn ten jidiný námětový potenciál, co tenhle film má. Tohle je pro mě velmi špatně zvládnutý film. Schází mu dobrá akce, napětí, lekačky, nebo cokoliv, co by mě bavilo. Dějová linka potom už jen stupňuje tu zbytečnost a hloupost. Ethan přeskočil ze skvělého Sinisteru do rozbředlé očisty.

• 30.7.2013  22:42

Oliva to má v paži! Epic dark story! Justice League, hrdinská DC badna (plus kopa méně absazovaných) opět spolu a dávají světu, alespoň tomu paralelnímu v DC universe, nehorázně zabrat. Obrazově dokonalé a scenáristicky vypilované do morku kosti! Z hlediska příběhu opravdu nečekaně moc parádní. Apokalyptická pachuť a dospělý přístup nevídaně sluší i kreslené produkci. Nechápu proč s hranou adaptací pořád na něco čekají, vždyť oni nemusí nic vymýšlet. Stačí se pekelně inspirovat těmi "levnými", zato parádními kreslenými příběhy, které by při stamilionových rozpočtech a Nolanem za kamerou rozbily snad i Avengery. Plný nedám, protože jsem chtěl vidět i Clarka a spol v plné polní, tady je to trošku víc o Flashovi, ale je to paráda. :)

• 30.7.2013  12:28

Lehce teen, trošku drama, značná míra srdcařství, odhodlání i naivity, ale jako celek plně funkční, osobité, poutavé a ve finále pěkně emoční. Líbilo se mi to. Bavil mě neznámí Jonny i pardál Gerard. Hlavně pak záběry na prkně, obří vlny a hořká pachuť skutečného příběhu. PS: Chci ten surfík zkusit. 3,75*.

• 29.7.2013  13:20
    Nevědomí (2013)

Toma Cruise začínám mít na "staré" kolena dost rád. Jeho poslední filmy rozhodně nepatří mezi nic průměrného. Jedná se o velice zajímavé projekty a Oblivion není vyjímka. Je pravda, že jsem čekal o něco akčnější pecku, ale výsledkem nejsem zklamán. Dle mého se jedná o rafinavaně promyšlené sci-fi, které po logické stránce nijak nedrhne. Efekty jsou parádní, Cruise jakbysmet a hudba je opět excelentní. Lahodicí uchu podobně jako v Tronovi a lehce se jí i podobá. Musím ale souhlasit s Milan25... jediný problém je totiž zbytečně "bezkonfliktní" děj. Chyběla mi tam nějaká větší agresivita. Jako celek ale velmi pěkné a poutavé scífko s dobrým zvratem/rozuzlením. Jen mohl být pořádně objasněný ten "objekt". Odkud se vzal, co to je, apod..

• 24.7.2013  21:51

Výborné a ve své podstatě drsné drama o lidské vůli a síle, ale to, proč je tak lidsky významné a odlišné, než ostatní, se dozvíme až v poslední minutě filmu a přiznám se, že jsem to takhle vůbec nečekal. V ten moment vyzní všechno jinak a já jsme pochopil proč Kate nepodlehla a držela se i přes strátu všeho. Nejkvalitnější film Kate Beckinsel, ale musím zmínit i starouše Aldu. 4,5* Jen škoda, že to nemělo ještě nějaký dojezd, na který bych byl velmi zvědavý.

• 24.7.2013  08:58

Panu S. se po dlouhé době zadařilo, a to tak, že velmi zadařilo. Scénáristická pecka, která šlape na paty těm nejlepším "moderním" psychologickým filmům. Výborně promyšlené, záhadné, nečekané a napínavé. Bavil jsme se opravdu skvěle. Takový obrat/zvrat jsem nečekal a za to opravdu velké plus. 4,5*. PS: Původně jsme chtěl napsat něco ve smyslu, neradno chodit k psychiatrovi, který pacientovi nasadí svinstvo, které člověka zničí a mi mu bezhlavě důvěřujem, ale o to v tom filmu vlastně vůbec nejde.

• 17.7.2013  22:21
    Croodsovi (2013)

Tak tohle je opravdu divočina :). Výborná a parádně detailní animace a velice zábavný, nápaditý a "real" příběh. Jak si nás Sanders s DeBloisem rozmlsal v Drakovi, tak v Croods úspěšně pokračuje. Tohle animované dobrodružství mě velice bavilo. Hlavně díky své svižnosti. Tam se pořád něco děje, není čas na zbytečnosti, ale přitom jsou tam funkčně a nepřehnaně zapojeny všechny rodinné hodnoty, jak je zvykem. Hodně se mi líbila práce s postavama a jejich "zdivočelým" chováním, díky čemuž vznikaly opravdu zábavné situace. Plus taky za trošku pochmurnější scény v druhé polovině. No a za závěr, který je sice emotivní, ale velmi vlezlý a příjemný, hodnotím 5*. Trošku mi to taky připomělo Ice Age. V tomhle případě jsem pro pokračování.

• 16.7.2013  09:25
    30 Seconds To Mars: Up in the Air (hudební videoklip) (2013)

Některé záběry jsou fakt povedené. Nejvíc se mi líbí to házení barevného prachu, nebo co je to za sajrajt.

• 15.7.2013  09:00

Zajímavý dokumentární seriál, to určitě. Bohužel během 30 minutového dílu nám Jeff není schopen blíže popsat, vysvětlit a představit danný problém, či živočicha.

• 14.7.2013  00:18

Výborné! Tohle ani neni tak zbytečně ukacené, jak je u Tarantina zvykem. Oproti bastardom opravdu skvělé, ale plnou nálož tomu nejsem schopen dát za tu šílenou stopáž. Příběh o Djangovi? Ano. Co je ale klenotem tohoto filmu? Výtečný a nepřekonatelný Leo DiCaprio!! Do pr*ele, jak ten mě bavil. Samozřjemě Chris Waltz je pouze o setinku za ním. Ovšem chudák Foxx neměl proti těmto pánům gurmánům šanci a ta závěrečná půlhodinka, kterou mu Quentin svěřil, i když je výbornou tečkou, tak snad ani nemusela být. Skončit to po přestřelce u Candyho, tak z otočky hodnotím plný počet a jsem spokojený, jak dlouho ne. První hodina je totiž vytříbená jízda lovce odměn a druhá hodina stejně vytříbená jízda Candyho a bohužel Djangův závěr je, nebýt krvavé přestřelky, už celkem natažený. I tak ale výborné a hodnocení se v tomhle případě neplete.

• 14.7.2013  00:05

Rock a Willis super, akce taky, dějová linka bez problému, ale chybí tomu šťáva. Sommersův díl mě bavil víc a to hlavně díky výborným akčním scénám a celkově přestřelenému "popkornovému" přístupu. Přestřelenost je i tady, bez ní by J.I. Joe ani nemohl fungovat a akce je vlastně nonstop, ale není to ono, není to tak velké a koncepčně úplně v pořádku. Jako oživení tu máme bijce Rocka, který zvyšuje dívatelnost, ale i tak není nic pořádně cool. Celou dobu jsem čekal na nějaký boom. Ani ta lanová rubačka mě neuspokojila. V každé bitce výborná choreografie (tu si Chu vymazlil už dříve při tanečních taškařicích), ale myslím, že režisérské dovednosti na plnohodnotný akční blockbuster mu ještě schází. Mrzí mě, že to tam není. Tešil jsem se na poctivou hi-tech zábavu, jako u jedničky, ale chybí tomu ten "wow" moment, kterých měla jednička několik. Zároveň jsem toho názoru, že Tatum tomu po zbytek filmu chyběl. 3,5*.

• 12.7.2013  22:05

Poctivý akčňák. Bohužel vzhledem k tématice silně naivní a přestřelený, hlavně v ůvodní půlhodince s naprosto zbytečným začátkem, ale s tím se počítalo. Věřím, že v reálu by němeli šikmoočka šanci, nebo alespoň ne takhle "hladce". Každopádně, výborný Gerard, kterého mám osobně velmi rád. Jak se nasere, tak jich lupe jak kuželky, rozdáva headshoty na potkání, krájí je na kusy, dává jim naleženou medicínku, kvér pěkne u pasu a já mu to věřím a hltám, protože on je ten, kdo to táhne a dává tomu výrazné grády. Efektně, akčně a s gustem si to Fuqua natočil a za to palec hore. Bavil jsem se velmi dobře, ale pokud se v tom začnete vrtat a každý viditelný kopanec do mozku rešit (a že jich tam je), tak si to neužijete. Berte, nebo nechte být, tak, jak to leží a běží a dostanete parádní akční zábavu. Moc jsem zvědav na Emmerichovo pojetí. Slabší, ale přece 4*.

• 11.7.2013  22:33
    13 (2010)

Drsný svět hazardu. Do takovéhle ruletky bych se opravdu v životě nechtěl dostat. Napětí se první hodinu, hlavně při samotné hře, dá opravdu krájet. Proč to ale po té velice dusné a nekompromisní hodince nemohlo skončit, nebo se vyvíjet trošku rafinovaněji? Pro mě je závěr se Stathamem trošku laciný. Nevadí mi, jak to dopadlo, ale mohlo to být prostě líp prodané, zapůsobylo to na mě trošku vynuceně. Role vesměs všech známých tváří jsou tu opravdu jako lákadlo. Počínaje Rourkem a konče 50tníkem, to byly spíš camea. Herecky zaručeně nejlepší Majkl "Zod" Šanon! 3,5*.

• 11.7.2013  18:32
    Žlutý (2006)

Doufám, že si Neill natočí celovečerák i na tohle téma. Potenciál v tom cítím velký.

• 10.7.2013  23:06
    Trans (2013)

Boylova hypnóza a bezkompromisní přístup na mě zafungoval. A to tak, že skoro na výbornou. Je to pře/kombinované jak čert a bezprostředně po shlédnutí připouštím, že v tom mám zmatek ... prostě tranz a hypnotizace, jak hovado! :) Mám chuť tomu Boylovému klystýru napálit plnů, ale to bych se nechal finálově zhypnotizavat společně s Jamesem a unést osobitostí a výborným hereckým triem. Jenže, co si budem nalhávat, začátek, než se dostanem do varu a začnou nám praskat mozkové závity, je pěkně našláplé, ale přesto průměrné krimi s několika vadama na kráse. Ovšem celé to končí naprostým mindfuckem, který mě velmi bavil, ikdyž jsem se ztrácel.