PauloZ

Pedagog, Graphic & Web designer

homepage

• 20.8.2013  23:03
    Kontakt (1997)

Nebýt té přílišné délky a několika zbytečně upovídaných scén, tak je to snad dokonalé.

• 20.8.2013  23:01
    Happy Feet 2 (2011)

Pro zkrácení času stráveného v autobuse pohoda, ale kdybych si to zapnul sám od sebe, tak je to trochu ztracený čas. Místy je to ale příjemné a krevetky mě opravdu dost bavily, jen to na mě pusobí jako hrozně pro děti.

• 13.8.2013  22:25
    Pot a krev (2013)

American dream by a true story. Míšův recept na slávu a tmavá stránka amerického snu. Takhle vlezlý film, který do nás hustí, že se sebou musíte něco udělat a vymanit se ze světa "obyčejných" lidí, jsem dlouho neviděl a Bay to podavá, jak jinak, než velkolepě. Bad boys bez akce, ale zato s výtečným timingem. M si natočil ten vysněný "malý" film, ale nechal v něm ze sebe úplně všechno a ještě víc a na absenci milionových výbuchů si v tom dravém tempu, vizuálním a kamerovém skvostu, skvělém ost, hromadě svalů a testosteronem nadusaném příběhu ani nevzpomenete. Bay je vlastenec, ale obrovský a dává to patrioctví najevo ve všech jeho filmech různými způsoby a umí to ku*evsky prodat. Herecky výborné od všech zůčastněných, ale pro mě je number one Dwaynee. Doufám, že po téhle čisté "Bayovce" načerpal Michael novou mízu pro TF4! Ale upřímně? Raději bych další nový počin, než plecháče...PS: Scéna s průletovou kamerou v bejváku Adriana a Dwaynovi vyfetěné stavy jsou výborné momenty :) Pain and Gain je pro mě silně motivující film pro to, něco se sebou začít dělat, ať už to máte zapotřebí nebo ne.

• 12.8.2013  08:54

Velice oceňuji práci s dějem a doufám, že to ocení většina z diváků. Takhle komplexní děj zahrnující dvě životní dekády asi nebylo nejlehčí sepsat a hlavně ho napasovat do relativně krátkého času. Nicméně i pan řežisér si s tím skvěle poradil. Námět tohohle kalibru by zvládl 3 hodky s detailnějším vyprávě úplně z přehledem. SPOILER: Přiznám se, že jsem byl celkem rozhozený po cca hodině filmu, kdy Rayen odstupuje ze scény a příběh začíná sledovat život Bradleyho. Pro mě to byla nečekaná otočka o 360 stupňů. Člověk si ale zvykne, protože to všechno dává smysl a realizace je věru neokoukaná. Na druhou stranu se při takovéhle dějové náročnostui a daném čase asi nejde vyhnout několika zbrklým scénám a lehkým failům, abychom to celé popohnaly kupředu. Není to ale nic zásadního a pro mě velmi dobré.

• 12.8.2013  08:43

Great gatsby, great modern story, great Leo Dicaprio! Nebýt toho konce, který mi přišel takový lehce nedotažený, nebo spíš méně výrazný, než jsem čekal, tak bych hodnotil 5*. Leo je pán a dle mě asi nejlepší herec současnosti. Scénář je pěkný, romantické klishé v obalu neskutečně pompézním, luxusním a barevným snad víc jak avatar:). Z tohohle filmu luxus vyloženě pálí do očí a spolu s moderním pojetím a jistou stylizací je to velmi příjemné, dojemné a i přes ten předražený feeling to vyzní velice čistě a upřímně. Nezapomínal bych ale ani na postavu Tobyeho, který se tváří sice jak neskutečný ňouma celý film, ale jaksi mu to jde. 4,5*.

• 7.8.2013  21:36

Je to pohádka a je to pro děti, ale v rámci žánru je to velice dobré, svěží a s několika EPIC scénama. V základu to chce být dospělé, nebo alespoň jsem to tam častokrát cítil, jenže pak to srazí nějaké odlehčení pro děti (zpívající šnek) a profláklá kostra animáků, což s toho dělá trošku nevyvážený celek. Jakoby se toho Wedge bál, nebo jen chtěl zaujmout široké publikum, nebo mu hlavouni studia zkrátka nedovolili natočit to víc na ostro. Každopádně, bavil jsem se opravdu dobře a spoustu scén a lesní prostředí jsem si velice užil. Jen škoda, že si to v celé své kráse neudrželo status vyzráleho fantasy filmu, protože k dokonalosti a dospěláckému pojetí tomu chybělo fakt kousek. Hlavně začátek je skvělý, potom několik originálních prvků (zrychlenost vs. zpomalenost), všechny létací scény, výborná animace, čokl, dva šneci, kteří mě vůbec nevadili a nejednou fakt pobavili a jejichž vizuál (sliz) byl geniální. V neposlední řadě taky opravdu pěkně zpracované postavy, jak ty kladné (Mary je snad nejhezčí animovaná holka, co pamatuju), tak záporné. Dovedl bych si to představit víc na vážno s trošku agresivnějším závěrem a to by byla potom jízda. Jenže hold, děti chcou své filmy a my jim je dáme, a proti tomu samozřejmě nic, protože snaha příblížit se i dospělému divákovi je neocenitelná. 4*.

• 5.8.2013  09:41
    Očista (2013)

Horor? Jestli ve dvou záběrech, tak je to moc. Sci-Fi? Co tam bylo proboha sci-fi? Pomiňme ale naprostou pomílenost uvedených žánrů a není to poprvé, kdy jsou u filmu zcela zcestné žánrové dovětky. Jenže on je absolutně kouzelný i ten děj. Takhle hloupoučký film jsem opravdu už dlouhou dobu neviděl. Jeden synek zralý na pořádné profackování, jehož chování naprosto irituje diváka a bez kterého by vlastně film nemohl vzniknout, no a naprosto debilní děj. O chování postav nemluvě. Už ta myšlenka s jedním dnem "pome se pošalovat" a udělat svět lepším, je hodně crazy a úplně proti humáním zákonitostem, ale i tak věřím, že by se na tom dal postavit mnohem osobitější a když už, tak nekompromisně krvavý hardcore. Který by byl sice za nechutné jatka, ale alespoň by byl naplněn ten jidiný námětový potenciál, co tenhle film má. Tohle je pro mě velmi špatně zvládnutý film. Schází mu dobrá akce, napětí, lekačky, nebo cokoliv, co by mě bavilo. Dějová linka potom už jen stupňuje tu zbytečnost a hloupost. Ethan přeskočil ze skvělého Sinisteru do rozbředlé očisty.

• 30.7.2013  22:42

Oliva to má v paži! Epic dark story! Justice League, hrdinská DC badna (plus kopa méně absazovaných) opět spolu a dávají světu, alespoň tomu paralelnímu v DC universe, nehorázně zabrat. Obrazově dokonalé a scenáristicky vypilované do morku kosti! Z hlediska příběhu opravdu nečekaně moc parádní. Apokalyptická pachuť a dospělý přístup nevídaně sluší i kreslené produkci. Nechápu proč s hranou adaptací pořád na něco čekají, vždyť oni nemusí nic vymýšlet. Stačí se pekelně inspirovat těmi "levnými", zato parádními kreslenými příběhy, které by při stamilionových rozpočtech a Nolanem za kamerou rozbily snad i Avengery. Plný nedám, protože jsem chtěl vidět i Clarka a spol v plné polní, tady je to trošku víc o Flashovi, ale je to paráda. :)

• 30.7.2013  12:28

Lehce teen, trošku drama, značná míra srdcařství, odhodlání i naivity, ale jako celek plně funkční, osobité, poutavé a ve finále pěkně emoční. Líbilo se mi to. Bavil mě neznámí Jonny i pardál Gerard. Hlavně pak záběry na prkně, obří vlny a hořká pachuť skutečného příběhu. PS: Chci ten surfík zkusit. 3,75*.

• 29.7.2013  13:20
    Nevědomí (2013)

Toma Cruise začínám mít na "staré" kolena dost rád. Jeho poslední filmy rozhodně nepatří mezi nic průměrného. Jedná se o velice zajímavé projekty a Oblivion není vyjímka. Je pravda, že jsem čekal o něco akčnější pecku, ale výsledkem nejsem zklamán. Dle mého se jedná o rafinavaně promyšlené sci-fi, které po logické stránce nijak nedrhne. Efekty jsou parádní, Cruise jakbysmet a hudba je opět excelentní. Lahodicí uchu podobně jako v Tronovi a lehce se jí i podobá. Musím ale souhlasit s Milan25... jediný problém je totiž zbytečně "bezkonfliktní" děj. Chyběla mi tam nějaká větší agresivita. Jako celek ale velmi pěkné a poutavé scífko s dobrým zvratem/rozuzlením. Jen mohl být pořádně objasněný ten "objekt". Odkud se vzal, co to je, apod..

• 24.7.2013  21:51

Výborné a ve své podstatě drsné drama o lidské vůli a síle, ale to, proč je tak lidsky významné a odlišné, než ostatní, se dozvíme až v poslední minutě filmu a přiznám se, že jsem to takhle vůbec nečekal. V ten moment vyzní všechno jinak a já jsme pochopil proč Kate nepodlehla a držela se i přes strátu všeho. Nejkvalitnější film Kate Beckinsel, ale musím zmínit i starouše Aldu. 4,5* Jen škoda, že to nemělo ještě nějaký dojezd, na který bych byl velmi zvědavý.

• 24.7.2013  08:58

Panu S. se po dlouhé době zadařilo, a to tak, že velmi zadařilo. Scénáristická pecka, která šlape na paty těm nejlepším "moderním" psychologickým filmům. Výborně promyšlené, záhadné, nečekané a napínavé. Bavil jsme se opravdu skvěle. Takový obrat/zvrat jsem nečekal a za to opravdu velké plus. 4,5*. PS: Původně jsme chtěl napsat něco ve smyslu, neradno chodit k psychiatrovi, který pacientovi nasadí svinstvo, které člověka zničí a mi mu bezhlavě důvěřujem, ale o to v tom filmu vlastně vůbec nejde.

• 17.7.2013  22:21
    Croodsovi (2013)

Tak tohle je opravdu divočina :). Výborná a parádně detailní animace a velice zábavný, nápaditý a "real" příběh. Jak si nás Sanders s DeBloisem rozmlsal v Drakovi, tak v Croods úspěšně pokračuje. Tohle animované dobrodružství mě velice bavilo. Hlavně díky své svižnosti. Tam se pořád něco děje, není čas na zbytečnosti, ale přitom jsou tam funkčně a nepřehnaně zapojeny všechny rodinné hodnoty, jak je zvykem. Hodně se mi líbila práce s postavama a jejich "zdivočelým" chováním, díky čemuž vznikaly opravdu zábavné situace. Plus taky za trošku pochmurnější scény v druhé polovině. No a za závěr, který je sice emotivní, ale velmi vlezlý a příjemný, hodnotím 5*. Trošku mi to taky připomělo Ice Age. V tomhle případě jsem pro pokračování.

• 16.7.2013  09:25
    30 Seconds To Mars: Up in the Air (hudební videoklip) (2013)

Některé záběry jsou fakt povedené. Nejvíc se mi líbí to házení barevného prachu, nebo co je to za sajrajt.

• 15.7.2013  09:00

Zajímavý dokumentární seriál, to určitě. Bohužel během 30 minutového dílu nám Jeff není schopen blíže popsat, vysvětlit a představit danný problém, či živočicha.

• 14.7.2013  00:18

Výborné! Tohle ani neni tak zbytečně ukacené, jak je u Tarantina zvykem. Oproti bastardom opravdu skvělé, ale plnou nálož tomu nejsem schopen dát za tu šílenou stopáž. Příběh o Djangovi? Ano. Co je ale klenotem tohoto filmu? Výtečný a nepřekonatelný Leo DiCaprio!! Do pr*ele, jak ten mě bavil. Samozřjemě Chris Waltz je pouze o setinku za ním. Ovšem chudák Foxx neměl proti těmto pánům gurmánům šanci a ta závěrečná půlhodinka, kterou mu Quentin svěřil, i když je výbornou tečkou, tak snad ani nemusela být. Skončit to po přestřelce u Candyho, tak z otočky hodnotím plný počet a jsem spokojený, jak dlouho ne. První hodina je totiž vytříbená jízda lovce odměn a druhá hodina stejně vytříbená jízda Candyho a bohužel Djangův závěr je, nebýt krvavé přestřelky, už celkem natažený. I tak ale výborné a hodnocení se v tomhle případě neplete.

• 14.7.2013  00:05

Rock a Willis super, akce taky, dějová linka bez problému, ale chybí tomu šťáva. Sommersův díl mě bavil víc a to hlavně díky výborným akčním scénám a celkově přestřelenému "popkornovému" přístupu. Přestřelenost je i tady, bez ní by J.I. Joe ani nemohl fungovat a akce je vlastně nonstop, ale není to ono, není to tak velké a koncepčně úplně v pořádku. Jako oživení tu máme bijce Rocka, který zvyšuje dívatelnost, ale i tak není nic pořádně cool. Celou dobu jsem čekal na nějaký boom. Ani ta lanová rubačka mě neuspokojila. V každé bitce výborná choreografie (tu si Chu vymazlil už dříve při tanečních taškařicích), ale myslím, že režisérské dovednosti na plnohodnotný akční blockbuster mu ještě schází. Mrzí mě, že to tam není. Tešil jsem se na poctivou hi-tech zábavu, jako u jedničky, ale chybí tomu ten "wow" moment, kterých měla jednička několik. Zároveň jsem toho názoru, že Tatum tomu po zbytek filmu chyběl. 3,5*.

• 12.7.2013  22:05

Poctivý akčňák. Bohužel vzhledem k tématice silně naivní a přestřelený, hlavně v ůvodní půlhodince s naprosto zbytečným začátkem, ale s tím se počítalo. Věřím, že v reálu by němeli šikmoočka šanci, nebo alespoň ne takhle "hladce". Každopádně, výborný Gerard, kterého mám osobně velmi rád. Jak se nasere, tak jich lupe jak kuželky, rozdáva headshoty na potkání, krájí je na kusy, dává jim naleženou medicínku, kvér pěkne u pasu a já mu to věřím a hltám, protože on je ten, kdo to táhne a dává tomu výrazné grády. Efektně, akčně a s gustem si to Fuqua natočil a za to palec hore. Bavil jsem se velmi dobře, ale pokud se v tom začnete vrtat a každý viditelný kopanec do mozku rešit (a že jich tam je), tak si to neužijete. Berte, nebo nechte být, tak, jak to leží a běží a dostanete parádní akční zábavu. Moc jsem zvědav na Emmerichovo pojetí. Slabší, ale přece 4*.

• 11.7.2013  22:33
    13 (2010)

Drsný svět hazardu. Do takovéhle ruletky bych se opravdu v životě nechtěl dostat. Napětí se první hodinu, hlavně při samotné hře, dá opravdu krájet. Proč to ale po té velice dusné a nekompromisní hodince nemohlo skončit, nebo se vyvíjet trošku rafinovaněji? Pro mě je závěr se Stathamem trošku laciný. Nevadí mi, jak to dopadlo, ale mohlo to být prostě líp prodané, zapůsobylo to na mě trošku vynuceně. Role vesměs všech známých tváří jsou tu opravdu jako lákadlo. Počínaje Rourkem a konče 50tníkem, to byly spíš camea. Herecky zaručeně nejlepší Majkl "Zod" Šanon! 3,5*.

• 11.7.2013  18:32
    Žlutý (2006)

Doufám, že si Neill natočí celovečerák i na tohle téma. Potenciál v tom cítím velký.

• 10.7.2013  23:06
    Trans (2013)

Boylova hypnóza a bezkompromisní přístup na mě zafungoval. A to tak, že skoro na výbornou. Je to pře/kombinované jak čert a bezprostředně po shlédnutí připouštím, že v tom mám zmatek ... prostě tranz a hypnotizace, jak hovado! :) Mám chuť tomu Boylovému klystýru napálit plnů, ale to bych se nechal finálově zhypnotizavat společně s Jamesem a unést osobitostí a výborným hereckým triem. Jenže, co si budem nalhávat, začátek, než se dostanem do varu a začnou nám praskat mozkové závity, je pěkně našláplé, ale přesto průměrné krimi s několika vadama na kráse. Ovšem celé to končí naprostým mindfuckem, který mě velmi bavil, ikdyž jsem se ztrácel.

• 10.7.2013  10:57
    Tetra Vaal (2004)

Je to kraťučké a moc to toho neřekne, ale dokáže to vybudovat solidní atmosféru.

• 7.7.2013  13:46
    Jack a obři (2013)

Na Singera možná moc jednoduché a přímočaré a asi by mě nikdy nenapadlo, že natočí něco podobného. Výsledek je ale velice svěží Jackovo dobrodružství. Těšil jsem se na to, protože si dobře pamatuju kreslenou verzi Jack a fazolka z roku 1974, která byla perfektní. Singerova verze není přímá kopie, ale fazolový základ je logicky stejný :). Jen si nevybavuju, jak to v kreslené verzi bylo přesně s tou harfou, kterou Singer vůbec nepoužil, což je škoda, ale nepovažuju to za kámen úrazu. Mě se to dost líbilo, efekty (až na ten, věřím že záměrný, úvod) byly zas o něco dál a obři jsou vyloženě megadobří + v některých místech opravdu vyvedené 3D scény. Celkově to mohlo být klidně víc dospělejší a špinavější, ale proč si při dnešních "temných" trendech nenatočit čistou fantasy jízdu, která skvěle baví, lahodí oku a krásně oprašuje pohádkový žánr.

• 3.7.2013  23:14

V jádru velice dobrá, pochmurná a hlavně promyšlená kriminálka. Jenže nemůžu si pomoct, ale Noomi a její role celou tu parádu bezostyšně poslala do lehce klišoidní a předvídatelné romance. Zpočátku mě bavila a těšil jsem se, co z toho Oplev vytříská, ale ono to nadšení časem odezní a její postava je vlastně zbytečná a až moc záměrně slouží k tomu, aby vše "změnila". Čímž to v závěru vyzní jako pěkný a možná i emotivní příběh, ale ten scénář není vůbec ničím jiný, než 90% příběhů o odpatě. Bez těch ženských rolí by se opravdu nemohla točit polovina filmů. PS: Colin se mi tu velmi líbil a ihned bych ho přeobsadil jako Sama Fishera ve Cplinter Cell místo Hardyho, nebo do nějaké Marvelovky, xicht a charisma na to má.

• 1.7.2013  22:11
    Velký flám (1966)

Největší herecké ikony francie let 70tých se setkali v jednom z nejlepších francouzských filmů vůbec. Výborná komedie a pěkná a velice příjemná variace na válečnou dobu. Fuňas geniální, ale přeci jenom není jediným hlavním tahounem a spolu s Bourvilem tvoří opravdu nezapomenutelnou dvojku, která mě bavila v každém záběru. No a samozřejmě ta květnatá propletenost scénáře dělá tenhle film opravdu skvělou a originální podívanou.

• 28.6.2013  00:27
    Muž z oceli (2013)

Přiznám se, že velmi dlouho jsem nebyl po takhle očekávaném filmu, tak dojmově roztěkaný. Jedna polovina mého Já dává jasných 5* za MEGALOMASKOU, EPICKY destruktivní, OPULENTNÍ, ukrutně efektní, dramaturgicky senzační a zcela nekompromisní temnou finálovou (hodinovou) akci, která mě chtěla vyrvat se sedačky a rozsekat o plátno a u pulsování při změně gravitace jsem fakt čekal, že to kino lehne popelem a v ten moment jsem byl blahem úplně v prdeli. Zack Snyder ukazuje hlavounům HWD, jak se točí čistá, bezmezná a nekompromisním destrukce města! Takhle měli vypadat třetí transformeři a zničené Chicago!! Tma, špina, bordel, panika, bezmoc, prach a kolaps! Závěrečná polovina je opravdu fascinující a akčně brilantně zvladnutá jízda. Letecké scény, hudba, dynamika akce a ta pompéznost a její síla, která z toho valí na diváka je fakt výborná a ojedinělá. Jenže druhá polovina mého Já je už trochu skromnější a to kvůli způsobu, jakým se Goyer rozhodl vyprávět první hodinu příběhu na Zemi, po zničení Kryptonu. Alespoň po dobu, než si zvyknete. Ta myšlenka kouskování současnosti s flashbackama mi prostě nesedla. Chybělo tam to záhadné vyrůstání, osvojování schopností a hlavně plynulý a přirozený vývoj postavy tak, aby se divák dostal do tempa a na 100% si Clarka užil a zamiloval. Scéna na ropné plošině hned po Kryptonu mě dost překvapila a rozhodila. Zvykal jsem si na ten flashbackový styl celkem těžko a díky tomu to na mě, hlavně v začátku, působilo dost nekonzistentně, roztrhaně a Snyder mi nedovolil užívat si tu jízdu hned od první minuty tak, jak bych si přál. Bezesporu ovšem převládá nadšený pocit, hlavně ten finiš a jsem přesvědčený, že po Batmanovi se jedná o nejlepší hraný DC comics, který zatraceně musí nakopnout celou jejich "fázi 1"! Temný, realistický, akčně brilantní a dějove plný (až na ten způsob vyprávění). To je ten správně uvařený recept a po samotném závěru, který teprve odkazuje na Supermana v pravém slova smyslu, tak jak ho známe, čekám jasný druhý díl, který musí být ještě lepší! Tohle byla vlastně seznamovačka... jak jsem se stal reportérem :). Henry Cavill mě velice bavil, má komiksový xicht a do role Clarka se maximálně hodí. PS: Snydera bych si přál u pátých transformerů. Zatím 4,5*.

• 25.6.2013  23:29

Nečekaně výborný a velmi napínavý film. Podle obsahu jsem si přál napínavý film s rychlým tempem v časovém presu, který nenechá diváka posedět a jsem velmi rád, že to Anderson takhle dobře zvládl. Stylově jako Burried, nebo telefoní budka, bez zbytečných prostor těžký tah na diváka. Vyborně fungující pres, nejistota, stísněnost a strach, který se dere pod kůži až nezdravě. Škoda jen toho závěrečného klišé v podobě upadnutého mobilu a pro mě nevysvětleného přijetí Halle k chatě. Jak a proč ju napadlo tam jet? Napište mi prosím klidně do zpráv, pokud to někdo ví. Jinak výborně fungující drsný thriller s výborným námětem, skvělou režií, parádním OST a férovým závěrem. Celé bych si to dokázal představit i jako čistou komunikaci po drátě (kterou jsem čekal), ale téhle variantě s trošku vyhroceným Sawoidním závěrem se vůbec nebráním. Paráda, spokojenost! PS: Výborný psychopatický Michael Eklund. PSS: Amíci jsou fakt sami pro sebe, protože volat na 911 s tím, že mě vlétl do baráku netopýr...

• 25.6.2013  09:50

Technicky zas o něco dál něž loňské filmy, ale nějak jsem čekal zas trošku důraznější akci a svižnější děj, než jsem měl možnost sledovat. Není to vůbec špatné a i zapojení supergirl je zajimavá a atraktivní volba. Dějová "mezigalaktická" rovina s pojídáním světů byla taky hodna supermanovského impéria. Jenže ten obal mohl být, v porovnání s jínými filmy, rozhodně vtíravější a s ohledem na Brainiaca možná i epičtější. I když, závěr mě bavil. 3,5*

• 24.6.2013  22:46

Velice příjemná, nápaditá a hlavně zábavná dnes už oldschoolovka, se skvělým Brendanem a roztomilou Alicí. Bavil jsem se náležitě.

• 2.6.2013  18:23
    Ponorka (1981)

Wolfgang si svůj velkolepý megahit natočil s naprostou gracií a nevídaným citem k látce. 216 minut ve stísněných prostorech pod vodou mě totálně pohltilo a i přes velmi pozvolný rozjezd jsem nucen dát plný počet. Jeden z nejdetailněji vyprávěných válečných příběhů a ponorková elita hned po K-19 a U-571, které mají navrch jen modernějším zpracováním. Za těch 216 minut máte opravdu pocit, že jste s těmi borci na lodi, že je znáte a všechno, hlavně ke konci, vnímáte velmi intenzivně, až nezdravě. Atmosféru plnou napětí, nejistoty, strachu, samoty a úzkosti velmi příjemně střídají klidnější místa, která psychicky uklidnují nejen posádku, ale i diváka a hořký konec jsem opravdu nečekal. Vlastně za to, jakým způsobem si odvážil Petersen, po tom všem co s posádkou zažijete, celou tuhle emotivní parádu zakončit, za to taky přidávám tu pátou star.